gen Het is nog Robert Auto Smeeing levert 'monsterorder' /(JE 1.95 olaroid beschermt kinderogen tegen V-licht Boekenweek 1995 15 t/m 25 maart 'Mensen het idee geven: je bent de moeite waard om naar te kijken...' 1 HANDEL WANDEL "Lente" een nieuw geluid, [EREN HOF i frisse V. d. Ven neemt finale voor zijn rekening Libris. De Complete Boekhandel. Gratis paas-spaaraktie bij Winkelcentrum Overhees 6 C1000 ideeën nog meer tips en aanbiedingen All Wheel Drive op meeste Subaru Legacy-modellen 16?5 16?5 -^2!!^ WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT advertentie Negen Fiat Punto 's in één keer oaaraktie >or gratis abakshop 'Hartje Zuid' nadert voltooiing ;1 'elenzen of- rheid en. Bentu ;s-aanbod. Goede zonnebrillen bij Brilcentrum Nota tmf itnltrr; Kleur Kans op 'oplopendewaardebonnen Nieuw blad in ClOOO-supermarkt Veel voordeel Nieuw bij Gebr. v.d. Pouw Kraan Lichte stormschade Hoofdwond meisje k dus ook een moderne coupe met de warme tinten van „Colors of your mind". Ook de heren zijn welkom! Zooiffubeb Schoonheidsspecialiste Cisca van der Zijden: F PAGINA 13 i elke fl. lo,- eierbon. erbon krijgt en gratis. - Soest >5-23420 <E MAANDLENS Afgelopen vrijdag vond bij de fa. H. van Asch aan de Industrieweg de officiële overdracht plaats van maar liefst negen auto's van hetzelfde type, die in één keer werden af geleverd. Leverancier was Auto Smeeing, de bekende Fiat dealer van de Koningsweg. De negen auto's zijn bedoeld voorde machinisten van Van Asch, die ze gebruiken om van huis naar hun kranen, draglines, shovels en andere "grond werk"-machines op de werkplek te gaan. Op de foto de fees telijke overhandiging van de sleutels door dhr. Robert Smeeiing, directeur van Auto Smeeing, aan directeur Henk van Asch, met op de achtergrond het nieuwe wagenpark van de fa. Van Asch. Nu is het nog volop Boekenweek. Reden genoeg om een bezoekje te brengen aan boekhandel Van de Ven in Hartje-Zuid. Niet alleen om het aantrekkelijHe boekenweekge schenkje in de wacht te slepen, maar ook omdat Van de Ven twee weken dicht gaat. Verbouwing en verhui zing. De bekende Soester boeken winkel wordt 75 vierkante meters groter. Het is tien jaar geleden dat boekhandel Van de Ven de stap naar de overkant waagde. Van de Ven, toen gehuisvest aan de Soesterbergsestraat, in het pand waar u nu bij banketbakkerij Dogterom voor iets lekkers bij de koffie terecht kunt, had ook toen behoefte aan meer ruimte voor meer boeken. De geschie denis herhaalt zich. De jongste yërbouwingsplannen voor Hartje-Zuid, die nu in het eindstadium komen, bo den Van de Ven een nieuwe kans op een nog ruimere toekomst. Volgende week worden de 75 meters erbij getrok ken. Een en ander wordt grondig aan gepakt: Van de Ven trekt er veertien dagen voor uit; richt zijn boekwinkel helemaal opnieuw in en zal op dinsdag 12 april het flonkerende literaire do mein in Hartje-Zuid aan het lezersvolk presenteren. Ruim Vorige week bood de familie Wessels, bekend als de stuwende kracht achter het Van de Ven-concern, alle boeken kasten te koop aan. Dat heeft zijn uit werking niet gemist. Wie nu zijn krantje komt halen ziet op tal van plaat sen in de winkel, als in een auto-show room, kaartjes hangen met 'verkocht' erop. Het was en is dan ook een bui tenkansje om op een goedkope manier aan een solide wandmeubel te komen waarin uw genaaide of gelijmde vrien den een fraai plaatsje kunnen krijgen. De nieuwe 75 meters die Van de Ven bij zijn winkel kan trekken zorgen vooral voor veel meer loopruimte. Het 'eiland' dat nu nog pal voor de kassa staat en dat toch eigenlijk altijd een beetje een sta-in-de-weg was, ver dwijnt. De winkel zal vooral veel over zichtelijker worden. Het interieur is van A tot Z splinternieuw en de rubricering zal duidelijk en voor iedereen gemak kelijk te volgen zijn als een soort 'routing' die u al zoekend en keurend de weg door de winkel wijst. Ook de werkruimten, de 'aankomst' waar de boeken worden uitgepakt en de admi nistratie, krijgen meer meters toebe deeld. Al met al betekent dat