Hulleman optiek Mm i nieuws /Tl DeH T ISOESTERBERGI IVARIAj Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek arttóhocKj Prins levert sleutel weer in IVN-vogelherkenningscursus Open Huis in tankkazerne 'Postkantoor nieuwe stijl' _D }rote Tiei Kledingb O Ni» WOENSDAG 8 MAART 1995 SOESTER COURANT Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Asbesthoudende daken in 't Hart worden gesloopt Ouderdag op de Du Moulinkazeme Riagg-inloopayond: Woonvormen voor psych. patiënten Riagg-training over stress op het werk Lekker weg in eigen land: Zuid-Limburg NNereldH/inkel Waterleiding barst: Willaertstraat blank 'TVois couleurs: Rouge' Geld terug met hulp van de bibliotheek Chauffeur even weg, auto 'voorgoed' weg PGROEI&BLOEI SOEST Engelse tuinen Maarten Ornstein Trion met Paul-Jan Bakker PAGINA 18 OENSDAG 8 l\ )m vervanging Zaterdag in pe stit Aanwi §- I Het zit er op. Carnaval is weer voorbij. Prins Bert en adjudant Huub werden vorige week dinsdag om 11 over 11 van hun koninklijke eerbaarheid en zelfs enig goed ont daan. Geen vrolijke muziek meer, het feest was voorbij. Schorre stemmen mogen zwijgend op stemniveau komen, stram me spieren krijgen de broodnodige rust, iedereen ging weer over tot de orde van de dag. Voor de feestneuzen en zij die er even uit wilden zijn, is het mooi ge weest. Ze hebben met volle teugen ge noten van zang en muziek. Na een moeilijke start werd dit alles uit gevoerd onder de voortreffelijke lei ding van Zijne Dorstluchtige Hoog heid, Prins Zotteklap IV. Men mag nu weer Bert tegen hem zeggen. Hij had vier dagen de hoogste eer, een jaar lang heeft hij de eer van een geslaagde car- navalstijd. Zoals het een goede bestuur der betaamt, overhandigde hij de be kende sleutel vermoeid, maar tevreden aan burgemeester Hans de Widt. Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspeoialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten De cursuscommissie van het IVN Eemland heeft een vogelher- kenningscursus opgezet bestaande uit vier avonden en twee excursies. Het doel is vooral om belangstellen den op beginnersnivo een gevarieerd aanbod te geven van soorten, gedrag, biotopen en zang. Hiërogliefen Hiërogliefen, het Oud-Egyptisch schrift is op woensdag 15 maart het onderwerp van een lezing in de Soes- ter Kring. A.C. van den Blink uit Soest vertelt over de ontdekking van dit schrift en de wijze waarop Jean Fran^ois Champollion omstreeks 1820 dit schrift ontcijferde. Deze geschiede nis is als het ware een historisch speurdersverhaal dat al begon in de zestiende eeuw. Het verhaal wordt geïl lustreerd met lichtbeelden. De aanwe zigen kunnen zelf ook meevertalen, dus het is aan te bevelen pen en papier mee te nemen. Aanvang 10.00 uur, zaal open 9.30 uur, sluiting 11.30 uur. Koffie vooraf. Plaats: "De Deel", Kerkstraat 11b, ach ter de Oude Kerk. Voldoende parkeer ruimte. Bijdrage in de kosten f 3,50 ind. koffie of thee. Nadere informatie en volledig programma bij tel. 02155- 17001. Velen zien en horen de vogels wel, maar kunnen er weinig bekends uitha len. Het IVN willen een eerste aanzet geven tot een hoger kennisnivo, alles onder het motto: 'eigen ervaring is de beste leermeester'De cursus-data zijn: maandag 13 maart: Vogels om het huis, door Bert Bos; •maandag 27 maart: Vogels van bos en heide, door Marijke Schets; maandag 3 april: Vogelzang, door Bert Huisman; zaterdag 8 spril (06.00 uur); Vroege