Juccesvol afscheid Van Kommer bij Hees erbazing, kaarten en acht doelpunten Blunders Van Daalen nekken SEC Service basis voor zege SoYoCo Herstel Smeeing/BDC komt na rust :4 Z&SS&ÈI A'-*' Morele opsteker VVZ'49 ONS WW# JENSDAG 15 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA 17 Jmotie naar tweede of wellicht eerste klasse afdeling I VOETBAL zaterdag terkwaardige rol scheidsrechter bij Soest-Neerlandia/SLTO: 4-4 VOETBAL zondag HOCKEY Dames MHC Soest verkeren nog in diepe winterslaap ZAALVOETBAL SEC-Firtina'93 op 20 maart in Beukendal Ruud Maas ziet inzet ploeg als winstpunt na 3-1-nederlaag VOETBAL zondag Zwolle krijgt na eerste set nauwelijks nog kansen: 1-3 VOLLEYBAL Koploper Saturnus krijgt het na 16-7 nog benauwd: 17-15 HANDBAL Winst op koploper Argon. o-i VOETBAL zaterdag vijl Teus van Kommer uitlegde «Hees dit seizoen na een wedstrijd "ijf op het goede spoor was geko- i (om dat vervolgens niet meer rerlaten) kwam Jaap van de Veer net de opmerking dat zeker vier plers aan de selectie moeten wor- l toegevoegd, wil Hees een goed pur slaan in de tweede, dan wel jerste klasse. nand wist zaterdag nog naar welke jpse Hees verhuist na de 3-0-zege in I promotieduel met De Posthoorn, z'n minst naar de tweede klasse, r als de derde klasse van de afde- Utrecht wordt opgeheven, omdat og meer zaterdag-clubs verdwijnen Fuseren, dan zou Hees als promo- |ndus weieens in één keer kunnen fjrstoten naar de eerste klasse. I had er drie jaar voor uitgetrokken I Hees op hetzelfde niveau te bren- als in mijn eerste periode bij deze Zoals het er nu naar uitziet, zou al in twee jaar kunnen," glunderde p Kommer. ■geleiding 1 trainer zal geen derde seizoen aan ■Kooiweg werkzaam blijven. Het bestuur wil dat de hoofdtrainer ook de begeleiding van de overige elftallen en de jeugd coördineert. Van Kommer heeft daar geen tijd voor en gaat met 'pensioen'. Van de Veer, record-hou der bij Hees met 22 seizoenen in de hoofdmacht, neemt de taken over. Hij weet dat Danny Brandenburg ver trekt in verband met een verhuizing naar Wezep, al wordt nog onderzocht of hij elders kan trainen en op zaterdag met Hees kan meespelen. Edwin Lazonder verkast naar Spanje (niet om te voetballen) en keert volgens Van de Veer pas in september terug. De aan voerder mist daardoor in ieder geval de voorbereiding op en de eerste competitiewedstrijden van het nieuwe seizoen. "We zijn al bezig om spelers te zoeken, maar je weet toch nooit of dat lukt, voordat het 31 mei is," blikte Van de Veer vooruit. Basis Van Kommer keek in Baarn, waar de wedstrijd tegen de Amersfoorters werd gespeeld, logischerwijze nog even te rug. "In het begin van het seizoen had den we achttien, negentien man die al lemaal in het eerste konden spelen. We hebben toen een derde elftal op de been gebracht en zijn na vijf, zes wedstrij den met een vaste basis gaan spelen. Sindsdien hebben we eigenlijk niet meer verloren. Of het voor mij een ver diend afscheid is, weet ik niet. We heb ben aan de sfeer gewerkt en die is ver beterd. Voor deze groep is het goed dat ze promoveert, omdat ze tot dusver al leen maar degradatie kende." Waar Hees vorig seizoen tegen Kamerik niet in slaagde, lukte de Soesters ditmaal wel. De opgaande lijn die Van Kommer al had aangekaart, leverde de ploeg de tweede periodetitel in de derde klasse op. De tegenstand die De Posthoorn in de promotie wedstrijd bood, wekte verbazing. In de competitie had Hees drie punten laten liggen tegen de toen fysiek spelende Amersfoorters. In Baarn kon De Post hoorn nimmer de indruk wekken op jacht