J Stam/SoVoCo vestigt hoop op SSS 2 Smeeing/BDC eindigt op derde plaats Nog kans voor rolstoelbasketballers Onnodig verlies van heren MHC-Soest Duinkikkers één punt van eerste klasse verwijderd Shot boekt aan vooravond van topper nuttige winst SV Eemland kan niet zomaar toetreden tot passe-partout SSC zit in de wachtkamer PAGINA 16 WOENSDAG 29 MAART 1995 Barnevelders kunnen Soesters aan promotie h SOESTER COURANT PAGINA 17 VOLLEYBAL helpen HANDBAL Trainer Gerard Tukker zoekt aanvulling voor selectie Ondanks nederlaag tegen concurrent ERB BASKETBAL eo<<( Print VISSEN De Snoekbaars zet vistitel Eemland op 8 april op het spel BOWLING Jeugdbowlers aan de zijde van de 'gevestigde orde' Damesteam verkeert in degradatienood HOCKEY Topscore Sportprogramma Afscheid van Martin Fransen TAFELTENNIS SCHAATSEN Klusjesdienst voor ouderen jeugdnieuws en uitslagen op pagina 2 WATERPOLO eg 70 Soest 35 66 76 46 Lange tijd zag het ernaar uit dat de volleybalwedstrijd tussen de heren van Stam/SoVoCo en Zeewolde niet zou doorgaan. De zesde man van de polderlingen verscheen pas een kwartier na de aanvangstijd in De Bunt. Die onbewuste taktiek bleek te werken. De slaartclub pakte met de cijfers 8-15 de eerste set af van Stam/SoVoCo, waarbij Ron Goethals, Jan Visser en dé niet geheel fitte Arno van Ekelen aan de kant begonnen. Met Goethals weer binnen de lijnen won StamJSoVoCo de tweede set met identieke cijfers. Later maakte ook Van Ekelen zijn opwach ting. Het niveauverschil tussen beide teams kwam dan ook tot uiting. De derde set werd met 15-9 gewonnen en in de laatste set hield Stam/SoVoCo bijna de nul vast. Op 12-0 scoorde Zeewolde het enige punt van de vierde doorgang. Hoewel het onwaarschijnlijk lijkt, dat koploper SSS 3 nog fouten maakt, zou dezelfde club de Soesters wel aan pro motie kunnen helpen. Naar verluidt wil het derde team van SSS niet promove ren naar de derde divisie. De club zal daarom wellicht geen gebruik maken van het promotierecht, tenzij SSS 2 uit de derde divisie degradeert. Het tweede team van de Barneveldse club won za terdag met 3-1 van Protos, maar zag ook enkele andere degradatie kandidaten punten pakken. SSS 2 moet in de komende drie duels nog één an dere ploeg voorbijstreven op de rang lijst om degradatie te voorkomen. De achterstand bedraagt drie punten. Op de ranglijst in de eerste divisie A zijn de dames van Stam/SoVoCo ge zakt naar de derde plaats. In Sneek ver loren de volleybalsters met 3-0 van Avero/OS 2, waarvan in de thuis wedstrijd nog met 3-1 was gewonnen. De routine van de Friezinnen, van wie er twee in de eredivisie hebben rond gelopen, was van doorslaggevende be tekenis. Zowel in de eerste (4-9) als tweede set (5-9) verspeelde StanVSo- VoCo een voorsprong. Weggeslagen werden ze geenszins. De setstanden getuigen daarvan: 15-12,15-10, 15-13. Overigens schijnt ook nog steeds niet zeker te zijn of de aanstaande kampioen Zaanstad wil promoveren naar de ere divisie. Indien de voorkeur zou uitgaan naar de eerste divisie, komt misschien Stam/SoVoCo in aanmerking voor een promotieduel. De club zou er evenwel goed aan doen om in dit stadium af te zien van een mogelijk avontuur in de eredivisie. Guus Tourné zou bij afwezigheid van Michel Roest tien doelpunten scoren in het laatste competitieduel met DSS. Als hij als linker opbouwer zou mogen spelen. Tourné werd op een andere positie neergezet en nam 'slechts' negen treffers voor zijn rekening. Smeeing/BDC won de uitwedstrijd met 20-21. Vijftig