OP 'T Elke a VARIAÏ Soest 50 jaar geleden DE NIEUWE 'HUIS BUDGET" IS UIT! 'Van Dolle Dinsdag tot het Blikken Tijdperk' Provincie verkiezin WOENSDAG 1 MAART 1995 SOESTER COURANT Meningen van lezers Vini's Bar (3) Golflinks PAGINA 4 WOENSDAG 1 U NVM Hypotheekshop Deelen woensdag 1 maart 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST h i y 4 «3- Spandoeken in Enige tijd geleden heb ik u een brief geschreven als reactie op de publici teit rond jongerencafé Vini's Bar. Ik moet zeggen dat ik het gevoel heb ge kregen dat de laatste berichtgevingen objectiever en ook eerlijker zijn ge schreven. Maar deze keer gaat het mij, en ik spreek ook namens vele anderen, om iets anders. We weten inmiddels allemaal dat de toekomst van Vini's Bar wankel staat. De buurtbewoners grijpen nog steeds alle middelen aan om hun strijd te win nen. Het is begonnen met klachten over ru moerige bezoekers, dus er werd ge zorgd voor een uitsmijter die mensen wegstuurde en het rustig hield. Daarna de klachten over rondslinge rende fietsen dus nu staan alle fietsen keurig achter op de parkeerplaats. Maar nu moeten de buurtbewoners weer iets nieuws verzinnen. En wat is er echt nodig om een café gezellig te houden? Muziek. Dus komen er klachten over te harde muziek. Nou moet iemand mij toch eens uitleggen hoe het mogelijk is dat alle jaren dat het café ernaast bestaat er weinig of geen overlast is gemeld. En ten tweede, afgelopen weekend was ik in Vini's Bar en er was dus bijna geen muziek te horen. De keren dat de gas ten klaagden over het lage decibel zijn niet te tellen. En zonder overdrijven, het was niet om aan te horen! Dus applaus voor de buurt en de ge meente, de stemming in Vini's Bar is zeker afgenomen. Beetje jammer alleen dat op deze manier zo'n gezellige en noodzakelijke uitgaansmogelijkheid voor de jeugd de strop om wordt ge daan. Moet de jeugd van Soest binnen kort weer op de fiets richting Baarn, Amersfoort of Hilversum Ik ben be nieuwd of de ouders dan ook opgelucht zijn. Chantal Kuyper Zondagmiddag, ruim een week gele den kwam ik tijdens een fietstochtje toevallig op de golflinks bij de Politie school in Amersfoort terecht. Wat mij opviel was het enorme oppervlak waar over de links zich uitstrekken. Boven dien vond ik de gladgeschoren groene velden tussen de bossen onnatuurlijk aandoen. Maar verder dacht ik hierover niet na, want met golfen heb ik me ei genlijk nooit zo beziggehouden. Totdat ik afgelopen woensdag tot mijn grote schrik in de Soester Courant zag afgebeeld, welk deel van de Korte Dui nen de golfclub Wolfduin voor de aan leg van een golfterrein wil reserveren. Meer dan de helft van het prachtige bos- en duingebied tussen de weilan den aan de Birkstraat en de spoorlijn Amersfoort-Utrecht wordt zomaar even geclaimd, zodat men in elk geval "uit de voeten kan". Eerlijk gezegd ben ik eigenlijk verbijs terd door de verregaande onbeschei denheid van een dergelijke optie. Vrij wel alle andere sporten doen het met een fractie van deze oppervlakte. Be halve misschien een circuit voor race auto's, maar de aanleg daarvan zal nie mand in Soest, nog afgezien van de herrie, in zijn hoofd halen. De aanvragers zullen nu misschien zeg gen: "Ja, maar een beetje golfterrein is nu eenmaal zo groot, daar kunnen wij ook niets aan doen". Men vergeet dan, dat dit spel is bedacht in een land waar men veel meer ruimte heeft en men ook meer gewend is aan "lawn"-achtige oppervlakten. Een golfterrein hoon m.i. dan ook eerder thuis in een weiland achtig gebied, waar het minder uit de toon valt dan in een bos. Als je het ten minste al wilt aanleggen. Golflinks veranderen het karakter van een bos ingrijpend en maken het min der aantrekkelijk. De voorstanders van de aanleg komen misschien niet zo vaak in de Korte Duinen, maar ik ben er regelmatig. Het is als het ware een verbindingsstuk in een mooie fiets- en wandelroute rond Soest. Aan de andere kant van de spoorlijn begint alweer militair terrein, zoals op zoveel plaat sen in Soest. Daarom is het belangrijk de vrij te bezoeken stukjes bos abso luut niet aan te tasten. Het gaat niet aan, het plezier van veel fietsende en wan delende Soesters te verminderen voor een relatief kleine groep sporters. Het argument, dat de Soester golfers minder ver met hun auto zouden hoe ven te rijden en zo het milieu zullen sparen vind ik nogal gezocht. De golf links in Amersfoort zijn prima met de fiets te bereiken. Men