K» LIESHOUT arttóhocKj Soeste Samba Salad met6 Fratsen' in C-drie 1CUL TÜ0R& WELZIJlfr ontdek de ontelbare woonoplossingen bij... 'Who Framed Roger Rabbit? Avontun Bewonei hogere h Zes Soester ensembles spelen op Kamermuziekdag voor amateurs Royale bankenset bekleed met een romantisch gedessineerde streep- stof. De losse kussens zijn gevuld met koudschuim en de rugkussens met superpol, voor een prettig zitkomfort. 2"2 2-zits bank 12475,- V olksuni ver siteit Soest/Soesterberg Voorjaarswerkzaam- heden in de tuin INTER-/V1EUBEL Relaxfauteuil verkrijgbaar met een mechanisch of elektrisch verstelmechanisme. Rundlederen bekleding. Vanaf 1395,- WOENSDAG 1 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA i Een bewuste kijk op gezond bewegen Voor kinderen vanaf 9 jaar Donderdag 2 maart Filmhuis: '06' van Theo van Gogh Tragisch-komische blik in de wereld van de telefoonsex (10 cent per minuut) De Zottekla Krant is vol Carnavalsfeesten. Een uitdagi muziektalei Kunstuitleen-i 2 2l/2-zits bank met aniline- leder bekleding. Koudschuim in de zitkussens. H J-H HI ■jTTCq 4495,- Voor peuters en kleuters vanaf 4 jaar Zondag 5 maart in kasteel Groeneveld Verscheidenheid Lezing over Piet Mondriaan in C-drie Klassieke banken van Inler- meubel zijn een klasse apart. Hier wordt kwaliteit met een hoofdletter ge schreven. Onze kollektie is zo groot, dat u zeker zult slagen. Ook als u liever wat hoger of 'steviger' wilt zit ten. Desgewenst kunnen alle zitmeubelen in principe worden geleverd met elke gewenste stof! Weefstoffen, mohairs, gobelins, jaquard- stoffen, drukstoffen, acryl, velours, kelim en noem maar op. Een bezoek aan onze zaak is dan ook de moeite waard. Het deskundig advies is zoals altijd gratis. Oorfauteuil bekleed met fleurige bloem- stof in diverse kleuren 735,- Model Cumberland. 3-zits 2395,-. 2-zits 1 995,-. Als fauteuil 1445.-. Bijpassende oorfauteuil 1595.-. Salontafel messing/glas 1375,-. Lamp tafel 995,-. Wandtafel 1125,-. SPECIALE PRIJS Op woensdag 8 maart is om 14.00 uur in cultureel centrum C-drie de feestelijke voorstelling 'Fratsen' te zien van de groep Samba Salad. 'Fratsen' is voor peuters en kleuters en is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Rita en Herman besluiten samen te gaan picknicken. Voordat zij hun plekje bereiken beleven ze grappige avontu ren op een berg, in de trein, aan zee en in de lucht. Tijdens een onweersbui hebben ze een vreemde ontmoeting met twee bangerikken, genaamd Ikke en Ikke. De theatergroep Samba Salad werd in 1978 opgericht door Herman Link en Rita Iny. Zij werken in diverse bezet tingen voor elke produktie samen met muzikanten, acteurs, auteurs, poppen spelers, technici en beeldende kunste naars van verschillende nationaliteiten. Door de mengeling van de voorname lijk Westerse, Joods-Arabische, Spaanse, Portugese, Zuid- en Noord Amerikaanse culturele achtergronden van de medewerkers, ontstond de ty pische Samba Salad-speelwijze. De fysieke en dynamische manier van muziek en theater is in feite een niet- Westerse eigenschap. Ook de thema's zijn door deze culturele mix bepaald. Het zichtbare spelplezier en spontani teit van de spelers zijn inmiddels her kenbaar voor alle produkties van Samba Salad. Hetzelfde geldt voor de onorthodoxe opvattingen van het duo over de mengeling van gebruikte spel technieken (mime, poppenspel, mu- Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 In twee theorielessen en praktijkles in een tuin van een cursist krijgt men waardevolle informatie over de werk zaamheden die in het vooijaar in de tuin moeten gebeuren. Aan bod komen o.a.: verplaatsen van planten en snoeien van struikheide en andere gewassen, snoei- gereedschap, snoeimethode, borders, perken en klimplanten controleren, soorten organische meststoffen voor border en gazon, lijnenspel in de tuin. Vragen van de kant van de cursisten zijn welkom. Wie iets meer wil weten over een bepaalde plant, kan een tak of foto van desbetreffende plant meebren gen. Aanvang cursus: donderdag 16 maart, 14.00-16.00 uur. Docent: dhr. B. Hoving. Cursusadres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aantal lessen: 3. Cursusprijs: f 60,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Tijdens de voorjaarsvakantie, 27 fe bruari t/m 4 maart, is het kantoor ge sloten. Hamersveldseweg 22 Leusden, lel. 033-941331 V-3. Elisabethziekenhuis, over viadukt, 4' stoplicht links. Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht organiseert in april de cursus 'Hoe sta ik erbij?'. Deze cursus is be stemd voor mensen die meer willen bewegen. Niet vanuit een prestatie gerichtheid maar vanuit een bewust heid t.a.v. gezondheid en gezond be wegen. Door middel van voorlichting, instrukties en oefeningen leert men oefeningen. De cursus vraagt duidelijk om lichamelijke aktie en staat onder leiding van een ervaren fysio therapeute. De cursus wordt gehouden in het ge zondheidscentrum 'De Bundeling' te Soest op de dinsdagmiddagen 28/3, 4/ 4, 11/4, 18/4, 25/4, 9/5. 16/5 en 23/5, van 13.30 tot 14.30 uur. De kosten zijn f 40,- voor leden van Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht. Niet-leden betalen f 50,-. Aan vullend verzekerden bij Anova ontvan- gezond om te gaan met het lichaam bij gen koni van t 50,_ de dagelijkse bezigheden. Men krijgt per jaar informatie over de effekten van tillen en bukken op rug en schouders en leert de juiste houding te gebruiken, het uit houdingsvermogen te vergroten en goede ademhalings- en ontspannings- Belangstellenden kunnen zich tot 17 m<tart a.s, voor deze cursus inschrijven bij de regionale aanmelding: 06-8344 (tijdens kantooruren). Op zondag 12 maart is in cultu reel centrum C-drie de schitte rende animatiefilm 'Who Framed Roger Rabbit?' te zien. De film is ondertiteld en geschikt voor kinderen vanaf 9 jaar. Voor het eerst in de filmgeschiedenis is men er in geslaagd om echte acteurs en tekenfilmfiguren in perfecte harmo nie over het scherm te laten bewegen. De wereld van de tekenfilmfiguren loopt op spannende wijze door de rea liteit heen. Het tekentalent van de Walt Disney Studio's, gecombineerd met de fantasie van Steven Spielberg. In de film moet een aan lager wal ge raakte detective (Bob Hoskins) een moord oplossen. Natuurlijk is de beer put waarvan hij het deksel moet oplich ten veel dieper dan hij denkt. Al spoe dig behoort de 'tekenfilmster' Roger Rabbit tot de verdachten... De film duurt 103 minuten. Kaarten kosten f 4,- voor kinderen en f 6,- voor volwassenen, bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188, of VVV Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 jl Terecht won de film '06' de persprijs op de laatste Nederlandse filmdagen en is het de Nederlandse inzending voor de Oscar voor de Beste Buitenlandse film. Sara heeft een telefonische adverten tie gezet via een 06-lijn. Wilbert heeft hierop gereageerd en zijn telefoonnum mer achtergelaten. En zo krijgt hij op een avond, terwijl hij nog op zijn architectenkantoor zit, telefoon van Sara, die hem voortaan iedere donder dag om die tijd zal bellen. Het begin van de telefoonrelatie bestaat nog vooral uit aftasten: hoe zie je er uit? (waarbij Wilbert zijn leeftijd wat verhult en zichzelf voorstelt als een jonge reus met lange manen, en de blonde Sara het nodig vindt te vertel len dat ze zwarte krullen heeft.) Hoe wel het doel van telefoonsex is om el kaar op te winden en al masturberend klaar te komen, raken ze zichzelf in het begin nauwelijks aan. Dat verandert: een paar weken laiei komt Sara bijvoorbeeld al klaar ter^j, Wilbert een heel verhaal over archiiee.; tuur aan het afsteken is. Ook al hebb^ ze elkaar nooit gezien, ze gaan een vormen, compleet met irritaties en ja. loezie, als een van beide bijvoorbeeld een avond met iemand uit is geweesJ Sara weet wel wie Wilbert is, en \J zijn telefoonnummer is, maar a„. dersom weet Wilbert niets over dtj vrouw die hem iedere week belt. Lai^ zaam maar zeker begint dit aan hemtt knagen en doet hij pogingen de anoi^. miteit te doorbreken... De kracht van '06' is de zelfbeheersi- die Van Gogh toont. De film heeft 0& verbloemde scenes en dialogen, n^, is niet goedkoop voyeuristisch of eer banale peep-show. Er komt verrassen; weinig bloot in voor! Van Gogh wee; ook het beste naar voren te halen in dj beide acteurs, die het voordeel haddet het stuk ook al op toneel te hebben ge- speeld en al improviserend, ook al een bijdrage hadden geleverd aan de tot. standkoming van de dialogen. Aanvan: 20.30 uur. Entree: f7,50; CJP/65+ f 5,-. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577 HP Wegens plaatsgebrek is deze week helaas een aantal artikelen komen te vervallen. Voor zover nog actueel blijven ze "overstaan" tot de editie van volgende week. Redaktie I "Over het algemee men ondanks onze bukt gaat onder i< Sombere gezichten, en veel klagen. Uitei een reden voor zijn niet. Daarom is het e dat het carnaval een ook eens te lachen. I i om het leven vieren Met deze woorden vt i selijk carnavalsfeest der leiding van Zijn* Hoogheid Prins Zot zijn Adjudant Huub groots feest. Van oui in De Drie Eiken, mi in het Kamp van Zeist carnaval in de Raadsï foort, schoolcarnaval school, eigen carnavi bunker, een carnaval: roluskerk, een kind het Dorpshuis en n< werd 'samen het leve Afgelopen vrijdagmidd; val. De oudste groepen1 school hadden zich daa Als bijzondere gast va luchtige Hoogheid wen mevrouw Hagmeijer in t lac met chauffeur opg kregen daar de Goudc uitgereikt, een onderscl ontvangt indien men zie dere wijze verdienstelijl voor het dorp. Ruim vee geven aan de sportvert en even zoveel avondv sen organiseren waren voor deze bijzondere o Afgelopen zaterdag ki teklap IV uit handen va de Widt de sleutels ove door de Prins vier dag baas van het Zotteklapl men. Koninginnedag is een*i daarbij behoort muzi Comité daagt muziekt solisten uit hun talente gehore te brengen. Me voor opgeven bij Emrr Winkelmanstraat 62, ti Kunstenaars kiez vorm voor dat wat zighoudt, opvalt. S lijk wat hun vooi soms moet je er, li raden. Veel mensei daarom maar niet Dat is jammer, want v leren. Tijdens drie avoi docent Theo Naessens te krijgen op zulke 'onj werken. Een selectie i rieerde collectie van Soest vormt de basis, werk zal tevens een m in het Dorpshuis Soest< De bewoners van de genslaan 1-33, Anth< wenhoeklaan 1-13 en rentzlaan 2-24 verzocl king te mogen komen richtingspremie van t op grond van geleden s grijpende woning rest: In eerste instantie werc toegwezen en werd drie aangeboden. Daarop i bruari een hoorzitting van hun ingediend bez 24 november 1994. Et het gevolg van een bes king tussen de Wonin en één van de bewonei Deze verzocht de bes Zondag 5 maart heeft de musi cerende amateur het in Groene veld weer helemaal voor het zeg gen: Voor de tiende maal in suc cessie organiseren Kasteel Groeneveld en de Baarnse Mu- ziekkring een kamermuziekdag, waar amateurs in de gelegenheid worden gesteld om zich te pre senteren aan het publiek. Geen concours of wedstrijd, maar het pure genoegen van het samen musiceren, het luisteren naar anderen en het beluisterd wor den door musicerende collega's en andere belangstellenden. De animo om mee te doen aan deze jubileum-editie was dit jaar dermate groot dat organisatoren voor de keuze stonden om ófwel het aantal deelne mers, ófwel de lengte van de optredens te beperken, daar het aantal zaalruimten niet uitgebreid kon worden, maar geen van deze beide maatregelen waren aan trekkelijk. In onderling overleg is toen besloten om de dag vroeger te laten beginnen. Dit bleek een goed alterna tief, omdat bezoekers aan Groeneveld in voorkomende gevallen, er niet voor terugschrikken op een vroeger tijdstip dan gebruikelijk acte de présence te geven. Vanaf 10.30 uur zullen de eer ste ensembles te beluisteren zijn horen op zes locaties die door Kasteel Groeneveld beschikbaar zijn gesteld. Dat "amateurisme" in de muziekbeoefening niet synoniem is met geringere prestaties of een lager kwaliteitsniveau en al helemaal niets van doen heeft met minder bevlogenheid of inzet, daarvan is de regelmatige bezoeker van dit jaarlijkse evenement wel doordrongen. Eerder het tegenovergestelde is het geval. Mis schien is wel juist het ongedwongen karakter van dit muziekfeest de oor zaak van de grote belangstelling. Het ontbreken van een concours- of wedstrijdgedachte trekt kennelijk ve len aan, want er zijn musici en ensem bles die vanaf de eerste keer nog niet hebben ontbroken. En ook zij vieren eigenlijk een jubileum. De verscheidenheid aan ensembles is ook dit jaar weer zeer groot: solistische