Stuur geen geld, maar neem nog een lekker chocolaatje. VOS vierde haar 10-jarig bestaan Marechaus? bijna gefus Pedagoge Mieke de Bree helpt mensen uit de knoop te komen ISOESTERBEROI Dansschool Rellum in de prijzen Max Havelaar Keurnieik Hoe meer je koopt Hoe meer je helpt Stratenvolleybal: 32 teams Laetitia bestaat 40 jaar Unieke jubileumdrive van bridgeclub Soesterberg Clubkampioenen bij BC Badso Elke vernieu verbetering Push-cart-r WOENSDAG 29 Maart 1995 SOESTER COURANT PAGINA 1; Alcoholcontrole in district: 2 pv's VOS-actie voor klantenkring Gestolen auto op Kerklaan gevonden Demonstratie Selinger en Ron Boudrie VOLLEYBAL Twee weken lang festiviteiten GYMNASTIEK Björn Klein van Laetitia kampioen Midden Nederland TENNIS LTV Soesterberg houdt open dag op zaterdag 1 april Soester Courant in Soesterberg GYMNASTIEK BRIDGE Echtgenotes furieus BADMINTON Praktijk voor persoonlijke hulp PTT-kantoor aan h Voor groepen 3 tc De grote zaal van het Kontakt der Kontinenten was afgelopen maan dagavond goed gevuld toen VOS voorzitter Wim Putman een wel kom uitsprak aan alle aanwezigen waaronder het voltallig College van Burgemeester en Wethouders en speciaal aan dhr. JKamminga' voorzitter van de Koninklijke Ver eniging MKB Nederland. V,OSi' ontstaan uit een rmddenstandsvereniging, is uitgegroeid tot een volwaardige en brede le™e™ersverenigmg. De VOS is nu he MKB van Soesterberg en is daarom belangrijk als partner. Ze wordt gezien en gehoord als de belangenvereniging van ondernemend Soesterberg', aldus dhr Putman. Hij zag Soesterberg geo grafisch als een apart geheel binnen de gemeente Soest. Het vertrek van de Amerikanen met een vermindering van werkgelegenheid, het creëren van nieuwe bedrijven en bedrijfsterreinen met tegengas van de overheid waren de minder prettige za ken in zijn betoog. De VOS is echter alert en heeft een beleidsplan opgesteld tot in het jaar 2000. Hij besloot met: Om die reden is de VOS een club van en voor actieve ondernemers. Wij staan voor de doeners'. Burgemeester de Widt stelde de aan wezigheid van het voltallig college vast als een duidelijk bewijs van het grote belang dat zij in de 10-jarige VOS stelt. 'Voorwaar een moment om bij stil te staan, omdat er in die periode veel is gerealiseerd'Hij vergeleek de vereni ging met een echte vos en stelde dat dat een nachtdier is, vandaar dat men nu in de avond hier was. Het is een slim dier en strijdlustig, eist een groot ge bied voor zichzelf, rust overdag, heeft echter een levensduur van maximum 10 12 jaar en dat zou dan een pro bleem kunnen worden. Hij vervolgde met 'Het beleidsplan is duidelijk doel gericht, niet kijken maar doen. Attent op zaken die binnen de mogelijkheden liggen. Een vos in de natuur heeft een eigen territorium, bepaald door het voedselaanbod. Bij veel voedsel is dat een klein territorium'. Daarbij liet hij in het midden in wat voor gebied de VOS zich bevond. Burgemeester de Widt heeft Soester berg leren kennen als een klein dorp, maar "zijn daden zijn groot" en dank zij de VOS was er de afgelopen jaren veel gerealiseerd. Uiteraard waren er problemen, maar verhoudingsgewijs vielen die best mee. Het vertrek van de Amerikanen is en blijft een gegeven. Maar die leegte werd langzaam maar zeker opgevuld. Hij kon dit zien aan het stijgend aantal leerlingen op de scholen en de stabiele zo niet verbe terde omzet bij de winkeliers. Het on derzoek naar de riolering was nu afge rond en zal dit in het jaar 1995 nog worden uitgevoerd. Ook