Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken ^Van Breukelen Vast-goed SPORT! Oud Soest op foto-expositie in museum Jumelage-clubs van Soest gaan voor de zomer op in één organisatie 'Méér vrouwen in de Provinciale Staten' Procedure polikliniek stap verder Molendael en Kruiswerk gaan nauw samenwerken in 'transmurale zorg' Soestdijk gaat al 'open' vóórdat nieuwe weg er is College wil geen rol spelen in ruzie Marokkaans Comité en SWS WOENSDAG 22 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 7 Uit 'historisch archief' Van Steendelaar Vereniging SKK geeft bestuur groen licht Winkeldiefstal De Soester Duinen ZATERDAGAVOND ZONDAGMIDDAG Loodflanken van bouwplaats gestolen AHOB Kolonieweg beschadigd L<SV<£L1=RAM<S Manifestatie van partijen en emancipatiebureau Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Intentieverklaring getekend Bezwaren van omwonenden tegen bouw ongegrond verklaard Wie personeel zoekt leest de Soester Courant SPÜLLENHULP College beantwoordt vragen van D66 Ouderenbus Sinds afgelopen vrijdag "loopt" in het Museum Oud Soest aan de Steenhoffstraat de expositie van foto's van oud-Soest, die vorig jaar enige tijd te zien is geweest in het gemeentehuis. De door Willem van Oosten "opgeblazen" plaatjes uit het Soester verleden zijn af komstig uit het archief van de Soester journalist Jan van Steen delaar. Wethouder Neks Blommers (van cul tuur en nog zo wat) viel de eer te beurt om de tentoonstelling op uitnodiging van museum-voorzitter Anton van den Dijssel te mogen openen. Een opmer kelijke keus, omdat Blommers na de ex positie in het gemeentehuis min of meer had 'geproclameerd dat er maar eens een eind moest komen aan die "sta-in- de-wegs", die voor het functioneren van het raadhuis niet bevorderlijk wa ren. De WD-wethouder liet dan ook niet na om te onderstrepen dat de foto-ex positie - "een verrijking voor Soest" - in het museum véél beter tot haar recht kwam, vanwege de "juiste omgeving". Uit de woorden van Blommers viel op te maken dat het gemeentehuis vooral ongeschikt is voor exposities omdat er nergens een spotje te vinden is. Het mu seum (en bijvoorbeeld ook C-drie) zijn volgens haar "toegankelijker" dan het gemeentehuis zelf, waardoor de exposi tie vanzelf een meerwaarde krijgt. "En als een ander het doet hoeven wij het niet te doen," voegde ze daar nuchter aan toe. Permanent Blommers complimenteerde Van Steendelaar voor zijn verzameling oude Soester ansichten, vooral omdat hij die niet voor zichzelf had gehouden en op deze manier de geschiedenis van Soest permanent voor de bevolking ontsloot. Ook fotograaf Willem van Oosten deel de in de hulde. In een soort humoristi sche sketch voor drie heren en een da me kwamen Blommers, Van den Dijs sel, Van Steendelaar en Van Oosten er toe nog een laatsfe "gat" in de tentoon stelling te vullen met een schilderij, dat naar een van de oude foto's was ge maakt. Daarmee was de opening een feit. Van Steendelaar hield daarna nog een toespraak waarin hij o.m. duidelijk maakte dat verzamelen niet hetzelfde is als sparen. In zijn archief - waaruit voor de expositie zo'n 70 foto's zijn geselec teerd - bevinden zich naar schatting 1300 oude foto's van Soest, van onge veer eind vorige eeuw tot ca. 1960. Hij verklaarde zich bereid ze nog eens te publiceren in een mogelijk vervolg op de eerder verschenen fotoboeken over Wethouder Neks Blommers, foto graaf Willem van Oosten en "verzame laar" Jan van Steendelaar. Soest. Bron van informatie De ansichtkaarten zijn volgens hem een onmisbare bron van informatie over "vroeger", niet zozeer door hun ouder dom, maar vooral doordat ze laten zien wat inmiddels