1*1 cr Nieuws van de bibliotheek Stuur geen geld, maar neem nog een lekkw chocolaatje. /fl Ka _n arttóhocK DYS/1 JCÜL TUUR& WELZlMÏ Geen pi Kuijt 2e Bijzonder lied- en operaconcert in m.c. Molendael-Soest GROENEVELD Expositie in raadhuis-vitrine f WOENSDAG 22 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT pagina 1 Zondag 26 februari, 14.30 uur: Fietsen in Amerika Kinderbios C-drie Disney's Jungleboek stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand Emmy Verhey solist in kasteelconcert And the Band Played On The Client Beelden van Anita Nunez Larraz Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant NNereldI/1/inkel Cafeïnevrije koffie Kinderparadijs De Vrije Teugel Ouderenbus... of Seniorenbus? Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk en integratie P*f L i T I E Filmhuis: 'The last seduction' Bluesnight met Montana Red Dog Max Havelaar Keunneik. Hoe meer je knnpt Hoe meer ie helot yVOENSDAG22 finde verhaal VOETBAL Belangrijk pu 5 V Eemland Aanstaande zondagmiddag (26 fe bruari) vindt in de zaal van me disch centrum Molendael-Soest aan de Soesterbergsestraat 125 een bijzonder lied- en operacon cert plaats. Uitvoerenden zijn de Soester mezzo-sopraan Berna Kousemaker en de tenor Giorgio Mereu, begeleid door pianist Je roen Snijders. Een van de bijzondere elementen in dit concert is dat Giorgio Mereu niet alleen zingt, maar ook de gitaar hanteert. Het De Soester Kring is bijzonder verheugd op woensdagmorgen 1 maart Jan Pos- tema te kunnen begroeten. Hij zal ver tellen over zijn fietstochten door de U.S.A. Zijn eerste tocht maakte hij in 1988, waarna elk jaar een nieuwe tocht volgde, telkens in een ander deel van het land. Hij fietste tot dusver door 33 staten, in 7 daarvan zelfs twee keer, ook door Brits-Columbia en Alberta in Ca nada. Sinds 1988 legde Postema totaal 25.000 km. af. Hij schreef over deze tochten in. diverse tijdschriften en maakte ook diverse radio-interviews voor de Tros en Radio Soest. Deze morgen wordt onder andere ge sproken over de voorbereiding van zo'n tocht, de veiligheid, landschappen en klimaat, eten en slapen en de Fauna waarmee rekening gehouden moet worden (o.a. beren en slangen). Jan Postema zal zijn verhaal illustreren met foto's en dia's. Er is ruim gelegenheid om vragen te stellen. Juist wellicht voor belangstellenden die ook aan zo'n tocht willen beginnen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur in "De Deel", Kerkstraat 11B, achter de Oude Kerk. Entree: f 3,50 (incl. koffie of thee). Informatie en volledig pro gramma: tel. 17001. Komende onderwerpen: 15 maart Hiërogliefen, het Oud-Egyptische schrift; 5 april: het ontstaan van de mo derne Bouwkunst. programma begint dan ook met de Sa rabande van Francois Couperin, ge volgd door een prelude van Johann Se- bastian Bach, beide voor gitaar-solo. Vervolgens zingt Berna Kousemaker twee liederen van M. Giuliani, gecom poneerd voor zangstem en gitaar, en la ter in het programma twee Arietta's van dezelfde componist. Giogio Mereu, die zijn opleiding ont ving aan het Santa Caecilia Conserva torium in Rome, heeft een uitgespro ken opera-stem, zoals men die alleen maar in Italië vindt. Hij begint met twee aria's van V. Bellini om voor de pauze af te sluiten met het Agnus Dei van Geor- ge Bizet. In het tweede deel van het programma worden uitsluitend opera-aria's ver tolkt, van o.a. de volgende componis ten: Chr. W. Gluck, G. Bizet, G. Verdi, B. Smetana, G. Puccini en G. Donizetti. De pianist die de beide zangers deze middag begeleidt is Jeroen Snijders. Hij studeerde aan het Utrechts conservato rium bij Hakon Austbö en Herman Uhlhorn. Daarna deed