mm OP 'T 75' iVARÏAl Soest kan kinderhuis in Kozle helpen met aankoop van Poolse kunst Soest 50 jaar geleden Probleem Vrouweni 'Soestand' over Staten, kunst, kringloop en bijstandsvrouwen 'Van Dolle Dinsdag tot het Blikken Tijdperk' Hiimani? WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 15 i Regina Bos mikt dit jaar op 3000 gulden II Gestolen auto uitgebrand riHOTEL HEIDEPARK^ in Bilthoven Gestolen auto's teruggevonden KAPSALON MARIE-CLAIRE ZONNESTUDIO Aanbieding: Snelbruiner (8,50 per keer) 10x voor 75,- i SPAANSE <8 VLAAI van woensdag 15 februari 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEM NTE SOEST Op dc Regina Bos, de Soesterse die vorig jaar de aandascht trok met de vie ring van haar "benefietverjaar dag" voor het kinderhuis Dom Po- mocy in Kozle, gaat zich dit jaar in tensief bezighouden met kunst. Ze gaat in Soest schilderijen en teke ningen van de Poolse kunstenaar Joseph Drong exposeren en verko pen; de opbrengst komt ten goede van Dom Pomocy. Drong is in Polen een bekend kunste naar. Hij is zeer veelzijdig en heeft al di verse prijzen gewonnen. Regina Bos heeft onlangs vaste afspraken met hem kunnen maken over de verkoop van zijn werk in Nederland, ten bate van Dom Pomocy. Drong maakt land schappen, portretten, stillevens, men senstudies, zowel realistisch als surrea listisch Hij gebruikt o.a. olieverf op doek, aquarel, pentekeningen, etsen en grafiek. Regina is van plan binnenkort in Soest een verkooptentoonstelling van het werk van Joseph Drong te organiseren, maar dat is nog niet helemaal rond. Ze zoekt alvast naar vrijwilligers die willen meehelpen om de expositie te "beman nen" (wie belangstelling heeft kan haar bereiken op tel. 28196). Wel staat al vast dat de expositie in de loop van het voorjaar ook in de kerk in Kortenhoef zal plaatsvinden. Volgens Regina heeft hij een groot talent; de prijzen zullen vermoedelijk variëren van ca. f 150,- voor een pentekening (24 x 38 cm) tot een olieverfschilderij van f 600,- (ca. 80 x 50 cm). Magnetrons Regina hoopt dit jaar met de verkoop zo'n 3000 gulden binnen te halen, waarmee Dom Pomocy structureel ge holpen kan worden. Haar doel is de aanschaf van twee (industrielmagne- trons, waarmee het kindertenuis het voedsel voor de 72 gehandicapte bewo ners - meest nog kinderen - kan verwar men. Zo'n 58 van hen moeten met de hand gevoerd worden, een proces dat vele uren in beslag neemt. De magnetrons kunnen een aanzienlij ke verbetering bewerkstelligen. De be doeling is dat ze in de verdeelkeukens op de beide verdiepingen van het tehuis worden geplaatst, vanwaaruit de maal tijden in grote pannen worden ver spreid. De pannen worden momenteel met oude dekens warm gehouden, want er is zegge en schrijve één elektrisch kookplaatje beschikbaar, waarop de porties worden opgewarmd. Een mag netron zou een uitkomst zijn, omdat al le kinderen dan warm eten kunnen krij gen. Deze tekening van Joseph Drong geeft een indruk van zijn veelzijdig ta lent. Een van de schamele verdeelkeukens in Dom Pomocy, waar een magnetron een uitkomst zou betekenen. 'f/IV (xftr-wr- /Mf rr Dom Pomocy staat op de rol voor een renovatie, althans waar het de verdeel keukens betreft, maar de ervaring in Polen leert dat Warschau altijd de "luxe dingen" uit het budget schrapt. Wat de magnetrons betreft maakt de directrice van het kindertehuis zich dan ook geen enkele illusie. Schilderijtjes "Beloven kon ik natuurlijk riiets," aldus Regina Bos, "maar ik het) wel toege zegd dat de verkoop van de kunst van Joseph Drong misschien wat kan ople veren. Verder heb ik gevraagd om som mige kinderen van Dom Pomocy zelf te stimuleren om 'naïeve' schilderijtjes te maken, die ik hier misschien ook kan exposeren en verkopen." Behalve door aankoop van kunst is het uiteraard ook mogelijk om "zonder meer" een gift voor Regina's actie over te maken: Amro-ABN Soesterbergse- straat, nr. 42.41.85.962. Wie meer