veranderd of verdwenen is. De eerste kaarten werden omstreeks 1840 in Engeland verstuurd; in Neder land duurde het tot ca. 1870 voor de eerste briefkaart verscheen en nog eens twintig jaar later was er sprake van de eerste ansichtkaart. Het "open en bloot" schrijven stuitte eerst nog op de nodige weerstand en als corresponden tiemiddel werd het destijds ook wat te "goedkoop" geacht. Volgens Van Steendelaar kan men tij dens een bezoek aan de expositie even wegdromen in het Soest(erberg) van rond de eeuwwisseling, om vervolgens met spijt vast te stellen dat de schoon heid van Soest-toen het verdriet van Soest-nu is geworden. De foto's zijn nog enige weken in het museum te be wonderen (op zaterdag- en zondagmid dag), tot begin mei, want dan maken ze plaats voor een grote tentoonstelling over de oorlogsjaren in Soest. De beide jumelage-organisaties die zich in Soest bezighouden met de betrekkingen tussen Soest en het Poolse Kedzierzyn-Kozle gaan nog voor de komende zomer op in één organisatie. Volgens de ver eniging SKK heft de stichting zich zelf binnenkort op. Daarbij komt dan een eind aan het - door velen in Soest altijd onbegrepen - ge scheiden optrekken van twee tot voor kort "concurrerende" clubs. De; stichting heeft de oudste papieren en is door het gemeentebestuur ook min of meer "erkend". Zij wordt ook gesubsidieerd. De vereniging ontstond enige jaren geleden voornamelijk als gevolg van persoonlijke conflicten bin nen de stichting. De initiatiefnemers van de vereniging, Bob Sluis en Bert Krijger, stapten destijds uit de stichting omdat zij het omstreden leiderschap van oprichter Ab Blokzijl uit Soester- berg niet langer pruimden. Vorig jaar kregen Sluis en Krijger het vervolgens ook onderling aan de stok, waarna bei den als bestuurslid van de vereniging SKK aftraden. Nu alle "stoorzenders" het veld hebben geruimd blijkt er volop ruimte voor samenwerking te zijn. Het was de afgelopen jaren ook steeds moe- J'Tyker aan de burgers van Soest uit te leg den waarom er twéé aparte organisaties noesten zijn, die feitelijk dezelfde doel stelling hadden. De vereniging SKK hield vorige week maandag in de Rank haar jaarlijkse le denvergadering, waar o.a. de samen werking met de stichting op de agenda stond. Daarvoor had eerst een be stuursverkiezing plaats. Leni van Log- Cestijn is de nieuwe SKK-voorzitter; de bestuursleden An Rademaker, Aad Demage en Nick Hoebe werden herko men. Over de samenwerking met de stichting werd uitgebreid gediscus sieerd. "Begrijpelijk, want tot voor kort was de verhouding niet optimaal," al dus secretaris Nick Hoebe, "maar de laatste tijd is de stemming sterk verbe terd, mede door de goede samenwer king in de laatste actie Kolen voor Po len." Volgens Hoebe had de stichting laten weten dat zij zó graag wil samenwerken dat zij zelfs bereid is zichzelf op te hef fen, waarna de donateurs als leden in de vereniging kunnen opgaan. De verga dering gaf met de grootst mogelijke meerderheid haar zegen aan de samen werking. Zij zal t.z.t. overigens nog for meel met een officieel samengaan moe ten instemmen. Volgens stichtingsvoorzitter Kees Ver- heus is het "niet helemaal waar" dat de stichting zichzelf zo graag wil opheffen. "Waar het om gaat is dat we in het nieu we convenant hebben afgesproken dat we gezamenlijk alles in het werk zullen stellen om voor 1 januari 1996 of zo veel eerder als mogelijk is tot samen werking te komen." Democratisch Volgens Verheus is de keus daarbij in principe open: "Of we gaan op in de vereniging, of zij in ons; of we vormen één nieuwe club. Over de beste vorm kun je redetwisten. Een vereniging is natuurlijk het meest democratisch, maar