<21 Wildschut Optiek Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken. ^Van Breukelen Vast-goed f35,00 f25,00 f 17,50 Spullenhulp veilt 'kringloop-kunst' 1 ACTUEEL! Politie vangt internationaal gezochte drugshandelaar WS verbetert de kwaliteit van de dienstverlening SWOS gaat haast maken met vervanging rode Ouderenbus Wildbeheereenheid aan de grote schoonmaak Soest weigert vergoeding voor sluiting koffiehuis Kleicursus van Wilma Pothof WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT Wij hebben er een tuinkamer bij... Na achtervolging en zoektocht the oriënt specialiteiten restaurant LOPEND BUFFET Opbrengst voor Amnesty International Oproep kringloopcentrum SPULLENHULP Subsidie moet gelijk blijven SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER! De catering- en party-service specialist van Soest e.o. DE TROMSLAGER 22^^ Waar komt die wonderlijke rode, Engelse telefooncel in Soest te staan Exploitant wordt niet vervolgd Soester aangehouden voor inbraak Raalte Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 PAGINA 5 IN-WEAR PART TWO P.T.A. CLAIRE FESTOON DUTCH RAVENS GATSBY •CATH. HEFFNER •BRAX MONIQUE BROUNS MARCAUREL en willen u heel graag uitnodigen om onze winkeluitbreiding - vol met de nieuwste voorjaarscollectie - te komen bekijken. Wij houden twee feestelijke open dagen met een KORTE MODESHOW elk ON-even üur. VRIJDAG 24 MAART tussen 11 en 21 uur ZATERDAG 25 MAART tussen 11 en 17 uur. Koninginnelaan 22, 3762 DE Soestdijk Telefoon: 02155-25996 - Fax: -2155-12740 De politie van de districten Eemland-Noord en -Zuid hebben maandagmorgen vroeg een interna tionaal gezochte drugshandelaar uit Duitsland aangehouden. Dat ge beurde niet zonder slag of stoot. Om drie uur 's morgens zag de politie op de Soesterbergsestraat een auto met een Duits kenteken rijden. De chauf feur negeerde de stoptekens van de politie die de bestuurder wilde aanhou den. En vervolgens ging het met een gangetje van 140 kilometer per uur richting Amersfoort. De automobilist ontweek verderop een door de politie opgeworpen weg blokkade. Ook op de Liendertsedreef in Amersfoort omzeilde hij een blok kade. Maar daarbij kwam hij via het trottoir en enkele tuinen tegen een ge parkeerd voertuig terecht. Die wagen werd zeven meter meegesleurd. De chauffeur en een inzittende namen ver volgens de benen. De politie zette de hele wijk af en ging met behulp van een speurhond op zoek naar de twee voortvluchtige mannen. Omdat onderweg een patronenhouder werd gevonden, betrachtte de politie de nodige voorzichtigheid. Na ongeveer een uur konden de twee mannen wor den aangehouden. De 39-jarige man uit Düsseldorf bleek internationaal te worden gezocht. Hij was in het bezit van een vuurwapen en zal worden uitgeleverd aan de autori teiten in Duitsland. De andere aange houden man is 28 en komt uit Amster dam. Onze chef-kok stelt graag met u een speciaal menu samen Restaurant 120 zitplaatsen Zalen voor 90 en 40 zitplaatsen Afhalen f Terras Catering Zaalverhuur Ruime parkeergelegenheid Dagelijks geopend van 11.00 tot 22.00 uur Rademakerstraat 2 - Soesterberg Tel.: 03463 - 52181 51423 Fax: 03463 - 54750 Iedere vrijdag, zaterdag en zondag serveren wij vanaf 18.00 uur in een aparte, sfeervolle ruimte een 40 warme en koude gerechten Buffet per persoon 65+ p.p. Kinderen t/m 12 jaar Eind 1994 heeft Woningstichting Soest (WS) een extern onderzoeks bureau opnieuw een onderzoek naar de kwaliteit van de dienstverlening laten uitvoeren. Ten opzichte van de kwaliteitsmeting in 1993 zijn in 1994 over de gehele linie volgens de huur ders betere resultaten in de dienst verlening geboekt. Veranderingen in de organisatie van de dienstverle ning, die