vogelexcursie, door IVN-gidsen in Pijnenburg; woensdag 19 april: Weide vogelbescherming), door Cees de Gier c.s.; zaterdag 22 april: Weidevogel excursie in polder Arkemheen. Cursusplaats en -tijd: de Kwekerij, Molenstraat 157. De cursusavonden starten om 20.00 en eindigen om 22.00 uur. Kosten: slechts f 25,-; inbegrepen: koffie en cursussyllabus; niet inbegre pen bezinekosten voor de excursie naar de polder Arkemheen bij Nijkerk. Belangstellenden kunnen zich schrif telijk of telefonisch aanmelden bij Henk Bosma, Zwaluwenweg 14, 3762 VC Soest, tel. 14410. Het College van B. en W. heeft vorige week een vergunning verleend aan het Utrechtse aannemersbedrijf van Zanten voor het slopen van asbesthoudende daken van schuren aan de Kromme- weg, de Korteweg en de Bec- keringhstraat. De schuren zijn eigen dom van de Woningstichting Soest. De werkzaamheden zijn inmiddels begon nen. 'Ik heet u allen van harte welkom in de mooiste kazerne van ons land en nodig u gaarne uit het reilen en zeilen binnen ons tankonderdeel van heel dichtbij mee te maken', aldus het welkomstwoord van F.M. de Wit, luitenant-kolonel der Huzaren, commandant van het 101 Tankbataljon en van de Du Moulinkazeme. Onder de bijna vijfhonderd gasten be vonden zich volgens traditie een schoolklas uit Bleiswijk en bijna dertig mensen die zich spontaan hadden op gegeven om het kazerneleven eens te kunnen bekijken. De ouderdag was voor het Alfa tankeskadron en het Staf en verzorgings-eskadron. Militaire tekens en afkortingen werden speels verduidelijkt als een dorp met zijn bakker, slager en postkantoor. Be grijpend werd geknikt en zo kreeg men inzicht in de werkomstandigheden van een legeronderdeel. De Staf Eskadron met 160 personen op volle sterkte, een A- en B-Eskadron op oorlogssterkte met 90 man en 18 tanks, jong en oud hoorde het met enig ontzag aan. De sprekers hielden het steeds kort. Materieelshow Toen het sein werd gegeven om de sta tic-show en legeringskamers te bezoe ken, was iedereen ondanks sneeuw, re gen en harde wind weldra buiten te vin den. Centraal stond op het grote terrein een witte Aloutte als het bewijs van on dersteuning aan in het bijzonder tan keenheden. De vele soorten voertui gen, maar vooral de zware Leopard- tanks kregen de aandacht. In omliggen de gebouwen werd nader geïnformeerd over kleding, wapens en uitrusting. Een groot videobeeld toonde de mogelijk heden van de ijzeren raspaarden. De uitstekende nasi-maaltijd was voor ve len een belevenis. Het Eskadronsappél werd nu niet al leen door-rie commandant afgenomen, maar door honderden critici. Maar toen dat correct gebeurde tot en met de op- drachte 'ingerukt mars', reageerde de 75-jarige heer Schouten uit Rotterdam: "Ze moete nie lulle dat ons leger niks is. Ik weet vandaag beter, m'n petje af voor die lui." Die middag stond hij in storm en regen op de Leusderheide en aan schouwde een demonstratie van een tankeskadron in oorlogstijd. Met open mond zag hij hoe flitsend snel die enor me logge gevaartes kunnen zijn. Nog één keer ging zijn hoed af alsof hij zo zijn erkenning wilde uitdrukken voor wat hij zag en krabbend op zijn hoofd mompelde hij; "Daar is niks mis mee." Nieuwsgierige blikken worden ge worpen op een tank op de Dumoulinka- zerne. Met ingang van dinsdag 21 maart wordt het postkantoor Dorpsplein 2 te Soesterberg gesloten. Op woens dag 22 maart 1995 wordt het geheel nieuwe postkantoor gevestigd aan de