T-SHIRT jPRonrtweg-plan is net een trein die i het gewoon maar doordendert' Vrouwendag Soest: ontspannen sfeer IJIJK Politiek twijfelt nog over (te) dure verbouwing milieu-educatief centrum Politiek krakeelt over programmaraad CAI 1 ACTUEEL I Politiek lijkt te vermurwen voor bouw aan Dorresteinweg h Inbraakpreventieproject in dertig woningen Soestduinen M f^GlNAWOENSDAG 15 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA 5 CU mollegefracties ontwijken discussie 'Multicultureel' evenement in de Schoof Wethouder heroverweegt weigering DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet- specialist ,mf' Steenhoffstraat 58 Spreekuur Sociale Verzekeringsbank in raadhuis Soest De mrkp in Soest, Radio/cd uit auto Inbreker neemt apparatuur mee Inbraak in auto Fhotel Heidepark^ in Bilthoven Autotelefoon uit auto gestolen Spullenhulp krijgt sobere uitbreiding Dronken man (41) verwondt fietser en rijdt door Op verzoek van bewonersstichting 'Lege huls met vergadercircuitje' Gestolen auto op Bergjes gevonden -> Over de aanleg van de rondweg - welke dan ook - is in Soest het laat ste woord nog lang niet gesproken. Dat kwam vorige week duidelijk tot uiting in de commissie R.O., waar de oppositie tevergeefs te hoop liep tegen de volgens sommi gen "gewoon maar doordenderen de trein". De kwestie was aangekaart door Jan Visser (GroenLinks-PS), die ophelde ring had gevraagd over een "niet open baar" stuk waarin alvast een voorzetje was gegeven voor de planning en de verdere bestemmingsplanprocedure. Het zal bijvoorbeeld nodig zijn het plan Soestdijk te herzien en ook van het plan Landelijk Gebied moet een stukje afge knabbeld worden voor de aanleg van de oiistreden "parallelroute". Die krijgt t.z.t. een heel eigen bestemmingsplan netje, is de bedoeling. "Ie woordvoerders van WD, CDA en Nd A - resp. Bert Krijger, Bart Krol en Vil Stekelenburg - voelden aanvanke- Kk niets voor een "inhoudelijke" dis- Jussie, omdat dat nog lang niet aan de Brde is. De drie partijen, alle voorstan ders van de rondweg, vonden de plan ping verder prima. Ook Rob Joustra |(BAM, die tegen de rondweg is, wilde er geen woorden aan vuil maken: "U gaat uw gang maar." Loet Jansen (D66) dacht er heel anders bver en hield een ingewikkeld betoog ^vaaruit duidelijk moest worden dat er na elke stap eerst gekeken moet worden haar de effecten daarvan, voordat een volgende stap overwogen wordt. Dat was eerder ook door het College be loofd, maar hij vond er niets van terug in het schema. "Gun de trein een halte, laat hem niet doordenderen maar laat hem af en toe stoppen in Soestdijk, om bezinning mogelijk te maken." Hij kreeg steun van Jan Visser (GL-PS) en Harry Witte (GGS), die vond dat de coalitiepartijen zich niet mochten ver schuilen achter procedures. Visser con stateerde met spijt dat pas aangenomen bestemmingsplannen weer ongedaan gemaakt werden. "De provincie neemt daar vast geen genoegen mee, en de be volking ook niet." Hij vond ook dat de fracties de beleidsafspraken van het lijsttrekkersoverleg aan hun laars lap ten. "U stampt een rondweg uit de grond die tot mislukken gedoemd is. Leg de bevolking maar uit wat u van plan bent, want het klopt niet." Ongelukken Witte wond zich vooral op over het feit dat het College geen trek heeft in een kentekenonderzoek op zaterdag, om-, dat de N-221 gesprekspartners (o.a. Baarn en Amersfoort) dat niet willen meebetalen. Volgens hem lieten de be trokken ambtenaren allemaal verschi- lende verhalen horen. "Dat moet onge lukken geven," aldus Witte. Hij vond dat het College "onverantwoord" zijn gang ging en betichtte de coalitie van "natte vingerwerk". "Zulke miljoenen plannen moeten érgens op gebaseerd zijn, niet op het feit dat VVD, CDA en PvdA zo graag een rondweg willen." Wethouder Pieter ten Hove (PvdA) kondigde aan dat het N-221 -onder zoek in juni of juli meer duidelijkheid zal brengen over het gebruik van de ou de rijksweg door