te zijn naar de overstap naar een hogere klasse. Van Kommer: "Ik was bang dat De Posthoorn van begin af aan hard zou spelen, maar de scheidsrech- W ter hield het strak. Dat was in ons voor deel." Compacter Met uitzondering van de eerste vijf minuten bepaalde Hees de wedstrijd. Als ploeg speelde Hees compacter en maakte het minder fouten. Bovendien kweten de mandekkers van Hees zich beter van hun taken dan die van De Posthoorn. Het was aan de aanvallers van Hees te wijten dat het duel niet al voor de rust werd beslist. Paul Castein en René ten Haaf morsten kort achter elkaar en even gingen de gedachten terug naar 1994 toen Hees promotie misliep, omdat het zoveel kansen verbraste. Maar nu was het in de vijftiende mi nuut toch raak. Brandenburg legde na een overtreding op hem zelf aan en schoot vanaf een meter of twintig de bal in de linker hoek. Vier minuten la ter had Brandenburg geel te pakken voor het wegtrappen van de bal en na een half uur had hij Hees nog meer lucht kunnen geven. Op drie meter van het doel nam hij de bal niet aan, maar kogelde hij de bal ver naast. Het enige dat De Posthoorn daar tegenover zette was een afstandschot dat van richting werd veranderd. Hans Uitdenboogaard zag de bal net naast gaan. In de tweede helft gebeurde er aanvan kelijk niet veel. Johan van den Brink stond op het punt gewisseld te worden, omdat hij volgens Van Kommer stond te trillen op zijn benen van de span ning. Maar uitgerekend op dat moment, in de 65ste minuut, scoorde de spits 2- 0 en nam Errol Scheffers niet zijn plaats, maar die van Brandenburg in. De invaller brak na 77 minuten door, gaf de bal af aan Van den Brink die vervolgens Lazonder de hoek liet uit kiezen. Lazonder's keuze viel op de rechter: 3-0. Tussendoor hadden Van den Brink (bal van de lijn gehaald) en Castein (voorlangs het lege doel) nog kansen laten liggen. Het tastte de smaak van de champagne niet aan. Foto: Goos van der Wilt Edwin Lazonder heeft de hóek voor het uitkiezen en zal de doelman aan de rechterkant passeren: 3-0. Eigenlijk wilde Dick Schinkel het niet meer hebben over scheidsrechter L van der Laan, maar in vrijwel elke zin kwam de trainer van Soest toch |eer terug op de leidsman. "Het was inderdaad net een loterij en we heb ben allebei een geeltje," vatte hij de 4-4 tegen Neerlandia/SLTO samen. i der Laan was het gesprek van de dag op de Bosstraat-Oost. In een jjd, waarin de KNVB terecht hardere maatregelen aankondigt tegen ge leld jegens de scheidsrechter, was Van de Laan bezig aan 'zijn' wed- ■rijd. pen Jeroen van Veenendaal in de vier- minuut plotseling van een meter of jfchttien de bal laag in de rechter hoek Egde, was er nog niets aan de hand. kcht minuten later wel. Na een hoek- Ihop en een kopbal van Neerlan- la/SLTO moest Gerard van de Be- pm duiken om een treffer te voorko- Toen hij dat deed, wees Van dei [aan naar de stip. René van den Deijs- :1 zou zijn tegenstander met twee han- fen tegen de vlakte hebben geduwd, ■olgens de middenvelder had hij één |m gebruikt in het luchtduel: geel en fen pingel. De consequenties: weer drie Jiels schorsing voor de 'Neet' en de ge- (kmaker vanaf elf meter door Patrick lorsel. Ie pijn werd amper twintig seconden Iter verzacht door Paul Hilhorst. De fiker middenvelder sloot zijn enige ac- e op links af met een mislukte voorzet, tot ontzetting van de Amsterdammers l de bal in de korte hoek binnen: II. foor een niet bijster harde overtreding eeg vervolgens ook Maurice d'Aqui- de gele kaart voorgehouden door i der Laan die steeds meer irritatie 'ekte onder