hij mee aan masterclasses in o.a. Weimar, Moskou en Alkmaar. Op zondag 26 februari is in de kinder bios van cultureel centrum C-drie om 14.00 uur de Disney klassieker "Jungleboek" te zien. Wie kent het ver haal niet over de kleine Mowgli die te vondeling wordt gelegd? Een wolven- familie ontfermt zich over hem en voedt hem op. Wanneer een tijger het oer woud onveilig maakt, besluiten de wol ven dat Mowgli maar beter naar het mensendorp kan teruggaan. Het wordt een avontuurlijke tocht. We ontmoeten allerlei dieren uit de jungle. Bondgenoten en vijanden van het men senkind: de valse slang Ka, Bagheera de panter, Baloe de beer en de swingende, maar jaloerse apenkoning Lowietje. De film is Nederlands ingesproken en is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Kaarten: f 4,- (kinderen) en f 6,- (vol- wassenen9 bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188, of VW-Soest, Steenhoff- straat 9a, tel. 12075. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 ea Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Dicky Brand en heeft als titel "Lichttransport". Het is een plas tiek van glas, metaal en kunststof en is 42 cm. hoog. De Rotterdamse kunstenaar Dicky Brand maakt beelden die zowel hun buiten- als binnenkant tonen. Men kan zien wat zich daarbinnen af speelt. Het inwendige licht op als een zachte kern, als het onderbewuste van het beeld. Binnen- en buiten kant zijn een logische tegenstelling en daardoor een tweeënheid. Dicky Brand bouwt haar beelden vanuit een idee, een structuur. Na een serie tekeningetjes, die even snel als het idee gestalte krijgen, volgt een kleine ruimtelijke schets, van waar uit verder gewerkt wordt. Over het algemeen laten ideeën en dus ook beeldbouwkundige ideeën zich niet direkt materialiseren. In deze begin fase werkt zij voornamelijk met hout, een materiaal dat betrekkelijk handelbaar is en dat ze volkomen beheerst. Dan kunnen ook andere materialen een vorm gaan spelen zo als staal, koper, steen en glas. Het karakter van deze materialen is bij de keuze belangrijker dan de uiterlij ke, esthetische waarde. Dat karakter voegt iets toe aan de totale betekenis van het beeld. Essentieel blijft steeds de persoonlij ke reflectie, de in zichzelf besloten vorm, die misschien wel metaforisch aansluikt bij het "bouwen", bij de menselijke behoefte aan beschut ting, maar in wezen verwijst naar ideeën die plaats, tijd en vorm te bo ven gaan. Dat blijkt ook uit de poëti sche titels die ze de beelden vaak meegeeft. Het zijn afgezanten van het gevoel geplaatst in een materiële wereld. Aanwinsten-expo Van 6 tot en met 25 maart is in C-drie een tentoonstelling te zien van de nieuwe aanwinsten van de kunstuitleen Soest. De mogelijkheid bestaat alvast een kunstwerk te re serveren; dat kan na afloop van de tentoonstelling worden afgehaald in de Kunstuitleen. Kunstuitleen Soest is gevestigd in bi bliotheek Overhees aan de Willaert straat 49, tel. 12468. De openingstij den zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 en woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP BAARN Tel. 02154-20446 De Baarnse Muziekkring organiseert op zaterdagavond 25 februari weer een kasteelconcert in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld. Als solist treedt op Emmy Verhey (viool), samen met Car- los Moerdijk (piano). Zij spelen van Theo Loevendi, Ludwig van Beetho ven, Gabriel Fauré en Manuel de Falla. Emmy Verhey. tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 De Schoof, De Engh, De Praatpaal, 'Stap voor Stap' Albert Cuyplaan 2U0, tel. 21987. Voorjaarsvakantie: De speel-o-theek is in de voorjaarsvakantie, maandag 27 februari