Soest en dat de ge meente zelf binnenkort begint met een analyse van het gebruik van de parkeer plaatsen in de Van Weedestraat en om geving. De "nul-situatie" moet vergelij kingsmateriaal opleveren voor de latere aanpak. Waarschijnlijk al in april wordt de bevolking uitvoerig ingelicht over de stand van zaken met de plannen en komt er inspraakmogelijkheid. Als een gieter De rest van de discussie had vervolgens een hoog welles-nietes-gehalte. De coalitiefracties wilden eerst afwachten wat er uit de verschillende onderzoeken zou komen, en dan is het volgens de meesten nog vroeg genoeg om de dis cussie over de (on)wenselijkheden van de rondweg nog eens uitgebreid te gaan voeren. Witte gaf Ten Hove nog het schrikbeeld mee van volle zalen vol protesterende burgers, waarbij de arme wethouder met de mond vol tanden zou zitten. "U gaat straks af als een gieter, en dat gun ik u niet." Volgens Ten Hove zelf zou dat wel eens mee kunnen val len, en aan inspraak zal het volgens hem evenmin ontbreken. Hij rekende Witte voor dat er in de komende 2,5 jaar maar liefst twintig momenten van in spraak zijn gepland. Of die allemaal be trekking hebben op de rondweg was overigens niet helemaal duidelijk. De ontspannen sfeer. Dat noemt Annie Donker, voorzitter van de Vrouwenraad Soest, het opvallend ste kenmerk van de Internationale Vrouwendag die vorige week in de Schoof werd gevierd door ca. 100 vrouwen, afkomstig uit allerlei vrouwenorganisaties. De bijeen komst had als thema: "Multicultureel Soest: samen-leven, samen-werken, samen-zijn." In haar welkomstwoord stond me vrouw Donker o.a. stil bij de (histori sche?) Nederlandse gastvrijheid. Ze maakte in dat verband een treffende vergelijking tussen de aanpassings problemen die mensen vroeger onder vonden als ze bijvoorbeeld uit Drente naar Soest verhuisden en de migranten uit verre landen - recent werden er 65 nationaliteiten geteld - die hier de laat ste jaren een onderkomen hebben ge vonden. Ze hoopte dat ook die mensen als ze Soest binnenrijden het gevoel hebben dat ze "thuis" komen. Ans Mann gaf vervolgens een uiteen zetting over de aanleiding(en) tot het ontstaan van de Internationale Vrouwendag en constateerde dat er - in diverse landen - eigenlijk nog niet zo veel veranderd was. Ook zij noemde de overgang van de provincie naar de stad als voorbeeld voor de problemen die migranten vandaag de dag te over winnen hebben. In dat verband sprak ze o.a. over de "botsing" tussen de ver schillende culturen. Het toegroeien naar elkaar leek haar een mooie taak voor de Soester vrouwenbeweging. Persoonlijke opdracht "In het begin was er veel aandacht voor de integratie, maar nu denken we al snel dat ze 't wel redden," aldus Ans Mann. Ze vond dat er dan ook sprake was van een zekere achteruitgang en riep de Nederlandse vrouwen op om - mét hun organisaties maar ook persoonlijk - de migrantenvrouwen zo veel mogelijk te Wethouder Neks Blommers bood de Vrouwenraad een kunstwerk aan; het werd in ontvangst genomen door Olney Blijd en Annie Donker van het organi satie comité. Geen schijn van kans had de fami lie Van Vulpen van de Dorrestein weg toen ze vorige week naar de vergadering van de raadscommis sie Ruimtelijke Ordening kwam. Het College had het verzoek om een voorbereidingsbesluit voor het stukje Dorresteinweg waar hun ca ravan staat al van de hand gewezen en niets wees erop dat de commis sie het daarmee oneens zou zijn. Toch trok mevrouw Van Vulpen de stoute schoenen aan en ze hield voor de politici een bewogen pleidooi om het haar en haar man mogelijk te maken de caravan - die "gedoogd" wordt tot hij instort - te verruilen voor een nieuw huis, op dezelfde grond natuurlijk. De Van Vulpens wonen al elf jaar in de tij delijke behuizing, samen met drie kin deren. Al die jaren vragen ze de ge meente al om een bouwvergunning, maar dat lukt steeds maar niet, omdat het bestemmingsplan aangeeft dat ze op een "tuin" wonen, en