- "MAGNETRON" WEEK SCHOEMAKER RUIMT EXPLOSIEF OP! 1 1 ISO 9001 voor Polychrome Chemco 1 HANDEL WANDEL rri CS DE SERVICE ERVE GARANTIE VERHUIZEN MEE! Voor alle zekerheid! 'Bokskonijnen' bij C-1000 'Provincie moet professioneler' Vluchtelingenwerk viert 5 mei met multicultureel feest Boerderij van het jaar 1995 WOENSDAG 8 MAART 1995 f"ÏÏan»i? Whirlpool PHILIPS televisie KOELKASTEN STOF. 2UIGERs enz. PAGINA 7 Begin mei verhuist Schoemaker. Alles moet weg. Deze week de magnetrons! Panasonic magnetron Sharp magnetron VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344* nt. Ouderenbus WD-kandidaten in de Soester Duinen Discussie Horloge van vrouw uit woning gestolen Klein geld uit kapperszaak weg 25e rommelmarkt SWS in de Schoof Lezing: Archetypen en ego-states ZI/KID-avond bij centrum Aletta Bloemschikken bij NCVB op 9 maart Inbraak in kantine van KVO Kerklaan jer, opa NOORT n de VUT Ne hebben klusje, tijd voor koffie ïtte, Jan, Arie lela, Jacqueline e, Albert 'linf Teru,Saaaf:g^: sting verlaagd ,„ns!! WGIFTE, basistarief Th egraal BV 02155^^! Khte resTtST^j: S. Studiebegeleiding i inmgen geeft BIJLESin ide, natuurkunde en ide. Tel.: 12289 /raagd: tegen^jj T Soest-Apeldoorn /n en/of lift omg. K|aara 7.15 uur) naar Amersli terug 17.30 uur). Ook ssevoor alleen heen of Tel.: 13679 een 5 een 6 makend a 0DING HU,SWER^ IPUTERCURSUSSEN ïlbaar direct starte WP. Word. w.n typen Lotus, Excel 5-22826^ DaaWlC ttermijn- Whirlpool combi-magnetron AVM 920 WH Magnetron, hete lucht oven en grill in een! Alles is mogelijk met deze magnetron. Inclusief bakplaat, grillrooster, lekbak en kookboek. Nu voor 11A H9! 00 D 1 1 1 AVM 9164 functies combitron Inhoud 27 liter. Nuttig vermogen 1000 W. NNC 753 B combimagnetron smen met uw BEU? AANGIFTE? Bel BV 02155-29446. Basb f 75,-. DLES, keyboardles, o Degelijk en plezier bij een ervaren gediplc Ie muziekleraar. Vraa /end informatie bii Pei> el. 27330. -MOTOR VERZEKERING :omputer berekent 1 de goedkoopste pre- AN KOOIJ VERZEKE- N. Beukenlaan 70, tel. 02155- 16122. TÏNGAANGIFTE? Geef m. Basistarief f 75 il BV 02155-29446. GEBITTEN en répara- blijvend advies, ithetische praktijk L.F. Cantonlaan 9a, el. 02154-14136. iRKCURSUS. iil Begeleiding bij het' ?rk en schoolproble- el Tramei. 02155- of zin in uw BELAS- JGIFTE? Integraal 5-29446. Basistarief van 1249,- voor Bij Schoemaker is keuze uit tientallen mag netrons. Van eenvoudig tot super de luxe. Allemaal bekende merken met goede na zorg en garantie, géén discount-merken. Schoemaker staat er achter. Eenvoudig te bedienen en makkelijk O >10 te plaatsen rm scliociimkcv >gt, SAXOFOON- TIE en -revisie ïn. Ook huur en 02155-28036. voonhuis met optimale zon- leerkamer met ge garage en onkamer met 3paratuur, toi- irote slaapka- ler met ligbad aktijkruim- jerging. In- n ingericht ieur wordt ikvolle af- >2 m2 met 'loer, stu- let en hal. 2 toiletten 2e verd.: zonderlijk Het kwaliteitsmanagementsysteem van Polychrome Chemco te Soest- ilumen is in januari 1995 door Llo yd's Register Quality Assurance be- and met het ISO 9001 certificaat. Polychrome Chemco is een vooraan staande fabrikant van lichtgevoelige llms voor de grafische industrie. Deze produkten worden over de ge hele wereld verkocht door de verkooporganisaties van Poly chrome en door dealers. De ISO 9001 certificering omvat het pntwikkelen, produceren en distribue- en van lichtgevoelige films en papier ilsmede chemicaliën