Verscheuren doe ik nooit wat... Friendship Gospel Choir in concert nieuws aruóhocK 7 CÜL TUUR& Theater Terra in C-drie met4Lieve buurvrouw' Cursus 'Hoe sta ik er bij?' WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA 27 film 'Duimelijntje' in kinderfilmhuis [Peuters zijn welkom [in de bibliotheek Inleveradressen rommelmarkt Wil Dekker exposeert in de Bundeling Zaterdagavond in de Julianakerk OPICAL 495,- ANl Busdagtochten Moderne bouwkunst GROEI &BLOEIÉ SOEST I Bloemschikwedstrijd op 21 april \NereldI/1/inkel Mode met Motief, een bijzondere collectie V olksuniversiteit Soest/ Soesterberg '32 Short films about Glenn Bould' Bluesnight met Sugar Mama De kracht van de red ligt in de herhalit iCultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 Dp zondag 26 maart om 14.00 uur Iraait de kinderfilm 'Duimelijntje' in fcultureel centrum C-drie. Deze prach- animatiefilm van voormalig Disneyman Don Bluth is gebaseerd op het klassieke gelijknamige sprookje Jvan Hans Christian Andersen. Duime lijntje haar moeder is eenzaam en wil raag een dochtertje. Op een dag [vraagt ze een goede heks om advies. De heks geeft haar een gerstekorrel die [ze in een bloempot moet stoppen. Na [korte tijd groeit er een prachtige bloem, waarin een meisje blijkt te zitten dat niet groter is dan een duim. Duime- [lijntje! Het piepkleine meisje houdt Jheel veel van haar moeder, maar toch ■zoekt ze iemand van haar eigen grootte lom haar leven mee te delen. Duime- llijntje duurt 92 minuten, is Nederlands ■gesproken en geschikt voor kinderen ■vanaf 4 jaar. Entree: f 4,- voor kinde- Iren; f 6,- voor volwassenen. I Gedurende de maanden april en mei I nodigen de bibliotheken in Soest en I Soesterberg alle peuterspeelzalen uit I om op bezoek te komen in de biblio- I theek. De bibliotheek biedt dan een I programma voor ouders en peuters, dit jaar rond het thema "Rupsje Nooitgenoeg", het wereldberoemde prentenboek van Eric Carle. I De bijeenkomst is heel gevarieerd op gezet, zodat de peuters zich niet hoe ven te vervelen! Het verhaal van Rupsje Nooitgenoeg wordt voorgele zen uit een héé groot boek. Daarna mogen de kinderen kleine speelgoed rupsjes opzoeken, die zich verstopt hebben tussen de prentenboeken. Dan kunnen ze rupsjes kleuren en plakken. Er worden twee video's vertoond: een- j tje over Rupsje Nooitgenoeg en eentje over "Het allesdier", ook een prenten boek van Eric Carle. Boeken voor baby's Tijdens dit peuterprogramma krijgen de ouders, onder het genot van een kopje koffie, informatie over de jeugd bibliotheek. Wat heeft de jeugd bibliotheek in Soest te bieden aan ba by's, peuters en hun ouders? De Bibliotheekmedewerkers vertellen over de talloze mogelijkheden om kleine kinderen al met boeken ver trouwd te maken. Er zijn kleine hard- kartonnen prentenboeken, geplastifi ceerde fotoboeken, puzzels en voor leesverhalen. Het lidmaatschap voor kinderen tot achttien jaar is gratis! Dit programma voor peuters en hun ouders wordt eens in de twee jaar ge organiseerd door de bibliotheek, in sa menwerking met boekhandel Van de Ven. Twee jaar geleden startte de bi bliotheek in Soest met deze boek- promotie voor peuters. Toen was het hondje Dribbel dat de hoofdrol speelde. Dit initiatief heeft in tientallen jeugd bibliotheken in Nederland navolging gekregen. tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 De Schoof, De Engh, De Praatpaal, Stichting Welzijnswerk houdt op zater dag 22 april voor de 25e keer haar jaar lijkse rommelmarkt. Opnieuw doet de Stichting een beroep op alle inwoners van Soest om aan de rommelmarkt te denken bij het opruimen van zolders en kasten. Daar de rommelmarkt dit jaar voor het eerst bij De Schoof aan de Molenstraat gehouden wordt, en de ruimte om De Schoof aanzienlijk klei ner is, worden er geen grote meubelen ingezameld. De inleveradressen zijn: Talmalaan 35, Dorresteynweg 51, Vosseveldlaan 57, pr. Bernardlaan 36, Margrietlaan 19, Oranjelaan 42, Wilhelminalaan 10, Noorderweg 45, Emmalaan 10, Valeriaanstraat 98, Braamweg 69, Julianalaan 6, Betje Wolflaan 2, Colenso 162, Kerkpad zz 118, Kamperfoeliestraat 16, Bosstraat 5, Draailier 8, Zonnedauw 24, Helling- weg 26, Beetzlaan 14, pr. Hendriklaan 17, Buntweg 18, Schaepmanstraat 14, Bartolottilaan 5, Duinweg 26, Schaepmanstraat 75, Pelikaanweg 16, Lange Brinkweg 42. Op zaterdagmorgen tussen 9.00 en 12.00 uur kan men de spullen ook bren gen naar de dependance van het Grif- land College aan de ir. Menkolaan. Op zaterdagmorgen rijden er ook auto's door Soest om spullen op te halen. In formatie: op werkdagen tussen 19.00 en 20.00 uur, tel. 14441. Tot eind april is in de publieksruimte van de Bundeling, het gezondheids centrum aan de Schoutenkampweg, een expositie ingericht van kunst werken van Wil Dekker. De Soesterse is present met 24 schilde rijen, meest aquarellen en een enkel acrylschilderij. Eigenlijk schildert Wil Dekker nog maar een jaar of negen en pas de laat ste tijd waagt ze zich aan acryl en ge mengde technieken. Haar oeuvre, gro tendeels aquarel, heeft zich in de afge- lopen jaren ook ontwikkeld van bloe men, landschappen en andere natuur- thema's naar meer abstracte vormen. "In het begin deed ik alles heel voor zichtig en gedetailleerd, maar de laat ste tijd neig ik meer naar abstract, en dat is heel wat moeilijker dan het lijkt." Ze is overigens nuchter genoeg om te zeggen dat ze over haar schilderkunst - "als amateur" - niet al te duur moet doen. "Het wordt altijd zo gauw over trokken, vind ik. Ach, als het op zich zelf niets voorstelt en alleen maar een spel van vorm en kleur is, dan noem je 't abstract." Als oud-lerares aan een (Hilversumse) basisschool had ze natuurlijk behoor lijk wat teken-ervaring, maar voor het schilderen - wat ze eigenlijk altijd al wilde - ontbrak haar de tijd. Pas toen ze met pensioen ging kon ze zich naar hartelust wijden aan de "uit de hand gelopen hobby", zoals ze het noemt. Ze nam les bij opeenvolgende docen ten - Ria van Everdingen, Hanneke Vermeulen, Kees van Aalst, Weim Bos - en werkte in het begin vooral in de keuken van het huis aan de P.C. Hooftlaan. "Omdat ik altijd met tien schilderijen tegelijk bezig ben lag het huis soms bezaaid." Atelier Sinds enige tijd - "toen het echt me nens begon te worden" -beschikt ze over de ideale werkruimte: een atelier met veel licht, waarvoor de garage naast het huis is omgebouwd. Daar brengt ze, als het even kan, ieder vrij uurtje door, meestal zittend aan de ta fel, soms staande voor de ezel. Wil Dekker blijft, zoals gezegd, nogal 'ti nuchter over haar kunstenaarsarbeid. Haar zoon, die kunstacademie heeft gedaan, heeft beslist meer talent dan zijzelf, vindt ze. "Hij is mijn grote cri ticus en ik heb meer van hem geleerd dan hij van mij, maar tegenwoordig geef ik hem aanwijzingen." Over het "mooi" van haar schilderijen - die opvallen door een uitbundig kleur gebruik - doet ze geen uitspraken. "Ach, wat is mooi? De een houdt van de moeder, de ander van de dochter. Zelf ben ik nooit zo gauw tevreden en dan wil ik er nog dagenlang naar kij ken." Van haar docenten heeft ze veel geleerd, maar vooral ook door naar anderen te kijken en veel exposities te bezoeken. Veel bewondering heeft ze voor het werk van de Engelse aquarel list William Turner, begin vorige eeuw, die volgens haar één van de "groten" was. Goed tekenen En verder vindt ze dat iedere kunste naar - amateur of niet - op z'n minst goed moet kunnen tekenen. "Verhou- Wil Dekker in haar atelier aan de P. C. Hooftlaan. dingen, vorm, perspectief, dat moet je eerst onder de knie hebben. Dan kun je het met je fantasie verder invullen. De meeste dingen ontstaan bij mij in de laatste vijf minuten van de les. Dan