J oningbouwverening St. Joseph blundert De Heybergh viert eerste verjaardag Uitnodiging! stortplaatsen Omega en rammer per 1 maart gesloten mode Mariniers vanaf vliegbasis Soesterberg naar Haïti alse beloftes als onwaarheden afgewimpeld. Getuigen gezocht van aanrijdingen op Plesmanstraat Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Vandaal steekt autobanden lek Oranje Comité zoekt medewerkers 'De Drie Eiken' ANBO themamiddag in De Drie Eiken Veel lovende woorden, cadeaus en lekker eten Voorjaars Modeshow '95 Vliifillliiiii V oorjaarsmodeshow Modehuis De Korte Blikschade bij aanrijding Reumacollecte: 13 t/m 18 maart Soester Courant in Soesterberg Agenda WOENSDAG 8 MAART 1995 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 p het adres Van Angerenstraat 16, en bovenverdieping van een uplexwoning, woont het jonge ge in Huisman, bestaande uit man, rouw en hun onlangs geboren doch- ertje Sybila Johanna Wilhelmina. .angezien mw. Huisman aan astma- ische bronchitis lijdt, werd het trap open met zware tassen en kinder agen steeds moeilijker. Een uitweg as een eengezinswoning en via een oningadvertentie werd de 'oningbouwvereniging St. Joseph erzocht hun de aanbieding Gen. inkelmanstraat 11 te gunnen. ee telefoonnummers moesten wor- en opgegeven, één van thuis en de nder van het werk. Dinsdag 21 fe- ruari werd dhr. Huisman op zijn werk lefonisch benaderd door mw. E.A.M. iikcr-Hcuver. verhuur- en bewoners aken van St. Joseph, met het verheu- ende bericht dat zij de enig waren die ich voor Gen. Winkelmanstraat 11 adden opgegeven en derhalve in aan- erking kwamen. Onmiddellijk ver- elde hij dit aan zijn echtgenote, die zoiets moois bijna niet kon geloven. Daarom belde zij voor alle zekerheid naar St. Joseph en kreeg mw. Donker aan de telefoon. Deze bevestigde het gegeven met de restrictie dat de ge meente Soest haar goedkeuring nog moest geven, maar dat was slechts een formaliteit. Te mooi om waar te zijn Mw. Huisman: 'Ik kon niet geloven dat wij die woning zouden krijgen. Om die reden belde ik nogmaals naar St. Joseph om echt te weten dat ik niet droomde. Andermaal kreeg ik mw. Donker aan de lijn en zij bevestigde mij ook nu weer dat wij de woning zouden krij gen. Ik vertelde haar dat dit juist van wege mijn astmatische bronchitis zo goed was en zij feliciteerde mij met dit geluk voor ons. Ik ging daarna naai mijn buren en vertelde hen het verhaal. Mijn buurman had de woning- advertentie nog en zei dat de huur t 750,- per maand was, maar dat ook het bedrag f 922,- stond vermeld. Verdei wees hij op de eis dat een gezin met twee kinderen hiervoor in aanmerking kwam. Omdat ik zekerheid wilde hebben belde ik bij mijn buren voor de derde keer die middag naar St. Joseph en weei kreeg ik mw. Donker aan de telefoon. Ze zei luid en duidelijk dat het bedrag f 922,- niet juist was en f 750,- moest worden aangehouden. Verder dat twee kinderen wel was vereist maar aange zien wij de enige kandidaten waren, dit geen probleem was. Ik verontschul digde mij nog tegenover haar dat ik drie keer had gebeld; dat begreep zij vol komen. Direct daarop belde mw. Don ker met het verzoek of wij donderdag 23 februari, 's middags om 3 uur, op het kantoor van St. Joseph konden ko men voor de verdere regeling van de nieuwe woning. Wij moesten dan ook het laatste loonstrookje meenemen als bewijs. Uiteraard vertelden wij dit ver heugend bericht aan familie, vrienden en kennissen. Je bent immers dol en thousiast met zo'n bericht.' De afgang 'Donderdag 23 februari kreeg ik 's morgens om half elf mw. Donker aan de telefoon. Ze deelde mede: 'De wo ning aan de Gen. Winkelmanstraat 11 gaat helaas niet door. Ik heb een woon- jbon over het hoofd gezien en nu gaat er een ander in met twee kinderen, aar ja, jullie voldeden immers ook tiet aan de eis van twee kinderen, dus ;aat de woning naar een ander'Ik was otaal verrast en vroeg of ik een hogere hef aan de telefoon kon krijgen. Ik Teeg daarop een zekere heer Wester- 'eld en deze zei kort en zakelijk dat vij niet aan de vereiste voorwaarden 'oldeden en daarom niet voor de wo- ting in aanmerking kwamen. Radeloos iep ik naar mijn buren en die hebben 'oor mij wethouder Van Logtenstein ;ebeld. Deze vond het maar een reemde zaak en zou dat met dhr. oons van de afdeling Burgerzaken ispreken. 