SPRING 1995 59,- Aidds ÜIDII FOTOSWAGER Snoeppaleis: meer dan 115 soorten schepsnoep en andere lekkernijen La Route aan de Van Weedestraat: nieuwe zaak, 'oude' kwaliteit Prijswinnaars bij 40-jarige Gouden Snaar EEN BOEK DAT MEEGROEIT Kleur PASTEL- TRUIEN Zo verzamel je de mijlpalen uit een kinderleven 1990-1995 Glass vijf jaar: WZELF Geld en weegschaal uit winkel gestolen Wim van llnoru Gouden sieraden uit woning weg Inbreker bekent Kwaliteit Model WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT 1HANDEL WANDEL Lustoord voor liefhebbers van 'lekker' Cafetaria én ijssalon weer op één adres Kinderportretalbum bij Foto Swager Koffertje met geld weg uit auto i DE Gl LDEFOTOGRAAF HEEFT OOG VOOR MENSEN DE GILDEFOTOGRAAF HEEFT OOG VOOR MENSEN VRIJETIJDKLEDING VAN WEEDESTRAAT 59 TELEFOON 24595 T Sinds vorige week is Soest weer een m echte, ouderwetse snoepwinkel rijk: het Snoeppaleis aan de Van Weede- .1 straat 21. Dat "ouderwets" slaat niet op de fraaie zaak zelf, want die is fris en modern, maar op het produkt dat A er wordt verkocht. Snoepjes, snoep- 9 jes en nog meer snoepjes... 9 Voor liefhebbers van 'lekker' is het 9 Snoeppaleis dan ook een waar lustoord, 9 waar het grootst denkbare assortiment 9 snoepjes bij elkaar is gebracht. Alleen 9 al het losse schepsnoep - langs één 9 wand verzameld in ouderwetse open i potten - telt maar liefst 115 soorten, variërend van drop, toffees en caramels tot wijngums, schuim en spekkies en 9 zo'n beetje alles-wat-daar-tussen-zit. I Alle soorten snoep - ook verpakt - zijn in het Snoeppaleis ruim aanwezig en het is werkelijk te veel om op te noe- men. Zuurstokken, noga. Engelse drop, pepermunt, chocola - ook Mars, Nuts, I Smarties enz. - zijn er volop, evenals I lollies, dropveters, dropkabels en zelfs bonbons, al dan niet in leuke geschenk- J verpakkingen. Ook zijn er volop j paaseitjes in diverse smaken en gezel- lig opgemaakte paasmandjes. I De voormalige ijssalon - nu weer terug- Ben en Ilona van der Molen van het nieuwe Snoeppaleis. Foto: Goos van der Wilt. Uit een winkel aan de Tamboerijn is een bedrag aan klein geld en een weeg schaal gestolen. De inbraak werd in de nacht van donderdag op vrijdag ge pleegd. De dader kwam binnen via een deur. Een 49-jarige man deed aangifte bij de politie. verhuisd naar de buren van cafetaria La Route - is in korte tijd omgetoverd toen een waar snoepjesparadijs, waar Ben en Ilona v.d. Molen de liefhebbers graag bedienen. Ook de kinderhand laat zich bij het Snoeppaleis gemakkelijk en dankbaar vullen: er zijn al losse snoepjes van een stuiver, een dubbel tje en een kwartje. De afdeling "kinder goed" telt alleen al zo'n 50 soorten. Het Snoeppaleis houdt rekening met z'n klanten. Daarom zijn er heel wat snoepsoorten met natuurlijke kleurstof fen, of zelfs helemaal zonder, want er zijn kinderen die daar niet goed tegen kunnen, en er is ook suikervrije drop. Het Snoeppaleis is gevestigd aan de van Weedestraat 19 en geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 18.00 uur (op vrijdag ook van 19.00 tot 21.00 uur) en op zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE NV0B - EN V»'Jjf ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Een 69-jarige Soester heeft aangifte gedaan van diefstal van gouden siera den. De juwelen werden uit zijn wo ning aan de Kastanjelaan gestolen. Dat gebeurde tijdens een inbraak in het weekeinde. De inbreker forceerde een deur en doorzocht de gehele woning. De politie heeft vorige week een 22- jarige man uit Amersfoort aangehou den op verdenking van een inbraak, die hij in december vorig jaar gepleegd had bij een garagebedrijf aan de Laanstraat. Hij nam daarbij kentekenbewijzen, sleutels, een radiocassetterecorder en geld weg en ging er tevens vandoor met een auto, die overigens later werd aan getroffen. De man heeft een bekente nis afgelegd. Terug van weg geweest Naturellen naast poederige pastels Felle kleuren worden iets verwassen en gecombineerd met super wit Die voelt, valt en klinkt Zachte micro, bubbels en crispy nylon Subtiele structuren mix in één vorm en één kleur Alleen voor vrouwen, zachten comfortabel In details beïnvloed door het Verre Oosten zie Van Weedestraat 63 3761 CA Soest Tel. 02155-12424 De kinderjaren vliegen voorbij. Mijl palen zoals de eerste stapjes worden al snel herinneringen. De