zn m*S- Si MIZII 'Dag vreemde man' van Robert Long /Tl nieuws Aanwins «MEI 1UI iCUL TUUR WÉLZtMp OrLI6hO(^ ;elgein Expo 'Kijk op krabbels' in Dierenpark Amersfoort Zoektocht naar muzikale koers bij vlagen fascinerend Carnaval 1994/1995.. WOENSDAG 15 MAART 1995 SOESTER COURANT pAGMCyyÓENSDAG 15 Melodieuze tragi-komedie in C-drie SPULLENHULP Podotherapie voor reumapatiënten \NereldI/1/inkel Wees geen automaat WEES GEEN AUTOMAAT Workshop 'Klank en Beeld' in C-drie Kinderparadijs De Vrije Teugel CNV-belastinghulp Friese filmavond in Bussum ANl ANWB-Toeraktief Natuur O) Nabij IVN-wandeling op Buitenzorg Baarn De Schoof Rommelmarkt 'Kunst' van kind, kunstenaar en mensaap Cantatedienst in Nicolaaskerk Baarn Ouderenbus 'De Schiettent' Boekenweekfilm 'De Afstand' liet luieren, i Cursus: Spreken in het openbaar Auto brandt uit Wie personeel i leest de Soester C lllemVon< foto Hoewel Robert Long de auteur is van 'Dag vreemde man'zou het stuk misschien nooit geschreven zijn als Paul Röttger zich niet tot doel had gesteld om steeds opnieuw voor hem en zijn gezelschap te zoeken naar oorspronkelijk werk van Neder landse schryvers. Een mooi en sti mulerend initiatief dat vorig seizoen leidde tot 'Tommie' van Yvonne Keuls en dus nu uitmondt in 'Dag vreemde man'. 'Dag vreemde man' is een verhaal over liefde, hartstocht, leugen en wanhoop. Op zich geen ongebruikelijke onder werpen voor het theater. Wat wel on gebruikelijk is, is de manier waarop de voorstelling vorm heeft gekregen. Het lijkt een ruw gemonteerde film, alleen de essentie wordt in de uiteindelijke montage getoond, compleet met 'underscore' of beter 'soundtrack'. Er worden kleine of grotere sprongen in de tijd gemaakt, er ontwikkelt zich langzaam maar onontkoombaar een noodlot dat misschien niet eens zo ver verwijderd is van het gewone leven, zoals we dat allemaal kennen en on dergaan. De beelden van de 'film' wek ken misschien de suggestie dat het over lichamelijkheid en sex gaat, toch draait de hele voorstelling om thema's als 'comfortabel langs elkaar heen leven' zoals Ruben, de hoofdpersoon, tot de conclusie komt, de bijna onmogelijk heid om van meer dan één mens te hou den en de machteloosheid van de mens om zich te onderwerpen aan een ver anderend leven, een wankele toekomst en het toegeven aan zijn eigen gevoe lens. 'Dag vreemde man' gaat gewoon over ons allemaal. Gezien het recente succes van zijn musical 'Tsjechov', (i.s.m. wijlen Dimitri Frenkel Frank) en de sketches en liedteksten die hij schreef voor zich zelf en anderen, kon het bijna niet an ders dan dat Robert Long de tijd rijp achtte om zijn kwaliteiten te bundelen in een nieuw te schrijven toneelstuk. Het doel van het toneelstuk is het pu bliek een humorrijke, superieure theateravond te bieden, met een bru tale tragi-komedie over liefde en vrij heid, lafheid en macht, lust en fatsoen. Scène uit 'Dag vreemde manv.l.n.r. Paul Röttger, Simone Rooskens en Diana Coolen. Foto: Jan Swinkels. 'Dag vreemde man' werd door het pu bliek op de Gouden Gids Publieksprijs nominatie-avonden beloond met een gemiddeld cijfer van 7.49. De voorstelling is op zaterdag 18 maart om 20.15 uur te zien in C-drie. Kaar ten h. f 17,50 (cjp/65+ f 15,-) kan men reserveren bij C-drie, tel. 22188, of de VVV-Soest, tel. 12075. kringloopcentrum Telefoon 18730 De Schans 20. 