Huis verkopen... wij taxeren gratis ^Van Breukelen Vast-goed Jfc jy///e J/(cf//' 1 HANDEL WANDEL r Snelgroeiend CMP voor bedrijfskundig en bancair advies nu ook in Soest Yildiz de Kadt weet wat mannen zoeken Kakaloe eekhoorn op bezoek bij Thuiszorgwinkels Banketbakker Jan Dogterom bakt Oranje Boven-taartjes Open huis ziekenhuis Eemland Weër 'Zwemmen voor Water' met Foster Parents Plan Bedrijfsteams sporten voor Slachtofferhulp Eemland SOESTER ONDERLINGE PAGINA IS WOE NSDAG 29 MAART 1995 SOESTER COURANT raats goud isch 'sign tot een tsse. is bij igbaar r 1.950,-. ss made nee 1848. PAGINA 11 Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Claassen, Moolenbeek Partners Unieke werkwijze Klikken Starters Boeken van Duitser uit auto gestolen Kort, halflang of lang. In onze salon bent u nooit het haasje. U kiest juist eieren voor uw geld. Prettige Paasdagen Voor 'ontslag' van prins Bernhard Zaterdag 1 april Op initiatief van Rotary Club Soestdijk Soester Onderlinge: 110e jaarvergadering Willem van Oosten De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd! Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard f 0,80 per o/oo Opstalverzekering steen/riet f 2,00 per o/oo Inboedelverzekering steen/hard f 1,40 per o/oo Inboedelverzekering steen/riet f 2,25 per o/oo natuurlijk bij: VOOR AL UW VERZEKERINGEN. Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel. 02155 - 2 90 60 Presentatie in restaurant Dessa Prijswinnaars winkelcentrum Overhees Een levensgrote uitvoering van de eekhoorn Kakaloe, de mascotte van het gelijknamige merk voor gevormde babyluiers, heeft de af gelopen week de Thuiszorgwinkel van Stichting Kruiswerk N.O.- Utrecht bezocht. Dat gebeurde in "iet kader van de speciale Kakaloe- iktie, waarbij bezoekers van de Thuiszorgwinkel een gratis vetbol tunnen ophalen. p die manier wordt het milieubewuste irakter van Kakaloe onderstreept, ter wijl tegelijkertijd de vogels in deze tijd ban extra voedsel worden geholpen. <akaloe is de verzamelnaam voor de serie katoenen, voorgevormde baby- [luiers in oplopende maten, in combi natie met overbroekjes, nachtinleggers pn drooghouddoekjes. Jonge ouders kiezen steeds vaker voor katoenen fluiers. Redenen hiervoor zijn, behalve pet financiële voordeel, natuurlijk ook üe positieve gevolgen voor het milieu, jat was dan ook de reden waarom voor jde presentatie van de opnieuw verbe terde Kakaloeprodukten een 'natuur lijke' invalshoek werd gekozen. Un de winter hebben de vogels het vaak ■moeilijk met het vinden van voedsel, zeker als zij in de stad leven. Daarom besloot Kakaloe om, samen met de Thuiszorgwinkels, de vogels een I handje te helpen. Iedere bezoeker van j de Thuiszorgwinkel kan in de maan- den maart en april een gratis vetbol af- I halen om daarmee de vogels in zijn of haar buurt van dienst te zijn. Iln de winkel liggen voor geïn teresseerden speciale Kakaloe-folders l klaar. De medewerkers zullen ook eeld: De Ville Chronograaf, tnaf ƒ3.250,- graag eventuele vragen beantwoorden. Het adres van de Thuiszorgwinkel is Hof der Gedachten 20 te Amersfoort. Openingstijden: maandag 11.00-12.30 en 13.30-17.30 uur; dinsdag t/m don derdag 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur; vrijdag 9.30-12.30 en 13.30-19.00 uur; zaterdag 10.00-12.00 uur. "Management-therapie" voor on dernemers, vooral in het midden- en kleinbedrijf. Dat is - kort sa mengevat - het produkt dat Claassen, Moolenbeek Partners, bureau voor bedrijfskundig en banquair advies, zijn afnemers te bieden heeft. Het bureau beschikt sinds kort ook over een vestiging in Soest, aan de Kerkstraat 85. Claassen, Molenbeek