dan mag er niet gebouwd worden. Terwijl om hen heen de ene na de andere Dorresteinweg-be- woner zonder veel problemen wél ver- Ai V, gunning krijgen. "Maar wij hebben niets te bieden, daarom worden we ge discrimineerd," aldus mevrouw Van Vulpen. Aanvankelijk liet de commissie zich niet overtuigen. De ene na de andere fractie wilde unverfrohren aan het be stemmingsplan vasthouden en pas na een bewogen pleidooi van mevrouw Van Vulpen krabde de commissie zich nog eens achter de oren. Ze maakte duidelijk dat haar man op de grond ge boren was en dat ze beiden hard werk ten om er te kunnen wonen. "Maar jul lie gedogen ons alleen maar tot de boel in elkaar zakt." Rob Joustra (BAM) was de eerste die zich liet vermurwen ("Na elf jaar is er toch een soort gewoonterecht ont staan") en toen ook Bert Krijger (WD) - die erop wees dat straks het hele gebied Boerenstreek wordt volge bouwd - aan PvdA-wethouder Pieter ten Hove vroeg het voorstel terug te ne men ging ook de rest van de commissie overstag. Ten Hove beloofde nog eens te bekijken of er een mouw aan te pas sen was. Of dat gelukt is zal wellicht in de raadsvergadering van morgenavond blijken. steunen. Ze besloot met het advies om diezelfde dag (Statenverkiezingen) op een vrouw te stemmen en de vooroor delen tegen buitenlanders op elk ter rein, ook tijdens verjaardagen, te ont krachten. "Als we dat allemaal als een persoonlijke opdracht zien bewijzen we de buitenlandse vrouwen en kinderen een grote dienst." Olney Blijd, de nieuwe coördinator van het Internationaal Vrouwencentrum, zag de Vrouwendag als symbool voor gelijke behandeling. "We moeten niet alleen dit moment, maar élke dag stre ven naar zusterschap." Ook van Turkse zijde, o.a. door Huriye Onal, werd kort stilgestaan bij de migranten- problematiek. "Ik heb me hier in Soest nooit echt een buitenlander gevoeld. Waarom horen we dan voortdurend enge verhalen over discriminatie? We zijn toch allemaal vrouwen en men sen...?" Solidariteit De bijeenkomst werd kort onderbroken door VVD-wethouder Neks Blommers, die een deel van de dag bijwoonde met haar PvdA-collega Pieter ten Hove. Blommers bood de organisatie en schil derij aan en stelde vast dat de Vrouwen dag "leeft" in Soest, hoewel misschien iets minder dan in Polen, waar de dag volgens haar daar wonende dochter nog intensiever wordt gevierd. Volgens de wethouder (die ook emancipatie in haar portefeuille heeft) maakt onderlinge solidariteit de vrouwen sterk. De bezoeksters konden vervolgens ge nieten van het optreden van de Surinaamse cabaretière Jetty ter Borg, die met haar amusante act de zaal wist te boeien. Daarna volgde een discus sie met Gonnie van Zalinge, waarin het belang van "netwerken" werd onder streept. Tegen het einde van het propgramma werden de deelnemsters samengesmeed tot een groot koor, dat onder leiding van Leni van Schaik Turkse, Surinaamse en Nederlandse liedjes zong, waarna de dag werd af gesloten met een hapje en een drankje. Volgens Vrouwenraad-voorzitter Annie Donker konden de organisatoren terug kijken op een geslaagde Vrouwendag, waarvan de ontspannen sfeer een van de belangrijkste kenmerken was. voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 H Sedert 1987 houdt de Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort, op de vrijdagochtenden van 10.00 tot 11.00 uur spreekuur te Soest, afdeling Sociale Dienstverlening, Raadhuis plein 1. Men kan op het spreekuur te recht met vragen over kinderbijslag, AOW-pensioen, AWW-pensioen voor weduwen, weduwnaars en wezen en gemoedsbezwaren waar iedereen, iedereen ontmoet. Uit een auto die stond geparkeerd op de JanThijssenhof is een radio/cd-spe- ler gestolen. Dat moet zondagavond zijn gebeurd. De gedupeerde is een 42- jarige Soester. Een videorecorder, een videocamera, gereedschap en diverse cd's zijn ont vreemd uit een woning aan de Wiardi Beckmanstraat. Dat gebeurde tijdens een inbraak die zondag is