Kom geld verdienen op de Infodag Wonen op zaterdag 25 maart a.s. Rabobank Soest-Baarn GOUDEN SNAAR's "Hi-Fi video" 25860 VARlAl Provincie vraagt bewoners melding padden, kikkers, salamanders "LADY SPRINGFIELD" SPRINGT ERUIT! Van der Huchtschool snelste in zwemwedstrijden scholen ;iv Gasov\derfmd Soester Scouts gaan op zoek naar Vossen SOESTER ONDERLINGE WOENSDAG 22 MAART 1995 SOESTER COURANT PAGINA 9 F MEXX ESPRIT PART-TWO BETTY BARCLEY CARTOON GISPA e.d. "Lady Springfield" L<£V<£L1=RAM<£ Auto gekraakt PANASONIC NV-HD101 HiFi-Stereo videorecorder Steen hoff straat 13a-15 Telefoon 02155-1 21 32 I1IA JA Hl Al 5 jaar. Voor altijd iets aparts. Soesterberger uitgekleed Uw totaalinstallateur P.A. van den DlJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Inbreker neemt apparatuur mee Containerbrandje Milieuvr iendelij ke mengsmering voor 2-takt machines De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd! natuurlijk bij: Vrouw gewond na val in fïetstunnel Acne-problemen Neoderma-peeling Film vol? dan naar Willem van Oosten. Provinciebrochure over archieven Met de adviseurs van de Rabobank sta je er niet alleen voor. 02155 - 96333 Het voorjaar staat voor de deur. De natuur is weer volop actief. Eén van de eerste wonderen is dat er een soms massale trek van padden, kik kers en salamanders op gang komt. Helaas vallen er tijdens deze jaar lijks terugkerende trektocht veel slachtoffers onder de dieren. Bij het oversteken van drukke verkeerswegen worden er weieens honderden dieren op één enkele avond doodgereden. De provincie Utrecht wil samen met de bewoners (kenners van de omgeving) en de plaatselijke natuur- en milieu verenigingen de diertjes beschermen tijdens hun reis. Men kan hier als volgt aan meewerken: wie de komende we ken een plek ontdekt waar de trek .^plaatsvindt, meldt deze bij de provin cie. Er wordt dan bekeken of bescher mende maatregelen nodig zijn. Het paddenproject is een uitvloeisel van het Europees Natuurbeschermings jaar 1995. Het gaat om natuur dicht bij de mensen: in stad, dorp en op het plat teland. Natuur waar iedereen een bij drage aan kan leveren. Provincie Utrecht, Stichtse Milieufederatie, Het Utrechts Landschap, Consulentschap Natuur- en Milieu-educatie en Landschapsbeheer Utrecht organiseren in 1995 gezamenlijk een aantal mani festaties die in het teken staan van 'na tuur om de hoek'. Op dit moment staan padden, kikkers en salamanders in de schijnwerpers. Paddentrek De koudbloedige diertjes zoeken in de winter een beschutte schuilplaats op om zichzelf te beschermen tegen de vries kou. In deze overwinteringsplaatsen houden ze hun winterslaap. Wanneer in de maand maart de temperatuur gaat stijgen ontwaken zij uit hun winter- v Pas geopend. De gloednieuwe winkel voor aktuele damesmode en dynamische casuals. Topmerken zoals: De Ster Van Weedestraat 8, Soest Zaterdag werd, voor de tweede maal in successie, de school-sprint-wed- strijd verzwommen. De Duinkikkers had voor dit evenement alle basis scholen van Soest aangeschreven. Dit leverde een inschrijving van ne gen ploegen op, met bijna honderd deelnemers. Om 10.45 uur gingen de ploegen van start met de eerste estafettes die moes ten bepalen wie er later op de ochtend in de finale zouden starten. Hierna volgde de individuele strijd. In een goede sfeer bereikte Vincent, van de Van der Huchtschool de eerste plaats bij de jongens en Elise Hooft van De Weg wijzer bleek het snelste bij de meisjes. In de finale van de estafette ontstond een spannende strijd tussen de Van der Huchtschool (1) en De Achtbaan, ook de Waterinkschool, De Werveling en De Bron (1) maakten het spannend om de derde plaats. De Van der Hucht school (1) had zoveel haast om De Achtbaan in te halen, dat één van de deelnemers bij de overname iets te vroeg van start ging. Dit leverde de ploeg negen strafseconden op. Uitein delijk