J arechaussees in v.m. Joegoslavië ijna gefusilleerd Elke vernieuwing is direct geen verbetering Push-cart-race wordt rage Opdat wij niet vergeten... In memoriam Hendrik Snel 25 Jaar lid Caroluskoor chtgenotes furieus op leiding WOENSDAG 29 MAART 1995 PTT-kantoor aan Rademakerstraat Voor groepen 3 tot met 8 Inbrekers actief in Soesterberg Schrijven voor gevangenen Palmpaas-optocht zaterdag 8 april Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijk^tan(J Hulpverlening Wat te doen bij een sterfgeval? Kledinginzameling Mensen in Nood (door R. de Mos) Sieraden gestolen Al 4.600 bonnen op N-237 uitgeschreven Sportwielen van auto gestolen Cornershop nieuw Welfare verkoop van Rode Kruis Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs Inbraak in bedrijf Meningen van lezers Waarom nou toch? RIOS niet discriminerend Agenda 'Over mijn lijk, maar mijn man krijgen ze nooit weer voor zo'n geintje. Ik vind dit onbeschoft hoe ze hem behandeld hebben. Ik wil dit ook luid en duidelijk aan allen vertellen die dit willen horen'. Mevrouw Kuipers ogen schieten vuur terwijl haar mond van emo tie trilt. Ze is niet de enige, want ook mevrouw Ganga is het hele maal met haar eens. Beide vrouwen stonden dinsdagavond I 21 maart op een kille en stille vliegba- I sis Soesterberg op een vliegtuig te 1 wachten waarin hun mannen zaten. 1 Even voor zes uur landde een Endor- transportvliegtuig van de Belgische luchtmacht en begon een nerveuze schare familie en vrienden' te roepen en met bloemen te zwaaien. Natuurlijk taxiede het vliegtuig voor hun begrip pen veel te langzaam, maar eindelijk stond hij op het platform. Onder de wachtenden enkele marechaussee-of ficieren, waaronder brigade-generaal Roos, bekend vanwege zijn vluchten voor de VN. Kort daarop kwam een twintigtal ma rechaussees, gekleed in het groene camouflagepak en blauwe baret, uit het toestel. Nadat men zich bij generaal Roos had gemeld was het tijd voor de familie en de begroeting was intens. Mw. Kuipers klemde zich aan haar man vast en kon haar tranen niet bedwin gen. Kinderen keken hun vader soms met grote ogen aan, een half jaar was voor hen kennelijk heel lang. Toen de eerste begroetingsstorm voor bij was, ging men in de briefingroom waar generaal Roos zijn mannen uit Mostar toesprak. 'Na zes maanden in voormalig Joegoslavië te zijn geweest, bent u weer thuis. Het is net als de lente, we beginnen weer opnieuw. U was de eerste eenheid en dat was vaak niet gemakkelijk. U heeft voor heel wat problemen gestaan en ervaringen op gedaan die diepe indrukken op u heb ben gemaakt. Mogelijk heeft u zich afgevraagd: hebben wij iets bereikt? Ik stel daar tegenover: wat was er gebeurd als u daar niet was geweest? U heeft gewerkt aan de vrede en het Wapen van de Koninklijke Marechaussee eer aan gedaan. Ik wens u allen wel thuis en een goed verlof'. Kuipers en Ganga erkennen dat zij een traumatische ervaring hebben opge daan, maar willen of durven daar niet verder over spreken. De beide echtge notes steken hun misnoegen echter niet onder stoelen of banken: 'Ze werden door Kroatische militairen gearresteerd Woensdag 22 maart opende het nieuwe PTT-kantoor aan de Rade makerstraat. Het vertrouwde plekje op het Dorpsplein was ver laten naar iets beters. Dat beters werd door vele bezoekers nu niet direct ervaren. Ten eerste was de B nieuwe ruimte nog niet helemaal compleet en werd de serene postkantoorstilte overstemd door denderende boormachines. Slechts één balie staat een bevolking H van zesduizend mensen met de nodige B militaire en burgergasten ter beschik- king. Het gevolg is een lange rij met zuchtende mensen die onophoudelijk op hun horloge kijken. Eén van de re- S denen is dat de geldautomaat nog niet T gebruikt kan worden en dit ook via de i balie gedaan moet worden. Tel daarbij op een lokettiste die ook nog diverse niet altijd dringende telefoontjes moet beantwoorden en het misnoegen van de klant is compleet. Vandaar dat velen al omkeerden toen ze de lange rij men sen zagen staan of het wachten beu waren en wegliepen. Een soort bouwsel wordt naast het pand opgetrokken waarin de geldautomaat komt. De leiding van de PTT deelde desgevraagd mede dat een vertraging in de verbouw hun parten had gespeeld, maar dat één en ander binnen een week zou zijn opgelost. 