'at is kennelijk ook gebeurd want even |ater deelde dhr. Moons mede dat hij iet St. Joseph had gesproken en dat Dk hij daar niets aan kon veranderen, [ij vond het een vervelende en trieste tak. 's Avonds is mijn man nog naar het bureau van St. Joseph in Soest ge weest en heeft daar op een niet mis te verstane wijze zijn misnoegen geuit. Geen enkele hulp Afgelopen maandag 27 februari had den we 's morgens om 11.00 uur op nieuw een gesprek in Soest met mw. Donker en dhr. Westerveld van St. Joseph. Ik zag dat mw. Donker erg ner veus was en bijna de koffiekan liet val len, zo trilde ze. In dat gesprek hpeft zij nagenoeg niets gezegd en werd het woord gevoerd door dhr. Westerveld. Duidelijk werd dat ons verzoek werd afgewezen omdat wij één kind hadden en geen twee, zoals de voorwaarde was. Alle mondeling gedane beloftes van mw. Donker aan mij werden daar als onjuistheden bestempeld en als leugens afgedaan. Zelfs het gesprek dat mijn vader met haar heeft gehad werd door mw. Donker ontkend. Ik vond dat zo erg dat ik finaal over mijn toeren raakte. Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt. Ik voelde mij zo enorm door haar be lazerd, het is gewoon schandalig. En als ze dan nog een verontschuldiging aanbieden, maar ook dat was er niet bij. Ik ben nog nooit door iemand zo slecht behandeld als nu door deze mensen van St. Joseph. Het erge is dat het huis aan de Gen. Winkelmanstraat nu opnieuw in de ad vertentie wordt aangeboden met de toe voeging dat zij die één kind hebben ook in aanmerking komen. Toen ik dhr. Westerveld in dat laatste gesprek vroeg of wij ons opnieuw voor deze woning konden opgeven zei hij: 'Die mogelijk heid zit er in maar ik geef jullie weinig kans'. En dat deed voor mij de deur dicht. Dat zoiets nog in Nederland in 1995 kan gebeuren is voor mij en voor ve len met mij onbegrijpelijk. Niemand kan je hierin kennelijk helpen en daarom hebben wij een onderhoud aan gevraagd met de burgemeester. Ook zullen we de Vereniging Soesterbergs Belang verzoeken of zij ons de nodige steun kunnen verlenen. Zeker is dat wij ons opnieuw voor de woning aan de Gen. Winkelmanstraat zullen opgeven, maar gezien de opmerkingen van St. Joseph zullen we geen kans maken. Omdat mijn astmatische bronchitis daarna erger werd, ben ik naar mijn huisarts gegaan. Deze deelde mij mede dat vanwege grote spanningen, ontste kingen in mijn borstkas waren ontstaan. Wat St. Joseph een mens kan aandoen' Reactie St. Joseph Mw. Donker kon desgevraagd niet uit een vergadering gemist worden, ech ter was dhr. Westerveld van de Woningbouw ver. St. Joseph wel aan wezig. Dhr. Westerveld: 'De fam. Huis man heeft zich inderdaad opgegeven voor perceel Gen. Winkelmanstraat 11 Echter voldeden zij niet aan de vereiste dat men twee kinderen moet hebben en om die reden werd afwijzend beschikt. Wij willen als woningbouwvereniging geen moeilijkheden hebben met de ge meente Soest door onder de gestelde voorwaarden woonruimte te verstrek ken' Dhr. Westerveld ontkende in eer ste instantie de door mw. Donker ge dane beloftes aan de fam. Huisman maar verklaarde daarna: 'Het is spijtig Op 1 maart zijn twee van de drie Utrechtse stortplaatsen in hun poor ten gesloten. Het gaat om Omega in Wilnis (De Rode Venen) en Tammer in Soesterberg (Soest). Vanaf die datum is er binnen de provincie Utrecht