het maakt ons weinig uit." Vol gens Verheus is het de bedoeling dat de nieuwe organisatie voor de komende zomer "op de rails staat". "Als we op gaan in de vereniging bespaart ons dat in elk geval de notariskosten, en dat is algauw zo'n 1600 a 1700 gulden." De fusie wordt voorbereid door een speciale commissie, bestaande uit oud wethouder Jan Menne en oud-politie commissaris Jan Adema, adviseurs van resp. de stichting en de vereniging, en de bestuurders Nick Hoebe (vereni ging) en Verheus (stichting). "We moe ten nog kijken naar de rest van het tra ject en het tijdpad. De statuten sluiten aardig op elkaar aan, dus dat zal geen punt zijn." Volgens Verheus heeft de politiek geen aandrang uitgeoefend op de komende fusie. "Ach, er zijn altijd wel geluiden geweest dat we samen moesten gaan. Zo heeft Leidje Tomassen ooit voorge steld dat ze Bert Krijger en mij maar in een hok moesten opsluiten, net zo lang tot we het samen eens zouden zijn..." Hulp aan school De ledenvergadering van de vereniging SKK boog zich verder over een aantal praktische zaken. De hulp aan de afge brande school nr. 12 in Kozle, die na een inbraak in de as werd gelegd, moet doorgaan. Het gebouw is inmiddels wel weer redelijk opgeknapt, maar er ont breekt nog veel inventaris. De vereni ging heeft al een grote lading school- meubels en ander materiaal verzameld, o.a. met de hulp van diverse scholen in Soest, maar er is nog meer nodig en de spullen moeten ook nog naar Kozle ge bracht worden. Daarom gaat de vereni ging binnenkort weer een sponsor-actie voeren onder haar leden en onder Soes ter bedrijven. Via een bevriende organisatie heeft de vereniging onlangs vijf rolstoelen ont vangen, plus een verzameling krukken en looprekken. Daar was ook een lift bij waarmee patiënten in of uit het bed ge tild kunnen worden. Enkele zaken zijn inmiddels naar Polen verstuurd. Bin nenkort volgt de rest van de zending, want er is in Kozle nog een sterke be hoefte aan medische hulpmiddelen. Een 20-jarige inwoonster van Soest is vorige week bij een supermarkt aan de Smitsweg betrapt op winkeldiefstal. Ze nam zonder te betalen een pak zeep poeder van 16 gulden mee. Onmdat ze al eerder voor winkeldiefstal werd aan gehouden moet ze binnenkort voorko men. RESTAURANTS PARTY EN VERGADERCENTRUM WEGENS GROOT SUCCES Bourgondisch Avond Buffet Onbeperkt genieten Zaterdagavond: 25 febr. Met sfeervolle live dansmuziek Aanvang: 20.00 uur Prijs p.p. /39,50 Bourgondisch Middag Buffet Onbeperkt genieten Zondagmiddag: 26 februari, 26 maart (aanvang 17.00 uur) 30 april, 28 mei, 25 juni. Met sfeervolle live achtergrondmuziek Aanvang: 15.00 uur Prijs p.p. f 29,50 Bel en reserveer, dan zit u zeker Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739 Van een in aanbouw zijnde woning aan het Breemeentje zijn loodschorten ge stolen. Het materiaal is eigendom van een bouwbedrijf uit Voorthuizen en zijn bestemd voor de schoorsteen en de dakkapel. De AHOB bij de spoorwegovergang op de Kolonieweg is vorige week zwaar be schadigd. Aanvankelijk wist de politie niet wie daarvoor verantwoordelijk was. Maandag werd de politie gebeld door een bedrijf uit Kootwijkerbroek. Een chauffeur van dat bedrijf zou vrij dag met een vrachtwagen tegen de AHOB zijn gereden. De installatie werkte, ondanks de beschadiging, nog wel. Uw vitrages of gordijnen vuil? Laat uw olieverfschilderij ook eens reinigen. LIJSTENMAKERIJ Soesterbergsestraat 10 - Tel. 27411 Er moeten, met de verkiezingen van 8 maart in zicht,meer vrouwen komen in de Provinciale Staten. Dat vinden vrouwen in de Utrecht se fracties van CDA, WD, D66, PVDA en GroenLinks. In een uniek samenwerkingsverband