gepleegd. De inbreker forceerde een raam. Op de Meidoornweg zijn een radio en de hoorn van een autotelefoon uit een auto gestolen. Dat heeft een 44-jarige man aan de politie meegedeeld. De in braak is zondag gepleegd. I I verjaardagsdiner- menu's van f 45,- tot f 100,- p.p. I I i Voor vrijblijvende documentatie: Bel 030 - 28 24 77 i Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven i Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance jj^ budgettair verantwoord Op de Sparrenlaan is uit de auto van een 45-jarige vrouw de autotelefoon gestolen. Dat moet zijn gebeurd in de nacht van zondag op maandag. WW PERSOONLIJKE Wij maken een T-shirt voor u mét uw eigen foto of met uw lievelings opname...Kinder t-shirt ƒ24,95 en een volwassen t-shirt vanaf slechts Wem Van Oosten fotoservice Soeslerbergseslraat 57 Winkelcentrum Soesl-Zuid 02155-13109 Van Weedeslraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 Hamseweg12IV Hoogland 033-807151 Moet dat nou: dure investeringen in gebouwen terwijl de gemeente op het punt staat om in het kader van de kerntakendiscussie het mes in allerlei voorzieningen te zetten? Die vraag zweefde duidelijk boven de tafel tijdens de vergadering van de commissie Milieu. Zij boog zich vorige week over het voorstel om het milieu-educatief centrum (MEC) aan de Molenstraat - ook wel bekend als de "Kwekerij" - te gaan uitbreiden (140.000 gulden) en Spullenhulp aan de Schans ex tra opslagruimte en parkeerplaat sen te geven (120.000 gulden). Het voorstel was feitelijk een uitwer king van een WD-motie die in de be grotingsvergadering van oktober al was aanvaard. Eerst was er het idee om het MEC ook maar naar de Schans te ver plaatsen, omdat daar toch al zoveel "milieu" geconcentreerd is. Bij nader inzien kan dat echter niet, omdat het terrein ongeschikt is en de operatie veel te kostbaar, want er staat op de Schans misschien van alles te gebeuren (rond weg). In de tussentijd moeten de ruim teproblemen, zowel van het MEC als van Spullenhulp, wel opgelost worden. De oplossing voor de problemen bij Spullenhulp kreeg nagenoeg algemene bijval, al gaf Wil Stekelenburg (PvdA) wethouder Ries van Logtenstein (CDA) nog de suggestie mee om eens uit te zoeken of Spullenhulp misschien zélf een loods of zo kan neerzetten. "Dan kan 't vast voor minder geld..." Alleen Harry Witte (GGS) vond het "iets te snel gaan" om nu al weer nieuw bouw bij het kringloopcentrum te gaan plegen. "Het gebouw staat er nét." Hij dacht dat een soort zoutloods goedko per zou kunnen zijn, desnoods met een dekzeil eroverheen, maar de andere fracties waren het met de wethouder eens. Die legde nog eens uit dat de aan bouw bij het kringloopcentrum "zonder franje" gebeurt: een simpel dam wand- profiel met een stenen vloer, zonder verwarming, dus zo sober mogelijk. 'Parkeren' De commissie hikte aanzienlijk meer tegen de verbouwingsplannen voor het MEC aan. Pieter Moens (GPV/SGP/ RPF) wilde hooguit een aanpassing om het gebouw toegankelijker te maken voor gehandicapten. Wil Stekelenburg wilde liever nog helemaal geen geld uit geven zolang de kerntakendiscussie niet is afgerond en pleitte ervoor de 140.000 gulden voorlopig dus maar te "parkeren". Ook Ellen Huberts (WD) wilde de zaak nog even open houden, ook al omdat nog niet duidelijk is in hoeverre de buitendienst van de afde ling-Groen (het wijkbeheer) in het ge bouw gaat passen. Jan Pieter Lokker (CDA) vond mi lieu-educatie beslist een kerntaak, die een goed centrum verdiende. Wel had hij twijfels over de vraag welke groepen burgers er nu precies naar het centrum gelokt zullen worden om zich te laten voorlichten over het milieu. Mieke Swinkels (D66) toonde zich ook een vurig pleitbezorgster voor het MEC - "zolang we acht ton uittrekken om de balie in het raadhuis te verzetten kan dit er ook wel af' - en ook Nel Koster (GL-PS) was voor. Harry Witte (GGS) zaaide echter op nieuw twijfel, ondanks zijn "warme