de spelers. Aan Van Vee- ndaal was het niet besteed. Hij moest |ch in de 23ste minuut laten vervan- :n, nadat hij enige tijd daarvoor ge- blesseerd was geraakt. Uitgerekend in een wedstrijd, waarin Schinkel geen aanvallers op de bank had zitten. Zowel Peter van den Berg als Michel Vlaswin kel waren geblesseerd. Van Veenen daal werd vervangen door Wilfred Jan maat die voorstopper werd. Martijn Stalenhoef schoof door naar het mid denveld en Van den Deijssel kwam naast Maurice d'Aquino in de punt te staan. Engelse aanpak Vanaf dat moment was het combinatie voetbal verleden tijd en koos Soest voor de Engelse aanpak. Natuurlijk miste Schinkel Van Veenendaal. Daar kwam bij dat hij Luits Houkes achterin hield om de minder snelle Janmaat rugdek king te geven. Het gevolg was dat Hou kes niet meer inschoof. Neerlandia/SLTO werd dan ook ster ker en gevaarlijker. Nadat Michel Evers en Randy Sahertian (van de gasten) Foto: Goos van der Wilt Ferenc Kleinegris (midden) en René van de Deijssel proberen een bres te slaan in de achterhoede van Neerlan dia/SLTO. geel hadden gekregen voor 'hands', scoorde Geral Hasselbaink een minuut voor rust het mooiste doelpunt dat het laatste decennium op de Bosstraat- Oost is gezien. De ex-speler van AZ nam de bal op 22 meter van het doel in- neens op zijn voet. Toen Van de Bedum zich strekte, sloeg de bal reeds in de lin ker bovenhoek tegen het net. Nog voor dat de kleedkamerdeuren open gingen, had Hasselbaink geel te pakken, omdat hij Evers omver liep. Ook in de tweede helft werden Van den Deijssel en d'Aquino in de voorste linie aan hun lot over gelaten. Neerlan- dio/SLTO bleef dringen, zonder kan sen te creëren. Maar in de 65ste minuut had Hasselbaink weer succes, zij het met geluk. Evers stond in de baan van zijn schot, waardoor de bal van richting veranderde en buiten bereik van Van de Bedum in de rechter hoek verdween. En toen ging Van der Laan zich er echt mee bemoeien. Halverwege de tweede helft kreeg Errol Romeo de bal in een kluts tegen zijn hand. Van der Laan zag er een strafschop in en gaf geel aan de Amsterdammer. Van den Deijssel bleef koel en scoorde zijn eerste competitie- doelpunt: 3-3. Slechter Het voetbal werd slechter en de beslis singen van Van der Laan onbegrijpelij ker. Schinkel: "Het was ook een moei lijke wedstrijd om te fluiten, maar door zo'n scheidsrechter verliezen de spelers hun concentratie." Vijf minuten vöor tijd werd Edgar Col- lin weggeduwd. Hij viel en beroerde de bal met zijn hand. Van der Laan zag er een vrije schop voor Soest in, Houkes legde vanaf veertig meter aan, raakte de bal niet goed, maar zag dat d'Aquino de bal in het strafschopgebied in de voeten kreeg en handig 4-3 maakte. Alsof ook Van der Laan besefte dat die uitslag het recht geweld aan deed, gaf hij Neerlan dia/SLTO een hoekschop toen Van de Bedum met bal en al over de achterlijn werd geduwd. Vanuit die corner werd Hasselbaink op de rand van de zestien meter in stelling gebracht. Via enkele Soester ledematen verdween de bal over de doellijn: 4-4. De puntendeling was overigens een terechte afspiegeling van de wedstrijd. Het lijkt alsof de dames van MHC Soest nog niet zijn uitgeslapen na de winterstop. In Amersfoort kre gen ze bijna niets voor elkaar tegen de gelijknamige tegenstander: 4-1. Na 35 minuten was het 2-0 voor de thuisclub. Voor het enige lichtpuntje zorgde Yvette Stavenuiter die op aan geven van Nathalie Corsmit de achter stand verkleinde. Amersfoort had zijn antwoord echter klaar en sloeg de bal nog tweemaal binnen. ksrm S In de