or ganiseerden, samen met Pres Emancipatiebureau Utrecht op 18 februari actieve vrouwen uit deze parijen een politieke manifestatie in de Statenzaal van het Utrechtse Provinciehuis. Deze politieke happening, waarvoor vrouwenorganisaties, politici en inwo ners van de provincie Utrecht waren uitgenodigd, viel samen met de eerste open dag van de provincie Utrecht. Het is onderdeel van een campagne: 'Meer vrouwen in de provinciale politiek'. De andere twee campagne-onderdelen zijn een onderzoeksrapport naar het posi tief actiebeleid van politieke partijen op provinciaal niveau en een folder met ci taten van onder meer Statenleden en ambtenaren. Het rapport "Vrouwen, Vernieuwing en de Staten" is geschreven door het bureau Redmond Reportage Re search, in opdracht van Pres Emancipa tiebureau Utrecht. De onderzoeksvra gen waren: Welke factoren zijn van in vloed op de participatie van vrouwen in de Utrechtse Provinciale Staten? en Wie kan welk beleid voeren om de pro vinciale politiek beter toegankelijk te maken voor vrouwen? Conclusies In de Utrechtse provinciale politiek blijft de toe- en doorstroom van vrou wen beperkt. Er zijn verschillende oor zaken: de weinig doelmatige werving van politieke partijen, ook plaatsen po litieke partijen onvoldoende vrouwen op een verkiesbare plaats. Dan zijn er nog de oude bekende knelpunten als onhandige vergadertijden en de tijdsin vestering en tenslotte het gebrek aan belangstelling van vrouwen zelf. Er moeten meer vrouwen komen in de Provinciale Staten. Tegen deze achter grond is het van belang dat partijen hun beleid gaan aanscherpen. Dat vrou wenorganisaties meer eisen gaan stellen en dat vrouwen zelf zich opmaken voor politieke taken. Provinciale Staten die nen ook een goede communicatie op gang te brengen met de inwoners van de Provincie Utrecht. Aanpak Met leden van politieke partijen, amb tenaren en Statenleden zijn interviews gehouden. Hun adviezen en aanbeve lingen zijn in een actielijst verwerkt met een uitgebreide-taakverdeling voor de politiek, vrouwenorganisaties en de provincie. Statenleden en ambtenaren hebben relevante uitspraken gedaan in een campagnefolder en in het rapport. De Commissaris van de Koningin te Utrecht, jhr. P.A.C. Beelaerts van Blokland schreef het voorwoord. Het rapport kost f 12,50 en kan besteld wor den bij Pres Emancipatiebureau, tel. 030-334280. Citaten 'Als vrouwen emancipatie niet hadden opgepakt, dan hadden de mannen dat ook niet gedaan'. Mevrouw T.' Poortenaar-Sikkema (lid Gedeputeerde Staten Pvda) 'Vrouwen moeten het gewoon doen: de politiek in gaan! Ze kunnen het best en al doende leert men.' Mevrouw J. Al- lard-Knol (Statenlid D66) 'Ik zou een gelijke verdeling van man nen en vrouwen in de statenfracties re delijk vinden.' Dhr. E.H. Limborgh, directeur dienst Welzijn, Economie en Bestuur (Emancipatiezaken).'Pol\tieke en bestuurlijke processen vragen op dit moment om creativiteit. Vrouwen leve ren daaraan een bijdrage, want zij door breken door hun andere inbreng de be stuurlijke tradities.' Dhr. H.J.M. Ter Braak, griffier der Staten 'Wij moeten vrouwen van het idee af helpen dat politiek niks zou zijn of dat er in rokerige zaaltjes veel wordt ge kletst. De kracht van vrouwen is juist dat zij "to the point" zijn Mevrouw E. Korthuis-Elion (Statenlid VVD) 'Vrouwen hebben vaak die verassende invalshoek die ik niet heb, ondanks mijn analytisch vermogen en bestuurs- ervaring. Wil je zaken goed beoordelen dan moet je die vanuit veel invalshoe ken bekijken. Daarom vraag ik bewust de mening van vrouwen. Sommigen gaan jammer genoeg op mannen lijken in hun stijl van leiderschap.' Dhr. P.A.C. Beelaerts van Blokland, Com missaris van de Koningin. 