Stuur geen geld, maar neem nog een lekker chocolaatje. Maak het uzelf makkelijk met Rabo Telebankieren. Hul ->€- IVARlAi Soest 50^aar^geleden 'Van Dolle Dinsdag tot het Blikken Tijdperk' WD a Een v< bijl Gemeei bewonii WOENSDAG 22 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG: DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist ..Wj Meningen van lezers Sportvissers Soestand ging dus niet door Herenkapsalon jUa/tcef 02155- 16450 k-ÊÊ& 1 Beetzlaan 89 Max Havelaar Keumieik Hoe meer je koopt, Hoe meer je helpt Vraag het gratis demonstratiepakket aan. Rabobank Soest-Baarn woensdag 22 februari 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST t' i Bescheiden Oogm Oogm Rood- Nabij 1 Oogdr Bij Van den i voor particulieren en bedrijven! 02155 22871 Steenhoffstraat 58 Een aantal mensen heeft afgelopen vrij dagmiddag tegen vijf uur tevergeefs de gang naar C-drie gemaakt. Ze ver wachtten na de aankondiging in de Soester Courant dat daar het praatpro gramma "Soestand" zou worden opge nomen. Ze waren onkundig van het feit dat de talkshow min of meer te elfder ure was afgeblazen, omdat enkele gas ten door persoonlijke omstandigheden plotseling verhinderd bleken te zijn. De afgelasting kwam te laat om het bericht in de Soester Courant nog te voorko men. Openingstijden: di. t/mvr. 8.30-17.30 za 8.00-15.30 Al weer enige tijd geleden las ik in een artikel van de Soester Courant over o.a. de vervuiling rond de vijver bij de hoc keyvelden aan de Koningsweg. Dat zouden de sportvissers gedaan hebben. Zo nu en dan (als ik er langs fiets) komt dat weer in m'n gedachten en vandaar deze reactie in uw krant. Dit vuil kan nooit achtergelaten zijn door sportvissers. Echte sportvissers nemen nun afval altijd mee voor de vuilnisbak. Het komt zelfs voor dat ze achtergelaten troep van anderen ook nog meenemen. Sportvissers zijn ook natuurminnaars en die vervuilen het (ons) milieu niet. Nee, dit probleem heeft een heel andere oorzaak. Er is n.1. een deel van de mens heid, die zich niet laten opvoeden of ge zeggen. Kijk eens aan de andere kant van die vijver, het parkeerterrein van die hockeyvelden, of bij de plattegrond. (Telefooncel een paar honderd meter van die plaats.) Daar telde ik alleen al zc'n 40 (veertig) lege bierblikjes. Of kijkt u even aan de Van Weedestraat, waar jaren geleden militarie Zaken en de paspoorten afgehandeld werden. Niet schrikken hoor! Zo is het overal in den lande. Bescha mend vind ik het. Velen in onze samenleving verplaatsen zich alleen nog in auto's, dan ziet men die rotzooi niet. Ik weet ook best een oplossing hier voor, maar dat is en heel verhaal. Denkt u niet dat ik me aagesproken voel, want ik ben een sportvisser. M. Mosk, ■■■voorz. Hsv "De Snoekbaars". Chocolade met het Max Havelaar Keurmerk is net zo lekker als alle andere chocolade. Met één verschil. De bonen komen rechtstreeks van kleine cacaoboeren, tegen een eerlijke prijs In vele merken verkrijgbaar. BIJ vrijwel elke supermarkt. Voor lnformatlei 030 - 334602. Uw bankzaken lekker rustig thuis regelen met Rabo Telebankieren? Vul dan onderstaande op het moment dat het u het beste uitkomt. bon in en u heeft binnen een week een Dat kan met Telebankieren van de Rabobank. demonstratiepakket in huis. Op uw eigen PC ziet u wanneer u maar wilt uw meest actuele saldo. En hebt u steeds een duidelijk overzicht van uw financiën. Betalingen doet u nooit meer te vroeg Naam: Straat: Plaatsnaam: Telefoonnummer overdag: of te laat. Wilt U gratis kennismaken Opsturen naar of inleveren bij: Algemeen tel.nr. 02155-96391 Antwoordnummer 45 3760 VB Soest Notities uit het oorlogsdagboek van Marinus Brouwer 16 Februari 1945 Vroeg trek ik er op uit, richting Ha- mersveld. Onderweg is het rustig. Ik krijg zowaar een soeppot mee. Wat zul len we smullen! In de middag maar weer een beetje in de tuin gewerkt. 17 Februari 1945 Punt 1 van de dag is: hout halen! Veel Duitsers slaan hier hun tenten op. Die kunnen ons meehelpen verder de boel op te eten. 18 Februari 1945 In de nacht komen er nog meer van die heerschappen. Om negen uur krijgen we er een aan de deur: 'Tch muss eine handkar haben!" Ant neemt het woord en zegt: "We ha- ben geen handkar." "Und was ist das in der Küche?" "Dat is geen handkar, maar een trek- kar." "Gib mir das mit. Ich bringe es wieder zurück." Hij neemt de kar mee, maar ik volg hen op de voet. Ze gaan ermee naar een huis. Ik blijf aan het hek staan om hen op te wachten. We kunnen dat ding niet missen voor ons "hout halen. Na een half uur komen ze terug; ik loop met hen mee, krijg later de kar terug én nog twee koeken toe! Toch wel een goeie mof. 19 en 20 Februari 1945 De kapelaan vroeg enkele jongens om wat hout te zagen. Hij zou een reis on dernemen naar Groningen om daar wat eten te gaan halen. Ik meld me en de volgende dag gaan we aan de slag. 21 Februari 1945 's Morgens vroeg voor de zusters naar Baarn. Het huis van meneer Meinen wordt gevorderd. Ik help mee met ver huizen. 