Volle zaal voor Mensje van Keulen Concert brengt nieuw orgel voor Open Hof dichterbij 1 VARIA f O" Nieuws van de bibliotheek Kunstwerk van de maand Van de Ven's boekenkasten zijn te koop! Prijzen vanaf f 50,- Haal het informatiebulletin met prijslijst. Libris. De Complete Boekhandel. Fotogroep Soest exposeert Concert bij 40-jarig bestaan accordeonvereniging Animato j^m <4 'i WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA 25 boekenweek begint in bibliotheek Gemeente kapt aantal bomen Soester krijgt proces verbaal voor heling van fiets stichting openbare bibliotheek Auto gestolen Lezing in NPB-kerk over alternatieve therapieën Amnesty schrijft voor vervolgden Solistenconcert sluit projektweek RMA (wegens verbouwing) m - .46 Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk in de vakantie Hoe lang is het fietsen naar Amersfoort? Zaterdag 1 april in C-drie Getuigschrift van EHBO voor jeugd Kinderparadijs De Vrije Teugel Instrument komt in 1997 De leeszaal van de openbare bibliotheek Soest aan de Albert Cuyplaan was vorige week [[donderdagmorgen zeer goed gevuld. KHeel wat Soesters kwamen luisteren ■naar de bekende schrijfster Mensje ■van Keulen, die met haar lezing het Ispits van de boekenweek in Soest I afbeet. ■De schrijfster werd in de leeszaal be- I groet door Lenora Crom van de bibli- lotheek, die nog eens onderstreepte dat ■het langzamerhand een Soester boeken- Iweek-traditie is geworden om een be- I kende auteur uit te nodigen. Mensje van Keulen bleek niet alleen "op papier" leen geliefd auteur, want het publiek - I onthaald op koffie en roomsoesjes - ■luisterde aandachtig naar haar (voor)lezing uit eigen oeuvre. Dat om- Ivat inmiddels 10 boeken voor volwas- I senen (romans), maar ook zes kinder- I boeken. I Die zijn, zoals ze vertelde, allemaal met Ide hand geschreven, want van een I tekstverwerker moet Mensje van Keu- I len niet veel hebben. Maar ook met de I vulpen is schrijven eigenlijk een ware I kwelling, vertelde ze, al is niet-schrij- I ven nóg erger. Het publiek - voorna- I melijk van het vrouwelijk geslacht - maakte kennis met een paar aardige staaltjes van Van Keulens schrijftalent, zoals haar ode aan het alfabet en een boeiend verhaal over zoiets triviaals als een tochtje met lijn 11 door de Haagse binnenstad. Ook haar voorliefde voor griezelverhalen stak ze niet onder stoe- I len of banken. Na de pauze beantwoordde de schrijf ster vragen uit het publiek en tussen door was ze graag bereid haar boeken te signeren, die in de verkoopstand van boekhandel Van de Ven gretig aftrek vonden. Leon de Winter Liefhebbers van de literatuur komen in deze boekenweek (15 t/m 25 maart) behoorlijk aan hun trekken, want op vrijdag 24 maart komt nóg een gevierd auteur naar Soest: Leon de Winter, die momenteel als schrijver van het boekenweekgeschenk "Serenade" alom triomfen viert. Artishock draaide vorige week de film De Afstand, waar voor hij het scenario schreef, maar aan staande vrijdag is De Winter in levende lijve te zien en te horen in C-drie, waar hij zal voorlezen en wordt geïnter viewd. De avond met Leon de Winter - aan vang 20.15 uur, entree f 7,50 - wordt georganiseerd door de SLAS (Samen werking Literaire Activiteiten Soest), die rondom de boekenweek en de ko mende 5-mei-herdenking ook al de aandacht heeft getrokken met het poëzieproject op de aanplakborden, die deze weken het aanzicht van Soest be palen. De afdeling groen en milieu zal met ingang van deze week op enkele plaat sen in Soest bomen verwijderen. Het betreft hier bomen, die te groot zijn geworden voor de plek waar ze staan. Langs de Weegbreestraat (ter hoogte van de flats 461 t/m 659) zal een aan tal essen om en om gerooid worden, zodat er toch een mooie rij overblijft. In de gazons bij de flat staat een groep vleugelnoten. Dat zijn bomen, die zeer breed uitgroeien. Door een aantal te rooien, krijgen de andere meer 'lucht'. Zij kunnen daardoor beter uitgroeien. In de wijk Overhees is het Choristenpad toe aan een onderhouds beurt. Om dezelfde redenen worden daar twee vleugelnoten uit het plant soen verwijderd. Ook wordt een aantal essen dat te dicht bij de huizen staat, gerooid. Twee andere essen in de ver harding worden vervangen door twee kleinere bomen in nieuwe plantsoen vakken. 