'Je moetje, ook als vrouw, in een poli tieke functie kwetsbaar kunnen opstel len en kunnen vragen: "Leg het eens uit." Mevrouw M. Haak-Griffioen (Statenlid GPV-RPF) 'Mannen moeten ook vrouwenzaken behartigen, evenals andere leden van de fractie ook migrantenonderwerpen moeten behandelen.' Mevrouw C.A. Tjong-Ayong (Statenlid GroenLinks) 'Mannen vinden soms dat ze door het vrouwen-voorkeursbeleid gediscrimi neerd worden en de zittende personen eisen dat vrouwen goed gekwalificeerd zijn. Akkoord, maar dan ook aan mannnen deze eis stellen.' Mevrouw K. Peijs (lid Europese Parlement CDA Op dinsdag 14 februari tekenden de heer dr. E.K J. Kreutzer, direc teur patiëntenzorg van Medisch Centrum Molendael, en mevrouw drs. B. van Roon, directeur van de Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht, de intentieverklaring tot verdere, nauwere samenwerking op het gebied van transmurale zorg Medisch Centrum Molendael en het Kruiswerk springen in op de landelijke ontwikkelingen binnen de gezond heidszorg op het gebied van 'transmu rale zorg'. De Commissie Biesheuvel kwam in januari 1994 met haar rapport 'Gedeelde zorg: betere zorg'. Eén van de belangrijkste aandachtspunten in dit rapport is het streven naar meer 'Zorg op maat'. Dit is doelmatige en kwalita tief hoogwaardige zorg, toegesneden op de specifieke behoeften van de pa tiënt. De patiëntenzorg stopt niet op het moment dat de patiënt het ziekenhuis verlaat. Om continuïteit van zorg en daarmee 'Zorg op maat' te waarborgen is nauwe samenwerking met en het ma ken van goede afspraken tussen het zie kenhuis, intramuraal, en het Kruis werk, extramuraal, van wezenlijk be lang. Deze overgang van intramurale- naar extramurale zorg wordt transmu rale zorg genoemd. Medisch Centrum Molendael is in de regio het eerste ziekenhuis dat in een dergelijk vergevorderd stadium van sa menwerking met het Kruiswerk is. Het ziekenhuis en het Kruiswerk zien de sa menwerking op het gebied van deze transmurale zorg als een belangrijk Het college van Soest gaat een ver klaring van geen bezwaar aanvra gen voor de bouw van de polikli niek van Medisch Centrum Mo lendael aan de Dalweg. Dat is no dig, omdat de voorziening in strijd is met het huidige bestemmings plan Dalweg. In verband met het spoedeisende ka rakter van de polikliniek besloot de ge meenteraad vorig jaar toch akkoord te gaan met de bouw. Min of meer hetzelf de geldt voor het verzorgingshuis (De Opbouw), de appartementen (Wo ningstichting Soest) en het bejaarden centrum (Molenschot) die ook tegen over het gemeentehuis en het politiebu reau zullen worden gebouwd. Haast was onder meer geboden, omdat de financiële haalbaarheid van de vier projecten nauw samenhangt en afhan kelijk was van subsidies die in een later stadium niet meer verkregen zouden kunnen worden. Uiteraard heeft ook de behoefte van de voorzieningen een rol gespeeld in de besluitvorming. Twee omwonenden hadden bedenkin gen (zoals bezwaren tegenwoordig in de nieuwe algemene wet bestuurswet worden genoemd) ingediend, maar die zijn door burgemeester-en wethouders ongegrond verklaard. Privacy De familie Wildenburg van de St. Jo- sephstraat wijst onder meer op het ver lies aan privacy, doordat de achtertuin straks zal grenzen aan een openbare weg. Het college doet die bedenking af met de opmerking dat een dergelijke si tuatie vaker voorkomt binnen de be bouwde kom. En ook de Dalweg ligt binnen de bebouwde kom. Bovendien, zo stelt het college, zal de weg geen doorstroomfunctie hebben en zal de ge vreesde overlast van het verkeer daar om meevallen. Om de privacy te waar borgen, mogen de 