Partners is sinds de oprichting (in 1983 in Eind hoven) gestadig gegroeid. Er zijn in middels ook vestigingen in Tilburg en Zutphen en er staan er nog een paar op het programma. In Soest zijn de heren J. Jacobs en W.J.W. Hilarius de "part ners" waarop in de bedrijfsnaam wordt gedoeld. Zij richten hun werkzaamhe den met name op Soest en de (wijde) regio. Probleem-oplossers, zo zou men Claassen, Moolenbeek Partners kun nen omschrijven, maar dan wel preven tief. Zij springen in "ondernemend" Nederland in als zich problemen voor doen waarin de ondernemers zelf soms geen gat meer zien, omdat ze geen tijd hebben of de specifieke deskundigheid missen. "De gemiddelde directeur heeft vaak al zo veel aan zijn hoofd; hij is dikwijls vooral bezig met het blussen van brandjes en komt aan 'managen' nauwelijks toe." aldus Jacobs. "Proble men worden dan alleen in de adhoc- sfeer opgelost." Een van de problemen waarmee onder nemers steeds weer geconfronteerd worden is het opstellen van een ondernemingsplan. Als bedrijven zich tot de bank wenden met een fïnancieringsverzoek wordt tegenwoor dig meestal gevraagd naar zo'n strate gische lange-termijnplanning, waarvan het financieringsplan slechts een onder deel is. Het ondernemingsplan moet o.a. inzicht geven in de markt- verwachtingen en de groei mogelijkheden van een bedrijf. En bo vendien moet het niet alleen keurig op papier staan, maar het moet ook nog worden toegepast. Geen sinecure dus voor ondernemers, die voor dit aspect van het management dan ook steeds vaker een beroep doen op externe adviseurs. Claassen, Moolenbeek Partners is zo'n advi seur en hanteert daarbij een unieke werkwijze. De partners, veelal zelf ex perts met een banquaire achtergrond, verbinden zich persoonlijk voor een bepaalde tijd - altijd 17 weken - aan een bedrijf voor één dagdeel per week. In die periode wordt het management als het ware helemaal 'doorgezaagd", waarbij in de eerste plaats gekeken wordt naar de sterke en de zwakke pun ten van de onderneming. Daarbij wordt met name gekeken naar potentiële con flicten en financiële en/of logistieke problemen. Ingrijpende adviezen wor den beslist niet geschuwd. Voor de ondernemer in kwestie is deze aanpak doorgaans heel confronterend en niet ten onrechte spreekt men dan mJm ook wel van management-therapie". "De meeste managers schrikken, want het komt dikwijls voor dat ze hun sterke punten overschatten en een beetje blind zijn voor hun zwakke kanten. Het dwingt ze in elk geval tot heel goed na denken." Claassen, Moolenbeek Partners neemt de ondernemers het werk overigens niet uit handen, al wordt bij hoge uitzondering wel eens tijdelijk de bedrijfsleiding overgeno men (crisis-management). In de tweede fase vindt dan meestal nog maandelijks overleg plaats, waarin de uitvoering van het adviesrapport wordt begeleid. Het eerste kontakt tussen Claassen, Moolenbeek Partners en de onder nemer die een beroep doet op hun des kundigheid is vrijblijvend. "De relatie moet natuurlijk klikken," aldus Jacobs, "want je moet een hele tijd samen in tensief aan de slag. We zijn niet bepaald lief, maar wij spreken wel de taal van de bank en het is niet de bedoeling dat er halverwege wordt afgehaakt. Dat is ook nog niet voorgekomen." Claassen, Moolenbeek Partners heeft in de loop der jaren een ijzersterke re putatie opgebouwd in de bankwereld. "Degelijk en sober, zonder poeha," zo omschrijft Jacobs het imago van het bureau. "Onze werkwijze is indrin gend, soms misschien iritant, maar al tijd eerlijk." De ervaring leert dat hun rapporten vrijwel blindelings worden gefiatteerd. Volgens