ft 3 K n irtina met één been in hoofdklasse Puntendeling na sterk spel Soest Red Stars leeft zich helemaal uit Clubtitel Selby voor Dennis Kox 1 SPORT! P Jeugdnieuws Eemvogels sluiten in zaal af met overwinning: 10-8 Treur verdienstelijk op WK WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT winning ontbreekt in derby met SEC: 4-8 PAGINA 23 ZAALVOETBAL ATLETIEK Persoonlijk record voor Erik Tolboom Topscore Damesteam krijgt geen revanche tegen Rood Wit: 1-4 HOCKEY I Basketbaluel heren gestaakt bij 110-55-voorsprong BASKETBAL Sportprogramma Chantal Broekhuis ook bij dames de sterkste BADMINTON KORFBAL Inbraak in flat Weegbreestraat Tiende plaats voor SV Eemlander SCHAATSEN mm fi 3# ]>p woensdag 27 maart kan Firtina'93 in Aqua Indoor het veede achtereenvolgende kam- pioenschap binnenhalen. Bij winst op Madjoe is de ploeg verzekerd van en plaats in de hoofdklasse. Die con- kan worden getrokken na de J-8-zege die de Ihrken maandag avond op plaatsgenoot SEC boekten. De derby was lang niet zo spannend als de eerste onderlinge ontmoeting die n 3-3 eindigde. Zonder Hans Peter van oelen en met doelman Gé Schimmel [en Theo Zijderveld als invallers was SEC geen partij voor Firtina'93. SEC 1 aan alle kanten voorbij gelopen Idoor Firtina'93 en kwam zelf nauwe- llijks aan aanvallen toe. Na tien minu- Iten was het al 0-3, onder meer door I twee doelpunten van Yasin Karetekin Idie bij Firtina'93 inviel. Zeven minu- I ten later zat de wedstrijd helemaal op slot (0-5) en in de rust (0-6) was al be- I kend dat de tweede helft alleen nog sta- I tistische waarde zou hebben. Dat kwam het spel van Firtina'93 niet ten goede. De aanstaande kampioen maakte er een rommeltje van. Marco Martens strafte de gemakzucht af met twee snelle doelpunten. Dezelfde spe ler kwam nog een aantal keren in kans rijke situaties terecht, maar zou nog maar één doelpunt aan zijn totaal toe voegen. Dat gebeurde toen de doelman van Firtina'93 de bal tegen hem opgooide en Martens uithaalde. De andere treffer van SEC kwam op naam van Edwin Brouwer. Hij passeerde Mustafa Aksit die de laatste acht mi nuten op doel stond, omdat de keeper van Firtina'93 tot twee keer toe een tijdstraf kreeg. Het laatste doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Zeki Kurt die al leen in de tweede helft meespeelde. Hij scoorde na een subtiel hakje van Yusuf Altuntas, ook al een invaller. De kampioenswedstrijd van Firtina'93 m Özcan Satikboga is op weg naar Gé Schimmel. Jeffrey van Delden en Richard de Bruin kunnen daar niets meer aan veranderen. Foto: Goos van der Wilt in Aqua Indoor begint volgende week woensdag om 21.00 uur. Komende maandag speelt Firtina'93 in de kwart finale van de bekerstrijd tegen hoofd klasser Abma. Dat duel begint om 21.00 uur in Beukendal. Een uur eer der speelt DVS/Lazy Louis, eveneens voor de beker, tegen Burger. Hees Definitief uitgeschakeld voor het kam pioenschap is Hees na de 4-6-nederlaag tegen Allen Weerbaar. Op 4-4 ontstond er verwarring, omdat de tweede scheidsrechter op zijn fluit blies om bij de hoofdscheidsrechter om tekst en uit leg te vragen. De spelers van Hees stop ten, maar Allen Weerbaar ging door en scoorde. Het doelpunt werd goedge keurd door de leidsman. Daarna speel den de gasten de wedstrijd uit, waarbij ze nog een doelpunt maakten. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155)-1 30 14 Vestigde Erik Tolboom van AV Pijnenburg vorige week in Alphen aan de Rijn een persoonlijk record op de 20 kilometer: afgelopen week einde voegde hij er ook een toe op de 10 kilometer. Samen met clubgenoot Harry van Brummelen stond Erik Tolboom aan de start bij de Elzenhagenloop die in Am sterdam door ATOS werd gehouden. Ondanks de felle wind bleef de lange afstandloper van AV Pijnenburg in het spoor van de koplopers en vestigde hij met een tijd van 35 minuten rond (goed voorde 12e plaats) een nieuw persoon lijk record. Veteraan Van Brummelen volgde op ruim een halve minuut in 35.32, mwaarmee hij zesde werd in de veteranenklasse. VELDVOETBAL 1.Teus Verwoerd (SEC-zat.)14 2. Paul Castein (Hees) 13 Cees-Jan de Vries (WZ'49) 13 4. Gerard Becker (WZ'49) 7 Danny Brandenburg (Hees) 7 6. Maurice d'Aquino (Soest)6 Erwin de Gier (Hees)6 Jeroen van Veenendaal (Soest) 6 9. Johan van den Brink (Hees) 5 Jeffrey Dorrestein (SEC-zon.) 5 ZAALVOETBAL 1. Danny Brandenburg (Hes)36 2. Peter de Jong (Hees)34 3. Mustafa Aksit (Firtina'93) 29 öscan Satikboga (Firtina'93) 29 5. Eric Looijsen (Hees) 28 6. Arnold Broertjes (DVS)23 7. Zeki Kurt (Firtina'93)16 8. Hans Peter van. Zoelen (SÉC) 14 9. Eddy Brinkman (DVS) 13 Ramon Heijnen (DVS) 13 De heren van MHC Soest lijken zich definitief te ontworstelen aan de on derste regionen in de competitie. Na de opmerkelijke winst voige week van degradant Strawberries moest Soest weer de punten vergaren. Dat deden ze knap tegen H1C. De dames van Soest verloren van Rood Wit ondanks een strijdlustige tweede helft. Coach Henk Hugen kon weer een glim lach van oor tot oor op zijn gezicht to veren na de winst van zijn ploeg op het hoger geklasseerde HIC. Een duel dat voor het toegestroomde publiek meer dan de moeite waard was. In de eerste tien minuten van de wedstrijd was HIC de betere ploeg. Het speelde de bal snel rond en drukte de Soesters in de ver dediging. Dat resulteerde in een fraaie openingstreffer. Toch rehabiliteerde Soest zich. Een knappe aanval werd fortuinlijk afgerond door Herman Stam die na een onnavolgbare solo de bal in een leeg doel schoof. Na de thee zag het er even naar uit dat HIC toch de winst naar zich toe zou trekken. Maar liefst vijf strafcomers kon de thuisploeg nemen die echter alle door Soest in de kiem werden gesmoord. "In het laatste kwartier wisten we dat HIC genoegen nam met een punten verdeling", aldus de tevreden coach van Soest. "Aanstaande zondag zullen we weer een sterk staaltje hockey aan het Soester publiek laten zien. Want dan zal het eveneens sterk geachte Bennebroek op het Soester complex te gast zijn." Dames De dames wilden zich zondag tegen Rood Wit uit Aerdenhout revancheren voor de nederlaag in Amersfoort. Na een lange 'pep-talk' betraden de Soes ter dames het kunstgrasveld. Toch be gon Soest de wedstrijd nerveus. Boven dien werd de verdediging enigszins verrast door de snelle aanvallen van de Aerdenhoutse ploeg die met veel fraaie technische handelingen in de eerste vijf minuten al op voorsprong kwam. Door weinig accuraat fluiten van de scheids rechters kon de voorsprong voor de thee worden uitgebouwd naar 3-0. On der de gescoorde doelpunten was er minstens één die in een buitenspel si tuatie werd gemaakt. In de tweede helft was Soest strijdlustiger