zn VEILING /fl SPULLENHULP IN ARTISHOCK arttóhocK Soest is to( CULTUUR WËLZIMÏ Kjnderüieater schimmenspel GROENEVELD O' Nieuws van de bibliotheek Nieuwe cd's Finalisten zangconcours 1994 zondagmiddag weer in Soest Spullenhulp verwacht veel publiek op 'kunstveiling' I hm Hulde voor jubilarissen tijdens jaarvergadering EHBO-Soest Spaaractie1 Avia-tankst 1/VOENSDAG 29 MAART 1995 SOESTER COURANT Woensdag 5 april in C-drie PAGINA 8 WOFNSPAG 29 MA/ Ranald Brautigam in Groeneveld ICC-exposities in Cantonspark en kasteel Groeneveld stichting openbare bibliotheek Lezing: de I Tjing als orakel NNereldI/Hnkel Concert in kerkzaal Molendael Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk: leuk om te doen! Zondagmiddag in Artishock ZONDAG 2 APIUL 2 TOT 2 uur, BEZICHTIGEN 3 TOT 5 VEILING SPULLENHULP Automobielbedrij 'Burnt by the Sun' Karakter speelt 'Op gouden wieken' Kinderparadijs De Vrije Teugel I.s.m. Holland Int mtm Op woensdag 5 april om 14.00 uur is in cultureel centrum C-drie de voorstelling 'Nadien komt thuis' te zien, voor kinderen vanaf vier jaar. 'Nadien komt thuis' is een verha lende mimevoorstelling zonder tekst, met levensgroot schimmen spel dat uit de schaduw treedt. Op een dag groeit Nadien uit zijn huis. Zijn hoofd steekt door het dak. Een storm blaast zijn huisje weg. Nadien blijft verlaten achter. Buiten is het koud. Dan ontdekt hij dat alles en ie dereen een huis heeft: het huis van een Scène uit 'Nadien komt thuis KASTEEL 1 NATIONAAL CENTRUM nt i D1VT VOOR BOS, NATUUR oA/VKiV EN LANDSCHAP Te». 02154-20446 1 Zondag 2 april speelt de pianist Ronald Brautigam in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld het derde, tevens laatste, concert van de serie van drie recitals, waarin hij op fortepiano alle pianosonates van Wolfgang Amadeus Mozart vertolkt. Die avond komen aan bod de sonates KV 282, Kv 332, KV 333, KV 533, KV 494 en KV 311, waarmee deze zeer bijzondere serie wordt besloten. Het concert begint om 20.15 uur en de toegang is f 25,-. Hoewel de zaal al is uitverkocht, loont het wellicht de moeite om bij Kasteel Groeneveld (tel. 02154-20446) te in formeren of er nog annuleringen zijn. In dat geval worden de vrijgekomen kaarten aan de receptie verkocht vanaf acht uur. Het Individueel Creatief Centrum (ICC) in Baarn - waarvan ook een aan tal Soesters deel uitmaakt - organiseert twee exposities. De eerste is t/m 10 april te zien in de Wintertuin van het Cantonspark, de tweede van 11 t/m 23 april in het koetshuis van kasteel Groeneveld. Het ICC is een kunstenaarsclub met vaste leden in Baarn en omgeving en bestaat sinds 1978. Op maandag (9.30- 16.00 uur) of donderdag (9.30-12.00 uur) komen ze bij elkaar in de Speel doos aan de Rembrandtlaan 35, Baarn. Op maandag wordt twee uur lang les gegeven door Ton de Kruik (alle tech nieken), op donderdag door Leo v.d. Berg (aquarel en portret). Informatie: tel. 02154-13168 of 14262. Foto: Leoni Ravestein. vis is het water; het huis van een hoofd is een hoed; het huis van een lepel is een pan. Alleen Nadien heeft geen huis. In de stad vindt hij tussen het huisvuil een doos om in te wonen. Maar het huis van Nadien is de vulnisbelt. Dus zoekt Nadien verder. Hij ontmoet een huizen bouwer. Samen bouwen zij een groot huis. Eindelijk is Nadien thuis. Binnen is het warm. Kaarten voor deze voorstelling kosten f 6,- voor kinderen en f 8,50 voor vol wassenen. Kaarten reserveren bij: VW Soest, Steenhoffstraat 9a tel. 12075 of C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188. Moderne