Jacobs verdient de management-therapie die ondernemers bij Claassen, Moolenbeek Partners ondergaan zichzelf op z'n minst terug door de methodische en efficiënte aan- De heren Hilarius (l.) en Jacobs van Claassen, Moolenbeek Partners. Foto: Goos van der Wilt pak. "Het wiel wordt niet steeds op nieuw uitgevonden." Naast de begeleiding van managers die aan het roer staan van bestaande on dernemingen verleent Claassen, Moolenbeek Partners ook ondersteu ning aan startende ondernemers. Er is veel "uitval" en de partners vervullen voor starters met name een klankbord functie, die na verloop van tijd ook kan leiden tot het opstellen van een ondernemingsplan. Voor starters wordt meestal een speciaal tarief berekend, waarbij "uren" worden geschonken. Tenslotte biedt het bureau ook bege leiding bij de aan- en verkoop van be drijven. De Soester vestiging van Claassen, Moolenbeek Partners heeft onderdak gevonden in het moderne kantoorge bouw aan de Kerkstraat 85. Jacobs en Hilarius zijn daar telefonisch bereik baar onder nummer 10714, per fax: 25318. Een 29-jarige Duitser is tijdens een bezoek aan Soest ongeveer twintig boe ken kwijtgeraakt. De lectuur werd vrijdagnacht uit zijn auto gestolen. De auto stond geparkeerd op de Weegbreestraat. Bel voor informatie, afspraak of loop gewoon even binnen. Het moet wel gek lopen als u niet geholpen kunt worden. Soesterbergsestraat 39a - Tel. 02155-10706 Samen met zo'n 20 collega's heeft de Soester banketbakker Jan Dogterom afgelopen vrijdag meer dan duizend Oranje Boven-taart jes afgeleverd bij het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Later volgde - met twee collega's uit Baarn - nog een (kleinere) bestel ling bij paleis Soestdijk. Aanleiding voor de gezamenlijke ban ketbakkers-actie was het "ontslag" van prins Bernhard, die vrijdag het zieken huis mocht verlaten. Het Oranje Bo- ven-gebak is speciaal ontwikkeld voor de jubileumviering van de bevrijding en is de komende periode verkrijgbaar bij alle banketbakkers van "De Gulden Smaeck", "Het Patisserie College" en "De Gekroonde Kwaliteit", al met al Jan Dogterom (l.) en twee Baarsne collega's leverden ook taartjes af bij paleis Soestdijk. zo'n 200 Nederlandse banketbakkers. De 1000 taartjes in Utrecht waren be doeld voor het voltallig personeel. Ze kwamen op hun plaats met medewer king van de vrijwillige brandweer van het ziekenhuis, zodat ze op alle afde lingen aangesneden konden worden. Het Oranje Boven-taartje wordt in ei gen bakkerij gemaakt, op basis van de oorspronkelijke receptuur. Het taartje is het resultaat van een grootschalige interne competitie, gewonnen door een banketbakker uit Deurne. Het taartje wordt gemaakt van roomboterdeeg, frambozen en exotisch fruit, en is na tuurlijk oranje van boven. De vernieuwde afdelingen voor moeder- en kindzorg van Zieken huis Eemland houden op zaterdag 1 april open huis. Van 14.30 tot 17.00 uur zijn belangstellenden welkom om een kijkje te komen nemen in het kinderpaviljoen en op de kraam- en verlosafdelingen (locatie St. Elisabeth). Bent u nieuwsgierig waar per jaar on geveer 1500 baby's ter wereld komen? Wilt u uw kinderen laten rondkijken in een ziekenhuis? Op zaterdag 1 april kan dat. Belangstellenden kunnen dan ko men kijken op de nieuwe kinder- en verlosafdelingen van Ziekenhuis Eemland. Daar is voor oud en jong van alles te beleven. Kinderen kunnen zich bijvoorbeeld laten meten, wegen en schminken. Verder is er een kraam- prijsvraag, een foto-expositie en nog veel meer. Kortom: een feestelijk voorafje op de nieuwe afdelingen. Na het open huis verhuizen de afdelin gen pediatrie en