Kater voor Hees na promotiefeest I Voorlopig afscheid Van den Deijssel Eerste zege SEC sinds 4 december Afwezigheid van Esther van der Spek breekt Stam/SoVoCo tegen Abcoude op Dames Smeeing/BDC niet kleurloos De Duinkikkers terug aan kop Makkelijk middagje VVZ'49 Paul Lemmen (49) nieuwe voorzitter van Sportraad WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA 21 KNVB licht club verkeerd voor; extra wedstrijd noodzakelijk Soest zonder inspiratie langs moedeloos JSV: 3-0 VOETBAL zondag TAFELTENNIS Onfit Shot levert zes punten in bij mede-koploper DTV DAMMEN DVSB moet met tweede plaats genoegen nemen Rentree Cees Thie met drie doelpunten WATERPOLO co TPrint VOP legt Soesters niets in de weg: 2-4 VOETBAL zaterdag Onafhankelijke opvolger van Van Zee Groen-witten benutten ruimte die Celeritudo weggeeft: 2-3 VOETBAL zondag VOLLEYBAL Monsterzege van herenteam op UHV/DSO: 26-15 HANDBAL Vijf dagen na het uitbundige feest kwam de kater voor Hees. Vol gens inlichtingen van de KNVB was de voetbalvereniging gepro moveerd na de 3-0-zege op De Posthoorn, maar de bond gooide schriftelijk alsnog roet in het eten. Hees dient eerst nog af te reke nen met de algemeen periode kampioen van de derde klasse B. Het bestuur van Hees heeft met ver bijstering kennis genomen van de mededeling. Voorzitter Daan Lazon- der: "Er waren onduidelijkheden over de reglementen. Daarom heb ben we contact opgenomen met de KNVB. De heer Knoop zou alles VOETBAL zaterdag voor ons uitzoeken en heeft ons la ter verklaard dat we zouden promo veren als we van De Posthoorn zou den winnen." De overwinning op de Amers- foorters werd vorige week zaterdag dan ook intens gevierd. Dat blijkt nu voorbarig te zijn geweest. Hees moet in de wachtkamer plaatsnemen totdat de algemeen periode kampioen van 3B bekend is. De competitie in die klasse is nog niet afgerond en de tweede periode- titel is nog niet vergeven. Pas als dat het geval is, moeten de twee periodekampioenen van 3B uitma ken wie er uiteindelijk tegen Hees mag spelen met als inzet promotie. Lazonder vreest dat Hees wel eens zou moeten wachten tot eind april. Domper "Dit is een domper van jewelste. We voelen ons op het verkeerde been gezet. De KNVB heeft dat schrifte lijk toegegeven onder het mom 'waar gewerkt wordt, worden fou ten gemaakt'. Ze schrijven ook dat we de reglementen beter hadden moeten lezen. Maar juist omdat we die reglementen niet goed begrepen, hadden we de KNVB gebeld." Onduidelijk is nog steeds naar welke klasse Hees, dan wel de algemeen periodekampioen van 3B, promo veert. De afdeling Utrecht van de KNVB heeft nog steeds geen uit sluitsel gegeven over het al dan niet opheffen van de derde klasse. Als die klasse eruit gaat, kan Hees bij winst in de komende beslissings wedstrijd in één stap naar de eerste klasse. Zo niet, dan speelt Hees in het geval van het gunstig resultaat, volgend seizoen nog altijd in de tweede klasse. Bij Hees weten ze wat dat betreft nog niet waar ze aan toe zijn. "We hebben er, gezien de laatste ontwik kelingen, nu maar niet naar ge vraagd," aldus voorzitter Lazonder. Met een benutte strafschop heeft René van den Deijssel voorlopig af scheid genomen van de voetbalvel den. De speler van Soest kreeg zon dag in het duel met JSV (3-0) zijn achtste gele kaart. Hij krijgt daar door drie duels aan zijn broek en had er nog drie tegoed van de week daarvoor. In deze competitie moet Soest nog vijf maal in actie komen. Van den Deijssel mist die wedstrijden, evenals volgend seizoen de eerste bekerwedstrijd. Ten zij Soest aan de na-competitie mag deelnemen. In dat geval komt Van den Deijssel dit seizoen nog wel in actie. Het onheil werd in blessuretijd van de eerste helft over Van den Deijssel uit gesproken. Hij maakte zijn eerste se rieuze overtreding van de wedstrijd en werd op de bon geslingerd. Het was bijna aandoenlijk hoe een aantal mede spelers, onder wie aanvoerder Martijn Stalenhoef, scheidsrechter