heeft dan alvast wat aan de warming-up gedaan en het milieu wordt dan pas echt gespaard. De caddies, die moeilijk op de fiets te ver voeren zijn, zou men b.v. in kluisjes op het golfterrein kunnen opslaan. Dus dames en heren golfers: handen af van de Korte Duinen en op de fiets door dit mooie gebied naar Amersfoort, waar U in prima conditie aan Uw sport kunt beginnen zonder het bosplezier van Uw mede-Soesters aan te tasten! Erica Hoksbergen-Evers laatste bypotbeeknieuiPS U staat voor een belangrijke beslis sing. U wilt een huis gaan kopen of een andere hypotheek. U bent op zoek naar een eerlijk, onafhankelijk, objectief advies en naar iemand die u iets meer kan vertellen over de plaatse- lijkehuizenmarkt Neem dan eens con tact op met één van de circa 300 NVM Hypotheekshops in Nederland. Daar kunt u terecht voor een vrijblijvend hypotheekadvies dat past bij uw finan ciële situatie, nu en in de toekomst. DE NVMHYPOTHEEKSHOP OOK VERSTAND VAN HET PAND. Wist u dat bij de NVM Hypotheek shops ook het tijdschrift Huis Bud get verkrijgbaar is dat helemaal ge wijd is aan hypotheken. Dit gratis magazine geeft u veel actuele informa tie en praktische tips. Vraag nu een exemplaar aan en u bent op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op hy- potheekgebied of loop gewoon eens binnen bij de NVM Hypotheekshop. Naam. Adres Postcode Plaats: Telefoon; Ja, stuur mij een gratis exemplaar van de nieuwe "Huis Budget". Deze bon invullen en opsturen naar: Gallenkamp Pelsweg II, 3768 HT Soest. Tel. 15360 Notities uit het oorlogsdagboek van Marinus Brouwer 23 en 24 Februari 1945 De hele dag komen er jagers over. Mis tig weer. 25 Februari 1945 Het is feest vandaag, want we eten aardappelen van de Hap-Hap! 26 en 27 Februari 1945 Koolraap voor de Donbosco-kinder- keuken gehaald. Deze ook schoonge maakt. Ook heb ik aardappels voor de keuken geschild. 28 Februari 1945 Vandaag is Frans jarig, maar hij moest naar bed. Er was een razzia. Al vroeg liepen er moffen over het Kerkpad op zoek naar mannen. Een man, die wilde vluchten, werd aangeschoten. De jon gens moesten hun schuilplaats weer opzoeken. Frans is op zulke dagen ge woonlijk ziek. Sjaak, Joop en Dik zochten hun toe vlucht op de vliering. Door een open gat, ter breedte van twee planken, op zij van een der kasten, konden ze de vliering bereiken. Sjaak was nog te dik om er met gemak doorheen te ko men. Joop en Dik moesten telkens zeg gen dat hij niet zo moest kreunen als hij er doorheen getrokken werd. Ze mochten het eens horen! 1 Maart 1945 Ik zou voor Frans wat boeken gaan halen in Baarn, doch tevergeefs. HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 BESLUITEN B. EN W. d.d. 21 FEBRUARI 1995 ONDERWERP Nieuwe opsporingsbevoegdheid o.g.v. Besluit buitengewoon opsporings ambtenaar (BOA) Oude Ambachtenmarkt/Kerstmarkt Soester Dealershow in combinatie met braderie roadshows op de Eng Palz Holding, illegaal kappen Verzoek regionaal buiten- theater en - muziekfestival Etcetera La Strada Verzoek Kinderparadijs de Vrije Teugel bijdrage in cursuskosten vrijwilligers. BESLISSING - J. Tupker aan te wijzen met de zorg voor naleving van de APV: - voor J. Tupker buitengewone opspo ringsbevoegdheid aan te vragen m.b.t. de onder 1 t/m 4 bedoelde feiten; - voor de leerplichtambtenaren vrijstelling te vragen van de kwalificatieplicht. Vergunning verlenen do. 25 mei en zaterdag 16 december. 1. Toestemming voor autoshow onder ge bruikelijke voorschriften verlenen van 11, 12 en 13 mei; 2. toestemming voor braderie op 11,12 en 13 verlenen en toestemming voor road-, show op zaterdagmiddag 13 mei tot 17.00 uur verlenen; 3. géén toestemming verlenen voor road shows op donderdag-, vrijdag- en zater dagavond; 4. aanvraag een ontwerpbesluit in kader Awb publiceren; 5. burgemeester: geen ontheffing schenken zwak alcoholisch. In overleg met A.I.B. verdere akties onder nemen tegen illegale activiteiten; 1. medewerking verlenen uitvoering op 28 juli 1995; 2. maximaal subsidie vaststellen op f9.500,-, waarvan f 8.000,- t.l.v. Kermis pot en f 1.500,- t.l.v. Onvoorzien Wel zijn; Bijdrage verstrekt tot een bedrag van f 990,- in de kosten van een mencursus voor voor twee vrijwilligers. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. aanbouwen van een bergruimte, Koninginnelaan 22; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet). 