nog maar één stortplaats in gebruik: Smink in Hoogland (Amersfoort. Omega en Tammer zijn vol. Op het ter- Irein van Omega is een golfbaan ge pland, het Tammerterrein heeft de be stemming bos. Beide stortplaatsen kon den niet langer open blijven. Ze volde den niet aan de aangescherpte milieu- eisen, die per 1 maart gelden op grond van het landelijke Stortbesluit bodem bescherming. Provincie en exploitan ten hebben erop aangestuurd de be schikbare bergingsruimte voor die tijd volledig te benutten. Dat is gelukt. Voordeel is dat een deel van de extra opbrengsten nu kan wor den besteed aan de milieu-hygienische afwerking van de stort, één van de nieuwe eisen in het Stortbesluit. De stortplaats Smink en de geplande stort plaats Het Klooster in Nieuwegein vol doen aan alle nieuwe eisen, zoals ook het aanbrengen van een onderafdich ting op de bodem. Beide gesloten stortplaatsen worden in de komende tijd afgewerkt.' Zo wordt er een beschermende bovenafdichting aangelegd. Deze afdeklaag bestaat uit zand-bentoniet en folie, waarna het af val niet meer in contact kan komen met de omgeving. De exploitant moet dit werk uitvoeren volgens de milieu-voor- schriften die in de provinciale vergun ning staan. De provincie controleert de afwerking. Op de stortplaats Omega (25 hectare groot) is sinds de hernieuwde opening in 1991 in totaal circa 350.000 ton bedrijfsafval gestort. Het betrof met name bouw- en sloopafval, groenafval en licht verontreinigde grond. Tammer (6 hectare) verwerkte het zelfde afval. Sinds de laatste vergun ning in januari 1993 van kracht werd tot aan de sluiting is daar circa 240.000 ton gestort. Het gaat om storten die sinds de jaren '70 in gebruik zijn. dat alles zo gelopen is. Het is inder daad niet goed hoe dat alles is gegaan. Het is de eerste keer dat zoiets is ge beurd en wij betreuren dat ten zeerste. Helaas kunnen we deze fout niet meer terug draaien'. Op de vraag of de fam. Huisman op nieuw in aanmerking kon komen voor de bedoelde woning aan de Gen. Winkelmanstraat, deelde hij mede: 'De fam. Huisman kan zich opnieuw hier voor opgeven en mogelijk kunnen wij de geleden schade dan rechttrekken'. Hij voegde daaraan toe dat zij de fam. Huisman telefonisch hun verontschul digingen hadden aangeboden, een ge geven dat door de fam. Huisman wordt ontkend. Reactie gemeente Soest Wethouder R.A. van Logtenstein deelde desgevraagd mede; 'De ge meente heeft de taak toe te zien op alle aspecten van huisvesting, inclusief de woning toewijzing op basis van be staande regels. Als wethouder van on der andere volkshuisvesting hecht ik er aan dat dit zo rechtvaardig mogelijk en binnen de mogelijkheden wordt ge daan. Naar aanleiding van deze aange legenheid heb ik zorg gedragen voor verificatie van de betreffende gegevens en een informatie verstrekking ook naar de fam. Huisman gegeven. Ik heb dat vervolgens door verwezen naar het Hoofd van de Publiciteitszaken, dhr. B.G.M. Moons. Deze deelde mede: 'Ik heb het verhaal gehoord en vond het aanvankelijk vreemd dat gezegd werd dat de gemeente Soest hierin partij zou zijn. Dat is niet juist want de woning corporaties zijn gerechtigd dat zelf af te doen. In dit geval heb ik mij verstaan met de Woningbouwvereniging St. Joseph en deelde men mij mede dat zij nimmer een duidelijke toestemming tot recht van bewoning hebben gegeven. Het is juist dat niet aan de voorwaar den werd voldaan. Voldoet men daar niet aan, dan heeft het geen zin om op een woning te reageren. Het verzoek wordt dan niet in behandeling geno men. In feite hebben zowel de fam. Huisman als de Woningbouwver. St. Joseph zich niet aan de voorwaarden gehouden en dan ontstaan er moeilijk heden. Dit kan goed opgelost worden als partijen dat erkennen en samen naar een oplossing zoeken. Bijvoorbeeld kan de desbetreffende woning opnieuw