smeer ik m'n palet leeg op papier en dan groeit het onder m'n handen. Meestal ben ik dan wel tevreden, en als het nog niet goed is kan ik lekker verder knoeien. Nee, verscheuren doe ik nooit wat, ook het truttigste van het truttigste niet." De tentoonstelling in de Bundeling is niet de eerste keer dat Wil Dekker haar kunst aan de buitenwereld te zien geeft. Eerder exposeerde ze al eens in een Hilversumse bank en ook in restaurant De Soester Duinen heeft onlangs nog werk van haar gehangen. De schilde rijen in de Bundeling zijn ook te koop; de prijzen variëren van zo'n 300 tot 700 gulden, inclusief lijst, om de materiaal kosten te dekken. Op woensdagmiddag 29 maart speelt Theater Tferra in cultureel cen trum C-drie haar nieuwe voorstel ling 'Lieve Buurvrouw'. Theater Terra maakt jeugdtheater, geba seerd op de gelijkwaardigheid van poppen en acteur. Theater Terra dankt zijn naam aan Theo Terra, de artistieke motor achter de groep. Thema's als liefde, angst en vriendschap vormden de basis van voorstelllingen als 'Zwanedons', 'Rioolvlinder' en '7 vadertjes'. 'Zwanedons' werd bekroond met de Hans Snoekprijs, de belangrijkste on derscheiding voor jeugdtheater. Onder regie van Theo Terra brengt Theater Terra 'Lieve buurvrouw', een vrolijke voorstelling voor kinderen vanaf 4 jaar. Joris en Jantien zijn ervan overtuigd dat ze als baby zijn verwisseld. Ze lijken in niets op hun ouders en liggen tel kens overhoop met hun vader en moe der. Jantien zit het liefst met haar neus in de boeken terwijl haar moeder de zoveelste hardrockband opricht. Joris is dol op harde muziek en zijn vader is juist een stille en serieuze man. Joris en Jantien besluiten daarom met elkaar te ruilen. Dit blijkt een groot succes te zijn, tot hun ouders erachter komen... De vader en moeder worden gespeeld door een acteur en actrice. De kinde ren, Jantien en Joris zijn poppen, die de acteurs tijdens hun spel manipule ren. Aanvang: 14.00 uur. Entree: f 6,- voor kinderen; f 8,50 voor volwassenen. Kaarten verkrijgbaar bij C-drie en VVV Soest. Scène uit 'Lieve buurvrouw Foto: Bob van Dantzig. 0Aanstaande zaterdag treedt het Soes ter "Friendship Gospel Choir" - be- Gezondheidscentrum 'de Bunde ling' organiseert met de Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht de cursus: 'Hoe sta ik er bij?' voor mensen die meer willen bewegen. Bewegen: niet vanuit prestatiegerichtheid, maar vanuit het bewust bezigzijn met ge zondheid en gezond bewegen. Door middel van voorlichting, instruc ties en oefeningen leert men gezond om te gaan met het lichaam bij de dage lijkse bezigheden. De deelnemers krij gen informatie over de effecten van til len en bukken -p rug en schouders. De cursist leert de juiste houding te gebruiken, het uithoudingsvermogen te vergroten en goede ademhalings- en ontspanningsoefeningen. De cursus vraagt duidelijk om lichamelijke actie en staat onder leiding van een ervaren fysiotherapeute. De cursus omvat acht wekelijkse bij eenkomsten van een uur, van 28 maart t/m 23 mei (m.u.v. 2 mei), op dinsdag middag 13.30 -14.30 uur. Kosten: f 50,- voor niet-leden, voor leden van het kruiswerk f 40,-. Aanmelden: tel. 06- 8344. kend van zijn originele "black gospel "- uitvoeringen - op in de Julianakerk. Dat gebeurt ter gelegenheid van het drieja rig bestaan van het koor, dat vanaf de oprichting onder leiding staat van Edith Kastelijn. Het concert begint om 19.30 uur. Kaarten af 7,50 zijn nog verkrijg baar via tel. 11775 of25614, via de WV of 's avonds aan de kerk. Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf f Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 Het voorjaar staat weer voor de deur, voor de touringcarbedrijven het start sein tot het uitbrengen van hun voorjaars- of zomerdagtochten- programma. Zo is pas de folder met voorjaarsdagtochten van Eemlandreizen verschenen. Deelne mers kunnen altijd in Soest opstappen op twee plaatsen: tegenover het VW- kantoor en bij het winkelcentrum aan de Zuidpromenade. De thema's/bestemmingen van de Eemlanddagtochten bieden 'Voor elk wat wils', bijvoorbeeld een dagje Sa fari in de Beekse Bergen, waar leeu wen en giraffen u aangapen (f 62,50 p.p.); een bezoek aan het Archeon in Alphen aan den Rijn, waar u op zeer indringende wijze een beeld krijgt van hoe men in vroeger tijden leefde, van de prehistorie tot heden (f 52,50 p.p.); een eendaagse ontdekkingsreis (ook per rondvaartboot) door de Biesbosch (f 59,50 p.p.) en een Vijf Rivieren Cruise door Zuid-Holland over rivie ren als de Lek, de Beneden-Merwede, de Oude Maas en de Noord (f 65,- p.p.). Ook bijzonder is de dagtocht naar het Bloemencorso van de Bollenstreek (van Noordwijk naar Haarlem) op 22 april, waarbij u tevens de Keukenhof aandoet (49,50 p.p.). Opmerkelijk is trouwens dat veel dagtochten gecom bineerd worden met een bezoek aan een museum; bijvoorbeeld de dagtocht naar Zuidwest-Friesland, met in het plaatsje Workum een bezoek aan het inmiddels landelijk vermaarde Jopie Huisman museum (f79,50 p.p.); de dagtocht naar de wondere wereld van Rien Poortvliet in diens museum in Middelharnis op Goeree Overflakkee, waarbij men en passant nog een stukje Deltawerken meepakt (f 79,50 p.p.) of de dagtrip naar de ruige Peel met zijn interessante Beiaardmuseum in Asten (f 85,- p.p.). Wie liever zelf zijn dagtocht samenstelt kan aardig op weg geholpen worden met de bekende Gidsen voor Vakantie Vrije Tijd (variërend van f 4,- tot f 6,50) die het hele land bestrijken met brede informatie (van speeltuinen tot pretparken, van musea tot oudheid kamers, van dagrecreatieterreinen tot subtropische zwembaden enz. enz.), maar wie naar een leuk of apart mu seum wil, kan de gids Nederland Museumland (f 14,95) goed gebruiken. Deze gids voert de lezers langs meer dan 950 musea in het hele land! Wie van plan is vaker een museumdag- tochtje te ondernemen, heeft veel aan de Museumjaarkaart (meer dan 400 musea in Nederland gratis). In de Museumgids zijn deze musea met een tekentje aangeduid. De museumjaar kaart kost f 15,- voor jongeren (t/m 18 jaar), volwassenen f 45,- (19 t/m 64 jaar) en voor houders van een Pas 65+ f 32,50. Het aardige is dat de kaart pas ingaat op de dag dat men voor het eerst met deze kaart een museum binnen loopt. In dit kader van het wellicht interes sant zijn om tijdens het Nationaal Museumweekend op 22 en 23 april al vast enige musea gratis te bezoeken. Men weet dan hoe makkelijk het is om zo'n Museumjaarkaart in bezit te heb ben. Woensdagmorgen 5 april begroet- de Soester Kring de heer H.M. Scherer Jansen uit Uithoorn. Hij zal een lezing houden over de moderne bouwkunst en haar ontstaan. Scherer Jansen heeft een bouwkundige achtergrond. Hij is als interieurbouwer en verlichtings- deskundige werkzaam geweest. Deze morgen wordt de ontwikkeling van de bouwkunst sinds de eerste We reldtentoonstelling in 1851 tot nu be sproken aan de hand van diverse scho len en invloeden, waaronder Arts and Crafts-beweging Art Nouveau en de "Stijl"- periode (Mondriaan), enz. Tot besluit volgt een diapresentatie waar bij ook de ontwikkeling van Chicago en New York wordt getoond. De bijeenkomst begint om 10.00 uur in "De Deel", Kerkstraat 11B, achter de Oude Kerk. Entree: f 3,50 (incl. koffie of thee). Informatie: Ton Elderenbosch, tel. 17001. Komende onderwerpen cq. activiteiten: 19 april Verdraagzaamheid, lezing door E. Algra; 3 mei Natuurwandeling o.l.v. het IVN-Soest in de Soester Duinen. MAATSCHAPPIJ Op vrijdagavond 21 april organiseert Groei en Bloei weer de jaarlijkse bloemschikwedstrijd, van 19.00 tot 21.00 uur. Dit jaar zullen er drie cate gorieën zijn: beginners, gevorderden en vergevorderden. In alle categorieën moet een 'verplicht' en