PAASHAAS-AKTtC BOSMAN is >or s Daewoo-feestje bij 'de Soester' van i Er zijn géén vragen over badkamers die yw[ niet kunnen beantwoorden! 2'HANDEL WANDEL adviseur Eerste exemplaar 'angstboek' voor Tineke de Nooy 72e Utrechtse Antieksalon in Postiljon-hotel Bunnik Toneel tijdens diner bij restaurant Van den Brink Humanisten tegen opheffing subsidie voor 'vorming' Nieuwe expositie in Molendael Bosman Loodgieters Soest op Huis Interieur RAI Film vol? dan naar Willem van Oosten. PerfeM en zo klaar. Op 6, 7 en 8 april vindt u ons op de Huis Interieur RAI in Amsterdam. kapperszaken door nbrekers bezocht 'Overstroming' op de Dr. Rupertlaan Nieuw automerk in Soest gepresenteerd Opnieuw boekpresentatie bij 'Dessa' Gratis taxatie van schilderijen Nieuwe vorm van entertainment 'Investering in burgerzin' Werk van Tamara Sunier en Hannie Jansen Duo gepakt met gestolen spullen Paashaas-aktie in Winkelkring Van Weedestraat I OENSDAG 5 APRIL 1995 SOESTER COURANT PAGINA 11 op de 4e woonlaag, tevens de s, een drie-kamer-tioekap- int met 2 eigen balkons en lijke berging op de begane 2e, hal, douchekamer, woon- slaapkamers, grote keuken 1 is bij de keuken getrokken) sten f 300,- per maand inc| stookkosten. e koopsom f 129.000,. kk Acne-problemen Neoderma-peeling Info tel.: de rustige plekjes in de waarin verschillende an woonhuizen, ligt deze lalf vrijstaande woning tuin en veel privacy, ntree, kelder, toilet, nieu- irote woonkamer en serre' kamers, badkamer met et, aparte ruimte voor zolder, bereikbaar met woning is in stijl ver- 'boud van karakter. mpsomf 390.000,-k.k lij een inbraak in een kapperszaak aan e Burgemeester Grothestraat is 500 ;ulden buit gemaakt. De dader for- eerde het slot van de voordeur. De nbfaak werd vorige week in de nacht linsdag op woensdag gepleegd, n de nacht daarop werd een kappers- :aak aan de Kerkstraat bezocht door :en inbreker. Hij vernielde een ruit en leed een greep in de kassa. Hoeveel »eld er is gestolen, was niet bekend bij lei le politie. Op de Dr. Rupertlaan is donderdag morgen rond kwart over vijf een wa terleiding gesprongen. Een deel van de straat kwam blank te staan. De gealar meerde politie liet in verband met de wateroverlast vier eigenaren hun auto weghalen. Het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland herstelde de schade. Onder grote belangstelling is afge lopen vrijdag bij autobedrijf "de Soester" (Kostverlorenweg/Laan straat) een Deawoo-feestje gevierd. Dat gebeurde ter gelegenheid van de presentatie van het nieuwe Koreaanse automerk, waarvan "de Soester" een van de eerste Nederlandse dealers is. De officiële openingshandeling werd op uitnodiging van directeur Jorg Karwoczik verricht door dhr. B.M. Finson, algemeen directeur van Daewoo Motor Benelux, de importeur, die de familie Karwoczik complimen teerde met de nieuwe "aanwinst". Vol gens Finson is Daewoo intussen geen onbekend merk meer, na de competitie successen van de voetbalclub Roda JC, waarvan het bedrijf de sponsor is. Finson stelde vast dat Daewoo zich in middels voortvarend op de Neder landse automarkt had begeven en wees op de uiterst positieve ontvangst voor de nieuwe auto, o.a. in de Auto kampioen. "De Soester" heeft de eer ste dagen al een behoorlijk aantal Deawoo's kunnen verkopen, consta teerde hij met plezier. Hij zwaaide de Karwocziks lof toe voor de sporen die zij in de autowereld hebben verdiend, sinds het bedrijf 39 jaar geleden werd opgericht. Namens familie en medewerkers sprak Lucille Karwoczik nog een kort woord, waarna de heer Finson - met assisten tie van Jorg Karwoczik en diens sprui ten - met een reuze-sleutel het immense slot opende dat de officiële toegang tot het bedrijf tot dat moment nagenoeg aan het oog onttrok. Onder de vrolijke klanken van een draaiorgel kozen ver- Feest tijdens de presentatie van de Daewoo bij Garage De Soester. volgens tientallen gekleurde ballonnen het luchtruim. 'Je hoeft niet bang te zijn" is de titel van het boek van fpnotherapeut Rob van der Wilk, it vorige week bij het Indonesisch éstaurant Dessa in Soest feestelijk ferd gepresenteerd. Tineke de jfooy, de bekende tv-presentatrice fan programma's op o.a. het ge- »ed van de parapsychologie, kreeg let eerste exemplaar aangeboden. le schreef er ook een voorwoord in. In het boek beschrijft Van der Wilk van uit zijn prakijk-ervaring o.a. wat angst is en wat ertegen te doen is, waarbij het gebruik van "parapsychologie" - hypnose, regressie, helderziendheid - een belangrijke rol kan spelen. Het boek is verschenen bij uitgeverij Para Visie in Hilversum. De culinaire ambiance van Dessa vormde opnieuw een smakelijke entou rage voor de feestelijke presentatie van een opvallend boek. Het Soester res taurant bouwt langzamerhand aan een opmerkelijke literaire traditie. V.l.n.r. Rob van der Wilk, Tineke de Nooy en Frank de Leeuw van Dessa. P aan hel lokaal met eg (tussen r koper(s) bbele wo- ze wonin Ruimte or en het die een L995. 