hart" voor het MEC. Hij dacht dat de gemeente ook wel aardig uit de voeten kon met een mobiele expositieruimte, wat volgens hem minder dan 140.000 gulden zou hoeven te kosten. OokTee- ke Glastra (BAM) vond het wegge gooid geld. Hij vond dat de Kwekerij - die hij omschreef als een "villa" - mis schien beter verkocht kon worden en zag wel wat in het mobiele idee van Wit te. Huifkar? Wethouder van Logtenstein zat er een beetje mee. "Het betreurt mij dat u het voorstel niet allemaal volgt," sprak hij in een dubieuze poging tot taalvernieu wing. Milieu-educatie is volgens hem onomstreden een gemeentelijke kern- Een 41-jarige Utrechter was zo onder invloed van drank, dat hij na zijn aan houding op de Burgemeester Grothe- straat maandagavond uit zijn auto rol de. Het bleek dat hij 2,2 promille alco hol in zijn bloed had zitten. Omdat de auto was beschadigd, stelde de politie nog een onderzoek in. Daar uit bleek dat de Utrechter in Hilversum een fietser had aangereden, die hij ge wond had achtergelaten. Na verhoor is de man opgehaald door de politie van Hilversum. Ongeveer dertig woningen in Soest duinen zijn door de politie gecontro leerd op inbraak-gevoeligheid. Op grond van de resultaten van dat on derzoek krijgen de bewoners advie zen over hoe ze hun woning beter kunnen beveiligen. Het is een soortgelijk project als dat vorig jaar in de wijk Overhees werd ge houden, zij het dat het veel kleinscha liger is. Het is op verzoek van de Stich ting Bewonersbelangen Soestduinen gestart. De politie van het district Eemland-Noord reageerde positief en zegde haar medewerking toe. In tegen stelling tot het project in Overhees par ticipeert de gemeente niet, omdat het een particulier initiatief is. Dertig leden van de Stichting doen mee. Op basis van de adviezen van de poli tie kunnen ze hun woning voorzien van preventieve voorzieningen. Daarna neemt de politie nog een keer een kijkje. Indien blijkt dat de bewoners hun huizen volgens de normen hebben beveiligd, krijgen ze een certificaat. Met dat certificaat kunnen ze korting krijgen op hun premiekosten bij de verzekeringsmaatschappijen. taak, die steeds belangrijker wordt. In een mobiel MEC zag hij weinig. "Ja, al les kan, maar bij 'milieu' denk je toch niet zozeer aan iets mobiels..." De com missie bediende hem direct met sugges ties voor milieu-vriendelijke oplossin gen, zoals huifkarren, bussen op gas en zelfs een paard-en-wagen, maar Van Logtenstein maakte duidelijk dat het bij het MEC om méér gaat dan mooie ex posities over het milieu. Volgens sector-directeur Jaap van Gent is de verbouwing van het MEC - "het neemt een enorme centrale plaats in de Soester gemeenschap in" - hard nodig om Milieu-educatie en Groen sa men voldoende ruimte te geven, zodat er geen conflicten meer ontstaan. Voor het wijkbeheer van Groen is de Schans veel te a-centraal gelegen, onderstreep te hij. Stekelenburg opperde in de tweede ronde dat het na de kerntakendiscussie best eens zo zou kunnen zijn dat de ge meente een deel van de milieu-educatie wil afstoten. De wethouder dacht ech ter niet dat het zo'n vaart zou lopen, zo als volgens hem uit het Collegevoorstel voor de bezuinigingen wel zou blijken (maar dat was er nog niet). Modeverschijnsel Volgens Stekelenburg waren MEC's een beetje populair, net als schouwbur gen en zwembaden. "Maar die hebben we in Soest ook niet, en we hoeven toch ook niet willens en wetens groepen mensen naar binnen te trekken, of gaan we ze straks met een busje ophalen?" Qua taalbeheersing stak ze de wethou der trouwens naar de kroon, want ook zij voelde bij nader inzien wel wat voor "een iets wat mobiel is". Hoewel Lokker en Swinkels nog fel protesteerden tegen de betiteling van het MEC als "modeverschijnsel" lukte het ook hen niet de meerderheid op an dere gedachten te brengen. De meesten wilden het voorstel eerst nog maar eens in de boezem van de fractie bespreken en Van Logtenstein moest