zeker ook meer mogelijkheden voor een nog be tere service. Van de Ven zat er, door de snelle groei sinds de vestiging op de Zuidpromenade, wat krapjes bij. Het wordt allemaal in een klap opgelost. De heer Wessels rekent erop dat er begrip zal zijn bij zijn klanten voor de slui ting van veertien dagen. Hij gaat dat ongemak met ingang van dinsdag 12 april ruimschoots goedmaken. Nog een boekenweek Zodra de nieuwe winkel open gaat en Hartje-Zuid daarmee eigenlijk de finale van de totale renovatie van het centrum beleeft, wordt er feitelijk een tweede boekenweek ingeluid. Van de Ven heeft een smaakvolle voorraad geschenk boeken aangelegd, die een aantrekke lijke rol bij de openingsaktie zullen spelen. Meer wil de heer Wessels er niet over kwijt. De klant wordt ruimschoots beloond voor veertien dagen 'droog staan'. Wessels rekent erop dat ieder een zijn of haar leesvoer, van krant tot en met de Dikke Van Dale, voor een keer wel bij de geachte 'waarnemende' collega's zal kunnen vinden. De ver onderstelde krachtige binding met zijn klanten wettigen een dergelijke wissel zijns inziens wel. 'Trouwens," besluit Wessels "ik zou werkelijk niet weten hoe we het anders zouden moeten aanpakken. Er is ge woon geen ruimte om plaatselijke in grepen in de winkel door te voeren. We moeten wel dicht. We gaan er met z'n allen ferm tegenaan en over twee we ken is iedereen, hoop ik, het ongemak wel weer vergeten." Van de Ven is deze week nog drie da gen druk met de Boekenweek. Over veertien dagen begint hij dan aan zijn tweede. De klant begrijpt het best, ver moeden ook wij. F00N12387 ««««♦♦♦Hl >5-16747 30-12.30. Goede kinderzonnebrillen komen :eeds meer in de belangstelling te staan omdat mensen zich realiseren dat kinderogen uiterst gevoelig zijn voor blootstelling aan zonlicht.De |euze valt bij veel ouders daarom op een kwalitatief goede zonnebril van 'olaroid. De goedkopere brillen bie den, zo merkt men, hoegenaamd geen bescherming, omdat de scha delijke UV-stralen worden doorge iten. De nieuwe collectie kinderzonnebrillen yan Polaroid, de zogenoemde 'Kids collectie' bestaat uit vijftig modellen. Deze brillen staan bij Brilcentrum Nota I aan de Van Weedestraat uitgestald op pen speciale display, waarop tevens jratis balonnen en kleurkaarten te vin- Ben zijn voor de kleintjes. De fraaie yormgeving van de nieuwe collectie blijkt voor veel kinderen meestal de eerste aantrekkingskracht te zijn. De kleurstelling en de vorm van de mon- I turen zijn geheel afgestemd op de wen sen van de huidige jongeren. Wat belangrijk is bij het kiezen van een nieuwe zonnebril, is de kwaliteit van de lenzen. De lenzen in de Polaroid- f brillen laten slechts de goede stralen uit het zonlicht door. De UV-stralen die het netvlies van het kinderoog zwaar kunnen beschadigen worden niet door gelaten. Door de befaamde pola riserende lenzen bereiken die onzicht bare stralen nooit het oog. Doordat het gat in de ozonlaag groeit, heeft de zon steeds meer vrij spel. Daarbij komt dat kinderen, evenals volwassenen, door de langere vakanties meer uren per jaar buiten en dus onder de felle zon door brengen. Ais de ogen dan niet vol doende worden beschermd, kunnen vervelende beschadigingen optreden. Aantasting van het hoornvlies en vertroebeling van de lichtgevoelige ooglens zijn de meest voorkomende aandoeningen. Kinderogen Kinderogen komen er, doordat ze een voudig licht doorlaten, altijd het slecht ste vanaf. Het is dus zaak, om voor kin deren een kwalitatief hoogwaardige zonnebril aan te schaffen. De aandacht voor de ogen is geen overbodige luxe. Zeker in de zomer, maar ook in de win ter kan de zon flink schade aanrichten zonder dat mensen dat direkt door heb ben. Pas op latere leeftijd kunnen de ogen schade ondervinden van bloot stelling aan UV-licht tijdens de jeugd jaren. Maar ook kan de zon bij wijze van spreken direct toeslaan, waardoor oogirritaties ontstaan die lens vertroebeling, staar of zelfs hoornvlies beschadiging tot gevolg kunnen heb ben. Je kunt dan naar de winkel gaan en een