'In de rij staan is ook niet direct noodzakelijk want elke klant dient een bon uit een automaat te trek ken en een groot cijferbord geeft dui delijk aan wanneer men aan de beurt is. Men kan ondertussen andere dingen in het gebouw bekijken', aldus een PTT-woordvoerder. Alle Soesterbergse kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 worden uitge nodigd mee te doen aan een push-cart- race op maandag 1 mei op het plein van de Wethouder de Haanschool. Daartoe dienen zij met zelfgebouwde auto's aan de start te verschijnen, die zijn voor zien van kinderwagenwielen of step- wielen. Zoals het in een echte race ook gaat, wordt de wedstrijd begonnen met een show-ronde. De mooist versierde en leukst bedachte pushcart krijgt een prijs. De race begint met een behendigheidsproef en als slot een echte- hellingproef. Ook hiervoor zijn weer prijzen te verdienen. De winnaar van alle drie onderdelen mag zich 'Pushcart Kampioen 1995' noemen. Bouwtekeningen met de verplichte pushcart vereisten zijn te verkrijgen bij dhr. G. Lamers, Rumpler 21, en dhr. Chr. Vroonland, Aviatik 9. Inschrijvin gen moeten vóór 31 maart bij eerder genoemde heren hebben plaatsgevon den. op het moment dat ze elkaar tijdens een patrouille op de foto wilden zetten. Op een barbaarse manier zijn ze daarop behandeld, waarop één van hen kans zag te ontvluchten. Maar hoe bereik je in een vreemd landje eigen onderdeel, met het gevolg dat hij kort daarop op nieuw werd gearresteerd. Ze brachten mijn man naar een stille plaats en maakten aanstalten om hem te fusille ren. Gelukkig kwam kennelijk een Kroatische officier tussenbeide die dit kon voorkomen. Daarna werden ze enkele dagen in een donker hok opge sloten. Wij werden direct van dit feit in kennis gesteld. Kunt u zich voorstel len in wat voor spanning wij hebben geleefd? Het ergste is dat de leiding van de marechaussee dit heeft gebagatelli seerd en hen niet heeft opgevangen. Ze boden ons als thuisfront wel die steun aan, maar die kregen wij beter van de eigen familie, vrienden en kennissen. Die hadden ze beter aan de eigen, men sen kunnen geven. Natuurlijk moeten zij zich groot houden en het liefst mag daar niet over gesproken worden, maar dat is voor de persoon in kwestie on menselijk. Als onze mannen nog eens voor zoiets worden uitgezonden, dan zullen ze ons op hun weg vinden. Alle maal leuk en aardig, maar dit beleven wij niet voor een tweede keer. Wij zul len als leeuwen vechten en over onze lijken zullen ze moeten gaan'. De hereniging deed veel goed en ook de beide echtgenotes van de mare chaussees accepteerden de handdruk van generaal Roos bij het afscheid. Wel was het kort en vlug om zo snel moge lijk in de klaar staande auto's te gaan op weg naar huis. In de nacht van woensdag op don derdag heeft een inbreker gepro beerd in vijf woningen en winkels in te breken. Drie pogingen lukten. In twee gevallen nam hij geld mee. Uit een woning aan de Plesmanstraat werden honderden guldens gestolen van een vijftig-jarige Soesterberger. Ook in een winkel aan de Rademaker straat maakte een inbreker geld buit. Het bedrag is niet bekend. Verder werd ingebroken in een woning aan het Dorpsplein. De indringer nam echter niets mee. Bij een winkel op hetzelfde plein slaagde een inbreker er niet in binnen te dringen. Ook