Brilcentrum nota O >1 i c IHANDEL WANDEL VERRASSEND ANDERS! cuto van Doorn draagt bij Ti»1» Firstlady, een nieuwe uitstraling, een nieuwe naam... i I S 8 Koninklijk Journaal III in winkel BOSMAN (W f35,00 f25,00 f 17,50 i SOESTER ONDERLINGE heeft 'n leuke CD-aktie lil n Theaterbureau Soest organiseert vier zondag-concerten in Molendael the orientai f-M ENSDAG 15 FEBRUARI 1995 pagina— SOESTER COURANT PAGINA 9 van weedestraat 87 - 3761 cd soest - tel. 17120 Volkswagen-dochter wint terrein h. l tl MpfS» Verkeersborden in tentoonstelling in Baarnse bibliotheek Mode Schuitemaker slaat een nieuwe weg in De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd! üJ' i natuurlijk bij: w r n R S w n W Fietser gewond bij aanrijding Dekker Video Produkties: Historisch unieke én nieuwe beelden (Gratis CD bij offerte-aanvraag). Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer *5 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'97 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f200,- milieusubsidie VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Wm ATAG SUuWe Gwjet Bosman Loodgieters b.v. - Soest /Hoevelaken - Bel gratis 06-0.22.22.11 SSISSÏP MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Werkloosheid neemt licht af in laatste kwartaal van 1994 LOPEND BUFFET i Volkswagen-dochter Seat heeft in 1994 terrein gewonnen op de Ne derlandse automarkt. De verkoop van het Spaanse merk steeg van evenduizend naar bijna elfdui- end auto's, een toename van 48 >rocent. Dat is goed voor een aan deel van 2,5 procent en de dertien de plaats in de jaarlijkse competi- ies van meest verkochte auto's. lij Seat en dus ook bij de Soester dealer kUto van Doorn, spreekt men van een ogische ontwikkeling. De Marbella, de biza, de Cordoba en de Toledo zijn al- emaal auto's met een eigen karakter en :en scherpe prijs. Een belangrijke rol laarin heeft de toetreding tot het /W-concern gespeeld. Sindsdien heeft Seat de beschikking over de modernste auto- en produktietechnieken. In het voorbije jaar werden 300.000 auto's ge maakt, dit jaar koroen 350.000 nieuwe wagens uit de produktielijn. Henk van Doorn: "Ook wij hebben ui- eraard ons aandeel gehad in het ver- toop-succes. Zonder mij aan progno ses te wagen, zie ik verdere ontwikke- ing van Seat met het grootste vertrou wen tegemoet. Naast de bestaande mo dellen zullen de Seat Ibiza Conga en de Ibiza 1.9 D CLX (diesel) hoge ogen gaan gooien. De laatste is een uitzon derlijke kilometervreter, blinkt uit in Seat Toledo GT2,Oi-16V. een extreem laag brandstofverbruik, heeft een ruim interieur, een degelijke afwerking en een correcte prijsstelling." Volgens Van Doorn houdt de verkoop van gebruikte Seat's gelijke tred met die van nieuwe auto's. "De groei van nieu we Seat's is geweldig en dan zie je dat de vraag naar goede Seat-occasions ook stijgt. Dat heeft tot gevolg dat wij in staat zijn zeer scherpe inruilprijzen aan te bieden," aldus de eigenaar van Auto van Doorn die is gevestigd aan de Laan straat. Mevrouw Verweij-Sjollema exposeert deze maand in de openbare bibliotheek in Baarn. Daar zijn foto's te zien van verkeersborden met overstekende kin deren. De foto's tonen borden van overal ter wereld. De eerste foto maak te ze zelf, twintig jaar geleden in Brazi lië. Sindsdien verzamelt ze dergelijke foto's en krijgt ze zelfs toeristen zo ver voor haar foto's te maken in het buiten land. De expositie is te zien in februari tijdens de openingsuren van de biblio theek. Na tien jaar als Mode Schuitema ker te hebben gewerkt, heropent Mode Schuitemaker vandaag haar deuren onder de naam 'Firstlady'. De