'Hé, dat is mijn fiets', vertelde een Soester de politie toen hij bij een ver keersongeval op de Van Weedestraat stond te kijken. De twaalf-jarige jon gen die op de fiets had gereden, be weerde dat zijn vader de fiets voor hem had gekocht. Daarop stelde de politie een onderzoek in. De vader van de jongen bevestigde dat hij de fiets had gekocht: voor der tig gulden in een café. De politie gaf hem daarop een proces-verbaal voor heling. Volgens een woordvoerder van de po litie dient een burger te weten dat er een gestolen fiets in het spel is als hij een goede tweedehands fiets voor zo weinig geld in een café te koop krijgt aangeboden. Overigens stond de postcode van de eigenaar nog in de fiets gegraveerd. e@ Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Arjan van Arendonk en is te zien in C-drie, op de tentoonstelling van aanwinsten van de kunstuitleen tot en met 25 maart. De titel is "Patchwork" en de techniek is olie verf op stof. Het formaat is 42 X 42 x 8 cm. Aijan van Arendonk werd geboren in Waaldijk op 31 juli 1957 en volgde een opleiding aan de Ko ninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in 's-Hertogenbosch van 1977 tot 1982. Hij gaat uit van alledaagse materialen en transfor meert deze tot kunst. Zo gebruikte hij aanvankelijk behang als onder grond voor zijn schilderijen, waar bij de motieven van het behang een rol bleven spelen in het schilderij. Van Arendonk wil de tegenstelling "verheven kunst en banaal behang" in zijn composities verenigen. Mo menteel zijn bedrukte stoffen zijn belangrijkste inspiratiebron. Hij ge bruikt bij voorkeur lappen met grote bloemen of andere siermotieven. Evenals bij de behangschilderijen ontstaat er een nieuw beeld door ver- vreemding. Op de textieldessins schildert hij grote witte en zwarte vlakken, of kleine vierkantjes in te rughoudende kleuren. Andere stof fen schildert hij met grote een kleurige partijen, waarbij bepaalde decoraties worden uitgespaard. Hij combineert ook verschillende stof fen en beschildert deze, waarbij de verschillende delen door zijn toe voegingen een geheel vormen. Werk van Van Arendonk werd onder an dere aangekocht door het Groninger Museum. Nieuwe Aanwinsten De kunstuitleen nodigt u van harte uit om de nieuwe aanwinsten te ko men bekijken van 20 tot en met 24 maart. In C-drie wordt ook een aan tal aanwinsten getoond, tot en met 25 maart. Het is mogelijk alvast een werk te reserveren; dat kan na af loop van de tentoonstelling worden afgehaald in de kunstuitleen. Kunstuitleen Soest is gevestigd in Bibliotheek Overhees aan de Willaertstraat 49 tel. 12468. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Mensje van Keulen signeert in de leeszaal, geflankeerd door Lenora Crom van de bibliotheek (l.) en Netty Wessels van boekhandel van de Ven (r.) Vanaf een parkeerplaats aan de Johannes Poststraat is een zwarte Opel Corsa gestolen. De wagen, met het kentekennummer DP-FD-49, is eigen dom van een 51-jarige Soester. Op donderdagavond 23 maart zal in het kerkgebouw van de Nederlandse Pro testanten Bond, Rembrandtlaan 20, een lezing worden gehouden door de heer Piet Delvaux, fysio-therapeut te Amersfoort, over alternatieve thera pieën. De aanvang is 20.00 uur. Ieder een is van harte welkom. De schrijfgroep van de Amnesty-werk groep