Wethi niet t< Wij verrassen u liever met één van de interessante modellen op de Opel Lenteshow. Halve finaleplaats voor OBS Overhees 1 SPORT! Damen winterkampioen bij heren van TV De Schieter Galerij der kampioenen Soest, Henri Nefkens Soest, Birkstraat 30, 02155-12364 Derde tit in compe Tom Versi marathon WZ'49 WANDELSPORT Laatste wandeling in winterserie van Olympia Topscore Het laatste nieuws staat in de Soester Courant Zwemdiploma PAGINA 14 SportprogrammsJ *EZiJö3EEEIïai nESisniSMi V olleybaltoernooi van Stam/SoVoCo voor scholieren SOESTER COURANT Sportuitslagen Wie aan sport doet leest de Soester Courant TRIATHLON Opel. Voor wie meer wil. Jeugdnieuws WOENSDAG Vanaf 1 janw 128.400 gulde ven de Soester* voor nieuwe in die al enige tija bekend op wel gulden zou kut het uit het gebi den, een tariefs en minder ond Ries van L WOENSDAG 1 MAART 1995 Schooldammers eindigen als twêede in provinciale titelstrijd VOETBAL ZATERDAG Hees Amersfoortse Boys F1 - Hees F1 4-2; Hees Dl - CJW D2 1-6; Limvio BI - Hees BI 1-1. SEC Spakenburg A2 - SEC A2 11-0; SEC CI TO V Cl 4-1; SEC C2 - Spakenburg C3 6-1; Roda'46 D4 - SEC Dl 5-2; Hoogl.- veen E1 - SEC E2 2-4; SO Soest E6 - SEC E3 2-11; APWCF1 - SEC F1 2-10; Ro da'46 F5 - SEC F2 3-2; Hoogland F8 - SEC F3 7-0. Soest SO Soest B2 - APWC 1 2-2; SO Soest C3 - TOV 3 4-2; SO Soest D2 - HVC 1 6-3; SO Soest D3 - Hoogland 3 1-3; IJsselmeervo- gels 4 - SO Soest D4 13-0. CJW 1 - SO Soest El 3-1; BFC 2 - SO SoestE2 0-10; HVC2-SOSoestE3 9-3; SO Soest E4 - Hoogland 4 0-9; Quick 4 - SO SOest E5 3-5; SO Soest E6 - SEC 3 2-11; SO Soest 8 - SO Soest E7 0-11; SO Soest F1 - Spakenburg 1 1-6; Hoogland 2 - SO SOest F2 4-1SO Soest F3 - Eemdijk 2 4-3; Hoogl.veen 1 - SO Soest F4 1-8; Ro da'46 9 - SO Soest F5 0-0; SO Soest F7 - Roda'46 11 9-2. Eemdijk A1 - WZ'49 A2 10-1TOV D1 - VVZ'49 Dl 3-1; WZ'49 D2- KWAD2 1-4; Achterveld El - WZ'49 El 1-4; WZ'49 E2 - WZA E6 0-1; CJW E3 - VVZ'49 E3 4-1; WZ'49 F1 - Baarn F1 5-0; KWA F3 - WZ'49 F2 0-4; WZ'49 F3 - Hoogland F5 2-0. De laatste van drie winterwandelingen van Olympia wordt gehouden op za terdag 4 maart. Wandelliefhebbers kunnen dan kiezen uit tochten over 5, 10, 15 en 20 kilometer. Op de twee korte afstanden kunnen de deelnemers starten tussen 10.00 en 13.00 uur, voor de 15 en 20 kilometer moeten ze voor 12.00 op weg zijn. Start en finish is gebouw De Zwaluw aan de Koningsweg. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 gulden. Wie geen behoefte heeft aan een herin neringsmedaille kan voor 1,75 gulden meedoen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met me vrouw M. Visser, tel. 24490 of W. van Steendelaar, tel. 20005 (na 18.00 uur). 1. Teus Verwoerd (SEC-zat.)14 2. Paul Castein (Hees) 13 Cees-Jan de Vries (WZ'49) 13 4. Danny Brandenburg (Hees) 7 5. Erwin de Gier (Hees)6 6. Johan van den Brink (Hees) 5 Jeroen van Veenendaal (Soest) 5 8. Maurice d'Aquino (Soest)4 Gerard Becker (WZ'49) 4 Peter van den Berg (Soest) 4 Edwin de Jong (SEC-za.)4 Edwin Lazonder (Hees)4 Errol Scheffers (Hees)4 1. Peter de Jong (Hees)31 2. Danny Brandenburg (Hees) 29 3. Öscan Satikboga (Firtina'93) 28 4. Mustafa Aksit (Firtinia'93)26 5. Eric Looijsen (Hees) 23 6. Arnold Broertjes (DVS)21 7. Hans Peter van Zoelén (SEC) ..14 8. Zeki Kurt (Firtina'93) 13 9. Ramon Heijnen (DVS) 12 10. Stefan van Amerongen (Hees) 11 Fred Bos (SECH Op zaterdag 25 februari 1995 hebben de volgende leerlingen van Sport- en Zwemschool de Wieksloot afgezwommen: Diploma A: Ingrid Blijleven, Lilian Berendse, Mirjam Buytenhuis, Nicole