geplaatst worden met aanpassing van de voorwaarden.' Woensdag 1 maart stond de woning inderdaad opnieuw als woningaanbod geplaatst, met de aanpassing dat een huishouden met minimaal 2 kinderen, waarvan 1 jonger dan 18 jaar 'voor rang' heeft. Voor de fam. Huisman te hopen dat zij nu andermaal de enigen zijn die reageren op Gen. Winkelman straat 11. HS Hendrik Smit Makelaardij Verstand van ieder huis Gevoel voor uw thuis HS Hendrik Smit, uw huisadviseur Hendrik Smit Makelaardij, Burg. Grolhestraal32 Soest Tel 02155-11304, b.g.g. 03463-52305(Pierre Storimans) Wie in de nacht van woensdag op don derdag, omstreeks tien voor half één, getuige is geweest van enkele aanrijdin gen op de Plesmanstraat, wordt ver zocht zich in verbinding te stellen met de politie. Die werd 's nachts ingeseind over de botsingen. Er zou een rode Ford bij be trokken zijn geweest. Die auto werd even later aangetroffen op de Radema- kerstraat. Nadat de politie enige tijd had gepost, verscheen de eigenaar van de wagen. De 41-jarige Soesterberger rook naar alcohol. Hij verklaarde dat niet hij, maar een kennis in de auto had gereden en tegen een aantal auto's zou zijn gebotst. De Soesterberger wilde de naam van zijn kennis niet prijsgeven. Een getuige verklaarde tegenover de politie dat de eigenaar niet zelf had ge reden. De aanrijdingen op de Plesman straat vonden plaats ter hoogte van de flatnummers 200 tot 300. Zondag 12 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 woensdag 8 maart, bidstond: 19.30 ds. P. van Breugel STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 51700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst hêeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschap pelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06.11. Grof vuil Tel. 02155-93666. In de nacht van zaterdag op zondag zijn vier banden van een auto lek gestoken. De onbekende vandaal deed dat op de Professor Lorentzlaan. Het Oranje Comité zoekt voor de na volgende onderdelen medewerkers om de aktiviteiten goed af te ronden: •meehelpen opbouwen/afbreken van attributen of assistentie verlenen bij het uitvoeren van de vele aktiviteiten; •vrijwilligers voor de collecte en ver spreiding oranjeboekje; hardlopers voor het ophalen van het bevrijdingsvuur op 5 mei uit Wa- geningen; voorwerpen uit de oorlogstijd voor de tentoonstelling. Men kan zich opgeven bij: mw. Pley, tel. 51612; mw. Viersen, tel. 51931; mw. Nijs, tel. 52227; dhr. Koevoets, tel. 52962; dhr. Brouwer, tel. 552711; dhr. Vroonland, tel. 53899 of dhr. Wiggers, tel. 52273. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Op donderdag 9 maart houdt de ANBO haar maandelijke thema-middag in het Dienstencentrum van De Drie Eiken, aanvang 14.00 uur. Het onderwerp van deze middag is 'voetreflex-massage', toegelicht door W. Smink. Voetreflex-massage is een natuurge neeskundige therapie. Dat wil zeggen dat er op de voeten en onder de voetzo len reflexpunten zijn, die corresponde ren met de organen in het lichaam. De meeste mensen besteden weinig of geen aandacht aan de voeten, behalve wan neer ze pijn doen. Voetmassage is ont spannend en goed voor de doorbloe ding. Evenals vele andere natuurge neeskundige therapieën, werd de voe treflex-massage al duizenden jaren ge leden toegepast bij de Indianen. Ook in ons land heeft deze therapie be kendheid gekregen en zijn diverse men sen zich hierin gaan specialiseren. Deze voetreflex-massage kan bij iedereen worden toegepast en is goed te combi neren met andere therapieën zoals o.a. gezonde en veelzijdige voeding en wa terbehandelingen. Ook gezonde en jonge mensen ervaren voetmassage po sitief. "Men voelt grond onder de voeten en loopt op wolkjes. Daarom is de voet de spiegel van de mens', zeggen kenners. In De Heybergh heeft vorige week woensdag even