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur;« zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. De Reumapatiëntenvereniging Baarn- Soest organiseert op dinsdag 21 maart een lezing over podotherapie in de Speeldoos, Rembrandtlaan 35, Baarn. De bijeenkomst staat onder leiding van Annelies Wouters en begint om 14.00 uur. V^^Stichjing Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 In een groot aantal instellingen, scho len, ziekenhuizen en talloze bedrijven wordt al Max Havelaar-keurmerkkoffie geschonken. Ook in Soest wordt dit door een groeiend aantal groot verbruikers gedaan. De Stichting Max Havelaar voert in dit voorjaar een grootverbruikers campagne. Deze cam pagne is speciaal gericht op de consu ment die thuis koffie met het Max Havelaar-keurmerk drinkt met de vraag binnen het werk, school en kerk te be pleiten dit ook te gaan doen. Als er meer grootverbruikers komen zou dit een welkome bijdrage leveren aan een be tere positie van de kleine boeren en boerinnen. Er moeten nog heel wat instellingen zijn die ervoor voelen om rechtstreeks eerlijke handel te drijven met organi saties van kleine boeren. Zeker nu de prijzen van Max Havelaar-koffie die van reguliere koffie weinig ontlopen. Met vereende krachten moet een goed resultaat te boeken zijn. Mensen die binnen hun werkkring of instellingen, als gangmaker voor deze aktie willen fungeren, kunnen een aktiepakket te ontvangen. In dit pak ket vindt men alles wat nodig is om beslagen ten ijs te komen. Een berichtje aan de Wereldwinkel dat men in aanmerking wil komen voor aan aktiepakket is voldoende en desge wenst kunnen we vanuit de Wereld winkel eens komen praten over groot verbruik in uw bedrijf of instelling. Of, zoals het in de folder staat: "vijftig werknemers zijn per jaar koffiedrinken al gauw goed voor de complete koffie- oogst van een boerenfamilie in de Derde Wereld". Kijfc at» &a*k ||||l Prolongatie van een succesvolle work shop in cultureel centrum C-drie op zaterdag 25 maart: in de theaterzaal wordt onder leiding van docent Theo Briggeman de workshop 'Klank en Beeld' aangeboden. Muziek is uiteraard om naar te luiste ren. Elke muziek geeft de luisteraar een eigen indruk. De indrukken zijn te as sociëren met landschappen, het geruis van de wind, emoties, een stevig ritme of voorwerpen. Associaties kunnen vertaald worden naar beelden die die nen voor het tekenen of het schilderen. Muziek is zo een actief uitgangspunt voor het beeldende werk. Een stevig ritme roept tenslotte eerder harde lij nen op dan subtiel getekende. Tijdens de workshop zal de docent ver tellen hoe het aan te pakken. Begrip pen als compositie, ritme, structuur, sfeer en kleur zijn handvaten die op zowel de muziek als de beeldende kunst zijn toe te passen. De dag wordt begonnen met uitleg over de werkwijze. Er wordt gewerkt met houtskool, krijt, pastels, verf of com binaties van deze. De klanken van jazz, klassiek, indiase en andere oosterse muziek ondersteunen de les. Aanvang: 10.00 uur, tot 16.00 uur (incl. lunchtijd) in cultureel centrum C-drie, Willaertstraat 49. Kosten: f 50,- exclu sief papier. Dit is te koop op de dag zelf. Men kan eigen materiaal meene men of tegen een geringe vergoeding materiaal van C-drie gebruiken. Aan melden bij de cursusadministratie van 12.30 - 16.30 uur, tel. 22188. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 16 maart Van 9.30 -11.30 uur: leuke activiteiten club voor volwassenen. Van 9.30 - 11.30 uur is groep 6/7/8 van De Regentuuter te gast voor het natuur project 'verzorging'. Van 13.15-15.15 uur is groep 4 van de Van der Huchtschool bezig met het ontdekken van jonge dieren en alles wat daarbij komt kijken. Van 15.45 - 17.45 uur zijn Stephanie, Djinny, Eric en Sanne de jarige kinderen. Vrijdag 17 maart Groep 3 van de Desmond Tutuschool is bezig met 'zintuigen'. Daar valt zo veel over te leren dat je mond naar be neden zakt en je ogen wijd open staan. Na schooltijd zijn Willemijn, Ravel, Eveliene en Roos de jarige gasten. Zaterdag 18 maart Voor vandaag zijn Liselotte, Jeffrey, Lotje en Ashléy de gelukkigen die ge bruik gaan maken van allerlei leuke mogelijkheden van ons. Wat dacht je van een mooie rit per huifkar met een lief Fjordenpaard ervoor? Schminken, koekjes bakken, nieuwe spelletjes uit proberen? Maandag 20 maart Om 9.30 uur krijgt Titia groep 1/2 van De Schakel op bezoek om met deze kinderen de jonge dieren te bezoeken en er alles over te vertellen. Ook groep 2 van de Desmond Tutuschool komt van deze wondertjes genieten maar dan wel 's middags om 13.15 uur. Uiter aard zijn de kinderen van de kookclub weer paraat om 16.00 uur. Dinsdag 21 maart Hoera, het is lente! De kinderen van de playbackclub vieren dat in ieder geval door dubbel hun best te doen bij de oefeningen. Want zij zijn nu al ner veus voor de voorrondes. Woensdag 22 maart We beginnen met de peuters en hun ouders. Zij komen in grote getale lek ker spelen, zingen, iets kleins maken en genieten van de pony, huifkar en draaimolen. Om 14.00 uur: toneel en veel activiteiten voor 4 t/m 12 jarigen. CNV-leden kunnen op dinsdag 28 maart in een zaal bij de Julianakerk, Julianalaan 19, terecht voor hulp bij het invullen van hun belastingaangifte biljet. Telefonische afspraken voor deze avond kunnen gemaakt worden in de periode van 20 t/m 27 maart, tussen 18.00 - 20.00 uur, bij de heer P.H. den Ouden, tel. 14420. Zie voor meer in formatie de bondsbladen. De Frise vereniging It Plompeblêd or ganiseert op vridjag 31 maart een film avond in het Trefpunt, Ceintuurbaan/ Lorentzweg, in Bussum, aanvang 20.00 uur. Naar anleiding van de Friese bevrijdingsdag (15 april) wordt een film gedraaid over het verzet in Leeuwarden, gevolgd door een film over de Friese weide in de jaren dertig. Na de pauze is er bingo. Ook de boekentafel is present. Entree: f5,- voor leden, f 7,50 voor niet-leden. Steenhoffstraat 9A, fel. 1 20 75 De VVV/ANWB Soest heeft de klan ten op fiets- en wandelgebied altijd veel te bieden: een heel assortiment fiets en wandelkaarten, fietsgidsen, Lange Afstand Wandelpaden en Lange Af stand Fietsroutes, maar bijvoorbeeld ook een wandeltoegangskaart voor de gebieden van het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland (verkrijgbaar h f 2,50). De ANWB heeft ook nog een aardige variant op het fiets- en wandelaanbod: het ANWB-Toeraktief-programma. Toeraktieftochten worden door de ANWB samen met andere organisaties door heel Nederland georganiseerd. Dit kunnen natuurwandelingen, stads wandelingen of fietstochten zijn. Ne derland kent natuurlijk een grote va riatie aan landschappen; ons land biedt op een klein oppervlak mogelijkheden voor tal van dit soort aktieve uitstap jes. ANWB-leden kunnen de Toer- aktiefkaart aanschaffen f 26,50; wie een abonnement neemt op Toeraktief betaalt vanaf het 2e jaar f 22,50) en ontvangt daarvoor tweemaandelijks een nieuwsbrief met een overzicht van geplande