12 april ormu- 'egen, 3EKEND Onder auspiciën van de Verenigde Nederlandse Antiquairs (VNA) zal gedurende het weekeinde van 15 tot 17 april (Pasen) de 72e Utrechtse Antieksalon plaatsvin den in het gastvrije Postiljon Ho tel 'Utrecht-Bunnik' te Bunnik, gelegen aan de A12 (Utrecht- Arnhem). De gerenommeerde beurs in het hart van Nederland opent haar poorten op zaterdag 15 april om 11.00 uur.'Het landelijke evenement biedt ook dit jaar weer een breed spectrum aan kunst en antiek, waarbij kwaliteit en betaal baarheid centraal staan. Voor vele dui zenden antiekminnaars, zowel jong als oud, betekent 'Bunnik' dan ook tradi tioneel met Pasen een attractieve ge beurtenis om niet te missen. Er zal ook dit jaar weer een grote di versiteit in aanbod zijn, zoals 19e- eeuwse schilderkunst; 17e, 18e en 19e- eeuwse meubelen van internationale origine; antieke gouden en zilveren sier- en gebruiksvoorwerpen; Chinees en Japans porselein; authentieke uur werken, w.o. Friese staart- en stoel- klokken, Amsterdamse staande horlo ges en Franse pendules; antieke tinnen, koperen en ijzeren gebruiksvoorwer pen; oude poppen, nostalgisch speel goed en antieke doop- en poppen- kleding; antiek glas en kristal; ambach telijk gereedschap; antieke juwelen en (streek-)sieraden; Nederlands sier- aardewerk (Jugendstil, Art Deco); boerenantiek; curiosa en kunst literatuur. Op Bunnik is te zien een unieke verza meling vazen, borden, plastieken en an dere voorwerpen uit een groot aantal plateelbakkerijen van bekende signa tuur, zoals Rozenburg, Ram, Haga, Brantjes, Sint Lucas, Lanooy, Hobbel, Mobach e.a. Een deel van deze collec tie is te koop. Gratis taxatie Al sinds 1970(bestaat voor particu lieren de gelegenheid om op een VN A- Kunst/Antiekbeurs kosteloos oude schilderijen, aquarellen en tekeningen te laten beoordelen door een door de rechtbank beëdigd expert. In geval van zeer kostbare of omvangrijke collec ties kan desgewenst een afspraak aan huis worden gemaakt. Ook is bemid deling bij verkoop mogelijk. Voor de minder deskundige antiek liefhebber betekent een bezoek aan de 72e Utrechtse Antieksalon een veilige manier om kennis te maken met een uitgebreid assortiment kunst en antiek dat door circa 30 exposanten gedurende een weekeinde is samengebracht on der één dak. Door vergelijking van kwaliteit en prijs kan de beginnende verzamelaar zich oriënteren teneinde wellicht tot een verantwoorde aankoop over te gaan. Het VNA-Garantie Cer tificaat waarop elke koper aanspraak kan maken, biedt daarbij extra bescher ming. Openingstijden: zaterdag 15, zondag 16 (Eerste Paasdag) en maandag 17 april (Tweede Paasdag), telkens van 11.00 tot 18.00 uur, Postiljon-hotel 'Utrecht-Bunnik' ligt aan de A12 (snel weg Utrecht -Bunnik, ter hoogte van Bunnik) Kosterijland 8, 3981 AJ Bunnik. Een nieuwe vorm van entertain ment, dat zijn de toneel voorstellingen die - tijdens het di ner - bij restaurant Van den Brink op stapel staan. Onder het eten kunnen de gasten zich vermaken met het optreden van enkele ac teurs in bewerkingen van be roemde toneelstukken. De optredens vinden plaats op zater dag 22 april, 27 mei, 10 juni en 1 juli. Restaurant Van den Brink haakt hier mee in op een landelijk fenomeen, dat vorig jaar met Shakespeares "Hamlet" de aandacht trok. Dit jaar staan er maar liefst vier verschillende uitvoeringen op het programma. De voorstellingen spelen zich af tus sen de tafels van het restaurant, tussen de gangen door, en vormen op die ma nier een bijzondere combinatie van culinair én cultureel genot. In feite gaat die terug op de plaats waar het toneel begon: de herberg, het dorpsplein en voor de kerk. De voorstellingen worden verzorgd door Real Life Productions uit Amster dam. Omdat "Hamlet" - in het afgelo pen seizoen 25 keer gespeeld - zo'n succes bleek, is nu gekozen voor maar liefst vier stukken van internationaal kaliber. In snelle, speciaal geën sceneerde versies worden de toeschou wers deelgenoot gemaakt van de span ning in