een 'vrij' stuk gemaakt worden. Het materiaal voor het verplichte stuk zal verstrekt wor den; al het materiaal voor het vrije stuk (naar een motto) moet men zelf mee- N^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Er is een nieuwe folder uitgekomen met een greep uit het assortiment van de Wereldwinkel Soest. Deze keer staat de folder in het teken van de campagne Mode met Motief. Het gaat hier om eigentijdse exclusieve kleding, hand gemaakte sieraden en accessoires. Veel kleding, sieraden en accessoires die in Nederland te koop zijn, zijn ge produceerd in Derde Wereldlanden. Vaak door jonge vrouwen, maar ook kinderarbeid komt regelmatig voor. De arbeidsomstandigheden zijn vaak rond uit slecht en de mensen worden vaak slecht betaald. Aan de makers van de Mode met Mo tief- collectie is door de Faire Trade Organisation een goede prijs betaald. Deze organisatie voor ontwikkelings samenwerking heeft direct contact met de producenten in de Derde Wereld. De Mode met Motief-collectie is ont staan uit een samenwerking tussen de Fair Trade Organisatie en een vijftig tal partnerorganisaties in de Derde Wereld. Het resultaat is een unieke col lectie waarin authentieke kleuren en symbolen zijn gecombineerd met de wensen van de modebewuste consu ment uit het Westen. De collectie is nu te koop in Wereld winkel Soest. Daar vindt men ook in formatie over de producenten achter de collectie en over de handel in kleding, sieraden en accessoires. Met de aankoop van de Mode met Motief-kleding, - sieraden en -acces soires levert men een bijdrage aan de ontwikkeling van de makers in de Derde Wereld. Bovendien krijgt men een authentiek en modebewust produkt in handen, dat men met veel plezier zal dragen De bijpassende kleding kan in de Wereldwinkel Soest niet getoond wor den; daarvoor kan men bij een aantal Wereldwinkels in de omgeving terecht. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Paasversieringen In de cursus "Paasversieringen maken van natuurlijke materialen" leert u "na tuurlijke" paas-voorjaarsdecoraties te maken. In de eerste les wordt van gaas en mos een kip gemaakt. De tweede les wordt besteed aan het vervaardigen van o.a. eieren van mos en andere na tuurlijke materialen. De eerste les mee brengen: schaar, (draad)-tang, wikkel draad (binddraad). Dit draad is even tueel bij de docent te koop. Aanvang cursus: woensdag 29 maart, 19.00-21.30 uur. Docent: mevr. C. Uijland-Wijnands. Cursusadres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aantal les sen: 2. Cursusprijs: f 55,- (materiaal kosten f 20,-). Combi-magnetron Het omgaan met een combi-magnetron levert voor veel mensen problemen op. In deze cursus worden u de mogelijk heden van dit apparaat gedemonstreerd zoals ontdooien, koken, gratineren en bakken. Diverse gerechten worden be reid die u mag proeven en waarvan u de recepten mee naar huis krijgt Te vens krijft u informatie over allerlei kookgerei dat geschikt is voor de combi-magnetron. Aanvang cursus: donderdag 13 april, 19.30-22.00 uur. Docent: mevr. H. van Leeuwen. Cursusadres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aantal lessen: 2. Cursusprijs: f70,- (inclusief ingrediën ten). Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195: maan dag en woensdag, 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. brengen. Beoordeling vindt plaats door een deskundige jury. De stukken zullen tentoongesteld wor den in het Milieucentrum aan de Molenstraat tijdens de ruilbeurs op 22 april. Hier zal tevens de prijsuitreiking omstreeks 11.00 uur plaatsvinden. Inschrijfgeld: f 10,-. Aanmeldingen Corrie Kuiper, tel. 14206 (tussen 18.30 en 19.30 uur) of overdag op het band apparaat. Uiterste datum voor aan melding; woensdag 19 april. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 23 maart: Thirty-two Short Films about Glenn Gould' is een uitzonderlijk en erg door leefd muzikaal docudrama rond zo'n virtuoos: de in 1982 op 50-jarige leef tijd overleden Canadese pianist Glenn Gould. De 32 filmpjes behandelen ver schillende aspecten van het leven en werk van Bould en zijn visie op het leven en de muziek. Regisseur Girard baseerde zich voor dit filmisch skelet op Bach's 'Goldberg Variations', een werk dat Gould in zijn carrière twee maal, in het begin en aan het eind, op radicaal verschillende manieren op nam. Glenn Gould werd in 1932 geboren in Toronto en groeide op in een wereld van muziek. Zijn eerste openbare op treden was op 15-jarige leeftijd en dwong alom respect af. Dit was het begin van een indrukwekkende carrière als concert-pianist. Gould werkte met Leonard Bernstein en Herbert von Karajan en speelde met Yehudi Menuhin. De excentrieke, aan uppers en downers verslaafde Gould schiep grotendeels zelf zijn legende door vroegtijdig een stop te zetten achter zijn carrière. Vanaf 1964 wijdde hij zich nog uitsluitend aan opnamewerk in de stu dio en leefde voor de rest het bestaan van een kluizenaar. Gould's weigering nog langer op te treden leidt nu, jaren na zijn overlijden, nog steeds tot dis cussie. De Canadese regisseur Francois Girard maakte een boeiende, opvallende film. In 32 filmpjes benadert hij zijn land genoot. Een mooie vondst om diens complexe persoonlijkheid recht te doen. Chronologische gerangschikt komt Gould in beeld. Niet het spelen zelf, maar het omringende leven komt aan bod: de interviews, een hoorspel voor de radio, het beoordelen van stu dio-opnames, de fascinatie voor 'het Noorden'Soms lijkt het een documen taire, maar het blijft fictie. Girard koos voor een gefingeerde Gould, uitstekend gespeeld door acteur Colm Feore, en liet deze niet concurreren met de echte Gould uit het filmarchief. Colm Feore is een mooie Gould, die lichaamstaal en intonatie van de pianist najaren van studie met grote nauwgezetheid repro duceert. De boeiende mozaïek-schrif tuur leidt tenslotte tot een verhelderend beeld van deze musicus, schrijver, fi losoof, radiomaker en unieke persoon lijkheid die zich met duivelse bezetenheid en een maniakaal perfec tionisme aan zijn werk overgaf. In 1982 overlijdt Gould aan een hart aanval, maar leeft voort in de herinne ring van velen, op platen en cd's en in het heelal. In de jaren zeventig werd tot tweemaal toe een Voyager gelan ceerd met het doel mogelijk leven bui ten ons zonnestelsel te attenderen op het leven op aarde. Aan boord: Bach, gespeeld door Glenn. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; CJP/65+ f 5,-. Zaterdag 25 maart: Bas de Jong, gitaar en zang, acht jaar lang de motor van Sugar Mama, en Bas Kleine, bluesharp, veel gevraagd sessiemuzikant in bijvoorbeeld: Alba tros, Mary Black en Big Tom en sinds 1989 ook in Sugar Mama spelend, hiel den het met deze band, na hun laatste tournee in Ierland, voor gezien. Na enige tijd in het circuit aldaar gespeeld te hebben, richtten zij bij terugkomst, met een nieuwe ritmesectie bestaande uit: Willy Buning, drums (voorheen Roughhouse Bluesband) en Fred Hillebrand, basgitaar (ex-Zuma), de formatie Willy and the Handjive op. De naam Sugar Mama had echter zo veel meer bekendheid dat zij na ver loop van tijd toch weer onder die oude naam zijn gaan spelen. Evenals Johnny Winter en Rory Gallagher, maar ook Canned Heat, bewerkt ook Sugar Mama oud blueswerk. Hoewel er ui teraard de nodige ruimte voor impro visatie aanwezig is vallen, naast de strakke basis, de uitgewerkte harmonie- lijnen voor gitaar en bluesharp op. De bezetting is: Bas de Jong, gitaar en zang; Bas Kleine, bluesharp; Willy Buning, drums; Fred Hillebrand, bas gitaar. Aanvang: 22.00 uur. Entree: f 10,-. Voorverkoop: zaterdag tussen 13.00 en 14.00 uur. 0 Sugar Mama

Soester Courant | 1995 | | pagina 27