seconden voor tijd ke ken de Soesters nog tegen een 20-19- achterstand aan. Op dat moment zorgde Arjan Roest met zijn vijfde doelpunt voor de gelijkmaker. Tien seconden voor tijd gooide een DSS-er de bal naast het doel. Dennis de Rijk wierp de bal naar Wim Steenbakkers die Patrick van Gardingen bereikte. Die dompelde zijn ploeg in de laatste com petitie-seconde in vreugde. De zege, die tot stand kwam na een ruststand van 10-10, leverde Smeeing/ BDC de derde plaats in de rangschik king op. Kampioen Saturnus behaalde elf punten meer. Volendam 2 en UHV/ DSO degradeerden. Volgens Gerard Tukker was de neder laag tegen DSS in sporthal Beukendal de enige motivatie om er in de laatste wedstrijd nog even tegenaan te gaan. De trainer/coach had slechts één wisselspeler. Dat was Charles van Zet ten die in de tweede helft zijn rentree maakte na een blessure (zweepslag). Gesprekken Zoals de zaken er nu voor staan, blijft Tukker waarschijnlijk bij Smeeing/ BDC. Zowel het bestuur van de Soes- ter club als de Utrechtse trainer zien een verlenging van het contract wel zitten. Deze week zal Tukker echter gesprekken aangaan met een aantal spelers. "Over wat ze willen en hoe ze de competitie volgend seizoen zien. Verder moet er een oplossing komen voor de smalle selectie. Met zo'n groep kun je niet de competitie in gaan. In ieder geval niet als je kampioen wilt worden. Dan kom je meteen in de pro blemen als je blessures krijgt." Als het aan Tukker ligt komt een aan tal spelers uit het tweede team tereug naar heren 1Daarbij denkt hij aan on der anderen Peter Stoelenga. "Ik heb geen geruchten gehoord dat ze dat zou den willen, maar ik ga ze het in ieder geval vragen. Misschien kunnen we ook regelen dat heren 1 en 2 de thuis wedstrijden op dezelfde dag spelen. Dan kunnen ze in ieder geval de thuis wedstrijden mee doen." Tukker heeft op dit moment ook con tact over een mogelijke komst naar Soest met een Utrechter die dit seizoen in dezelfde tweede divisie als Smeeing/ BDC uitkwam. Nog deze week zal hij een andere handballer uit dezelfde di visie benaderen. Het betreft in beide gevallen een opbouwer. De rolstoelbasketballers van Red Stars zijn er niet in geslaagd zich een goede uitgangspositie voor het kampioenschap in de tweede divi sie te creëren. ERB uit Eindhoven toonde zich in sporthal Beukendal sterker (32-49). Door dat resultaat hebben beide teams evenveel verliespunten. ERB leidt momenteel met 20 punten uit 14 duels. Red Stars staat tweede met zestien pun ten uit twaalf duels. Wint Red Stars de twee achterstallige wedstrijden, dan staan beide teams bovenaan. Maar de Soester club moet ook nog een keer op bezoek in Eindhoven. De teams ont moetten elkaar tot dusver drie keer. Red Stars won alleen het eerste treffen. Als Red Stars zaterdag had gewonnen, dan zou de ploeg zich in Eindhoven een nederlaag kunnen permitteren. Nu zal het resultaat van de onderlinge wed strijd vermoedelijk beslissend zijn voor de volgorde op de ranglijst. De kansen van Red Stars waren eerder al geslonken, omdat het niet voldoende spelers op de been kon brengen voor een wedstrijd. Red Stars werd daarom twee punten in mindering gebracht. Heren Het herenteam speelde een bij voorbaat verloren wedstrijd tegen Waddinxveen Flyers, de nummer twee van de rang lijst. Red Stars beschikte over slechts vijf spelers, zodat zelfs de 47-jarige Rinus Valk besloot zijn trainingspak uit te trekken. In de tweede helft zou hij even invallen om spelverdeler Arne