eigenaars van deze modezaak, de heer en mevrouw Schuitema ker, hebben bewust voor deze me tamorfose gekozen. "Onze winkel past heel goed binnen het concept van Firstlady," aldus mevrouw Schuitemaker. Met name over de basiscollectie die onder de eigen naam wordt gebracht, zijn we heel tevreden." En dat er meer mensen zijn die die me ning zijn toegedaan blijkt wel uit het feit dat er maar liefst 90 vestigingen van Firstlady zijn, over het hele land ver spreid en nu dus ook op Hartje-Zuid. Dit zijn overigens wel allemaal zelfstan dige detaillisten. Voordeel van aanslui ting bij Firstlady is onder meer datje ge deeltelijk samen inkoopt wat in de prijs tot uiting komt. Daarnaast heeft Firstla dy een lingerie-, nachtkleding- en badkledinglijn. Dat sluit eveneens pri ma aan bij Schuitemaker. En... meer mensen, meer ideeën. Met deze naamsverandering waait er dus een frisse wind door de winkel. Zo wel de buitenkant als de binnenkant is compleet vernieuwd. De huiskleuren van Firstlady zijn beuken, roomwit en robijnrood, wat duidelijk is aangege ven. Het interieur is daarnaast ver bouwd, waardoor er meer winkelop pervlak is gecreëerd. De driehoekige vorm van het pand is optimaal benut. De hoofdingang is voorzien van een nieuwe plexiglas luifel die de nieuwe naam Firstlady draagt. Bij binnenkomst is linksachter in de winkel het lingerie en nachtkleding gedeelte onderge bracht. Op die manier kunnen de klan ten in alle rust en privacy kijken en eventueel passen. Ook in het rechterge deelte zijn twee paskamers aanwezig. Klantenbestand Schuitemaker is verder bezig om een nieuw klantenbestand op te zetten. Huis-aan-huis is deze week in Soest een zogenaamde postcard verspreid. Op de achterkant hiervan kan de geïnteres seerde klant haar gegevens invullen en daarna inleveren in de winkel. Voor ie dereen die hieraan gehoor geeft, ligt er een kleine attentie klaar. De klanten in dit bestand worden regelmatig op de hoogte gehouden van de mode-ontwik kelingen door middel van een kleuren- folder. Behalve kleding van het huismerk, blijft de nieuwe Firstladyvestiging ook de collecties van vertrouwde merken bren gen, zoals Gardeur, Qui-Set, Zerres, Roberto Sarto en Bianca. Zoals gezegd is er een uitbreiding bij de lingerie met het huismerk. Daarnaast kan men hier terecht voor lingerie van de merken Chantelle, Triumph en Passionata. Af gelopen najaar is hier After Eden bijge komen, wat zeer goed is ontvangen. Badkleding verkoopt men verder van Nickey Nobel, een vlot eigentijds merk. Jr Bijvoorbeeld: 3f Opstalverzekering steen/hard Opstalverzekering steen/riet hi Inboedelverzekering steen/hard 3? Inboedelverzekering steen/riet Kt VOOR AL UW VERZEKERINGEN. Soesterbergsestraat 26 - Soest >3 >3 W f 0,80 per o/oo f 2,00 per o/oo f 1,40 per o/oo {J f 2,25 per o/oo tel. 02155 - 2 90 60 JJ De nadruk bij de nieuwe mode ligt met name in het maken van combinaties. Vandaar dat er allerlei modellen aan wezig zijn: lange pantalons, korte ber muda's, rokken in diverse lengtes en dit alles in meerdere wijdtes. Voor ieder een wat wils dus. Belangrijk is het draagcomfort wat bereikt wordt door kleding van mooi uitgewerkte materia len. Veel katoen, linnen en mengingen. De kleuren zijn onder andere zwart/ wit, aardetinten, abrikoos, groen, geel/ blauw combinaties en de warmere pastels. Open huis Om een ieder kennis te laten maken met de nieuwe winkel en uiteraard de nieuwe collectie, houdt Firstlady don derdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 fe bruari open huis. Op die dagen kan men bovendien profiteren van een aantal zeer scherpe openingsaanbiedingen. Dit is