Elke avond feest, daarvan houden meest ^Van Breukelen Vast-goed Vrouwendag in 6multicultureel Soest': samen-leven, samen-werken, samen-zijn VVD: 'Doen wat nodig is' Provincie de straat op voor de verkiezingen 1 ACTUEEL ONTBIJT-SERVICE WOENSDAG 1 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA 5 rouw er Bijeenkomst op 8 maart in De Schoof Maandagavond in de Soester Duinen Gevarieerd programma Leny van Schaik Spandoeken in alle Utrechtse gemeenten Jongens steken fikkie in kelder SURPRISE, SURPRISE DE TROMSLAGER PARTY-SERVICE De salade- en *7 koud buffet- specialist 02155 - 22871 Steenhoffstraat 58 Photel Heidepark^ I IN Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Diefstal uit auto De carnavalliefhebbers uit Soest gingen plat. Prins Joop I had het al voor speld met zijn leus: 'Met Joop aan de start, gaat heel Soest plat'. De nieu we prins van De Narre Knollen kreeg honderden mensen in beweging, precies zoals het volgens Joop I hoort tijdens carnaval. Knollendam beleefde vrijdagavond een voortgezet met het kindercarnaval. En- yoorproefje met het jeugdcarnaval, kele uren later blies de Eemlander waar Veronica's-Drive-In-Discotheek Blaaskapel er op los tijdens het Knol voor de muziek zorgde. Zaterdag ging lenbal in Bos en Duin, de residentie van het feest pas echt van start. Met de op- Prins Joop 1 en zijn gevolg, tocht en de prijsuitreiking, de sleutel- overhandiging en het Bal der Zotten. Op maandagmiddag was het de beurt Ditmaal zorgden Gijs en Jan van Luyte- aan de senioren van Soest. Zij vermaak- laar en Kees van Amersfoort voor de ten zich wederom opperbest. Tenslotte 'vrolijke noten. hielden De Narre Knollen gisteravond Amper bekomen van de inspanningen het slotfeest, waarna burgemeester van zaterdag moesten De Narre Knol- Hans de Wielt rond middernacht de len op zondag weer vroeg uit de veren sleutel van de gemeente Soest terug en werden de festiviteiten onverdroten kreeg van Joop I. Bij de foto's: Rechts: De wagen, waarop De Narre Knollen zaterdag aan de op tocht deelnamen. Rechts onder: De Soester senioren hadden schik tijdens hun feest op maandagmiddag. Onder: Geschminkt en verkleed dragen kinderen altijd bij aan de carnavalssfeer in Soest. 1 Foto: don c van Har Wilt plaats Soest pIR adres JAN THIJSSENHOF gjggygWrajjP woning moderne hoekwoning met berging i Wïr^m '"deling hal, toilet, mk, woonkamer '«5»met plavuizen vloer, moderne keuken met ingebouwde kookplaat en oven I verdieping 3 grote slaapkamers en ruime '--1 douchecel zolder met vaste trap en 4$ slaapkamer rr fli algemeen deze woning ligt aan een woonerf en verkeert in goede staat van onderhoud, tuin op het zuiden, c.v. ketel recentelijk vernieuwd en begane grond is voorzien van dubbele beglazing osco-kinder- 'k schoonge- 'pels voor de aar hij moest 'ia. Al vroeg Kerkpad op an, die wilde 'ten. De jon- 'plaats weer ke dagen ge. ten hun toe- or een open planken, op enden ze de as nog te dik rheen te ko- telkens zeg. kreunen als n werd. Ze MODERNE HOEKWONING MET BERGING Gevraagde koopsom plaats adres object Soest NIEUWEWEG perceel bouwgrond voor 2 ruime, geselrïkélde woningen totale oppervlakte 1.263 m2 algemeen Gevraagde koopsom plaats adres woning Soest /x VAN GOYENLAAN flatwoning op de 3e etac>/£/\<5lging op de begane grond. Gevraagde koopsom Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 VSOUtfatOËNTRUtf neentehuis, g 9. >-*•»*« se unnmg in- n kwekerij t milieu, tot 12 april De VVD-Eemland houdt a.s. maandagavond (6 maart) een openbare bijeenkomst in restau- yflfl rant De Soester Duinen, die in het teken staat van de Staten- verkiezingen van 8 maart. Drie Eemlandse kandidaten houden een inleiding. Dat zijn mevr. mr. E. Korthuis-Elion uit Soest, drs. A. Boone uit Amersfoort V en K.M.J. Dircksens uit Baarn, resp. de nummers 4, 7 en 14 op de WD- kandidatenlijst voor de Staten. Zij stel- len diverse dringende problemen in onze provincie aan de orde. Problemen rondom wonen, werken, ^f|B vervoer, veiligheid, gezondheidszorg, JÊH