«ALBEDRIJp OPENs 5' uigen 'Let op Vet' bij de AH-supermarkt 'Soest in oorlogstijd 1940-1945': lotgevallen van gewone mensen ■faJLK 1 ACTUEEL Soester homeopaten te kijk DAG PvdA eist betere voorlichting over verbouwing raadhuishal Vlieg 'ns vlug naar de zon Ds. Huisman: 'CDA moet C niet laten verbleken' Vereniging SKK brengt paaspakketten naar Kozle 3 Haardiagnose bij Marie-Claire WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA 7 Zaterdag 25 maart 'open dag' Tijd en aandacht 1 Rouwendaal STRALEN SCHOPEREN FIJNSTRALEN GLASPARELEN party restaurant Ons Restaurant is op afspraak geopend voor (familie) Diners, Recepties, Buffetten, Huwelijken, Vergaderingen, Lunches e.d. ZONDAGS is ons Restaurant tevens vanaf 17.00 uur voor "a la Carte" gasten geopend!!! 'Ongenuanceerde' berichten gelaakt In samenwerking met GGD en Hartstichting Boekje officieel gepresenteerd Kaleidoscoop Genuanceerd o TRAITEUR CATERING PARTY SPECIALIST paas-keuze-menu Alles voor uw fiets! Donderdag op de MARKT. HAMMERLE - BRAX - DRESSLER - GEIGER LACOSTE - ROBERTOSARTO - SCHIESSER Analyse via de computer REDIv HOWEOPA'T J tb De Nederlandse Vereniging van jUassiek Homeopaten (de NVKH) organiseert de eerste landelijke open faag van klassiek homeopaten. Op zaterdag 25 maart zijn belang stellenden tussen tien uur 's morgens en vier uur 's middags ook in Soest van harte welkom in de praktijken van de klassiek homeopaten om ken nis te maken met homeopathie. Op deze dag krijgen de bezoekers ant- oord op al hun vragen over de wer ing van homeopathie en de werkwijze van een homeopaat. Uiteraard kunnen de homeopaten uitleg geven over de geneesmiddelen en aangeven welke 9 verzekeringsmaatschappijen de consul ten vergoeden. Klassieke homeopathie wordt steeds bekender in Nederland. Men weet al leen niet altijd voor welke klachten een homeopaat kan worden ingeschakeld, ensen met bijvoorbeeld huidklachten if hoofdpijn vinden hun weg wel naar le homeopaat, maar voor de behande- ing rondom een operatie (om snelle [genezing te bevorderen) komt men bij voorbeeld nog niet. Veel mensen ko men pas terecht bij de klassiek homeopaat na een langdurige ziekte geschiedenis, wanneer men het idee heeft dat niets meer helpt. De homeopaat heeft vervolgens enige tijd nodig om de balans weer te herstellen: een mens die langdurig uit balans was kan niet binnen een paar dagen van de klachten af zijn. Hierdoor zweeft er rond homeopathie het idee dat het al lemaal zo lang duurt. Wat niet zo veel mensen weten, is dat een homeopatisch middel in acute situaties ook binnen uren of zelfs minuten kan werken, mits men er snel bij is en mits het passende middel wordt gegeven. De werkwijze van een klassiek homeopaat is voor veel mensen nog onduidelijk. De klassiek homeopaat gaat uit van de totale mens en past de behandeling van klachten op het persoonsbeeld van de patiënt aan. Dat vergt tijd en aandacht. En dat heeft de klassiek homeopaat voor zijn patiënt. Consulten van anderhalf uur tot twee uur zijn geen uitzondering. Op zaterdag 25 maart staan in Soest de praktijdeuren open van: mevr. A. Dammers-v.d Kant, Lange Brinkweg 76; mevr. A. Otten, Wijnand Toplaan 10; en dhr. P. Olthof, Soesterbergsestaat 135. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest Tel, 02155-22050 - Fax 02155-11030 Dir. G.H. v.d. Broek Tel. privé 02155- 11045 /Pr. Hendriklaan 1, 3761 DS Soest Telefoon (02155) 1 38 07 Diverse mooie luxe party- en dinerruimtes van 10 tot 200 personen, recepties tot ca. 350 personen. Prachtige terrassen met rotstuinen en vijvers. Ook voor een gezellig avondje kegelen. "Uit de artikelen in de krant zouden de burgers de indruk kunnen heb ben dat de gemeente ongenuanceerd geld uitgeeft ten behoeve van de her inrichting van de raadhuishal," vindt PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel. Hij is kennelijk ontevre den over de publikaties en eist van het College dan ook betere voorlich ting. Volgens Boerkoel heeft de PvdA-frac- tie in de afgelopen tijd nogal veel reac ties gekregen op de voorgenomen ver bouwing van de hal van het gemeente huis. "Enkele fracties in de gemeente raad leken diezelfde