neonatologie (voor heen kinderafdeling), verloskunde en gynaecologie van locatie De Lichten berg naar hun nieuwe onderkomen. De patiënten en patiëntjes, ongeveer 115 grote en kleine bedden en alle appara tuur worden vervoerd naar de geheel vernieuwde afdelingen die zich dan allemaal op locatie St. Elisabeth bevin den. De verhuizing van de afdelingen is er een uit een grote reeks. Deze verande ringen maken deel uit van het fusie proces in Ziekenhuis Eemland. In dit proces worden medische specialismen samengebracht op één van de locaties. Hierdoor zijn er minder dubbele voor zieningen nodig. Dat bespaart kosten en komt de kwaliteit van zorg ten goede. In samenwerking met Aqua Indoor en een nog onbekend aan tal basisscholen zal het Foster Parents Plan ook dit jaar in Soest de actie 'Zwemmen voor Water' houden. De bedoeling is dat basis scholieren baantjes trekken om geld te verdienen voor een project. Via die sponsoractie werd vorig jaar 890.933 gulden bijeen gezwommen voor een waterproject in het Afrikaanse Burkina Faso. Dit jaar is de opbrengst bestemd voor verschillende irrigatie projecten in Masvingo in Zimbabwe. De omvang van de projecten hangt ui teraard af van de opbrengst. Gedacht kan worden aan kleinschalige irrigatie met behulp van bronnen, aanleg van spaarbekkens en reparatie van be staande dammen. Feit is dat de plaat selijke boeren dringend om water ver legen zitten. In de regio Gooi- en Eemland werd vorig jaar 40.000 gulden vergaard voor de actie. Ook dit jaar zijn scholen uit Soest en omgeving benaderd en ver zocht mee te doen aan de actie. De di rectie van Aqua Indoor heeft inmiddels alle medewerking toegezegd. De actie loopt van 13 tot en met 17 november. Parallel daaraan loopt de actie 'Schaatsen voor Water', al wordt die niet in Soest gehouden. Als vervolg op het grote succes van vorig jaar houdt De Rotary Club Soestdijk op zondag 2 april een bedrijfssportdag in Aqua Indoor te Soest. Verschillende bedrijven en instanties, te weten Havelaars Verpakkingen, Reisbureau Gerth, Brandweer Baarn, de gemeente Soest, Aqua Indoor, Poli tie Regio Eemland Noord, DHV Mi lieu Infrastructuur en Bouwfonds/ Rotaract hebben voor dit evenement een team samengesteld. Deze acht teams zullen op sportieve wijze hun krachten meten en zich in zetten om zoveel mogelijk punten te halen. Want tegenover elk punt staat een geldbedrag. Ieder team heeft na- In een ontspannen sfeer heeft op 22 maart de 110e jaarvergadering van de Soester Onderlinge plaats gevonden in de Rank. Voorzitter G.A. Hilhorst opende de vergadering en deelde mede het 110-jarig jubileum bij een vermel ding te laten, gezien de festiviteiten in 1994 bij de opening van het nieuwe kantoor. Wel gaf hij in het kort wat ach tergrondinformatie over de totstandko ming van de Onderlinge. Ondanks de hoge leeftijd is de Soester Onderlinge nog springlevend. Het ver zekerd kapitaal is gegroeid met ruim 15% naar 175 miljoem gulden. De ver wachting is dat dat in 1995 zal toene men tot 200 miljoen gulden. Kon vo rig jaar nog 10% van de betaalde pre mie worden gerestitueerd, dit jaar was dat helaas niet mogelijk doordat aan schaf en verbouwing van het nieuwe kantoor de resultaten negatief beïn vloedden. Ook is in 1994 een extra medewerkster aangetrokken. Samen met de administrateur gaat zij de be staande assurantieportefeuille uitbrei den. De Soester Onderlinge biedt een volledig pakket aan van alle schade- en levensverzekeringen, ziektekosten verzekeringen, hypotheken en pensioe nen. Ook dit zogenaamde variapakket liet over het afgelopen jaar een toename van het aantal polissen zien. Na