dan de gasten. Het tempo ging dmhoog, maar dat weerhield Rood Wit niet om op de counter te spelen. Een snelle tegenaan val van de gasten Werd beloond met een strafpush na een Opzettelijke overtre ding in de Soester cirkel. MHC Soest ging toch fel door én kon via een mooie aanval eindelijk en verdiend een tegentreffer plaatsen: 1-4. Foto: Herman van Dam. m Dat MHC Soest hier Rood Wit bijna op de knieën krijgt, is uiterlijke schijn. Een 'slap-stick'. Dat was ongeveer de ontmoeting tussen de heren van Red Stars en Hurricanes. De Soes ter basketballers konden zich naar hartelust uitleven tegen de bedroe- vend slecht spelende gasten uit Spijkenisse. Het was jammer dat de scheidsrechter er voortijdig een einde aan maakte. In Beukendal was de thuisclub op weg naar een na-oorlogs record. Nog viereneenhalve minuut waren er te spe len toen Red Stars met 110-55 leidde. Op dat moment kreeg R. Druckler van Hurricanes een diskwalificerende fout. Omdat hij weigerde de zaal te verla ten, zette scheidsrechter R. Braat een punt achter de wedstrijd en verhinderde hij dat Red Stars geschiedenis kon schrijven. De grilligheid van Red Stars blijkt overigens wel uit de uitwedstrijd eerder dit seizoen, toen de ploeg met één punt verschil verloor. Niet eerder dit seizoen had Red Stars het zo makkelijk. De basketballers hol den, renden, draafden. Schoten de ver dediging van Hurricanes aan flarden en liepen links en rechts lay-upjes. Lan ger dan tien seconden duurde een aan val zelden. Het onbekwame Hurricanes maakte er een gewoonte van om de bal binnen tien seconden in te leveren. De Zuidhollandse ploeg was zo slecht dat zelfs dames 3 van Red Stars zou hebben gewonnen. En dat team bestaat niet eens. Omdat de tweede en de derde klasse van rayon west worden samen gevoegd, is nu al zeker dat Red Stars 1 dan wel Red Stars 2 volgend seizoen Hurricanes op zijn bordje krijgt. Vooral Igor Smink vond zaterdagavond het netje. In de dertig minuten speel tijd die hij kreeg toebedeeld, verza melde hij 36 punten. Martijn Scheele die ook weer eens meespeelde, was goed voor zeventien punten. Verder kwamen Manfred Dikkers (15), John MacClaine (13) en Dick van der Ham men (10) in de dubbele cijfers. Van een echte wedstrijd was al gauw geen sprake meer. Via 42-22 werd een ruststand van 66-39 bereikt. Daarna deklasseerde Red Stars het zwakke Hurricanes, totdat de scheidsrechter besloot af te haken. Dames Ook tijdens de wedstrijd van de dames werd iemand weggestuurd, al betrof het geen diskwalificerende fout en heeft de verbanning geen gevolgen. Slachtoffer was coach Johan van Beek die vier minuten voor tijd volslagen ten on rechte een technische fout kreeg. De tweede technische fout die vijf secon den later volgde was wél volkomen op zijn plaats en Van Beek mocht vervol gens vanaf de tribune toekijken hoe Niels Stensen de voorsprong van zes punten in de laatste minuten veilig stelde: 48-41. De nederlaag was onnodig. Red Stars dat zo graag tegen een persoonlijke verdediging speelt, verloor het hoofd tegen de man-to-man defensie van de Utrechters en leed schrikbarend veel balverlies. Niels Stensen, dat over min der capaciteiten beschikt, bewoog veel meer in de aanval en Red Stars kwam meestal een stapje te laat. Dat leek nog geen onoverkomelijke zaak toen de rust inging met een 21-20-achterstand. In