zaalvoetbalcompetitie staat maandag 20 maart het duel tussen SEC en Firtina'93 op het pro gramma. De plaatselijke derby in de eerste klasse begint om 21.00 uur in sporthal Beukendal. SEC heeft de punten nog steeds hard nodig in de strijd tegen degradatie, terwijl Firtina'93 bij winst weer een stap dichter bij het tweede achtereenvolgende kampioenschap is. De eerste ontmoeting tussen de Soester clubs eindigde vorig jaar in 3-3. Voor Firtina'93 breken er overigens spannende weken aan. Als van SEC wordt gewonnen, kan de club op woensdag 29 maart de titel binnen slepen in Aqua Indoor. Indien Firtina'93 wint, kan het niet meer worden achterhaald. Twee dagen daarvoor, op maandag 27 maart, staat Firtina'93 om 21.00 uur in de kwartfinale van de beker tegenover hoofdklasser Abma. Dat duel wordt in Beukendal gespeeld, evenals de bekerwedstrijd van DVS/ Lazy Louis tegen Burger die een uur ee rder begint. Twee blunders van Maarten van Daalen gooiden de glazen in van SEC dat zondag met 3-1 verloor van titelkandiaat Velox/SVVU. Daar door stonden de Utrechters binnen een kwartier met 2-0 achter en liep SEC, zoals Maas het pleegt te zeg gen, achter de feiten aan. "Ik heb er niet zo de pest in als twee weken geleden tegen WIJ," luidde de reactie van Ruud Maas op de zoveel ste nederlaag. Toen werd er niet ge werkt door zijn spelers, maar in Utrecht werden de mouwen wel opgestroopt. Dat was volgens Maas het winstpunt in de verloren wedstrijd. Fataal waren echter de miskleunen van Van Daalen. De doelman verkeek zich na zes minuten op een hoge voorzet en liet in de vijftiende minuut een bal uit zijn handen vallen. In beide gevallen profiteerde Velox/SVVU: 2-0. Maas complimenteerde zijn ploeg na afloop met het feit dat ze, ook daarna, zonder te mopperen bleef werken. En die inzet werd beloond. Vlak voor rust raasde Jeffrey Dorrestein de diepte in. Hij speelde de keeper uit en legde de bal op het hoofd van Marco Martens: 2-1. Daarmee zijn tevens de twee spitsen genoemd die Maas zondag in de strijd gooide. Martens, eigenlijk rechter vleugelverdediger, soms ook rechter middenvelder, was naar voren gestuurd vanwege zijn snelheid. Het viermans middenveld bestond uit Eric Looijsen, Ronald de Rooij, Marcel Dorrestein en Remco Dorrestein en achterin bezet ten Peter de Jong en voorstopper Jos Kramer het centrum en Ron Daselaar en Rik Nedersigt de flanken. Met name Nedersigt had het moeilijk tegen zijn directe tegenstander. Afge sproken was dat Velox/SVVU op een klein gebied bestreden zou worden. De thuisploeg kon daarom niet veel anders bedenken dan de bal 'hoog voor de pot' te gooien, maar was daarin dank zij het lengte-voordeel gevaarlijk. Levensgevaarlij k Anders werd het toen SEC na rust op de gelijkmaker jaagde. De counters van Velox/SVVU waren volgens Maas le vensgevaarlijk. "Op een gegeven mo ment kopte Jeffrey de bal op doel. Ik telde 'em al, maar de bal werd van de lijn gehaald. En in de tegenaanval sco ren die gasten meteen 3-1Volgens mij stond die man buitenspel." Hoe dan ook, de wedstrijd was ge speeld en SEC kon zijn wonden likken. In de tweede helft kreeg Martens nog een kans, maar de doelman redde. Ook Van Daalen herstelde zich in het doel van SEC. Volgens Maas hebben de fou ten van zijn keeper geen consequen ties voor Van Daalen en verdedigt hij ook in komende wedstrijden het doel van de Soesters. Ondanks de derde nederlaag op rij hoeft SEC zich nog niet echt zorgen te maken om degradatie. Uit de vierde klasse duikelt slechts één ploeg naar de afdeling. Stichtse Boys heeft daar voor de beste papieren