zich daarbij neerleggen. Wat de gemeenteraad mor genavond zal besluiten is daardoor nog onduidelijk. Zolang de gemeente de baas is over het CAI-net wordt er in poli tiek Soest al gekibbeld over de vraag welke tv-zenders er wel of niet moeten worden doorgegeven aan het volk. En zolang het net niet verkocht is aan de Remu zal dat wel zo blijven, want de "tillevisie" maakt altijd de tongen los. Vorige week kon de raadscommissie het weer eens niet eens worden over een programmaraad, die aan het gekrakeel juist een ejnde zou kun nen maken. Inzet van de discussie in de commissie Milieu - waaronder ook de CAI valt - was het voorstel van de Remu (welis waar nog geen eigenaar, maar toch) tot het instellen van een programmaraad voor heel Eemland (Soest, Amersfoort, Bunschoten) om zich over de keuze van het zenderpakket te laten adviseren. Een mooi streven, want wie zegt dat de Remu prcies weet wat goed is voor de kijkers, of de politiek? Het voorstel van de Remu komt erop neer dat de nieuwe programmaraad 9 leden gaat tellen (5 uit Amersfoort, 3 uit Soest, 1 uit Bunschoten), die twee maal per jaar in beslotenheid moeten gaan vergaderen. Oké-oké, reageerden sommige raadsleden, maar hoe weten die drie Soesters - wie moeten dat trou wens worden? - wat de Soester bevol king op het scherm wil hebben? "Dan moet je dus éérst weer iets in Soest organiseren, zodat ze met een duidelijk mandaat naar de vergaderin gen gaan," meende Wil Stekelenburg (PvdA). Teeke Glastra (BAM) had daar wel een idee voor: éérst een eigen Soester lokale programmaraad van zes mensen, die "voeling" met de bevol king houden. Bartho Anderson (WD) en Nel Koster (GroenLinks-PS) von den het voorstel prima, maar meenden dat de vergaderingen van de program maraad best in het openbaar mochten plaatsvinden. Ook Harry Witte (GGS) vond het een fantastisch plan. "Dan zijn wij tenminste van het gezeur af." Witte zag geen probleem in het feit dat Amersfoort met een meerderheid in de programmaraad vertegenwoordigd zou zijn ("Ik denk niet dat ze in Amersfoort heel andere dingen wilen dan wij in Soest"), maar dat was nu juist een van de bezwaren van Jan Pieter Lokker (CDA), die meende dat de Keistad dus altijd het laatste woord zal hebben. "Zo verkopen we onze ziel aan Amers foort..." Goedkope pulp Lokker stelde overigens vast dat de Re mu, als punt bij paaltje komt, zich niks van de programmaraad hoefde aan te trekken en vreesde dat er altijd een pak ket zou uitrollen om zo veel mogelijk mensen tevreden te stellen. "Dan gaan ze natuurlijk uit van de wensen van de gemiddelde burger en dan moet het ook nog commercieel interessant zijn, met andere woorden: we krijgen nog meer goedkope pulp." Hij zag overigens he lemaal niets in ook nog weer eens een lokale programmaraad. "Laten we als jeblieft niet wéér een lichaam in het le ven roepen, maar zelf onze verantwoor delijkheid nemen. Daar zijn we toch voor gekozen." Hij maakte duidelijk dat hij het "bakkeleien" over het zen derpakket eigenlijk wel aardig vindt. Lokker vond Mieke Swinkels (D66) aan zijn zijde. "We willen allerlei com missies inkrimpen, waarom dan nu weer zo'n nieuw orgaan? Dat wordt al leen maar een lege huls met een eigen vergadercircuitje." Ze vond het prima dat de bevolking meepraat over de zen derkeuze, maar zag de "meerwaarde" niet van een programmaraad, die ze dan ook overbodig vond. CD A-wethouder Ries van Logtenstein kon bij zo veel verdeeldheid geen alge mene conclusie trekken. De tweede ronde leverde ook geen nieuwe ge zichtspunten meer op en na een half uur besloot hij het hele voorstel maar weer in te slikken. Op De Bergjes is maandag een auto ge vonden die dezelfde dag in Hoevelaken was gestolen. De eigenaar, een inwoner van Hoevelaken, is verteld dat hij zijn auto kan ophalen. Er is één probleem: de wagen heeft geen wielen meer. r maison TELEFOON 1 31 82 SOEST SOESTERBERGSESTRAAT 32A

Soester Courant | 1995 | | pagina 5