OP 'X 40 Mille voor verbetering monument Soest 50 jaar geleden Creatieve voor startsein voor IACTUEEL I WILT U EEN HUIS KOPEN? 'Van Dolle Dinsdag tot het Blikken Tijdperk' ONVOLDOEN Telel WOENSDAG 29 MAART 1995 SOESTER COURANT Gemeente draagt bij aan opknappen van 'De Witte Burcht' rHOTEL HEIDEPA^ in Bilthoven h?m*thmk: NVM hypotheekshop shop uw geldplan voor huis èn leven NVM Hypotheekshop Deelen Wie van Soest houdt, leest de Soester Courant PAGINA 4 WOENSDAG 29 MAART 1995 Winkel-, les- en doe-het-z woensdag 29 maart 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST 1 Al BIJLESSEN EXAMENTR/s (Wij zijn verhi Oranje Vrijmarkt op De Engh (V; Veertigduizend gulden zal de ge meente Soest bijdragen aan de ver betering van een monumentaal pand aan de Soester Engweg. Dat heeft het college vorige week beslo ten. Het betreft De Witte Burcht, het 'kas teeltje' op perceel 4 dat op de gemeen telijke monumentenlijst staat. Eigenaar Ruud Hendriks laat het opknappen. Daarom had hij om een bijdrage ge vraagd voor de kosten aan onder meer de dakbedekkingen, het stucadoors- werk, de verwarmingen, lambriserin gen en electrische installaties. De momumentencommissie reageerde Zicht op de achterzijde van het pand dat op de gemeentelijke monumenten lijst staat. Foto: Goos van der Wilt positief op dat verzoek. Ook het col lege vindt dat de gemeente een bijdrage kan toekennen in het herstel van de ka rakteristieke elementen van het pand, omdat voldaan wordt aan de criteria die in de subsidie-verordening Stads- en Dorpsvernieuwing staan. Volgens een ambtelijke adviesnota aan burgemeester en wethouders worden de kosten van de herstelwerkzaamheden van het pand geraamd op 144.250 gul den. Het college is bereid veertig duizend gulden bij te dragen. Het bud get voor 1995 laat die uitgave toe. hotelfaciliteiten: 21 viersterren kamers 2 deluxe appartementen Voor vrijblijvende documentatie: Bel 030 - 28 24 77 Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance budgettair verantwoord Dan kunt u een gratis, vrijblij vend en onafhankelijk advies goed ge bruiken. Voor een hypotheek die met u meegroeit, die nu en in de toekomst bij u past. Wat voor u het beste is, ligt aan uw persoonlijke omstandigheden. Want een hypotheek moet helemaal bij uw manier van leven passen. Dat geldt voor nu en in de toekomst. Een hypotheek is meer dan een lening. Het is een persoonlijk geldplan. UW HYPOTHEEKSHOPADVISEUR Soesterbergsestraat 43 - Soest - Tel. 22301 Notities uit het oorlogsdagboek van Marinus Brouwer 22 Maart 1945 's Morgens op melk uit geweest. Er trekken weer veel vliegtuigen over. Ook hoor je in de verte duidelijk zwaar kanongebulder. 23 Maart 1945 Overdags in de tuin gewerkt. Het ka nongebulder blijft aanhouden. Weer trekken er veel vliegtuigen over. 24 Maart 1945 Tegen een uur of acht komen er zo'n 45 zesmotorige bommenwerpers laag over. De tuin' van planten voorzien, 's Avonds trekken veel Duitsers uit Soest weg. Nieuws: troepen geland bij We zel. 25 Maart 1945 Palmzondag. Het kanongebulder blijft aanhouden, 's Middags naar de kerk voor aanbidding. 26 Maart 1945 Vandaag moet ik voor de zusters naar Hoogland, wat mij een lekker hapje eten bezorgt. Daar doe je alles voor. Deze keer had ik met mijn schooien voor melk geen resultaat. Vandaag moesten ook de bonkaarten gehaald worden. 27 Maart 1945 De voortuin krijgt een goede beurt. Er komen namelijk bonen in te staan! Bij de Don Bosco-keuken gegeten. Het dak van het verbrande huis naast ons laten instorten. 28 Maart 1945 's Morgens komen er vliegtuigen laag over en beschieten een trein in de pol der. Op melk uit geweest naar Hoog land. Overdag pikt de landwacht men sen op om te werken. 