voor de grafische ndustrie. W.J. Streeter, algemeen di- ecteur van Polychrome Chemco, be nadrukte in zijn mededeling aan de medewerkers van Polychrome: "Het in stand houden van het kwaliteits managementsysteem is een voor gaarde voor succes van ons pro- i voor continue verbetering van de produkten en de organisatie". Quality Assurance Manager, M. Bos huis, verklaart: "De ISO 9001 certificering is bereikt door de inspan ningen van alle managers en een zeer groot aantal van de 187 medewerkers in Soestduinen, waarbij klantgericht jenken en aantoonbare beheersing van alle bedrijfsprocessen centraal ston den". Het filmproduktiebedrijf in Soest duinen is twee jaar geleden overgeno men door Polychrome Corporation. In het boekjaar 1994 heeft Polychrome Chemco een recordomzet bereikt met een stijging van ruim 20 procent van de verkoop van grafische film. Streeter schrijft deze produktie in een stagne rende markt toe aan twee belangrijke factoren. In de eerste plaats is door de overname door Polychrome -met het hoofdkantoor in Amerika- toegang tot de Amerikaanse markt verkregen. Voorheen had Chemco slechts een ge ringe omzet in Amerika. Polychrome heeft ook een fïlmproduktiefaciliteit in Clark, New Jersey (U.S.A.), maar de produkten die in Soestduinen worden Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190. gemaakt vullen het assortiment van Polychrome in Clark aan. De tweede reden voor de flinke omzetgroei is de synergie met de verkoop van Polychrome drukplaten. Polychrome heeft een marktaandeel van achttien procent op de wereldmarkt voor alu minium drukplaten met een uitgebreid verkoopnet. In vele landen heeft de toe voeging van de produkten van Chemco aan het verkoopprogramma van Polychrome geleid tot nieuwe film- omzet. Polychrome Chemco werkt ook mee aan een belangrijk innovatieproject van Polychrome om een aluminium druk- •Drs. A.H.P. Doesborgh (links) en P. van Alphen, van Polychrome Chemco Soestduinen, wijzen naar de houten blokletters "ISO 9001" in de 19e eeuwse letterbak, die hier door presi dent W.J. Streeter wordt aangeboden aan Quality Assurance Manager M. Boshuis (tweede van links). plaat op de markt te brengen die voor zien is van een hoog gevoelige zilverhalogenide laag voor gebruik in de modernste digitale beeldbelichters. De lichtgevoelige-laag voor deze nieuwe plaat wordt door Polychrome Chemco in Soestduinen geproduceerd. Ook afgelopen week waren er weer prijswinnaars bij C-1000 van de Graaf. l\vee grote bokskonijnen waren de prijzen die uitgereikt werden aan de geluk kige winnaars Rens v.d. Velde en Bonnie Spoelden Zij hadden deelgenomen aan de Kleenex-aktie, waarbij ze een naam moesten verzinnen voor het bokskonijn. Uit alle inzendingen werden uiteindelijk die van Rens, "Pluimpje Pluis en die van Bonnie, "Zachtoor"geselecteerd als de leukste en meest passende naam voor het grote knuffeldier. Op de foto Arnaud v.d. Graaf en de winnaars met hun bokskonijn. Foto: Willem van Oosten De WD-bij eenkomst in de Soester Duinen, In het kader van de Provin ciale Statenverkiezingen, trok heel wat belangstelling. De aanwezige provinciale politici Korthuis, Boone en Dircksens brachten iedereen aan tal onderwerpen te berde. Mevrouw korthuis-Elion sprak over de kwaliteit van het bestuur en het Streek plan. Zij legde de nadruk op de om vorming van het provinciale bestuur tot een meer professionele, organisatie. Dircksens had als onderwerp