wil weten kan kontakt opnemen met Regi na Bos, tel. 28196. De brandweer en de politie rukten vori ge woensdagmorgen omstreek 10.00 uur uit naar de A.P. Hilhorstweg. Daar stond ëen auto in brand, die in de voor afgaande nacht in Amersfoort gestolen was. Toen brandweer en politie arri veerden was er van de bestuurder geen spoor meer te bekennen. De wagen, die het eigendom was van een 30-jarige Amersfoorter, brandde geheel uit. De politie vermoedt brandstichting. Vrijdagmiddag live'vanuit C-drie De komende aflevering van "Soestand", de talkshow over Soester actualiteiten die maan» delijks vanuit C-drie live wordt uitgezonden via Radio Soest, is komende vrijdagmiddag gewijd aan een diversiteit van onder werpen: de Statenverkiezingen, de kunst, Spullenhulp en de bij standsuitkeringen. Publiek is, zoals gebruikelijk, hartelijk wel kom. Een van de hoofdgasten van deze editie van het maandelijkse praat programma is CDA-wethouder Ries van Logtenstein, die niet alleen het Soester milieu en de afvalinza meling, maar ook de sociale dienst in zijn portefeuille heeft. Soestand praat met hem o.a. over de eerste ne gen maanden van het nieuwe Colle ge, maar ook over recente "botsin gen", zoals met Spullenhulp - het kringloopcentrum dat voor het nieu we pand minder huur wenst te beta len dan de gemeente vraagt - en met de bijstandsvrouwen, die onlangs geconfronteerd werden met een on welkome verschuiving in de betaling van hun uitkering, een maatregel die Van Logtenstein inmiddels heeft in getrokken. Voor deze discussie zijn ook Aart van Ginkel, voorzitter van de stichting Spullenhulp, en Mennie Liewes van het Comité "Vrouwen in de Bijstand" uitgenodigd. Ook de komende Statenverkiezin gen krijgen bij Soestand aandacht. Ofschoon er van enige verkiezings koorts nog weinig te bespeuren valt wordt met enkele zittende statenle den - uitgenodigd zijn Jenny Allard van D66 en Maijan Haak (GPV/RPF); hun VVD-collega Eveline Korthuis zit in een ver bui tenland - gesproken over o.a. het nut van de provincie, het belang van de Statenverkiezingen en de liefde- haat-verhouding tussen Soest en het provinciebestuur. Dure kunst? Verder in Soestand aandacht voor het nieuwe grote (en dure?) kunst project in Soesterberg, dat er "aan zit te komen" en waarover de gemeente binnenkort een definitieve beslissing moet nemen. Daarvoor is uitgeno digd Felix Villanueva van de Her men Molendijkstichting, de instantie die nauw betrokken is bij de selectie van de voor deze opdracht in aan merking komende kunstenaars. Verder is het programma gevuld met de boekenkeus van Guus Kruis, di recteur van de openbare bibliotheek Soest, de culturele agenda van Marja Kuipers en de column "The Talk of the Town" van Aad Post. De centra le presentatie is in handen van Radio Soests Leen Cramer en voor de mu zikale verlevendiging zorgen dit maal Semmy Prinsen, Cesar Storm vogel en Jan van Vlierden.De uit zending van "Soestand" begint vrij dagmiddag direct na het nieuws van 17.00 uur op Radio Soest en zal naar verwachting tot een uur of half zeven duren. Wie het propgramma wil bij wonen is hartelijk welkom. Eventue le verteringen - de bar van C-drie is open - zijn voor eigen rekening, maar de toegang is gratis. vraag naar onze j Diner-Dansant Agenda j j Iedere maand een swingend feest! J i Voor vrijblijvende documentatie: i Bel 030 - 28 24 77 j i Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven i Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance budgettair verantwoord In Amersfoort heeft de politie vorige week twee auto's teruggegvonden die in de nacht van maandag op dinsdag in Soest en Soesterberg gestolen waren. In Soest ging het om een Opel Kadett die aan de Steenhoffstraat werd ont vreemd, waarvan een 42-jarige Soester aangifte deed. In Soesterberg betrof het eveneens een Kadett, van een 33-jarige Soesterberger. Notities uit het oorlogsdagboek van Marinus Brouwer 13 februari: "Ik ben vandaag de kok. 8 en 9 Februari 1945 Enige Spitfires proberen de spoordijk in de polder stuk te gooien, maar ze zijn er glad naast. De bommen komen in de polder terecht. Verder geen nieuws meer. 10 Februari 1945 Jagers nemen Amersfoort weer eens te grazen. Verder beng ik de dag door met allerlei karweitjes. 