een po ging aan de Buys Ballotlaan mislukte, omdat de deur voorzien was van extra sloten. Amnesty International houdt op vrij dag 31 maart 'Schrijven voor Gevan genen' in het Dorpshuis. Een ieder is van harte welkom van 14.00 tot 16.00 uur. De brieven gaan deze keer naar Turkije, Tunesië en Kameroen. Voor nadere informatie kan men zich wen den tot mevrouw Sukking, tel. 52109. Op zaterdag 8 april houdt de Raad van Kerken in Soesterberg de traditionele Palmpaas-optocht. Deze optocht wordt ieder jaar gehouden op de zaterdag voorafgaand aan Palmpasen, de zon dag waarop in de christelijke kerken de intocht van Jezus in Jeruzalem wordt herdacht. De kinderen uit de groepen één tot en met vier van de basisscholen die zich hiervoor hebben opgegeven, hebben een palmpaas-stok ontvangen, die ze zelf mogen versieren en behangen met lekkers. Om 13.30 uur worden de kin deren verwacht in de Gereformeerde Kerk aan de Generaal Winkelman straat, waar zij zullen worden toege sproken door zr. Marie-Anne. Vervolgens worden de broodhaantjes uitgedeeld, die de kinderen op hun stok kunnen prikken en zal de optocht on der begeleiding van de drumband en majorettes van muziekvereniging Odeon van start gaan. De optocht ein digt op het Dorpsplein. De kinderen kunnen dan hun stok eventueel aanbie den aan grootouders, bejaarde kennis sen, alleenstaanden of zieken. Zondag 2 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores; pastor J. v.d. Zandt Zondag 10.30 gemengd koor; pastor J.v.d. Zandt Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion, mmv Musica Sacra GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie de Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 51517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 21 maart: Theodora Albertha Antonia Maria (Door) van Angeren (73), Van Angerenstraat 32; 22 maart: Maria Wijnands-van der Schagt (93); (oud-SoesterbergSe); 24 maart: Johanna Christina Wakelkamp-van Galen (87); voorheen Plesmanstraat 17; 25 maart: Wilhelmina Elisabeth Eernst- van Zuilichem (89); voorheen kamp weg 10. Opgaven: Van Maarenplein 1. tel. 51252. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06.11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Sterven is een momentopname die bij nabestaanden meestal sterk emotioneel kan zijn. Regelingen en beslissingen moeten worden genomen die vaak een definitief karakter dragen. De diakonie van de beide plaatselijke protestantse kerken beleggen in samenwerking met de Uitvaartverzorging Smorenburg een informatie-avond op donderdag 30 maart a.s., aanvang 20.00 uur in een ruimte van de gereformeerde kerk aan de Gen. Winkelmanstraat. Daarin zal een uiteenzetting worden gegeven van alle relevante mogelijkheden rondom het sterven. Na de pauze is er gelegen heid tot het stellen van vragen. Een ie der is van harte welkom en de toegang is vrij. 'In goede handen'. Dat is het nieuwe motto van de voorjaarsinzameling van Mensen in Nood. Zij vindt als ervaren kledinginzamelaar, dat de normaalste zaak van de wereld. Men werkt met vrijwilligers en ook nu zetten zij zich geheel belangeloos in. Het resultaat is dat zij het hoogste ren dement halen uit de ingezamelde kle ding. Gevraagd wordt goede en nog draagbare kleding, schoeisel, dekens en huishoudtextiel. De kleding wordt het liefst ontvangen in gesloten plastic zak ken. De inzameling wordt gehouden op zaterdag 1 april van 10.00 tot 12.00 uur op het Dorpsplein. De verzamelde goederen worden we reldwijd verstrekt aan slachtoffers van aardbevingen, overstromingen, hon gersnoden, oorlogsgeweld en andere rampen. De organisatie staat garant dat de kleding op de juiste plaatsen wordt afgeleverd. Óm die reden doet zij een dringend beroep mee te doen aan de Kledinginzameling voor Mensen in Nood. Tot slot in de serie