Balvers rust te gunnen. Dave Batts, Marco van Maanen, Joes Heeregrave en Peter van der Neut ont braken om verschillende redenen. Dank zij de junioren Igor Smink en Gerben de Jong kon Red Stars toch nog met vijf vaste spelers naar Deze schotpoging van Red Stars kon niet verhinderen dat ERB het belangrijke duel won. Foto: Goos van der Wilt Waddinxveen reizen. In de eerste helft bleven de Soesters nog redelijk bij (39- 30), daarna kwam Red Stars lucht te kort. Waddinxveen wisselde vaak door, hield het tempo hoog en won met 89- 60. De ontmoeting tussen de dames van Red Stars en Crackerjacks was bijna een kopie van de uitwedstrijd van twee weken geleden. Toen won Red Stars na een ruststand van 12-30 met 34-54. Ook nu speelde Red Stars een sterke eerste helft: 34-13. Daarna zakte het spelpeil van Red Stars dat vaker doorwisselde en problemen had met de wisselende verdedigings- vormen van de Amersfoorters. Crackerjacks sloop dichterbij (51-45), maar toen Red Stars enkele speelsters terug wisselde, werd het alsnog 61-47. Yvonne Hurenkamp werd topscoorster met negentien punten. BEUKENLAAN 86b 3762 AK SOEST TEL.02155-13255* FAX02155-25997 Op zaterdag 8 april wordt bekend wie zich een jaar lang viskampioen van Soest, Baarn en Bunschoten mag noemen. Op die dag houdt De Snoekbaars een wedstrijd aan de Melm met de titel als inzet. De deelnemers moeten zich om 6.15 uur verzamelen aan de Melm, het start sein wordt om 7.00 uur gegeven. Van 9.30 tot 9.45 wordt een pauze ingelast en De Snoekbaars beëindigt de wed strijd om 12.00 uur. Tijdens het kam pioenschap gelden de reglementen die ook tijdens de zomercompetitie wor den gehanteerd. De kosten bedragen tien gulden per persoon. Belangstellen den moeten zich voor 5 april (20.00 uur) opgeven bij Willem van der Kraats (16895) of Bert Giele (02155-12461). Bij hen kunnen sportvissers zich tevens aanmelden voor de zomercompetitie die op zaterdag 22 april van start gaat. Het inschrijfgeld bedraagt 60 gulden, inclusief de boothuur. Tot woensdag avond 19 april om acht uur kan wor den ingeschreven voor de zomer competitie. De senioren- en jeugdleden speel den zaterdag bijna hand in hand een onderling toernooi in C- drie.Elk team bestond uit een se nior en een jeugdlid. Het beste brachten Bart Breunesse en R. van Leeuwen het eraf. Zij werden eerste met een totale pinfall v&n 906. Op de tweede plaats volgden S. van 't Klooster en Marcel Koster, terwijl J. Jansen en C. Spierenburg op de derde plaats eindigden. Senior Joke Jansen verbeterde haar persoonlijke record met een game van 183. De hoogste game bij de dames kwam evenwel op naam van het jeugd lid A. Spierenburg. Ook bij de heren zorgde een jonge bowler voor het dag- record. D. Roukes kwam tot een game van 187Tot dezelfde prestatie kwamen de senioren Peter Brehler en Ad van de Schoot. De hoogste team-game werd gerealiseerd door Jansen en Spieren burg. Alle deelnemers gingen met een balpen en een portemonnee naar huis. Het eerste herenelftal van MHC Soest zal de komende wedstrijden het nodige werk moeten verzetten om aan het degradatiespook te ontkomen. In een zinderende wed strijd tegen Bennebroek had Soest net te weinig tijd om een 4-1-ach- terstand om te buigen in een gelijk spel. Nu de eindfase van de hockey- competitie nadert, lijkt het erop dat de degradanten-kandidaten alles in het werk stellen om de twee onderste plaat sen te verlaten. Even leek het er op dat het eerste herenelftal van Soest de za ken nagenoeg veilig had