aktiviteiten. In deze lezens waardige nieuwsbrief staan geen route beschrijvingen, maar wel worden de belangrijkste kenmerken van de rou tes en de bezienswaardigheden onder weg besproken. Op de startpunten van de routes liggen één maand lang de routebeschrijvingen klaar. Men is ge heel vrij in de keuze van de dag en de tijd. Uiteraard bepaalt men ook zelf zijn tempo. En regelmatig zijn er, exclusief voor Toeraktiefdeelnemers, speciale aanbiedingen. In ieder geval geeft de Toeraktiefkaart recht op één gratis routepakket naar keuze. Betreft het speciale evenementen, dan ontvangt men het informatiepakket tegen een sterk gereduceerd tarief. De routebeschrijvingen van de wandel- of fietstochten worden in aparte pak ketten aangeboden. Bij de wandeltoch ten heeft men altijd de keus tussen korte en wat langere tochten van zo'n 6, 12 of 18 kilometer. In de langere wande lingen is, waar mogelijk, een horecabedrijf als rustgelegenheid op genomen. Ook bij fietstochten kan men meestal kiezen voor een korte of een langere route van ca. 30 of 50 kilome ter. In maart zijn natuurwandelingen ge pland in Overveen en Leuvenum, een stadswandeling in Kampen, evenals een vaar/wandeltocht naar en door de Hollandse Biesbosch. In april kan een natuurwandeling gemaakt worden in Orvelte, gefietst en gewandeld kan er worden in Waalwijk, Doetinchem en Goes. IVN-Eemland houdt op zaterdag ochtend 18 maart in Baarn een vroege- vogel-wandeling op het Landgoed Buitenzorg, gelegen pal naast (bos- zijde) Kasteel Groene veld. De uitbun dige zang van vogels in de paar-tijd en de herkenning daarvan vormt het on derwerp. Neem vooral een kijker mee! Gestart wordt vanaf het parkeerterrein- tje aan de Ravensteinselaan, dicht naast de hoofdlaan van Groeneveld, om 06.00 uur. De periode eind maart/be gin april is de meest ideale tijd van het jaar om naar vogels te luisteren en te kijken. De vogels zijn hard aan het werk om een eigen territorium te veror veren. Een manier om goed op te val len is om zo hard en/of mooi mogelijk te zingen. Het lengen van de dagen en het feit dat er een voldoende voedselaanbod bin nen de biotoop aanwezig is, zorgt er voor dat bij de vogels een broeddrang ontstaat. In de vogelwereld is het meestal het mannetje dat het meeste voorbereidende werk opknapt. Het mannetje zoekt een geschikt terrein. Binnen dat gebiedje moet zo veilig mogelijk een nest gebouwd kunnen worden. Bovendien moet er genoeg voedsel te vinden zijn. Als het manne tje tevreden is, is het de kunst om een vrouwtje te lokken. De manier om dat te doen is zo mooi mogelijk te zingen. Daarnaast is de zang bedoeld om de grenzen van het eigen territorium aan te geven. Vanzelfsprekend heeft elke vogel zijn eigen kenmerkende zang, zijn type rende gedrag en zijn eigen leefgebiedje. Zeker zullen we de merel, roodborst, vink, winterkoninkje, kool- en pimpelmees horen. Het roffelen van de spechten en het miauwen van de bui zerd zijn misschien ook te horen. Of we nu reeds een zomergast als de fïtis tegenkomen is erg afhankelijk van het weer. Maar de tjiftjaf is reeds gesigna leerd. Informatie: tel. 20920. De Schoof, tel. 12527 De Engh, tel. 21987 De Praatpaal, tel. 19546 House Party Op vrijdag 17 maart staat de Schoof op z'n kop, want dan gaan we weer housen met z'n allen. De party is be stemd voor alle jongeren tussen de 16 en 23 jaar. Bij twijfel moetje een legi timatie laten zien. De houseparty be gint