R. van IJzendoorn op andere gedachten pro beerde te brengen. Goed, het was een overtreding die Van den Deijssel beging, maar iedereen leek medelijden te koesteren voor de ge plaagde voetballer die in de afgelopen jaren een reeks van schorsingen uitzat. Waar spelers als Stalenhoef hun over tredingen met de mantel der liefde be dekken en bij de scheidsrechter de in druk kunnen wekken dat ze een voor beeldige schoonzoon zouden zijn, daar Eén van de laatste acties die voor lopig van René van den Deijssel waren te zien. Foto: Herman van Dam. wordt na een ongeoorloofde actie van Van den Deijssel al snel naar de borst zak gegrepen. Hoe dan ook, Van den Deijssel weet dat hij wellicht tot eind augustus aan de kant moet blijven als er officiële wedstrijden worden ge speeld. Geen inspiratie De wedstrijd van Soest tegen het moe deloze JSV was er overigens één, waar uit geen inspiratie kan worden geput. Aan de Bosstraat-Oost lag het tempo één of twee versnellingen te laag om een grote zege te bewerkstelligen op de toekomstige degradant uit Nieuwe- gein. Zelfs nadat Raymond Brandes onder toeziend oog van vader Ernst (zowel ex-trainer van Soest als JSV) in de veertiende minuut de bal met en vanaf links in de korte hoek schoot, weigerde Soest een tandje bij te zet ten. Er volgde dan ook een saaie voort zetting, waarin Soest geen moment in gevaar kwam. Pas in de 36ste minuut waagde JSV het eerste schot op doel. Het geeuwende en gapende publiek werd even opgefrist toen Ferenc Kleinegris in de 42ste minuut einde lijk weer eens een geslaagde actie on dernam. Vanaf de achterlijn bereikte hij Maurice d'Aquino die simpel kon int ikken: 2-0. Veel beter werd het er niet op in de tweede helft. Een vrije trap van Paul van der Grift (net over) en een gemiste kans voor invaller Paul Dreef (over voor open doel) waren de hoogtepun ten in de tweede sessie van drie kwar tier, waarin de minuten voor Van den Deijssel wegtikten. Zijn (voorlopige) afscheid kreeg echter nog een andere kleur dan geel. In de laatste officiële minuut ging Michel Evers op rechts op avontuur. Toen hij werd neergelegd, kon IJzendoorn niets anders doen dan een strafschop geven. Van den Deijssel mocht 'em verzilveren. In de extra tijd schoot Dreef de bal nog tegen de paal. Allesbehalve fit begonnen Aksel van Elteren en Martin Fransen zaterdag aan de wedstrijd tegen mede-koplo per DTV. Het kwam Shot duur te staan. De Soesters verloren met 6-4. Daardoor zakten de tafeltennissers uit Soest één plaats op de ranglijst en zul len ze in ieder geval in de 'return' flink moeten uithalen, willen ze nog aan spraak kunnen maken op het kam pioenschap in de derde divisie. De zieke Van Elteren pakte één punt voor Shot en verloor de andere wed strijden in drie games. Tegen de kop man van DTV verspeelde de uitgeputte Van Elteren in de derde game een 12- 18-voorsprong. Ook Fransen liet het bij één punt. Alleen Berend Jonker slaagde erin twee keer te winnen. Het dubbel ging voor de eerste keer in deze com petitie verloren. Ondanks de 4-16-overwinning op Ons Genoegen is DVSB er niet in geslaagd het kampioenschap binnen te loodsen. Nijverdal, dat met één punt voorsprong de leiding had, maakte in de laatste wedstrijd geen fout. De dammers uit Soest en Baarn moe ten daarom genoegen nemen met de tweede plaats. DVSB behaalde zeven tien punten. Nijverdal, dat met 7-13 van Apeldoorn (derde) won, finishte met achttien punten. In Utrecht won DVSB zes partijen, waarvan enkele na fraaie eindspelen. Vooral Van der Ploeg en Weistra lieten knap damspel zien. Winst was er ook voor De Krui ff, De Bruyn, Van Wijk en Van Niel. De vier overige partijen eindigden in remise. Door de overwinning op IJZPC in IJsselstein en door het verlies van de derde titel pretendent Het IJ uit Amsterdam hebben de heren van De Duinkikkers zich teruggeknokt naar de eerste plaats. Met Amstel uit Vinkeveen kunnen zij promoveren naar de eerste klasse dis trict. Aanstaande