22 Februari 1945 We gaan vandaag weer vroeg naar Baarn. Ook moet er weer koolraap ge haald worden. Zes jagers duiken op Amersfoort. Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1. N.V. Regionale Energiemaatschappij Utrecht (REMU): voor het veranderen van een inrichting van een regiovestiging van het energiebedrijf, op/in het perceel Lange Brinkweg 81 Soest. Het voornemen bestaat om positief te beschikken op de onder 1 genoemde aanvraag. Aan de desbetreffende vergunning(en) zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 22 februari tot 22 maart 1995. - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN te gen het ontwerp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000, 3760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeen tebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, waarbij de vergunningaanvrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst vóór 15 maart 1995 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, ten zij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. verbouwen van een bestaande carport, Korte Brinkweg 22b; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. plaatsen van een hekwerk, Wieksloterweg O.Z. 83. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 23 februari 1995 eventuele bedenkingen schriftelijke bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Bartolottilaan30 (94575) Honingbij 25 (95039) Park Vredehof 4a (95063) Parklaan 94 (95066) Soesterbergsestraat 118 (95057) Torenstraat 23 (95003) BETREFT INGEDIEND verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 8-2-95 uitbreiden van een woonhuis 9-2-95 bouwen van een zwembad 8-2-95 plaatsen van een berging 9-2-95 plaatsen van een dakkapel 10-2-95 veranderen en vergroten van een woon-/winkelpand 9-2-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BESLUITEN B. EN W. d.d. 14 februari 1995 AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 9 februari tot 15 februari 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Betreft: Apollo 150 1 eik Bartolottilaan 28 vijf bomen Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN ONDERWERP Verzoek tot'plaatsen sandwichbor- den VVD Intrekking aanschrijving Den Blieklaan 52a, van den Brink Voorstel weth. milieu c.a. inzake bezwaarschrift van de bewoners Chr. Huy- genslaan 1-33, Ant. v. Leeuwenhoeklaan 1-13 en Prof. Lorentzlaan 2-24 inzake een verleende herinrichtingspremie Subsidie 1995 Stichting Vluchtelingen werk Soest BESLISSING Campagne commissie WD toestemming verlenen en door middel van concept ant woordbrief op de hoogte stellen. Aanschrijving illegale bewoning voormalig dierenverblijven Den Blieklaan 52a intrek ken. Nieuwe aanschrijving opstarten. Voorgesteld wordt het bezwaar ge grond te verklaren en de herinrichtings premie vast te stellen op f 545.00 i.p.v. f 300,00. De voorlopige subsidie 1995 vaststel len op maximaal f 334.500,00 (definitief na overleg, jaarrekening) en maandelijks te voorschotten met 1/12 deel a 90%. Periode: 9 februari tot 15 februari 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Weegbreestraat 20 Parklaan 55 Betreft: 1 conifeer en 1 lijsterbes 1 linde Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest, OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN BETREFT plaatsen van een blokhut bouwen van een jongveestal en en mestplaat wijzigen vergunning voor bouwen woonhuis en bijgebouw uitbreiden van een woonhuis uitbreiden van een woonhuis met een tuinkamer wijzigen van de voorgevel wijzigen van de voorgevel BOUWPLAATS Apollo 74 (95019) Biltseweg 39 (94493) Dorresteinweg 78 (94289) Julianalaan 59 f94528) Klaarwaterweg 57 (94559) Schoutenkampweg 83 (95005) Van Weedestraat 19-21 (95036) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift Akn^cn hezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na ^stukke^kunTu^nzie'n^n^het^emeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. ADVIESCOMMISSIE BEELDENDE KUNST Het gemeentebestuur nodigt belangstellenden uit te solliciteren naar het lidmaatschap van de: ADVIESCOMMISSIE BEELDENDE KUNST De