Soest besteedt deze maand aan dacht aan vervolgden in Israël, Kenia, Iran en Peru. Op woensdag 29 maart om 13.30 uur komt de schrijfgroep bij een. Ieder die een duit in het mensenrechtenzakje wil doen is van harte welkom in het Amnestycentrum aan de Duinweg 21. Peru: Palagia Pizarro en haar man Juan Chuzon Zea, ouders van twee jonge kinderen, werden gevangen gezet op 11 december 1992 door de anti-terreur- afdeling van de politie van het district San Juan de Luringancho in de hoofd stad Lima. Zij werden door marteling gedwongen om een bekentenis af te leggen dat ze in bezit waren van ex plosieven en pamfletten van de verbo den verzetsbeweging 'Het Lichtend Pad'. In februari werden zij veroor deeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Er is geen bewijs van banden tussen Pelagia en Juan met het Lichtend Pad. Ironisch genoeg probeerde het Lich tend Pad eerder Pelagia Pizarro en haar man te vermoorden vanwege hun ver zet tegen de gewapende verzetsbewe ging. Er is sowieso geen bewijs dat door het echtpaar geweld werd gebruikt dan wel gepropageerd. De aanklachten lijken dan ook politiek van aard. Amnesty vindt dat het hier gaat om gewetensgvangenen en vraagt om hun onmiddellijke onvoorwaardelijke vrij lating. Natuurlijk is iedere protestbrief die aankomt bij de verantwoordelijke re gering een druppel op de gloeiende plaat. Gelukkig worden, mede als ge volg van de brieven, regelmatig gevan genen vrijgelaten. Massale kritische aandacht blijkt vaak een goed middel om onrecht aan de kaak te stellen. De laatste woensdag van iedere maand is men voor het schrijven van brieven vanaf 13.30 uur zeer welkom in het Amnesty Centrum aan de Duinweg 21 bij mevrouw J. den Oude (tel. 14622). De RMA muziek- en dansschool orga niseert in de week van 20 t/m 25 maart een zogenaamde projektweek. De leer lingen kunnen meedoen aan projekten en workshops zoals: o.a. (kinder)koor, Latijns-Amerikaanse percussie, pop band, Zuid-Amerikaanse muziek, Bal- kanmuziek, minimal music, muziek en computer, workshop "componeren", free-style jazzballet en nog vele andere mogelijkheden. Deze projekten vinden zowel in Soest als in Hoogland en Amersfoort plaats. De week wordt af gesloten met het RMA-solistenconcert op zaterdag 25 maart in de St. Franciscus Xaveriuskerk, 't Zand Amersfoort, aanvang 20.15 uur. Jonge solisten van de RMA, Frank Oppedijk, piano: Jurgen van Nimwegen, klarinet; en Mirjam Buter, hoorn; spelen werken van Haydn, Andriessen en Mozart. Zij worden be geleid door het Flehite Sinfonietta o.l. v. Peter Vinken. Ook zullen de harpiste Saskia Rekké en de fluitiste Paula van Delden met het Flehite Sinfonietta het fluit/harp concert van Mozart uitvoe ren. Tot slot van het concert zal "Peter en de wolf' van Prokovjev ten gehore worden gebracht. Hoewel het concert op de avond is gepland is het uitermate geschikt voor jonge kinderen. Kaarten kunnen worden gereserveerd of afge haald bij de administratie van de RMA muziek- en dansschool, tel. 033- 622004. Toegang f 10,-; voor leerlin gen van de RMA f 5,-. E Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Fotogroep Soest exposeert van 29 maart t/m 29 aprU in cultureel cen trum C-drie, Willaertstraat 49. Deze besloten fotogroep is sinds 1984 ac tief en telt zes fotografen, voor wie fotografie een liefhebberij is op pro fessioneel niveau. Elk van de deelnemers toont zes tot acht werken en een eigen thema: Richard Soest. FotoHuib Limberg/Fotogroep Smitsweg 311, tel. 12630 Tijdens de vakantie kun je ook denken aan 'vrijwilligerswerk'. Het is dan ook niet verwonderlijk dat velen elk jaar besluiten om van hun vakantie een ac tieve vakantie te maken. Ben je geïn teresseerd, dan kun je via de WB in formatie verkrijgen. Tevens is de nieuwe Vrijwilligers Vakantiekrant 1995 