de eerste twee minuten daarna gaf Red Stars gas (27-30), maar in de acht mi nuten daarna werd nog slechts één keer gescoord: 39-32. Red Stars naderde nog één keer tot drie punten, maar speelde te ver onder zijn niveau om het gaatje in de laatste tien minuten te dich ten. Rolstoel De rolstoelbasketballers van Red Stars deden zaterdagmiddag goede zaken. Het duel met Grave werd met 52-28 gewonnen. Na twintig minuten basketbal in sporthal Beukendal ston den de rolstoelbasketballers van Red Stars al met 30-19 voor. AV Pijnenburg Afgelopen zaterdag werd de finale van de crosscompetitie van het Distrikt West I gehouden te Driebergen. Voor deze finale hadden zich maar liefst 45 Pijnenburgers gekwalificeerd. Zij stre den zowel individueel als in het ploegenklassement. De jongens junio ren D, pupillen B en C en de meisjes junioren D mochten de eerste prijs in het ploegenklassement ontvangen. De meisjes pupillen B en junioren B kre gen respectievelijk de tweede en derde ploegenprijs. Individueel was er goud voor Daniël Franken, zilver voor Bo Menning, Tom v.d. Vegt en Robert v.d. Broek en een bronzen plak voor Jiske de Goede. The Red Stars Willen de meisjes junioren van coach Peter van der Neut nog aanspraak ma ken op de titel dan moeten ze geen wedstrijd meer uit handen geven. Na een pittige trainingsstage in de ochtend uren moest het team zondagmiddag aantreden tegen Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. Maar het leek alsof de Soesters tijdens de training al hun kruit al hadden verschoten. Het ging moei zaam, maar toch werd een ruststand bereikt van 25-17. In de tweede helft haperde de machine en moest het Soes ter team toezien hoe Bourgondië terug kwam. De tijd was in Soester voordeel en met recht kropen de meisjes door het oog van de naald door het 41-40 te winnen en derhalve koploper te blijven met twee punten voorsprong op rivaal Crackerjacks uit Amersfoort. BOWLING Soester Bowling Vereniging Op dinsdagavond was Harmen Doorn van Toverbal goed op dreef met een serie van 521Desondanks verloor zijn team met 2-3 van De Gokkers. Het zelfde overkwam 't Naadje, Jan van den Blink scoorde een 518 serie maar ook zijn team verloór met 2-3 van H.A.M. VOETBAL ZATERDAG SEC Opmerkelijk was de volle winst bij de A-groep, 's Morgens versloeg het A2 team één van de koplopers Eemdijk A1 's Middags was de derby SEC Al te gen Baarn A1Baarn A1getraind door Jaap v.d. Veer, die vorig seizoen nog SEC Al trainde, had thuis nipt gewon nen vandaar dat de SEC-boys sportief revanche wilden nemen. Voor rust wa ren beide partijen aan elkaar gewaagd: 0-0. Tien minuten na rust moest de uit stekend keepende Johan Verschie de bal uit het netje halen: 0-1. Tien minu ten later was het Elgar Talling, inge vallen voor Timo Timmer, die 1-1 inschoof. Weer tien minuten later was .4. het goed doorgaan van Raymond v.d. Hoed, ingevallen voor Maarten Muts, waardoor Cees Dorresteyn 2-1 kon in schieten. Een minuut voor tijd was het Faroek Aygun die na een solo 3-1 scoorde. Soest Er werden de afgelopen zaterdag ze ventien jeugdwedstrijden gespeeld. Daaruit werden 23 punten behaald. Opmerkelijk was vooral dat de hele groep E-pupillen de volle winst be haalde. De E7 won met maar liefst 11- 0 van KV VA E5. Bij de junioren wa ren er maar twee wedstrijden. De C2 won thuis van VVZA C5 met 