Gildefotograaf heeft nu een leuke oplossing om herinneringen aan de eerste zes kinderjaren vast te leggen. Het kinderportret- FOTOGRAFEN album 'Kijk, dit ben ik'. U krijgt het cadeau wanneer u een eerste fotoportret van uw kind laat maken. GILDE In het exclusieve album is plaats voor zeven professionele foto's van de Gildefoto graaf. Foto's die gegarandeerd goed van kwaliteit en sfeer zijn. Op vrolijke tekst pagina's kunt u de belangrijke feiten en voorvallen per jaar opschrijven. Zo groeit er door de jaren een onvergetelijk kijkboek. prachtig bezit voor nu en voor later. PAGINA 11 Nieuw en fris, maar oud en ver- ouwd tegelijk: dat is cafetaria La Eloute aan de Van Weedestraat 19, die vorige week zijn deuren hero- ende na een grondige verbouwing. De zaak is van binnen en van buiten opgefleurd, waarbij het nodige op z'n kop is gezet. pud en vertrouwd zijn de gezichten van Ëen en An v.d. Molen, die zich de laat ste vijf jaar in het aanpalende pand [Vooral bezig hielden met de verkoop pan ijs ("Milano"). De ijssalon vormt [sinds vorige week weer één geheel met net cafetaria, want het volledige ijs- Iassortiment - dus élle 18 soorten schep ijs en de 15 smaken milkshakes, plus het soft-ijs - is meeverhuisd. Ben en An hebben - samen met hun zoon André en diens vriendin Diana - de oude draad weer opgepakt en voe len zich in de royaal verbouwde snack bar weer helemaal thuis, al heeft de zaak met zijn nieuwe interieur en zijn fonkelnieuwe, moderne bakwand intus sen wel een hele gedaanteverwisseling ondergaan. Wat de kwaliteit betreft is alles dus bij het oude gebleven: snacks, broodjes en hartige "happen" - het is er allemaal. De sortering is overigens uitgebreid, want er zijn nu ook heerlijke shoarma en spareribs verkrijgbaar. Het interieur V.l.n.r. An, Ben Sr., Diana en André van der Molen van La Route. Foto: Goos van der Wilt. is echter helemaal nieuw, inclusief de entree en de opstelling. Met een frisse, lila-getinte grijze betimmering en 24 royale zitplaatsen is La Route als van ouds een rustpunt aan de drukke win kelstraat, waar het voor de winkelende Soesters goed toeven is. La Route is zeven dagen per week ge opend, meestal van 11.00 uur 's mor gens tot 20.00 uur 's avonds (op vrij dag tot 21.00 uur), maar op zondag en maandag gaan de deuren een uurtje la ter (om 12.00 uur dus) open. VANAF In november en december 1994 was het bij de Gouden Snaar groot feest i.v.m. het 40-jarig jubileum. In deze periode waren er verschillende akties. Een daarvan was de jubiieumcheque-aktie, waarvan af gelopen week de prijsuitreiking plaatsvond. Door een slagzin zo origineel moge lijk af te maken kon men meedingen naar een verblijf met 6 personen in een van de vijf te verloten bungalows op Gran-Dorado Port Zélande. Uit de ingezonden jubileumcheques, voorzien van een slagzin, zijn onder toeziend oog van notaris R.E. Schip pers de volgende prijswinnaars getrok ken. Fam. Dijkstra: "De Gouden Snaar laat al veertig jaar van zich horen en zien, en krijgt voor service een 10." Fam. Goudriaan: "De Gouden Snaar laat al veertig jaar van zich horen, 't is echt waar, voor kwaliteit, service en kennis van zaken, kun je alleen maar terecht bij de Gouden Snaar." Fam. de Zoete: "De Gouden Snaar laat al veertig jaar van zich horen en is in De verzamelde prijswinnaars met enige "aanhang") de Gouden Snaar. Foto: Herman van Dam. de wijde omtrek een genot voor de 'ogen' en 'oren'." Fam. van der Meulen: "De Gouden Snaar laat al veertig jaar van zich ho ren, met de aanschaf van de geluidsap paratuur is heden op dit uur voor ons! de muziek geboren." Fam. Beernink: "De Gouden Snaar, laat al veertig jaar van zich horen, koopt, daarom muziek bij De Gouden Snaar, dan geniet je jaar op jaar." Tijdens de baby-, peuter- en kleuter jaren gebeurt er veel in een kinder leven. Kleintjes veranderen snel, en foto's zijn een leuke manier om al die ontwikkelingen vast te leggen. Gildefotograaf Foto Swager heeft daar een verrassende, nieuwe oplos sing voor: het kinderportretalbum "Kijk dit ben ik" Pagina's voor portretfoto's worden af gewisseld met vrolijk geïllustreerde tekstpagina's, met daarop invulteksten om herinneringen en voorvallen op te schrijven. Wie een kinderportret laat maken bij Foto Swager Van Weede straat 85, krijgt het kinderportretalbum gratis. Foto Swager