begin 1994 werden door gevoerd, worden klaarblijkelijk door de huurders op prijs ggesteld. Zo is het oordeel van de huurders over de voorlichting, de telefonische bereikbaarheid, het bewonersblad de Bouwsteen en de wijze waarop onderhoudsklachten worden verholpen positiever dan in 1993. In totaal zijn 229 huurders van het bezit in Soest en Soesterberg naar hun mening gevraagd. Woningstichting Soest wordt gezien als een klantvriendelijke en betrouwbare verhuurder, die goed telefonisch be reikbaar is en goede voorlichting ver strekt. Uit het onderzoek blijkt dat Woningstichting Soest zich voor wat betreft het uitvoeren van reparaties op verzoek van de huurder qua snelheid en kwaliteit kan verbeteren. In verge lijking met de onderzoeksresultaten in 1993 blijkt echter op dit punt al een duidelijke vooruitgang. Woningstichting Soest is verheugd over deze progressie, maar is tevens van me ning dat op onderdelen de dienstverle ning in kwalitatief opzicht nog verder verbeterd kan worden. Om de kwali teit van de dienstverlening verder te verhogen is begin 1995 een aantal maatregelen getroffen. Voor spoedeisende reparaties Woningstichting Soest nu 24 uur per dag bereikbaar en worden de huurders persoonlijk te woord gestaan. Vanaf 1 januari van dit jaar kunnen huurders hun glasbreuk 24 uur per dag direct melden bij een extern bedrijf. Om de wachttijden bij de service telefoon te verminderen en een opti maler toezicht op de kwaliteit en de snelheid van het service-onderhoud uit te voeren, zijn vanaf 1 januari alle werkzaamheden inzake de uitvoering van het service-onderhoud onderge bracht bij één medewerker. Tot slot zal er in 1995 een algemene informatiebrochure verschijnen waarin de openingstijden en de belangrijkste vormen van dienstverlening op een overzichtelijke wijze worden gepresen teerd. Daarnaast zullen op deelterreinen nieuwe informatiedocumenten ver schijnen. Het doel van dit terugkerende onder zoek is om te toetsen of het oordeel van de huurders over de dienstverlening verandering c.q. verbetering heeft on dergaan. Woningstichting Soest onder zoekt daarmee jaarlijks op systemati sche wijze het kwaliteitsoordeel van de huurders. Voor de tweede keer in haar bestaan organiseert Spullenhulp binnenkort een grootscheepse veiling van al dan niet waardevolle "kunst en curiosa" die het kringloopcentrum in de loop der tijden heeft verzameld. De vei ling vindt op zondagmiddag 2 april plaats in het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat en de opbrengst is voor Amnesty International in Soest. De meeste artikelen die het kringloop centrum worden aangeboden zijn door gaans nogal prozaïsch van karakter: bij de tweedehands meubels, kleding, huisraad, boeken en platen wordt meestal eerst gekeken naar hun func tie en hun bruikbaarheid. De vraag of iets "mooi" (of juist "lelijk") is, komt meestal niet zozeer ter sprake. Dat is immers afhankelijk van ieders persoon lijke smaak, en daarover valt, zoals men weet, niet te twisten. Toch komen er van tijd tot tijd zaken binnen die net even anders dan anders zijn en daarom niet zo gemakkelijk aan het gebruikelijke assortiment voor de verkoop worden toegevoegd. Soms gaat het om schilderijen (al dan niet 'echt") en andere wandversieringen, een andere keer is het een mooi gebon den boek dat de aandacht trekt, of een fraai gevormd stukje meubelmakers- werk. (Gevoels)waarde Over de waarde - financieel of kunst zinnig - valt over het algemeen weinig te zeggen. Echt kostbare zaken zullen in de Spullenhulp-sortering niet zo vaak aan te treffen zijn, maar er zijn toch redelijk vaak dingen die op z'n minst een beetje "apart" zijn en die voor sommige mensen nog best