2-0. De B2 speelde uit bij VVZA B3 3-2. Aan staande zaterdag gaat de F8 het veld in. Voor de eerste wedstrijd is de te genstander SO Soest F7. In deze on derlinge wedstrijd kunnen de eerste schreden op het groene gras van SO Soest gezet worden. VVZ'49 De A1 moest in een spannende en spor tieve wedstrijd het onderspit delven tegen JSV. De A2 verdiende een punt tegen VVZA en kreeg dit punt dan ook. De C2 verloor in een doelpuntrijke wedstrijd met 5-4 van CJVV. De Dl verloor van het sterke IJs- selmeervogels. De D2 boekte een mooie overwinning op Eemdijk. De El moest het onderspit delven tegen SO Soest. De E2 blijft goed presteren, nu weer een 3-1-zege op VVZA. De E3 verloor van CJVV. De Fl, de laatste weken in topvorm, kon tegen VVZA geen vuist maken en verloor met 3-1. De F3 behaalde een mooi gelijkspel tegen Spakenburg, 2-2. VRIJDAG 24 MAART Basketbal 21.00 uur Waddinxveen Flyers-The Red Stars (H) (Waddinxveen) ZATERDAG 25 MAART Basketbal 17.00 uur The Red Stars (rolstoe- 1)-ERB (Beukendal) 19.00 uur The Red Stars (D)-Cracker- jacks (Beukendal) VoIIyebal 16.30 uur Avero/OS 2-Stam/SoVoCo (Sneek) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Zeewol- de (De Bunt) ZONDAG 26 MAART Handbal 14.30 uur DSS-Smeeing/BDC (H) (Heemskerk) Hockey 12.45 uur Alliance-MHC Soest (D) 14.30 uur MHC Soest (H)-Bennebroek (Koningsweg) Waterpolo 18.30 uiir De Duinkikkers (H)-Aal- scholver (Aqua Indoor) 19.15 uur De Duinkikkers (D)-Alba- tros (Aqua Indoor) MAANDAG 27 MAART Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanal 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur DVS/Lazy Louis-Burger, kwartfinale beker (Beukendal) 21.00 uur Firtina'93-Abma, kwartfina le beker (Beukendal) Na verlenging in de tweede set be sliste Dennis Kox zondag de finale in het heren enkelspel van de club kampioenschappen van Selby. Hij won met 15-11 en 18-15 van Herman Scheerhoorn. Bij de dames was Chantal Broekhuis, een week eerder al drievoudig jeugdkampioene, de sterkste. De eindstrijd bij de dames was een kopie van die bij de meisjes. Ook nu was Asmara Dirksen de tegenstandster. Met 12-11 en 11-4 sloeg Broekhuis haar vierde clubtitel van dit seizoen binnen. En er zou er nog één volgen. Met Asmara Dirksen aan haar zijde won ze ook de finale in het dames- dubbel. Paula en Lydia van den Dijssel waren de slachtoffers: 15-11, 17-15. Verliezend finalist bij de heren, Scheer hoorn, had wel succes in het heren dub bel. Hij werd daarin kampioen met Sebastian Ott door Oscar Kox en Siebren Roorda te kloppen: 15-7, 15- 8. Ook in het gemengd dubbel had Scheerhoorn een feestje te vieren. Hij deed dat met Paula van den Dijssel nadat het tweetal Jeannette Westerveld en Han Broekhuis had verslagen: 15- 12, 18-17. Ook de recreanten kwamen in actie tij dens de clubkampioenschappen. Humbert Boute en Henriëtte Topper wonnen de enkelstrijd.Topper won ook het damesdubbel met Anne-Tien Kooman. Gerard Beenen en Luciën Papenhuyzen werden eerste in het herendubbel. Spannend was het in de gemengd dubbelfinale. Peter Dirksen en Anne- Tien Kooman hadden drie sets nodig om Henk Paantjes en Henriëtte Topper van zich af te slaan. In de eerste en de derde set was er zelfs een verlenging noodzakelijk: 17-14, 7-15, 18-16. Foto: Herman van Dam. 0 De finalisten van Selby achter een imposante rij bekers. In