gesteld. Tot dat Strawberries en met name Maars- sen punten vergaarden. Kortom, het blijft oppassen voor de ijverige ploeg van coach Henk Hugen. Na het fantastische optreden van de Soester heren tegen HIC moest de strijd worden opgenomen tegen Bennebroek. Zeker in het eerste kwartier had Soest het betere van het spel. Wouter van Renssen bewees het overwicht met een schitterend genomen strafcorner die de boomlange Bennebroekse keeper het nakijken gaf. In de resterende periode voerde Bennebroek langzaam de druk op, hetgeen enkele spannende momen ten opleverde voor het doel van Soest. Na de thee dacht de ploeg van Hugen dat de voorsprong niet meer uit han den gegeven zou worden. Echter vier razendsnelle aanvallen van Ben nebroek werden fraai en fortuinlijk af gerond. Soest kwam pas in het laatste kwartier sterk opzetten. Want met het vertoonde spel konden genoeg kansen worden afgedwongen om twee com- petitiepunten te vergaren. Met twee 9 De hockeyers moeten oppassen voor degradatie na de 3-4-nederlaag aan de Koningsweg. Foto: Goos van der Wilt mooie doelpunten, waaronder die van Herman Stam, kon de achterstand wor den verkleind. De tijd was te krap om het moegestreden Bennebroek op de knieën te dwingen. Dames De dames moesten het opnemen tegen het eveneens in de onderste regionen verkerende Alliance. Omdat de bonds- scheidsrechters het lieten afweten, koos Aliance voor clubscheidsrechters om alsnog de wedstrijd doorgang te laten vinden. De Soester dames kwamen in de eerste helft op achterstand door een fout in de defensie. In de tweede helft trok de jonge ploeg van coach Frank van der Laat de wedstrijd naar zich toe, maar ze benutte de kansen niet.; VELDVOETBAL 1. Teus Verwoerd (SEC-zat.)14 2. Paul Castein (Hees) 13 Cees-Jan de Vries (VVZ'49) 13 4. Maurice d'Aquino (Soest)7 Gerard Becker- (WZ'49) 7 Danny Brandenburg (Hees) 7 7. Eiwin de Gier (Hees)6 Jeroen van Veenendaal (Soest) 6 9. Peter van den Berg (Soest) 5 Johan van den Brink (Hees) 5 Jeffrey Dorrestein (SEC-zon) 5 ZAALVOETBAL 1. Danny Brandenburg (Hees) 36 2. Peter de Jong (Hees)34 3. Mustafa Aksit (Firtina'93) 29 Özcan Satikboga (Firtina'93) 29 5. Eric Looijsen (Hees) 28 6. Arnold Broertjes (DVS)23 7. Zeki Kurt (Firtina 93)16 8. Hans Peter van Zoelen (SEC) 14 17.30 uur Vollkei 2-Stam/SoVoCo (H) (Amersfoort) Een week voor het wellicht beslis sende duel met DTS heeft Shot een nuttige zege geboekt op Alk- maar'71. De Soesters wonnen met 8-2 en hebben de leiding in de derde divisie. De voorsprong op DTS bedraagt nu vier punten. De concurrent heeft evenwel één wed strijd minder gespeeld, dus Shot zal flink moeten winnen van DTS, wil het de eerste plaats in handen houden. De wedstrijd tegen Alkmaar'71 stond in het teken van het afscheid van Martin Fransen. De tafeltennisser vertrekt in verband met studie en werk voor een jaar naar Australië. Tijdens zijn voor lopig laatste optreden liet hij twee steekjes vallen. In zijn laatste partij bediende hij het massaal opgekomen publiek weliswaar met soms weerga loze ballen, maar hij verloor in drie games van J.W. de Vries: 21-13, 20- 22, 17-21. Verlies moest hij ook incas seren tegen M. Erkens die in twee ga mes met hem afrekende 14-2117-21 Fransen had wel zijn eerste partij ge wonnen van E. Roze: 16-21,24-22,21- 16. Berend Jonker en Aksel van Elteren scoorden honderd procent tegen Alkmaar'71Jonker had twee keer een derde game nodig, Van Elteren één maal. Het tweetal toonde zich in het dubbelspel ook veel beter