Boor, Christel Beernink, Joran Burgers, Daniëlle van Bourgondiën, Irene Boor den, Niels Crop, Mare van Diejie, Tho mas Goossens, Johan van Groningen, Nanda van de Giessen, Milou van Hattum, Ties Kweekei, Sandra Fonteijn, Liona Kaats, Anne van de Lingen, Britt Lansaat, Martijn Middel, Wendy Oosterbaan, Raymond Ros, Chantal Schmitz, Frank van der Steeg, Annemiek Steenman, Annelies Sluiter, Jordy Timmer, Erik van der Veerdonk, Martijn Valkenet, Ron Visser, Wille- mijn Vos, Sanne Vondrécek, Isabel Wentink, Esmee Verhoef, Mark van Nieuwburg. Diploma B: Jouke Anema, Julius Bijlsma, Ingram van Heivoort, Ingrid de Liefde, Oscar Paur, Laura Stalen hoef, Matthijs Vastenburg, Tjarda van de Wal, Niels Valentijn. Volleybal 10.00 uur Volleybaltoernooi voor scholieren van Stam/SoVoCo (De Bunt) Basketbal 20.00 uur Eem'78-The Red Stars (D) (Eemnes) Korfbal 14.50 uur Doorn-De Eemvogels (Doorn) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Zaan- stad, regio-finale beker (De Bunt) Handbal 14.00 uur Smeeing/BDC (D)-Laren 2 (Beukendal) 15.15 uur Smeeing/BDC (H)-Ammo (Beukendal) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Amstel- veen (Koningsweg) 14.30 uur Leusden-MHC Soest (H) (Leusden) Voetbal 14.00 uur Vriendenschaar-Soest (Cu- lemborg) MAANDAG 6 MAART Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur) Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina'93-Adelaars de Bruin (Beukendal) 21.00 uur A. 't Hardt-DVS/Lazy Louis (Bussum) In sportzaal De Bunt vindt vrijdag een volleybaltoernooi voor. scholieren plaats. De organisatie is in handen van Stam/SoVoCo. Leerlingen uit het basisonderwijs slaan vanaf 10.00 tegen de bal. Om kwart over drie klinkt het laatste fluitsignaal tijdens het traditionele toernooi dat elk jaar in de krokusvakantie wordt gehou den. BOWLING Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: Zilveren Ster-Omega 2- 3; Big Splitters-Boule d'Or 0-5; No Name- 't Raadhuis I 1-4; Arrows-Baanbrekers 5- 0; Van Ede-Lucky Loosers 4-1de Enghe- Flying Pin Ten 5-0. Senioren dinsdag: Gokkers-Raadhuis II .2- 3; Schei. L-Bluffer 1-4 Toverbal-Schei-R 3-2; H.A.M.-Stressless 3-2; Karei de Stoute-P-team 2-3; Naadje-Heppie Hoe kers 4-1; Strajk-Pin Down 4-1; Shj-ammer- Cobra's 3-2; Ottifantjes-Westra/Koffrie 1- 4. Jeugd vrijdag: Bowling Boys-Gokkers 5- 0; Cool Cat-Sisters 5-0; Spetters-Rakkers 5-0. TRIATHLON De Schieter Eindstand winterkampioenschap Heren senioren: 1. BartDamen45; 2. Frank de Groot 43; 3. Dennis Moerman 39; 4. Ed van Rensvvouw 34; 5. Geertjan Westra 34; 6. Kees Rietveld 31; 7. Titus Blom 26; 8. John Meijer 22; 9. Bram van Gelder 20; 10. Gijs van Korlaar 18; 11. Frits van der Meij- den 16; 12. Jaap van de Berg 12; 13. Edo Westerbeek 7. Dames hele afstand: 1. Bea Beijer 45; 2. Gerda van der Veen 43. Junioren; 1Joost Stroosma 452. Christian Rietveld 43. Heren veteranen:; 1. Joop van Leijenhorst 44; 2. Rob de Haas 43; 3. Frans Janssen 40; 4. Henk Schaak 28; 5. Bert Snel 11. Dames halve afstand: 1. Mea Kriek 45; 2. Alda van der Veen 43; 3. Nannie Rierveld 40; 4. Ingeborg van Dijke 39. Open categorie: 1. Michiel Jansen 45. Hees De B-junioren speelden in Baarn tegen Limvio een aanvankelijk gelijk opgaan de wedstrijd. Pas na een kwartier werd Hees sterker zonder dat dat direct in uitgespeelde kansen resulteerde. Na een half uur kwam Hees verdiend op voorsprong toen Tommy de Ligt op een dieptepass van Eerde de Jong scoorde. Hees kreeg hierna nog wel kansen, maar verzilverde die niet. In de tweede helft was het vooral Limvio dat de