een hoge gevoelswaarde kunnen hebben. In de afgelopen maanden hebben de medewerkers van Spullenhulp bij het sorteren nogal wat van die zaken aan getroffen. Ze zijn voorlopig opzij ge zet en omdat de collectie snel is aan gegroeid er zijn tot nu toe ca. 80 schil derijen, ca. 25 boeken en enkele stuk ken meubilair en huisraad geselecteerd) is besloten opnieuw een kringloop- kunstveiling te houden. In januari 1994 gebeurde dat ook al eens en het was toen een doorslaand succes. De op brengst was vorig jaar met name be doeld voor de inrichting van het nieuwe kringloopcentrum aan de Schans, maar nu dat er in al zijn glorie eenmaal staat mag een ander van de opbrengst profi teren, vinden ze bij Spullenhulp. Amnesty De keus is ditmaal gevallen op Amnesty International in Soest. Spullenhulp heeft inmiddels trouwens een hele traditie opgebouwd met spe ciale acties voor "goede doelen" en daar past de kringloop-kunstveilig prima in. Amnesty-Soest heeft zelf geen inkomsten anders dan die uit gif ten en donaties, en opereert in finan ciële zin dus op bescheiden schaal. An derzijds wil de Amnesty-werkgroep Soest de opbrengst van de veiling ook weer niet alleen voor zichzelf houden, maar voor een flink deel besteden aan het fonds waarmee in de landen waar de mensenrechtenorganisatie nog niet actief is geprobeerd zulke groepen van de grond te krijgen. De kringloop-kunstveiling wordt op "professionele" wijze opgezet. Ook nu weer heeft Spullenhulp een beroep ge daan op veilingmeester Wim Butzelaar, die de vorige veiling tot een groot suc ces wist te maken. Hij zal de hamer laten vallen bij de biedingen op de schilderijen en de meubels, terwijl boekenkenner Peter Brinkers de boe ken aan de man of vrouw zal brengen. Uiteraard is er - zoals dat bij echte kunstveilingen ook het geval is - een mogelijkheid om de te veilen artikelen van tevoren te bekijken. Op zaterdag 1 april is er "kijkdag" van 20.00 tot 21.30 uur en ook voorafgaande aan de vei ling zelf (die op zondag 2 april om drie uur 's middags begint en om ca. vijf uur afgelopen zal zijn) is er van 14.00 tot 15.00 uur een mogelijkheid tot be zichtiging. Spullenhulp doet nog een oproep aan alle mensen die denken een bijdrage aan de kunstveiling te kunnen leveren. Wie nog een bijzonder kunstwerk, een fraai boek, een opvallend meubelstuk of een apart huishoudelijk voorwerp in huis heeft en daar voor deze speciale gelegenheid wel afstand van wil doen, is hartelijk welkom. Wellicht staat er nog een prachtig schilderij op zolder of moet er aan de muur ruimte worden gemakt voor iets nieuws... De spullen worden tot en met aan staande zaterdag (25 maart) nog inge nomen bij het kringloopcentrum aan de Schans, tijdens de gebruikelijke openingstijden. Uiteraard vindt er een selectie plaats, want wat de veiling ook is: het is géén rommelmarkt en het gaat dus om dingen die op een of andere manier tot de verbeelding kpnnen spre ken. (Overigens: de gewóne spullen blijven natuurlijk altijd welkom, ook als ze niet voor de veiling bedoeld zijn.) De kunstwerken staan nu nog in een hoekje van de sorteerruimte van Spul lenhulp. Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Als de SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest) vóór 1 juli een nieuwe Ouderenbus aanschaft ter vervanging van het oudste exem plaar - de rode bus - scheelt dat f 3400 per jaar. Daarom heeft het Col lege van B. en W. ingestemd met ver vanging op korte termijn. De eerste bus - er rijdt inmiddels ook een (witte) tweede rond - stamt uit 1988 en is volgens de ANWB-keuring van januari j.1. zo'n beetje op. Hij kostte destijds 62.000 gulden en is geheel af geschreven. Op 1 juli a.s. wordt een wetswijziging