Rademakerstraat 51c geopend. Naar verwachting zal de verhuizing ongeveer 1 dag duren. Het nieuwe postkantoor wordt een zogenoemd 'Postkantoor nieuwe stijl'. De loketten met glazen scheidings wanden zijn verdwenen en in plaats daarvan zijn er open balies. Daardoor is een meer directe communicatie met de klant mogelijk. De postkantoor medewerkers zijn goed herkenbaar aan de speciaal ontworpen bedrijfskleding. In de nieuwe formule van het postkan toor is veel aandacht besteed aan de vei ligheid. Behalve wat wisselgeld is er in het postkantoor geen geld beschik baar. Al het geld is opgeborgen in ap paratuur die het gevraagde bedrag al leen uitgeeft nadat een klant zijn pin code heeft ingetoetst. Bovendien is alle apparatuur voorzien van tijd- vertragingsmechanismen. Het opne men van grotere bedragen neemt als gevolg daarvan war meer tijd in beslag. In de loop der jaren is het postkantoor uitgegroeid tot een dienstenwinkel waar mensen voor tal van zaken terecht kunnen. Natuurlijk voor postdiensten (aangetekende brieven, pakjes verstu ren, verkoop van postzegels), maar ook voor financiële diensten voor de Post bank, verkoop van o.a. staatsloten, openbaarvervoersbewijzen en bon cadeaus. Alle verschillende diensten worden gesymboliseerd door gebruik van ver schillende kleuren in de styling van het postkantoor: rood voor PTT Post, blauw voor de Postbank, groen voor de PTT Telecom en oranje voor alle ove rige opdrachtgevers. Deze kleuren ko men ook terug in het nieuwe logo van het postkantoor, dat de gevel siert. De openingstijden zijn:Maandag 's ochtends gesloten; 13.30 - 17.30 uur; Dinsdag 09.00 - 12.30 uur; 13.30 - 17.30 uur; Woensdag 09.00 - 12.30 uur; 13.30 - 17.30 uur; Donderdag 09.00 - 12.30 uur; 13.30 - 17.30 uur; Vrijdag 09.00-12.30 uur; 13.30-17.30 uur; Zaterdag gesloten. Op 20 maart a.s. organiseren Ypsilon en het Riagg Amersfoort e.o. de maan delijkse inloopavond voor familieleden en direct betrokkenen van chronisch psychiatrische patiënten. Van 19.30 tot 21.00 uur kan men informatie krijgen over verschillende woonvormen voor chronisch psychiatrische patiënten. Daarvóór, van 19.00 tot 19.30 uur, kan men op het inloopspreekuur terecht met vragen op het gebied van medicatie en diagnostiek bij psychiater K. Manschot of sociaal psychiatrisch verpleegkun dige H. Berens. De avond wordt ge houden in het Riagg gebouw aan de Westsingel 41 te Amersfoort. Wonen is één van dé belangrijkste le vensbehoeften. Je eigen woning is naast een letterlijk onderdak tegen weer en wind ook een plek waarin je je kunt terugtrekken. Met een opname in een psychiatrisch ziekenhuis raak je, naast alle andere problemen die je hebt, ook nog eens die veilige plek kwijt. Vanuit de psychiatrie wordt de laatste jaren het belang van goed wonen steeds meer erkend. In diverse ziekenhuizen zijn én worden de pogingen ondernomen om het woon- en leefklimaat van de patiën ten te verbeteren, ook in Amersfoort en omgeving. Tijdens de inloopavond zullen de ver schillende woonmogelijkheden op een rijtje worden gezet. Wim Elings en Teuni Koopman van Vindicta zullen op deze avond informatie geven over be schermd en begeleid wonen. Daarnaast zal Ans Griffioen van Zon Schild het een en ander vertellen over sociowoningen. Op de leestafel zal in de vorm van een brochure en folders uitgebreide informatie aanwezig zijn over de woonmogelijkheden voor chro nisch psychiatrische patiënten