Aqua Indoor korfbalden De Eemvogels de laatste zaalwedstrijd. Van OWO werd met 10.8 gewon nen. Het aanvalsvak kreeg veel kan sen. Aukje M[erema opende de score, maar het duurde enige tijd voordat Erik van der Pol 2-0 kon scoren. Het tweede aanvalsvak had duidelijk moeite om tot goede aanvalsacties te komen. Het liep niet lekker, waar door de verdediging het moeilijk kreeg. De zwak leidende scheids rechter, die in totaal negen straf- worpen uitdeelde, gaf de eerste twee daarvan aan OWO. Dit betekende 2-2. En ook het volgende doelpunt volgde uit een 'stip' voor OWO. Maar De Eemvogels bespeelden de gulle scheidsrechter ook en voor rust kwamen De Eemvogels op voorsprong door strafworpen van Van der Pol en Henriëtte Wisse en een schot vanach ter de korf van Astrid Doornekamp. Jn de tweede helft kwam OVVo tot 5- 4, maar de Soesters liepen via Van der Pol (afstand) en Wisse (strafworp) uit tot 7-4. De Eemvogels werden duide lijk sterker naarmate de wedsrijd vor derde. Er werden steeds meer kansen gecreëerd. Doelpunten van Marco Kuil en invaller Willem Oldewarris beteken den een veilige 9-4-voorsprong. OVVO scoorde twee keer voordat Astrid Doornekamp de bal weer door de korf mikte en in de laatste minuut wist OVVO de eindstand op 10-8 te bepa len. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een flatwoning aan de Weegbreestraat. De voordeur was geforceerd en binnen was de slaapka mer overhoop gehaald. Wat er weg was kon niet aanstonds worden vastgesteld. De bewoonster, een 56-jarige vrouw, lichtte de politie in. Arie Treur van schaatsvereniging Eemland heeft afgelopen week deel genomen aan het wereldkampioen schap veteranen. Dit kampioen schap voor schaatsers boven de veer tig jaar werd voor de vierde maal georganiseerd en vond plaats op de kunstijsbaan Kennemerland in Haarlem. Daar werden gedurende drie dagen onder bijna ideale omstandigheden prestaties van hoog niveau geleverd. Treur had zich via kwalificatie wedstrijden in Utrecht geplaatst voor dit Wk. Op de eerste dag had de Soesterberger met zijn tijd van 45.97 op de 500 me ter voor zijn doen een goede start. Met 4.55.50 reed hij vervolgens op de 3.000 meter een persoonlijk record. De 1.500 meter op de tweede dag leverde met een tijd van 2.21.90 uiteindelijk een twintigste plaats in het eindklassement op in een veld van 37 deelnemers. Oege Ferwerda werd de nieuwe wereldkam pioen. Op de derde dag werd nog een marathon over vijftig ronden verreden. Ook hier won Ferwerda. Treur be haalde een verdienstelijke tiende plaats. Ter afsluiting van het seizoen werd af gelopen vrijdag door zeven leden van schaatsvereniging Eemland deelgeno men aan wedstrijden in Thialf en niet zonder succes. Mayon Oomkes verbe terde op zowel de 500 als op de 1.000 meter haar persoonlijke records met 54.62 en 1.54.47. Ook Annelies Wantenaar scherpte haar beste tijden aan met 59.34 en 2.20.64. Arie Treurs 45.14 en 2.14.92 kwamen te boek als I p.r. Henriët Kuijt reed zoals altijd w sterk en verbeterde met 2.19.82 h persoonlijk record, maar vestigde r. deze tijd tevens een nieuw clubrecor/i 49.05 en 2.32.59 waren de tijden Susanne denHertog, twee persoonlW records. Ook Harold van David de Smit wisten hun beste \/i aan te scherpen. Van Haren reed en 2.43.46, de Smit liet 49/ 2.45.11 noteren.

Soester Courant | 1995 | | pagina 23