fleurig brilletje van twee rijksdaalders kopen, maar echt verstandig is dat niet. Er moet altijd op worden gelet dat de aangeschafte bril de UV-straling voor homderd procent tegenhoudt. Polaroid- brillen bieden in elk geval altijd volle dige bescherming. De kleur van de lenzen kan een nuttige leidraad zijn bij de aanschaf van een kinderzonnebril. Die beïnvloedt name lijk voor een groot deel de kwaliteit. Bruin of grijs gekleurde lenzen geven doorgaans de meest optimale bescher ming tegen zowel UV-straling en zicht baar licht. Lenzen in tinten als paars of geel ogen wel leuk, maar ze bieden hoegenaamd geen kwaliteit, aldus Po laroid. Het is overigens een illusie om te den ken dat elke donkere zonnebril goed is. Het UV-filter, het kenmerk van de Polaroid-bril, blijft essentieel. Behalve bescherming tegen ultra-violet-licht nemen polariserende lenzen ook hin derlijke schitteringen weg in omgevin gen waar licht gereflecteerd wordt op horizontale vlaktes zoals water, sneeuw of op wegen. De modewensen van de kleinsten wor den door Polaroid zeker niet over het hoofd gezien. De brilletjes, die zowel van kunststof als van metaal zijn ver vaardigd, zijn bijna alle sportief getint en voorzien van allerlei vrolijke kleur tjes en dessins. Zo zijn er bijvoorbeeld bergsportbrillen voor de kleinsten die voorzien zijn van leren zijkapjes, waar door het schadelijk UV-licht de ogen niet kan bereiken. Bijkomend voordeel is dat een speciale coating is aange bracht zodat ook kinderen met een nik kel-allergie te allen tijde een Polaroid- zonnebril kunnen opzetten. De brillen uit de 'Kids-collectie' van Polaroid, die door de kleintjes zelf kun nen worden uitgezocht, zijn bovendien voorzien van een extra krasvrije beschermlaag zodat de kinderen, die toch veel buiten spelen, niet na een valpartij met een beschadigde bril thuiskomen. Informatie: Brilcentrum Nota, Van Weedestraat 87. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 De winkeliersvereniging Overhees (Tamboerijn) organiseert in de pe riode tot zaterdag 22 april een spe ciale paas-spaaraktie. De consument kan stempels sparen en uiteindelijke kans maken op waardebonnen met een "oplopende" waarde. Bij elke zaak in het winkelcentrum aan de Tamboerijn - met uitzondering van de A P-supermarkt - krijgen de deel nemers bij elke besteding van vijf gul den een stempel op een speciale stempelkaart. Op die kaart kunnen in totaal 16 stempels, maar er is er één voorgedrukt, zodat de consument nog maar 15 stempels hoeft te sparen. Al leen de A P-supermarkt geeft een stempel bij elke bestede f 25,-. Volle spaarkaarten moeten worden ge deponeerd in een van de twee gele spaartonnen die in het winkelcentrum staan (bij Tabakorie de Beer en slager de Bruin). Uit de volle spaarkaarten worden in de komende weken de win naars van de waardebonnen (meestal tien) getrokken onder toezicht van een functionaris van de politie. Deze bon nen hebben in de komende weken een "oplopende" waarde en zijn dus bij elke volgende trekking meer waard! De in geleverde spaarkaarten doen bij alle trekkingen mee. De vier trekkingen vinden telkens plaats op zaterdag. De eerste trekking is op 25 maart. Er worden dan tien waardebonnen van f 15,- getrokken. De tweede is op 1 april; dan worden er tien waardebonnen van f25,- getrokken, en vervolgens is de derde trekking op 8 april (tien waardebonnen van f 50,- en tenslotte wordt op zaterdag 22 april de hoofdprijs getrokken: een waardebon van f 250,-. De stempel-spaarkaarten zijn verkrijg baar bij alle Overhees-winkeliers. De prijswinnaars worden na elke trekking bekend gemaakt d.m.v. trekkingslijsten in de winkels en in de daarna verschij nende Soester Courant. C1000 Ideeën is de nieuwe naam voor het vertrouwde C1000 Maga zine. Maar liefst acht maal per jaar verspreiden alle ClOOO-onderne- mers per editie ruim 1,7 miljoen exemplaren van C1000 Ideeën. Het nieuwe consumentenblad staat vol met het laatste nieuws over de ClOOO-winkel. Men vindt er tientallen recepten, goed kope en smakelijke menu-ideeën, slimme