bouwkunst Woensdag 5 april begroet de Soester Kring H.M. Scherer Jansen uit Uit hoorn. Hij zal een lezing houden over de Moderne Bouwkunst en haar ont staan. Scherer Jansen heeft een bouw kundige achtergrond. Hij is als interieurbouwer en verlichtings- deskundige onder meer werkzaam ge weest. Deze morgen wordt de ontwikkeling van de bouwkunst sinds de eerste We reldtentoonstelling in 1851 tot nu be sproken aan de hand van diverse scho len en invloeden waaronder Arts and Crafts beweging, Art Nouveau en de "StijF'-periode (Mondriaan). Tot be sluit volgt ^en diapresentatie waarbij ook de ontwikkeling van Chicago en New York wordt getoond. De bijeenkomst begint om 10.00 uur in De Deel aan de Kerkstraat 11B, ach ter de Oude Kerk. Zaal open om 9.30 uur, koffie vooraf. Sluiting ca. 11.30 uur. Een ieder is zonder verplichting welkom. De Soester Kring is een ont moetingsplaats voor inwoners van Soest en daarbuiten. De Kring kent geen lidmaatschap. Een ieder is vrij de bijeenkomsten naar believen te bezoe ken. Per keer wordt een bijdrage van f 3,50 (incl. koffie of thee) gevraagd. Nadere informatie verstrekt Ton Elderenbosch, tel. 17001. 69 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek 30 May, Gisela - Brecht songs. Ruim 30 jaar stond Gisela May op de planken met repertoire van Berthold Brecht. Deze cd werd gemaakt ter gelegenheid van haar 70ste verjaardag. 31 Purcell, Henry - Love's goddess sure was blind. Dit jaar is het 300 jaar geleden dat Purcell overleed. Op deze cd staan werken van hem die hij schreef voor de verjaardag van Queen Mary in 1692 en bij haar begrafenis in 1694. 31 Rossini, Gioacchino - Messe solennelle. Prachtige nieuwe uitvoering met als dirigent Richardo Chailly. Niet-klassiek 60 Alberti, Willeke - Toen en nu. Oude successen van Willeke Alberti met o.a. een duet met haar vader. 80 Chieftains - The long black veil. Ierse folk-cd waaraan ook wordt meegewerkt door Sting, Van Morison en Ry Cooder. 78 Cream - The very best of Cream. Alle grote hits van deze supergroep uit de jaren '60, bestaande uit Eric Clapton, Ginger Baker en Jack Bruce. 68 Hello Dolly. De zeer geslaagde en opgewekte musical met Barbare Streisand in de hoofdrol is nu voor het eerst op cd verschenen. 78 Pilgrims, The - Hurrah. Geslaagde nieuwe cd van deze Nederlandse rockgroep, waarvan de stem van de leadzanger velen zal aanspreken. 65 Rieu, André - Hieringebiete 1 2. André Rieu speelt samen met het Maastrichts salonorkest bekende klassieke melodieën. 78 Ten Sharp - Shop of memories. Derde cd van dit Nederlandse duo dat toegankelijke popmuziek produceert. 78 Yabba dabba dance 3. Deel 3 uit deze veel gevraagde dance-serie. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg. tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Op woensdag 5 april vindt in restau rant Van den Brink, Soesterbergsestraat 122, de vierde lezing plaats in de serie die is opgezet door Anita Ansinger en Sylvia van Welzenis. Monique Möller komt spreken ove "De I Tjing als ora kel". De I Tjing wortelt in de Chinese filosofie, het Taoïsme, en werd 3000 jaar geleden geschreven. Het is een boek dat in feite alleen uit antwoorden bestaat; de vragen komen uit het leven zelf. Dankzij ene mysterieuze energie en een eenvoudige methode krijgt men op persoonlijke vragen één van de 4032 antwoorden. Soms is het antwoord ver bluffend raak, soms kan het alleen geïn terpreteerd worden met kennis van de symboliek. De I Tjing is een bron van wijsheid en liefde, een gids op het le venspad. Monique Möller schreef een eigen tijdse, androgyne versie van de I Tjing in begrijpelijke taal, aangepast aan het Europese cultuurpatroon. Recent schreef ze een boek over haar ervarin gen met het bovennatuurlijke onder de titel "Wij zijn niet alleen". "Door de I Tjing, die je nooit in de steek laat, weet ik zeker dat er goddelijke krachten zijn die vanuit de ongeziene werkelijkheid contact met ons zoeken." De lezing begint om 20.00 uur. Entree: f 15,-. Monique Möller. Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Café Costa Rico Directo De Fair Trade Organisatie heeft moe ten besluiten de Café Costa Rico Directo uit het assortiment te nemen. De belangrijkste reden hiervoor is de onregelmatige en matige kwaliteit van de koffie. In 1993 werd Café Costa Rico Directo als een primeur geïntroduceerd. Het was de eerste koffiesoort in Europa die in het land van herkomst zelf was ge brand en verpakt. In d loop van de tijd bleek dat de smaak van de koffie niet aansloot bij de wensen van de Neder landse consument. De verkoop van de koffie bleef beneden verwachting. De Fair Trade Organisatie heeft gepro beerd de kwaliteit te verbeteren; daar bij deed zich een onoplosbaar probleem voor. Het verbeteren van de melange was onmogelijk. De coöperaties die in Costa Rica de koffie leveren liggen in de lager gelegen gebieden van het land. Het melangeren met betere koffie uit hoger gelegen gebieden van Costa Rica was niet mogelijk. Men mag namelijk uitsluitend koffie gebruiken van coörperaties die in het producenten- register van Max Havelaar zijn opge nomen. Ook het melangeren met be tere koffie uit buurlanden was niet mogelijk, omdat in Costa Rica geen ongebrande koffie mag worden inge voerd. Daarnaast was er nog een probleem: met de samenstelling van het verpakkingsmateriaal (te vaak lekka ges). Door de geringe afzet bleek een ander verpakkingsmateriaal geen haal bare kaart. Na zorgvuldige afwegingen heeft de Fair Trade Organisatie moe ten besluiten de Café Costa Rico Directio uit het assortiment te nemen om het imago van zuivere koffie als kwaliteitskoffie niet te schaden. De koffieboeren in Costa Rico blijven overigens gewoon hun koffiebonen le veren voor andere Fair Trade koffies, die in Nederland worden gebrand, (o.a. Indo, Residentie en Café Campesino). Over hun goede melange en -smaak is al genoeg geschreven. Henriëtte Schuit, Marian van Loon en Wouter van Spaendonck. Theaterbureau Soest organiseert komende zondagmiddag - 2 april - weer een concert in de kerkzaal van medisch centrum Molendael (vh. Zonnegloren) in Soest. Daar aan wordt meegewerkt door drie finalisten van het zangconcours dat vorig jaar in Soest werd gehou den: Henriëtte Schuit, Marian van Loon en Wouter van Spaendonck. Henriëtte Schuit begon haar zaï^gstudie bij zangpedagoge Berna Kousemaker uit Soest en werkte al vele malen mee aan verschillende kooruitvoeringen. Ook dit jaar is haar gevraagd de solo partij te zingen in een mis van Joseph Haydn en in Enkhuizen zong ze on langs de sopraanpartij in een mis van Wolfgang Amadeus Mozart. Als koriste is ze verbonden aan het Toonkunstkoor Utrecht. Ze volgt momenteel de oplei ding theoretische vakken voor het Staatsexamen. Marian van Loon startte enkele jaren geleden enigszins schoorvoetend met zanglessen en ontwikkelt zich steeds meer als dramatische co loratuursopraan. Inmiddels heeft ze meegewerkt aan diverse concerten en operettes, maar haar voorliefde gaat uit naar opera en liederen. Daarmee pre