11 en 12 Februari 1945 Rustig. We eten bonensoep van de Ha- p-Hap. De was en de bonnen voor het klooster gehaald Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 -19991 VLAAI VLAAI VI <8 13 Februari 1945 Vastenavond! Wie had er nu gedacht dat we op Vastenavond een extraatje zouden krijgen? Hier heeft alleen de kapelaan aan gedacht, maaralleen voor de kinderen die aan de kinderkeuken zijn. Ze zouden pannenkoeken krijgen. Ik ben vandaag kok. Om acht uur ga ik aan de slag. Het valt niet mee. Het bak ken wil wel, maar die rook van de ka chel...! Tegen een uur of zeven ben ik klaar. De kinderen zijn erg in hun schik, 's Avonds ga ik met hoofdpijn naar bed. Ik kan geen kachel meer zien. 14 en 15 Februari 1945 In het bos weer eens hout gehaald. Ik heb een goede buit. Er trekken veel vliegtuigen over. Ook hoor je in de ver te weer kanongebulder. ■y Tijdens onze rit, van Soest naar IV J Deze week een h 5 Aanbieding geldig t/i 3 Van Weedestra VLAAI VLAAI V De Vrouwenraad Soe.« staan als overkoepelt van de Soester Vrouwi ties. De problematiek i stuursvacatures zijn oj Uit de aangesloten organi: vier vrouwen zich aangem weer bijna een voltallig I stuur. Met enthousiasme 2 werk gegaan. Zo zijn er voor 1995 enke in voorbereiding. Vandc cursus Zelfverdediging/W training. De Internationa dag is op 8 maart. Dit is de dag waarop wer wen bij elkaar komen om bepaald thema bezig te Soest is vanuit de Vrou werkgroep bezig om dez bereiden. Een gevarieeri wordt samengesteld ron De Multiculturele Samer Op 27 april komt er een met betrekking op de wenconferentie in Beijinj is een avond is gepland o> ligheid en buurtpreventi* die door de Vrouwenraai geboden, staan open vooi Ons Restaura geopend voor ten, Huweli ZONDAG 17.00 uur v HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soe^t Telefoon 02155 - 93 459 93 460 Met grote inzet disc groep leden van het Verbond donderdag huize van haar voor onderwerp 'Burger? beschouwing èn Hierbij werd gebruil de gespreksmap schap', een samei dukt van het Humar centrum Nederlam Katholieke Raad vo menleving (KRKS) disciplinair Centrun Samenleving (MCK Met handleiding, dok deoband geeft het ma cursus van vier dagde gebruikte het voor eer Het besprokene resui een duidelijke band ti gangen van het onder In de map is het woorc zennaam voorgesteld het is in ons geval een1 lander te zijn. Mijn v naar 'ingezetene', om< een selectie vermogei staan wordt. Hier bed zetene te willen zijn staat, vanuit diverse samen een overheid a; wetten stelt. Om verv te overleggen hoe met BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 17 januari 1995 vergunning in gevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: Grontmij Utrecht, namens de gemeente Soest, Peter van de Breemerweg te Soest voor het op richten en in werking hebben van een berging van overstortwater in een biezenveld (Wm) en het lozen van afvalwater uit het gemengde rioolstelsel, via een biezenveld, op het oppervlaktewater (WVO) op/in het perceel Peter van de Breemerweg. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu en om verontreiniging van het oppervlaktewater tegen te gaan of te voorkomen. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 14 fe bruari tot 28 maart 1995: - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur .- in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is ge daan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 02155-93593, bureau bedrijfsafvalwater en riole ring tel. 030-583752. BESLUITEN B. EN W. d.d. 7 februari 1995 ONDERWERP Beroep rechtbank inzake Bartko- wiak, Insingerstraat 15a Bezwaarschrift tegen de weigering bouwvergunning voor de bouw van een blokhut op het perceel Schoutenkampweg 167 Aanvraag vergunning Honden- en kattenbesluit; Birkstraat 148 Culturele Raad Noord-Holland; afrekening cultureel Jongeren Paspoort (CJP) 1994 BESLISSING Aanschrijving illegale bouwsels, m.u.v. gedeelte m.b.t. de Nissenhut intrekken. De bezwaren ongegrond verklaren. Gevraagde vergunning voor 3 jaar verlenen conform het conceptbesluit. Subsidie definitief vaststellen op een bedrag van f 2.893,75; het subsidie aan de culturele raad betaalbaar stellen. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een woonhuis, Koninginnelaan 132; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. geheel vernieuwen van een boerderij en het bouwen van een schuur, Peter van den Bree merweg 23. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 16 februari 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. WET GELUIDHINDER Tevens ligt gedurende de hiervoor genoemde termijn van twee weken ter inzage (t.b.v. bouw plan nr. 2) het ontwerp van een verzoek op grond van het Besluit Geluidhinder Spoorwegen aan het college van Gedeputeerde Staten te Utrecht om vaststelling van hogere grenswaarden voor de hoogst toelaatbare geluidbelasting van de gevels van de geheel te vernieuwen boerderij. Een ieder kan gedurende deze periode van twee weken eventuele bedenkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling. U kunt daartoe desgewenst vóór 20 februari a.s. een afspraak maken met de heer K.C.P. Haagen van de afdeling Planologie en Bouwen, bereikbaar onder nummer 02155-93708. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 01/02/95 t/m 08/0295 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 01/02/95 tot 08/02/95 Perceel: Apollo 164 Prins Bernhardlaan 21B Bartolottilaan 32 Nieuweweg 6 Betreft: 1 berk 1 acacia 8 am. eiken 2 bomen Perceel: Dr. Rupertlaan 17 Burg. Grothestraat 68 Schrikslaan 55 Chr. Huygenslaan 61 Julianalaan 74 P.C. Hooftlaan 15 Parklaan 22 Julianalaan 45 T. Brandsmastraat 45 Betreft: 4 coniferen 4 berken 2 berken 1 eik 1 ceder 1 eik 1 larix 1 berk 3 coniferen 1 boom 1 berk Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest, INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Amersfoortsestraat 107 Beukenlaan 41 Buys Ballotlaan 5 Buys Ballotlaan 11 Dorresteinweg 76 Dr. S'Jacobstraat 9 Korte Brinkweg 22b Larixlaan 8 P.C. Hooftlaan 13-15 Plasweg 18 Rademakerstraat 51c Schrikslaan 41 St. Theresiastraat 27 Van Weedestraat 251 Zwarte Wegje 8 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BETREFT INGEDIEND (94478) bouwen van een dubbele garage 31-1-95 (95051) uitbreiden van een woonhuis 3-2-95 (95045) wijzigen van de voorgevel van een winkel 1-2-95 t (95055) verbouwen van een winkelruimte 3-2-95 1 (93503) bouwen van een stalling- /bergruimte 30-1-95 (95062) plaatsen van een dakkapel 3-2-95 (95030) plaatsen van een erfscheiding 30-1-95 (95001) uitbreiden van een woonhuis 31-1-95 (95041) uitbreiden van 2 woonhuizen 31-1-95 (95043) vernieuwen van een garage/berging 31-1-95 (95050) uitbreiden van een postagentschap t.b.v. een geldautomaat 3-2-95 (95054) plaatsen van een dakkapel 3-2-95 (95042) uitbreiden van een woonhuis 31-1-95 (95058) wijzigen van de gevel 3-2-95 (95047) bouwen van een woonhuis met berging 1-2-95 (95056) plaatsen van een blokhut 3-2-95 BOUWPLAATS Amnestylaan 37 en 41 (95021) Beukenlaan 54 (94401) Nieuwegracht 28 (95028) Peter v.d. Breemerweg 7 (94576) BETREFT uitbreiden van 2 woonhuizen uitbreiden van een winkel-woonhuis plaatsen van een kozijn in de achtergevel uitbreiden van een woonhuis Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, Soest, telefoonnummer 93709. Op grond van de Algemene Wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na deze publicatie worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur.

Soester Courant | 1995 | | pagina 4