over 'boven Soesterberg getroffen vliegers' vandaag het eerste vliegtuig dat neergeschoten werd. Met deze laat ste aflevering zijn alle vliegers bij name genoemd en op deze wijze een eerbetoon gebracht voor hun offer voor onze vrijheid. Opdat wij hen niet vergeten. Op donderdag 27 juni 1940, nog geen twee maanden na de Duitse inval, werd er voor het eerst een aanval op Soester berg uitgevoerd door een Britse bom menwerper. Het betrof een Blenheim Mk4 van het 82e United Provinces Squadron in 2 Group Bomber Command van de Royal Air Force, met de code UX-Y en werknummer R3731 Die middag steeg het samen met 23 andere Blenheims op vanuit Groot Brittannië. Van deze 24 toestellen had den er twaalf verkenningsopdrachten (extensive reconnaissance) voor de Kanaalkust. De andere twaalf waren aangewezen voor bombardements doeleinden in Duitsland. Slechts zes van hen bombardeerden daadwerkelijk, waarvan vijf op doelen in Hannover. Ze vernietigden een olieopslagplaats en er vielen enkele doden. Waarschijnlijk viel het zesde toestel van deze vlucht Soesterberg aan als een mogelijk bekend alternatief doel. Het kwam op een hoogte van ongeveer 800 meter vanuit oostelijke richting aange vlogen en gooide enkele lichte bom men af die ten zuiden van de Du Moulinkazerne terecht kwamen. On middellijk stegen vier Duitse Messerschmitt Me-109 jacht vliegtuigen van 9./JG54 op van het vliegveld Soesterberg. Om 16.20 uur werd ter hoogte van de toenmalige Johannes Stichting en nu Sterrenberg, de Blenheim onderschept. Er ontstond een luchtgevecht waarbij één Duitse Me-109 werd neergeschoten. Direct daarna werd de Britse Blenheim getrof fen en stortte neer. Het lukte Pilot Officer A.A. Stenley, observer, om met zijn parachute het toestel te verlaten. Hij landde in de bossen tussen Zeist en Austerlitz, waar bosarbeiders hem hielpen te ontkomen aan de vijand. De Blenheim stortte neer bij de Krakeling, tussen Zeist en Austerlitz. Pilot Officer R.A. Percy, pilot, en Sergeant A.M. Clark, wireless operator/airgunner, kwamen beiden om het leven. Stanley werd later helaas toch nog krijgsgevangen gemaakt. De Duitse Me-109 stortte ook in de buurt van Zeist neer. Hierbij kwam Oberleutnant G. Schneider, Flugführer, om het leven. Hij werd begraven op de R.K. begraafplaats van Soesterberg. De Britse vliegers werden op de Algemene Het moet ongeveer in het jaar 1960 zijn geweest toen de fam. Snel zich in Soesterberg vestigde. De toen 38-jarige Hendrik Snel kende men 'snel' als de banketbakker van Tammer. In 1975 moest hij dit werk vanwege een hart infarct node beëindigen. Erger nog, op dringend medisch advies mocht hij niet meer werken. Dat leven van een uitke ring zat hem zwaar, dat moest hij ver dienen. Vanaf die tijd hebben we dhr. Snel gekend in vele verenigingen, com missies en instellingen. Hij was voorzitter van de Woningbouwvereniging St. Joseph, lid van de wijkraad Soesterberg, voorzit ter Rode Kruis enz. enz. Maar heel goed kennen we hem nog als voorzit ter van de plaatselijke ijsclub. De ijs baan had zijn hart gestolen en tot be gin 1994, de laatste keer dat de baan open was, zag men hem achter het lo ket zitten. Het was een man die het zichzelf niet gemakkelijk maakte. Hij was een se rieuze denker, alles kon niet zo maar. Binnen de hervormde gemeente was hij ouderling en zijn stem heeft men daar leren waarderen. Op de juiste plaats en tijd wist hij het antwoord te geven. Maar ook kon hij stellig en duidelijk een geheel ander standpunt innemen. En in dat actieve lichaam klopte een hart dat het tempo maar moeilijk kon bijhouden. Meer dan tien keer werd hij vanwege hartklachten opgenomen. Zo ook de laatste keer, even naar het zie kenhuis om straks weer terug te komen. Het mocht niet zo zijn. Op 73-jarige leeftijd1 is deze strijder voor recht