SUKKING BV 7 Smikkelboetiek 't Stekkie cr Nieuws van de bibliotheek Moe? Lusteloos? Prikkelbaar? St 1S0ESTERBERGÏ Het vernieuwde Stekkie aan de Buijs Ballotlaan lik Top legt historie vast Hypnose in het Dorpshuis Veel belangstelling voor voorjaarsmode Dorpshuis Clubkampioenen Badso 't is niet niks voor een riks! Avant-Soleil in bedrijf RAAS- CpÏNGp Leuke mode SHOW leuke prijzen KINDERMODESHOW WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA 19 Winkel en klant van de maand AANSLAG i. Van kroket tot koud buffet Soesterberg 1940-1945 Unieke Voorjaars- en Paasshow Meer berichten over Soesterberg op pagina 35 stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten volwassenen drogisterij Volumemarkt wordt E-Markt Rothuis Paasactiviteiten bij Jeugdwerk Paaspakketten voor Polen VOLLEYBAL Nederlagen voor zowel heren als dames van AGAVS Tiende Straten- volleybaltoernooi VERENIGING SOESTERBERGS BELANG TENNIS LTV Soesterberg houdt open dag op zaterdag 1 april BADMINTON 2 Zwitserse tompoucen 2.50 Zweeds wittebrood 2.50 Dr. MOERMAN^ BAKKERIJ A. TAMMER Zonnestudio aan Dorpsplein al een begrip RESTAURANT heden i oolc IE N srstar Officieel wordt perceel Buijs Ballot laan 5 'Cafetaria smickelboetiek 't Stekkie' genoemd. Anderhalf jaar geleden begonnen Ben en Astrid hier hun nieuwe toekomst. Ze gaven toen niet alleen aan elkaar het ja-woord, maar ook werden ze de trotse bezit ters van 't Stekkie. Vanaf die tijd zagen zij hun klanten kring gelukkig steeds groeien. De re den was en is nog steeds een stuk kwa liteit. Al snel bleek dat er te weinig ruimte was voor zowel de klant als voor het personeel. Hen supersnelle verbou wing gaf een verbluffend resultaat. Het werd een veel ruimere maar ook een veel mooiere zaak, duidelijk gericht op een goede en vlotte bediening van de iniaantal toenemende klanten. Heel belangrijk is de uitbreiding van de aan te bieden produkten. Complete warme maaltijden in vele vormen en maten kan men er eten, meenemen, pstellen of zelfs laten brengen. Stok- Dodjes, poffertjes, spare ribs om maar ikele producten te noemen, die na de vernieuwing werden aangeboden en als broodjes over de toonbank gaan. Ben en Astrid staan soms met nog drie me dewerkers klaar om de grote vraag te beantwoorden. Beiden bekijken het met hun bekende glimlach, ze hebben immers hun eigen Stekkie gevonden waar ze met recht trots op zijn. Bestel lingen van bedrijven en ook van Sterrenberg komen met de regelmaat van de klok binnen. Een duidelijk be wijs van de kwaliteit die 't Stekkie le vert. De vaste medewerkers Ronny en Robin staan garant voor een vlotte en vakkundige bediening. De klanten van de maand zijn dhr. en mw. van Twist. In november kwamen ze uit Koog aan de Zaan en streken neer in één van de vele Apollo-woningen. Afkomstig uit een land van molens en rietkragen hebben ze zich snel aange past. "Nee, geen sprake van heimwee. We voelen ons hier thuis en genieten van de overvliegende vliegtuigen." Als klant van de maand wacht hen in 't Stekkie een verrassing. Buys Ballotlaan 5, Soesterberg - Telefoon 03463-51238 De plaatselijk bekende schrijver en oud-Soesterberger Dik Top is er an dermaal in geslaagd een bijzonder oek over Soesterberg samen te stel den. Alle aandacht heeft hij gericht öp het Soesterbergse leven in de bange jaren 1940-1945. Hoe zag het dorp er toen uit en wat [speelde zich in die donkere jaren af? Verzetsmensen en hun aktiviteiten, de [agressie en het geweld van de Duitsers, naar ook de bevrijding. Vrij nauwge- KDe lente nadert en één van de eerste ■lente feestelijkheden is een unieke Ivoorjaars- en paasshow die jaarlijks [wordt georganiseerd door Anneke I Vestering uit Soesterberg. Deze keer is Ihet op zondag 26 maart van 10.30 tot J 17.00 uur in Brasserie de Tuin, Rade- I makerstraat 6 te Soesterberg. I Zij laat zien Wat er tijdens de aanko- I mende workshops allemaal gaat gebeu- I ren. Zo is er een paasboek te zien en I natuurlijk ook de paastafelstukken. Om I vooral te tonen wat creatieve handen 1 kunnen maken, heeft zij een aantal da mes uitgenodigd om aan deze voorjaarsshow deel te nemen. Tevens is er gelegenheid zich voor di verse workshops in te schrijven. Ook Pino kindermode is daar te zien en pre senteert dat elk uur tussen 12.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis. zet worden veel gegevens omschreven en uiteraard mét de nodige foto's om lijst. Vanuit zijn woonplaats in Noor wegen was het voor hem moeilijk za ken doen en zo werd zijn vriend dhr. Cor Sukking bereid gevonden dit voor hem te regelen. Immers is het een hele opgaaf een boek te laten drukken en uit te geven. Dat kost op voorhand veel geld en om die reden startte dhr. Sukking onlangs een financiële aktie om de uitgave van dit belangrijke do cument te kunnen realiseren. Zo wendde hij zich onder andere tot het Prins Bernhard Fonds/Anjer Fond sen. Onlangs kreeg hij bericht dat dit fonds een garantie geeft van f 2000,— voor de publikatie van het boek Soesterberg 40-45. Vervolgens heeft hij veel steunaanvragen verzonden naar Soesterbergers en daarbuiten. De uit gever wil eerst een bedrag van f 14.000,- zien voordat hij met de uit gave begint. Dhr. Sukking hoopt dat hij zal slagen in het tijdig bijeen brengen van het gevraagde bedrag. e® Dorpsplein 17B 3769 DA Soesterberg Een koekje van eigen deeg (D.M. Davidson) Op een chique middelbare school in de V.S. wordt na een diner een leer ling vermoord gevonden; de eigenaresse van een carteringbedrijf gaat op onderzoek uit en ontdekt dat er erg veel ouders een motief had den. Blinde woede (D. Lorne) Een uit de gevangenis ontsnapte psychopaat heeft slechts één doel: de blinde afstraffen die hem achter de tralies heeft doen belanden. Operatie Pegasus (W.v.d.Veer) Drie verhalen over de Slag om Arnhem en over het Nederlandse verzet. Dicht bij later (H. van den Horst) Een meer dan informatief boek voor vijftigplussers, waarin onderwerpen als contact met de notaris, euthana sie, ontslag, VUT, gezond blijven, je kennis verrijken, behandeld wor den. Kindertraktaties (G.Vogt) Een scala aan gezonde, hartige, zoete en grappige hapjes om te trak teren op de creche, op school en op verjaardagsfeestjes. Nieuwe jeugdboeken Beren voor een baby (Martin Waddell) Wanneer er een nieuwe baby is, brengt iedereen een beer mee. Peu ter Tom is bang dat er voor hem geen plaatsje meer overblijft. De kauwgomballon (Paul Phoelich) Vier kinderen maken, per ongeluk, een reis met een luchtballon. Het is een speciale ballon: hij is van kauw gom en snot. De kinderen beleven van alles; storten bijna in zee, ont moeten de rijkste man ter wereld en landen op de Noordpool. Idiaan met blanke voet (Maria Jaques) Het indianenmeisje Poli en haar broer worden ontvoerd om naar de 'blanken'school te gaan. Ze denken maar aan één ding: weg van hier! Maar het loopt helemaal anders dan