Smit/ Smikkelboetiek 't Stekkie 10?» Wegwijs in Soesterberg 't Stekkie krijgt een nieuw gezicht erstboomverbranding mag alleen in Soesterberg ioesterberg sprak met B. en W. 't is niet niks voor een riks! Achttien EHBO'ers meer. heropent op maandag 27 februari Te weinig inzet AGAYS-heren WOENSDAG 22 FEBRUARI 1995 Veranderingen bij JfTT in Soesterberg ^ÉD Baldadige jongens slepen met fietsen 2 Appelbeignets 2.50 6 Oliebollen 2.50 Pr. MOERMAN#^ BAKKERIJ A. TAMMER Nieuws van de VSB Lopers gevraagd voor estafette bevrijdingsvuur Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening 1 Ouderdag en beperkt Open Huis bij 101 Tankbataljon t STEKKIE Van PTT naar fysiotherapie Tentoonstelling van voorwerpen uit oorlogstijd De Telegraaf BEZORGERS v. Groningen 3 patat5?® 3 kroketten5?® 1 bakje mayonaise29° I?5 0?° 1?° Graag tot ziens in onze vernieuwde zaak. Dames verslaan SSS met 3-1 VOLLEYBAL Schrijfmiddag van Amnesty Int. EHBO Soesterberg, hartelijk dank KORFBAL Kampioen KVO verliest weer Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 hnen de gemeente is een vverk- bep Jaarwisseling; waar een [eine gemeente groot in kan zijn. jeze werkgroep heeft de kerst- omverbranding geëvalueerd en derzocht hoe het verbod op de pditionele kerstboomverbran- pg bij organisaties en bewoners [overgekomen. Hieruit bleek dat fen in Soest zich bij dit verbod jeft neergelegd, in tegenstelling i de Soesterbergers. Doral de Stichting Jeugdwerk Soes terberg als organisator en in haar kiel zog diverse andere plaatselijke organi saties en bewoners, vonden het bijzon der jammer dat dit stuk jarenlange folk lore ineens moest verdwijnen. In de donkere dagen van begin januari was een dermate groots vuur voor jong en oud een belevenis waar men naar uit keek. Ook voor de brandweer was het een goede oefening en vaak de eerste keer in het nieuwe jaar dat zij met ple zier uitrukte. Al deze omstandigheden waren voor de werkgroep Jaarwisseling redenen zich hierover te bezinnen met als resultaat dat zij de collectieve kerstboomver branding in Soesterberg met inachtne ming van regels goedkeuren. De Stich ting Jeugdwerk Soesterberg konit met ingang van 1996 weer in aanmerking voor een ontheffing op het ingestelde verbod. Echter zullen zij aan diverse voorwaarden moeten voldoen, bijvoor beeld kerstbomen die bespoten zijn met- kunstsneeuw in de verbranding beper ken. Een bijkomend voordeel is dat Soesterberg volgend jaar niet tot ver na kerst nog geconfronteerd zal zijn met rondslingerende kerstboom lij ken. Het postkantoor staat in de belangstel- ;;J®big. Naast verhuizing en verkoop, zijn als extra op de Buijs Ballotlaan en voor ?|)e Hoeksteen de bekende rode brie venbussen geplaatst. Velen vragen zich af waarom hij juist bij de containers r^erd geplaatst en niet op de hoek met de Plesmanstraat bij de telefooncel. ^Bok gaat er iets met de bestellingen ver aderen. Met ingang van 13 maart gaat Jfeze afdeling naar het PTT-kantoor Jn de Nijverheidsweg in Soest, omdat de nieuwe ruimte aan de Rademaker- hfftraat te klein is en vanwege bedrijfse- ^jnomische redenen. De Soesterbergse «stellers zullen nu in auto's vanuit -koest opereren. Hoeveel postbussen in het nieuwe kantoor zullen komen is niet gekend. "Ook wij zullen er even aan loeten wennen", aldus een woord- perder van de PTT. (SOESTERBERG) Pngeveer honderd Soesterbergers fiadden woensdag 15 februari de Sweg naar het Dorpshuis gevonden om daar met het College van Bur gemeester en Wethouders te spre ien. Slechts twintig van hen maak- 'en gebruik om directe