om 21.00 uur en zal duren tot 01.00 uur. De entree is f 5,-. •Jongereninloop Elke dinsdag- en woensdagavond is er vanaf 19.30 uur jongereninloop. Op dinsdagavond wordt er een videofilm gedraaid op het grote scherm en op woensdagavond worden er belangrijke voetbalwedstrijden uitgezonden. Ver der kun je biljarten, lezen, muziek luis teren, tafeltennissen, darten, spelletjes doen of wat drinken aan de bar. De in loop is bedoeld voor jongeren tussen de 16 en 23 jaar. Je hoeft geen entree te betalen. De avond duurt tot 22.30 uur. Bingo Op zaterdag 18 maart wordt er in de Schoof weer een bingo-avond georga niseerd. De kosten zijn f 10,00 per plank waarmee 10 ronden kunnen wor den gespeeld. De aanvang is 20.00 uur. Voorjaarsmarkt Op zaterdag 1 april is er van 11.00 tot 16.00 uur een creatieve voorjaarsmarkt in De Schoof. Op deze markt kunt u zelfgemaakte kunstnijverheidsartikelen kopen. VOor de bezoeker de mogelijk heid, leuke, orginele, betaalbare kado's te vinden. VOor meer informatie kunt u ons bellen onder nummer 17615 en vragen naar Jolanda. Op zaterdag 22 april is de 25e rommel markt van Stichting Welzijnswerk Soest. De organisatie wil een beroep doen op inwoners om aan de rommel markt te denken tijdens de voorjaars schoonmaak. Gedacht wordt aan kle ding, huishoudelijke artikelen, speel goed en goederen uit oma's tijd. Ook boeken zijn weer welkom. Daar de ruimte om De Schoof aanzienlijk klei ner is, is besloten geen grote meubelen (dressoirs, wandmeubelen, bankstellen, bedden en matrassen) in te zamelen. De opslagruimte voor de rommelmarkt is dit jaar in de dependance van het Grift- land College aan de Ir. Menkolaan. Wie spullen heeft en die wil brengen kan terecht op zaterdag 18 maart, 25 maart, 1 april, 8 april en 15 april (van 9.00 tot 12.00 uur). Op die ochtenden wordt er ook door Soest gereden om spullen op te halen. Wie spullen heeft en die niet zelf kan vervoeren kan ze laten opha len. Bel hiervoor op werkdagen tussen 19.00 en 20.00 uur (tel. 14441). Men kan spullen ook op een van de volgende adressen inleveren: Talmalaan 35; Dorresteynweg 51; Vosseveldlaan 57; Pr. Bernhardlaan 36; Margrietlaan 19; Oranjelaan 42; Wil- helminalaan 10; Noorderweg 45; Emmalaan 10; Valeriaanstraat 98; Braamweg 69; Julianalaan 6; Betje Wolflaan 2; Colenso 162; Kerkpad zz 11$; Kamperfoeliestraat 16; Bosstraat 5; Draailier 8; Zonnedauw 24; Helling- weg 26; Beetzlaan 14; Pr. Hendriklaan 17; Buntweg 18; Schaepmanstraat 14; Bartolottilaan 5; Duinweg 26; Schaepmanstraat 75; Pelikaanweg 16; Lange Brinkweg 42. In Dierenpark Amersfoort is tot 10 september de expositie 'Kijk op krabbels* te bezichtigen. De exposi tie heeft tot doel om een aantal as pecten van de teken- en schilder ontwikkeling van de peuter en kleu ter te belichten. Tot deze aspecten behoort een verge lijking met de 'krabbels' van mensa pen en de relatie tussen het creatieve werk van jonge kinderen en kunst. De expositie begint dan ook met drie 'krabbels', gemaakt door een peuter, een kunstenaar en een chimpansee. De bezoeker moet dan raden welk werk van wie is. Dat blijkt niet zo eenvou dig te zijn. 