de Rade- makerstraat krijgt met betrekking zijn parkeerproblemen de nodige aandacht. Hij noemde de vele miljoenen guldens die men de laatste jaren had aangewend in de woningverbetering en de daarbij behorende directe omgeving; de Sterrenbergweg, waar momenteel een groot bedrijfsterrein gereed wordt ge maakt en waarvoor reeds enige Soesterbergse bedrijven zich hebben aangemeld; de realisering van een vervoersterrein aan de Richelleweg; het bijna gerealiseerde winkelgebied Rade- makerstraat met de Buijs Ballotlaan nog in wording, dat alles vormde vol gens dhr. de Widt een dynamische ge meenschap met de naam Soesterberg. Daarin zit een opportunistische VOS, zoals het dier ook is. De opmerking in de uitnodiging 'ach terstallige positie als onderdeel van de gemeente Soest' verwees hij om die reden naar land der vosse-fabelen. De reactie van dhr. Putman was kort: 'Ik zag en hoorde een zilvergrijze vos. Laten we het houden zoals u eens stelde, Soesterberg is de parel aan de kroon van Soest'. Tijdens alcoholcontroles op vrijdag middag en -avond zijn twee processen- verbaal uitgeschreven, één in Eemnes en één in Bunschoten. In het laatste geval moest een man uit Hoevelaken zijn rijbewijs inleveren. In totaal moesten 248 automobilisten blazen. In Soest werden op de Stadhouderslaan en de Birkstraat con troles uitgevoerd. Geen enkele aange houden bestuurder had teveel alcohol genuttigd. Hierop kreeg dhr. Kamminga het woord en met zijn bekende wel bespraaktheid, zonder enige steun van een stuk papier, voerde hij de aanwe zigen, maar in het bijzonder de onder nemers, naar een soort climax. Hij loofde de VOS vanwege hun actieve houding en zelfvertrouwen. De aanwe zigheid bij zulke aangelegenheden van een voltallig college van B&W was voorheen een unicum. Hij nam de aanwezigen mee naar de tijd van toen, toen de middenstand be stond uit hardwerkende mensen, de verandering in de afgelopen jaren door de groei van vooral het midden- en kleinbedrijf en dat ondanks alle tegen slagen juist het midden- en kleinbedrijf in die moeilijke tijd een toename zag van 60.000 banen. Hij schetste ook het beeld van nu, waar staan we voor? Wat gaan we beleven? Duidelijk noemde hij de technische sector die voor de toe komst veel banen zal vragen. Sterker nog, hij verwachtte hierin straks een groot tekort ondanks de groei. Herintreding van vrouwen en het vreemdelingenbeleid die naar banen gaan zoeken. De duurte van het bruto loon zag hij als het maatschappelijk probleem waarover gesproken diende te worden. 'We zijn onderweg naar nieuwe maat schappelijke verhoudingen. Onderne mer was vroeger een vies woord, ook wel zakkenvuller genoemd. Dat is nu wel anders. Politiek Den Haag discusieert over deze problematiek. Dit is de tijd dat men aandacht voor de ondernemers heeft met daarin een dui delijke rol voor werknemers. Deze nieuwe situatie kost tijd en studie. De overheid heeft daarin een duidelijke taak. Zij moet de ondernemer uitdagen, het klimaat bevorderen en niet afrem men. Ondernemers moeten ambitieus gemaakt worden'. Hij voorspelde dat grote bedrijven in toenemende mate hun werk zullen ver plaatsen naar het midden en kleinbe drijf en daardoor krijgt het grote kan sen voor de nabije toekomst. Interna tionale en nationale belangen zijn be- Foto: Goos van der Wilt langrijk, maar de aandacht wordt meer gericht op het locale gebeuren in pro vincie en gemeente. Den Haag heeft reeds vele zaken naar provincie en ge meente verwezen, zonder