zondag staat De Duin kikkers overigens het treffen met De Aalschover te wachten. De wedstrijd van IJZPC tegen De Duinkikkers zelf was een bijzonder spannende wedstrijd van begin tot eind. In de eerste periode zorgde Peter Neer- denburg met een goed schot voor een voorsprong voor De Duinkikkers, ge volgd in de tweede partij door een doel punt van Jan Vrakking en invalspeler Jeroen Hartman (0-3). Door een kleine HET AnnEB VOOR UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b* 3762 AK SOEST TEL02155 -13255 FAX 02155-25997 verslapping in het spel van de heren uit Soest werd in dezelfde periode echter al vrij snel tegen twee tegendoelpunten van IJZPC aangekeken. Gelukkig werd door een aantal goede reddingen van keeper Vincent van de Vaart erger voor komen (2-3). In de derde periode waren de heren uit Soest nog steeds slecht geconcentreerd, waardoor IJZPC gemakkelijk verder kon gaan met scoren. In deze periode gelukte het hen maar liefst drie maal, zodat de rust ingegaan werd met een achterstand van 5-3. In de vierde en laatste periode lieten De Duinkikkers blijken over de betere conditie te beschikken. Steffen Land startte een laatste offensief met een mooie omhaal (5-4), waarna het team weer de overwinning in het verschiet zag. De na lange afwezigheid (wegens een blessure) teruggekeerde Cees Thie zorgde vervolgens met drie doelpun ten in twee minuten tijd voor de over winning (5-7 in het voordeel van De Duinkikkers). Hierdoor ligt de promo tie weer binnen handbereik van De Duinkikkers. Dames Voor de dames viel er geen eer te be halen tegen Watervlo dat minimaal een klasse beter was. In de eerste twee parts werd al een beslissende achterstand opgelopen (7-0). Het werd uiteindelijk 14-2. Namens De Duinkikkers scoor den Petroesjka Roetman en Willy Ruitenbeek. Langzaam maar zeker begint trai ner Sjirk Bajema eraan gewend te raken dat hij elke week spelers moet missen. Ditmaal ontbraken Ton Wolfsen (griep) en Edwin Brouwer die aan de vorige wedstrijd een her senschudding had overgehouden. Ondanks de absentie van die spelers won VVZ'49 de uitwedstrijd tegen VOP met 2-4. De Amersfoortse ploeg die onderin de ranglijst vertoeft, was te zwak om het VVZ'49 lastig te ma ken. Alleen linker spits Cees Dijk huizen haalde het niveau dat nodig is voor de hoofdklasse. Verder kon VOP niet meer doen dan werken. Vanwege de personele problemen was Dik Lam jr. als laatste man geposteerd. Aanvaller Bart Baars mocht het als rechtsback proberen. Het maakte alle maal niet uit, want VVZ'49 beleefde een gemakkelijke middag. De ene na de andere kans deed zich voor en het wachten was op het eerste doelpunt van de Soesters. Het geduld werd 32 mi nuten op de proef gesteld. Gerard Becker ging een combinatie aan, kapte zijn tegenstander uit en liet de doelman kansloos. Omdat VVZ'49 te snel combineerde, liet de nauwkeurigheid te wensen over. Dat veranderde na rust toen WZ'49 zuiverder voetbalde en VOP op de knieën kreeg. Barry van den Berg bracht VVZ'49 op 0-2 toen hij de bal uit een hoekschop bij de eerste paal inkopte. En toen brak de periode Becker aan. De spits werkt elke week hard, maar is niet altijd produktief. Zaterdag wel. Met zijn zesde en ze vende competitietreffer tilde Becker de stand naar 0-4. Bajema vond het vervolgens tijd om Willem de Vries weer wedstrijdritme op te laten doen. De vrije verdediger was lange tijd uitgeschakeld door een blessure, maar viel zaterdag in. Het was jammer voor hem dat VVZ'49 de wed strijd afsloot met een mindere periode. Een moment waarop Mark Brouwer zich niet van zijn beste kant liet zien, betekende 1-4. Vlak voor tijd was een overtreding van Bart Baars aanleiding voor een strafschop: 2-4. Ruim een half jaarna het vertrek van René van Zee heeft de Vere niging Sportraad Soest (VSS) de vakature van voorzitter ingevuld. Sinds donderdag wordt de belangenvereniging van bijna vijftig sportclubs geleid door de 49-jarige Soester Paul