mening te hebben of deden net alsof ze die hadden, of ze hebben het ook niet begrepen," sneert hij in zijn brief aan B. en W. Boerkoel constateert dat de gemeente voorlichters in dienst heeft. Het lijkt hem dan ook een goed idee dat die nog eens duidelijk verwoorden waarom en wanneer de aanpassingen moeten plaatsvinden en wat ze inhouden. "De grote algehele reorganisatie van het ambtelijk apparaat gaat de burgers jaar lijks meer dan een miljoen gulden min der kosten," stelt hij vast. Het zou ook goed zijn, denkt Boerkoel, als diezelfde gemeentevoorlichters de bevolking duidelijk zouden maken dat de eenmalige aanpassing van de hal daarvan een onderdeel is, op basis waarvan die bezuiniging kan worden bereikt. Hij vindt dat de voorlichters de juiste personen zijn om "een en an der aan iedereen duidelijk te maken wat de bedoeling is". "Let op vet", "Weet wat u eet" en "Vul je mand met verstand". Onder die motto's werd gistermorgen bij de Albert Heyn-supermarkt aan de Smitshof een rondleiding voor con sumenten georganiseerd, waarbij alle aandacht uitging naar goede en vooral "gezonde" voeding. Mallorcavanaf 495,-p.p. Algarvevanaf 555,- p.p. Sri Lankavanaf 1475,- p.p. St. Maartenvanaf 1728,-p.p. Caribean Cruisevanaf 2189,-p.p. IfsSoesterbergsestraat22 3768 EJ Soest Telefoon: 02155-22803 STERREN IN REIZEN Maandagavond hield het CDA Soest-Soesterberg een openbare discussieavond over de betekenis van de 'C' in het CDA, in een bom volle zaal van De Rank. In de lezing van ds. J.W. Huisman stond de vraag centraal of een politieke partij met een christelijke levensbeschouwe lijke identiteit in deze tijd nog wel bestaansrecht heeft. Een partij die uit christelijke bronnen haar inspiratie voor haar politiek han delen haalt, is zeker van groote waarde. Vooral in een tijd waarin het CDA noodgedwongen in de oppositiebanken heeft moeten plaatsnemen, is het van groot belang om zich te bezinnen op de toekomstige positie van oudsher zo'n grote rol heeft gespeeld. Ds. Huisman lichtte dit toe door de vier uitgangspunten van het CDA nogeens nadrukkelijk aan de orde te stellen: gerechtigheid, gespreide verantwoor delijkheid, solidariteit en rentmeester schap. Deze uitgangspunten kunnen en moeten richting geven aan een chris ten-democratisch beleid, waarin de achterban zich zal herkennen. Het CDA moet de C niet laten verble ken door te weinig uit te komen voor zijn christen-democratische identiteit. Immers de inhoud van het produkt heeft aanzienlijk veel meer waarde dan de verpakking. De toetsing aan de bij bel is de kern van de christen-demo cratische overtuiging en dat centraal te staan. Er volgde nog een boeiende discussie met ds. Huisman, zodat het een leer zame avond werd, waarop de aanwe zigen met voldoening kunnen terug zien. "Soest in oorlogstijd 1940-1945", zo heet het boekje van ruim 100 pagina's dat afgelopen vrijdagavond officieel het licht zag bij boekhandel Van de Ven. De eerste exemplaren werden daar ge presenteerd door de uitgevers Jan Wessels (Van de Ven) en Ton Meijer (drukkerij Practicum). Het boekje bevat een aantal verhalen over de lotgevallen van gewone men sen die de bezettingstijd of een deel daarvan in Soest doorbrachten. Zij haalden hun - vaak nog zeer levendige - herinneringen aan die donkere jaren op en vertelden hun relaas aan de drie Soester journalisten die aan de totstand koming van deze opmerkelijke uitgave belangeloos hun medewerking verleen den. Twee van de geïnterviewden - de he ren H.A.Z. van Knobelsdorff (80) en A.H. Koehof (69), die de oorlogsjaren in Soest aan den lijve ondervonden - waren uitgekozen om de eerste exem plaren van het boekje in ontvangst te nemen. "Soest in oorlogstijd" bevat dan ook een flink aantal interessante bij dragen over het openbare leven in Soest in de jaren 40-45, aangevuld met fo to's - sommige nooit eerder gepubli ceerd - kranteknipsels en andere illus traties. Opmerkelijk zijn o.a. ook de oorlogsgedichten van de legendarische Soester natuurliefhebber Rinke Tol man, die hij destijds onder het pseudo niem R. van Oosterzee schreef. "Soest in oorlogstijd" geeft een beeld van de belevenissen in de bezettings