in de regio Amersfoort. Inlichtingen: mw. Y. v.d. Berghe, Ypsilon, tel. 03461-1350, of dhr. H. Berens/mw. A. Krale, Riagg Amersfoort e.o., tel. 033-603500. In april start een training die mensen leert om op een gezonde manier om te gaan met spanningen die op het werk ontstaan. De training, aangeboden door de Preventieafdeling van de RIAGG Westelijk Utrecht, bestaat uit tien we kelijkse bijeenkomsten en zal in de eerste helft van april beginnen. In de training leren deelnemers om spanningsklachten die verband houden met de werksituatie tijdig te herkennen, te verminderen en in de toekomst te voorkomen. Zo wordt gewerkt aan een gezondere houding tegenover het werk waardoor de kans op ziekte en arbeids ongeschiktheid kleiner wordt. Er wordt informatie gegeven over de oorzaken van werkstress en over sig nalen die duiden op overmatige gespannenheid. Geoefend wordt onder meer in het veranderen van eventuele denkgewoonten die onnodige spannin gen opleveren en met lichamelijke ont spanning. De relatie met collega's en chefs komt aan de orde. Er wordt aan dacht besteed aan mogelijkheden om de omstandigheden op het werk te beïn vloeden. Daarbij staan de eigen werk situatie en werkhouding van de deel nemers centraal. Steeds vaker melden werknemers dat spanningen ontstaan als gevolg van langdurige stress binnen de arbeids situatie. Dit heeft onder andere te ma ken met ingrijpende veranderingen in het aanbod van arbeid en met verande rende arbeidsverhoudingen. Werkdruk en werktempo zijn vaak hoog, er be staat onzekerheid over de toekomst van de baan. Mensen melden vaak dat ze zich een eenling voelen op hun werk, ze vinden niet de erkenning waar ze behoefte aan hebben of voelen zich niet serieus genomen wanneer ze op hun werk ergens moeite mee hebben. Vaak zeggen werknemers dat ze uitgekeken raken op hun werk terwijl er weinig kans is op verandering. De training is vooral bedoeld voor mensen in lagere of middelbare beroe pen. Voorwaarde voor deelname is, dan men (npg) aan het werk is of hooguit drie maanden in de ziektewet zit. In formatie en aanmelding: Frans Huber, Preventie RIAGG Westelijk Utrecht, tel. 030-809380 (niet op vrijdag). Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 Heerlijk op vakantie voor een week end, midweek of week, en dat helemaal laten verzorgen door de VW/ANWB Soest, is dat niet heel makkelijk? Op uw gemak kunt u één van de VVV- arrangementengidsen doorbladeren en een keuze maken voor een leuke korte vakantie in eigen land. Vervolgens gaat u naar het VW-kantoor en dan wordt daar alles gearrangeerd. Op het gebied van de korte vakanties en arrangementen scoort Zuid-Limburg altijd hoog, gezien het fraaie, vaak on Nederlandse landschap, de vele histo rische bezienswaardigheden, de andere cultuur (de typisch zuidelijke sfeer) en de andere 'taal'. De gezamenlijke VW-kantoren en de hotels, bungalow parken, kastelen en andere verblijfs- accommodaties hebben dan ook de handen ineengeslagen en voortvarend arrangementen op een rij gezet in de Vakantiereisgidsen 'Gastvrij Verblijf' 'Gastvrij Aktiefen 'Arrangementen in het Geuldal' (gratis). Bijvoorbeeld een driedaags kuurverblijf vanuit Maast richt. U logeert in het Grand Hotel de 1'Empereur (4 sterren), met alles erop en eraan (o.m. incl. sauna, zonnebank, zwembad), een bezoek van 3,5 uur aan het Valkenburgse thermale bad Thermae 2000 en een gratis entree van het Valkenburgse