in handen. SEC heeft aan twee wedstrijdpunten vol doende om het tweede klasserschap veilig te stellen, maar zelfs al zou het de resterende wedstrijden verliezen, dan nog is er geen man overboord. Het lijkt namelijk onwaarschijnlijk dat Stichtse Boys alleen nog maar wint. Maas vindt echter dat het tijd is dat SEC nu ook weer eens twee punten gaat pakken in een wedstrijd. Na de winters top vergaarde de ploeg één punt uit vier duels. Het spel van Kuipers/Zwolle verg de enige aanpassing van Stam/So- VoCo, maar nadat de eerste set was verloren, trokken de volley- balsters uit Soest de wedstrijd naar zich toe. Het werd 1-3 in de Over ijsselse hoofdstad. Dat de eerste doorgang met 15-10 werd verloren, kwam deels doordat Stam/ SoVoCo zich moest instellen op de drie linkshandige speelsters van Zwolle. "Wij hebben geen linkshandige speel sters, dus we trainer daar nooit op. Vooral blokkerend moet je je daar op richten," verklaarde Servaas Klute. De trainer wees daarnaast op de service die van Soester kant aanvankelijk niet scherp was. De Zwolse ploeg kon zo doende haar aanvallen in alle rust op bouwen en opteren voor de winst. Dat veranderde in de tweede set. De opslagen werden moeilijker en Stam/ SoVoCo kreeg grip op het spel van de tegenstanders. Het werd daardoor 7-15 voor Stam/SoVoCo dat in de derde set de tegenstander 'wegtimmerde': 3-15. Het probleem van de eerste set stak de kop weer op in de vierde set. Doordat de service minder goed was, kreeg Zwolle de gelegenheid aanvallen op te zetten. Op 13-12 werd dat een halt toe geroepen. Met drie stevige opslagen zorgde Paulien Visser voor onrust in de Zwolse opbouw. Telkens werd de bal gemakkelijk naar de kant van Stam/So VoCo gespeeld, dat het karwei vervol gens afmaakte: 13-15. Klute verwacht komende zaterdag een tijdrovende wedstrijd in De Bunt als Abcoude om 17.00 uur op bezoek komt. Tegen die ploeg heeft Stam/So- VoCo het altijd moeilijk. Heren Bram Muijs verveelde zich zaterdag niet op de bank tijdens de thuiswed strijd van de heren tegen ESV. Van die ploeg was uit verloren, zowel voor de districtsbeker als in competitieverband. De gasten wonnen nu ook de eerste set (6-15), omdat Stam/SoVoCo in de blokkering en in de verdediging niet thuis gaf. Bovendien was de service be neden peil en konden de midaanvallers van ESV naar hartelust de bal tegen de vloer meppen. Muijs veranderde zijn begin-opstelling en zag bovendien dat de blokkering, de verdediging en de service beter waren verzorgd. ESV kon daarna vrijwel al leen nog maar via de buitenkanten aan vallen en via 15-7,15-9 en 15-8 revan cheerde de Soester formatie zich. Muijs, die vaststelde dat de herstelde Coen Werkhoven weer zijn oude ni veau heeft bereikt en Jan Visser op de midden-plaats van Oscar van Leeuwen had neergezet, hoopt in zijn hart nog op een beslissingswedstrijd tegen SSS 3. De voorsprong van de Barnevelders be draagt nog maar drie punten. Er zijn nog vier duels te spelen. Verliezen is niet erg, maar wel op deze manier. Dat hield Gerard Tukker zondagmiddag de spelers van Smeeing/BDC voor in de rust van de wedstrijd tegen TKS/Satur- nus. De koploper stond op dat mo ment met 12-6 voor, maar de woorden van Tukker waren begre pen. Een minuut voor tijd voorkwam de doelman van Saturnus op enigszins ge lukkige wijze dat de Soesters op 16-16 kwamen. "Als dat was gelukt, hadden we gewonnen, dat weet ik zeker," zei Tukker. Saturnus kreeg nu echter bal bezit, hield dat en scoorde enkele se conden voor tijd 17-15. De achterstand voor rust had Smeeing/ BDC vooral te wijten