vragen te Stellen. j)e discussie werd geopend met de bus, llie nu ook al van de Rademakerstraat verdwijnt. Ouderen moeten straks nog yerder lopen om in de bus te komen, te ver vonden velen. De Prof. Lorentzlaan kreeg heel wat aandacht over het wel of niet parkeren, het onjuist parkeren, parkeren waardoor trottoirs niet of noeilijk toegankelijk werden enz. Is het begin van deze straat nu eenrichting of veerichting en wie heeft daar nu last ^an geparkeerde auto's? De Radema kerstraat, de slagader van het dorp, dreigt de slagkracht te verliezen van weer veel en onjuist parkeren. Vooral het onjuist parkeren, door sommigen onbeschoft genoemd, irriteerde velen. ^'Waarom staan er nog gebods- en ver bodsborden, als toch niemand zich daaraan stoort en er ook geen enkele [sanctie op is?' was een nogal geprikkel de opmerking. BHondepoep, zelfs paardepoep, donke- Ire achterpaadjes, betere verlichting bij bushaltes en zelfs nog meer drempels iwaren de onderwerpen die burgemees- |ter De Widt met een ernstig gezicht over [zich liet komen als waren het rampen. \pollo vroeg waar hun verkeersborden waren gebleven, er staan alleen nog ij- keren palen in de grond. Mogelijk zijn de borden met de Amerikaanse noor derzon verdwenen als een stukje Hol land in de States. Ook kwam de stelselmatige, kennelijk illegale groei van het kamp Beukbergen ter sprake met het daarbij behorend ir riterend rijgedrag en intimidatie. Het college werd verzocht de beoogde de centralisatie te willen bevorderen. Op nieuw en voor de zoveelste keer zullen gesprekken met Zeist en de provincie worden gevoerd. De vragen werden allemaal in een rusti ge en gemoedelijke sfeer besproken. Velen maakten daarna gebruik om met de betrokken leden van het college on der vier ogen te spreken. Een batterij aanwezige ambtenaren zorgde voor de nodige rugdekking en het Praten met B. en W. behoorde om ruim 22.00 uur als een geslaagde happening weer tot het verleden. Dat een vraag snel beant woord werd zag men de dag daarop, toen een wekenlang krom getrokken verkeersbord ineens recht stond en het begin van de Prof. Lorentzlaan inder daad een tweerichtingen verkeer kent. Twee jongens van veertien en zestien jaar zijn voorgedragen voor het HALT- project van de politie, nadat ze voor baldadigheid waren aangehouden. Het tweetal had uit tuinen in de wijk Mercu- ry twee fietsen en twee PTT-bussen ge stolen om die vervolgens verderop te dumpen. Buys Ballotlaan 13 Soesterberg De Vereniging Soeslerbergs Be lang (VSB) attendeerde de ge meente op een brief die zij in april 1993 had geschreven met het ver zoek binnen Soesterberg een be wegwijzering naar een groot aantal objecten/locaties aan te brengen. Nu Apollo nieuwe bewoners krijgt, vond de VSB dat juist deze nieuwe in woners onnodig zoeken naar bepaalde locaties. De gemeente heeft in ant woord op dit verzoek zich meer laten leiden door bezoekers die ter plaatse onbekend zijn. De VSB had alle grote gebouwen en instellingen opgegeven, de gemeente meent dat een goede be- wijzering naar het Dorpshuis, de Hoek steen, het TNO-gebouw, Officiers Ca sino, de Algemene Begraafplaats en het Sportpark aan de Kerklaan voldoende is. Deze bewegwijzering zal op korte termijn worden aangebracht. Groenstrook Rademakerstraat. De VSB vroeg de gemeente of de groenstrook tussen de Caroluskerk en de Professor Lorentzlaan langs de Ra demakerstraat ook echt een groen strook mocht worden, en niet zoals nu een verzameling onkruid waarin men auto's parkeert. Het antwoord was dat het voor mei 1995 in een echte groen