de daarbij behorende financiële steun. Het gevolg was een toename van problemen en de invoering van vele provinciale- en ge meentelijke belastingen. Hoe goed de verhouding ook men hen is, je moet blijven knokken voor je be langen. Hoe zit het met je onroerend- goedbelasting, de legeskosten enzo voort? Dat moet je als ondernemer in de gaten houden. Wie bestuurt de Ka mer van Koophandel in jouw regio en wie behartigt jouw belangen daar? Als ondernemer ben je voor eenderde daarin verantwoordelijk en ook voor eenderde in de arbeidsvoorziening. Met andere woorden is het van het grootste belang voor een ondernemer dat hij goed georganiseerd is. En als organi satie is het nu de tijd om voor de be langen van de ondernemers op te ko men. Want er komt misschien weer eens een andere tijd. Nu knokken, dat geeft zekerheid voor de langere tijd. De politiek wil graag naar u luisteren, maak daar gebruik van. Niet reageren maar ageren in het belang van het wel zijn'. Hij herkende dat goede kontakt van de VOS met de overheid. 'Maar', zo besloot hij 'een vos verliest wel z'n haren maar niet zijn streken en dat wens ik u toe voor de toekomst'De avond werd op informele wijze voortgezet. De Verenigde Ondernemers Soester berg (VOS) houden ijl de periode van 17 tot en met 28 april een winkeliers- actie. Bij besteding van tien gulden krijgt men een stempel. Bij een volle kaart niet vijftien stempels, heeft men recht op een gratis ritje in de draaimo len of in de botsauto's die op de Oranje- kermis staan. Deze kermis staat van 29 april tot en met 7 mei op het grote ter rein achter de ijsbaan. Zondag 26 was er een voorselectie danswedstrijd in Almere-Stad in het kader van de naderende Neder landse Kampioenschappen in mei van dit jaar. In totaal deden 73 dansparen mee. Dansschool Rellum zette in met zeven dansparen waarvan er zes paren in de navolgende prijzen oielen. Peter en Marian Bremer: eerste plaats in Ballroom brons en eveneens eerste plaats in Latin American Brons. Michel Jongbloed en Luciën Rouw dansten hun eerste wedstrijd en behaal den de derde plaats in Ballroom zilver en ook de derde plaats in Latin American. Gerrit-Willem en Henriëtte Timmer behaalden de tweede in Ballroom zil ver en promoveerden daardoor in pun ten naar de goud-klasse. In die goud klasse legden ze beslag op de eerste plaats in de Latin-American. Nico en Anneke de Vreeden werden tweede in Ballroom goud. Anneke be gon de wedstrijd met een lichte enkel blessure. In de finale ging ze door haar enkel met gevolg dat deze vrij zwaar werd geblesseerd en zij geruime tijd rust moet houden. Janneke en Ludwig van Kerckhoven eisten de tweede plaats in de Ballroom D-klasse op. Het was weer de quickstep die hen net van het goud afhield. Ook werden ze tweede in de Latin- American goud-klasse. Mare van Veen en Nicole van den Heu vel kwamen in deze wedstrijd uit in de Ballroom goud-klasse, waarin ze de derde plaats behaalden. Maar als Ne derlands kampioen Latin American C- klasse werden ze andermaal eerste. Soesler Courant in Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841. Een 32-jarige man uit Voorthuizen heeft zijn auto terug, maar hij moet wel vier nieuwe wielen kopen. De auto was zaterdag in Ede gestolen, maar werd zondag op de Kerklaan in Soesterberg nabij de sportvelden aangetroffen. Chocolade met het Max Havelaar Keurmerk is net zo lekker als alle andere chocolade. Met één verschil. De bonen komen rechtstreeks van kleine cacaoboeren, tegen