een denim blouse, normaal f 69,95 nu f 39,95; een pullover van f 129,- voor f 98,- en jacks van f 189,- voor f 159,-. Daarnaast ontvangt men voor iedere bestede honderd gulden, een kadobon van tién gulden. Deze kan in dè maanden maart en april worden besteed. Volop activiteiten dus bij Firstlady. Openingstijden blijven ongewijzigd. Maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdag bovendien koop avond van 19.00 tot 21.00 uur en zater dag tenslotte van 9.00 tot 17.00 uur. Het adres is en blijft Soesterbergse straat 49a in Soest. Een 14-jarige jongen uit Baarn is vorige week licht gewond geraakt toen hij op het kruispunt Trier werd aangereden door een auto, bestuurd door een 33-ja- rige Soester. De jongen reed met zijn fiets door het rode verkeerslicht toen hij van de Biltseweg overstak naar de Praamgracht. Hij werd geschept door de auto, die van de Vredehofstraat de Amsterdamsestraatweg reed. Met kwetsuren in zijn gezicht werd hij later naar het ziekenhuis gebracht. DEEX. LU De 'cover' van de derde editie. LOODGIETERS MET DE VAN BETER Voorwaarden: Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c. v. -ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 november 1994 t/m 31 maart 1995. Gecertificeerd Waarborg- installateur De derde editie van het Koninklijk Journaal is verschenen. Na de uit gaven in 1991 en 1993 heeft Dek ker Video Produkties uit Soest op nieuw zestig minuten interessante, historische en niet eerder vertoon de beelden verzameld op een vi deoband. Uniek zijn de opnamen die Frits Thors als verslaggever van Radio Herrijzend Nederland in 1945 maakte van de ko ninklijke familie. Dekker Produkties selecteerde de mooiste en leukste film reportages die nu te zien zijn in het Ko ninklijk Journaal III. Zoals koningin Wilhelmina die een bezoek brengt aan Amsterdam, prins Bernhard die in uni form een tocht door Nederland maakt en de drie kleine prinsesjes die zich on der toeziend oog van prinses Juliana vermaken in de speelkamer van paleis Soestdijk en tijdens het verjaardags feestje van prinses Irene in de tuin. "Schitterende opnamen zijn het," zegt Soester Herman van Dam die tijdens een interview ook Thors vastlegde op film. Naast het historische gedeelte telt het Koninklijk Journaal nog twintig afwis selende items. Van Dam volgde Hare Majesteit de Koningin tijdens haar be zoeken aan de Veluwe en Enkhuizen, was evenals prinses Margriet aanwezig bij de viering van het honderd-jarig be staan van de academie in Utrecht en filmde prins Bernhard onder meer tij dens de 'fly-by' die de luchtmacht hem op vliegbasis Soesterberg aanbood. De van een operatie herstellende prins is vaker te zien, zoals tijdens de Dutch Open Polo in Lage Vuursche. Ook volgde Van Dam prins Claus toen hij de blokhut van Scouting Steensel opende en was hij getuige van de ope- Unieke beelden zijn te zien in het Koninklijk Journaal. ningshandeling die prinses Juliana en prins Bernhard verrichtten van de Zwa luwenberg in Hilversum. Zo zijn er nog meer officiële daden van leden van het koninklijk huis te zien. Maar, ook kan de kijker zien wat prins Johan Friso deed op de megamanifestatie in Utrecht en hoe mr. Pieter van Vollen hoven het er afbrengt tijdens een optre den met Louis van Dijk en Pim Jacobs. Verder wordt onder meer aandacht be steed aan het 650-jarig bestaan van de Duitse stad Dillenburg, waar in 1533 Willem van Oranje werd geboren. Naast een fraai overzicht van het Oran je museum biedt Dekker Video Pro dukties eert kijkje achter de schermen. Het commentaar bij de beelden is inge sproken door nieuwslezer Harmen Sie- zen. Boekhandel Het