"Publiek kan in verbouwde hal van het gemeentehuis beter bediend worden" Ko feu bi u#/ alk malen zal ik wenen. Poëzieroute Soest De Vijftigste Mei Weer deel fietspad langs Koningsweg geasfalteerd m I I Rondje Raadhuis o 6 e i Jl v mij,j au oren !,-fl m va" koren >/li" Vol van kirrend 1 !ro,l,,fï 4ii Kirrende lerhaie, noe de oorlog IS verdw» en herhaalt ze honderd raap: I I 'Hf 1 II 5de jaargang no. 8 Zoeken Spreekuren Telefoonnummers Agenda Nieuwe richtlijnen voor invaliden parkeerplaatsen ÖOO/ji Leo YrommiAruk Mijn vraag... Niet alle honde eigenaren houden zich aan de regels Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - -3762-AV~Soëst- Telefoon 02155 - 93 459 93 460 Het creëren van een één-loketfunctie in de hal van het gemeentehuis zal volgens burgemeester J. deWidt het sluitstuk zijn van de doorlichting en -sinds 1 januari- aanpassing van het gemeentelijk apparaat. Deze hebben geleid tot een interne verhuizing van een aantal afdelingen en het her- inrichten van de hal. Het doel van deze maatregelen is niet alleen een efficiëntere manier van werken te bereiken, maar ook een betere be diening van het publiek, zegt de bur gemeester. "De ervaring van de vijf jaar dat we hier nu zitten, is onder meer dat bezoekers gaan 'zwerven' als ze worden verwezen naar een ambtenaar of afdeling elders in het gebouw". Burgemeester De Widt zegt er be grip voor te hebben dat sommigen in eerste instantie zich afvragen: "Waarom moet het gemeentehuis nu al verbouwd worden, het staat er pas enkele jaren?" Hij wijst er ech ter op dat het gaat om eenmalige kosten die niet los kunnen worden gezien van de aanpassingen van de ambtelijke organisatie die voor de gemeenschap een structureel voor deel van 1 miljoen gulden per jaar betekenen. Tegen hen die zeggen "dat je het niet kunt maken om in het licht van de kerntakendiscussie en de noodzakelijke uitgaven- vermindering voor diverse zaken nu geld uit te geven voor de verbou wing" wil hij zeggen, dat juist de aanpassingen van de ambtelijke organisatie en de voordelen die daaruit komen, ervoor zorgen dat de uitgaven voor andere zaken niet Burgemeester J. de Widt: "Verbou wing hal levert financieel voordeel op". verder behoeven te worden vermin derd. Burgemeester De Widt: "De deur van mijn kamer staat vaak open als ik geen bezoeker heb en dan zie ik vaak mensen lopen zoeken waar ze moeten zijn. Daarom willen we er naar toe werken dat bezoekers straks zoveel mogelijk in de hal geholpen worden aan de zes, zeven loketten die daar gerealiseerd wor den. Daarnaast zal het natuurlijk zo zijn dat mensen die een afspraak hebben, door een medewerker ge haald worden of gebracht naar de plaats waar ze de afspraak hebben". Soest is niet de enige gemeente die op deze toer gaat, aldus de burge meester. 'Trouwens, je ziet niet al leen in gemeentelijke gebouwen, maar ook in postkantoren en ban ken steeds vaker dat glas wordt weggehaald. Destijds werd dat uit veiligheidsoverwegingen aange bracht, maar de benadering van het publiek is anders geworden. De herinrichting van de hal wordt mede door veiligheidsaspecten in gegeven. Daar lijkt het niet op als je glas weghaalt, maar het gaat meer om het binnenlopen. Dat is altijd het dilemma: we zijn een openbaar gebouw, een open bare instelling. Je wilt publieks vriendelijk zijn. Dat betekent dat iedereen in- en rond kan lopen, maar we hebben dingen meege maakt... Daarnaast moetje ook re kening houden met de ervaringen in andere gemeenten. In de nieuwe opzet combineren we vanuit onze verantwoordelijkheid voor de vei ligheid van zowel de bezoeker als de medewerkers een aantal maatre gelen, waarbij we er voor blijven zorgen dat we het publiek goed kunnen ontvangen. Daarom is besoten tot het invoeren van de één- loketfuntie", aldus burgemeester De Widt. Hij hoopt dat de gemeenteraad hier mee zal instemmen als het college voorstel in de raad van april aan de orde komt. Het is de bedoeling daarna zo gauw mogelijk met de uitvoering van het plan voor de hal te beginnen. Het streven is de werk zaamheden nog vóór de zomer af te ronden. Het gemeentehuis is voor het pu bliek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het Informatiecentrum (tel. 93777) in de hal van het gemeen tehuis is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Burgerzaken (tel. 93411) is dagelijks van 8.30 tot 13.30 uur geopend. Daarnaast zijn deze beide afdelingen samen met de afdeling Huisvesting (tel. 93893, echter alleen van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur, daarna via tel 93411) bok open op de vrijdagse koopavond, van 19.00 tot 20.00 uur. - De dependance Burger- en Sa- menlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463- 51412) is voor het publiek geo pend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefoni sche afspraak. Burgemeester J. de Widt en wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S. van Doorn, telefoon 93443. Een afspraak met de wethouders N. Blommer-B iezeno en R. van Logtenstein kan men via secre taresse mevrouw L. Vogel, tele foon 93511 Belangrijke telefoonnummers zijn: 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance). 