senteerde ze zich succesvol op het amateruconcours 1994 in Soest en het Oostelijk Vocalistenconcours in 1993 en 1994 in Terborg. O.m. door eigen concerten wil ze zich toelegggen op het zingen als professie. Wouter van Spaendonck begon zijn zangstudie bij Mia Besselink aan het conservatorium in Maastricht. Daar soleerde hij menigmaal in operette- en opera-produkties in Limburg. Daarna vervolgde hij zijn studie bij Charles van Tassel aan het conservatorium in Am sterdam. Thans maakt hij deel uit van het Hildekwintet dat op 4 april optreedt in de Lichtenberg te Amersfoort. De drie solisten worden tijdens het con cert in Molendeal begeleid door resp. Wouter van Belle, Martin van Broek hoven en J. van Spaendonck. Als clarinettist treedt op Hans Hinrichs. Het programma onmvat stukken van Louis Spohr, Robert Schumann, Franz Schubert, Gustav Mahler, Felix Mejndelssohn, Antonin Dvorak, Giuseppe Verdi, Wolfgang Amadeus Mozart en Johann Strauss. Hei concert begint om 14.00 uur. En tree: f 12,50 (inclusief een kopje kof fie j. Smitsweg 311, tel. 12630 Een nieuwe lente - een nieuwe aktie. Waarom zou je iets nieuws verzinnen als er iets goeds op de plank ligt! Denk eens aan organisaties en clubs, vereni gingen: ga informeren of je er wat zin nigs kan doen. Organisaties die met vrijwilligers werken moeten elk jaar meestal een kwart van hun medewer kers-bestand vernieuwen om op peil te blijven. Het gaat om allerlei soorten vrijwilligerswerk: cultuur, natuur, sport, zorgverlening, hulp bieden bij van alles... Bij het begeleiden van hulpbehoeven den gaat een vrijwilliger bijvoorbeeld mee op reis naar het buitenland of ver blijft in een vakantiehuis waar hij of zij gehandicapten verzorgt en begeleidt bij excursies en uitstapjes. Dat betekent een combinatie van begeleiden en zelf genieten, want de reizen en uitstapjes voeren vaak naar mooie plekken. Als vrijwilligers aan de slag gaan met jeugd en jongeren, begeleiden ze jonge mensen op trektochten, over- levingsvakanties of vakantieboer derijen. Het organiseren van spel- middagen, feesten en andere activitei ten en het helpen bij het werk in de kei ken of bij de technische dienst be hoort tot de mogelijkheden. Het aan bod is zeer gevarieerd. Zo zijn er val antiekampen bij waar ontspanning en levensbeschouwelijke discussies har d in hand gaan. Bij het werken in de buitenlucht kun- ner natuurterreinen in Nederland wor- der onderhouden. Zo moeten eende- kooien worden opgeknapt, drassige gra ;landen gehooid, en bomen gerooid of juist aangeplant. Vakatures 2-113: Sociaal-cultureel centrum Soe st zoekt vrij willig(st)ers, gemiddeld 1 x per week, voor het uitlenen van speelgoed en de administratie. 6-118: Stichting voor hulp aan vluchtelingen Soest zoekt vrij willigsters voor opvang en begelei ding van asielzoekers/vluchtelingen. 6-125: Vrijwilligersorganisatie Baarn vraagt mensen die voor de pa tiënten in het ziekenhuis bloemen wil len verzorgen. 17-115: Dezelfde organisatie vraagt gastvrouw/heer in verzorgings tehuizen. 11-105: Centrum voor verstandelijk gehandicapten Huis ter Heide vraagt weekendhulp voor de kinderboerderij: dieren voederen en verzorgen. 18-130: Klein educatief milieu- en diej-encentrum Baarn zoekt bestuursle den. Inlichtingen: Regionaal Steunpunt Vrij willigers Vakature Bank Soest/Baarn. 