wed strijd domineerde. Twintig minuten na rust kwam Limvio dan ook verdiend langszij toen de bal, na een scrimmage, in het doel rolde. Ondanks kansen voor beide partijen kwam er geen verande ring meer in de stand. Tot op de laatste wedstrijddag was het onzeker wie de winter titels cross van De Schieter in de diverse categorieën zouden grij pen. Van een serie van vier wed strijden golden de drie beste re sultaten voor het eindklasse ment. Na drie crossen op de Vlasakkers en in het Baarnse Paardenbos was zaterdag het Soesterbergse Sterrenberg plaats van handeling. Op een pittig parkoers van 8400 meter gingen de triatleten de strijd aan in een spannende finale. Bij de senioren wa ren Bart Damen en Frank de Groot de favorieten. Bart Damen startte met een te verdedigen voorsprong, wat inhield dat hij deze corss direct achter Frank de Groot eindigde met een maximale achterstand van een halve minuut. Na de start nestelden zich alle kanshebbers in een kopgroep met Bart Damen, Frank de Groot, Dennis Moerman en de veteranen Joop van Leijenhorst en Henk Schaak. Na de tweede van zes ronden vielen de eerste afvallers te noteren. De tempowisselingen op de stijle klimmetjes zorgden voor het uiteenslaan van het deelnemersveld. Na drie ronden bleek Bart Damen veel te sterk voor zijn concurrenten. Hij liep met regelmaat uit en bouwde een vei lige voorsprong op, waarmee hij de dagzege pakte met 34.14 minuten, ge volgd door Frank de Groot in 35.33. Dennis Moerman, die voortvarend was gestart, moest in de eindfase nog reke ning houden met de sterk vanuit het middenveld opkomende Ed van Renswouw, die finishte in 36.46, voor afgegaan door Dennis in 36.23. Kees Rietveld kon zich ook weer met de strijd bemoeien en zette 39.10 op de uitslagenlijst, gevolgd door Geertjan Westra (40.15), Bram van Gelder (40.48), Frits van de Meijden (41.12) en John Meijer (42.31). Bij de vetera nen stonden Rob de Haas en Joop van Leijenhorst op een gedeelde eerste plaats en moest de dagprestatie de be slissing brengen. Joop had deze dag de beste vorm en bemoeide zich zelfs met de ereplaatsen van deze dag. Met een derde plaats in de totaaluitslag (35.34) werd hij de onbetwiste veteranen- kampioen. Rob de Haas, die na een rustige start in de derde ronde de uit de kopgroep teruggevallen Henk Schaak inrekende, liep zich naar een tweede plaats in 37.13. Voor Henk Schaak res tte de derde plaats in 38.06. In het damesklassement lagen de ver schillen eveneens minimaal. Gerda van der Veen en Bea Beijer startten met gelijke kansen, ook hier gold de vorm van de dag, die bij Bea duidelijk aan wezig was. Zij vertrok van kop af en bouwde een voorsprong van ruim twee minuten op. Met een eindtijd van 45.01 pakte zij de wintertitel voor Gerda, die in 47.35 de finish passeerde. Op de halve afstand, ca. 4200 meter, was Mea Kriek, evenals in de vorige wedstrijden, weer behoorlijk in haar element. Ze nam het initiatief, werd aanvankelijk nog gevolgd door Alda van der Veen, maar liep naar ruime voorsprong. Na 23.17 kon ook zij de bloemen in ontvangst nemen. Alda werd goede tweede in 24.21. als autokoper naar de showroom wordt gelokt. Maar ehh... of u er ook echt iets aan hebt? Wat dat betreft hebben we als Opel dealer meer te bieden, Nieuw! Corsg Eco Standaard o.a.: Opel-vetligheidspakket 1.2-motor (45 DIN-pk/33 kW) elektronische startblokkering 5-versnellingsbak brede 165/70 Rl3"-banden met speciale wieldoppen 'gasdrukschokdempers 6-speakersysteem en dakantenne lucbtrecirculatiesysteem met microfilters info-display (tijd, datum, bui tentemperatuur en ent. radiofrequentie) ruttewissers voor en achter met interval getint glas toerenteller afsluitbaar dashboardkastje "Prisma "-bekleding t beschermlijst op de flanken. Speciale Lenteshow-aanbieding: Zonnig geprijsd schuif-/kanteldak! Op iedere Corsa, As tra of Vee tra een schuifi/kanteldak (affabriek) voor slechts f995,-! Opel Corsa Eco 3-deurs 1.2, vanaf f23.630,— Tijdens de spectaculaire Opel Lenteshow bij voorbeeld wordt u écht blij van de interessante Opel Lenteshow-modellen. Zoals de nieuwe Corsa Eco,-voor zien van 'n zeer attractief geprijsd pakket extra's. En omdat we al volop in lentesferen zijn, geven we u ook nog eens buitengewoon voordeel op een schuif-/kanteldak (af fabriek). We heten u van harte welkom in onze showroom! i OPEL FINANCIERING. Uw panner in geldzaken. Prijs is incl. verwijderingsbijdrage, B.T.W. en B.P M., cxcl. kosten rijklaar maken. Pr.,»- cn,spec.fica,icwijz,g,ngen voorbehouden. Om de winterstop van de veldcompetitie te overbruggen, duiken sommige hoc keyers de zaal in. Zo ook het meisjes A 2 vanMHCSoest. De ploeg deed dat niet zon der succes. In de spannende poule moest het doelsaldo de doorslag geven. Toen bleek dat de Soester hockeysters beter waren omgegaan met de kansen. Tom Versteeg en Ee Bor hebben zaterdt Utrecht het clubkam marathon van schaat Eemland behaald. O weersomstandighei door de heren een over veertig ronden Al vroeg in de wedstrijd kopgröep, bestaande uit Weerd, Tom Versteeg, Koelewijn en Bert Koele, afstand nam van het pelei verschillende ontsnappi van met name Versteeg Weerd bleef de groep ti ronde bij elkaar. Op twee ter voor de finish werd i ingezet, waarbij Versteeg ste adem bleek te beschi Roel Koelewijn werd tw Koelewijn derde. Bij de dames ging de w twintig ronden en was de hevig dan bij de heren. Om maar met de de vorig jaar wethoud tong niet zien. In d kan niet een beleid discussie oplevert t financieel oogpunt snijden, is dat een o want bezuinigingen De acht fracties die in de zijn vertegenwoordigd, n komende vrijdag hun v hebben ingeleverd bij hf Logtenstein wil wel een "De kerntakendiscussie maar ik hoop dat de frac zullen snijden." Met minder geld nog mi sport, is het credo van windsman. Want dat er g den bespaard, dat is zo klontje. Zal Van Logten maken voor de sport als mes er te diep in zetten"; "Daar zijn de sporters zi noeg voor. Ze hebben da; mensen voor en de Ver raad Soest. Natuurlijk zal beschermen, maar ik rr winkel beschermen. Da; volkshuisvesting, open milieu, sociale zaken en Integratie Hoe dan ook, integratii woord als de politiek h onder de loep neemt. Ov (nog) niet gerept. Het fracties beseffen dat de voor een dergelijke, ge> sie. Het verhaal van ééi één zondagvereniging Clustering van sport fracties in de gemeen tekenen die het behe gen. Dat blijkt uit hur de clubs het beheer v; de WD, de PvdA en bezuiniging van geld veer vijf miljoen guld "Kijk maar naar de tri Soest. Door eigen initiati helft minder gekost," gei koel van de PvdA een "Op deze manier kun j( ambtelijke uren schrap spaart ook weer geld." De clubs zouden een met houdsplan moeten opst I elk jaar een wensenlijstje trole vindt plaats door de vervolgens geld kan rest de fracties willen wel da de financiën voor haar i nemen. Ook GroenLinl Soest zegt in haar reactie van de sportaccommoc worden herzien. Wie roept Jan Livest toe? Dat is de grote v hengelsportvereniging baars. Door de wintt winnend af te sluiten, p derde titel op rij. De tiende en laatste wedsi door hem