en gerechtigheid gestorven. Soesterberg dankt hem voor al het vele dat hij voor de gemeenschap heeft gedaan. Dat hij moge rusten in vrede. Begraafplaats te Zeist begraven. De volgende dag maakte een persbericht in de Nederlandse kranten melding dat de vorige dag zeven Britse vliegtuigen zouden zijn neergehaald. In werkelijk heid waren het vijf Britse Blenheims. De bosarbeiders die Stanley hielpen te ontsnappen werden kort daarop gear resteerd. Zes van hen werden doodge schoten wegens 'hulpverlening aan den vijand'. De vijf andere bosarbeiders werden tot enkele jaren tuchthuisstraf veroordeeld. De beide genoemde Britse vliegers liggen nog altijd in Zeist be graven. De genoemde Duitser werd in IJsselstein herbegraven. Jaren na de oorlog werd bij graaf werkzaamheden op het terrein ten zui den van de Du Moulinkazerne nog een '40 pounder' bom gevonden, mogelijk een blindganger van het boven om schreven bombardement. Richard de Mos In een woning aan de Rademakerstraat is in het weekeinde ingebroken. De dader kwam via de achterzijde van het huis binnen. Hij nam enkele sieraden mee die eigendom zijn van een 82-ja- rige vrouw. Op de N-237, de provinciale weg tus sen Amersfoort en Zeist, zijn in de af gelopen twaalf weken al 4.600 bonnen uitgeschreven. Ook vorige week hield de politie enkele controles. Ze bekeurde 41 automobilisten voor te hard rijden. De topsnelheid bedroeg 120 kilometer, terwijl tachtig kilome ter is toegestaan. Eén bestuurder kreeg een bekeuring, omdat hij over de door getrokken witte streep reed. Verder schreef de politie processen-verbaal uit voor het negeren van het rode licht en een onleesbare kentekenplaat van een motorfiets. Op de Fokkerstraat zijn vier sport wielen van een auto gestolen. Dat is vorige week gebeurd. De 36-jarige ei genaar deed aangifte bij de politie. Vandaag, 29 maart, opent de Corners hop aan de Buijs Ballotlaan haar deu ren na een facelift te hebben ondergaan. Het interieur is nogal drastisch gewij zigd, ten dienste van de klant. De opening is vooral voor kinderen een feest vanwege snoep in een grabbelton. Het dagblad De Telegraaf wordt gratis verstrekt en bij aankoop van f 10 aan tabaksartikelen, ontvangt men gratis een aansteker. Ook bij aankoop van een staatslot is er een gift: een portemon nee of pen. Dit alles zolang de voor raad sterkt. Men zal dezelfde spullen als voorheen aantreffen, uitgebreid met kado-merk- artikelen, merkhorloges in de prijs klasse van f 25 tot f 95 met garantie. Er is meer ruimte voor lectuur, waar door het voor de klant overzichtelijker is geworden. Kortom: Cornershop staat op z'n kop. Van de vier Welfare werkgroepen, die in Soest actief zijn, houdt de Welfare- groep in Braamhage een voorjaars verkoop. Op woensdag 5 april van 14.00 tot 16.00 uur staan de deuren van Braamhage open! Alle artikelen zijn door de dames zelf gemaakt. Men brengt alleen de materiaalkosten in rekening. Voor de liefhebbers is er ook een loterij. De toe gang is gratis. Iedereen is welkom! Kopen op de Welfare betekent dat men het Rode Kruis werk in de eigen woon plaats steunt! Welfare werk komt tot stand doordat vrijwilligers de handen ineenslaan. Zaterdag 8 april zal in Soesterberg weer de traditionele kinderkleding- en speelgoedbeurs plaatsvinden. Van 10.00 tot 12.00 uur opent het Dorps huis hiervoor haar deuren. Inbreng van kleding en speelgoed is mogelijk op vrijdag 7 april van 18.00 tot 20.00 uur, eveneens in het Dorps huis. Van de ingebrachte artikelen wordt verwacht dat zij schoon zijn en in redelijke staat verkeren. De beurs biedt ruimte aan kleding van maat 86 tot en met 176. De ervaring heeft ge leerd dat eigentijdse kleding, mits vriendelijk geprijsd, uitstekend in de markt ligt. Wat betreft het tweedehands speelgoed is vooral het kwalitatief be tere speelgoed een zeer geliefd artikel. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag 15 procent onkostenvergoeding gevraagd. Opha len van niet verkochte artikelen en af rekenen met de verkopers vindt zaterdagmiddag plaats van 14.00 tot 15.00 uur. Niet opgehaalde kleding wordt geschonken aandiverse projekten. Voor inlichtingen en/of verkoopnummer, tel. 52295, 51269, 52961, of 24552. Correspondentie-ams: P. Taai. Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: T C. van Barneveld, J Molenstraat 112. Soest, tel. (02155) 21841 Huldiging voor Hilly Sontrop Mevrouw Hilly Sontrop werd za terdag 25 maart gehuldigd, omdat ze 25 jaar lid is van het Caroluskoor. De medaille die ze kreeg, werd haar opgespeld door zr. Marie-Anne.W In een sportkledingbedrijf aan de Amersfoortsestraat is maandagnacht ingebroken. De politie kon gister morgen mog niet vertellen wat er wordt vermist. De inbrekers kwamen binnen via een ander bedrijfspand. Ze knipten een gat in de muur, drongen naar bin nen en verschaften zich uiteindelijk toegang tot het sportkledingbedrijf. Zaterdagavond 25 maart om 20.15 uur is het gedicht dat is aangeplakt op het grote verkiezingsbord aan de Plesmanstraat, vernield. De daders, 2 knapen van ongeveer 18 jaar, zijn door een lid van het Oranje Comité, die het zag gebeuren, daarop aangesproken. Het waren zulke 'helden' dat zij zich direct uit de voeten maakten. Het ver nielen van met name deze gedichten treft mensen diep in hun hart. Ook mensen die de oorlog niet hebben mee gemaakt. Wat drijft zulke knapen tot deze daad en wat denken ze ermee te bereiken? Het Oranje Comité is diep teleurgesteld dat deze misdraging juist in Soester berg tot uiting komt en doet aangifte van vernieling bij de politie. De kna pen die dit op hun geweten hebben, worden tër verantwoording geroepen en zullen niet alleen voor de kosten opdraaien, maar zullen tevens hun ge drag voor de Soesterbergse bevolking moeten verklaren! W.H.M. Koevoets, voorzitter Oranje Comité Soester- berg Vanuit de RIOS geven wij gaarne een reactie op het ingezonden stuk 'Invali den' in de Soesterbergse Courant van 22 maart 1995. In verband met een volgeboekte bus konden wij voor een dagje uit op 19 april, geen nieuwe men sen meer inschrijven. Dit is aan betrok kene direct medegedeeld. Dat een 'rolstoelgast' om een andere reden als bovengenoemd zou zijn geweigerd, is pure nonsens. Wij hebben in het verle den ook rolstoelers de gelegenheid ge geven om met ons een dagje uit te gaan. De ervaring echter, heeft de RIOS doen besluiten om over één en ander eens goed na te denken. Het geeft nogal een verantwoording naar de rolstoelers toe. Wij zijn voor het begeleiden van rolstoelers niet opgeleid. De gasten in een rolstoel moeten worden voort geduwd, en denken aan het gevaar van aflopende en opgaande wegen, het in- en uitladen bij diverse stops. Gaarne verwijst de leiding van de RIOS naar de speciale voor gehandicapte 'georga niseerde' reizen van de Zonnebloem en het Rode Kruis. Ook voor de meer daagse vakantiereizen door erkende reisbureaus voor mensen die slecht ter been zijn. Leiding RIOS-reizen •Donderdag 30 maart 17.00 Ganzebord Laetitia, Dorpshuis 18.00 Behendigheid Laetitia, Dorps huis 20.00 Wat te doen bij sterven, geref. kerk Vrijdag 31 maart 09.30 Moeder/peuterfeest Laetitia, Dorpshuis 14.00 Schrijven Amnesty, Dorpshuis Zaterdag 1 april Oud papier, Buys Ballotlaan 10.00 IGedinginzameling, Dorpsplein 13.45 kinderreceptie Laetitia, Dorps huis Maandag 3 april 16.30 Open gymles Laetitia, Dorpshuis 18.30 Gymdemonstratie Laetitia, Dorpshuis Dinsdag 4 april 10.00 Spreekuur, Drie Eiken 19.30 Stratenvolleybal, Banninghal Woensdag 5 april 20.00 Lezing hypnose, Dorpshui;? Opgaven voorde agenda: tel. 51252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13