huishoudtips, veel aanbiedin gen plus aantrekkelijke kortingscoup ons voor guldens extra voordeel. Met als feestelijk tintje voor het eerste num mer een dubbeldikke slagroomfeest taart van 900 gram, met voordeelcoupon voor maar f 5,98. C1000 Ideeën opent met een uitgebreid artikel (met vijf exotische recepten) over roerbakken, een kooktrend die steeds meer fervente aanhangers krijgt. Roerbakken is ge zond doordat er nauwelijks vet wordt gebruikt. Onder de kop "Rijst is de per fecte aardappelvervanger" maakt de lezer kennis met de verschillende bereidingswijzen van rijst. Rijst smaakt zowel bij zoete als bij hartige gerech ten en je kunt er haast eideloos combi naties mee maken. Het "Menuplan" schotelt een aantal gerechten voor zo als het "snack-idee", "koken onder een tientje" enz. en natuurlijk ook de stap- voor-stap. Goedkoop en toch heel lek ker! De "kinderkeuken" maakt van de kleintjes haast volwaardige koks. Verder staat deze editie bol van het nieuws over Cl000. De OP=OP cam pagne biedt de consument nog vier weken spectaculaire kortingen op in totaal 35 verschillende artikelen. Daar onder vallen een wok, barbecue, thee doeken, een krat met zes flessen Spa, Tiramisu, schoonmaakmiddelen, fraaie bekers, etc. De rubriek C1000 Ideeën geeft sugges ties en snelle raad in het huishouden. Wat niet ontbreekt zijn de puzzel (prijs: gratis boodschappen t.w.v. f100,-) en de Lezers Service, die f50,- uitbetaalt voor geplaatste lekkere of praktische ideeën met C1000 produkten. De zes voordeelcoupons leveren in totaal ruim f10,- extra voordeel op de voor de le zers. Meer informatie bij Cl000 v.d. Graaf, Zuidpromenade. Subaru heeft belangrijk nieuws: All Wheel Drive (kortweg AWD, ofwel permanente vierwielaandrijving) wordt zonder meerprijs geleverd op de volledige Legacy-reeks, met uit zondering van het basismodel. De Legacy-serie volgt hiermee de Subaru Impreza 1.8-modellen en de SVX, die reeds eerder AWD als stan daard-uitrusting meekregen. Subaru neemt met deze stap op het gebied van actieve veiligheid bij personenwagens een unieke positie in. Daarbij onder streept Subaru bovendien dat All Wheel Drive niet zomaar een recreatieve trend is, maar een veiligheidsvoorziening die méér grip, méér trekkracht en méér tractie biedt, onder Alle weg- en weer- WIJNHANDEL BROUWER BERENTZEN a qok APFELKORN per fles IJ. JONGE JENEVER a-j95 EENDRACHT per liter I JONGE BORREL LEGNER 30% per liter VIEUX LEGNER 30% per liter Bezorging maandag, woensdag en vrijdag. Bezorgkosten f 1,50. STEENHOFFSTRAAT 64 - SOEST TELEFOON 02155 - 12551 Hier en daar is vorige week storm schade ontstaan in Soest. Zo werd een auto van de politie beschadigd, toen enkele rood-wit geblokte hekken op de binnenplaats van het bureau omwaaiden. Op zowel de Hellingweg als de Koningsweg waaide een boom om en op de Clemensstraat kwam een ver keerslicht naar beneden als gevolg van de storm. Met een hoofdwond is vrijdagavond om kwart voor negen een zeventien jarig meisje naar ziekenhuis Eemland, locatie De Lichtenberg gebracht. Ze was door onbekende oorzaak ten val gekomen. aki dames/herenkapsalon Kerkstraat 44 3764 CT Soest Telefoon 02155- 12175 condities. Hierbij dient onder meer te worden gedacht aan gewone neerslag en wind, terwijl AWD onder echt win terse omstandigheden (harde wind en sneeuw) natuurlijk helemaal goed tot zijn recht komt. Ook op matige en zelfs op ongeplaveide wegen bewijst deze aandrijving zijn grote voordelen. De standaard permanente aandrijving op alle vier de wielen van de Impreza 1.8 resulteerde in het verkrijgen van de officiële titel 'Trekauto van het jaar'. Ook de Legacy AWD biedt logischer wijs voordelen bij het trekken van ca ravans, boot-, paarde- en andere trailers, met bovendien een extra hoog trekgewicht tot maximaal 1.600 kg (Wagon). Subaru, reeds twee decennia pionier op het gebied van All Wheel Drive voor personenwagens, brengt deze ontwik keling (het fenomeenAWD) binnen het bereik van een groter publiek. Bij de Vivio, Justy en E-wagon is aandrijving op