Lemmen. Hij is geen lid van een plaatselijke vereniging en daarmee volkomen onafhankelijk. Dat laatste genoot de grote voorkeur van het bestuur van de VSS. De ledenvergadering ging donderdagavond unaniem akkoord met de benoeming van Lemmen. Bestuurslid Cees Verkerk was door een collega op het spoor van Lemmen gezet. De nieuwe praes.es woont sinds twee jaar in Soest en is onder meer directeur geweest van de Stichting Welzijn in Zoetermeer. In die hoedanigheid had hij ook te maken met de sector sport. Na en kele oriënterende gesprekken met bestuursleden van de VSS besloot Lemmen zich op verzoek van het bestuur kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van de Sportraad. De man die naar verluidt een sup porter is van FC Utrecht, valt met zijn neus in de boter. Hij zal namens de Sportraad nauw betrokken wor den bij de onderhandelingen over de taakstelling binnen de sportsector 126.000 gulden per jaar) en de extra bezuinigingen die binnenkort op sta pel staan. Voor het eerst sinds 4 december vo rig jaar stapten de spelers van SEC- zondag van het veld af met een over winning. Meer dan drie maanden bleven de groen-witten verstoken van winst, maar tegen Celeritudo 'counterde de formatie van Ruud Maas zich naar een 2-3-zege. Marco Martens bezette tot dusver al alle posities op rechts. In Utrecht werd hij zondagmiddag tot voorstopper ge bombardeerd, omdat Jos Kramer zich in verband met gezinsuitbreiding had afgemeld. Op die plaats fungeerde Martens overigens ook in zijn eerste jaar in de hoofdmacht. Maas was tevreden over het spel van Martens en stelde bovendien tot zijn ^genoegen vast dat zijn ploeg voor rust de 'nul' hield. Celeritudo probeerde met lange halen succes te oogsten, maar zag veel bal len over de zijlijn verdwijnen. De beste kans voor rust was van Jeffrey Dorrestein. Hij schoot reeds in de eer ste minuut te zacht in, waardoor een Utrechter de bal voor de lijn kon ke ren. Na rust gaf Jeffrey Dorrestein de bal wel de juiste richting en snelheid mee. Na een solo over de linker flank van het veld draaide hij naar binnen. Zijn schot in de zestigste minuut betekende 0-1. Vanaf dat moment kon SEC nog meer op de counter loeren. Celeritudo gaf noodgedwongen meer ruimte weg en in de 67ste minuut omzeilde Ronald de Rooij de buitenspelval. Hij legde bal breed op Jeffrey Dorrestein: 0-2. De man van de 'assist' zal de volgende wedstrijd echter moeten missen, om dat hij zondagmiddag zijn derde gele kaart ontving. Lucht Maas: "Hun trainer had ook al gezegd dat de ploeg die het eerste doelpunt zou maken, ook zou winnen. Nu waren wij dat gelukkig een keertje en kregen we meer lucht. Na drie nederlagen op rij was het ook nodig dat we weer eens zouden winnen en de zaak op de rails zouden krijgen. We hebben goed ge profiteerd van de ruimte die Celeritudo bood. Die lui gooiden de boel achterin steeds meer open." Tien minuten voor tijd ontstond toch nog lichte paniek, omdat Celeritudo plotseling de achterstand verkleinde. Drie minuten later was de wedstrijd definitief beslist. Jeffrey Dorrestein werd onderuit geschopt door de doel man van de thuisclub. Die hield daar slechts een gele kaart aan over. Ron Daselaar strooide vanaf elf meter wat zout in de open wond: 1-3. Ook Celeritudo zou nog een strafschop krijgen, nadat Remco Dorrestein bij een sliding een tegenstander zou heb ben aangetikt. Nadat Celeritudo die mogelijkheid had aangegrepen om er 2-3 van te maken, blies de scheidsrech ter voor de laatste keer op zijn fluit. Maas en co. zijn nu zeker van handha ving in de vierde klasse. De ploeg heeft acht punten voorsprong op Stichtse Boys dat nog drie duels moet spelen. SEC moet nog vier keer opdraven. Maas hoopt dat zijn ploeg nog enkele wedstrijden wint. "Dan kunnen we nog twee, misschien drie ploegen voorbijst reven en dan ziet de ranglijst er toch leuker uit. We kunnen nu vrijuit spe len, dus wie weet lukt dat nog." De afwezigheid van de zieke Esther van