een eerlijke prijs. In vele merken verkrijgbaar. Bij vrijwel elke supermarkt. Voor informatie: 030 - 334602. Hans Vader van AGAVS heeft dit jaar voor de tiende keer het stratenvolleybal op papier rond. Voor de Recreatiepoule en de Prestatiepoule hebben zich respec tievelijk 22 en 10 teams aangemeld. De prestatieteams spelen in 2 poules van 5 teams en de recreanten in 2 poules van 5 en 2 poules van 6 teams. Op de eerste twee avonden, 28 maart en 4 april, worden alle wedstrijden in elke poule uitgespeeld. Op 11 april volgen de kwart- en halve finales met de klapper op zaterdag 22 april de fi nales. Op 4 april komen Avital Selinger en Ron Boudrie naar Soesterberg voor een demonstratie. Selinger, geboren op 10 maart 1959 in Israël en tot 1984 kwam hij zestig maal uit voor het nationale volleybalteam van Israël. In 1982 kwam hij naar Nederland. Lange tijd kwam hij uit voor Oranje, de laatste twee seizoenen speelt hij, evenals Boudrie, bij Capelle in de eredivisie. Ron Boudrie, geboren 6 april 1960 in Den Haag, begon in 1975 met volley bal bij Kalinko in Den Haag en later bij Martinus. In 1992 maakten beiden deel uit van het nationale team dat zilver won tij dens de Olympische Spelen in Barcelona. Hun doel is zoveel mogelijk mensen en in het bijzonder de jeugd bekend te maken met topvolleybal. Door het ge ven van clinics en demonstratie- wedstrijden worden velen op de hoogte gebracht van trainingsmethoden en denkwijzen van topsporters. Op dins dag 4 april spelen ze van 20.30 tot 21.30 uur met z'n tweeën een demonstratie wedstrijd tegen het eerste herenteam van AGAVS. Van zaterdag 25 maart tot zater dag 8 april viert de sportvereniging Laetitia haar 40-jarig bestaan. Het begon zaterdag 25 maart met een gymnastiekontmoeting in Aqua Indoor, waar 8- en 9-jarige jonge ren uit de regio lieten zien wie het gymen goed onder de knie heeft. Dan volgt donderdag 30 maart, om 17 uur in het Dorpshuis, een levend ganzebord voor gymnastiekkinderen van 4 tot en met 6 jaar en om 18.00 uur een behendigheidswedstrijd voor gym nastiek van 7 jaar en ouder. Vrijdag 31 maart, 's morgens om 09.30 uur het moeder- en peuterfeest en de klapper op zaterdag 1 april, van 14.00 tot 19.00 Zaterdag werden in Aqua Indoor in Soest gymnastiekwedstrijden gehouden van de regio van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond (KNCGV). Laetitia was daar ook bij vertegenwoor digd en kwam onder andere uit op de 'toestelkampioenschappen van Midden Nederland'Groot was de vreugde toen Björn Klein na een zware strijd zich kampioen van Midden Nederland mocht noemen. Een vreugde die door heel Laetitia op uitbundige wijze werd gevierd en extra accent geeft aan haar 40-jarig bestaan. Björn Klein Op zaterdag 1 april houdt LTV Soesterberg een open dag onder het motto 'Maak kennis met ten nis'. Vanaf 16.00 uur worden ver schillende demonstraties gegeven. Gestart wordt met optredens van de welpen (5-6 jaar) en junioren (7-17 jaar). De belangstellende jeugd kan zelf ook tegen een balletje slaan. Het avondprogramma begint om 19.00 uur. Dan komen de senioren aan bod. Nieuw dit jaar is tennis voor 55- plussers: recreatiesport met professio nele begeleiding. De open dag op het tennispark aan de Kerklaan kan gratis worden bezocht. Evenals vorig jaar heeft LTV Soester berg een cursus voorbereidend tennis voor vijf- en zes-jarigen georganiseerd. De lessen worden gedurende twintig weken op woensdag- en vrijdagmiddag gegeven. De kosten bedragen, inclusief het examen en het diploma, 100 gul den. Voor informatie, tel. 53651 (Annelies Berger) of 033-550196 (Hans van Weelden). Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841. uur, het grote kinderfeest met kinder receptie. Het bestuur van sport vereniging Laetitia heeft de juiste snaar weten te bespelen door niet over en zonder de kinderen een receptie van bobo's te houden, maar juist de kinde ren daarin centraal te stellen. Het is een receptie van en voor alleen de jeugd, aldus Laetitia. Ze vervolgen op maandag 3 april 's middags om 16.30 uur met een open gymles voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar en 's avonds om 18.30 uur een gymdemonstratie vanaf 7 jaar. Donderdagavond 6 april is er om 19.00 uur in de zaal van het Dorpshuis een balletdemonstratie met als slot op za terdag 8 april vanaL's morgens 10.00 uur judowedstrijden. Feestprogramma De Kinderreceptie van zaterdag 1 april begint om 13.45 uur in de zaal van het Dorpshuis. Dat zal bestaan uit een of ficiële gedeelte met een welkomst woord voor de leden, want alleen zij hebben daar toegang. Tijdens het offi ciële gedeelte zal een nieuwe verenigingsvlag worden onthuld en een aantal trouwe leden wordt aan de kin deren voorgesteld. De Clown Rico zal voor een dosis amusement zorgen met een pauze waarin een verfrissing en versnaperingen worden aangeboden. Mogelijk dat daarna nog een programmapunt wordt ingelast als een soort verrassing. Omstreeks 17.00 uur wordt het feest beëindigd met het ver strekken van een suikerspin aan alle kinderen. soe: Badso hield zaterdag en zondag haar clubkampioenschappen. Van de 90 leden deden er 61 mee. In een zeer enthousiaste sfeer werden de navolgende uitslagen geboekt: Heren Enkel Klasse I: 1Joost Lobbes. 2. Arjuna Besemboem. Heren Enkel Klasse II: 1. Mattijs Elbertse. 2. Kim Pin Tau. Heren Enkel Klasse III: 1. Emy Tammer. 2. Ramond van Deyl. Dames Enkel Klasse II: 1Laura Korte. 2. Brigitte Kalkhoven. Dames Enkel Klasse III: 1. Pauline ten Brinke. 2. Daniëlle Steenman. Heren Dubbel Klasse I: 1Joost Lobbes en Michel van Oik. Heren Dubbel Klasse II: 1. Gerd Buter en Ties v.d. Beek. Dames Dubbel Klasse I: 1. Regel van Been en Annemarie Immuzul. Dames Dubbel klasse II: 1. Nienke Aerts en Jusanne Jilmaz. Dames Dubbel Klasse III: 1Marlies v.d. Bremer en Pauline ten Brinke. Mix Dubbel Klasse I: 1. Arjuna Besemboem en Lizette Klip. Mix Dub bel Klasse II: 1. Peter Schultz en Sylvia Hoffmaan Mix Dubbel Klasse III: 1. Emy Tam mer en Cindy Stichwey. Zaterdag hield de Bridgeclub Soesterberg een unieke jubileum- drive in het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. Deze bridgedrive was de eerste van drie festiviteiten die de Soesterbergse club heeft georganiseerd om haar 50-jarig bestaan te vieren. De honderd bridgetafels stonden tus sen en onder de historische vliegtuigen. De 400 bridgeliefhebbers, die uit alle windstreken van Nederland kwamen, hebben de gehele zaterdag hun hart kunnen ophalen tijdens deze groots opgezette en spannende drive. Tijdens de pauze werd een goed verzorgde lunch genuttigd in het Officierscasino aan de Kampweg. Omstreeks half zes vond hier ook de prijsuitreiking plaats. De eerste prijs ging naar het echtpaar Pais uit Weesp. De tweede prijs was voor de heren Lucassen en Plugge uit Soesterberg en de derde prijs was voor de heren Berndsen en Komijn uit Amersfoort. Een afvaardiging van de Nederlandse Bridge Bond bood de jubilerende club een cadeau aan. Voorzitter Leefting van het district huldigde het Soesterbergse clublid Jan Berkhof met de Bondskei. omdat hij zich lange tijd bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt voor de plaat selijke bridgeclub. Tot slot werd een woord van dank gesproken aan de me dewerkers van de vliegbasis Soester berg en het Militaire Luchtvaart Mu seum. Ter onderstreping van deze dank werd aan de directeur van het museum, luitenant-kolonel Botma een cheque overhandigd ten bate van het museum. 