bleek hun tijd toch nog snel ge noeg om eerste te worden, waarmee de Van der Huchtschool de wisselbeker veroverde. De volledige uitslag is als volgt: 1Van der Huchtschool (1); 2. De Achtbaan; 3. De Waterink; 4. De Werveling; 5. De Bron (1); 6. De Bron (2); 7. De Regentuuter; 8. Van der Huchtschool (2); 9. De Wegwijzer. Na de wedstrijden volgde nog een waterpolospel waaraan de zwemmers enthousiast deelnamen. In mei houdt De Duinkikkers nog een waterpo- lotournooi waarvoor de scholen zich nog in kunnen schrijven. Foto TH. H. de Jong slaap. Vooral in de avond en de nacht, bij regenachtig, zacht weer beginnen de diertjes aan hun tocht. Deze tocht leidt de diertjes naar het water, bijvoor beeld sloten, plasjes en poelen. In het water planten de padden, kikkers en salamanders zich voort door eitjes af te zetten. Na enkele weken komen er larven uit deze eitjes; van padden en kikkers zijn dit de bekende donder- of dikkopjes. Onderweg moeten ze ech ter allerlei obstakels, zoals verkeers wegen, overwinnen. Actureel overzicht Zo'n tien jaar geleden heeft de provin cie Utrecht door middel van inventari saties onderzocht op welke plaatsen padden, kikkers en salamanders mas saal wegen oversteken. In samenwer king met plaatselijke natuur- en milieu verenigingen zijn in de afgelopen ja ren beschermende maatregelen geno men, bijvoorbeeld het afsluiten van wegen of het plaatsen van gaas of em mers om de dieren in op te vangen om ze vervolgens over te zetten. Door woningbouw, wegenaanleg, ver dwijnen van plasjes of juist het graven van nieuwe plasjes is er verandering gekomen in de lokaties waar massale trek plaatsvindt. De provincie wil een actueel overzicht maken van plaatsen waar de zogenaamde paddentrek plaatsvindt om zo goede beschermings maatregelen te kunnen nemen. Men kan door het melden van de diertjes hier een bijdrage aan leveren. Soms is het nodig om nieuwe poelen te graven om de diersoorten veilig te stellen. Zo worden er in het gebied van de Gelderse Vallei en het Kromme Rijngebied door het Landschapsbeheer Utrecht al regelmatig poelen bij parti culieren hersteld of nieuw aangelegd. Voor meldingen of meer inlichtingen kan men bellen met de provincie Utrecht, Bureau Natuur en Landschap (dhr. B. van Arkel, 030-583292) of Bureau Milieu-inventarisatie (dhr. Th. de Jong, 030-583411). Schriftelijke meldingen kan men sturen naar Pro vincie Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht. Voor het lijsten en conserveren van getuigschriften, diploma's, prenten en documenten gaat u natuurlijk naar: LIJSTENMAKERIJ Soesterbergsestraat 10 - Tel. 27411 Uit een auto die aan de Regentesselaan, geparkeerd stond is vorige week de radiocassetterecorder ontvreemd. De dader had een ruit ingeslagen. Aangifte deed een 24-jarige vrouw uit Loos- drecht. Een schitterende hifi-stereo videorecorder die Normale prijs f 1599,- Gouden Snaar prijs uitermate geschikt is voor Dolby-surround en met zijn show-view voorzien is van alle programmeer gemakken. Het Super-drive systeem zorgt voor een zeer snelle en soepele bediening. En met de jog/shuttle knop kunt u nauwkeurig beeldfrag menten opzoeken en monteren. Voorzien van o.a. 4 videokoppen, slow-motion, audio-dub en insert. Incl. LCD-afstandsbediening in zwart uit gevoerd. 1299,- voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Lustum Klant Assortiment Winkel Vanaf dinsdag 28 maart 10.00 uur t/m zaterdag 1 april 17.00 uur. 1990-1995 Presentje 5 Korting Laanstraat 41a (hoek Parklaan - Baarn) Met vriendelijke groet, Hannie, Marieke, Ria, Saskia, Leonie, Angélique P.s. Op 28 maart voor één keer om 17.00 uur gesloten, in verband met feestje medewerksters. Bij de politie vervoegde zich vorige week een 14-jarige knaap uit Soester- berg, die de diefstal van zijn jas kwam melden. Hij was op de Valeriaanstraat bij het verlaten van de school aange