£7 OP 'X BOSMAN W VARIA r Soest 50 jaar geleden "Van Dolle Dinsdag tot het Blikken Tijdperk' heeft 'n leuke CD-aktie Politiek poëzie O] Roofvoge de jager? WOENSDAG 8 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA. WOENSDAG Meningen j van lezers Geen golfterrein in het Monnikenbosch De klok en de klepel L(£VBLFKAM€- MET DE VAN BETER (Gratis CD bij offerte-aanvraag). Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer '5 jaar a/f-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-97 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f200,- milieusubsidie SUawe VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Bosman Loodgieters b. v. - Soest 'Hoevelaken - Bel gratis 06-0.22.22.11 Amersfoorter ria aanrijding gepakt 'Publiekszaken' is a.s. dinsdagmiddag eerder gesloten woensdag 8 maart 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST Eerste bord i 'Koffiedrinker ln de Soester Courant van 22 februari stond een kaartje dat in één klap dui delijk maakt waarom een golfterrein in het Monnikenbosch onaanvaardbaar is. Er is daar voor een Milieu Effect Rap portage (MER) een gebied aangegeven van 100 ha., nl. alles tussen de Soesterbergsestraat en Amersfoort, en tussen de Korte Duinen en de spoor lijn: daarvoor opteert Wotfduin t.b.v. haar golfbaan. Nu is dat misschien niet allemaal nodig voor de eigenlijke baan, maar ook als die 'slechts' 50 ha. zou beslaan zoals de heer Stroband sugge reert (wat overigens naar ik verneem heel weinig is vooreen 18 holes-baan), is er in elk geval een groot gebied om heen nodig voor de veiligheid van het publiek en voor de rust van de golfers (zeker als men er geen hek omheen wil zetten, zoals de bedoeling is). Rond vliegende golfballen kunnen ui. k v uit gevaar lijk zijn en geen enkele golfclub zal hier enig nsico willen lopen. En dacht u dat golfers willen worden ge stoord door mede-recreanten op hun golfbaan? Met andere woorden: wat er eventueel nog overblijft van die 100 ha. kan nooit veel zijn, en zeker niet meer fungeren als zeifstandig wandel-, fiets- of trimgebied. Dat betekent dat de Soester bevolking dat gebied groten deels dus gewoon kwijt is. De voorgestelde MER is overigens, zo valt in de Soester Courant te lezen, niet zozeer bedoeld om vast te stellen of een golfterrein wel of niet aanvaardbaar is, maar vooral wéér het moet komen en hoe het ingericht moet worden. Dat ligt ook voor de hand, want welke club met een paar honderd leden wil anderhalve ton investeren in een onderzoek als dat kan leiden tot niet doorgaan van de plannen? Zélfs als de MER zou uitwij zen dat het onaanvaardbaar is, is er geen enkele garantie dat het dan ook niet doorgaat. Een MER moet welis waar aan bepaalde voorwaarden vol doen maar uiteindelijk is het niet meer dan een vrijblijvend advies dat de op drachtgever (GemeenteAVblfduin) ge woon naast zich neer kan leggen. Maar ondertussen is met zo'n MER wel een voldongen feit van anderhalve ton ge creëerd en heeft de Gemeente zich toch min of meer gecommitteerd aan de golfbelangen. De conclusie zal straks dan ook wel zijn: dan kun je toch niet meer op een fatsoenlijke manier terug. Ik denk dat iedereen die de MER ac cepteert, impliciet een voorstander is van het golfterrein. Dat geldt dan ken nelijk ook voor Hans Kampf, blijkens de Soester Courant voorstander van een MER, maar bovendien één van de le den van de Werkgroep Natuur- en Mi lieu beleid van het IVN. Ik ben be nieuwd wat het IVN daarvan vindt: ik kan me met geen mogelijkheid voor stellen dat IVN-leden vóór een golfter rein op die plek zijn. Nu moet men niet denken dat ik tegen de golfsport ais zodanig ben: ik zie geen enkele reden om reeds lang be staande terreinen vanwege hun grote ruimtebeslag op te heffen, en