ze zich hadden voorgesteld. Linker foto: Ben, Astrid, Ronny en Robin van het nieuwe Stekkie aan de Buys Ballotlaan. Rechter foto: de klanten van de maand, de heer en mevrouw Van Twist. das""'* Becofort® dagradK B-cornp'eX Vaak het gevolg van een tekort aan vitamine-B! Neem dan de B-vitaminen van Dagravit. Voor een dagelijks opti maal energiepeil gebruikt u Dagravit vitamine B-complex en voor een krach tige, snelle aanpak Dagravit Becoforte, dé oppepper bij uitstek. De vitaminen van Dagravit®, dat maakt het verschil! Rademakerstraat 21 Soesterberg tel.: 03463-51326 "Hypnose en homeosiniatrie, twee wonderbaarlijke fenomenen." On der deze titel geeft dhr. Jan Ruwers op woensdagavond 5 april a.s. om 20.00 uur één van zijn vele landelijke lezingen over hypnose en homeosiniatrie in het Dorpshuis te Soesterberg. Deze boeiende lezing is voor iedereen toegankelijk. De en tree is f 10,— per persoon. Jan Ruwers heeft een praktijkervaring van meer dan dertig jaar. In al die ja ren heeft hij met hypnose en homeosiniatrie veel mensen kunnen bevrijden van geestelijke en lichame lijke aandoeningen. Ook in Soesterberg behandelt hij één dag in de week pa tiënten in zijn praktijkruimte met ver bluffende resultaten. Luisteraars van Radio Soest hebben al kennis kunnen maken met Jan Ruwers in zijn programma's op de dinsdag middag. Naast het behandelen van pa tiënten en het houden van radiopraatjes waarin luisteraars hem vragen kunnen stellen, geeft hij door het gehele land de cursus 'zelfhypnose'. Voor deze cursus bestaat veel belangstelling. Men leert in deze cursus om te gaan met stress maar ook lichamelijk- en gees telijk beter functioneren. De cursus start in april in Soesterberg. Homeosiniatrie is volgens Jan Ruwers een combinatie van homeopathie en de oosterse geneeskunde, de siniatrie. Deze verfijnde geneeskunde is door de artsen dr. Weihe en dr. de la Fuye ont wikkeld. De homeosiniatrie geeft de mogelijkheid vakkundig te diagnosti- seren en te behandelen. Hierbij wordt de oorzaak aangepakt van het symp toom. Deze vrij nieuwe geneeskunde belooft veel voor de toekomst. De homeosiniatrie omvat dan ook meer dan honderd indicaties, van een ver koudheid tot anorexia-nervosa, maar ook b.v. rugklachten incl. een hemia zijn met homeosiniatrie uitstekend te behandelen. Ruwers; "Hypnose heeft niets te ma ken met magie of bovennatuurlijke krachten. Hypnose is al zo oud als de mensheid zelf. Ook hoef je niet te ge loven in hypnose om een doeltreffende therapie in te zetten. Zo wordt hypnose toegepast op de pijnpoliklinieken in ziekenhuizen om pijn te verlichten of op té heffen. Hypnose of zelfhypnose is een uitstekende therapie om het hoofd te bieden aan stress in deze jach tige tijd. En alle functionele en organi sche stoornissen, van depressie.tot hart klachten, zijn gebaat bij hypnotherapie. Toch is de drempel naar de praktijk zeer hoog. Hypnose heeft voor de meeste mensen toch iets griezeligs', aldus Jan Ruwers. Daarom geeft hij deze lezing met een demonstratie. Voor meer in formatie over de lezing of over de cur sus zelfhypnose kan men bellen met Jan Ruwers, tel. 020-6953300. Het was maandag 13 maart volle bak in het Dorpshuis toen De Korte Mode zich presenteerde in de nieuwe voorjaarscollectie. Het werd een wervelende show waarin kleur, com fort en vernieuwde stoffen de boven toon voerden. Damesmaten van 36 tot en met 52 wer den in velerlei soorten en mogelijkhe