aan de noncha lance in kansrijke situaties. Na de ge miste pogingen schakelde de Leidse ploeg snel over op de aanval en zodoen de was het na dertig minuten 12-6. Het gebeurt zelden of nooit dat de Soes ters zo'n achterstand oplopen. Na het praatje van Tukker groeide dan ook het besef dat er iets moest worden onder nomen. Tukker: "De druk is er natuur lijk al af voor ons. De enige motivatie die je dan nog kan opbrengen, is zo goed mogelijk spelen tegen de koplo per." En dat-deed Smeeing/BDC na rust. Het scoreverloop was de eerste tien mi nuten nog wisselend (16-9), maar ver volgens sloot Smeeing/BDC alle deu ren en werden de kansen wel benut. En kele minuten voor tijd kreeg Saturnus dan ook weer de zenuwen: 16-15. Meer was Smeeing/BDC niet gegund. "Maar we kunnen het toch wel en het leek ook nog ergens op," trok Tukker zijn con clusie. In de ploeg maakten Michel van der Horst en doelman Berton Kemp hun rentree na blessureleed. Kemp en Den nis de Rijk stonden beiden één helft op doel. Het was maar goed dat Van der Horst inzetbaar was. Niet alleen vanwe ge zijn vier doelpunten, maar vooral omdat Patrick van Gardingen vlak voor rust een rode kaart kreeg na een over treding. Hij zal niet worden geschorst. Dames Opnieuw haalden de dames van Smeeing/BDC fors uit. Het slachtoffer was DWSM, waartegen in Beukendal nog gelijk was gespeeld. In de uitwed strijd leidde Smeeing/BDC na één helft al met 4-13 en won met 7-20. De doel punten kwamen op naam van Gea Sta vast (6), Sandra Bargerbos en Bianca van Hofslot (beiden 5) en Petra Vos kuilen (4). Nieuw in het damesteam was Daniele Leek die in de junioren al bij de club speelde. Vanwege school stopte ze met handbal, maar onlangs hervatte ze weer de training. Haar komst kwam goed uit, omdat Ilona van der Grift, Marian Grinsveen, Reni Brouwer en Anne- miek de Ruygt in verband met kwetsu ren niet konden spelen. De competitie mag voor WZ'49 dan geen prijzen meer in petto hebben, tegen koploper Argon lieten de spe lers zien dat ze nog wel het een en ander van plan zijn. WZ'49 legde gedurfd en fris spel op de mat en won met tien man in Mijdrecht: 0-1. Ook dit keer moest Sjirk Bajema een greep doen uit het tweede team om zijn elftal compleet te maken. Dik Lam en Cees-Jan de Vries waren geschorst en Willem de Vries is nog steeds geblesseerd. Bart Baars, Wobbe Jan Reitsma en Dik Lam jr. waren de ver vangers en zij lieten een goede indruk achter. VVZ'49 begon goed tegen Argon, een club die het altijd moeilijk heeft tegen de Soesters. Het was niet zo dat VVZ'49 meteen kansen kreeg, maar langzamerhand bouwde het een veld- overwicht op. De koploper reageerde zenuwachtig. Het enige opmerkelijke feit in de eer ste helft was de gele kaart die Gerard Becker kreeg. In een duel om de bal maakte hij per ongeluk een overtreding die te zwaar werd bestraft. Het zou de spits duur komen te staan, want twin tig minuten voor tijd kreeg hij om soort gelijke reden zijn tweede prent en dus moest Becker vertrekken. Zijn teamgenoten putten moed uit dit feit en zetten de schouders eronder. VVZ'49 dat na rust al enkele kansjes had gecreëerd, bleef het spel dicteren en probeerde het onrecht voetballend recht te zetten. Barry van den Berg stuurde Reitsma weg op links die op zijn beurt Joep Akkerman bediende. De spits kapte zijn tegenstander uit en pas seerde de doelman met een lage schuiver. eo «Print HET ADRES VOOR UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b* 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 - 25997

Soester Courant | 1995 | | pagina 17