strook zal veranderen. Asverstrooiing Het hoofd van de afdeling Milieu en Landschap van de gemeente Zeist, mr. drs. A.P.M. Hosman heeft de VSB schriftelijk laten weten dat zij Momento Mori op 27 januari 1993 een verbod heeft gegeven op de asverstrooiing. Te gen dit verbod volgde een bezwaar schrift dat op 17 juli 1993 door de ge meente Zeist ongegrond werd ver klaard. Daarna ging Momento Mori op 20 .september 1993 in beroep bij de Raad van State. Deze schorste de uit spraak en gedurende de schorsing mocht 300 kilogram per jaar op het bos perceel worden verstrooid. Het feitelij- - ke beroep moet nog behandeld worden en zolang dat nog niet is gebeurd, kun nen geen hernieuwde procedures wor den opgestart. Geluidsoverlast Inzake geluidsoverlast van de rijksweg A-28 werden Soesterbergers destijds door Traffic Test BV te Veenendaal uitgenodigd voor een gesprek. Echter niet in de daarop volgende vergaderin gen/bijeenkomsten en daartegen heeft de VSB geprotesteerd. In een brief de len zij mede dat juist Soesterbergers veel te maken hebben met de geluid soverlast van de A-28. Daarbij wijst zij op haar nodige ervaring inzake geluids- problematiek bij de aanleg van de A-28. Herhaaldelijk heeft de VSB toen gewezen op fouten die dankzij haar aandringen, werden hersteld. Die fout moet volgens de VSB nu niet weer wor den herhaald en pleit men ervoor om Soesterbergers mee te laten praten en te denken over de problematiek van de A-28. Vrijdag 5 mei zullen sportmensen uit Soesterberg in estafetteverband het be vrijdingsvuur uit Wageningen halen. Dat betekent 's morgens vroeg op en met elkaar de afstand van Wageningen naar Soesterberg overbruggen. Met pracht en praal zullen ze hier worden ingehaald met daarop het ontsteken van het bevrijdingsvuur. Klaas Schaafs- ma organiseert deze bevrijdirigsloop en kan nog een paar lopers gebruiken. In dien men in de annalen van de plaatse lijke geschiedboeken wil worden bijge schreven als mededrager van het bevrij dingsvuur 1995, dan moet men zich bij hem melden, Prof. Lorentzlaan 96, tel. 53282. Meer berichten over Soesterberg op pagina 12 Zondag 26 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor; carna valsmis met pastor J.v.d Zandt en zr. Marie-Anne Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ziegeref kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 51200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst SoesterbergHulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. "kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Op vrijdag 3 maart 1995 zal er bij 101 Tankbataljon, gelegerd op de Du Mou- linkazerne te Soesterberg, een ouder dag worden gehouden. Door middel van diverse materieelshows en demon straties zullen mannen en vrouwen van het bataljon hun ouders, familie en vriend(inn)en het reilen en zeilen bin nen een tankbataljon tonen. Voor het Alfa eskadron (tankeskadron) zal dit de laatste keer zijn dat zij op deze dag met dienstplichtigen optreedt. Vanaf juli zal deze eenheid worden omge vormd tot een beroepseenheid. Om behalve de ouders van de huzaren ook geïnteresseerden uit de regio in staat te stellen de sfeer te proeven van het 'tankers-leven' kan beperkt (ca. 100 personen) de mogelijkheid worden ge boden om via aanmelding een uitnodi ging voor deze dag te verkrijgen. De toegestuurde uitnodiging vormt tevens het toegangsbewijs voor de kazerne en zal voorzien zijn van een dagprogram ma en een plattegrond van de kazerne. Men kan zich telefonisch aanmelden bij de sectie personeel, tel. 033-607648, 607649 of 