uit voor de prijs van f 2,25. De vakantiekrant besteedt ook aandacht aan aspecten als onkostenvergoedingen en verzekeringen. Verder worden za ken aangestipt waaraan de vrijwilliger moet denken als hij/zij op reis gaat, met name als de plaats van bestemming in het buitenland ligt. Vakatures 9-101: Bemiddelingsinstantie voor lichamelijk gehandicapten zoekt en thousiaste mensen die de gasten tijdens reizen en vakanties terzijde willen staan. Vaak wel enige kosten voor ei gen rekening. •9-102: Om groepsvakanties in aan gepaste huizen in Nederland mogelijk te maken voor oudere lichamelijk ge handicapten, zoekt de VVB zieken verzorgers, verpleegkundigen (al dan niet in opleiding) of mensen die inte resse hebben in het werken met gehan dicapten. 9-103: Vrijwillig(st)ers gezocht voor begeleiding van echtparen, waarvan één der partners in een verpleeg- of verzorgingstehuis woont, tijdens een vakantie van een week in volledig aan gepaste bungalows. Deskundigheid vereist. 9-104: Vereniging voor verstande lijk gehandicapten zoekt liefhebbers om leiding te geven aan vakantie-acti viteiten voor moeilijk lerende kinde ren. Van de leiding wordt verwacht dat men een positieve houding heeft t.o.v. het prot. christelijk geloof. 9-107: Vakantiecentrum zoekt al leenstaanden en paren met of zonder kinderen, die zich in de weekeinden of tijdens de vakantieperiode willen inzet ten voor diverse werkzaamheden in kamp en bos, kantine, eethuisje, en lei ding geven aan jongeren. N.B. Eigen tent of caravan kan worden geplaatst. 9-110: Chr. vakantiekampen voor jongeren zoeken vrijwillig(st)ers: schippers, fiets-/kanokampstafleden en koks (leeftijd 19-30 jaar). 9-112: Organisatie voor zomer kampen zoekt vrijwillig(st)ers voor vakantieweek met lichamelijk gehan dicapten in Lunteren. 9-113: Vereniging van monumenten zorg vraagt enige vrijwillig(st)ers met bouwkundige talenten (-opleiding) die aan een werkkamp willen deelnemen (voor jongeren van 16 tot 24 jaar). 9-114: Patiëntenvereniging zoekt be geleiders voor groepsreizen: hulp bij dagelijkse bezigheden, rolstoel duwen tijdens uitstapjes, winkelen en gezel lig bezig zijn. De gastvrouw- of heer van de reisgroep heeft de eind verantwoording. Inlichtingen: Vrijwilligers Vakature Bank, Smitsweg 311, dinsdag t/m don derdag 9.00-1,2.00 uur, tel. 12630. f Bloemen (Soest): Vorm in kleur, ab stracties; Huib Limberg (Soest): 'Eye' can't without you, affiches aangetast door de tijd; Ida Mager (Amsterdam): De aarde voorbij, fotocollages in kleur; Wim Pin (Amersfoort): Stations-im pressies, eigenzinnig ingekaderd; Ton Tiggelman (Breda): Borinage, desolate straatbeelden/industrielandschappen in België; en Willem Wernsen (Amers foort): portretten, klassieke beelden van mensen 'getekend' door het leven. De expositie is te zien van woensdag 29 maart t/m zaterdag 29 april, geopend maandag t/m vrijdag 9.00 - 24.00 uur en zaterdag 15.00 - 24.00 uur; zondag gesloten, toegang gratis. Een merkwaardig telefoontje en dat was het. De politie werd zaterdag te lefonisch benaderd met de vraag hoe je zonder geld in Amersfoort kunt komen. Aan de andere kant van de lijn was een zeventien-jarige jongen uit Amersfoort die naar zijn zeggen geen geld op zak had. Omdat de politie hem niet uit de brand kon helpen, vroeg de jonge man hoe lang het fietsen is naar Amersfoort. Even later zag de poli tie op de Ossendamweg een jonge man op een blauwe damesfiets rij den, waarvan het slot was gefor ceerd. Hij werd aangehouden en bekende de fiets te hebben gestolen. De jongeman was op weg naar Amersfoort. Het bleek degene te zijn die kort daarvoor de politie had ge beld. Volgende week zaterdag - 1 april - viert de Soester accordeon vereniging Animato met een groots concert het veertigjarig jubileum. Dat gebeurt 's