van kracht, waarbij alle passagiersplaatsen verplicht van een driepuntsgordel voorzien moeten wor den. Dat betekent een meerprijs van 17.000 gulden. Een nieuwe bus gaat volgens de SWOS algauw 110.000 130.000 gulden kos ten, maar die wordt dan ook geschikt voor het vervoer van valide en minder valide passagiers en rolstoelgebruikers (zoals de witte bus). Er komt vermoe delijk zo'n 20.000 gulden terug van de belasting. Dejaarlast komt waarschijn lijk uit op zo'n 13.000 gulden, maar als de bus na 1 juli "op kenteken wordt gezet" wordt dat f 3400 meer. Dejaarlast van de nieuwe bus -13 mille - valt op zichzelf al 1000 gulden duur der uit dan die van de huidige bus, maar het kan mischien ook nog wel wat la ger worden als de aanschafprijs mee valt. Het ambtelijk advies is dat B. en W. daarom maar beter even kunnen wachten met de definitieve toestem ming voor de aangevraagde financiën, maar alvast wel voor de vervanging van de bus. Het College heeft nu besloten akkoord te gaan met de vervanging, op voorwaarde dat dit niet leidt tot een toename van de gemeentelijke subsi die. Voor een professionele verzorging van uw: barbecue bruiloft verjaardag geboorte personeels tuin feest Hapjes, salades e.d. worden op ambachtelijke wijze in eigen keuken bereid. Steenhoffstraat 58 Soest Tel. Onder het motto: 'De natuur hou je natuurlijk schoon' organiseerde de wildbeheereenheid (WBE) Lage Vuursche zaterdag j.1. wederom een 'natuur-schoonmaakdag'. In navol ging van het succes van vorig jaar werd er een actie gehouden om de terreinen binnen het werkgebied van de WBE te ontdoen van zwerfafval. De actie is een initiatief van de Konink lijke Nederlandse Jagers Vereniging en de Stichting Nederland Schoon. Aan een opgeruimd terrein kan een posi tieve waarde worden toegekend. Im mers, in een schone omgeving voelt een ieder zich prettig. Mensen zijn dan ook eerder geneigd een bijdrage te le veren aan het schoonhouden van een terrein. De actie past bovendien geheel in het Natuurbeleidsplan, waarin wild- beheerders een belangrijke bijdrage leveren aan het behouden en het ver beteren van de ecologische kwaliteit van het leefgebied van wild. De WBE 'Lage Vuursche' speelt krachtig in op dit Natuurbeleidsplan. WBE's zijn samenwerkingsverbanden van lokale jachthouders op een opper vlakte van 3.000 tot 5.000 ha. Geza menlijk wordt geaorgd voor een plan matig wildbeheer. De WBE 'Lage Vuursche' heeft als werkgebied de gronden hoofdzakelijk binnen de ge meenten Baarn en Soest. De opper vlakte van dit gebied bedraagt ca. 6.000 ha. Aan deze WBE nemen ruim 24 jachthouders deel. ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Een bedrag van 90.000 gulden. Dat wil de exploitant van het koffiehuis aan de Koninginnelaan, dat in juli 1993 werd gesloten wegens de ver koop van softdrugs, wel ontvangen van de gemeente. Als tegenprestatie wordt het lopende bezwaarschrift bij de Raad van State dan ingetrok ken. Het voorsiel tot schadevergoeding is afkomstig van de advocaat van de ex ploitant en is ingegeven door het feit dat de officier van justitie onlangs be sloten heeft de eigenaar niet verder te vervolgen, op grond van de "geringe strafwaardigheid" van het feit. Het College heeft het voorstel van de hand gewezen en baseert zich daarbij op het feit dat de burgemeester destijds volkomen bevoegd was om het koffie huis te laten sluiten, ook al ziet de offi cier nu af van verdere rechtsvervolging. Het besluit van de officier heeft immers te maken met het (landelijk) gedoog beleid voor handel en bezit van soft drugs, maar dat houdt niet in dat de burgemeester niet zou mogen hebben ingrijpen. Dat laatste gebeurde immers omdat de vrees gewettigd