sproken door een onbekende jongen van ca. 17 jaar, die zijn bewondering uitte voor de groen-paars-witte "Australian" jas die hij droeg en infor meerde of hij die misschien wilde rui len voor een nóg mooier exemplaar. Daar voelde de knaap uit Soesterberg wel wat voor en hij bood de hem ver der onbekende jongeman zijn oude jas - met een waarde van 400 gulden - al vast aan. Het kledingstuk werd met vreugde geaccepteerd en samen gingen ze vervolgens op weg naar een adres dat alleen de "koper" kende, maar on derweg verloor de jongen - nu zonder jas - de ander helaas uit het oog. Hij kwam niet meer opdagen... Een televisie, een videorecorder en een draagbare telefoon zijn in het week einde uit een woning aan de Varenstraat gestolen. De inbreker maakte vermoe delijk gebruik van een valse sleutel om binnen te komen. Er werden geen braaksporen aangetroffen. De bena deelde is een 29-jarige Soester. Ook in een woning aan de Ferdinand Huycklaan werd ingebroken. De dader forceerde zaterdagnacht een raam, maar nam niets uit het huis mee. In 5 min. een Vergroting even naar Willem van Oosten perfect! en...zo klaar! Op de Parallelweg slaagde de brand weer er zondagnacht niet in een containerbrand te blussen. Daarop werd de container meegenomen naar het brandweerterrein aan de Lange Brinkweg. Daar werd de inhoud van de container op het terrein verspreid en het vuur alsnog gedoofd. Bladblazers, cirkelmaaiers en ketting zagen zijn gereedschappen, waarbij 2- takt-mengsmering als brandstof dient. Tot voor kort gebruikte de gemeente Soest hiervoor een mengsmering, die na verbranding een aantal schadelijke stoffen in het milieu achterliet. Deze stoffen zoals lood, benzeen, aromaten en S02 kunnen ook nadelige gevolgen hebben voor het personeel, dat deze gereedschappen gebruikt. Via de uitbouw van de bedrijfsinterne milieuzorg (kortweg 'BIM') binnen de gemeentelijke organisatie is dit knel punt aangepakt. Een gunstige factor was hierbij dat de markt van benzine- produkten inmiddels betere mogelijk heden blijkt te bieden. Ten behoeve van de afdelingen Groen Milieu en Reiniging Vervoer is gekozen voor een 2-takt-smering, waarvan de uitlaatdampen minder schadelijk zijn. Het/nieuwe produkt vergt ook minder onderhoud aan de machines. Niet in de laatste plaats komt deze ook neer op een verbetering van de arbeidsomstandigheden van het per soneel, dat met deze gereedschappen werkt. /VI'n Film mag niet zoek raken! even naar Willem van Oosten Perfect! en...kan niet zoekraken Op zaterdag 25 maart gaan de jeugdleden van alle Soester Scoutinggroepen massaal op vossejacht. Dierenliefhebbers hoe ven zich niet ongerust te maken. De vossejacht is bij Scouting een be kende activiteit. Verklede personen begeven zich op die dag opvallend onopvallend door winkelcentrum Hartje Zuid in Soest. Jeugdleden doen hun uiterste best deze 'vossen' tussen het winkelend publiek op te merken en hen een wachtwoord te ontfutselen. Deze vossejacht wordt gehouden vanwege de Nationale Scouting Dag. Op de Nationale Scouting Dag presen teert Scouting zich aan het Nederlandse publiek. Spelen de Scoutingactiviteiten zich doorgaans in de natuur af, op deze dag zoeken de Scoutinggroepen het publiek nadrukkelijk op. Wie op zater dag 25 maart boodschappen gaat doen in Hartje Zuid, zal veel Welpen, Ka bouters, Esta's en Scouts zien speuren. De vossen gaan gekleed in buiten landse kleding. Scouting neemt op deze manier al vast een voorschot op de na derende Wereld Jamboree (1-11 augus tus in Dronten) waar meer dan 20.000 Scouts uit alle landen aan deelnemen. Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard Opstalverzekering steen/riet Inboedelverzekering steen/hard Inboedelverzekering steen/riet f 0,80 per o/oo f 2,00 per o/oo f 1,40 per o/oo f 2,25 per o/oo Gf VOOR AL UW VERZEKERINGEN, p Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel. 02155 - 2 90 60 pjj Een 69-jarige vrouw uit Soest is maandagmiddag naar Medisch Cen trum Molendael gebracht. Ze werd daar opgenomen met onder meer verwon dingen in haar gelaat. De vrouw was gewond geraakt toen ze in de fiets- tunnel onder de Dalweg met haar snor fiets ten val was gekomen. Info tel.: Op een opvallende plaats in het win kelcentrum staat die zaterdag een kraam opgesteld. Bij deze kraam kun nen geïnteresseerden alle informatie krijgen die ze maar willen hebben over Scouting in het algemeen en de Soes ter Scoutinggroepen in het bijzonder. Ouders die een lidmaatschap van de grootste jeugd- en jongerenvereniging van Nederland overwegen, kunnen zich hier uitgebreid laten informeren, zowel mondeling als schritelijk. De beste informatie geven de kinderen natuurlijk zelf door actief bezig te zijn. Van 10.00 uur tot 16.00 uur zijn wisse lende groepen kinderen op vossejacht. Behalve dat de kinderen op zoek zijn naar vossen, hebben ze ook enkele een voudige opdrachten voor het winkelend publiek. Wie zo'n opdracht goed uit voert, verdient daarmee een kleine con sumptie die bij de kraam op te halen Vossen gezocht Bij enkele Scoutinggroepen in Soest kunnen nog leidinggevenden geplaatst worden. Wie daar enthousiast voor is en minstens 17 jaar oud is, kan op de Nationale Scouting Dag vrijblijvend kennis komen maken. Wie zin heeft om op die dag gedurende twee uur als vos verkleed met kinderen actief te zijn, kan contact opnemen met M. ten Brinke, tel. 24436. Met de uitgave van een nieuwe bro chure over de archiefdiensten wil de provincie Utrecht belangstellenden wegwijs maken in de Utrechtse archie ven. De brochure geeft antwoord op vragen over de openbaarheid van de archieven, over de soorten archieven die er zijn, waar ze worden bewaard en wat er zoal te vinden is. Bovendien bevat het boekje een volledig overzicht van alle archieven in de provincie Utrecht van gemeenten, waterschappen en het rijk. Ook telefoonnummers en openingstijden zijn erin te vinden. De uitgave is tot stand gekomen op ini tiatief, van de provinciale archief inspecteur in de provincie Utrecht en enkele gemeentelijke archivarissen. De provinciale archiefinspectie houdt toe zicht op de openbaarheid en toegankelijkheid van de archieven in de provincie. Gratis exemplaren van de brochure zijn aan te vragen bij de afdeling Commu nicatie van de provincie Utrecht, tel. 030-582222. Wie een eigen huis zoekt en onder an dere alles over hypotheken wil weten, is op zaterdag 25 maart bij ons aan het goede adres. Want op deze dag zijn onze kantoren aan de Eemnesserweg 26 te Baarn en aan het Kerkplein 9 te Soest open, van 10.00 uur tot 16.00 uur, voor de Infodag Wonen. Onze hypotheekadviseurs geven u dan graag een deskundig hypotheekadvies en vertellen u alles over de lage rente en onze ge degen en nuchtere aanpak. Zo'n gesprek kan u in de toekomst veel geld besparen. Maar ook nu al! Want u kunt met uw bezoek aan deze dag een 0,5% (maximaal f 1000,-) kor ting op de afsluitprovisie verdienen! Naast onze adviseurs zijn er tal van andere adviseurs voor u aanwezig, zo als de notaris, de architect, de politie en de brandweer en een hovenier. Verder introduceert de Rabobank Soest-Baarn een voor de banken unieke le- ningvorm, Het Overbruggingsplan. Zorge loos een lening sluiten voor een caravan, auto of boot, want bij ziekte en werkeloosheid neemt de Rabobank uw lasten over. U heeft al een lening elders? Kom naar de infodag en wij adviseren u graag! Iedere bezoeker ontvangt een leuke at tentie en daarbij ontvangt iedereen die op de ze dag een verzekering sluit een leuke CD. Hou 25 maart dus vrij in uw agenda. Want als u een eigen huis zoekt of andere financieringsadviezen nodig heeft, wordt u van een bezoekje aan de Rabobank Soest-Baarn die dag in alle opzichten wijzer.

Soester Courant | 1995 | | pagina 9