Casino. De rest van de tijd kan men Maastricht en wijde omgeving verkennen. Dit kuur- arrangement is te boeken voor f 275,- p.p. (op basis van 2-persoonskamer, twee maal logies met ontbijt, één 4- gangenmenu en gratis gebruik van het overdekte zwembad.) Een vergelijkbaar arrangement is het Beauty-Kuur-Arrangement met als thuisbasis het Grand Hotel in Heerlen. Ook hier weer twee overnachtingen met ontbijt, één viergangendiner (met seizoensgerechten!) en een gratis en tree tot Thermae 2000. Daarnaast gra tis gebruik van de zonnebank in het hotel en een korte schoonheids behandeling bij een schoonheids instituut vlakbij het hotel. Dit alles voor de prijs van f 299,- p.p. (op basis van 2-persoonskamer. In de Vakantiereisgids Drenthe/Gronin gen staat het arrangement 'Uitwaaien op Schier': drie dagen onbezorgd ge nieten in het 4-sterrenhotel Mercure; één dag met de fiets uitwaaien op Schiermonnikoog (gratis dagretour met de boot), de oase onder de Wadden eilanden, en de andere dagen genieten van wat bijv. Groningen te bieden heeft aan cultuur en historie (met een gratis entree van de Hortus in Haren en na tuurlijk van het Groninger Museum); twee dagen gebruik van een fiets, informatiepakket en gratis entree voor Casino Groningen. Dit 3-daagse arran gement kost f 334,- p.p. \^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Internationale Vrouwendag Op vele plaatsen in de wereld wordt op 8 maart aandacht besteed aan de positie van de vrouw. Deze positie is nog lang niet overal rooskleurig. Te denken valt aan de vrouwen in de ont wikkelingslanden. Naast het vaak zware huishoudelijke werk, waar meestal de machines ontbreken, bestaat ook nog de financiële zorg voor het gezin. Door het maken van hand- nijverheidsprodukten proberen ze een klein beetje extra geld te verdienen dat hen in staat stelt om het hoogst nood zakelijke te kopen en voor hun kinde ren een studie te kunnen financiëren. In het Zuiden spelen de vrouwen vaak een cruciale rol in de ontwikkeling. Vrouwen met een zelfstandig inkomen dragen heel sterk bij aan de ont wikkeling in hun gemeenschap. Veel meer dan mannen zijn zij bereid hun geld aan hun kinderen, familie of het gehele dorp te besteden. Het is ook daarom goed dat de cam pagne "Mode met Motief', die deze maand van start is gegaan, ook veel aandacht gaat besteden aan de positie van de vrouw. De Fair Trade Organi satie en de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels zullen in 1995 en 1996 sieraden, accessoires en kleding cen traal laten staan in verkoop, voorlich ting en akties voor een eerlijke handel in deze artikelen. Door het kopen van hun handnijver- heidsprodukten stelt de vrouwen in de ontwikkelingslanden in staat ook un hun omgeving iets meer te doen. Via mededelingen in de Soester Cou rant en in de Wereldwinkel kunt u op de hoogte blijven van de aktiviteiten rond de aktie "Mode met Motief. In de nacht van zondag op maandag werd de politie omstreeks 03.00 uur geattendeerd op wateroverlast aan de Willaertstraat. Tussen de Dorpsstreek en de parkeerplaats van C-drie bleek de straat geheel onder water te staan en in het trottoir was een gat ontstaan van ca, drie bij anderhalve meter. On derzoek door het waterleidingbedrijf toonde aan dat de waterleiding over een lengte van twee meter gescheurd was, waardoor een grote hoeveelheid zand was weggespoeld. De toegang tot de Willaertstraat werd zowel aan de zijde van de Obrechtstraat als van de Di Lassostraat tijdelijk afgezet. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 9 maart: Met 'Rouge' zet de Poolse cineast Kieslowski een punt achter zijn trilo gie die gebaseerd is op de kleuren van de Franse vlag en de daarmee corres ponderende begrippen 'Vrijheid, Ge lijkheid en Broederschap'. Hoewel sommige critici de voorkeur geven aan andere delen, blijkt het publiek 'Rouge' het mooiste te vinden. Valentine is een studente in Genève die wat bijverdient als fotomodel en man nequin. Op een regenachtige avond rijdt ze de hond van een gepensio neerde rechter aan, een zonderlinge oude man die Valentine nogal onvrien delijk bejegent. Haar sympathie wordt In deze periode van het jaar zijn tal loze mensen bezig met het invullen van de belastingformulieren. Ze moeten vóór 1 april verzonden zijn. Staatsse cretaris Vermeend van Financiën; "Ook al zou de belastingwetgeving eenvou diger worden - en dat is de komende jaren zeker niet het geval - dan nog blij ven onafhankelijke gidsen noodzake lijk." Voor iedereen die wel wat hulp kan gebruiken, biedt de Openbare Biblio theek Soest uitkomst. De collectie van de leeszaal aan de Albert Cuyplaan bevat óók belastinggidsen. Deze hand leidingen zijn een hulp voor de aangifte van de inkomstenbelasting en premie volksverzekeringen 1994, en de aanvraagformulieren vermindering van loonbelasting/premie volksverzekering 1995. Alle materialen die in de lees zaal staan worden niet uitgeleend, zo dat deze collectie altijd voor iedereen beschikbaar is. De leeszaal is een openbare ruimte, waar iedere inwoner van Soest kan komen lezen en studeren. Daarvoor hoeft men geen lid te zijn van de bibli otheek. De toegang is vrij en de openingstijden van de leeszaal zijn: alle dagen van 10.00 tot 12.30 uur - ook op zaterdag - en van 14.30 tot 17.30 uur. Op dinsdag- en vrijdagavond van 18.30 tot 21.00 uur. Omdat hij even iets moest afgeven, liet hij de sleutels voor het gemak in het contactslot van de bestelwagen zitten. Daarmee bewees een chauffeur een on bekende dief een grote dienst, want bin nen een mum van tijd was de wagen ge stolen. De diefstal werd vorige week dinsdagmiddag op het Weteringpad ge pleegd. Een 27-jarige man uit Soest werd vori ge week met stomheid geslagen, toen hij merkte dat zijn auto was gestolen. Hij had zijn VW Jetta afgesloten achterge laten op de Smitsweg, maar tussen tien over zes en kwart voor zeven 's avonds zag een dief toch kans de auto mee te nemen. y KONINKLIJKE Ml Op donderdag 16, maart organiseert Groei en Bloei een lezing over Engelse tuinen in het EHB O-gebouw, Parallel weg 7a, aanvang 20.00 uur. Het wordt weer voorjaar: tijd om na te denken over veranderingen in de tuin. Geen betere inspiratiebron dan de Engelse tuinen. Mevrouw M. Schalij-van Hoey Smit, de enthousiaste én deskundige spreekster over het Arboretum Trom penburg in Rotterdam, zal laten zien wat de Engelse tuinen over de hele wereld zo beroemd maakt. De kleuren pracht, en vooral de wijze waarop de planten gegroepeerd worden (het En gelse woord 'border' is niet voor niets een begrip geworden), maar ook het uitbuiten van verschillende blad- vormen en habitus, of zelfs het wegla ten van kleuren, zoals de 'witte' tuin in Sissinghurst. Mevrouw Schalij heeft ook als reisleidster een ruime ervaring opgedaan, zodat er een interessante avond verwacht mag worden. Vrienden en