607647. V J 1 SMIKKELBOETIEK Cafetaria smickelboetiek 't Stekkie aan de Buijs Ballotlaan 5 krijgt een face-lift\ Bepaalde zaken stonden als het ware in de weg en worden in één week op de juiste plaats gezet. Ook de gehele voorpui zal worden gewijzigd, zodat 't Stekkie een n ieu w aanzien krijgt. Om die reden is het gesloten tot maandag 27 februari om dan met enige feestelijkheid weer geopend te worden. De ruimte waarin het postkantoor is ge vestigd, is eigendom van de gemeente Soest. Het is bekend dat het postkan toor op 22 maart gaat verhuizen naar de Rademakerstraat, waardoor de huidige ruimte vrij komt. De gemeente heeft het te koop aangeboden, waarop dhr. Rob Brouwer, plaatselijk slijter aan de Gen. Winkelmanstraat, en dhr.I.J. Van Loo, fysiotherapeut in het Dorpshuis, heb ben gereageerd. Aangezien het bestem mingsplan van het Dorpsplein het vesti gen van een slijterij aldaar niet toestaat, zal het pand Dorpsplein 2 aan dhr. Van Loo worden gegund, aldus de bekend making van de gemeente Soest. In de bevrijdingsweek van 1 tot 7 mei zal een tentoonstelling van voorwerpen uit de oorlogstijd worden gehouden. Deze wordt in het Dorpshuis gehouden en georganiseerd door R. de Mos. Daartoe zullen in eerste instantie voor werpen uit Soesterberg en omgeving tentoon gesteld worden. Aan de hand van de voorwerpen kan men een beeld verkrijgen hoe men in die tijd leefde. De Mos is ondanks zijn 22 jaar een deskun dige op dit gebied en heeft zelf een vrij grote verzameling bij elkaar gebracht. Hij doet een oproep aan allen om voor werpen die speciaal in de oorlogsjaren werden gemaakt/gebruikt/gevonden tijdelijk ter beschikking van de door hem te houden tentoonstelling te willen stellen. Hij staat garant dat alle in bruikleen afgestane goederen op een juiste wijze worden geregistreerd en in goed afgesloten vitrines en beveiligde ruimtes worden opgeslagen. Grote niet te verplaatsen voorwerpen wil hij graag fotografisch vastleggen. De Mos is be reikbaar onder telefoonnummer 53498 en woont aan de Vliegtuiglaan 3. Dagblad vraagt in Soesterberg voor vast en invalkrachten. Goede beloning. Aanmelden: Dhr. van Barneveld, tel. 21841 Autorijschool Theoriecursus start op 22 februari. Theorie- theorie cursus examenkaart f 145,- De cursus wordt gegeven in eigen leslokaal. Kampweg 96, Soesterberg Tel. 03463-5 23 15/5 22 72 b.g.g. 5 20 88 autotelefoon 06 - 52 87 88 59 Na zestien lessen van twee uren basiscursus EHBO met verband leer was het onlangs tijd na te gaan of de achtttien leerlingen er iets van hadden opgestoken. De cur susleiders Kees Koppen en Cor Brandes waren verheugd over het resultaat. Nog geen jaar geleden leek het of de plaatselijke afdeling ter ziele zou gaan en nu is ze weer springlevend. Dan di rect een vrij grote cursus van achttien personen die allen ook nog slaagden. Dit is mede dank zij John van Essen, de EHBO-kaderinstructeur uit Zeist en dokter Prause als gastdocent. In april volgen ze de reanimatiecursus die door de Hartstichting wordt gegeven en allen hebben zich reeds opgegeven voor de vervolgcursus. Dinsdag 19 september start een nieuwe opleiding. Gegadigden kunnen zich opgeven bij Cor Brandes, Moerbessenberg 54, telef. 