milieubeheer en inrichting van de schaarse ruimte vragen in toenemende j^fl mate een grootschalige regie. De sa- menhang van maatschappelijke proble- Evdine Korlhuis.Elio„ men is de laatste jaren groter en gecom pliceerder geworden. De VVD geeft in haar verkiezings programma 1995-1999 voor de Provin ciale Staten-verkiezingen op deze n opzichte i ontwerp- zoek is ge- oordat op ODe voorbereidingsgroep voor de Vrouwendag 1995, v.l.n.r. de dames Annie Donker, Edie Radstok, Riet Ver munt, Ans van Bruxvoort en Olney Blijd. Op woensdag 8 maart vieren vrouwen uit Soest de Internatio nale Vrouwendag gezamenlijk met een bijeenkomst in buurt huis De Schoof aan de Molen straat. Het centrale thema is: "Multicultureel Soest: samen leven, samen-werken, samen zijn". Het gaat daarbij om de verschillende culturen in Soest en het aangaan van samenwer kingsverbanden. Sinds 1912 wordt de Vrouwendag in Nederland gevierd. Over de precieze voorgeschiedenis bestaat enige onze kerheid, maar zeker is dat op 8 maart o.a. herdacht wordt dat in Kopenhagen in 1910 socialistische vrouwen voor gelijke rechten demonstreerden en dat in 1918 een vrouwen staking tegen de arbeidsomstandigheden in Amerika de basis legde voor wat sinds 1978 offici eel door de Verenigde Naties als "in ternationale dag" wordt erkend. Vrouwen-emancipatie is ook in 1995 in Nederland, en in Soest, nog geen "gedane zaak", vinden de dames Annie Donker en Riet Vermunt, die samen met Edie Radstok, Olney Blijd en Ans van Bruxvoort de werkgroep vormen die de Vrouwendag in Soest namens de Vrouwenraad voorbereidt. "Je hoort nog steeds van vrouwen dat ze eigen lijk wat anders willen met hun leven. Velen zijn nog onbewust van hun ei gen kwaliteiten, laten het te vaak af weten op allerlei beleidsterreinen," al dus mevrouw Donker. Emancipatie is een kwestie van leren en erin geloven, vindt de voorzitter van de Vrouwenraad. "Sommige vrouwen bloeien op en durven te zeggen: hier ben ik. Vrouwen kijken énders naar een groot aantal verschijnselen, ofschoon niet persé beter. Maatschappelijke participatie - daar draait het om," onderstreept ze. "Deel nemen, deelhebben en vormgeven aan de samènleving. Deelnemen door je werk of je vriendenkring; deelhebben door gebruik te maken van de voorzie ningen, ook.op het gebied van natuur en cultuur; vormgeven door je maat schappelijke verantwoordelijkheid te nemen en bijvoorbeeld vrijwilligers werk te doen of politiek actief te zijn." De Vrouwendag wordt op 8 maart ge vierd met een gevarieerd programma, dat zowel een serieuze ondertoon als een vrolijke noot biedt. Vanaf 14.00 uur zijn de vrouwen welkom in de Schoof (Molenstraat 142), waar mevrouw Donker de bijeenkomst opent. Ans Mann - directeur van de Desmond Tutuschool - zal vervolgens een histo rische terugblik geven op het ontstaan van de Internationale Vrouwendag. Daarna spreekt Belgin Gökalp over de betekenis van 8 maart voor meisjes en Huriye Onal (Turks Vrouwencomité) komt aan het woord in "Een allocht one vrouw vertelt". Voor de pauze nog worden de vrouwen onthaald op een optreden van de cabaretière Jetty ter Borg, die zich als "Surinaamse volksvouw" speciaal zal richten op de actuele situatie in Soest. Na de thee spreekt Gonnie van Zalinge, directeur van het Centrum voor Ont wikkelingssamenwerking (COS) in Lelystad, over "netwerken" en hun belang. De middag wordt afgesloten met zin gen onder leiding van Leny van Schaik, die niet alleen allerlei instrumenten bespeelt, maar ook diligente is van een aantal koren in Haarlem, o.a. het KnipKaartKoor waarmee ze landelijke bekendheid kreeg. Volgens haar is zin gen in een groep zoiets als een leuke teamsport en een fantastische manier van communiceren. Spelenderwijs laat zij zien wat mensen met hun stem kun nen en vooral: wat ze erbij beleven. De Vrouwendag wordt om 17.00 uur af- :d van de >loitatie- maison gesloten met een gezellig samenzijn, compleet met een hapje en een drankje en achtergrondmuziek van het dames ensemble "Steekje los". Alle leden