ook meen ik dat je heel goed niéuwe terreinen kunt aanleggen op plaatsen waar geen natuurwaarden in het geding zijn en die tot dusver ook niet toegankelijk waren voor het publiek (bijv. marginale land bouwgronden of braakliggend terrein, als dat nog ergens bestaat). Maar het gaat niet aan om zomaar een heel stuk bos waar iedereen sinds mensenheuge nis vrij toegang heeft, voor de traditio nele gebruikers zoals lopers, wande laars en fietsers voor gesloten te ver klaren (want nogmaals, daar komt het echt op neer, wat Stroband en de zij nen ook mogen bewerenen toe te wij zen aan een relatief gesproken kleine groep. De naiuurwaarden zelf zijn daar bij voor mij in het geheel niet doorslag- ervend: het gaat niet alleen maar om de natuur van de biologen maar min stens evenzeer om de natuur van de gewone gebruikers, dat is dus de ge hele Soester bevolking. Er is nog iets: het is daar overal arme zandgrond, dus u kunt nagaan wat er aan bemesting, bestrijdingsmiddelen en beregening nodig is om er een mooie grasmat van te maken. Ik heb heb dan nog niet eens over de waterpartijen die een golfbaan nodig heeft, noch over de kantines, parkeerplaatsen, enz. Werke lijk, dat hele gebied daar gaat volledig op de schop, en dat vlak naast de Korte Duinen, een erkend waardevol natuur gebied (straks is dat zo in waarde ach teruit gegaan dat ook dat een willige prooi wordt voor de plannenmakers). En waarvoor? Om aan de privé-be hoefte van een relatief kleine groep mensen tegemoet te komen. Ik gun ie der van harte zijn hobby's, maar we leven nu eenmaal in het dichtstbevolkte land ter wereld (met ook nog eens een enorme distributie- en landbouwfunctie waarvan volgens een recent OESO-rap- port de milieugevolgen totaal onvol doende worden bestreden), en derge lijke veel ruimte vragende sporten kun nen dan eenvoudig niet meer verder worden ontwikkeld, hóe lang de wacht lijsten van de golfclubs-in-oprichüng ook mogen zijn. Natuurbelangen ver zetten zich daartegen, en evenzeer milieubelangen, maar bovenal maat schappelijke belangen: men ontneemt hier de Soester bevolking gewoon een stuk vrij toegankelijk bosgebied, en dat kén in deze tijd gewoon niet meer. Er zijn mensen die zeggen: je kunt het niet tegenhouden. Maar wat is dat voor defaitistisch gepraat? Het zou bepaald niet voor het eerst zijn dat in Soest schijnbaar voldongen situaties alsnog worden omgebogen. Men heeft er nu zelfs een machtige bondgenoot bij, nl. de Provincie. Het Streekplan zou moe ten worden gewijzigd, anders is een golfterrein daar niet mogelijk. Maar waar heb je eigenlijk een Streekplan voor: om de normen aan te passen als een particuliere belanghebbende zich meldt, of juist voor het omgekeerde, nl. om gebieden van algemeen maat schappelijk nut te beschermen tegen privé-belangen? We leven in een tijd waarin we regelmatig horen: dit moei kunnen. Maar dit moet nu maar eens gewoon met kunnen, en ik hoop dat veel Soesters er zo over denken en dat ook aan deze krant laten weten. Wim Zweer s Als enthousiast golfer wil ik reageren op een epistel van mevr. Hoksbergen in de Soester Courant van 1 maan j.1. Zij schrijft daarin dat zij op een fiets tochtje toevallig langs de 'golflinks' in Amersfoort bij de Politieschool kwam. Dat is dus de golfbaan van de Hoge Kleij. Heeft u ook de zee gezien mevr. Hoksbergen? Golflinks zijn n.1. banen die aan zee liggen of er vlak bij zoals b.v. de Noordwijkse. U schrijft dat u zich niet zo met golfen heeft bezig gehouden. Nou, dat blijkt dan wel. De baan bij de Korte Duinen wordt een bosbaan en geen 'golflink' want bij mijn weten ligt Soest niet aan zee. Ver der is de baan zo opgezet dat fietsers er rustig zoals voorheen van hun fiets paden gebruik kunnen maken. Bent u wel eens naar