29 Maart 1945 Tuin voor de helft omgespit. Brood en boter van het Rode Kruis gehaald, 's Avonds tegen een uur of negen komt er een V-l met donderend geraas over. HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Komende zaterdag, 1 april, staat het nieuwe buurtcentrum De Schoof aan de Molenstraat 142 weer tjokvol kramen en tafels van Soester hobbyisten. Die komen daar tijdens de creatieve voor- jaarsmarkt proberen hun waren aan de man te brengen. De markt begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De creatieve voorjaarsmarkt is in ze kere zin een vervolg op de uiterst suc cesvolle Sinter-Kerstmarkt in de Schoof, die eind vorig jaar dichte drom men bezoekers naar de Molenstraat trok, op zoek naar Sinterklaas- en kerst cadeautjes. Op dringend verzoek van de kraamhouders hebben Jolanda Dijk man, Herma Kamphorst en Elly Raven horst - de organisatoren - daarom be sloten ook in het voorjaar een markt" te houden, volgens dezelfde formule. Het aantal kraamhouders is ditmaal zelfs nog iets groter dan eind vorig jaar; toen waren het er 35, nu zijn het er 37. Ze komen allemaal met zelfgemaakte spulletjes: poppen, zijdebloemen, krui denpotjes, bedrukt textiel, fimoklei-fi- guren, droogbloemstukjes, aquarellen, sieraden, kaarten, pitriet en nog heel veel meer. Hoewel er geen cadeaufeest als Sinter klaas of Kerst onderweg is, verwach ten Jolanda, Herma en Elly niet min der belangstelling. "Je kunt altijd wel cadeautjes gebruiken, want er zijn toch steeds verjaardagen. Maar je kunt ook iets voor jezelf aanschaffen, uiteraard," aldus Herma. Voor de prijs hoeft nie mand het te laten, want de meeste ver kopers vragen alleen maar de materiaalkosten terug. De creatieve voorjaarsmarkt wordt za terdag omstreeks 12.30 uur even on derbroken voor een feestelijke gebeur tenis: de officiële opening van 't Schoofje, de werkplaats - die maar liefst drie functies in zich verenigt: winkelwerkplaats, leswerkplaats en doe-het-zelf-werkplaats - en die inmid dels in de Schoof onderdak heeft ge vonden. De officiële opening had nog niet plaatsgevonden en Jolanda, Herma en Elly vinden dit de beste gelegenheid om dat alsnog te doen. Over het hoe- en-wat van de "plechtigheid" laten ze nog niets los, maar het wordt vast en zeker spectaculair. Winkelwerkplaats In de winkel werkplaats 't Schoofje wordt - uiteraard voor rekening van de makers - zelfgemaakte kunstnijverheid verkocht (tegen kostprijs), waarmee de hobby betaalbaar wordt gehouden. Het Maandag 3 april agenda o.a. Dinsdag 4 april agenda o.a. Woensdag 5 april agenda o.a. Donderdag 6 april agenda o.a. commissie algemene bestuurszaken beleid huisvesting basisscholen; huisvesting Radio Soest; bespre king beleidsprioriteiten politiezorg; voorjaarsnota 1995; wijziging reglement inspraak; samenstelling commissie beroepschriften. commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn werkplan RO; voorbereidingsbesluit voor het gebied Soestdijk, het gebied Dalweg, Beukenlaan en Molenstraat en de percelen Wiekslo- terweg WZ 25 en Peter van den Breemerweg 23; voorjaarsnota 1995; voortgang sociale vernieuwing. commissie milieu, openbare werken, volkshuisvesting, sociale za ken, sport en recreatie, bedrijven voorjaarsnota 1995; planningkalender. v commissie financiën verkoop van een perceel aan het le Heeserlaantje aan de heer W. Strumpel; verkoop van grond bij de Dalweg aan Medisch Centrum Molendael, verkoop van grond bij de Dalweg aan Medisch Centrum Soest; verkoop van grond bij Buys Ballotlaan 5 aan de heer M.J. Jetten; verkoop van grond bij Wiardi Beckmanstraat 491 aan Van Doorn Super B.V.; verkoop van grond aan de Batenburgweg aan Aktien- gesellschaft Fabrila A.G. te Zwitserland; ontwikkelingen werkgele genheidsbeleid 1995; voorjaarsnota 1995; nota inzicht grondbe- drijfsfinanciën 1995; kwijtscheldingsbeleid; stand van zaken vol wasseneneducatie. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Publick kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het.geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun op merkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie inzien. N B Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal wor den behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 93777). BESLUIT INZAKE HET WEGVERKEER (BABW) Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: om op 6 mei 1995 van 8.00 uur door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 gesloten te verklaren voor bestuurders, de Verlengde Paltzerweg, Heezerspoor W.Z. en Soester Hoogt. N B Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemees ter en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepa lingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tij- deliike maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden ewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 6005 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van f 200,- voor een natuurlijk persoon of f 400,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. BOUWRIJPMAKEN industrieterrein soesterberg De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn op een daar toe strekkend verzoek met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen voor: het bouvvrijpmaken van de uitbreiding van het industrieterrein Soesterberg, Stemerdingweg (nabij Sterrenbergweg). Al ens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee eken te rekenen vanaf donderdag 30 maart 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. De od dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8 30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1 ter inzage. Het plan tot bouwrijpmaken (verzoek om vrijstelling) ligt tevens ter inzage in de Dependance Publieksza- ken Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. Periode: 16 maart 22 maart 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Cimbaal 2 2 coniferen Amersfoortsestraat 31 1 acacia en 1 berk Hildebrandlaan 2a 2 inl. eiken, 2 berken, 1 acacia, 1 iep, 1 douglasspar, 1 grove den en 1 boomhazelaar Ereprijsstraat 29 2 bomen Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, Soest, telefoonnummer 93709. verleende kapvergunningen Periode: 16 maart tot 22 maart 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Betreft: Apollo 150 1 eik Bartolottilaan 28 5 eiken Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest, (Stichting De Amerpoort) BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een woonhuis met een bijkeuken en berging, Bakkersweg 2; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. bouwen van een stallings-/bergruimte, Dorresteinweg 76. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 30 maart 1995 eventuele bedenkingen schriftelijke bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Apollo 140 Birkstraat 122b De Paltz 2 Eigendomweg 30 Hertenlaantje 4 Kolonieweg lb Korte Brinkweg 26b Nieuwegracht (ong.) Plasweg 60 Van Lijndenlaan 21 Deze aanvragen kunt u inzien bouwzaken (balie bouwzaken). BETREFT INGEDIEND (95128) (95134) (95152) (95150) (95132) (95149) (95148) (94431) (95145) (95105) plaatsen van een tuinhuisje vernieuwen en veranderen van een hooi- en stro-opslag bouwen van diverse blokhutten en een faunahuis bouwen van een duivenhok/tuinhuis uitbreiden van een kantoor verbouwen en uitbreiden van een woonhuis veranderen van een garage en een entree bouwen van een bedrijfshal uitbreiden van een keuken uitbreiden van een woonhuis 15-3-95 13-3-95 17-3-95 17-3-95 16-3-95 17-3-95 17-3-95 15-3-95 15-3-95 15-3-95 ONDERWERP Aanzegging bestuursdwang wegens aanleggen zonder vergunning sta pels hout perceel Bosstraat 92 Bouwaanvraag (94326) voor het vernieuwen van een garage op het perceel Van Lenneplaan 5b Wijziging stimuleringsregeling (in het kader van sociale veiligheid) in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1, afdeling ruimtelijke ordening en geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Dr. de Voslaan 14 Koninginnelaan 132 Schrikslaan 41 Turfstreek 53 BETREFT (95126) uitbreiden van een woonhuis (94377) uitbreiden van een woonhuis (95054) plaatsen van een dakkapel (95111) vergroten van een dakkapel Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na deze publicatie worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Bijdrage