gewonnen. Lr maat Willem van. Soeren prijs met 11.58 meter. Vai daardoor vierde in het eir Livestro was nagenoeg al eindzege, maar onderstu serskunsten met een tweei laatste wedstrijd die we aan de Vecht. De derde i wedstrijd was weggelegd Goed bedoeld hoor, die weggevertjes waarmee u Op zaterdag 8 april zal de gemeen te Soest worden vertegenwoordigd door OBS Overhees in de halve fi nale van het Nederlandse dam kampioenschap. Het schoolteam plaatste zich zaterdag tijdens het provinciaal kampioenschap. Dat werd in het gebouw van de Mavo Soest gehouden. De OBS Overhees eindigde als tweede met negen over winningen en vier remises. Het leverde 22 punten op, één minder dan kam pioen Linschoten, maar één meer dan De Regenboog uit Nieuwegein die der de werd. In de onderlinge wedstrijd had de OBS Overhees nog met 6-2 gewon nen van titelverdediger Linschoten. Daardoor namen de Soester scholieren, onder wie de lokale kampioen Robert Jan Sall, de leiding in het klassement. Die positie werd in de laatste wedstrijd uit handen gegeven door de remise te gen De Regenboog. De eerste vijf teams van de provincie Utrecht kwalificeerden zich voor de halve finale van het Nederlands kam pioenschap. De Achtbaan, de tweede De dammers van de OBS Overhees, rechts van de tafel, wachten geduldig tot ze aan zet zijn. Foto: Goos van der Wilt Soester school die deelnam, miste de halve finale op een haar. De School kwam één punt te kort voor de vijfde plaats en werd zevende. Aan de door DVSB georganioseerde provinciale kampioenschappen namen veertien scholen deel. De prijzen werden uitge reikt door UPDB-voorzitter G. van Maanen. SEC De A2 junioren, geplaagd door schor singen en blessures bij de Al junioren, gingen kansloos ten onder bij Spaken burg A2. De Cl junioren speelden thuis, onder toeziend oog van een scout, een grandioze partij tegen me dekoploper TOV Cl. Voor rust (2-1) gelijkopgaand, na rust SEC conditio neel iets sterker waardoor het uitliep naar 4-1. De C2 junioren blijven ook aardig in de top meedraaien. Na hun overwinning van vorige week tegen SO Soest C2, werd nu Spakenburg C3 met 6-1 verslagen. Bij de pupillen viel de overwinning van de F1 in het oog. VVZ'49 De A2 moest uit tegen koploper Eem dijk een grote nederlaag slikken. De Dl en D2 verloren beide hun wedstrijd. De El deed het heel knap in Achterveld en won met 4-1 van de plaatselijke club. De E2 verloor in een boeiend duel met 1-0 van WZA. De E3 verloor van CJW. De F1 was de grootste sensatie van de zaterdag. Het versloeg Baarn met 5-0. Een schitterend resultaat voor dit team in hun zware competitie. De F2 blijft koploper na de 4-0 winst op KWA. De F2 doet het uitstekend. Za terdag komt de nummer 2, SO Soest, op bezoek. Bij winst kan een kampioen schap de F2 bijna niet meer ontgaan. De F3 deed het uitstekend tegen Hoogland en won verdiend met 2-0. Soest Bij de B-junioren speelde de B2 een zinderende partij tegen APWC BI. Sven Smink maakte beide doelpunten, waaronder laatste: 2-2. De C3 speelde een goede wedstrijd tegen TOV C3 die eindigde in 4-2 in het voordeel van de Soesters. Bij de D-pupillen was het car naval al in volle gang. Twee wedstrijden werden met verlies afgesloten. De D2 echter 'walste' over HVC Dl, met 6-3 winst, sloten zij de wedstrijd af. De E5 gaat het steeds beter doen, zo ook tegen AFC Quick. Na een 3- 1-achterstand bij rust, konden ze de wedstrijd toch nog winnend afsluiten; 5-3. Bij de F-pupil- len waren het de F3, F4 en F7 die de punten thuisbrachten.

Soester Courant | 1995 | | pagina 14