heeft veel ervaring met het fotograferen van kinderen. Foto graaf P. Swager: "Wij werken al lan ger met een soort vrije abonnements vorm voor kinderportretten. Veel ouders of grootouders laten één keer per jaar een professioneel portret ma ken van hun (klein)kind en verzame len die in een speciaal album. Maar uit reacties merken we dat mensen meer willen. Het bewaren van herinneringen doe je ook door leuke gebeurtenissen op te schrijven. En dat gaat prima sa men met de foto's, in het nieuwe kinderportretalbum". Mijlpalen Het kinderportretalbum "Kijk dit ben ik" is het gezamelijke werk van de Gildefotografen, kinderboeken schrijfster Vic Sjouwerman en illustratrice Maritgen Matter, die de kleurige tekstpagina's ontwierp. De invulteksten nodigen uit om belang rijke mijlpalen in een kinderleven vast te leggen, zoals de favoriete kleren of de eerste liedjes die het kind kan zin gen. Het album krijgt zijn waarde en wordt compleet door elk jaar een professio neel gemaakt fotoportret toe te voegen. "Een portret dat in alle rust gemaakt is, waarop het kind ontspannen is en zich laat zien zoals het is. Een portret met een hoge beeldkwaliteit, zodat het tot een mooi formaat kan worden ver groot", aldus Gildefotograaf P. Swager. Bij het kinderportretalbum (formaat 22,5 x 23,5) is er keuze uit drie ver schillende omslagen en drie verschil lende inhoudsboekjes. Behalve het boekje 'Kijk dit ben ik' voor de leef tijd 0-6 jaar is er een vervolgboekje voor de leeftijd 6-12 jaar. Voor ouders die geen prijs stellen op de invul-tekst- pagina's is er een boekje met zes blanco pagina's. Korting Het album 'Kijk dit ben ik' wordt ca deau gegeven bij het maken van een eerste fotoportret. Foto Swager maakt het erg aantrekkelijk om het album door de jaren heen compleet te maken; bij elke nieuwe foto krijgt de bezitter van het album een kortingscheque. Deze geeft recht op een trouwe-klantjes-kor- ting bij het maken van het volgende portret. Een 56-jarige Soester keek vorige week wel heel beteuterd toen hij op de Smits weg uit zijn auto stapte om een brief in de PTT-bus te deponeren. Hij moest even wachten en hoorde in de tussentijd een andere auto hard weg rijden. Toen hij weer in zijn wagen ging zitten miste hij een koffertje met daarin een geldbedrag van ca. 200 gulden. "terk sse, i. iaal rrast! KINDERPORTRETALBUM CADEAU VAN WEÉDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON: 02155-13917 Etalages: Elke keer weer geeft elke etalage, qua stijl en kleur aan, hoe je met glas of kristal in je eigen interieur kunt spe len. De medewerksters van Glass ad viseren daar ook graag in. Assortiment: De zaak heeft met haar letterlijk schit terende uistraling de drempel voor de klant verlaagd, door zo'n leuk en ge waagd assortiment samen te stellen dat er voor iedereen wel altijd iets te vin den is. Bekend zijn al de merken: Kosta Boda, Vera Walther, Isle of Wight Glass, Bohemia, Mats Jonasson en de glasserviezen van J.G. Durand (hiervan zal binnenkort een sterke uitbreiding zijn). De olielampjes, karaffen, kande laars, parfumflesjes en schalen vinden Een Lustrum: Eind maart, om precies te zijn de 28ste, bestaat Glass in de Laanstraat/hoek Parklaan te Baarn vijf jaar. De Winkel: In de afgelopen vijf jaar is deze speciaalzaak van glas en kristal lang zaam een begrip geworden voor Baarn en omstreken, want ook de klanten buiten Baarn hebben Glass gevonden. De Klant: Mede gesterkt door de vele leuke reac ties van zowel de oude vertrouwde klantenkring als de nieuwkomers, die altijd geheel verrast zijn tijdens een bezoek aan de zaak ("mogen wij even rondsnuffelen?"), stapt Glass vol ver trouwen het volgende lustrum in. Hannie Sipkema van Glass, dat vijj jaar bestaat. Foto: Goos van der Wilt. altijd weer een leuke plek bij de ontvanger(ster). Op naar de tien Glass zou Glass niet zijn als het volgende vijfjaar niet nog actiever zijn. Elke maand komt er een thema over glas en kristal. Hoe dat blijft nog even een verrassing. Feest: Natuurlijk laat Glass dit eerste voor haar klanten niet voorbij gaan. Op dinsdag 28 maart 10.00 uur start Glass met aktieweek, die duurt tot en met dag 1 april (geen mop) tot 17.00 met een korting van 5% op het assortiment. Elke klant zal, net de start vijf jaar geleden, den met een presentje van

Soester Courant | 1995 | | pagina 11