van de vrouwenorganisaties die zijn aangesloten bij de Vrouwen raad Soest worden op de Vrouwendag verwacht. Dat zijn er nogal wat, want de Vrouwenraad "overkoepelt" o.m. Vrouwen voor Vrede, de Plattelands vrouwen, het Katholiek Vrouwengilde, de Ned. Christenvrouwenbond, de Vrouwen in de Bijstand, het Interna tionaal Vrouwencentrum, de Vrouwen in de VVD, het CDA-vrouwenberaad, de Ned. vereniging van Huisvrouwen, de Unie van Vrijwilligers, de Vrouwen adviescommissie en ongetwijfeld nog enkele clubs. Ook belangstellende vrouwen van bui ten deze organisaties zijn uiteraard van harte welkom. De toegang is f 3,50 en voor f 1,- is men ook verzekerd van kinderopvang. ni onver- TELEFOON 1 31 82 SOEST maatschappelijke vragen duidelijke antwoorden. Ze wisselt hierover graag van gedachten met belangstellenden. Na de inleidingen is er ruimschoots gelegenheid voor discussie. De bijeen komst in De Soester Duinen, Soesterbergsestraat 188, begint om 20.00 uur De provincie gaat de straat op in de laatste week voor de verkie zingen voor Provinciale Staten. Dat gebeurt met spandoeken, die zoveel mogelijk in drukbezochte winkelstraten komen te hangen. In alle Utrechtse gemeenten wordt op deze manier nog een keer de aandacht gevestigd op het feit dat er woensdag 8 maart verkiezingen zijn. Witte spandoeken met in rood en zwart de tekst: "Provincie Utrecht - 8 maart 1995 - verkiezingen provinciale staten" hangen als alles goed gaat tussen 1 en 8 maart in winkelstraten in alle 38 Utrechtse gemeenten. In sommige ge meenten gaat het om 1 of 2 spandoe ken, in grotere gemeenten zijn er een vijftal spandoeken opgehangen. Verkiezingen voor provinciale staten lokken naar verhouding weinig men sen naar de stembus. Vier jaar geleden bleek dat slechts 54,6 van de kie zers was gaan stemmen. Voor een deel bleek dat te wijten te zijn aan onbe kendheid met de verkiezingsdatum zelf. De provincies hebben geprobeerd samen meer bekendheid en publiciteit gemene en auto- :aterdag In de kelder van het voormalige vereni gingsgebouw aan de Steenhoffstraat hebben drie jongens fikkie gestookt. Ze staken donderdagmorgen enkele kran ten in brand, dachten dat ze het vuur hadden gedoofd, maar zagen later toch nog een rookontwikkeling. Dat was anderen niet onopgemerkt ge bleven. De brandweer kreeg de melding dat er rook uit het oude gemeentehuis kwam. Het bleek dus om het vereni gingsgebouw te gaan. De boosdoeners, twee jongens van dertien en één van veertien jaar, waren nog aanwezig. Eén van de jongens had zijn tas in de kelder laten liggen, maar kon vanwege de rook niet meer naar binnen. Het drietal is voorgedragen voor het HALT-project van de politie. e Eng te en vrij- .00 uur. uitzon- iterdag- te krijgen voor de verkiezingen van 8 maart aanstaande. Zo werd onlangs in alle provinciehuizen een succesvol "Open Huis" georganiseerd. In de provincie Utrecht is aan alle ge meentebesturen medewerking ge vraagd om ook in die gemeenten aan dacht te vestigen op de verkiezingen op 8 maart aanstaande. Daaraan is ge hoor gegeven, zodat niet alleen via krant, radio en televisie, maar ook ge woon op straat bekendheid wordt ge geven aan de verkiezingen voor Pro vinciale Staten. I uur ter aanvra ten, tel. Wilt u iemand 's morgens met een luxueus ontbijt verrassen? Wij bezorgen in feestelijke outfit aan huis én tegen een redelijk tarief! Tevens het adres voor uw luxe hapjes en salades. voor particulieren 1 en bedrijven! koude en warme buffetten (internationale gerechten) i Voor vrijblijvende documentatie i i Jan Sleenlaan 22, 3723 BV Bilthoven i Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance II budgettair verantwoord J Uit een auto die aan het Harperpad stond is vorige week de radio-casset terecorder gestolen. Volgens de eige naar, een 51-jarige Soester, was de wagen afgesloten. De politie kon geen braaksporen vinden, zodat het vermoe den bestaat dat de dader een valse sleu tel heeft gebruikt. it voor uuter. Dor de Leny van Schaik.

Soester Courant | 1995 | | pagina 5