verbeteren gemeentelijk monument Amersfoortsestraat 18 het Cenakel Bijdrage verbeteren gemeentelijk monument Soester Engweg 4 Subsidie Museum Oud Soest BESLISSING - Eigenaar alsmede gebruiker per- - ceel aanschrijven dat binnpn 6 weken de voorraad hout tot 25 m3 dient te worden teruggebracht. - Bouwaanvraag voor de bouw van een garage op het perceel Van Lenneplaan 5b weigeren wegens strijd met het bestemmingsplan. - Akkoord met wijziging van de stimuleringsregeling m.i.v. 01-05-1995 - het stopzetten van subsidie voor ach terpad verlichting aan individuele aanvragers; - het verlagen van het sub sidiebedrag van max. f 150,00 naar max. f 50,00 per via een huurders/bewonerscie. aangebracht lichtpunt. - Een bijdrage van f 11.216,00 toekennen. - Een bijdrage van f 40.000,00 toekennen als bijdrage in het herstel van de karakteristieke elementen van het pand. - 1. subsidie 1994 definitief vaststellen op f 25.000,-; 2. restant subsidie ad f 2.500,- betaalbaar stellen. Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1. het verwijderen van asbesthoudende beschermkappen van PTT-verdeelkastjes in diverse flatgebouwen in Soest en Soesterberg; 2. het slopen van de woning Peter van den Breemerweg 23; 3. het verwijderen van asbesthoudend plaatmateriaal (wanden) uit een gebouw aan de Helling- weg 1. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet AWB) kunnen belanghebbenden een ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na deze publicatie worden ingediend. MELDINGEN (artikel 8.40) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit woon- of kantoorgebouwen - Kolonieweg 5 Besluit horecabedrijven - Soesterbergsestraat 20a (Restaurant De Pyramiden) Tegen de meldingen kunnen geen bezwaren worden ingediend, genoemde instellingen zullen aan de alge mene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de maand april 1995 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. is b voc "pr. -k£ op: hie 10. kui mo wo drii de wit eer De tiv mc wc (VI pr< gr: 4 ap te: De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 MELDINGEN (Art. 8.19) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet Milieubeheer hebben ontvangen: Lange Brinkweg 87 (A.L.T. Hilhorst) deze melding heeft betrekking op de wijziging van het varkenshouderijbedrijf. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de maand april 1995 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. BESLUITEN B. EN W. d.d. 21 MAART 1995 De jaarlijkse Oranje-Vrijmarkt op Ko ninginnedag is in Soest niet meer weg te denken. 21eer veel mensen uit Soest en omgeving blijken jaarlijks actief gebruik te maken van deze SWS acti viteit. Ook dit jaar zorgt Stichting Wel zijnswerk Soest ervoor dat u deel kan nemen aan deze grootse Vrijmarkt. Een verschil met voorgaande jaren is dat elke deelnemer dit jaar er zelf voor moet zorgen dat de onverkochte spul len weer worden meegenomen. Om die reden zal er een borg gevraagd worden voor zowel de grondplaatsen als de kramen. Deze borgsom krijgt men weer terug na het schoon opleveren van de plek. In verband met de veel te hoge kosten komt er dit jaar geen kraakwagen om de overblijfselen af te voeren! Zowel de kramen als de grondplaatsen wor den weer voorzien van een nummer. Reserveren kan alleen tegen contante betaling van huur borg op dinsdag 4 en 18 april van 19.00 tot 21.00 uur in Buurthuis De Praatpaal, Smitsweg 311, Soest. Een grondplaats (ong. 2x3 meter kost) f 5,- f 10,- borg. Een marktkraam (4 meter lang) kost f 45,- f 25,- borg. Een grondplaats voor handelaren kost f 50,- f 25,- borg. Een marktkraam voor handelaren kost f 80,- f 25,- borg. Na 18 april is reserveren nog mogelijk. Voor het tijdstip waarop dat kan, kan men de Oranje Vrijmarktlijn, tel. 11568, bellen. Op de vrijmarkt mogen geen alcoholi sche dranken worden verkocht en ook mogen er geen activiteiten plaats vin den die de wet op de kansspelen in de weg staan.

Soester Courant | 1995 | | pagina 4