dan hun te genstanders: 21-10, 21-12. WOENSDAG 29 MAART Zaalvoetbal 19.00 uur RKZ-Hees (Naarden) 21.00 uur Firtina'93-Madjoe (Aqua Indoor) ZATERDAG 1 APRIL Basketbal 10.45 uur ISV Hengelo 2-The Red Stars (rolstoel) (Hengelo) 18.30 uur The Red Stars (D)-Prisma College 3 (Beukendal) Korfbal 12.30 uur HKC-De Eemvogels Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Arke/ Pollux 2 (De Bunt) ZONDAG 2 APRIL Hockey 12.45 uur MHC Soest- (D)-Qui Vive (Koningsweg) 14.30 uur Spandersbosch-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur Soest-Hilversum (Bosstraat- Oost) 14.00 uur HMS-SEC (Utrecht) MAANDAG 3 APRIL Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/Lazy Louis-Sint Boys (Beukendal) 21.00 uur Eemnes-SEC (Eemnes) Het is niet zomaar mogelijk dat schaatsvereniging Eemland kan toetreden tot de passe-partout- regeling van de gemeente Soest. De schaatsers maken namelijk ge bruik van accommodaties die geen eigendom zijn van de gemeente. De meeste Soester clubs betalen per lid ruim 47 gulden per jaar aan de ge meente. Daarvoor kunnen ze gedu rende het seizoen gebruik maken van sportaccommodaties in de gemeente. Bij SV Eemland ligt dat anders. De club huurt de Vechtse Banen in Utrecht, betaalt huur voor gebruik van natuur ijs op de Peters Baan en voor een ac commodatie in het winterseizoen. Jaar lijks kost dat de club, aldus een over zicht dat aan de Vereniging Sportraad Soest (VSS) is overlegd, 16.590 gul den. Indien SV Eemland zou toetreden tot de passe-partoutregeling, zou de ge meente de huurkosten van de vereni ging op zich moeten nemen. Maar voor die kosten kan momenteel geen dek king worden gevonden. Het college moet daarom het advies van de VSS voorlopig naast zich neer- leggen. De Sportraad stelt dat het be langrijk is dat er in Soest een schaats vereniging is. SV Eemland heeft, al dus de VSS, haar bestaansrecht in de afgelopen 21 jaar wel aangetoond. SV Eemland kan wat de VSS betreft dan ook deelnemen aan het passe-partout- systeem. Omdat het niet aannemelijk is dat in Soest een overdekte schaatsbaan voor SV Eemland wordt aangelegd, vindt de VSS het reëel dat de gemeente de huur kosten van SV Eemland op zich neemt. In ruil daarvoor zou de club dus ruim 47 gulden per lid aan de gemeente af dragen. Dit ketst vooralsnog af op financiële argumenten. Niettemin zal het college het verzoek van S V Eemland opnemen in de lijst van nieuwe beleids voornemens 1996-1999. Mocht de ge meenteraad akkoord gaan en geld wil len reserveren voor de huur van niet- gemeentelijke accommodaties, dan kan SV Eemland in principe toetreden tot de passe-partoutregeling. De Soester Schaakclub speelde de laatste wedstrijd tegen Zeist 2. De Soesters - die een punt achter staan op de koploper in de promotie klasse maar wel veel meer bord- punten hebben - braken af in een 3-2-stand waarbij de verwachte uitslagen van de drie resterende wedstrijden normaal verdeeld zijn (winst, verlies en remise). De wedstrijd begon met een overwin ning van Gerrit Meine Muis. Veel per soonlijke genoegdoening kreeg Gerrit Meine daar niet van, zijn tegenstander was namelijk niet komen opdagen. Marcel Nijman, specialist in valstrik ken in de opening, kreeg na een paar zetten alweder materiaal toegeworpen. In het eindspel bleek zijn tegenstander niet opgewassen tegen een stuk meer. Hugo van Hengel bracht de marge op ruim drie punten door gedecideerd zijn tegenstander terug te wijzen. Bram Otto had de hele partij beter ge staan en na de tijdcontrole