stilgestaan bij het één-jarig bestaan van het huis voor bejaarden aan de Rademaker straat. Naast directie- en bestuurs leden en het personeel waren bijna alle bewoners in de gezellige grote huiskamer bijeen gekomen. "We zijn, zoals we hier nu allemaal zit ten, het hart van de Heijbergh gewor- den," zei Marie-Anne Kraan. Binnen zeer korte tijd ontstond er tussen hulp verleners en bewoners een bijzondere band die niet in woorden is uit te druk ken, maar die men onmiddellijk voelt. En als dat niet direct gelukt, zullen de bewoners het zeker luid en duidelijk zeggen. Natuurlijk is dat te danken aan alle bewoners en al die vriendelijke handen die hen ter beschikking staan, maar ook mag duidelijk het moederhuis Molenschot in dit verband worden ge noemd. Als met een onzichtbare navelstreng zijn deze twee een eenheid. "Zonder hen waren wij een onvolwassen huis, we kunnen niet zonder hen', aldus Kraan. Gedacht moet worden aan de vele faci liteiten, de voortreffelijke maaltijden en dat drie keer per dag, de vervoerders die dat elke dag maar over de bult bren gen, maar ook de directie, het bestuur, de administratie en de hoofden van dienst van Molenschot die voor heel veel garant staan. Tel daarbij op de heerlijke sfeer binnen de Heijberg, dan is het te begrijpen dat velen er graag wo nen en werken. Heel duidelijk noemde mevrouw Kraan de positieve onderlin ge band van de bewoners. De direct aangenomen en zo bekende en ver trouwde ronde kring die men spontaan vormt bij het samenzijn in de grote cen trale ruimte, is wel bijzonder te noe men. "Ik heb het gevoel dat wij samen één grote familie zijn geworden. En dat is zo belangrijk, het gevoel dat ook jij daarbij hoort. Kijk, dat is nu het hart van de Heijbergh." Met deze woorden besloot zij haar openingswoord. De verrassing van de morgen was de au bade van het personeel van De Heij bergh. Op humoristische wijze werd daarin het dagelijks leven en werken vertolkt met als weerkerend refrein 'zorg dat je erbij komt, ja bij de Hey bergh moetje zijn'. Het werd direct ge volgd door het binnenbrengen van een grote taart met daarop één kaars door de eerste bewoonster van het huis, me vrouw Maas. Ook mevrouw E.J. Vi- scher, directrice van Molenschot en haar echtgenoot waren aanwezig. Zij feliciteerde de bewoners en de leiding met het één-jarig bestaan en prees daar bij de goedé samenwerking. "Elke keer als ik hier binnen kom, is het een feest. De enthousiaste ontvangst van de be- Maandagmorgen 13 maart om 10.00 uur in het Dorpshuis. Entree a f 3,50 (incl. koffie en cake). Kaarten verkrijgbaar in de zaak of bij aanvang van de show. Verkoop direct na de show in de zaak, Rademakerstraat 25. Bloemen voor de mannequins worden aangeboden door Bloemsierkunst Ton Grapendaal, Rademakerstraat 28. Ruime parkeergelegenheid voor de zaak. j.a. de korte rademakerstraat 25 - 3769 bb soesterberg Afgelopen vrijdagmorgen ver trokken de eerste 54 van in totaal 150 mariniers, van de ruim 150 in het kader van de 'United Nations Mission in Haïti' (UNMIH), om even over zes uur vanaf de vliegba sis Soesterberg naar Haïti. Ze hebben de taak om veiligheid en sta biliteit te brengen en verkiezingen voor te bereiden in het aan hen toegewezen gebied bij Jacmel, aan de zuidkust van Haïti. Voor hun vertrek uit de van Braam Houckgeestkazerne te Doom werden de mariniers toegesproken door de minister van Defensie, dr. ir. J.J.C. Voorhoeve en de commandant van het Korps Mariniers, generaal-ma- joor R. Spiekerman van Weezelenburg. Deze groep begon direct na aankomst met het ontladen van het grote mate rieel dat per schip is vervoerd van Ne derland naar Port-au-Prince. Vervol gens moeten de kampementen worden opgebouwd in het gebied rond Jacmel. De Nederlandse marinierscompagnie zal nauw samenwerken met het Suri naamse peloton, bestaande