'Over mijn lijk, maar mijn krijgen ze nooit weer voor geintje. Ik vind dit onbeschofi ze hem behandeld hebben. II dit ook luid en duidelijk aan vertellen die dit willen ho Mevrouw Kuipers ogen sch vuur terwijl haar mond van tie trilt. Ze is niet de enige, ook mevrouw Ganga is het maal met haar eens. Beide vrouwen stonden dinsdag: 21 maart op een kille en stille vli sis Soesterberg op een vliegti wachten waarin hun mannen Even voor zes uur landde een E transportvliegtuig van de Bel} luchtmacht en begon een ner schare familie en vrienden' te i en met bloemen te zwaaien. Nati taxiede het vliegtuig voor hun t pen veel te langzaam, maar eii stond hij op het platform. On wachtenden enkele marechaus: ficieren, waaronder brigade-ge Roos, bekend vanwege zijn vl voor de VN. Kort daarop kwam een twintig rechaussees, gekleed in het camouflagepak en blauwe baret toestel. Nadat men zich bij g< "Praten met iemand kan helpen. Misschien lukt het om samen een paar levensknopen te ontwarren. Dat kan sprekend, kunstzinnig, met behulp van rollenspel, lichaamswerk of gedrags- en inter actie-oefeningen." Dat is de bood schap die de Soester pedagoge/ gesprekstherapeute Mieke de Bree heeft voor mensen die vinden dat hun levensdraden behoorlijk ver knoopt zijn geraakt. Sinds kort heeft Mieke haar praktijk in Soest, nadat ze vorig jaar in Zeist al een start maakte. Ze richt zich in haar werk zowel op volwassenen als op kin deren met uiteenlopende problemen en doet dat vanuit een antroposofische benadering. Als pedagoge heeft ze veel ervaring opgedaan aan de "vrije scho len" (o.a. in Bussum) en veel van haar cliënten komen uit de regio of nog ver der weg. Zowel voor kinderen als volwassenen heeft ze heel wat "in huis", variërend van individuele tot groepstherapie in allerlei vormen, die doorgaans met suc ces worden aangewend bij leer problemen (o.a. leesblindheid) en gedragsstoornissen (bijvoorbeeld ook pesten en gepest worden) van kinde ren of de verwerking van problemen van volwassenen. Daarbij valt o.a. te denken aan het vastlopen in allerlei si tuaties, rouwverwerking, angsten, pro blemen op het werk en de specifieke problemen van de "tweede-generatie- oorlogskinderen". Wat dat laatste betreft put ze veel uit haar eigen ervaring. Mieke trad vorig jaar in de publiciteit met haar boek "Het vreselijke zwijgen", waarin ze haar er varingen als kind van een NSB-er ver werkte. Sinsdien wordt ze veelvuldig uitgenoidg om voor uiteenlopende media haar inzichten en ervaringen uit te dragen. IKON-documentaire Mieke de Bree is sinds enige tijd ook regelmatig te horen op Radio Soest - in het dinsdagprogramma "Van alles wat" van Gerda Alders - en zal volgend jaar in een IKON-televisiedocu- mentaire te zien zijn over de proble matiek van "kinderen van de oorlog". Daarvoor worden op 27 april opnamen gemaakt tijdens de Radio Soest-uitzen- ding, waarop luisteraars ter plekke kun nen reageren. Naast een opleiding in de antro posofische psychotherapie heeft Mieke de Bree ook