'rkï&Êl S'r I t n.im u i ruwt- -u <.oi v! "Er zijn nogal wat mensen'die den ken dat het een 1 april-mop is..." zegt Joke Beers van Spullenhulp, het kringloopcentrum dat ko mende zondag (twéé april trou wens) zijn "kunstcollectie" aan de man gaat brengen. Dat het geen grapje is bewijst de flinke hoeveel heid schilderijen die al klaar staat voor de veiling. Zoals eerder bekend gemaakt gaat Spullenhulp de min of meer waarde volle voorwerpen die de afgelopen maanden zijn ingezameld - schilde rijen, boeken, meubilair - zondag middag tussen 15.00 en 17.00 uur veilen. De opbrengst is, geheel volgens de Spullenhulp-tradities, bestemd voor een goed doel: de werkgroep Soest van Amnesty International. Wat er zo "onder de hamer" van de veilingmeesters Wim Butzelaar en Peter Brinkers komt is tevoren te be zichtigen, zoals dat met kunstveilingen gebruikelijk is. Zaterdagavond 1 april (óók geen grapje) is er "kijkdag" van 20.00 tot 21.30 uur en ook een uurtje voor de veiling zelf, zondagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur, is de collectie te bezichtigen. Omdat het kringloopcentrum zelf niet geschikt is wordt de veiling (evenals de kijkdag) gehouden in de grote expositiezaal van Artishock, Steen hoffstraat 46. Publiek is van harte wel kom, en natuurlijk vooral kopers! kringloopcentrum Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Op dinsdag 21 maart opende de heer De Geus de altijd feestelijke algemene ledenvergadering in de grote, geheel gevulde zaal van het eigen EHBO-gebouw. Na afhan deling van de zakelijke agenda punten kwam het accent te liggen op de huldiging van de jubilarissen. De heer D. v.d. Wijden viel de eer te beurt uit handen van het hoofdbestuurs lid van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO, mevrouw J.M. Nieuwkoop, de zilveren 'Dr. C.B. Til- anus jr.' medaille in ontvangst te ne men voor het feit dat hij 25 jaar bes uurslid is van de EHBO-afdèling Soest. Mevrouw Nieuwkoop prees de heer V.d. Wijden voor zijn vele verdiensten als tweede penningmeester en coördi nator opleiding reanimatie. Na een feestelijke toespraak overhandigde de voorzitter hem namens bestuur en le den een fraaie aquarel van de Oude Kerk in Soest en een draagspeld beho rende bij de genoemde onderscheiding. Al 25 jaar actief lid van de vereniging waren ook mevrouw A. van de Avort- Panigo en mevrouw F. Swager- Meeuwis. Beide dames kregen van mevrouw Nieuwkoop namens het hoofdbestuur de Dr. Tilanus draag- penning opgespeld. Mevrouw Toby overhandigde hen namens het districts- bestuur een fraai bouquet bloemen. Mevrouw C. Hagen Tijmessen, de heer P. Noordergraaf en de heer Cornelisse De jubilarissen; v.l.n.r. mevr. Jorna, dhr. V.d. Wijden, mevr. Swager en mevr. V.d. Avort. waren l2'/2 jaar lid van de vereniging en krijgen van de voorzitter een pennenset met inscriptie aangeboden. "Mevrouw A.C. Jorna gaat na 15 jaar bestuurslid-secretaresse te zijn geweest ons helaas verlaten," zo begon de heer De Geus zijn toespraak. Voor de vele verdiensten en deskundigheid waarmee zij zich als secretaris van haar taak ge kweten heeft dankte hij mevrouw Joma namens bestuur en leden van harte. Voor bijzondere gelegenheden is on langs door het verenigingsbestuur in gesteld de onderscheiding 'lid van ver dienste'. Mevrouw Jorna viel de eer te beurt de zilveren draagspeld, verbon den aan deze onderscheiding, uit han den van de voorzitter te ontvangen. Vervolgens overhandigde hij haar na mens bestuur en leden een fraaie aqua rel van een dorpsgezicht Soest en een fraai boeket. Daarna volgde de uitreiking van de di ploma's en bijbehorende certificaten aan de 56 cursisten van het afgelopen seizoen, die waren geslaagd voor het EHBO-eenheidsdiploma. De voorzitter complimenteerde de instructeurs en de geslaagden met het bijna 100% resul taat. Valt verder nog te melden dat voor de meeste uren 'dienstverlening' de A.T. Slotboom-wisselbeker' in het be zit kwam van mevrouw I. Dooyeweerd. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 30 maart: Grote Juryprijs Festival Cannes 1994 Een zonnige zomerdag, ergens in het Rusland van 1936. Kolonol Kotov brengt met zijn jonge vrouw en doch tertje de vakantie door in zijn zomer huis, het ouderlijk huis van zijn vrouw Maroussia. Hij wordt door de dorpe lingen aanbeden. Geen wonder, want hij geldt als één van de helden van de Revolutie. Hij heeft zelfs het privé te lefoonnummer van Stalin op zak, zo dat hij zijn oude strijdmakker altijd kan bellen om even iets te regelen. Er is die dag bezoek: Dimitri, ooit de jeugd vriend van Maroussia. Hij kreeg in dat zelfde huis vroeger pianoles van haar vader. Het is een heerlijke dag: er wordt ge luierd, gezwommen, geroeid, gepick nickt, pianogespeeld en geflirt. Dimitri kan het goed vinden met het 6-jarige dochtertje van Maroussia en Kotov. Maar langzaamaan dringt het besef door bij Kotov, dat Dimitri niet aleen gekomen is om herinneringen op te halen en zijn jeugdliefde terug te zien. Kotov voelt een afrekening, omdat hij het geweest is die Dimitri tien jaar ge leden het dorp uitgestuurd heeft met de opdracht dat rijkeluiszoontjes ook wel eens wat voor de Revolutie mogen doen. Daarin ligt de kiem voor de wraak die Dimitri op hem wil nemen, gebruikmakend van de sfeer van ver dachtmakingen die begint te heersen in de kringen rond Stalin. 'Burnt by the Sun' ademt de sfeer van Tsjechov: met milde humor wordt het vakantievierende groepje mensen ge toond. Het grootste deel van de film bestaat uit deze prachtige observatie van het goede landleven. Maar gaan deweg gaat dit idyllisch tafreel de kij ker verontrusten, zeker als Dimitri zijn wrok uit: "Ze hebben me alles afgeno men: mijn leven, mijn job, mijn liefde, mijn geloof." De Baarnse toneelgroep Karakter ver zorgt op zaterdag 1 en 8 april een uit voering van het blijspel "Op gouden wieken" in de Speeldoos aan de Rem brandtlaan in Baarn. Twee knappen, slimme jonge vrouwen reizen een aan tal steden af om rijke mannen flink wat geld afhandig te maken. Ze worden bijgestaan door een gentleman-boef. Op 1 april is er bal na. Kaarten f 12,50 kunnen in Soest besteld worden bij Kees Manten, Koekoeksweg 9, tel. 22972. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 23 maart Begint de ochtend met een groep crea tieve dames die allerlei mooie dingen knutselen. Ook komt groep 6-7-8 van De Regentuuter voor het project Ver zorging. We gaan dan echt de dieren verzorgen en schoonmaken dus trekje oude kleren maar aan!! 's Middags komt groep 1/2 van de Daniëlschool voor het project jonge dieren, want het begint al echt lente te worden op het Kinderparadijs. Om 15.45 uur komen Suzanne, Mike en Esther hun veijaar- dag vieren; we maken er een spetterend feest van. Vrijdag 24 maart Is het een drukte van belang, 's Och tend komen 26 kinderen bij ons de ver jaardag van hun juf vieren. Ook groep 2 van de Desmond Tutu komt voor het project jonge dieren van 9.30-11.00 uur. Verder vieren Jugram, Rou en Jus tin hun verjaardag en 's avonds zijn Maruschka, Esther, Jolanda, Tim, Angelique en Claire de feestvarkens op de kinderverjaardag disco. Zaterdag 25 maart Komen Grace, Lisanne en Lisanne en Elsemieke bij ons hun verjaardag vie ren. We verwachten jullie om 13.30 