93 777 Informatiecentrum. Hier kunt u terecht met uw vragen over de gemeente. 93 459 Klachtentelefoon. Voor Klachten over door de gemeente niet of te laat beantwoorde brie ven of het niet nakomen van toe zeggingen. 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aange sloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen enzovoort, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. Speciaal voor slechtzienden. 93 666 Infolijn afvalstoffen. Voor al uw vragen over afval zo als klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval en zovoort. 93 666 Grof vuil ophalen (aan melden van 8.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. 93 458 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Met uitzondering van klachten/vragen over afval en groen. Voor noodgevallen te lefoon 19 444 (politie), 24 uur per dag. 93 705 Meldpunt Sociale Veilig heid. Vooral uw klachten en vra gen over onveilige plekken, van dalisme, discriminatie, rascisti- sche en aanstootgevende leuzen. 25 346 Meldpunt woonomge ving. Kleine klachten over de woonomgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opge lost. Deze worden binnen 24 uur verholpen. De maandelijkse gemeente raadsvergadering en alle verga deringen van gemeentelijke commissies worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aange geven. maandag 3 april, commissie al gemene bestuurszaken. dinsdag 4 april, commissie ruim telijke ordening, verkeer en wel zijn. donderdag 5 april, commissie milieu en openbare werken. donderdag 6 april, commissie financiën. donderdag 20 april, gemeente raadsvergadering. Dat het aantal parkeerplaatsen voor invaliden bij De Vijverhof in de afgelopen jaren niet is afgenomen, is onjuist. Burgemeester en wet houders hebben tot hun spijt gecon stateerd dat dit antwoord aan een bewoonster van de Walraven van Hallhof niet in overeenstemming is met de werkelijkheid. In verband met de nieuwe richtlij nen over de afmetingen van de in validen-parkeerplaatsen zijn deze in de hele gemeente aangepast. Dit heeft tot gevolg gehad dat bij De Vijverhof één parkeerplaats moest verdwijnen om de andere volgens de richtlijnen te kunnen aanpassen. Daarnaast merken burgemeester en wethouders op dat een houden van een invaliden-parkeerkaart met ge bruikmaking van een barkeerschijf voor ten hoogste drie uur mag par keren op plaatsen waar een parkeer verbod geldt. Houders van een in validen-parkeerkaart mogen dus op het binnenterrein van De Vijverhof de auto gedurende drie uur parke ren. Deze informatie wordt gege ven op de achterzijde van de inva liden-parkeerkaart, aldus burge meester en wethouders. De verkiezingsborden in Soest en Soesterberg blijven tot 5 mei staan. Op zestien van de negentien borden zijn in het kader van de viering van de Vijftigste Mei gedichten aangebracht die betrekking hebben op oorlog, verzet en bevrijding. In deze en de volgende uitgave van Op 't Hoogt staan verspreid zes tien gedichten te lezen die met grote letters in kleur staan afge drukt op de verkiezingsborden in Soest en Soesterberg. Verder staan in dit nummer de plaatsen ver meld (met titels) waar wandelaars, fietsers en automobilisten deze billboard-poëzie kunnen vinden. Het Samenwerkingsverband Li teraire Activiteiten Soest (SLAS) heeft deze poëzieroute 'De Vijf tigste Mei' georganiseerd in het kader van de zestigste Boeken week 1995, deze week, en de lan delijke viering van 50 jaar bevrij ding, dit voorjaar. Met toestemming van het ge meentebestuur en met financiële steun van het Cultuur Stimu leringsfonds en het Comité 50 jaar Bevrijding in Soest blijven deze zestien verzets- en bevrijdingsgedichten 'staan' tot en met 5 mei aanstaande: dertien borden in Soest en drie in Soesterberg. De belettering is uitgevoerd door het Soester reclamebedrijf Rolette en Anja van Rouwendaal. Het eerste gedicht, 'De Achttien Dooden' van Jan Campert, is ont