den geshowd met de prettige bijkom stigheid van een grenzeloze mogelijk heid tot combineren. De collectie kan men kleurrijk en vooral vrouwelijk noemen. Er werd veel gebruik gemaakt van transparante en voile-achtige stof fen. Maar ook linnen, copko, stretch kwaliteiten en micro-fïbre kon men in deze voorjaarscollectie terug vinden. Vooral micro-fibre kreeg veel aandacht. De stof bestaat uit de fijnste microfilamenten waardoor het bijzon der zijdeachtig aanvoelt en mooi soe pel valt. Ook is het ademend, dus niet benauwd in de zomer, duurzaam, ge makkelijk wasbaar en vooral prettig om te dragen. Opvallend waren de oosterse invloeden die men kon terugvinden in de mode Oosterpuines, warme kleuren en de laag-over-laag mode. Ook de mannenmode toonde aan dat het meer dan ooit gebaseerd is op de voorkeu ren van de moderne man. Kleding die op vele manieren én momenten gedra gen kan worden. Ook was te zien dat de voorkeur voor authentieke en neu trale kleuren opgang doet. Trends die Vernieuwde stoffen voeren de boven toon komend voorjaar. Van 1 tot 6 april is de Volumemarkt aan de Buijs Ballotlaan gesloten wegens verbouwing. Tevens wordt de naam gewijzigd in E-Markt Rothuis. Het ver schil is dat E-Markt zich sterk concen treert op de directe omgeving, dus buurtgericht, aldus eigenaar Rothuis. Verder biedt de zaak meer service en wordt het geheel klantvriendelijker. Het massale en onsympathieke moet ruimte maken voor een stuk herkenning en gezelligheid. Ook het assortiment wordt uitgebreid. Daarvoor is een ingrijpende verbou wing noodzakelijk. Het gevolg is dat er meer ruimte zal zijn voor de afde lingen vleeswaren, brood en kaas. Ook de afdeling reforma en vruchten- conserven krijgt een duidelijke plaats, met als nieuw item dieren benodigdheden. De broodafdeling wordt voorzien van een bake-off sys teem, dat men aan de geur van gebak ken broodjes snel zal ontdekken. Het interieur wordt rood met zachtgeel, terwijl de nieuwe outfit van het perso neel de bekende kleuren rood, wit en blauw krijgt. Ook de voorkant van de winkel wordt gewijzigd, waardoor het geheel een nieuw aanzien krijgt. Donderdag 6 april gaan om 08.30 uur de vernieuwde deu ren open van E-Markt Rothuis en wor den de klanten welkom geheten met koffie en cake. zich laten vertalen als Voyage to Namibia, Passage to India en Nautic Experience. Men hoeft echter niet ver te reizen om zich te laten inspireren door de nieuwe voorjaarsmode. Men kan deze thema's vinden in de ge slaagde voorjaarscollectie van De Korte Mode. Op zaterdag 15 april verzorgt Stichting Jeugdwerk Soesterberg weer haar jaar lijkse Paasaktiviteit. Hoe dit ingevuld gaat worden, is nog een verrassing. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn van harte welkom. Het begint om 14.00 uur een duurt tot ongeveer 15.30 uur. In het Dorpshuis dient men gebruik te maken van de eigen SJS-opgang. De kinderen dienen zelf een mandje of zak mee te nemen. Als bijdrage in de kos ten wordt per deelnemer 1,50 gulden gevraagd. Voor informatie kan men Nel Ruis bellen, tel. 53129. Op vrijdag 31 maart is er van 17.00 tot 22.00 uur weer gelegenheid om (paas)pakketten voor familie en vrien den in Polen in te leveren bij de fami lie De Groot, Di Lassostraat 40. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. Het maximum gewicht is 25 kg; kosten f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kg. Regelmatig zijn er nieuwe adressen beschikbaar van hulpbehoe vende Poolse gezinnen. Een klein pak ketje kan veel voor ze betekenen. In formatie: tel. 24377. De uitslag (0-3) geeft duidelijk weer dat het eerste damesteam van AGAVS haar dag niet had. De spirit was er, in tegenstelling tot bij Hui zen, uit. Bij de tegenstander lukte alles. AGAVS kwam niet één keer tot setwinst. De heren wisten vooraf dat de wedstrijd tegen Unicornus een zware opgave zou worden. De eerste set tegen de koplo per gaf hoop, want op het nippertje werd verloren met 16-17. De tweede set werd veel te gemakkelijk wegge geven. Voor de derde set werden ze nog even danig toegesproken en dat hielp. Unicornus zag het even niet zitten en zo was er setwinst voor AGAVS. De vierde set werd evenwel kansloos ver loren. AGAVS H2-DEVU 1 2-2, AGAVS H3- Unicornus 4 2-2. AGAVS D2- Unicornus 1 2-2 en AGAVS D3- AGAVS D4 1-3. Jeugd jongens: AGAVS BI-Unicornus BI 3-0. Jeugd meisjes: AGAVS Cl-Forza Hoogland C2 2-1. De sportvereniging AGAVS organi seert dit jaar voor de tiende keer het bekende stratenvolleybaltoernooi. Een nog groter aantal teams dan de vorige jaren heeft zich aangemeld, met andere woorden: Hans Vader kan opnieuw bewijzen een dergelijke klus tot een goed einde te brengen. De ploegen be staan uit teams die een onderlinge bin ding hebben: familie, vrienden, bedrij ven enz. Men heeft zich opgegeven voor de recreatie- of prestatiepoule. Het verschil zal, gezien voorgaande jaren, bijna niet te zien zijn. De Banninghal zal op 28 maart, 4, 11 en 18 april bol staan van spanning en plezier. De finale kan men op zaterdag 22 april beleven. Het publiek is op die avonden van 19.30 uur tot ongeveer 23.00 uur van harte welkom. Wij bloeien, bloeit u met ons mee? Dat kan. Voor tien gulden bent u al lid. Info telef. 52975, 53380. Op zaterdag 1 april houdt LTV Soesterberg een open dag onder het motto 'Maak kennis met tennis'. Vanaf 16.00 uur worden verschil lende demonstraties gegeven. Gestart wordt met optredens van de welpen (5-6 jaar) en junioren (7-17 jaar)/De belangstellende jeugd kan zelf ook tegen een balletje slaan. Het avondprogramma begint om 19.00 uur. Dan komen de senioren aan bod. Nieuw dit jaar is tennis voor 55- plussers: recreatiesport met professio nele begeleiding. De open dag op het tennispark aan de Kerklaan kan gratis worden bezocht. Evenals vorig jaar heeft LTV Soester berg een cursus voorbereidend tennis voor vijf- en zes-jarigen georganiseerd. De lessen worden gedurende twintig weken op woensdag- en vrijdagmiddag gegeven. De kosten bedragen, inclusief het examen en het diploma, 100 gul den. Voor informatie, tel. 53651 (Annelies Berger) of 033-550196 (Hans van Wilden). Uitslagen Clubkampioenschappen: Dames Enkel I: 1 Vivian Kieft, 2 Sandy van Wankum; Dames Enkel II: 1 Gindy Veenbrink, 2 Willy van Woerkom; Da mes Enkel III: 1 Inge van Velsen, 2 Nel Smeeing. Heren Enkel I: 1 Morton Hjort, 2 Tim de Lange; Heren Enkel II: 1 Eric de Wit, 2 Jan Molenkamp; Heren Enkel III: 1 Boet Smit, 2 Rob Kalkhoven. Dames Dubbel I: 1 Nicole Beekman en Vivian Kief, 2 Karina de Bruin en Claudia Schüssler; Dames Dubbel II: 1 Inge Pouw en Cindy Veenbrink, 2 Mariaan van Breukelen en Willy van Woerkom. Heren Dubbel I: 1 Tim en Rob de Lange, 2 Paul van Ginkel en Robin van Wankum; Heren Dubbel II: 1 Jan Tim merman en Eric de Wit, 2 Piet Scheld en Leo Stechwey; Heren Dubbel III: 1 Piet van Rossenberg enJan van Doorn, 2 Rob