veel geleerd in de periode dat ze zich specifiek met vrouwen hulpverlening bezighield. Ze volgde verder o.a. een Gestalt-opleiding. De antroposofische therapie is vooral op het "ik" van de cliënt gericht, zoals ze uitlegt, maar dat betekent niet dat ie mand bij haar moet "losbarsten" in emoties. "Dat losbarsten helpt altijd maar even. Het lucht soms wel op, maar in feite gebeurt er verder niets, en soms komen mensen er ook kapot uit. Dan branden ze door hun bodem heen." De antroposofische therapie is in het alge meen "zachtaardiger", legt ze uit. "Je vraagt de cliënt bijvoorbeeld waar hij zijn emoties voelt in zijn lichaam, en dan focus je op die plek. Sommige mensen hebben ook veel baat bij ademhalingsoefeningen en 'gronden': met je voeten op de aarde staan, of bij creatieve therapieën als boetseren en schilderen. Want je schildert altijd je zelf, en kleuren dóen iets met de men sen." Bewuster Voor feitelijk alle vormen van therapie of psycho-sociale hulpverlening geldt dat men niet speciaal "ziek" hoeft te zijn om er toch veel aan te hebben. "Je leert bewuster met de dingen om te gaan en keuzes te maken. Vroeger was alles veel duidelijker: de man werkt, de vrouw is thuis. Nu merkje dat vrou wen willen kiezen, maar omdat het aan tal keuzemogelijkheden zo groot is, is dat niet simpeler geworden. Vaste rol patronen zijn altijd makkelijker en als er iets was ging je vroeger naar de buur- Mieke de Bree. Foto: Goos van der Wilt vrouw. Tegenwoordig leven de mensen veel geïsoleerder en huur je voor hulp iemand in." Een bijzondere vorm van therapie zijn de biografische gesprekken, waarin de cliënt op zoek gaat naar "leitmotieven" in zijn/haar leven. Dat is trouwens ook heilzaam voor mensen zonder directe problemen, want in elk mensenleven herhalen zich dikwijls bepaalde situa ties. De vraag is of het dan gaat om al gemeen-menselijke ontwikkelingen of om persoonlijke omstandigheden. Mieke de Bree: "De meeste mensen zijn zich min of meer bewust van het feit dat de ontwikkeling verloopt in pe rioden van zeg maar zeven jaar: kind, puber, volwassene - zo gaat het door." Biografiecursus Buiten de therapie om geeft ze ook een biografiecursus (in een groep), die be staat uit zes donderdagochtend bijeenkomsten, te beginnen op 6 april (9.00-11.30 uur). De kosten bedragen f 180,- en de cursus vindt plaats in de praktijk aan de Beukenlaan 63. Voor alle inlichtingen over de hulpver lening en de cursussen is Mieke de Bree te bereiken op het praktijkadres, Beukenlaan 63,3762 AG Soest (tel/fax 29805), of Klaarwaterweg 65, 3762 XV Soest, tel. 24036. Woensdag 22 maart ope nieuwe PTT-kantoor aan d makerstraat. Het ver! plekje op het Dorpsplein 1 laten naar iets beters. Da werd door vele bezoekers direct ervaren. Ten eerst< nieuwe ruimte nog niet li compleet en werd de postkantoorstilte overstei denderende boormachine Slechts één balie staat een 1 van zesduizend mensen met militaire en burgergasten tei king. Het gevolg is een lanj zuchtende mensen die onop op hun horloge kijken. Eén denen is dat de geldautomaa gebruikt kan worden en dit i balie gedaan moet worden.r Alle Soesterbergse kindei groepen 3 tot en met 8 wot nodigd mee te doen aan een race op maandag 1 mei op ht de Wethouder de Haanschc» dienen zij met zelfgebouwd! de start te verschijnen, die zien van kinderwagenwiel' wielen. Zoals het in een echte rao wordt de wedstrijd begonn show-ronde. De mooist v '4 leukst bedachte pushcart

Soester Courant | 1995 | | pagina 12