2. uitbreiden van een woonhuis, Larixlaan 8; (artikel 19 van de Wét op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 2 maart 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Bakkersweg 2 Kerkpad Z.Z. 41a Nieuwegracht 20-22 Nieuweweg 64 Van Hamelstraat 22 BETREFT INGEDIEND (94487) uitbreiden van een woonhuis 16- 2-95 (95071) bouwen van een woonhuis 13- 2-95 (94561) het verbouwen van een bedrijfsruimte 14- 2-95 (86043) wijzigen van een te bouwen garage 14- 2-95 (95076) plaatsen van een blokhut 15- 2-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BIJZONDERE DAGEN WINKELSLUITINGSWET 1976 Burgemeester en wethouders maken hierbij bekend dat zij voor het jaar 1995 de volgende dagen collectief hebben aangewezen als dagen, waarop de in de artikelen 2, eerste lid onder b, c en 7 van de Winkelsluitingswet 1976 vervatte verboden niet gelden: 1. Tweede Paasdag, 17 april 1995 2. Koninginnedag, 29 april 1995 3. Hemelvaartsdag, 25 mei 1995 4. Tweede Pinksterdag, 5 juni 1995 5. Zondag 12 november 1995 6. Tweede Kerstdag, 26 december 1995 Het vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden verkocht dan wel te koop worden aange boden, op genoemde dagen voor het publiek geopend mogen zijn. Tevens is de uitoefening van straathandel voor degenen, die daarvoor vergunning van ons colle ge hebben, op genoemde dagen toegestaan. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 16 februari tot 22 februari 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Betreft: Plasweg 60 1 berk Nieuwstraat 6 1 conifeer Birkstraat 106 3 bomen Van Hamelstraat 57 1 conifeer Soesterbergsestraat 133 aantal bomen Draailier 43 2 dennen en 1 hazelaar Nieuwstaat 34 1 boom Regentesselaan 2 aangemerkte bomen Frans Halslaan 1 1 1 conifeer Van Hamelstraat 64 3 coniferen Wiardi Beckmanstraat 42a 1 conifeer Diegenen dié menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 16 februari tot 22 februari De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Betreft: Gerrit v.d. Veenstr'aat 64 9 bomen Wilhelminalaan 19b 2 berken Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. BOUWPLAATS Bartolottilaan 8 (95004) Birkstraat 109 (94316) Bosstraat 94 (94467) Bosstraat (ong.) (94226) Bosstraat (ong.) (94439) Bosstraat (ong.) (94438) Bosstraat (ong.) (94437) Dorresteinweg 23 (95033) Dorreseinweg (ong.) (93005) Eikenlaan 15 (94572) Heuvelweg 44 (94526) Nassauplantsoen 26 (94507) Nieuwegracht 4 (94577) Nieuweweg 64 - (86043) P.C. Hooftlaan 13-15 (95041) Parklaan 94 (95066) St. Theresiastraat 27 (95042) Turfstreek 89 (94538) Van Weedestraat 157 (95027) Van Weedestraat 251 (95058) Veldweg 19 (95013) Walraven van Hallhof 38 (94551) Zwarte Wegje 8 (95056) BETREFT HET uitbreiden van een woonhuis uitbreiden van een rundveestal uitbreiden van een woonhuis bouwen van een woonhuis (kavel 1) bouwen van een woonhuis (kavel 5) bouwen van een woonhuis (kavel 6) bouwen van een woonhuis (kavel 2) uitbreiden van een woonhuis bouwen van een woonhuis met garage/berging uitbreiden van een opslagruimte vergroten van een woonhuis uitbreiden van een woonhuis uitbreiden van een magazijn wijzigen van een te bouwen garage uitbreiden van 2 woonhuizen plaatsen van een berging uitbreiden van een woonhuis uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage verbouwen van een appartement (wijzigen van de voorgevel) wijzigen van de gevel vernieuwen en veranderen van bijgebouwen veranderen van een dakkapel (wijziging verleen de vergunning) plaatsen van een blokhut Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na deze publicatie worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 16 februari 1995, nr. RB 95-21, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de percelen die op de bij dit beslui! behorende tekeningen in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1. perceel Birkstraat 122b: 2. perceel, Birkstraat 146b: 3. een perceel naast Lange Brinkweg 54. Dit besluit treedt in werking op 2 maart 1995. MELDINGEN (ART. 8.19) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: - Kerkstraat 85 (Kaasspecialist BV) deze melding heeft betrekking op de verplaatsing van de kaasopslagruimte. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de maand maart 1995 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. De carnavalliefhebb speld met zijn leus: we prins van De Na precies zoals het vo Knollendam beleefde v voorproefje met het waar Veronica's-Drivi voor de muziek zorgde het feest pas echt van s tocht en de prijsuitreil overhandiging en het Ditmaal zorgden Gijs ei laar en Kees van Ame vrolijke noten. Amper bekomen van c van zaterdag moesten 1 len op zondag weer vrc en werden de festiviteit Bij de foto's: Rechts tocht deelnamen. Rech op maandagmiddag. O, de carnavalssfeer in So MELDINGEN (Art. 8.40) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit horecabedrijven Rademakerstraat 32 (Restaurant Porto Nuovo) Besluit woon of kantoorgebouwen - Koninginnelaan 38 (Uitgeverij Adex) Tegen de meldingen kunnen geen bezwaren worden ingediend, genoemde instellingen zullen aan de alge- - mene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de maand maart 1995 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 21 februari 1995 vergunning in gevolge de Wet Milieubeheer is verleend aan: 1De directeur van de sector milieu- en stadsbeheer van de gemeente Soest, voor een kwekerij en zwellerij gelegen in/op het perceel Molenstraat 157 Soest. Aan de desbetreffende vergunning(en) zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 1 maart tot 12 april 1995 - in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van Sta te, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIE NING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is ge daan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. AANWIJZING EXPLOITATIEGEBIED Burgemeester en wethouders hebben bij hun besluit d.d. 7 februari 1995 het grondgebied van de gemeente Soest aangewezen als exploitatiegebied, zoals bedoeld in artikel 1 van de Exploitatie verordening gemeente Soest 1991. De eerder genomen besluiten tot aanwijzing van gebieden tot exploitatiegebied blijven onver minderd van kracht. ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Burgemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 3:11 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat zij een aanvraag hebben ontvangen voor het houden van een auto show op donderdag 11 en vrijdag 12 mei 1995, beide dagen van 13.00-21.00 uur en op zaterdag 13 mei 1995 van 10.00-17.00 uur op het terrein De Eng. Ook is een aanvraag ontvangen om in combinatie met deze autoshow een braderie op De Eng te mogen organiseren en deze aktiviteiten te omlijsten met zgn. roadshows op donderdag- en vrij dagavond van 18.30-22.30 uur en op zaterdag van 13.00-17.00 uur en van 20.00-24.00 uur. Burgemeester en wethouders zijn voornemens positief op de aanvragen te beslissen met uitzon dering van de aanvragen voor het houden van roadshow op donderdag-, vrijdag- en zaterdag avond. De aanvragen liggen vanaf heden gedurende vier weken op werkdagen van 08.00-17 00 uur ter inzage bij het informatiecentrum. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze over deze aanvra gen gedurende deze periode schriftelijk of mondeling (mw. Smit, afdeling publiekszaken, tel. 93452) naar voren brengen. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op donderdag 16 maart 1995. Agenda: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 19 januari 1995 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 95-29: Afwijzing van verzoek tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Dorresteinweg. 6. Voorstel 95-27: Fuseren van de openbare basisscholen De Schakel en de Regentuuter. 7. Voorstel 95-28: Vaststellen uitgaven 1994 en de te verwachten uitgaven 1995 voor de stads- en dorpsvernieuwingsaktiviteiten. 8. Voorstel 95-30: Beschikbaar stellen van een krediet voor het MEC Molenstraat en om een tijdelijke voorziening voor Spullenhulp te realiseren. 9. Voorstel 95-32: Vestigen opstalrecht aanleg suppletieleiding ten behoeve van biezenvel- den. 10. Voorstel 95-31: Verkoop pand Dorpsplein 2. 11. Voorstel 95-33: Benoeming leden Commissie Minderheden. i> irf V ■f TELEFOON 1 SOEST De provincie gaat d de laatste week vo zingen voor Provir Dat gebeurt met spj zoveel mogelijk in winkelstraten komt In alle Utrechtse wordt op deze ma: keer de aandacht het feit dat er woen: verkiezingen zijn. Witte spandoeken met i de tekst: "Provincie Ut 1995 - verkiezingen pro hangen als alles goed g 8 maart in winkelstra Utrechtse gemeenten. I meenten gaat het om 1 ken, in grotere gemeer vijftal spandoeken opg Verkiezingen voor pre lokken naar verhoudin sen naar de stembus. V bleek dat slechts 54,6 zers was gaan stemmer bleek dat te wijten te kendheid met de ver) zelf. De provincies heb samen meer bekendheii

Soester Courant | 1995 | | pagina 4