Kalkhoven en Jan Leentjes. Gemengd Dubbel I: 1 Tim en Mirjam de Lange, 2 Eric Stokkentre en Sandy van Wankum. Gemengd Dubbel II: 1 Jan en Conny Molenkamp, 2 Eric de Wit en Marianne van Breukelen; Ge mengd Dubbel III: 1 Piet van Rossen berg en Liz Schimmel, 2 Emil Daalmeijer en Jolanda van Loveren. Buys Ballotlaan 13 Soesterberg «mm wmamm., Ww flTIOT-TVlAW De deur van de vernieuwde zaak op het adres Dorpsplein 4 staat sinds donderdag 16 maart dagelijks wijd open. Vanuit de etalageruiten kijken grote witte zonnebanken in diverse vormen en maten je aan. Via een deur die ook aan rolstoel klanten heeft gedacht, krijgt men di rect een indruk van de royale ruimte. Het nodigt uit om een paar passen ver der te lopen en dan staat men aan een ruime en modern ingerichte bar. De indirecte verlichting is niet alleen zacht voor de ogen, het geeft ook een gezel lige sfeer aan het geheel. De perfecte afwerking van het plafond door mid del van goudkleurige omlijstingen creëert een feestelijk karakter. De kleuren van de vloerbedekking met een speelse opstaande rand, komt goed overeen met die van de in rij staande cabines. Men kan een keuze maken uit de zonnebank, de snelbruiner, de super- snelbruiner en als dat nog niet helpt de turbo of ook wel het zonnekanon ge noemd. Maar deskundige begeleiding en voorlichting van het personeel staat garant dat men verantwoord gebruik van deze zonnebanken gaat maken. De zes cabines staan achter in de zaak en zodanig opgesteld dat men daar geen last heeft van storende geluiden. Daarom is het tevens een plaats waar men in alle rust en warmte even op adem kan komen. Alle details zijn tot in de puntjes afgewerkt. De cabine voor alleen gezichtsbruinen heeft geen harde stoel maar een grote fauteuil waarin men heerlijk kan wegdromen. Wil men geen plaats nemen aan de bar of even met elkaar praten, dan is achter in de zaak een zitje om even bij te praten. Echter nodigt de bar uit voor een kopje koffie en een praatje te maken met de deskundige dames Daniëlle en Ria. Al snel blijkt dat zij het vak goed verstaan. Een ondeskundige bezoeker weet wel dra veel meer over melanine, het pig ment in de huid en dat bruin worden gebeurt onder invloed van UV-straling. Op de vraag waaröm de huid ineens rood wordt bij het bruinen, krijgt men een juist antwoord. Er kan dan sprake zijn van een warmte-erytheem door bloedvatverwijding waardoor een over maat aan warmte sneller wordt afge voerd. Op deze en nog meer van zulke vragen worden adequaat geantwoord. Avant-Soleil is een zaak die er niet op uit is om de klant snel de deur uit te krijgen, maar wel gebaat is met tevre den mensen die weer terugkomen. Uit de eerste reacties blijkt dat Zonnestudio Avant-Soleil daarin goed geslaagd. Ook doet men niet geheimzinnig over de diverse prijzen. Luid en duidelijk staan ze achter de bar in koperkleurige letters en cijfers gegraveerd. Een oudere dame legt uit dat zij onder de zonnebank twee zaken in één keer doet. 'Ik ben van mijn rugklachten af en word er nog mooi van ook', is haar reactie. Zonnestudio Avant-Soleil is nu al een begrip in Soesterberg en omge ving. presenteert a.s. zondag 26 maart elk uur van 12.00-16.00 uur in De toegang is gratis! PINO-KINDERMODE Blaricum: Wetering 42, 02152-69711 Bussum: Laarderweg 13A, 02159-21559 IJsselstein: IJsselstraat 37, 03408-82562 RADEMAKERSTRAAT 6 SOESTERBERG TELEFOON 03463 - S

Soester Courant | 1995 | | pagina 19