commissie Beeldende Kunst heeft tot taak Burgemeester en Wethouders gevraagd en onge vraagd te adviseren over de bevordering van de produktie van kunstwerken en de plaatsing hier van in de gemeente Soest, met name in de openbare ruimte. Om deze doelstelling te verwezenlijken is hiertoe in samenwerking met deze commissie het werkplan Beeldende Kunst Soest opgesteld. Taakstelling commissie: - De commissie houdt zich bezig met de kwaliteitsadvisering op het gebied van o.a.: kunst-op drachten en aankopen, de uitvoering van de 1% regeling bij openbare gebouwen en exploi tatie-opzetten. - Zij begeleidt de uitvoering van de kunstopdrachten. - Zij brengt advies uit omtrent subsidie-aanvragen in het kader van het Cultuur Stimulerings Fonds. - De commissie adviseert aan het college van Burgemeester en Wethouders; - Daarnaast kan de commissie ook zaken ten aanzien van bestaand beleid en wensen voor nieuw beleid signaleren en desgevraagd adviseren over beleidsvoornemens van het college op het ge bied van de beeldende kunst. Het streven is er op gericht de commissie te laten bestaan uit 6 leden waarvan (maximaal) 2 kun stenaars en 4 andere belangstellenden. MOMENTEEL KENT DE COMMISSIE TWEE VACATURES De gemeente hanteert voor de vacatures de navolgende criteria: - Affiniteit met de beeldende kunst; - Of beroepsmatig actief beeldend kunstenaar; - Woonachtig zijn in Soest; - Met nadruk worden vrouwen verzocht te reageren. De vergoeding van de leden is bepaald op f 50,00 all-in per bijgewoonde vergadering. Voor meerinformatie kunt u contact opnemen met de heer H.J. van Rijkom, beleidsmedewer ker Cultuur van de afdeling SOW, tel. 02155-93615. Uw brief kunt u binnen 14 dagen sturen naar het college van burgemeester en wethouders, Post bus 2000, 3760 CA Soest, Maandag 6 maart agenda o.a. Dinsdag 7 maart agenda o.a. Donderdag 9 maart (afwijkende datum in verband met verkie zingen Provinciale Staten op woefisdag 8 maart) agenda o.a. Donderdag 9 maart agenda o.a. commissie algemene bestuurszaken spreekrecht raadsvergaderingen; versterking van de brandweer; ef fectrapportage inzet politiesurveillanten; voortgang planningska lender. commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn afwijzing van verzoek tot nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Dorresteinweg; aanpak bestemmingsplan voor parallelroute; verslag/afsprakenlijst werkgroep golf; voortgang so ciale vernieuwing; voortgang planningskalender. commissie milieu, openbare werken, volkshuisvesting, sociale zaken, sport en recreatie, bedrijven. bespreking adviesnota CAI-bedrijf: instelling programmaraad; be spreking verslag sociale recherche; beschikbaarstellen van een kre diet voor het MEC Molenstraat en om een tijdelijke voorziening voor Spullenhulp te realiseren; voorstel tot het vaststellen van reke ning 1994 en begroting 1995 stads- en dorpsvernieuwingsactivitei ten; bespreking besluitvorming De Bergjes; stand planningskalen der. commissie financiën voorstel tot verkoop van het plan Dorpsplein 2 aan de heer IJ. van Loo; voorstel tot het vestigen van opstalrechten voor aanleg supple tieleiding ten behoeve van de biezenvelden; benoeming leden com missie minderheden. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19 30 uur Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum, Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun op merkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal wor den behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 93777). v Af flJ-ctk De Soester VVD - soon die zich met propaganda bemot langs even een si hebben gehad. De provincie Utrecht grootste partij en lijstnummer 2 gen< komende Statenvei de verkiezingsaffit tooit ze zich echter met lijstnummer 3! De liberalen steken, z CDA - momenteel de de Provinciale Staten kroon en men droomt schien al een beetje o- Automatisch Het bekende Voor het jui: Het bepalen Een meting i Door een lue Maak gebruik Bel of kom lai BRILL Optome BURG. GROTHESTF Voor de tweede ke ken blijkt dat de g zijn zaakjes niet vo gehad bij al dan niei teiten van Soesters. bouwsels van Bart! Insingerstraat (die staan) bereft het ee aan het adres van 1 bv aan de Den Blh Op het perceel zoudei lege enkele voormali ven illegaal worden h immers geen woonver gegeven. Volgens het mag die vergunning n geven, omdat dat in s het bestemmingsplan daal). In januari vorigj ners van de dierenvei aangeschreven. Het cc in dat ze de bewoning binnen drie maanden beëindigen. ft l

Soester Courant | 1995 | | pagina 4