'Wildenburgs' des gewenst een erfafscheiding met een ma ximale hoogte van twee,meter realise ren. Dat de verkeerssituatie onduidelijk wordt, zoals de familie Wildenburg be weert, bestrijdt het college. Er zal in de toekomst een kruising liggen, waarover volgens het college weinig verkeer zal rijden/lopen. Twee van de vier wegen die op de kruising uitkomen, zijn be stemd voor langzaam verkeer. Door gaand verkeer wordt onmogelijk ge maakt. Daarmee wordt tevens een van de be denkingen van M. Koper (sluipver- keer) van de Beukenlaan van tafel ge veegd. Deze Soester vindt het verder onaanvaardbaar dat de ontsluiting van het gebied via de noordwestzijde van zijn woning plaatsvinden. Volgens het college zal de nieuwe situatie wel aan vaardbaar zijn. Koper had verder onder meer geklaagd over het feit dat de procedure in een vakantieperiode zou zijn gestart. Het college spreekt dat tegen. De gemeen telijke publikatie vond op 21 december vorig jaar plaats en toen was de kerst vakantie nog niet begonnen, aldus het college. speerpunt in hun beleid. Het tekenen van de intentieverklaring tot verdere, nauwere samenwerking is in deze een belangrijke concretisering. Projectgroep In het kader van de samenwerking heb ben Medisch Centrum Molendael en het Kruiswerk de projectgroep Trans murale samenwerking' opgericht. Me dewerkers van beide instellingen heb ben hierin zitting. Na een gedegen ana lyse is de projectgroep met twee concre te projecten gestart. Het diabetes/mellitus project is een sa menwerking waarin verpleegkundigen van beide instellingen gezamenlijk ge schoold worden in specifieke zorg en practische vaardigheden gericht op dia betes patiënten. De cursusleiding is in handen van medewerkers van Medisch Centrum Molendael en het Kruiswerk. Het project Neurological Development Training (N.D.T.) is een scholingspro ject gericht op patiënten met een her senbloeding (CVA-patiënten). De be treffende verpleegkundigen uit de eer ste- en tweedelijn maken gebruik van eikaars vakkennis om specifieke zorg gericht op de behandeling van CVA- patiënten verder te ontwikkelen/Doel van het project is de zorgverlening en revalidatie van deze patiënten op elkaar af te stemmen. Toekomst In de toekomst streven Medisch Cen trum Molendael en het Kruiswerk er naar om andere disciplines binnen de gezondheidszorg bij transmurale zorg te betrekken en zo de kwaliteit van zorg, gericht op de specifieke behoeften van de patiënt, te verhogen. Het is de bedoeling dat er binnen niet al te lange tijd een verpleegkundige als tussenpersoon aangesteld wordt. Deze verpleegkundige zal als schakel func tioneren tussen Medisch Centrum Mo lendael en het Kruiswerk om zo op practische wijze de continuïteit van zorg te waarborgen. kringloopcentrum Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Voordat de nieuwe hoofdwegen structuur van Soest - inclusief de nieuwe rondweg of parallelroute voor de Van Weedestraat - er is, zal de wijk Soestdijk beter bereik baar zijn voor het verkeer. De af sluitingen worden ongedaan ge maakt zodra over de wegenstruc tuur overeenstemming is bereikt met alle belanghebbenden, maar dat hoeft niet te betekenen dat de nieuwe weg er eerst moet liggen. Dat blijkt uit de antwoorden van wet houder Pieter ten Hove op vragen van raadslid Loet Jansen van D66. Die had onlangs geconstateerd dat er in de ge meentelijke voorlichtingskrant Op 't Hoogt maar liefst twéé versies stonden afgedrukt van een artikel over het op- heffen-Van de afsluitingen in Soestdijk. In de ene versie leek het erop dat de af sluitingen pas zouden verdwijnen als de rondweg helemaal klaar zou zijn. Daar om werd het artikel