de Hilversumsche golf baan gefietst of is dat misschien te ver voor u? De fietspaden lopen daar door het bos en aan weerszijden wordt er gegolfd. U bent verbijsterd door onze verre gaande onbescheidenheid om een groot gebied te claimen. Ja, de golfsport wordt nu eenmaal beoefend op een flink stuk grond. U bent gewend om een tennisbal heen en weer te meppen op een veld van gemalen baksteen van pakweg 20 meter. Golfers kunnen op een klein terrein niet uit de voeten zo als u suggereert omdat een golfbal te gen een lichaamsdeel harder aankomt dan een tennis- of voetbal. Golfers houden van de natuur. Ik ben op een tennispark, voetbalveld of atletiekbaan nog nooit wilde konijnen, hazen, fazanten en andere diersoorten tegen gekomen. Op de golfbanen kom je ze regelmatig tegen. Ja toch, één keer heb ik een verdwaalde veldmuis gezien op baan 1 bij Soest-Zuid. U vindt ons verregaand onbescheiden. En wat denkt u van de zweefvliegsport en motorvliegen? Natuurlijk zullen er wat bomen gekapt moeten worden bij de aanleg van de golfbaan Wolfduin, maar is er protest geweest toen er bo men gekapt werden aan de Bosstraat bij de bouw van de afschuwelijke hal en de aanleg van de twee nieuwe gravelbanen? U zegt dat het golfspel bedacht is m een land waar veel meer ruimte is. Al weer mis. Tegen het eind van de der tiende eeuw werd er hier in ons land gekolfd, .een voorloper van ons golf spel. Op vele landschapschilderijen uit de zestiende eeuw is dit vastgelegd. Verder zegt u dat Soester golfers best met de fiets naar de golfbaan in Amersfoort kunnen gaan en hun cad- dies in kluizen op het golfterrein kun nen opslaan. Twee opmerkingen: Heeft u wel eens gehoord van een ledenstop? De Hoge Kleij (Amersfoort) neemt geen leden meer aan. Bij andere clubs kun je op een wachtlijst van vier of vijf jaar. Wist u dat veel Soester golfers lid rijn van een vereniging in Zeewolde, Almere, Harderwijk, Nunspeet en Tiel om maar een paar plaatsen te noemen? Allemaal plaatsen waar we moeilijk met de fiets naar toe kunnen. Daarom willen de ong. 700 golfsters en golfers uit Soest een eigen baan. En dan nog even de opmerking over Kijk eens kritisch ncior uw wand decoraties! Overlijsten, nieuwe passepartouts? Dat kan. Vakkundig en creatief bij: LIJSTENMAKERIJ Soesterbergsestraat 10- Tel. 27411 die caddies. Me\T. Hoksbergen, caddies zijn mannen of vrouwen die voor profgolfers de golitas dragen met alle veertien stokken en wat er zoal bijkomt. Deze mensen worden er dik voor be taald. In het buitenland kunnen wij als amateur ook zo iemand huren. Dus die mensen nemen we niet mee achter op de fiets en nog minder sluiten we ze op in een kluis op de golfbaan. Ik hoop dat u een ietsje wijzer bent geworden wat betreft de golfsport en ik wil besluiten met u ie verzoeken: laat ons maar golfen in ons eigen Soest, dan mag u van ons blijven fietsen. Roel van Hooydonk Notities uit hei oorlogsdagboek var, Marinus Brouwer "Jawohl!" zegt hij- Maar hij is meer teruggekomen. 3 en 4 Maart 1945 2 Maart 1945 ln de morgen trekken er veel jagers over. Tegen een uur of negen komi er een Duitse soldaai in hei afgebrande huis naast ons. Hij wil er een ruit uit hebben. Met een klein mesje begint hij de stopverf weg te peuteren. Daarvoor moet je een mof rijn! Er staal echter een aardig windje en de ruit valt uit rijn handen en breekt. Dan zegt hij: 'Tch nehme die Tiir mit, vielleicht kommt wieder der Wind." Ik vraag hem: "Breng je de deur weer terug?" LOODGIETERS Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c.v-ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 november 1994 t/m 31 maart 1995. Gecertificeerd Waarborg- installateur Ik probeer het nog eens in Baarn. 4 keer heb ik meer geluk en krijg de g. vraagde boeken, s Avonds nog gyg op melk uit geweest. 