alle wielen eveneens leverbaar, waarvoor bij deze modellen voorals nog een bescheiden meerprijs wordt berekend. Sommige Legacy-uitvoeringen blijven overigens ook nog met voorwiel aandrijving in het leveringsprogramma, echter zonder prijsverschil tussen AWD en voorwielaandrijving. Met handha ving van zeer concurrerende con sumentenprijzen neemt Subaru met All Wheel Drive als standaard-uitrusting, thans een unieke positie in. Informatie: Subaru-dealer Gebrs. v.d. Pouw Kraan, Middelwijkstraat. "Schoonheidsspecialiste is zo'n be laden woord, alsof het er alleen om 'mooi maken' gaat. Maar dit vak houdt veel méér in dan je klanten opgemaakt naar huis te sturen. Een goede verzorging van de huid, dat staat voorop." Dat zegt Cisca van der Zijden, sinds vorig jaar met haar schoonheidssalon gevestigd in Soest, aan het Choristenpad 75. In het souterrain van het fraaie huis - met een eigen ingang - biedt ze haar klanten niet zomaar een "schoonmaakbeurtje" met wat make- up, want eigenlijk vindt ze dat maar bijzaak. Goede huidverzorging, daar komt het op aan. "Het beeld bestaat dat je na een behandeling van de schoon heidsspecialiste als een soort clown weer op straat staat, en dat is jammer. Een goede verzorging van de huid geeft mensen meer zekerheid en zelfvertrou wen." Voor haar komst nar Soest had Cisca zes jaar lang een schoonheidssalon in Leidschendam. Door het werk van haar man verhuisde ze naar Soest, waar ze de draad weer heeft opgenomen. De persoonlijke benadering speelt daarbij een voroname rol. "Mensen moeten zich geen nummer voelen, maar zich op hun gemak weten. Je hoort tijdens de behandeling vaak heel wat over de mensen, en in die zin voel ik me soms wel een soort maatschappelijk werk ster." Schoonheid is een rekbaar begrip, vindt ze. Haar behandeling is dan ook niet zozeer gericht op het "plaatje", maar op wat de mensen van binnenuit uit stralen. Make-up en wat daar bijkomt spelen daarbij een veel minder grote rol dan velen denken en de ware schoonheid zit natuurlijk ook niet in een potje of een tube. "Ik wil de men sen in de eerste plaats het idee geven: je bent de moeite waard om naar te kij ken." Ontspannen Cisca stelt haar klanten dan ook zoveel mogelijk op hun gemak, houdt altijd oogkontakt, heeft een luisterend oor en probeert een ontspannen sfeer te creë ren. "Een uurtje in een schoonheids salon moet toch iets anders zijn dan een bezoekje aan de tandarts." Wat ze het leukste vindt is de mensen elke keer weer een tikje énders op te maken, met Massage Een heel belangrijk onderdeel van de behandeling is de gezichtsmassage. "Eigenlijk heeft een behandeling zón der massage geen zin," vindt ze. Ze past dat in principe dan ook altijd toe, in verschillende vormen: bindweefsel massage, maar ook een ontspannende massage met muziek op de achter grond. Ze heeft het wel eens meege maakt dat haar klanten dan even "on der zeil" gingen. Speciaal voor jonge mensen heeft Cisca van der Zijden ook een acnébehandeling op het programma staan. Eventueel wordt daarbij gebruik gemaakt van een stoom-apparaat, dat voor een goede reiniging van de huid zorgt. De meeste behandelingen duren ander half of een-driekwart uur, maar even tueel is - voor wie haast heeft - ook een korte behandeling van ca. een half uur Cisca van der Zijden: "niet zomaar een schoonmaakbeurtje met wat ma- ke up Foto: Goos van der Wilt mogelijk. Cisca werkt overigens uit sluitend op afspraak, maar is in begin sel de hele week bereikbaar, met uit zondering van het weekend. Het tele foonnummer is 24528 in Soest. subtiele verschillen, zodat het effect een beetje verrassend is. i Steeds meer mensen overwinnen c schroom voor een bezoekje aan c schoonheidssalon, ook mannen in u/1 presentatieve functies. Cisca heeft da, i 'voor een speciale opleiding hu/j verzorging in Den Haag gevolgd. 1\A der dan schoonheidsspecialiste voj zich "esthéticienne", zoals de F/1 aanduiding luidt. In haar werk gJhl ze zoveel mogelijk natuurpro' zoals o.a. Shoynear van'Oréar/

Soester Courant | 1995 | | pagina 13