uit 130 mi- De mariniers zetten hun voorlopige laatste schreden op vaderlandse bodem. Over zes maanden komen ze terug. litairen, dat thans op Curacao op hun VN-taak wordt voorbereid. Op dit mo ment verblijft de 'advance party', be staande uit acht mariniers, al op Haïti en bereidt de komst van de rest van de compagnie voor. De hoofdmacht, be staande uit 90 mariniers vertrekt ko mende zaterdag. De compagnie mari niers wordt voor een periode van een half jaar uitgezonden. Sergeant Van Rossum uit Amersfoort gaf de laatste instructies aan de mannen in de bus. Al lemaal jonge kerels met een grijns op hun gezicht. Van Rossum: "We hebben er gewoon zin, het is heel anders dan we normaal doen. Kijk, we zijn ook in de Golfoorlog betrokken ge weest en in Soedan, maar dit is je inzet ten voor een stuk democratie. En och, wat is dan een halfjaar op kosten van de baas in een warm land." Daarbij keek hij lachend om zich heen toen een sneeuwbui met windkracht 10 hem om de oren vloog. woners is daarin kenmerkend." Na mens de bewoners kreeg mevrouw Kraan een grote bos bloemen, het per soneel van De Heybergh bood de be woners een aquarel aan. Ans Greef- horst, voorzitter van het bestuur van Molenschot schonk twee schilderijen voorstellende jonge vogels in voedsel- verwachting, van de directie Molen schot een mand met bloemen en zo ging het maar door. Na de koffie gaan de be woners normaliter terug naar hun ap partementen. Nu bleven ze allen zitten onder het genot van een hapje en een drankje. Alleen tijdens de lunch was het even stil, maar direct daarna liep de centrale ruimte weer vol. Video's met beelden van het Koninklijke Huis van toen en nu vonden een gretige aftrek, evenals de poffertjes. Maartse buien die de zomer aankondi gen. Met die gedachte moet ook Mode huis De Korte hebben gespeeld, met de aanbieding van hun vooijaarsmode show '95. Achter de winterse schermen werd gewerkt aan een sprankelende collectie. Opvallend is het nieuwe kleurbeeld voor zomer '95: warm rood en goud, aardetinten, zwart/wit blijft, verder zalm, groen en nog steeds de zeer geslaagde romantische pastels. Daarbij zijn de verschillende stofstruc- turen verrassend te noemen. Dit alles en nog veel meer kan men maandag 13 maart vanaf 10.00 uur in de grote zaal van het Dorpshuis zien. De entree is 3,50 gulden per persoon, inclusief kof fie en cake. Kaarten zijn verkrijgbaar in de zaak of bij aanvang van de show in het Dorpshuis. De zaal is open om 09.30 uur. Op het kruispunt Amersfoortsestraat- Veldm. Montgomeryweg ontstond zon dagmiddag een ongeluk, waarbij twee auto's betrokken waren. Een 57-jarige Bilthovenaar, die van de uitrit bij het BP-station de weg opreed, botste daar tegen een 20-jarige Amersfoorter. De schade bleef beperkt tot het blik. Na hart- en vaatziekten is reuma volks ziekte nummer twee. Jong en oud, man en vrouw, iedereen kan reuma krijgen en het kan in ernstige gevallen diep ingrijpen op het dagelijks leven. Het Nationaal Reumafonds* dus van ons allemaal, doet daar veel aan, zoals on derzoek, voorlichting en uitgebreide hulpverlening. Dat kost geld en daarom wordt de Reumacollecte van 13 t/m 18 maart van harte aanbevolen. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(02155) 21841. Meer berichten over Soesterberg op pagina 16 •Woensdag 8 maart Statenverkiezingen 19.30 bidstond geref. kerk Donderdag 9 maart 14.00 themamiddag ANBO, Drie Ei ken Zaterdag 11 maart 13.15 AGAVS Dames 1-Huizen 1, Ban- ninghal 14.15 AGAVS Heren 1-Unicornusl, Banninghal 18.00 KVO korfbal, Banninghal Zondag 12 maart 11.00/15.00 modeshow, van Eijden •Maandag 13 maart 10.00 modeshow de Korte, Dorpshuis 20.00 modeshow, van Eijden Woensdag 15 maart -22.00 avondvliegen helicopters. Opgaven voor de agenda: tel. 51252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 9