huld door de oud-verzetsstrijder en ónze plaatsgenoot de heer S. Minco. Zondag 26 maart wordt in het programma 'De Ronde van Soest', aanvang 14.00, van Radio Soest een aantal van deze gedich ten gelezen. Meer gegevens over dit programma staan in de Soes ter Courant. Staf Voorlichting zal de komende weken af en toe één van de ver zen op de Soester pagina's van de Kabelkrant publiceren. Komt een duif van honderd pond, een olijfboom in zijn klauwen, bij mijn oren met zijn mond vol van koren zoete vrouwen, vol van kirrende verhalen hoe de oorlog is verdwenen en herhaalt ze honderd malen: alle malen zal ik wenen. Leo Vroman, Vrede De namen der gevallenen die wij zo snel vergaten worden soms nog gezongen bij monde van de stormwind. Dan: luister aan de palen. Ik hoorde het eens vervaarlijk onder Zalk en Veecaten - te zwaar haast voor de masten en de metalen draden. Ida Gerhardt, Dodenherdenking Vooral met het oog op de verkeersveiligheid heeft het gemeen tebestuur besloten extra geld te be steden aan de verbetering van fiets paden. Als eerste komt hiervoor in aanmerking een gedeelte van het fietspad langs de Koningsweg, vanaf de Nieuwegracht tot aan de Clemensstraat. Dit deel was volgens wethouder R. van Logtenstein aan een opknapbeurt toe. Van de gele genheid wordt nu gebruik gemaakt door hier een dichte (asfalt- verharding aan te leggen ter vervan ging van de tegels. Vorig jaar heeft het gemeentebe stuur een eerste aanzet gegeven om vooral fietspaden van een dichte verharding te voorzien. Volgens wethouder Van Logtenstein wordt daardoor het comfort voor de ge bruiker sterk verbeterd. Een ander groot voordeel ligt in het achter wege kunnen blijven van de onkruidbestrijding. "Bij het borste len om het onkruid te verwijderen, gaan er altijd tegels kapot. Op as falt hoeft niet meer geborsteld te worden, dus er gaat ook niets meer kapot". Volgens de wethouder zijn met het 'nieuwe' asfaltfietspad po sitieve ervaringen opgedaan op het gedeelte van de Koningsweg tussen de Eigendomweg en de Pimpel mees. Het gedeelte dat binnenkort aan de beurt is, behoeft dringend verbete ring. De grond ter plaatse blijkt niet voldoende compact te zijn en ook door de sloot die ernaast loopt, ver zakt het fietspad enigszins naar één kant. Dit euvel wordt tegelijk met de asfalteringswerkzaamheden ver holpen. Het nieuwe asfaltfietspad krijgt een breedte van twee meter. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór vrijdag 31 maart aan Staf Voorlichting, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Ries van Logtenstein Het is moeilijk en afdoende oplos sing aan te geven voor het feit dat hondebezitters speelterreinen ge bruiken als uitlaatterrein voor hun hond. Het probleem is dat er honde eigenaren zijn die zich niet (vol doende) aan de regels houden. Juist om problemen te voorkomen, zijn de terreinen gescheiden aangelegd. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op de vraag van een, bewoner van de Citer. Hij vraagt zich af waarom de uitlaatterreinen op dezelfde plaats zijn aangelegd als de speelvelden voor kinderen. Sociale dienst in 1994: weer het fraude liedje. Krantekop: Jongen ziekenhuis ingeslagen. Was er dan geen ambulance beschikbaar? Busstaking: Mid-netspanning. De bus was aardig van de weg. Soestduinen: Kaphoorn. In de Ruimte: Raatjes als hekkesluiter. Krantekop: Voetbalduel loopt uit de hand. Hands dus. Wordt u ook zo misselijk van al die gevallen van braak? Soms meldt zich bij de slijterij zo'n oneerlijke krattenvanger. Krantekop: Water van Aqua Indoor kookt. Zullen de toegangsprijzen wel weer om hoog moeten vanwege de hoge gasrekening. Honderd hectare voor golfers. Dat is geen golfbaan meer maar een golfgebied. (Als dat maar geen oorlog wordt). Emily Paauw. Olleke Bolleke Rubesolleke Olleke Bolleke Vol De maandelijkse sirene ver dwijnt en wordt vervangen door een onhoorbaar systeem dat door een ambtenaar wordt geka rakteriseerd "als het zoemen van een electronische fluitketel". Zegt hij tegen zijn vrouw op maandag 1 april om 12 uur: "Ik geloof dat het water kookt, schat". U luistert naar Radiokelder Soest. Criminaliteitspreventiecoördi nator (leuk woord om te scrabbelen) Hans Roelofs over Soestduinen: "Laat ik het zo stel len, als inbreker zou ik hier niet zo graag willen komen". Golflinks/Progressief Soest. De Remu introduceert met in- gang van 1 april 's nachts eer' Chinese zender op de Soest- kabel. Is dit bedoeld als als slaapmiddel? grap Op 't Hoogt: meer krant. tr

Soester Courant | 1995 | | pagina 37