der Spek was zaterdag van grote invloed op de wedstrijd die Stam/ SoVoCo afwerkte tegen Abcoude. De volleybalploeg uit Soest leed in De Bunt de derde thuisnederlaag en staat nu elf punten achter op Zaanstad dat komende zaterdag kampioen kan worden. Mid-aanvalster Hedda Meijer nam za terdag aan de buitenkant de plaats in van Van der Spek. De noodgedwongen mutatie in de opstelling betekende ech ter ook dat Stam/SoVoCo anders moest stoppen en passer, en de rally's anders verliepen. De automatismen leden on der de omzetting. Misverstanden wa ren schering en inslag. Abcoude, de laatste jaren altijd een moeilijke tegen stander voor Stam/SoVoCo, profiteerde gretig. Binnen vijf kwartier werd het 0-3 voorde gasten (8-15,13-15,6-15). Abcoude speelde goed, benutte de lange speelsters en gebruikte de 'power' waarover het beschikt. "Het is een moeilijke ploeg om tegen te spe len, maar dat wisten we al," zei Ser- vaas Klute. De trainer/coach had zijn team alleen in de tweede set zien bo vendrijven, maar vanaf 8-3 verviel Stam/SoVoCo in het maken van fou ten. Klute wil nog steeds niets zeggen over welke speelsters vertrekken en wie er eventueel bijkomen. "Ik weet helemaal van niets," aldus de oefenmeester. Niet temin schijnt het zo te zijn dat mid- aanvalster en vaste kracht Irene Koele- Paulien Visser probeert het nog maar eens. Rechts van haar is nog het gezicht van de zieke Esther van der Spek te zien. Foto: Herman van Dam. wijn stopt en dat tweede spelverdeel- ster Marianne Goebertus het eerste team voor gezien houdt. Na het tussen tijdse vertrek van Judith Lazonder zou het aantal speelsters dat stopt, daarmee op drie komen. Het zijn bovendien drie volleybalsters die uit de school van Stam/SoVoCo komen. Mochten Koelewijn en Goebertus er inderdaad een punt achter zetten, dan zijn Monica van der Wal, Esther van der Spek en Petra Hendrikse volgend seizoen de enige speelsters in dames 1 die uit de eigen kweek komen. Dat de dames van Smeeing/BDC een allesbehalve kleurloze rol hebben gespeeld in de zaalcompetitie werd zondag onderstreept in de laatste wedstrijd. Attila kwam voor het kampioenschap, maar werd daar door de Soesters vanaf gehouden. Lachende derde was Nijenrodes dat op de tribune van sporthal Beuken dal feest vierde. Trainer/coach Hans Schwartz die ook volgend seizoen de handbalsters onder hqndeii zal nemen, boekte dit seizoen menig succes met zijn team. Ondanks blessureleed handhaafde de ploeg zich knap op de derde plaats. De achterstand op Attila en Nijenrodes was net te groot om in één duel te dich ten, maar Smeeing/BDC vocht voor wat het waard was. In een spannende wedstrijd wonnen de Soesters na een 4-3-ruststand met 7-5. Attila dat de titel daardoor aan haar neus voorbij zag gaan, speelde nerveus en leed daardoor veel balverlies. De speelsters van Nijenrodes zagen tot hun plezier dat Smeeing/BDC zijn spor tieve plicht vervulde en verrassend won. Bianca van Hofslot scoorde drie keer voor de handbalploeg die als derde eindigde en over anderhalve week de veldcompetitie hervat. Tegenstander op zondag 2 april is: Attilla. Heren In de tweede divisie boekte het heren team van Smeeing/BDC een monster zege op UHV/DSO. Als de concentra tie tot het einde van de laatste thuis wedstrijd toe was bewaard, had de uit slag nog hoger kunnen uitvallen dan 26-15. De wedstrijd werd gekenmerkt door éénrichtingsverkeer, waarin alle spelers van Smeeing/BDC naar hartelust kon den scoren. Na elf minuten in de tweede helft was het al 17-10. Daarna zakte Smeeing/BDC even weg (17-13) om i vervolgens de draad weer op te pak ken. UHV/DSO kwam niet door defensie heen en Smeeing/BDC, r niet had te klagen over de vrouwek li scheidsrechters, liep de gasten aan I kanten voorbij. Vier minuten voe was het 26-15. De grens van punten lag binnen handbereik, n nauwkeurigheid had het toen ren van het besef dat de twee w punten al lang binnen waren.

Soester Courant | 1995 | | pagina 21