Koninklijk Journaal III kost 59,90 gulden per videoband en is in Soest ver krijgbaar bij boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade en kantoor boekhandel Van den Ven aan de Steen- hoffstraat. De videoband kan ook wor den besteld door overmaking van 59,90 gulden op bankrekeningnummer 46.83.19.859 of postbanknummer 61.84.350. De band wordt dan zo snel mogelijk opgestuurd.Wie ook alsnog deel I en II in zijn bezit wil hebben, kan de drie edities aanschaffen door over making van 149,70 gulden. Die mensen krijgen de drie verschillende banden in één keer toegezonden en profiteren van een korting van dertig gulden. Bij Dek ker Video Produkties is overigens ook nog keuze uit een groot aantal andere videofilms, waarin leden van het ko ninklijk huis centraal staan A SH1PS P'.TOUT LES m VMS YORK DON Vanaf morgen is er een "nieuwe" modezaak voor u. Om 9.00 uur opent Firstlady de deuren naar een kollektie mode. die u aan zal spreken. Dat geldt trouwens net zo goed voor onze speciale openings aanbiedingen. Kom kijken en u begrijpt wat we^bedoelen. Ter gelegenheid van de feestelijke opening ontvangt u tot en met zaterdag bij elke aankoop v^n ƒ100,- een waardebon van ƒ10,-. De waardebonnen kiint u in de maanden maart en april bij ons inleveren. Soesterbergsestraat 49A, 3768 EB Soest, 02155-23584 Operaconcert op zondag 26 februari Ook dit jaar organiseert Theater bureau Soest weer een aantal con certen op de zondagmiddag in de zaal van Medisch Centrum Molen- dael-Soest. Allereerst is er op zon dag 26 februari een operaconcert. De vocale solisten die dan zullen optre den zijn Berna Kousemaker, mezzo-so praan, en Giorgio Mereu, tenor. Zij De werkloosheid in Soest is in het laat ste kwartaal van 1994 licht afgenomen. Het aantal mensen dat bij het arbeids bureau stond ingecshreven, bedroeg per 31 december 1.539. Drie maanden daarvoor waren dat er 1.552. Het gaat om 821 mannen en 718 vrouwen. In Oost-Utrecht, waaronder Soest valt, was de daling minimaal: van 18.520 naar 18.519. Opmerkelijk is dat rayon Amersfoort een daling te zien geeft van 91 personen, terwijl het aantal werk zoekenden in de rayons Veenendaal (+75) en Zeist (+15) steeg. voeren werken uit van o.a. Gluck, Smetana, Bellini, Bizet, Verdi. Op de piano worden zij begeleid door Jeroen Snijders. Het volgende concert wordt gegeven op zondag 19 maart. De contra-alt Astrid Helany zal een aantal opera aria's ten gehore brengen van Russische compo nisten, zoals Borodin, Tjschaikowsky, Moussorgsky. Zij worden begeleid door de pianist Hans Adolfsen. Het derde concert, dat op zondag 2 april staat gepland, wordt verzorgd door de drie prijswinnaars van het in het vorige jaar gehouden zang-solistencon cours hier in Soest: Marian van Loon, sopraan, Henriette Schuit, sopraan en Wouter van Spaendonck, tenor. Zij worden op de piano begeleid door Wouter van Belle. Tenslotte is er op zondag 14 mei een optreden door het Amersfoorts Ka merkoor. Opgave programma volgt nog t.z.t. Alle concerten beginnen om 14.30 uur. De prijs is f 12,50 per concert (koffie inbegrepen). specialiteiten restaurant Onze chef-kok stelt graag met u een speciaal menu samen Restaurant 120 zitplaatsen Zalen voor 90 en 40 zitplaatsen Afhalen Terras Catering Zaalverhuur Ruime parkeergelegenheid Dagelijks geopend van 11.00 tot 22.00 uur Rademakerstraat 2 - Soesterberg Tel.: 03463 - 52181 51423 Fax: 03463 - 54750 Iedere vrijdag, zaterdag en zondag serveren wij vanaf 18.00 uur in een aparte, sfeervolle ruimte een 40 warme en koude gerechten Buffet per persoon 65+ p.p. Kinderen t/m 12 jaar

Soester Courant | 1995 | | pagina 9