5 Maart 1945 We beginnen de dag met hout hale. Dit keer hebben we en goede buit. Tt gen de avond komt er met veel gent een V-l over. 6 Maart 1945 Geen nieuws. Alleen alvast zaad gj. kocht voor de tuin. Het zaad is verg;, tigd, anders eten de mensen het op. 7 Maart 1945 Maar weer eens hout gehaald. Lol zowat elke dag hetzelfde liedje. He'.s erg druk in het bos. Overdag wat in tuin gewerkt. 8 Maart 1945 Boodschappen voor de zusters gedaas "s Middags kaarten voor de zelf- verzorgers weggebracht. Na veel zoe ken kan ik het voor elkaar krijgen. Las in de avond nog voor de zusters naar Soest-Zuid geweest. De politie heeft in het weekeind eet 27-jarige .Amersfoorter aangefnude- die op de Middelwijkstraai eer gepar keerde auto had aangereden van eet 27-jarige Soester. Hij was doorgereden, maar op basis van getuigen verklaringen kon de politie hem ach terhalen. De afdeling Publiekszaken van de ge meente (o.a. Burgerzaken en Huisves ting) is a.s, dinsdag 14 maan in ver band met een interne opleiding al om 12.00 uur gesloten in plaats van 1330 uur. Ook de dependance in het Dorps huis in Soesterberg is dan dicht. gemeente HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 45S 93 460 BESLUIT INZAKE HET WEGVERKEER IBABW» Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: I. om op 28 april 1995 vanaf 22.00 uur, de avond voorafgaand aan de dag van de Jaarmarkt tot 22.00 uur op de dag van de Jaarmarkt; a. door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers, de Baniringstraat; b. het instellen van een verbod tot stilstaan voor beide rijden van de weg door middel van het plaatsen van bord E2 van bijlage I van het RW-90 op de Veldm. Montgomeryweg tussen de Rademakerstraat en de Rijksweg; c. het instellen van een verbod tot stilstaan voor beide zijden van de weg over 20 meter door middel van het plaatsen van bord E2 van bijlage I van het RW-90 op de ventweg naast de Rijksweg, 20 meter vanaf de kruising; II. Voor zover er in het programma van de Jaarmarkt geen wijzigingen plaatsvinden welke van invloed zijn op de verkeersafwikkeling dat de onder I genoemde verkeersmaatregelen ieder jaar ten tijde van de Jaarmarkt in Soesterberg van kracht zullen zijn. N.B.Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemees ter en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepa lingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tij delijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van f 200,- voor een natuurlijk persoon of f 400,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. BESLUIT INZAKE HET WEGVERKEER (BABW» Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat rij besloten hebben: I. om op 24 mei 1995 vanaf 18.00 uur de avond voorafgaand aan de dag van de Oude Am bachtenmarkt tot 2 uur na de sluiting van de Oude Ambachtenmarkt: a. De volgende wegen door middel van bord C1 van bijlage 1 van het RW-90 gesloten te verklaren voor alle verkeer: de Kerkstraat het gedeelte tussen de Middelwijkstraat en de Torenstraat, de Neerweg, de Eemstraat. de Ferdinand Huycklaan, gedeelte ge legen tussen P. v.d. Breemerweg en de Kerkdwarsstraat, de Peter v.d. Breemerwegtot de Hooiweg: b. het instellen van een verbod tot stilstaan voor beide rijden van de weg door middel van het plaatsen van bord E2 van bijlage I van het RW-90. op de Eemweg; II. Voor zover er in het programma van de Oude Ambachtenmarkt geen wijzigingen plaats vinden welke van invloed rijn op de verkeersafwikkeling dat de onder 1 genoemde ver keersmaatregelen ieder jaar ten tijde van de Oude Ambachtenmarkt van kracht zullen rijn. N.B.Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemees ter en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te wordeD gericht aan het college van B en W. van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig rijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van f 200,- voor een natuurlijk persoon of f 400,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan rijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een woonhuis, Klarinet 377 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) het verbouwen van een stal tot woonhuis. Kerkpad ZZ, 39b; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het bouwen van 6 woonhuizen met garages op een perceel aan de Oranjelaan en Anna Pau- lownalaan. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 9 maart 1995 eventuele bedenkingen schriftelijke bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur. in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken). Raadhuisplein 1, ter inzage. INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MEEDINGEN BOUWPLAATS Anna Paulownalaan 33 Apollo 142 Apollo 156 Beetzlaan 17 Beetzlaan 83 Beukenlaan 16 Bosstraat 67 Goud wesp 28 Koninginnelaan 74 Koperwiek 17 Kostverlorenweg 3 Libel 60 Sterrenbergweg (ong.) Sterrenbergweg (ong.) Troelstrastraat 20 Waldeck Pyrmontlaan 40 (95091) (95093) (95085) (95060) (95075) (95087) (95083) (95081) (95049) (95090) (94592) (95077) (95067) (94550) (95086) (95059) BETREFT INGEDIEND plaatsen van een dakkapel 23-2-95 plaatsen van een tuinhuisje 24-2-95 plaatsen van een tuinschuurtje 22-2-95 uitbreiden van een berging 23-2-95 bouwen van een garage 20-2-95 wijzigen van de achtergevel 22-2-95 verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 21-2-95 plaatsen van een dakkapel 21-2-95 verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 23-2-95 plaatsen van een stalen tuinhuisje 23-2-95 •vernieuwen van een bestaande stalling/berging 21-2-95 veranderen en vergroten van een berging tot garage 21-2-95 bouwen van een bedrijfsgebouw 22-2-95 bouwen van een bedrijfsgebouw 22-2-95 aanbouwen van een bijkeuken 22-2-95 plaatsen van een dakkapel en het bouwen van een erker 20-2-95 voor: Café Mannaris Koninginnelaan 25 3762 DA SOEST op: zaterdagavond 11 maart 1995 tussen 20.00 en 01.00 uur. vrijstelling zal gelden van de geluid- en trillingsvoorscliriften van genoemd besluit Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. BESLUITEN B. EN W. d.d. 28 FEBRUARI 1995 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen ("balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Beetzlaan 83 (95075) Bonifaciusstraat 2 (95034) Braam weg 86 (95022) Buys Ballotlaan 11 (95055) Nieuwegracbt 20-22 (94561) Van Hamelstraat 22 (95076) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000. 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na deze publicatie worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1. Afdeling Planologie en Bouwen ("balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BETREFT bouwen van een garage plaatsen van een blokhut uitbreiden van en slaapkamer op een bestaande uitbouw verbouwen van een winkelruimte het verbouwen van een bedrijfsruimte plaatsen van een blokhut ONDERWERP Budget uitvoering GGD-maatregelen t.b.v. Peuterspeelzalen Verzoek om sloopvergunning -t.b.v. verwijderen asbesthoudende daken van diverse schuren aan de Kromme- weg, Korteweg en de Beckeringhstraat Jaarstukken Jeugd Harmonie Orkest Soest Subsidieverzoek SWS t.b.v. training vrijwilligers Jaarstukken Instituut voor Doven te Sint Michielsgestel Jaarstukken Afasiesoos Bestemming Bosstraat 94a BESTEMMINGSPLAN NOORDELIJKE ENG Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet of de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 9 maart 1995gedurende tier weken in ha gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 bij