de financiële beschouwingen hield de heer H. van Dorp, hoofd meteoroloog vanhet KNMI, een inlei ding over het weer, waarin vooral aan dacht voor onweer vanwege de daar mee verbonden schaderisico's zoals brand en inductieschade. Na een leven dige discussie werd de vergadering door de voorzitter gesloten en werden de aanwezige leden verrast met een presentje in de vorm van een reistas met opdruk. melijk een aantal sponsors achter zich weten te krijgen. Het doel is ditmaal om een groot geld bedrag bijeen te krijgen voor Slachtofferhulp Eemland. Deze stichting is in 1987 opgericht en heeft 46 vrijwillige medewerkers en twee part-time betaalde krachten, die in de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoevelaken, Leusden, Soest, Woudenberg hulp bie den. Bij Slachtofferhulp kan men te recht als men het slachtoffer is gewor den van diefstal, inbraak, beroving, vernieling, mishandeling, bedreiging, verkrachting, aanranding en een verkeersdelict. Er wordt enorm veel werk verzet, met veel liefde, aandacht en van 's morgens vroeg tot midden nacht. Zo wordt er (gratis) hulp gebo den aan slachtoffers en nabestaanden in emotionele zin. Maar ook op prak tisch gebied (invullen formulieren, be geleiden bij bezoek aan politie, arts of rechtbank, bemiddelen bij schade regelingen) geeft Slachtofferhulp een fantastische ondersteuning. JÊ De stichting die afhankelijk is van fondsen van het Ministerie van Justitie en dè gemeenten, heeft structureel te kort aan geld want de vraag om hulp neemt elk jaar toe. il/l'n Film mag niet soek raken! even naar Perfect! en...kan niet zoekraken In restaurant Dessa in Soest werd afgelopen week het eerste exem plaar overhandigd van het boek 'Wat zoeken mannen in vrouwen'. Het eerste exemplaar kreeg oud Soester, radio-presentator en schrijver Willem Jan van de Wete ring uit handen van de auteur van het boek, Yildiz de Kadt. Yildiz was in 1973 miss Holland. Haar carrière kreeg een vervolg want ze werd top model in New York, Rome en Parijs. Nu heeft de schone schrijf ster een instituut voor zelf ontwikkeling. In haar carrière als mo del heeft ze erg veel ervaring op kun nen doen met mannen. Mannen roepen Frank de Leeuw (Dessa), Yildiz de Kadt en Willem Jan van de Wetering. Foto: Frans van Zijst I vaak dat ze vrouwen niet begrijpen en vrouwen denken nogal eens meewarig over mannen. Om een brug tussen de twee seksen te slaan schreef Yildiz een boek. Ze geeft twaalf typeringen van wat mannen nu precies in vrouwen zoeken en lardeert dat met voorbeelden uit haar eigen le ven. Daardoor is het een zeer lezens waardig boek geworden. Op de presen tatie in Soest waren vele bekende vrien den van Yildiz de Kadt, zoals Jan de Bouvrie en Ferry Hoogendijk aanwe zig. In winkelcentrum Overhees heeft za terdag de eerste prijsuitreiking plaats gevonden van de paas/spaaractie die de winkeliersvereniging heeft gehouden. De volgende Soesters wonnen een waardebon ter waarde van vijftien gul den, die ze kunnen gebruiken in win kelcentrum Overhees: Mevrouw R. van Brummelen, Pijper pad 40; Van der Pol, Kornet 20; Ro mein, Pijperpad 69; E.M. Floor, Klari- net 46; Steenis, Hommel 31; E. van Veen, Cimbaal 18; L. van Vlisteren, Klarinet 129; Mevrouw Boender, Hazepad 37; A.H. Lameyer, Patrijs gang 17; Blankestijn, Turfstreek 71. De prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Komende zaterdag vindt de tweede prijsuitreiking plaats. Dan wor den tien waardebonnen ter waarde van 25 gulden uitgereikt. De uitslag van de trekking zal in de Soester Courant be kend worden gemaakt.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11