52942. Op de foto de beide cursusleiders met de geslaagde dames Dijkstra, Sanders, Verhijde, Companjan, de Vries, Boen der, van Eijndhoven, de Bruin en de he ren Kursunchu, Boeschoten, de Graaf, Breukman, Sjauw, Mansouri, van Beek, van Ham, Turpijn en Jans. Vanaf maandag 27 februari iedere maandag speciale aanbieding: geen 12.80 maar Geldig woensdag 1 maart 1 grote patat met 1 kroket of frkadel 1J0 1 ijsje Geldig donderdag maart 1 broodje hamburger speciaal 250 en 1 milkshake (smaak n aar keuze) 150 Das: bij elkaar geen 5.75 maa 400 Geldig vrijdag 3 maart 1 karbonade 250 Geldig zaterdag 4 maart bamibal of nasibal Buys Ballotlaan 5, Soesterberg - Telefoon 03463-51238 De eerste twee sets werden door AGAYS overtuigend gewonnen met 15-5 en 15-9. AGAYS dacht kennelijk dat ze er al waren, maar werden tot hun schrik twee keer ingepakt met de cijfers 15-8. Het grote manco was te weinig inzet en een onjuiste stop. Met een gelijke stand van 2-2 moesten beide ploe gen genoegen nemen. De dames verloren de eerste set tegen SSS. Binnen enkele minuten stonden ze al tegen een grote achterstand te kijken. In de tweede set waren de dames tot de conclusie gekomen dat ze zelf het initia tief moesten nemen, wilden ze nog iets bereiken. En dat hielp. Ineens stonden ze er weer pet hun zuivere passes en het juiste blok. Wat in de eerste set niet luk te ging nu als vanzelf met als resultaat 15-7. In de derde set was het van beide kanten sleuren en vechten om de pun ten. De laatste vijf punten sneden als een mes over het net en stond de klok op 15-10. AGAVS was moe toen de vierde set be gon. Maar nog één keer gingen ze er te genaan. Snel werd het 12-5, maar toen namen de Soesterbergers gas terug, waardoor de Barnevelders terugkwa men tot 14-14. Met de moed der wan hoop haalden de dames alles uit de kast en gillend werd de eindstand 16-14 be reikt. Overige uitslagen: Dames AGAVS 2-Forza Hoogland 5 3-1, AGAVS 3-Surf 5 3-0, AGAVS 4-Spirit 6 1-3. Heren AGAVS 2-Forza Hoogland 3 3-0 en AGAVS 3-Stam Sovoco 7 3-1. Jeugd AGAVS Bl-Stam Sovoco BI 1-2 en AGAVS Cl-Spirit Cl 2-1. De schrijfgroep van Amnesty Interna tional te Soesterberg houdt op vrijdag 24 februari weer een schrijfmiddag in het Dorpshuis, van 14.00 tot 16.00 uur. Deze keer worden brieven geschreven naar Rwanda, Brazilië en Indonesië. Meningen van lezers Via bijgaand kaartje wil ik de gehele E.H.B.O.-ploeg uit Soesterberg bedan ken voor de hartverwarmende hulp die jullie in de Jaarbeurs in Utrecht hebben geboden. In het bijzonder dhr. Cor Brandes, die op mijn zoon Mike en mij een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. Beschouw dit 'penninkske van de we duwe' van een bijstandsmoeder a.u.b. als een klein blijk van waardering. Vriendelijke groeten vanuit een droog Zaltbommel. Hillie van Santen, Mike John-Paul KVO heeft in Utrecht tegen Hebbes met 14-13 verloren. Op zich gaven de ploegen elkaar weinig toe maar op een bepaald moment had KVO drie punten voorsprong. De kampioen kon deze voorsprong toch niet vasthouden. Waarschijnlijk met te weinig gevoel voor motivatie werd de wedstrijd met 14-13 verloren. Overige uitslagen: KVO 2-SDO 2 14-8, KVO 3-Meeuwen 5 15-16, KVO 4-SGV 3 9-9, SVMM 3-KVO Al 7-8, Reflex Al-K- VO A2 6-14, Eemvogels Al-KVO A2 7-7, KVO D1 -RDZ D18-0, Doorn E1 -KVO E1 3-2. Woensdag 22 februari -22.00 avondvliegen helicopters Donderdag 23 februari 20.00 Oranje Comité en verenigingen, KVO Yrijdag 24 februari 16.00 Schrijven Amnesty, Dorpshuis Zaterdag 25 februari 14.00 KV02-SD02, Banninghal 20.00 Carnavalsbal, Time Outl Zondag 26 februari 10.30 Carnavalsmis, Caroluskerk 14.00 Kindercarnaval, Dorpshuis 21.00 Carnaval, Time Out Maandag 27 februari 15.00 Kleintje Carnaval, Time Out Dinsdag 28 februari 21.00 Donderopbal, Time Out Woensdag 1 maart -22.00 avondvhegen helicopters Opgaven voor de agenda: tel. 51252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13