tijd in Soest en de daarop volgende bevrijding, waarnaar velen zo lang heb ben moeten uitzien. Het boekje wordt terecht een "kaleidoscoop" genoemd van interviews, verhalen, teksten en gedichten. Het heeft geen wetenschap pelijke of geschiedkundige pretentie en kan uiteraard niet bogen op volledig heid. De verhalen zijn persoonlijk van aard en meestal doordrenkt van de spanning die zo kenmerkend was voor die tijd, al is de humor ook jaren na dato nog evenzeer aanwezig. Het boekje is dan ook een onopgesmukte weerslag van herinneringen die bij sommigen inmiddels vervaagd zijn of anderen nog zeer scherp voor de geest staan. De officiële eerste exemplaren werden aan de heren Van Knobelsdorff en Koe hof aangeboden door Jan Visser, die de verhalen samen met Jan van Steendel- aar en 'Aad Post verzamelde en be werkte, o.a. na een oppep in de Soes ter Courant van vorig jaar. In zijn speech sprak Visser er overigens zijn teleurstelling over uit dat het 5 mei comité niet bereid was de uitgave te De heren Koehof (l.) en Van Kno belsdorff namen met belangstelling kennis van het boekje. Foto: Goos van der Wilt steunen, zoals met andere activiteiten rondom het komende bevrijdings jubileum wel het geval is, zoal bijvoor beeld de "krakkemikkige" expositie van de Anne Frankstichting in het ge meentehuis, eind vorig jaar (waarmee hij overigens niets ten nadele van de Anne Frankstichting wilde zeggen, zoals hij benadrukte). Visser stelde vast dat de overlevenden van destijds inmiddels genuanceerd denken over de ervaringen van toen. Van Knobelsdorff koestert volgens ei gen zeggen geen haat tegen de Duit sers ("niet meer", wel te verstaan), maar Koehof - die destijds door het hoofd werd geschoten met kogels uit een Duits wapen - had duidelijk ge maakt dat het "diep" zat. "Het zal mis schien nog minstens een generatie moeten duren voordat dat over is," al dus Visser. Het boekje "Soest in oorlogstijd 1940- 1945" is verkrijgbaar bij boekhandel Van de Ven (Zuidpromenade) en kantoorvakhandel Van de Ven (Steenhoffstraat). Het kost f 22,50. N CC LU Z O c/) 00 O cc >- O cc Het beste adres voor een geslaagde party of een gezellig etentje thuis. Voor 1ste paasdag bieden wij u originele gerechten in ons (ook vegetarisch). Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 02155-24664 In het weekeinde voor Pasen brengt de vereniging SKK weer hulp goederen en pakketten naar Kedzierzyn/Kozle. Ook nu weer be staat de mogelijkheid om pakketten mee te geven voor vrienden en be kenden in onze zusterstad. Elke keer krijgt SKK het verzoek of er ook pakketten kunnen worden bezorgd buiten Kedzierzyn/Kozle, maar dat kan helaas niet. De vrijwilligers die de pak ketten bij de gezinnen bezorgen moe ten soms toch al erg veel tijd aan de bezorging besteden en SKK kan niet van ze verlangen dat ze dan ook nog eens kilometers gaan rijden. Maar voor die mensen bestaan er nog andere mo gelijkheden om hun pakketten naar Polen bezorgd te krijgen. Het inzamelen van de pakketten is op maandag 3 en dinsdag 4 april a.s., tus sen 19.00 en 20.00 uur op het adres Steenhoffstraat 50. Het is belangrijk dat de pakketten op tijd gebracht worden, want het afhandelen van de douane formaliteiten vereist nogal wat tijd. De kosten voor een pakket tot 10 kilo bedragen f 7,50 voor leden en f 12,50 voor niet-leden. Let er wel op dat de pakketten niet zwaarder zijn, want veel flats hebben geen lift en dan is het zwaar sjouwen voor de bezorgers. Ook is het mogelijk een envelop met geld mee te geven. Hiervoor rekent de organisatie hetzelfde tarief. Voor de douane-afhandeling is het veel eenvou diger als men op het pakket geen adres en geen afzender vermeldt. Omdat de douane nog steeds heel veel problemen maakt bij het invoeren van gebruikte kleding, worden ook dit keer geen zak ken kleding meegenomen. Wie eens mee wil met een transport, kan kontakt opnemen met transportcoördinator Jan Strietman, tel. 10149. Heel veel mensen hebben het heden ten dage nog erg moeilijk in Polen. Hulp is daarom nog steeds hard nodig. Een aardige attentie met Pasen kan voor de Poolse vrienden veel betekenen. In groepjes van ca. 10 15 personen