milieu en ouderenbeleid. Hij ging uitvoerig in op afvalpreventie en op efficiency maat regelen. Omtrent het ouderenbeleid gaf hij een overzicht van een aantal pro jecten om te komen tot de best moge lijke manier om zelfstandig te kunnen blijven wonen van ouderen bijv. door kleine aanpassingen, zoals een bad- krukje en aangepast bestek. Boone had het meer over de financiële middelen van de provincie en het waterbeheer. Hij gaf de mogelijkheden aan voor de werkgelegenheid, die ont staan door recreatie en toerisme. Daar naast werd gesteld dat de provincie ef ficiënter moet omgaan met de inzet van middelen voor het milieubeleid. Deze moeten worden gericht op doelen die het hoogste rendement voor het milieu opleveren tegen minimale kosten voor burgers en bedrijven. Bij het verkeersbeleid moet de provincie er voor zorgen dat wonen en werken dich ter bij elkaar worden gepland, zodat de groei van de mobiliteit kan worden opgevangen, Mobiliteit op zich is ech ter een zaak die niet moet worden be streden. Naar aanleiding van deze onderwerpen ontstond een interessante discussie. Na de pauze werden er vele vragen gesteld, uiteraard over het dichtslibben van de rijks- en provinciewegen maar ook over het complex zuiveringsheffing afval stoffen, reinigingsrecht, rioolrecht en vooral de uit de lucht gevallen ingeze tenen-heffing. Men was vooral be vreesd vanwege de aotonome stijging van al die onderdelen en de overgang van doelheffing naar heffing algemene middelen. Tevens kwam aan de orde de bezorgdheid over het verhogen van de grondwaterstand. Een zeer interessante vraag was in hoe verre er bij de volgende verkiezingen nog sprake is van de provincie Utrecht. Er werd nog eens benadrukt dat ook de regering uitgaat van het voortbe staan van een drie-bestuurslagen-sys teem. Of over vier jaar de provincie Utrecht nog in de huidige vorm bestaat is koffiedik kijken. In een woning aan de Meidoornweg is vorige week woensdagnacht ingebro ken. De onbekende dader kwam via een raam aan de achterzijde binnen en be loonde zich met een horloge dat aan een gouden ketting is bevestigd. Een 70-ja- rige vrouw deed aangifte van de dief stal. Een klein bedrag aan wisselgeld is ge stolen uit een kapperszaak aan de Tam boerijn. Dat gebeurde tijdens een in braak. Verder wordt er volgens een veertig-jarige vrouw uit Leusden niets vermist. De dader had een trottoirtegel door een ruit gegooid om de zaak te kunnen betreden. De rommelmarkt van Stichting Wel zijnswerk Soest is in aantocht. Op za terdag 22 april is het weer zo ver. De 25e rommelmarkt zal niet zoals gebrui kelijk bij de Vangrail plaatsvinden, sim pel om de reden dat er geen Vangrail meer is. De rommelmarkt zal plaats vinden in en om het nieuwe centrum De Schoof (Molenstraat 142). De organisatie wil nu al een beroep doen op alle inwoners om aan de rommelmarkt te denken bij het oprui men van zolders en kasten. Gedacht wordt aan kleding, huishoudelijke ar tikelen, speelgoed en goederen uit oma's tijd. Ook boeken zijn weer wel kom. Daar de ruimte om De Schoof aanzien lijk kleiner is, is besloten géén grote meubelen (dressoirs, wandmeubelen, bankstellen, bedden en matrassen) in te zamelen. De opslagruimte is dit jaar in de dependance van het Grifland Col lege aan de ir. Menkolaan. Wie spullen heeft en die wil brengen kan hier te recht op zaterdagmorgen tussen 9.00 en 12.00 uur. Voor het laten ophalen van spullen kan men