stond hij zelfs totaal gewonnen. Hij bleef te snel doorschaken en zette een toren op een ongedekt veld. Wat schaakjes bleken toen noodlottig voor het voortbestaan van de toren. Op de kopborden bakte Soest er in deze wedstrijd weinig van. Koen Vegter gooide tegen de Pirc-ver dediging agressief zijn pionnen naar voren, maar zijn stelling bleek een ko los op lemen voeten. Gaten in het ach terland bleken uiteindelijk fataal. Erik Swinkels kreeg een dubbel-fïanchetto tegen zich, stelde zich te passief op en verloor een pion in het middenspel (combinatie la). Hij haalde het einde van de wedstrijd nog wel, maar uitspe len is voor hem zinloos. Jan de Gier speelde een scherpe Siciliaan. In het middenspel liet hij een pion van zijn tegenstander ver opruk ken om ergens anders een pion te hap pen. Met behulp van zijn bekende taktiek kon hij later ook de vrijpion oppeuzelen, zodat hij kon afbreken in een eenvoudig gewonnen stelling. In valler Cees Goes speelde de opening matig, maar kon in het middenspel met zijn geliefkoosde paarden gaan sprin gen. Hij kwam gewonnen te staan, maar een open koningsstelling bleek een te grote handicap om op winst te spelen. De promotiekansen van Soest zijn nu afhankelijk van de laatste wedstrijd van koploper Leerdam. Als Leerdam een puntje afstaat dan wordt Soest waar schijnlijk kampioen, anders Leerdam. Soest zit dus nog even in de wachtka mer. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. De wedstrijd tussen De Duin kikkers en Aalscholver uit Almere betekende een volgende stap voor de Soester waterpoloërs op weg naar promotie naar de eerste klasse. Coach Joop Molenaar had maar één doel; verdediging gesloten, houden. Vanaf het begin voldeed de ploeg aan deze wens en in de eerste part kreeg Aalscholver geen kans tot scoren. De Duinkikkers hadden een paar mooie kansen, maar benutten die niet. In de tweede periode werd een speler van de club uit Almere twintig seconden aan de kant gezet en twee seconden later moest de scheidsrechter zelfs een straf- worp aan de Duinkikkers toekennen. Die benut werd door Marco Bremer. Maar de Aalscholvers lieten zich niet uit het veld slaan en scoorden binnen twee minuten twee maal. Vanaf dat moment leek de strijd gelijk op te gaan. Het werd een minuut later 2-2 door in valler Jeroen Hartman. De wedstrijd was hard, maar bleef tot het einde sportief. Na het doelpunt van Jeroen scoorde Peter Weerdenburg uit een prachtige inzwemactie 3-2 en maakte Stefen Land 4-2. Hierdoor had- den De Duinkikkers een redelijk com fortabele voorsprong. In het derde part maakte een speler van de Aalscholver wederom een zware overtreding en scoorde Bremer weer via een strafworp. De tegenstanders wisten de achterstand terug te brengen tot 5-3, waarna Ivor Bosch, vanuit een positie onder water, de stand met een omhaal tot 6-3 wist te brengen. Er volgde een punt van de gasten (6-4) waarna Cees Thie de bal in het doel wierp en de rust in kon gaan met een stand van 7-4. In de laatste vijf minuten had, de Aal scholvers één man minder door een drietal persoonlijke fouten. Er werd slechts drie maal gescoord door ach tereenvolgens Cees Thie, Stefan Land en Marco Bremer. Met een eindstand van 10-5 (de mannen uit Almere wis ten nog éénmaal te scoren) gaan de Soesters nu een maand van rust in om zich voor te bereiden op de laatste wed strijd tegen West Friesland, waar een gelijkspel voldoende is om te promo veren naar de eerste klasse.

Soester Courant | 1995 | | pagina 17