avonds vanaf 20.00 uur in C-drie aan de Willaertstraat. De vereniging is opgericht in 1955 en de eerste muzikale werken werden des tijds gespeeld in een ruimte, die be schikbaar was gesteld door slijterij Van der Linden. Animato bestond aanvan kelijk uit een klein groepje vrienden, dat al snel uitgroeide tot een echte ver eniging. Die telt inmiddels 44 leden en de verschillende groepen oefenen elke woensdagavond van half zeven tot half elf in de Wegwijzer, de school in Over hees. De vereniging bestaat uit vier orkes ten: om te beginnen het C-orkest, de jongste groep, dus beginners qua leef tijd en kunnen, en resp het B-orkest, het tussen-orkest en het A-orkest, waarin steeds moeilijker stukken wor den ingestudeerd. De orkesten staan allemaal onder lei ding van dirigente Petra van Drieën- huizen uit Loenen aan de Vecht. De leden van Animato komen allang niet meer uitsluitend uit Soest, maar uit de hele regio: Baarn, Leusden, Bunschoten, Hooglanderveen, Amers foort en zelfs Doorn en Amerongen. Breed repertoire Het repertoire van Animato is breed en omvat zowel populaire hedendaagse muziek als licht-klassiek. De vereni ging treedt regelmatig op in bejaarden- en verzorgingstehuizen en doet zo veel mogelijk mee aan allerlei muzikale ac tiviteiten. Minstens eenmaal per jaar neemt een van de groepen deel aan een landelijk concours en onlangs werd ook weer opgetreden tijdens de kamer muziekdag in kasteel Groeneveld. In november vorig jaar speelde Animato samen met het Amsterdams Saxofoon Kwartet in het Concertgebouw. Tijdens het concert van zaterdag 1 april in C-drie zullen alle orkesten van Animato zich van hun beste kant laten zien. De vereniging verwacht veel be langstelling. Na afloop van het concert is er nog een Rad van Fortuin, dus het wordt een heel gezellige avond. Entree: f5,-. Het lijstje van geslaagde jeugd EHBO- ers dat vorige week in deze krant met een foto stond afgedrukt, was niet vol ledig. Per abuis werden alleen de le den van de A-jeugd groep genoemd. Ook bij de jeugd B waren er echter EHBO-ers die een getuigschrift ontvin gen. Dat zijn Roelinde Bakker, Natascha Bosboom, Dalidah Croes, Jeanne Demage, Hanna Jonker, Sera Proper, Ilona Rost, Lavinia Vogel en Thea Westeneng. De jeugd A is opgeleid door de jeugd- instructeurs mevrouw J.H. Kok en mevrouw N. Slotboom. De B-jeugd kreeg instructies van kaderinstructeur F. Hoogeweg. Tel. 14780 Waarheen aquariaan? Aquarium vereniging NeonTetra orga niseert een lezing onder de titel Waar heen Aquariaan? De lezing wordt ge geven door de bekende spreker Toon Albers. Een probleem waarmee veel aquarium houders te maken krijgen is dat de plan ten niet meer willen groeien. Uit de praktijk komt duidelijk naar voren, dat wij over het algemeen van de behoef ten en over het leven van onze aquariumplanten nog te weinig weten. Dat licht en bodemgrond hierbij een rol van betekenis spelen is een duidelijke zaak. Maar dat water met de daarin opgeloste stoffen en gassen hierin zo'n belangrijk aandeel heeft, daaraan is tot heden minder aandacht besteed. Albers zal ook de functie van sporenelementen en mineralen ter sprake brengen. Aan de hand van dia's zullen al deze zaken behandeld worden waarbij Alblas uit een rijke eigen ervaring put. Ook de sinds enkele jaren steeds meer gebruikte toevoeging van koolzuurgas aan het water wordt behandeld. Zeker interessant voor het zachte alkalische water, dat wij hier in Soest uit de kraan tappen. Na afloop krijgen de aanwezi gen een samenvatting, zodat zij de tips nog eens rustig kunnen nalezen. Donderdag 23 maart in 'De Kwekerij', Molenstraat 157, om 20.00 uur belang stellenden zijn welkom. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 23 maart 9.30-11.30 uur: aktiviteiten voor vol wassenen. 