op werkdagen tus sen 19.00 en 20.00 uur bellen (tel 14441). Spullen kan men ook op een van de volgende adressen inleveren: Talmalaan 35; Dorresteinweg 51; Vosseveldlaan 57; Prins Bernhardlaan 36; Margrietlaan 19; Oranjelaan 42; Wilhelminalaan 10; Noorderweg 45; Emmalaan 10; Valeriaanstraat 98; Braamweg 69; Julianalaan 6; Betje Wolflaan 2; Coienso 162; Kerkpad ZZ 118; Kamperfoeliestraat 16; Bosstraat 5; Draailier 8; Zonnedauw 24; Beetzlaan 14; Prins Hendriklaan 17; Buntweg 18; Schaepmanstraat 14; Bartolottilaan 5; Duinweg 26; Schaepmanstraat 75; Pelikaanweg 16; Lange Brinkweg 42. Op 5 mei biedt de stichting Vluchtelingenwerk, in samenwer king met hetTUrks Comité en buurt huis de Praatpaal, aan de Smitsweg een multicultureel programma aan. Het organisatiecomité richt zich vooral op de Nederlandse en buiten landse buurtbewoners van Smitsveen en Klaarwater. Het thema is: "oorlog, bevrijding en vluchtelingen". Er is een speciaal kinderprogramma met spelletjes, en een programma voor volwassenen. Bij mooi weer vindt het plaats op het plein Smitsweg 311. (bij slecht weer binnen). Er komen kraampjes met buitenlandse hapjes en informatie over genoemd thema. Ook is er een speciale tentoon stelling (binnen) over asielzoekers in Nederland. Om twee uur treedt een Bosnische muziekgroep met oude en moderne Bosnische liedjes op. Daarna is er een volleybalwedstrijd tussen een team van vluchtelingen en een Neder lands team. Trema '87 zal ter gelegen heid van het feest een speciale cursistenkrant uitbrengen over dit thema. Alle activiteiten zijn gratis. Het pro gramma begint om twee uur. Om haar doelstelling nog eens extra onder de aandacht te brengen orga niseert de Boerderijenstichting voor de vijfde keer de verkiezing van de 'Boerderij van het Jaar'. Uit de grote belangstelling in voorgaande jaren blijkt dat heel wat boerderij bewoners zich terdege bewust zijn van de culturele meerwaarde van hun bezit. Tot 20 maart is het moge lijk boerderijen aan te melden voor de mededinging naar de titel 'Boer derij van het jaar 1995'. De Boerderijenstichting Utrecht (BSU) streeft naar het behoud van de karak teristieke verschijningsvorm van boer derijen en hun erven. Zij doet dit door het geven van voorlichting aan over heden, instellingen en particulieren. Boerderijbewoners kunnen bij de BSU terecht voor adviezen over verbou wing, restauratie of de inrichting van erf en tuin. De samenhang met het landschap is daarbij een belangrijk uitgangspunt. Eeuwenlang bestond er een harmonie tussen het agrarisch bedrijf en de om ringende natuur. Boerderijen pasten 'naadloos' in hun omgeving. Modernisering en bestemmings wijziging veranderen dit beeld. De har monie met het landschap dreigt verlo ren te gaan. Door de nieuwe eisen die aan boerderij en erf worden gesteld komen traditionele onderdelen in het gedrang. Geheel nieuwe vormen begin nen het beeld te bepalen. Daarnaast zien we een toenemend aan tal boerderijen overgaan in handen van stedelingen, die vanuit hun totaal an dere woonwensen het uiterlijk van boerderij en erf volledig veranderen. De BSU vindt niet dat eigentijdse ont wikkelingen moeten worden tegenge gaan. Nederland hoeft geen groot open luchtmuseum te worden. Maar er zijn wel allerlei oplossingen denkbaar waar door veel van de traditionele elemen ten in een aangepaste vorm bewaard kunnen blijven. Het karakteristieke beeld van boerderij en erf - ejn daar mee ook dat