de afdeling planologie en bouwen geopend iedere werkdag van 8.30-12.30 uur), in het gemeentelijk informatiecentrum (gedurende gebruikelijk openingstijdenalsmede in de plaatselijke bibliotheken, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest op 16 februari 1995 vastgestelde bestemmingsplan "Noordelijfu Eng regelende de bestemming van gronden binnen het gebied dat omsloten wordt door ik Waldeck Pyrmontlaan, Prins Bernhardlaan, Albert Cuyplaan, (VerlengdeTalmalaan en Beu kenlaan. Tegen het ontwerp van dit plan zijn bij de gemeenteraad twee zienswijzen ingediend en bij di vaststelling zijn enkele wijzigingen aangebracht Ingevolge het bepaalde in artikel 27 van de Wel op de ruimtelijke ordening kan degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt gedurende de termijn dat het plan ter inzage ligt, bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht bedenkingen teven het besten- mingsplan indienen. Gelijke bevoegdheid, gedurende de termijn dat het plan ter inzage ligt komt toe aan een ieder die bedenkingen heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het bestemmmvplao in het onwerp zijn aangebracht. KENNISGEVING FESTIVITEITEN WET MILIEUBEHEER De burgemeester van de gemeente Soest maakt bekend dat in het kader van het Besluit Horeca- bedrijven milieubeheer BESLISSING Aan de Stichting Kindercentra Soest toe stemming verlenen de onterecht gereser veerde huur van Smitsrveen ad f 9.600,00 te mogen aanwenden voor het uitvoeren van GGD maatregelen t.b.v. de peuterspeelzalen. De gevraagde sloopvergunning afgeven. subsidie 1994 definitief vastgesteld op f 1.260,-. 5 verleend tot een bedrag van ten *aste van de post deskundig* neidsbevordering vrijwilligers. subsidie 1994 definitief vastgesteld op 100,-. subsidie 1994 definitief vastgesteld op f4.185,-. Geen medewerking aan de bouw van een womng op het perceel G 9339 aan de Bos straat Komende vrijdagm de Dalweg (bij het V Beukenlaan) om 1( ciële onthulling pla ste van 16 "bevrijc die op de aanplakfa van de politieke a Statenverkiezingen Met dit bijzonden alvast vooruitgelop' van het 5 mei-jubilt Het initiatief voor 1 (onder het motto "de afkomstig van de SL king Literaire Activi de start vindt niet toi de vooravond van de ook dat thema verkiezingsborden mende weken Satenverkiezingen to vensgrote fragmente over de oorlog, het ve ding te zien zijn. Het geheel kan ook g een tijdelijke "poëziei die men te voet, op auto kan afleggen. W: ten, of zelfs maar een c opneemt, maakt op d met stukjes indringen een geheel andere w andere (kunst)vorme aan de gevoelens die der bekende Nederlan ben ondergaan tijden ren van de oorlog en beide bevrijding. Uniek communn De aanplakborden lai weg vormen volgens c te mooi (tijdelijk) co del om ze na afloop v gen zomaar weer een bruikt te laten staan, unieke mogelijkheid ideeën en gevoelens d de hele bevolking, en staat om die te verwc ters? Om die reden is iedere - poëzieliefhebber of n: telijk welkom bij de i ling van het eerste gedi Het gaat goed met d Nederland. Het vermi gebruik van bestriji heeft een gunstig el deze dieren. Met nai buizerds zijn weer mende vogels in he landschap geword dreigt er een ander gi ging. Veel roofvogels dreig fer te worden van een s vervolging'. De dieren getale vergiftigd of ai vorm van criminaliteit over de roofvogels zelf het in 'Koffiedrinken r ter' op 12 maart a.s. in veld te Baarn. Gast van boswachter V Dekker, lid van het I Werkgroep Roofvog Deze werkgroep maa over de illegale vervo vogels. Hoewel deze vi beschermd zijn, wordei aantallen gedood. Voo buizerd, de zeldzame r grauwe kiekendief zijl Lang niet alle gevallen of afschot worden or mening van de werkg hier slechts het topje v

Soester Courant | 1995 | | pagina 4