optredens, kamerkoren en andere vo cale ensembles, blazers en strijkers in diverse combinaties zorgen voor een veelzijdige en aantrekkelijke muziek manifestatie. Deelnemers komen ook nu weer uit alle delen van het land, de regio is vanzelfsprekend sterk verte genwoordigd met deelnemers uit Baarn, Soest, Utrecht, Amersfoort, Hilversum, Bussum, De Bilt, Weesp en Leusden, maar ook verderaf gelegen plaatsen als Amsterdam, Terneuzen, Den Helder en Eindhoven zijn verte genwoordigd. Om al deze groepen muzikaal te kunnen huisvesten heeft Kasteel Groeneveld ook dit jaar weer een groot aantal locaties beschikbaar gesteld en zo zal er worden gemusi ceerd in de Hasselaerzaal, de V.d. Wayenzaal, de Huydecooperzaal, de Orangerie en het Koetshuis en op de bovenverdieping, de z.g. Zaal 5, V.d. Burg Piano's BV uit Amersfoort heeft een tweetal piano's beschikbaar gesteld en zo is alles klaar voor wat misschien wel de grootste manifestatie op het ge bied van de klassieke kamermuziek genoemd kan worden. Soest is ditmaal sterk vertegenwoor digd met maar liefst zes ensembles; het accordeonorkest "Animato" (19 leden); het gemengd kamerkoor "Dakkapella" (20 leden); Irma Lagerweij (piano solo); "Mammel-adhoc-ensemble" (5 leden die zich presenteren met zang, klarinet, fluit en piano); het Soester Byzantijns Kamerkoor (26 leden) en het kamerkoor 'Tourdion" (21 leden). Het Soester Byzantijns Kamerkoor treedt om 10.30 uur op in de Orangerie; 'Tourdior" volgt om 11.15 uur in de Hasselaerzaal. "Dakkapella" is om 15.00 uur aan de beurt in het Koets huis. Om 15.45 uur beginnen de gelijk tijdige optredens van Irma Lagerwey (Huydecooperzaal), "Mammel-adhoc" (zaal 5) en Animato (Orangerie). Kasteel Groeneveld is op zondag 5 maart a.s. open vanaf 10 uur en de eer ste ensembles starten om half elf. Be zoekend publiek heeft vrije toegang tot alle concerten. Zij betalen slechts één maal de voor Kasteel Groeneveld ge bruikelijke entree van f 3,- en daar is het bezoek aan alle exposities bij inbe grepen (uiteraard voorzover de zalen op dat moment niet voor muziek in gebruik zijn). Ook het restaurant is vanaf 10.00 uur de hele dag open voor een drankje of een kleine lunch. ziek, dans en komedie) en regievoering. De ervaringen opgedaan, de laatste 17 jaar, met deze disciplines maken van Samba Salad een veelzijdige muziek- en theatergroep die moeilijk in één ca tegorie is onder te brengen. Kaarten kosten f 6,- voor kinderen en f 8,50 voor volwassenen, C-drie, Op maandag 6 maart zal kunsthistori cus drs. Daemen een lezing over Mondriaan verzorgen in cultureel cen trum C-drie. Mondriaans zoektocht naar een volledig voorstellingsloze kunst is voor elke leek en geïnteres seerde zeer goed te volgen. Het Haags Gemeentemuseum laat tot 30 april een chronologisch overzicht zien. De lezing gaat hier diep op in. Zoals veel tijdgenoten werd Mondriaan geïnspireerd door de natuur en schil derde hij in een figuratieve stijl. Te zien in prachtige pasteltekeningen van land schappen en aquarellen van bloemen. Het werk werd sterk beïnvloed door het Symbolisme van Toorop. Echter in de 'bomen-serie' is al de indeling in ver ticalen en horizontalen als een dyna misch ritme te bespeuren. In Parijs ziet hij de kubisten en verwerkt dit in zijn schilderijen. Langzaam ontwikkelt hij zijn zo be roemd geworden stijl van composities in vlak, kleur en lijn. Evenwichtig en zuiver. Zij getuigen van een vernieu wende kijk op kunst die van zeer grote invloed is geweest op de hedendaagse kunsten. In New York heeft het ritme van de muziek uit die tijd, de jazz en boogie- woogie een belangrijke invloed. Zijn werk wordt 'voller' dan ooit, de neer slag van een levenslang consequent volgehouden overtuiging die toch ruimte liet voor ontwikkeling. De lezing is een goede basis voor een bezoek aan de expositie. Aanvang: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten f 12,50 p.p. Telefonisch reserveren is mogelijk bij de administratie van C-drie: tel. 22188. Willaertstraat 49. Kaartverkoop aan de kassa. Willaertstraat 49, tel. 22188, of VW Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075. Samba Salad in een scène uit 'Fratsen

Soester Courant | 1995 | | pagina 10