t/m vrijdag 3 maart, alleen op de woensdagavond open! Voorjaarsschoonmaak: In de maand maart kijken de speel-o-theek-mede- werksters alle speelgoed na. Kapot speelgoed wordt weggedaan, vermiste onderdelen worden vervangen, alles wordt schoongemaakt etc. Daarnaast wordt er nieuw speelgoed ingekocht. Alle speel-o-theek leden krijgen een brief met de beschrijving van het nieu we speelgoed. Omdat we op 1 maart al weer 1 jaar bestaan gaan we iets extra's aan de uitleen toevoegen! Wat dat is komt u in maart te weten. Buurthuis de Engh Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Buurthuis in de vakantie dicht. Tij dens de voorjaarsvakantie is het buurt huis gesloten. Ook de instuif vervalt de ze week! Op woensdag 8 maart zijn alle kinderen van 4 t/m 7 jaar weer welkom van 14.00 tot 15.30 uur. De Schoof Molenstraat 142, tel. 19615. Creatieve Voorjaarsmarkt: Op zater dag 1 april is er van 11.00-16.00 uur een creatieve voorjaarsmarkt in so ciaal-cultureel centrum De Schoof. Op deze markt kunt u uw zelfgemaakte kunstnijverheids artikelen verkopen. Voor u een manier om uw hobby be taalbaar te houden. Voor de bezoeker de mogelijkheid leuke, originele, be taalbare kado's te vinden. Voor deelna me aan de markt kunt u op donderdag 23 februari en 2 maart van 14.00-15.00 uur terecht in De Schoof, Molenstraat 142, Soest. De tafels zijn vanaf f 5,- per stuk te huur. Telefonische informatie via 17615 (vragen naar Jolanda). Karnavalsfeest voor jongeren: Op vrijdag 24 februari staat het feest voor jongeren in het teken van Karnaval. Het feest begint om 21.00 uur en wordt op geluisterd door blaaskapel 'de Noten- kroakers'. Behalve Karnavalsmuziek wordt er uiteraard ook andere muziek gedraaid. De entree is vijf gulden en het feest is bedoeld voor jongeren tussen de 16 en 23 jaar. Verkleden is niet ver plicht maar wel leuk!! ELKE WEEK DE MEEST AKTUELE HUURTIPS UIT UW VIDEOTHEEK Het aangrijpende relaas over noe begin jaren tach tig de Aids crisis begon. Het verhaal over de oorsprong van het dodelijkste virus aller tijden. Speelfilm Een officier van justitie die te graag wil veroor delen. Een advocate die te ver gaat en een jongen die te veel weet. Met Tommy Lee Jones. In de vitrine van het gemeentehuis is de komende weken een exposi tie ingericht van beelden van Anita Nunez Larraz. De tentoonstelling is verzorgd door De Hazelaar Sculptures. Anita Nunez Larraz (1958) studeerde aan de Akademie voor Beeldende Vor ming te Amsterdam, waar zij o.a. les had van de beeldhouwer Geer Steyn. Daarnaast volgde zij nog enige speci fiek ambachtelijke cursussen in o.a. steenhouwen en bronsgieten. Vanaf 1988 exposeert zij haar werk regelma tig- Momenteel werkt zij in zowel brons als steen en is geïnspireerd door de vrucht baarheidsgodinnen uit de oudheid. De laatste driejaar is haar thema 'Oermoe- ders'. Alle facetten uit een vrouwenle ven, zoals maagdelijkheid, zwanger schap, baren en de oude oermoeder ko men aan de orde. Anita, zelf moeder, vindt het belangrijk dat de emoties, samenhangend met het thema direct zichtbaar en voelbaar zijn in haar beelden. De verborgen krachten in een steen en de huid, soms glanzend gepolijst, zijn wezenlijk onderdeel van elk beeld. Zij gaat altijd uit van de.basis- vorm van een gevonden steen en zoekt dan naar een natuurlijk samenspel tus sen steen en de vrouwelijke figuur. Dit levert krachtige, onafhankelijke vrou wenbeelden op. Naast stenen beelden zijn er ook enige bronzen van Anita Nunez Larraz te zien in de vitrine-expositie tot en met 26 maart in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. X^^Stichjing Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Koffie