namen de deelnemers die zich daarvoor hadden opgegeven een kijkje bij de verschillende afdelingen van de super markt. Ze kregen daar van diëtiste Celestine Schotanus, van In Balans uit Soest, de nodige uitleg over o.a. het vetgehalte in kaas, melk, vlees, vis, groente en fruit en de soms wat raad selachtige produkt-informatie op de verpakkingen. Uit landelijk onderzoek is gebleken dat de consument wel graag "bewust" wil inkopen, maar vaak niet weet hoe. Bo vendien verschijnen er regelmatig nieuwe produkten en het is soms niet De deelnemers kregen o.a. uitleg over de informatie op de verpakkingen. Foto: Goos van der Wilt eenvoudig om daaruit een goede keus te maken. Wie weet trouwens precies wat termen als "vetarm", "zoutarm", "meervoudig onverzadigd" etc. beteke nen en wat het verschil is tussen dieet- margarine en "light boter"? De rondleiding in de AH-supermarkt sloot aan bij de landelijke campagne, die is opgezet door de gezamenlijke GGD's (gezondheidsdiensten) en de Nederlandse Hartstichting. BAARN Laanstraat 65 02154 - 15418 SOESTDUK Burg. Grothestraat 7 02155 - 14488 o DO DO O CO r- m co l m CD De ontwikkelingen in de professio nele kappersbranche staan niet stil. Ook kapsalon Marie-Claire in Soest beschikt over speciaalapparatuur, waarmee op wetenschappelijke ba sis een haardiagnose wordt uitge voerd. Met behulp van moderne computertechniek wordt een per soonlijke haaranalyse vervaardigd. Het systeem, dat de naam 'Hairprobe' draagt, werd ontwik keld door Redken Laboratories U.S.A. De verkregen persoonlijke haar-irifor- matie wordt met behulp van een uiterst geavanceerde technologie vergeleken met een zogenaamd 'individueel ideaalpunt'. Op deze manier wordt een exact advies samengesteld voor salon behandelingen, de te gebruiken thuis verzorging en alle mogelijkheden op het gebied van permanenten. Hairprobe werkt snel en de resultaten worden di rect uitgeprint, zodat het verkregen advies door de cliënt ook mee naar huis kan worden genomen. Hiervoor wordt een persoonlijk haarverzorgingspa- spoort uitgereikt. Bij de Hairprobe-diagnose worden di verse elementaire kenmerken van het haar onderzocht, zoals de algehele con ditie, de proteïneconditie van het haar (eiwitten), de koolhydraten (glucose), de vetten, het pigment, de mineralen, het vochtgehalte en de haardikte. Ge koppeld aan deze diagnose heeft de firma Redken een produktreeks ont wikkeld, die een behandeling van het haar mogelijk maakt die exact is afge stemd op het specifieke haartype. Zo wel bij de behandeling in de salon, maar ook voor de thuisverzorging. De resultaten zijn direct merkbaar, want een behandeling op basis van een Hairprobe-analyse zal de conditie van het haar sterk verbeteren. Het haar her stelt snel, met als resultaat gezonder haar met meer natuurlijke glans. Een permanent bijvoorbeeld zal soepeler vallen en langer in model blijven. De aanvullende thuisverzorging, met de specifiek op het haar afgestemde mid delen, houdt de conditie van het haar op peil. Het bijbehorende persoonlijke advies maakt dat ook de thuis- behandeling probleemloos zal verlo pen. Bovendien kan men bij een vervolgbehandeling, aan de hand van de nieuwe diagnose, precies zien hoe de conditie van het haar is verbeterd. Een regelmatige haardiagnose garan deert zodoende een duurzame, opti male behandeling voor het haar. Aan het haaronderzoek via Hairprobe zijn geen extra kosten verbonden, want het is een volledig geïntegreerd onderdeel van het specialistische programma van Redken haarbehandelingsmiddelen. Met Hairprobe krijgt de cliënt een on afhankelijk advies, gekoppeld aan een bijbehorende behandelmethode. Dank zij de juiste materiaalkeuze en de hierop afgestemde behandel procedure kan de gespecialiseerde kapper zich, nog meer dan voorheen, probleemloos richten op de vaktechnische en crea tieve aspecten van een eigentijdse hairstyling. Informatie: Kapsalon Marie-Claire, Dillenburglaan 2a, tel. 19991 Haar diagnose op compu terbasis. Hoe ge zond Is uw haar? Wat is de juiste be handeling voor uw haar? Vraag oru om advies Telefoon 02155- 19991 Dillenburglaan 2a

Soester Courant | 1995 | | pagina 7