kennissen of anderen, die geen lid zijn van Groei en Bloei, kun nen voor een bijdrage van f 3,- de le zingen bijwonen. Voorafgaand aan de ruilbeurs op zater dag 22 april is er op vrijdagavond 21 april een bloemschikwedstrijd. Inlich tingen: mevrouw Kuiper, tel. 14206. er niet groter op als ze ontdekt da de hele dag bijna niets anders doet via ingenieuze aparatuur, de telefc, van zijn buren af te luisteren. Veroi waardigd kondigt ze aan dit te aangeven, maar de man weet haar di van af te houden. Ze gaat de steeds meer waarderen. Onwillekei luistert ze mee en langzaamaan ri ook zij gefascineerd door de levens de buren, bijv. de drugsbaron, of lil meisje dat haar vriend, een jonge ji rist, bedriegt. Die jurist, Auguste, woont toevallig hetzelfde pleintje als Valentine. Tc zijn ze elkaar nog nooit opgevallen. rechter herkent veel van zijn eigen idi alen van vroeger in deze jongeman, zoals hij in Valentine de vrouw herkei waarnaar hij zijn leven lang op zoek geweest. Was hij maar dertig jaar joi ger! Nu zal het bij broederlijke gevi lens moeten blijven. Waren 'Bleu' en 'Blanc' vrij rechtlij nige films, in 'Rouge' wee: Kieslowski op vaardige wijze verse! lende verhalen door elkaar. Tussen dl personages lopen allerlei lijnen die el] kaar kruisen. Of juist niet, zoals in hc geval van Valentine en Auguste, bijni buren, hoewel het vanaf de openings scène duidelijk is dat die twee voor kaar bestemd zijn. Uiteindelijk di Valentine aan haar knorrige verloofde] die in Engeland zit, dat ze met Auguste, letterlijk, in hetzelfde schuitje terecht komt. Dat is dan tevens een weerziei met de hoofdpersonen van de vorigi delen. De kleur rood zit weer prachtig in de] film verweven, hoewel de link met het thema (broederschap) nog moeilijker te vinden is dan de vorige keren. Rood zou hier net zo goed op liefde en harts tocht kunnen slaan. 'Rouge' is ook een film over communicatie en gebrek aan communicatie. Vandaar dat er zoveel telefoons in voorkomen. De camera duikt zelfs het telefoonnet in, onder het Kanaal door, als Valentine haar vriendje in Engeland belt. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; CJP/65+ f 5,-. Zaterdag 11 maart Veel eigen composities, aangevuld met een ongewone keuze uit het werk van anderen, vormen het repertoire van deze groep. Sinds enige jaren circuleert er in beperkte kring een demo-cassette van het Maarten Ornstein Trio - pro fessioneel opgenomen en gestoken in een smaakvol vormgegeven hoesje - maar van meer algemene bekendheid is helaas nog geen sprake. Hoewel ook hier gespeeld wordt in de steeds meer gebruikte bezetting van sax, bas en drums, is het niet zo zinvol om te ver gelijken met anderen; daarvoor heeft dit trio teveel een eigen geluid. Wat betreft het optreden in Artishock ligt dat nóg anders, omdat de groep voor deze gelegenheid is uitgebreid met gitarist Paul-Jan Bakker. Wat onder meer opvalt zijn de zeer karakteristieke thema's van de hand van saxofonist Maarten Ornstein en bassist Tony Overwater. Deze en an dere stukken dienen als uitgangspunt voor speelse improvisaties die nergens in vrijblijvendheid ontaarden. Het mooist is ook hier het subtiele samen spel zoals dat verwacht kan worden van een dergelijke kleine formatie, maar ook de individuele bijdrage zijn de moeite waard. Het spel van Ornstein zelf op tenorsax en basclarinet neemt een prominente plaats in naast de me lodieuze baslijnen van Tony