'Kijk op krabbels' maakt deel uit van het gelijknamige project, dat ruim vijfjaar geleden is geïnitieerd door Ignace Schreden, de samenstel ler van de tentoonstelling. Het project is inmiddels ondergebracht in de stich ting 'Kijk op krabbels'. Doel van de tentoonstelling, het project en de stich- Apenverzorgster Bianca Seegers krabbelt met de chimpansees Amber en Xanto. ting is het bestuderen van de creatieve ontwikkeling van het jonge kind, voor zover deze tot uiting komt in tekenin gen en schilderwerk. Tot nu toe heeft het project kunnen rekenen op de me dewerking van circa 150 wetenschap pers en kunstenaars uit vijf landen. Chimpansees In dierentuinen zijn er bij de diverse mensapen dergelijke creatieve uitingen te zien. Bijvoorbeeld met stokken cir kels maken in het zand of peuteren in blokken. Bij gebrek aan ander materi aal wordt zelfs ontlasting gebruikt om hun creativiteit te uiten. De in Dieren park Amersfoort geboren chimpansees Amber en Xanto raken heel nieuwsgie rig op het moment dat hun verzorgster een mogelijkheid tot 'krabbelen' aan biedt. Het trio van saxofonist- basclarinettist Maarten Ornstein werd kort geleden uitgebreid met gastmuzikant Jan Paul Bakker. Een van de eerste optredens met deze gitarist vond zaterdag j.1. plaats in Artishock. Niet slechts de samenstel ling van de groep bleek gewijzigd; dit geldt evenzeer voor de muzikale koers. Het meest opvallend was in dat opzicht het grote aandeel van rock- en funkelementen, iets waarvan voorheen, toen de groep nog als trio opereerde, niets te merken was. Daarnaast waren er passages die aan eigentijdse muziek deden denken, als ook uitstapjes rich ting volksmuziek en nog wat free-jazz. Zo ontstaat al snel de indruk van een groep die nog op zoek is en haar draai nog niet helemaal heeft gevonden. Met alle plus- en minpunten vandien. Veel stukken waren opgebouwd rond een duidelijk en repeterend bas- figuurtje, waarover gesoleerd kon wor den. Een aantal malen gebeurde er op solistisch gebied echter opvallend wei nig. Aan de kwaliteiten van de musici ligt dat zeker niet; misschien is er wel bewust gekozen voor zulke (voor jazz- begrippen althans) statische muziek. Nieuw in de band (en nieuw in de jazz- wereld) is, zoals gezegd, gitarist Jan Paul Bakker. Hij bleef echter nogal op de achtergrond (ook al qua volume t.o.v. de anderen) en deed aardige din gen. Zijn indrukwekkendste bijdragen leverde hij in de wat meer vrije passa ges, waarin hij de electronische randapparatuur minstens evenveel be speelde als de snaren van z'n gitaar, en dat alles met veel inventiviteit. Overigens was de hele groep het best op dreef in die passages waarin het vaste metrum plaatsmaakte voor een soort trage golfbeweging. Met name het gedragen spel van Maarten Ornstein op de basclarinet leverde de nodige in drukwekkende momenten op. Maar toch; het lijkt er op dat dit viertal tot meer in staat is; een reden te meer om de groep bij de eerstvolgende gele genheid weer te gaan horen! Het is overigens niet overdreven te stellen dat alleen al de baspartijen vanTony O ver water en het doorgaans bescheiden maar altijd fascinerende drumwerk van Wim Kegel een concertbezoek meer dan waard zijn. Na een intensieve voorbereiding van het bestuur van de Soester Carnavalsvereniging 'De Narre Knollen' werd op 11 november 's avonds om 11 minuten over 11, na dat ex-Prins Wasiel de Eerste met veel vertoon was ontmanteld en af gevoerd, de nieuwe Prins der Narre Knollen onthuld in de persoon van Joop Oranje. Gedurende de daaropvolgende weken ontpopte Prins Joop de Eerste zich als een enthousiaste, sportieve en zeer beweeglijke prins die zowel op de ei gen feesten als bij de bezoeken aan bevriende verenigingen de gang