het het omringende land schap wordt dan zo min mogelijk aan getast. Met het Boerenervenproject heeft de BSU het initiatief genomen tot histo risch onderzoek naar de indeling en beplanting van boerenerven en -tuinen. Het onderzoeksresultaat vormt de ba sis voor een drietal voorlichtings brochures, waarvan elk een deel van dé provincie bestrijkt. Op deze wijze wil de BSU bevorderen dat er bij de inrichting en beplanting van de ruimte rond de boerderij recht gedaan kan worden aan de historische en land schappelijke achtergrond. De eerste brochure, getiteld 'Boerenerven in het Eemland en de Gelderse Vallei', is in april beschikbaar. Boerderijenstichting Utrecht, Maria- plaats 23, 3511LK Utrecht, tel. 030- 343880. Henry de Vidal de St. Germain. Op woensdag 15 maart vindt in rest. Van den Brink, Soesterbergsestraat 122, de eerste lezing plaats van de nieuwe serie van vijf, opgezet door AnitaAnsinger en Sylvia van Welzenis. Henry de Vidal de St. Germain komt spreken over archetypen en ego-states. Archetypen zijn collectieve voorstel lingen die in het onbewuste van de mensheid leven (feeën, heksen, enge len, demonen, etc.) en ego-states zijn delen van het ego die zo'n sterk pro fiel hebben dat ze de totale persoon lijkheid overheersen. Herkenning en bewustwording van de archetypen geven helder inzicht in het functioneren van de mens, wat niet al leen leidt tot groter zelfvertrouwen en een beter beheersbare ontwikkeling, maar ook tot meer begrip voor ande ren. Door de dialoog met iemands ego- states ontstaan persoonlijk inzicht en innerlijke harmonie. De lezing begint om 20.00 uur. Entree: f 15,-. Zwanger worden kan ook op andere manieren! Zelfinseminatie (ZI) en kunstmatige inseminatie met donor zaak (KID) zijn twee vormen van be vruchting. Hoe gaat dat in zijn werk? Wat zijn voor- en nadelen van bekend en onbekend donorschap? Welke juri dische consequenties zijn eraan ver bonden? Ter beantwoording van deze vragen organiseert Aletta, Centrum voor Vrouwengezondheidszorg, een voorlichtingsbijeenkomst. Naast een informatief gedeelte is er ook gelegen heid tot uitwisseling van ervaringen. Aletta wil vrouwen met elkaar in con tact brengen en hen stimuleren eigen keuzen te maken op basis van goede informatie. Daarom zijn haar voorlichtingsbijeenkomsten alleen toe gankelijk voor vrouwen. De ZI/KID-avond vindt plaats op maandag 20 maart, 19.30 - 22.00 uur in het pand van de Federatie Vrouwen zelfhulp, Nieuwe Gracht 24a, Utrecht. Toegang f 5,-. Even 030-332304 (Aletta) bellen als men van plan is te komen. Tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de Nederlandse Christelijke Vrou wen Bond zal mevrouw M. Zwart-Snel iets vertellen over symbolisch bloem schikken. Ze komt daarvoor morgen avond naar het wijkgebouw van de Em- makerk aan de Regentesselaan. Mede aan de hand van dia's zal ze laten zien hoe bloemen een symbolische plaats krijgen in het kerkelijk jaar. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Ie dereen is welkom, de toegang is gratis. Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in de kantine van de korfbalclub KVO aan de Kerklaan. Ze vernielden een ruit en namen uit het magazijn een forse hoeveelheid snoep weg. Uit een geldkistje bleek nog een bedrag van ca. f 75,- te zijn meegeno men. De inbraak werd in het weekend ontdekt. Een 60-jarige Soesterberger stelde de politie op de hoogte.

Soester Courant | 1995 | | pagina 7