9.30-11.30 uur: groep 6, 7, 8 van de Regentuuter komt voor het natuurprojekt over 'verzorging'. Lek ker de handjes uit de mouwen steken en de boel goed verzorgen voor de die ren. Leerzaam en leuk, en de dieren zijn ook blij. Om 13.15 uur komt groep 1/2 van de Daniëlschool voor het projekt over jon gen dieren. Na schooltijd zijn Suzanne, Mike en Esther onze jarige gasten. Veel feestelijke aktiviteiten en plezier. Vrijdag 24 maart Om 9.30 uur staat Titia paraat om de kinderen van groep 2 van de Desmond Tutuschool vertrouwd te maken met de jonge dieren. Na schooltijd krijgen we Ingram, Roy en Justin als jarige bezoe kers en die gaan we verwennen met prachtige aktiviteiten. 's Avonds zijn Maruschka, Esther en Naomi, Jolanda, Tim, Angelique en Claire de feestvarkens op de kinderverjaardagdisko. Veel dansen en zingen, zelf optreden en aktiviteiten doen: dat is pas feest! Zaterdag 25 maart Om 13.30 uur komen Grace, Lisanne en Elsemieke ons bezoeken. Met veel vrienden gaan zij de verjaardagpartij van hun leven tot nu toe meemaken. Maandag 27 maart Om 9.30 uur is groep 1/2 van de Drie sprong aan de beurt voor het projekt over jonge dieren. Om 13.15 uur de andere helft van deze groep voor hetzelfde projekt. En reken maar dat de jonge dieren blij zijn met alle aandacht. Om 16.00 uur hebben Evelien en Chantal de schorten om, om er met de kinderen een lekkere kookzooi van te maken. Dinsdag 28 maart Voorjaarsschoonmaakdag. Woensdag 29 maart Om 9.30 uur zijn de peuters en hun ouders onze eerste gasten. Zij maken de ochtend druk, gezellig en vrolijk. Om 14.00 uur staan de toneelspelers zenuwachtig klaar om de kinderen te boeien met hun verhaal. Sabrine en Eva zijn in ieder geval met hun vrienden aanwezig als jarige kinderen. En er komen veel kinderen uit de buurt. Na het verhaal, Limonade en snoep nog veel meer aktiviteiten. Op zaterdag 25 maart vindt om 20.15 uur in De Open Hof te Soest een kerkconcert plaats. Vijf musici geven belangeloos hun medewerking om voor het Orgelfonds van de Open Hof een flink bedrag bij elkaar te spelen. De kerk aan de Dalweg/hoek Veenbes- straat zal over twee jaar verrijkt zijn met een nieuw pijporgel. De opdracht tot de bouw is inmiddels gegund. Om het benodigde bedrag bij elkaar te krij gen 'organiseert de actieve Commissie Geldwerving veel aktiviteiten, waaron der dit concert. Het nieuwe orgel is inmiddels besteld bij de firma Nijsse in Zeeland. In over leg met de orgelbouwkundig adviseurs (Dr. A.J. Gierveld te Vleuten en Jean Telder te Soest) zal de orgelcommissie zich het komend jaar uitgebreid ver staan met de bouwer over de uitwer king van het eerste schetsontwerp. Van wege de goed gevulde orderportefeuille van de firma Nijsse kan men pas in de loop van 1996 met de bouw beginnen. De verwachting is dat de oplevering voorjaar 1997 kan plaatsvinden. Aan het concert verlenen de sopraan Anneke van der Hoek en de alt Hildegard Verbaarschot hun medewer king. Beiden studeerden onder andere zang bij Hanneke Kaasschieter. Ook instrumentale solisten zijn te beluiste ren: Hannie Broggel en Martine Bei der, die aan het Sweelinck Conserva torium te Amsterdam studeerden, be spelen verschillende blokfluiten. V.l.n.r. Hildegard Verbaarschot neke v.d. Hoek, Martine Bijlsma, nie Broggel; op de rug gezien Roosjen Martine Beider studeerde aan dit insti tuut tevens hoofdvak cello bij Anner Bijlsma. Op dit instrument zal zij met Tjalling Roosjen (cantor-organist van De Open Hof) de begeleiding van de solisten verzorgen. Op het programma staan werken in verschillende bezettingen van o.a. Frescobaldi, Cima, Vivaldi, Handel en Bach. Kaarten zijn verkrijgbaar avond van het concert in de kerk pauze is er koffie met koek tr De toegangsprijs (incl. prog blad) bedraagt f12,50.

Soester Courant | 1995 | | pagina 25