kan op verschillende manieren vrij van cafeïne* gemaakt worden (de- cafeïneren), bijvoorbeeld: D.m.v. een chemische behandeling met methyleenchloride of ethyl-ace- taat; uiteraard met effecten op de smaak, maar ook voor het milieu. De Swiss Water Methode. Hierbij worden de bonen met water gespoeld tot nagenoeg alle cafeïne er uit is; het water wordt daarna door koolfilters ge filterd; geen chemicaliën dus, wel veel waterverbruik en vervoer naar en van Zwitserland is kostbaar. Superkritische Koolzuur methode. Men dompelt de groene, ongebrande bonen in water; de bonen zwellen op en de cafeïne wordt beweeglijk. Dan brengt men de bonen in aanraking met kritische kooldioxide die zich in een toestand tussen vloeistof en gas be vindt. De kooldioxide lost de cafeïne in de bonen op. Onder hoge druk wordt de kooldioxide weer uit de bonen ver wijderd. Na het drogen zijn de bonen klaar om gebrand te worden. De smaak van de koffie blijft goed, want de kool hydraten (suikers en zetmeel) en de peptiden (proteïne), die verantwoorde lijk zijn voor het aroma van de koffie worden niet aangetast. In de Wereldwinkel is cafeïnevrije kof fie met het Max Havelaar Keurmerk te koop. Cafeïne is een kleurloze, reukloze stof, die zich een kwartier na het inne men over het hele lichaam verspreidt. Ze blijft vijf tot zeven uur werkzaam. Vermoeidheid verdwijnt, je kunt beter nadenken en je reacties versnellen. Samenwerking De alternatieve handel heeft in Europa al enige betekenis gekregen. In de EF TA (European Fair Trade Association) werken elf importeurs uit negen Euro pese landen samen. Fair Trade (vroeger S.O.S.wereldhandel) is daar één van. Door deze samenwerking is het voor importeurs mogelijk zich op bepaalde produkten te specialiseren. Daarnaast kan men de contacten met de produ centen over de verschillende impor teursorganisaties verdelen. Behalve de ze praktische voordelen kan men ook een gezamenlijke politieke lobby bij de Europese Unie uitoefenen. Het blijft belangrijk dat het Europese Parlement in de toekomst aandacht besteedt aan de problemen van rechtvaardige en so lidaire handel. Bij verschillende inter nationale onderhandelingen en -over eenkomsten (o.m. Gatt) dienen rechtvaardige voorwaarden op de We reldmarkt te komen. Met name zal moeten worden opgekomen voor de belangen van de kleine producenten. Van deze mensen komen de produkten die in de Wereldwinkel te koop zijn. De produkten die in de Wereldwinkel wor den verkocht, mogen gezien worden. Bij de aanschaf er van mag men zich realiseren dat de ontwikkelingslanden veel aantrekkelijke produkten maken. Als men een cadeautje wil kopen met een uniek karakter is er een ruime keus. De Landelijke Vereniging van Wereld winkels en de Fair Trade Organisatie organiseren op zaterdag 11 maart in de sfeervolle omgeving van de St. Janskerk te Utrecht een grote modeshow, als startsein voor de campagne Mode met Motief. De Modeshow begint om 20.00 uur; vanaf 19.30 uur is de kerk open. Toegangskaarten, met een kortingsbon op de Mode met Motiefartikelen, zijn verkrijgbaar a f 15,- in de Wereldwinkel Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 21832 en telefonisch bij de Fair Trade Organisa tie in Culemborg, tel. 03450-13744. "Badende vrouw", Nunez Larraz brons van Anita Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 23 februari Om 9.30 uur: tijd voor de volwassenen die wèer prachtige dingen maken. Ook om 9.30 uur: groep 5/6 van de Wet houder de Haanschool komt op bezoek voor het project over 'verzorging'. Zij leren hoe ze de dieren moeten verzor gen. Om 13.15 uur groep 4 van De Professor Waterinkschool aan de beurt voor het project over 'zintuigen'. Na schooltijd zijn Joyce, Robin en Nicole aan de beurt om hun verjaardagsfeest te vie ren. Met veel vrienden en vriendinnen, veelplezier en activiteiten gaan ze een nieuw jaar tegemoet. Vrijdag 24 februari Om 15.45 uur zijn Laura, Sharon en Willemijn onze jarige gasten. Ook zij gaan heel veel verschillende activiteiten doen. 