urn en maken er tot 16.00 uur een groot feest van. Zondag 26 maart Organiseren wij geen activiteiten, maar is het Kinderparadijs geopend voor ie dereen die zin heeft om langs te ko men; er zijn al weer jonge dieren ge boren! Maandag 27 maart Komt groep 4 van de Desmond Tutu om 9.00 uur voor het project 'Wat eten dieren'. Lekker vroeg, want dan kun nen we de dieren ook voeren, 's Mid dags komt groep 1/2 van de Driesprong voor jonge dieren. En Samantha is het feestvarken vandaag. Dinsdag 28 maart Viert Lisette haar verjaardag. Ze wordt 8 jaar. Vandaag start ook de boerderij club voor kinderen van zeven tot en met tien jaar. We gaan dan allerlei din gen doen die met de boerderij te ma ken hebben, zoals kaas maken, touw draaien en dieren verzorgen. Kom er bij en geef je op! Het kost f 2,50 per keer en het zijn 10 lessen. Woensdag 29 maart Start de ochtend met de peuter-ouder ochtend. Lekker zingen en leuke din gen doen. U kunt zonder afspraak langskomen. Het begint om 9.30 uur het kost f 4,- per ouder-kindpaar. 's Middags zijn alle kinderen uit de buurt weer welkom van 14.00-16.00 uur. Eerst gaan we naar een mooi toneel stuk kijken en daarna leuke dingen doen. Het kost f 2,- per persoon. Bo vendien komen Sabrine en Eva hun verjaardag vieren, dus dat wordt extra feest. Vanaf 31 maart start auton bedrijf De Soester aan de verlorenweg 1 met de verkoi auto's van het Koreaanse Daewoo (spreek uit: Deewo recteur Jorg Karwoczik v autobedrijf en z'n team bc ken met de twee modelle Daewoo, de Nexia en de E over uiterst concurrerende die naar verwachting in koi de Nederlandse markt zuil overen. Karwoczik is enthousiast o nieuwe merk. "Daewoo richt kopers van auto's in het midde prijssegment, van pakweg 26 i ruim 40.000 gulden. Voor he Daewoo aantrekkelijke auto's niet alleen onderscheiden dooi terst gunstige prijsstelling, m door een opmerkelijk comple daard uitrusting. Zo zijn alle n standaard voorzien vai bestuurdersairbag, anti-diefst onderbreker en stuurbekrachti Bovendien kunnen we de toek Daewoo-rijders een niet eer toonde service en garantie bie< dus de nieuwe Daewoo-dealei "In Nederland is Daewoo ee begrip," legt Karwoczik uit. Europa is het Koreaanse mei heel bekend. Sterker nog, Di de 33ste onderneming ter wei grootte is het zelfs vergelijkl Philips, om maar een voorbeel men. Daewoo maakt niet allet maar is ook actief in de schei de elektronica, de computerv de textiel. Daewoo is een gij merk heeft nu besloten de 1 markt te veroveren en doet dal kwalitatief hoogwaardig de met twee modellen: de Nex Espero." Complete Nexia Hoewel het concept van de Nexia ontleend is aan een vai meest populaire auto's, heeft I ontwikkelingscentrum een h< produkt op de weg gezet. T piVlA hVIA WENST U ALVAST Avia Nederland introduc maand in samenwerking land International een int uitbreiding van het b Avia-spaarprogramma voor Geschenken'. Met c actie kunnen reischeque gespaard die bij alle hon bureaus van Holland Intc kunnen worden besteed cheques vertegenwoorc waarde van f 7,50 en stai naam, maar zijn aan waardoor de privacy van menten is beschermd. De spaaractie van Avia cheques is een aanvulling o spaarprogramma 'Tanker schenken', dat al enige j; gevoerd. Iedereen die op circa tweehonderd AVIA-t in Nederland brandstof, mc andere produkten van het koopt, ontvangt daarbij grat op een spaarkaart moeten plakt. Een volle spaarkaart op vijf gulden contant, m: worden gebruikt voor het geschenken. Met ingang van heden be

Soester Courant | 1995 | | pagina 8