gecorrigeerd, maar door een misverstand werden beide versies in de krant opgenomen. D66 had het College gevraagd of de si tuatie in Soestdijk, als de wijk eerst "open" gaat, niet zou leiden tot de aan trekking van extra verkeer. Het College antwoordt dat het zich door de besluit vorming gehouden weet om zich tot het uiterste in te spannen om de bereik baarheid van Soestdijk op zo kort mo gelijke termijn te verbeteren zónder dat er extra verkeer wordt aangetrokken. Als de parkeermogelijkheden in het ge bied Van Weedestraat via Soestdijk makkelijker bereikbaar zouden wor den, leidt dat zeker tot een ongewenste toename van het verkeer. Zo'n oplos sing voldoet niet aan de randvoorwaar den, stelt het College. Volgens D66 is het op z'n minst onze ker en zelfs onwaarschijnlijk dat aan die voorwaarden nog binnen de lopende raadsperiode kan worden voldaan. Het College antwoordt daarop dat er op dit moment onderzoeken en nadere uit werkingen plaatsvinden. Die zouden eventueel nog kunnen leiden tot andere gezichtspunten, die ook nog niet eerder uitgewerkte oplossingen mogelijk ma ken voor een "open" Soestdijk. Het College erkent niet, zoals D66 had gevraagd, dat er met een besluit over "open" Soestdijk moet worden ge wacht tot er aan de voorwaarden van de nota-hoofdwegenstructuur is voldaan. Ook hierop antwoorden B. en W. dat er in de tussentijd nieuwe inzichten kun nen ontstaan, waardoor Soestdijk beter bereikbaar zal kunnen zijn voordat de nieuwe hoofdstructuur gerealiseerd zal zijn. Het College van B. en W. begint er niet aan. Het conflict tussen het Marokkaans Comité en de Stich ting Welzijnswerk Soest (SWS) moet door de betrokkenen zelf maar worden opgelost. Dat is de strekking van de reactie van B. en W. op het verzoek van het comité om tussenbeide te komen. Uit de tamelijk verhulde openbare stukken blijkt dat tussen het Marok kaans Comité en de SWS een ruzie gaande is. Het comité krijgt professio nele ondersteuning (door de gemeente gesubsidieerd) van de SWS, maar de daarvoor aangewezen beroepskracht is inmiddels ontslagen. Dat is volgens het gemeentebestuur een zaak tussen de SWS en de betrokken medewerker, een kwestie werkgever-werknemer. Het Marokkaanse Comité zit daardoor echter plotseling weer zonder profes sionele steun en heeft het gemeentebe stuur gevraagd om daar wat aan te doen. Volgens het ambtelijk advies zijn er al vaker problemen tussen het comité en de SWS gerezen. Die problemen hebben dus een "verleden", aldus het advies, en liggen voor een deel in het persoonlijke vlak. Er is al vele malen met alle betrokkenen - afzonderlijk of gezamenlijk - gesproken, waarbij ook wel "oplossingsrichtingen" zijn gesug gereerd. Tijd nodig "Uiteraard baart het feit dat de onder steuning van het comité opnieuw on derbroken wordt, terwijl de SWS daar wel de middelen van de gemeente voor krijgt, zorgen," aldus het advies. "Het is niet eenvoudig om ingang te vinden en te krijgen in de Marokkaanse gemeen schap. Investeren in het opbouwen van een vertrouwensrelatie is daarbij een noodzakelijke voorwaarde, en daar is tijd voor nodig." De gemeente heeft haar zorg over een en ander dan ook (mondeling) al kenbaar gemaakt aan de SWS. Ook vanuit de Commissie Minderhe den is aangedrongen op een oplossing, waarbij ook aandacht is gevraagd voor de o.m. de financiële huishouding in de relatie tussen het Marokkaans Comité en de stichting. Er is inmiddels een af spraak gemaakt tussen het comité en het SWS-bestuur. De conclusie is dat er op dit moment geen aanleiding is om als gemeente een rol te vervullen. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190.

Soester Courant | 1995 | | pagina 7