's Avonds is het de beurt aan de wat oudere jarige kinderen die naar de kinderverjaardagdisco gaan. Susan, Milene en Nadine en Wim zijn de ge lukkigen. Veel activiteiten, zelf optre den en een hoop muziek. Zaterdag 25 februari Om 13.30 uur starten de volgende ver jaardagsfeestjes: Barrie, Else en Sanne. Ook voor hen een prachtige middag met veel verschillende activiteiten. Maandag 27 februari Om 16.00 uur is de kookclub paraat. Lekkere dingen koken en zelf opeten, dat is pas leuk. dag 6.00 u Om 16.00 uur start de playbackclub, met kinderen die graag op het grote feest op 5 mei willen optreden. Ook is om 16.00 uur de knutselclub paraat, Bea en Annemarie staan klaar om met kinderen van 6 tot en met 8 jaar de mooiste dingen te maken. Woensdag 1 maart Om 9.30 uur start de peuter/ouderacti viteit. Altijd gezellig met veel leuke kleine activiteiten en vooral geschikt voor het sociale contact. Om 14.00 uur speelt de toneelgroep haar nieuwste voorstelling. Genieten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Na de voorstel ling nog veel leuke dingen te doen. Wel op tijd komen! Wél zo gezellig. Wat is uw voorkeur? Als u een rit afspreekt kunt u uw wens voor de naamgeving meteen duidelijk maken. U wilt zelfstandig blijven en wij zijn blij u te mogen rijden. Zo zit dat! U bent boven de zestig, dus om de drommel niet oud! We bepalen zelf wel wanneer we dat zijn. Belt u gerust voor: winkelen, kap per, visite, club, huisartsen, poli, enz. U wordt thuis opgehaald en op de tijd van uw keuze (ook opgeven) te ruggebracht. In Soest/Soesterberg: f 1,50 per rit, (f 3,- retour). Gaarne minimaal één dag van te vo ren bellen: tel. 19190, maandag t/m vrijdag dagelijks van 9.30 tot 13.00 uur. We rijden van 9.00 tot 17.00 uur, Groepsvervoer, bijvoorbeeld ook buiten de gemeente Soest, kan ook. Infognatie over tijden, prijs van de ritten enz. op hetzelfde tel.nr.: 19190. Tot ziens! jeam Senioren-vervoer Smitsweg 311, tel. 12630 De term 'vrijwilligerswerk' is voor veel migranten een vreemd begrip. Het zich ergens voor inzetten is vanuit hun cul tuur heel herkenbaar, maar zodra daar de term vrijwilligerswerk aan verbon den wordt verwacht men er betaling voor. Sommige organisaties passen met het oog daarop hun terminologie aan en spreken liever van vrijwilligershulp. Veel vrijwilligerswerk in Nederland draagt nog duidelijk de sporen van de liefdadigheid en de verzuiling waar het uit voorkomt. In de manier waarop het werk georganiseerd wordt, zijn ook de trekken van de Nederlandse cultuïir herkenbaar: veel praten en overleg, meestal informeel, weinig hiërarchisch, samenwerking tussen mannen en vrou wen, nadruk op individuele in plaats van collectieve verantwoordelijkheid. In de wijze waarop migranten tegen het vrijwilligerswerk aankijken, spelen ook de fasen van het inburgeringsproces een rol. Vakatures 2-112: Verzorgingshuis Baarn vraagt hulp bij eenvoudige mankemen ten aan rolstoelen (banden plakken en oppompen); in specialistische hulp is voorzien. 2-113: Sociaal-cultureel Centrum Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor ca. 1 x per week, bij uitlenen van speelgoed en administratie. 5-127: Internationaal vrouwencen trum Soest vraagt vrijwilligsters voor naailessen aan meisjes. 