er doorlopend in heeft gehouden. Zo ook bij een van de, nu al niet meer weg te denken, avonden in Honsbergen, waar Prins Joop de Eer ste, geassisteerd door zijn Raad, Da mes en Dansgarde op zeer enthousiaste wijze de aanwezigen een geweldig ple zierige avond heeft bezorgd waar nog lang over is nagepraat. Een ander hoogtepunt was de overhandiging van de sleutel van de gemeente Soest uit handen van burge meester De Widt. Maar het absolute hoogtepunt was het Seniorenbal op maandag 27 februari. Voor een over volle zaal liet de Soester carnavals vereniging 'De Narre Knollen', met hulp uit alle geledingen van de vereni ging, zien hoe je 'onze' senioren ver went met een drankje, hapje, muziek en amusement. Dat deze middag niet alleen voor de senioren, maar ook voor De Narre Knollen een grandioos succes is gewor den, is mede te danken aan het enthou siasme van de aanwezige senioren. Toen, als afsluiting op dinsdag 28 fe bruari, nog een bezoek werd gebracht aan Molenschot, gevolgd door een slot feest in de Knollenburcht in Party centrum Bos en Duin met het traditio nele Haring Happen, wist iedereen dat dit carnaval een succes is geworden. Daarom langs deze weg nogmaals dank aan alle deelnemers, gasten, gastheren, gastvrouwen en verzorgers. P[ zondag 19 maart wordt tijdens de Cantetedienst in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat in Baarn uitgevoerd de Bach-cantate BWV 21 "Ich habe viel Bekümmernis", door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. gastdirigentT. Braas. Voorganger is ds. H.J. Bavinck. De dienst begint om 19.30 uur. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur tel- 19190. Steenhoffstraat 46, tel. Donderdag 16 maart: "De Schiettent" behelst de wa, gebeurde belevenissen van eenj0[J die in 1982 zijn alcoholische en ho| lopende vader doodschoot. Inde? stond de censuur verfilming vaD| drama niet toe, pas na de omwentel kreeg Sopsils de kans om het a% pende beeld te schetsen van eenjj: Hongaar. In de film wordt geprobeerd een verklaarbare daad met filmische t delen te verklaren. Een jongen scfc zijn vader dood met een geweet deze hem zelf cadeau gaf en gaat volgens over tot de orde van de Waarom? Stukje bij beetje probeert een po^ agent die hem verhoort de puzzel c3 pleet te krijgen. Hij komt meer te tj ten dan de familieleden ooit van elb wisten; de geheime wensen van de i der en die van de zoon beginnen bez veel op elkaar te lijken, maar de pi zei wordt niet echt voltooid. De filmmaker bezocht het huis waart tragedie plaatsvond, vlak nadat dej gen was veroordeeld. Hij was diep schokt, maar had het sterke gevoel een beeld van de omstandigheden kt leiden tot een zeker begrip. Arpdd Sopsits (1952 Szeged) behaald) een diploma als animator en bibliothel caris aan de Universiteit van Debrecei waarna hij cursussen filosofie volgde Vervolgens studeerde hij theater en J aan de Hogeschool van Budepey Céllövölde is zijn eerste lair film. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50, cjp/65+ f5,-. Vrijdag 17 maart "De Afstand" is de tweede speelfil die werd geschreven, geproduceerd i geregisseerd door de "Eerste Amstej damse Filmassociatie", in 1980 richt door Rene Seegers, Jean van Velde en Leon de Winter. Film maken, het filmen, is een matig terugkerend thema in schijnlijk zo complexe film. Het ver) haal concentreert zich op ene Luc v; Oorschot die werkt op een schip vaart van Port Said naar Southamptoa] De man blijkt een verwoed amateur) filmer. Tijdens een reis krijgt hij bericht dat zijn vriend Tonnie is over) leden. Hij probeert middels het projec teren van een kennelijk opbepetbj hoeveelheid filmpjes die hij bij ziel .heeft, zijn relatie tot die vriend te ot derzoeken. Steeds vaker trekt Van Oor) schot zich terug in zijn hut en jecterend komt hij erachter dat hij ondergang van zijn vriend overduii lijk heeft gefilmd. Schuld is een ander, belangrijk thei in "De Afstand". Het probleem van 'ii stond er bij en keek er alleen wordt in de film op verschillende nij veaus en stijlen uitgewerkt. Heerlijke hapjes aanwezig. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 5,-. Hel was zaterdag weer [scrabbelen in Soest. Vo [keer vond in De Ranl Nederlands kampioensc En voor de tweede ach geilde maal stapte uit h< landse speltoneel een Bi naar naar voren: Jan di Instituut Rhetorica houdt op dinsdag 21 maart in Hilversum een informatie-lei» van de mondelinge cursus Spreek) vaardigheid (Spreken in het Openbaar)! De les begint om 19.30 uur in één va) de zalen van het Omroepmuseum Oude Amersfoortseweg 121-131] Belangstellenden kunnen deze les vrij blijvend bijwonen. Een cursus Spreekvaardigheid is méér dan het leren houden van een toespraakl Er zijn omstandigheden waarin hel noodzakelijk is het woord te voeren) Sommigen proberen dit te ontvluchten Anderen zijn zeer gespannen, waarde™ het resultaat te wensen overlaat. Tijdens deze cursus verdwijnt de ne gatieve spanning en nemen kennis et zelfvertrouwen toe. Men leert op hej beslissende ogenblik gedachten onde woorden te brengen. In tien lessen van ca. 2Vi uur (éénmai per week) komen vele aspecten aand. orde. Aan het eind van de cursus benj u in staat om goed en doelgericht t) spreken. Informatie: D. Willigenburg tel. 24161 in Soest. De Kunstuitleen Soest nieuwe kunstwerken in 1 Een gedeelte van deze wei 6 tot en met 25 maart in Centrum C-drie te zien. en met 24 maart is de r collectie in de Kunstuitl zichtigen. Leden van c uitleen kunnen dan ook reserveren, dat ze vanaf kunnen ophalen. Op de Nieuweweg is zaterda reclame-auto uitgebrand. N i is hoe het vuur is ontstaan, weer bluste de brand, maa voorkomen dat de wagen vol vernield. De brandweer moest in het ook uitrukken naar de Pa waar een papiercontainei stond. Hiërogliefen Hiërogliefen, het Oud-Egyptiscfl schrift is op woensdag 15 maart heffl onderwerp van een lezing in de Soes! ter Kring. A.C. van den Blink uit Soes® vertelt over de ontdekking van dil schrift en de wijze waarop Jea*T Franfois Champollion omstreeks 182flj dit schrift ontcijferde. Deze geschiede! nis is als het ware een historisclfl speurdersverhaal dat al begon in del zestiende eeuw. Het verhaal wordt geill lustreerd met lichtbeelden. De aanwer ■zigen kunnen zelf ook meevertalenj dus het is aan te bevelen pen en papiet mee te nemen. Aanvang 10.00 uur, zaal open 9.30 uut sluiting 11.30 uur. Koffie vooraf! Plaats: "De Deel", Kerkstraat 11b, ach) ter de Oude Kerk. Voldoende parkeer) ruimte. Bijdrage in de kosten f 3,5)1 incl. koffie of thee. Nadere informatifl en volledig programma bij tel. 021551 17001. Uat Willem van Oosten ei Puzzel maken van uw favor °pname. Avondenlang plez slechts ^tergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Z«. iT^eedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soes' ^"***912IV Hoogland

Soester Courant | 1995 | | pagina 20