was dat het open blijven van het koffiehuis gevaar opleverde voor de openbare orde, de veiligheid en het woon- en leefklimaat in de buurt. Terecht gesloten Volgens het ambtelijk advies was dat destijds wel degelijk het geval; er wé ren klachten over overlast en boven dien was gebleken dat de betrokkene niet alleen softdrugs aan volwassenen verkocht, maar ook aan jongelui bene den de 18. De sluiting was dan ook te recht. Overigens wordt de bewering dat er in het koffiehuis - dat tot 1 juli 1994 ge sloten was (ondanks een schorsings- verzoek bij de Raad van State) - op nieuw of nog steeds in softdrugs wordt gehandeld ambtelijk bestreden. Het koffiehuis wordt in de gaten gehouden en van de handel in drugs is niets ge bleken. Ook zijn er geen klachten meer uit de omgeving over overlast van jon geren. In april start Wilma Pothof, lerares handvaardigheid en gespecialiseerd in kleiverwerking, in Soest nieuwe cursussen in klei en aanverwante materialen. De basiscursus bestaat uit 10 lessen van twee uur. Er zijn ook mogelijkheden voor een dooorwerkgroep en een kinderg roep. Met klei werken is heel inspirerend en niet aan leeftijd gebonden. Door de eeuwen heen hebben mensen in alle wereldddelen klei verwerkt, praktisch (kommen en schalen) of kunstzinnig (beelden en ornamenten). Met klei kun je alle kanten op, aldus Wilma Pothof. Je kunt er je fantasie en gevoelens in kwijt en er zijn diverse verwerkings technieken. Het materiaal is goedkoop en duur gereedschap is niet nodig; al les wat in huis aanwezig is kan gebruikt worden: een mes, een lapje stof (voor afdrukken) en een kom (om gips in te gieten). Als basis zijn een ronddraaiend schijfje en een houten plank genoeg. Anderhalf jaar geleden begon Wilma Pothof "proef te draaien" met een kleine groep in de benedenverdieping van haar huis. Het enthousiasme van de cursisten heeft haar gestimuleerd om door te gaan en inmiddels heeft ze meer mogelijkheden: een eigen oven en di verse mallen en gereedschappen. Om dat klei zich ertoe leent om van alles uit te proberen is ruimte nodig. Daarom is de groepsgrootte beperkt tot 4 6 cursisten. De cursussen vinden plaats op woensdagavond of donderdagochtend. In tien bijeenkomsten worden de basis technieken aangereikt, waarmee de cursisten zelf een opdracht of idee kun nen uitwerken. Daarna kunnen ze wat meer zelfstandig verder in een vervolg cursus met eigen vormgeving en tech niek. De basiscursus is een soort "sneltreincursus"; daarna kan de deel nemer kiezen voor een vervolgcursus of een doorwerkgroep. Wilma Pothof heeft ook nog plannen voor een cur sus, gericht op de verwerking van aan klei verwante materialen, zoals modelleerpoeder, brooddeeg, papier- maché, speksteen en combinatie materialen. De bestaande groepen starten in april opnieuw. Bij voldoende belangstelling zijn ook andere cursustijden mogelijk. Voor kinderen start er - eveneens in april - een speelse cursus op maandag- of dinsdagmiddag na schooltijd (groepsgrootte maximaal 6). De prijzen (exclusief materiaalkosten) zijn: basiscursus, 10 x twee uur, woens dag 20.00-22.00 uur, donderdag 9.30- 11.30 uur: f 130,-; doorwerkgroep, 10 x twee uur, donderdag 9.30-11.30 uur: f80,-; kindergroep, 10 x 1,5 uur, maan dag of dinsdag 15.30-17.00 uur: f 90,- (inclusief materiaal). Informatie: Wilma Pothof, tel. 22816. Tijdens een inbraak in een woning in Raalte is een Soester op heterdaad be trapt. De 52-jarige man werd zondag nacht aangehouden. De politie van dis trict Eemland-Noord werd daaarover maandagmorgen ingelicht. Tijdens een huiszoeking bij de man werden cheques aangetroffen die bij een in braak in Amersfoort waren verduisterd. A

Soester Courant | 1995 | | pagina 5