8-203: Centrum voor verstandelijk gehandicapten vraagt vrijwillig(st)ers voor de artotheek, o.a. passepartouts snijden, ophangen van kunst in open bare gebouwen. 9-112: Organisatie voor zomerkam pen zoekt vrijwillig(st)ers voor vakan tieweek met lichamelijk gehandicapten te Lunteren. 18-129: Mensenrechten-organisatie Baarn zoekt zeer dringend een voorzit ter die de maandelijkse vergadering wil voorbereiden en de organisatie wil ver tegenwoordigen. Inlichtingen: Vrijwilligers Vakature Bank, Smitsweg 311, dinsdag t/m don derdag 9.00 - 12.00 uur, tel. 12630. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Bureau Soest Raadhuisplein 3, Soest Postadres: Postbus 2002 3760 CA Soest Tel. 02155-19444 Fax 02155-17693 Openingstijden: dagelijks 07.00-23.00 uur Bureau Soesterberg Dorpsplein 17a, Soesterberg Postadres: Postbus 2002 3760 CA Soest Tel. 03463-51555 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 12.00-13.00 uur en ook donderdag 19.00-21.00 uur Alarmnummer 06-11 Donderdag 23 februari Femme fatale in moderne film noir-thriller Voor wie wil weten waartoe vrouwen» staat zijn als ze hun fantasieën omzettei in daden, is hier de in meerdere opzich ten spannende 'Last Suduction'. In des ze 'film noir' werpt de bikkelhardf Bridget al haar sluwheid en aantrek' kingskracht in de strijd om het eigen ge win. Nadat ze haar man, Clay, een grote drugsdeal heeft laten uitvoeren, gaa| Bridget er met de poet vandoor. Z( duikt onder in een plattelandsstadje waar ze een valse naam aanneemt, hel lokale stuk versiert en een baan vindt, dit alles om te ontkomen aan de detecti ve die Clay heeft ingehuurd, en om tijd te winnen voor een echtscheidingspro cedure. In alles is Bridget de haar om ringende (en achtervolgende) mannen een paar stappen voor. Ze verzint een ingenieys plan om door manipulatie van de ene man, de andere uit de weg te ruimen. Hoewel onze heldin volgens alle w dende fatsoensnormen volstrekt amo reel te werk gaat, is het toch bijzondei opwekkend om te zien hoe ze overal de sterkste is en elke situatie beheerst. De grote ster van The last seduction is ook Linda Fiorentino, die een uiterst geloofwaardig kreng speelt. Haar com binatie van klassieke schoonheid en ei gengereide inhaligheid is perfect. Haar directe benadering van sex, haar heb zucht en haar egocentrische karaktei vormen een moderne variant op he aloude beeld van de femme fatale. In 1990 regisseerde Dahl zijn eerste film 'Kill Me Again', en twee jaar later volg de Red Rock West', evenals zijn debuu gebaseerd op een eigen scenario. Zijn grote voorbeeld is Billy Wilder, en bin nen diens oeuvre met name 'Doublé In- demnity', een klassieker waarnaar een van de subplots van 'The Last Seduc tion' verwijst. In zijn films combineert Dahl thema' uit de film noif met eigentijdse elemen ten. Chandleriaanse helden, verrader lijke vrouwen, meedogenloze moorde naars, en veel, heel veel sigaretten en drank voegt Dahl naadloos samen met een negentiger-jaren plot vol scherpe dialogen en gevaarlijke lusten, die an ders dan vroeger, toen L. A. de stad was, worden uitgespeeld tegen het vlakke weidse landschap van Montana, waar de vervallen locaties, morsige hotelka mers en duistere kroegen een tijdloos decor vol onderhuidse broeierigheid verschaffen. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+: f 5,-. Zaterdag 25 februari: Montana Red Dog is een stevige rhythm bluesband, die alweer zo'n dikke twee jaar meedraait in het 'betere' Nederlandse bluescircuit. Hun afwisse lende repertoire bestaat uit stevige blues, met uitstapjes naar de Delta blues, waarbij het rauwe doch gevoelige slide spel van gitarist Dimples goed uit de verf komt. Maar ook improvisaties op enigzins ruigere bluescovers, waarbij de hechte basis van de groep opvalt. Dit alles wordt opgesierd door hét mond- harmonicaspel van zanger Floyd, die Montana Red Dog een geheel eigen ge luid meegeeft. Door de grote variatie in stijlen en het aanstekelijke enthousiasme waarmee de muziek gespeeld wordt, staat Montana Red Dog garant voor een ste vig avondje blues, bier, zweet en tranen. De bezetting is: Dimples: lead slide gitaar, banjo en zang; Floyd: leadzang, bluesharp, kazoo en gitaar; Huub: bas; John: drums. Aanvang: 22.00 uur. Entree: leden f 7,50; niet-leden f 10,-. Voorverkoop: 13.00-14.00 uur. Chocolade met het Max Havelaar Keurmerk is net zo lekker als alle andere chocolade. Met één verschil. De bonen komen rechtstreeks va kleine'cacaoboeren, tegen een eerlijke prijs. in vele merken verkrijgbaar. BI) vrijwel elke supermarkt. Voor VVZ'49 val! ei „iets meer te halen. I duels één punt over t« houden en de 0-4-ne jalerdag tegen Vianet laats en het daaraan pelde startbewijs voor petitie niet meer dan ,oor de Soesters. ian de Eemweg wordt onderbouwd door het ble nen de selectie. Peter 'en [dunt waren nagenoeg zoen gekwetst en topscor- Vries en libero Willem de om die reden ook al eert Sjjrk Bajema, die onlang: bijtekende, kon daarom r voriete elftal het veld op Dat gold ook voor het du dat met Argon ver bov ploegen in de hoofdklas: de wetenschap dat de k een sterk middenveld bes Ton Wolfsen als extra een linie naar voren gesct in posteerde Bajema he Visscher, Edwin Brouwt De laatste speelde een won vrijwel ieder persoc haalde het einde van de Een kwartier voor tijd doorgebroken tegensta: kon hij met een rode kai de kleedkamer. Afgestraft Vianen leidde op dat n 0-3 doordat fouten bij1 deloos werden afgestrai gasten in een hoog temj kwam WZ'49 niet aar spelletje toe. Vianen was tere ploeg. Al neemt da ook WZ'49 kansen 1 stand van 0-3 mikte Wo een vrije trap op de dwar: Becker miste van dichtbi aangespeeld door Rob: was ingevallen voor Munt. Dat het daarna In de hoofdklasse v voetbal heeft DVS/L; laatste kans op de verspeeld door met 1 zen van Borger. De I voorlaatste op de r scheen met voornan uit het tweede tean Beukendal. Na twee keer een achter: goed gemaakt (Ramon dy Brinkman) gaf D\ zich zelf meer lucht v prachtige combinaties, tjes en Heijnen waren 4-2. In de tweede helft h Louis de zaken onder werd weliswaar 4-3, m Rooij zorgde met een i 5-3. De winst lag voor h< in de laatste tien minute ger zichzelf. Met een een enigszins gelukkige treffer namen de gast< mum van tijd eer 5-6-voorsprong op de S> terin niet helemaal bij d In tijdnood koos Henk een alles-of-niets takt Herman Schimmel die werd naar de kant geha£ werd als 'vliegende keep stuurd. Het werd niets, leed DVS/Lazy Louis Henriët Kuijt van j ging Eemland is bij laatste wedstrijd in h nooi, dat afgelopen Amsterdam werd derde geëindigd. Ku mee haar tweede pla l meen klassement vé Ook in het marathonsc Soesterse haar graantj een landelijke mara KNSB-Cup die in Utre den, hield Kuijt goed pc ton van ruim 35 maratl massasprint kwam de vijftig ronden als vijf eindstreep. Door dit go Kuijt volgend seizoer een licentie krijgen vo marathons. Tom Versteeg miste wedstrijd in het vierba een haar na een podiun derde plaats in het al ment in het vooruitzich ter hoopvol aan de 75 i laatste marathon. Ond ningen van een aantal niet voorkomen worde je van zes schaatsers c peleton op een ronde a Hierdoor moest Verste men met een vierde pl meen klassement. Cl Koelewijn en Klaas- werden respectievelijk Carl Verheijen nam i einde deel aan het N pioenschap Allround dekte kunstijsbaan in

Soester Courant | 1995 | | pagina 16