Overwater. Ook opvallend zijn de verrassende rit mische figuren zoals die gespeeld wor den door drummer Wim Kegel, overi gens zonder zichzelf daarbij op de voorgrond te plaatsen. Zijn vakman schap wordt geheel ten dienste gesteld aan de groep en dat gebeurt allemaal schijnbaar moeiteloos en met een onnadrukkelijkheid die typerend ge noemd kan worden voor de groep als geheel. Overigens maakt het optreden in Artishock deel uit van een tournee ter gelegenheid waarvan gitarist Paul- Jan Bakker aan het trio groep is toege voegd. Dit is eerlijke muziek zonder krachtpatserij of ander uiterlijk vertoon en de improvisatie blijven avontuurlijk zonder aan helderheid te verliezen. Er is tot nu toe van het Maarten Ornstein Trio geen cd verschenen; misschien komt het nog eens zover. Dé gelegen heid om de groep live te horen doet zich op zaterdag 11 maart voor in Artishock. Voor hen die op de hoogte zijn met de verrichtingen van deze musici is dit een kans om te horen hoe deze muziek zich inmiddels heeft ontwikkeld - voor vele anderen is dit wellicht een aangename kennismaking. Maarten Ornstein - tenorsaxofoon en basclarinet; Paul-Jan Bakker - gitaar; Tony Overwater - bas; Wim Kegel - drums. Aanvang: 21.30 uur. Toegang f6,-. yO zitweer ho°g en 1 ,pen maanden is hard ,o nieuw dak voor h uw. Door de vele lek) atste jaren was beslote dakgoten te vervang -joelijkertijd is door een Lijwilligers van PVO d !an het PVO-gebouw t Lnomen. Oude verfla ifgekrabd en het geheel ■ieuwe verflaag voorziet ïomen van PVO kan er t ben. f>VO is hier natuurlijk aar er is diep in de buit as van de penningmeest ehoorlijk leeg. Vandaar [•jantjesloterij houdt. Van ne, a.s. zullen 1500 lote De jaarlijkse voorjat merkledingbeurs van i zaal De Bron wordt op maart gehouden. De Wiardi Beckmanstraa bergen) is daarvoor vs 11.30 uur geopend, kleding voor de beurs kar maart worden ingeleverd, en 21.00 uur zitten mee dag klaar om de kleding I Van alle verkochte kleren van de opbrengst ten g mensen die ze hebben it andere helft is bestemd v Die zal van het geld sp I aanschaffen. Afrekenen van verkochi ophalen van niet verko stukken geschiedt zaten om 13.00 uur. Kleding c verkocht en ook niet wor bruto inkomen 35.000,- 40.000 50.000,= 60.000,= 70.000,= Bel ons even, vc De hypotheekwi 00 Albei Romans Allegretto, Michael: sie. Een zevenentwintig-] vat een obsessionele een jonge kunstenar» ieder die hem bij haai beert te houden uit de Eliot, Winslow: D vrouw. Een door een invlo kaans politicus verki handelde jonge vroi carrière in de filmwe men. Verhaal met s ges, liefde en verdrie Gabriel, Marius: Het tijd. Verschillende mense: dens of na de Tweede hebben ontmoet, gaa op zoek naar persom dwenen. Daarbij stui selachtige en tragiscl sen. Glamour-romar en sensatie voor een Mansell, Jill: Tophit, Na een ongeluk verl clubzangeres zowel huis als haar minnaar nend en amusant vei Morgan, Diana: Zev ren. Als een jonge vrouv bijkomt uit een coma leven schokkende dii zijn. Spannend verht Engelse roman: Binchy, Maeve: The Een jonge vrouw, di en van wie men aann» dronken is, duikt op de man die ze liefhei Bradford, Barbara thing to gain. Een 33-jarige vrou dood van haar man e kng, die bij een bei schoten zijn, te verwe roman van deze bek» Cookson, Cartherin ^oman. Vanaf het moment trieel in het mijngel oost-Engeland zijn j troduceert in zijn lar heil niet van de luct"

Soester Courant | 1995 | | pagina 16