stukken van toneelschrijvers van grote klasse: Shakespeare, Bredero, Goldoni, Pirandello en Peter van Straaten. Op het programma staan bijvoorbeeld "De Getemde Feeks", "De Klucht van de Molenaar de Klucht van de Koe", "De Knecht van Twee Meesters" en "Een Lichte Lunch de Man met de Bloem in de Mond". De voorstellingen worden geregisseerd door Rob Coppenhagen, Meindert Theunisz en Radboud Gauw. De in to taal achttien spelers werden na strenge audities geselecteerd uit een groep van semi-professionele acteurs met ruime, zeer gevarieerde ervaring, die de inter actie met het pubjiek aandurven. Het is van groot belang om dan direct, ad rem en spontaan te kunnen reageren. De dinergasten hoeven overigens zelf niet in actie te komen. De dinervoorstellingen bij Restaurant Van den Brink, Soesterbergsestraat 122 (tel. 12706) staan geboekt voor de ge noemde data. De prijs is f 77,50 p.p., inclusief het diner en de wijnen. Het verdient beslist aanbeveling om te re serveren. Het voornemen van het College van B. en W. om de subsidie voor godsdienstonderwijs en levensbe schouwelijke vorming op de (open bare) basisscholen te schrappen stuit op verzet van het Humanis tisch Verbond in Soest. Het bestuur van de afdeling Soest/Baarn vindt het een slecht voorstel. B. en W. denken in het kader van de kerntakendiscussie zo'n 10.000 gulden te kunnen besparen op deze "vorming", met als voornaamste motief dat het ge meentebestuur hierin geen verantwoor delijkheid draagt, omdat het een taak van de ouders zou zijn. De humanisti sche vorming wordt verzorgd door een regionale werkgroep onder toezicht van het HV-afdelingsbestuur. Secretaris D.J. Bakker heeft het College nu ge vraagd het voorstel te heroverwegen. Hij wijst B. en W. erop dat door de in greep de vorming - die nu gebeurt door een aantal vrijwilligers die met de mid delen woekeren - aan zes groepen op drie scholen vrijwel zeker komt te ver vallen. "De aard van het onderwijs - het stimuleren van het vormen van ei gen normbesef - maakt de uitgavepost tot een investering in de voor de ge meente noodzakelijke burgerzin," al dus Bakker. Nog afgezien van de vraag of de ouders de vormingstaak wel aankunnen, geeft groepsgewijze uitwisseling tussen de leerlingen opvoedende mogelijkheden die buiten het bereik van de ouders lig gen, aldus het HV-bestuur. "Dit zijn redenen om van overheidswege deze vorm van onderwijs aan te moedigen, zeker niet om het te beëindigen." In de vitrines van M.C. Molendael- Soest is tot 8 mei keramisch werk van Tamara Sunier uit Leersum te zien. Aan de wanden zijn schilde rijen van Hannie Jansen uit Zeist te bewonderen. Het werk van de kunstenares Tamara Sunier vertoont het karakteristieke ui terlijk van aardewerk, dat in hout gestookte buitenovens gebakken is. De collectie omvat ook een serie kommen, geglazuurd volgens het principe van de Japanse raku. Het vuurelement is in het werk van Tamara veelal terug te vin den. Zij houdt ervan om met vuur te spelen. Het is een spel waarbij men zeker beheerst moet zijn, anders sneu velt het werk. Toch kan ze zich fantas tisch uitleven en als het vuur is uitge brand zijn de verrassing en de voldoe ning vaak groot. Tamara Sunier werd geboren in 1958 te Haarlem. Zij is werkzaam geweest als onderwijzeres en volgde de Acade mie voor Beeldende Vorming in Amersfoort en later in Utrecht. Zij combineert haar beeldende werkzaam heden met het moederschap en is weer teruggekeerd naar de bossen in Leersum, waar zij haar jeugd door bracht. Het liefst gebruikt ze de mate rialen die zij ter plaatse voorhanden heeft. Voor het raku-glazuur gebruikt ze koperverbindingen. Dez leveren een groot scala aan levendige kleur schakeringen, van zeegroen tot zuiver koperglans. Naast kleine raku-kommen vindt men in de vitrines ook een serie flinterdunne schalen met sterrenbeeld symbolen. Tenslotte zijn er nog enkele grote schalen, die in een electrische oven zijn gestookt en daardoor in con trast staan met de rest van het geëxpo seerde werk. Hannie Jansen (1938) werd geboren te Amsterdam. Van huis uit werd er veel aan tekenen en schilderen gedaan. Van daar ook haar interesse in de kunst. Ze maakte voornamelijk olieverfschil derijen. Ze is inmiddels tien jaar lid van de 'Toets'. Daarnaast volgt ze privé- lessen van Linda Allard en Mieke van de Moer. Haar voorliefde gaat uit naar bloemen, stillevens en landschappen, maar in opdracht maakt ze ook schil derijen van tuinen, huizen en boeket ten. Op de Stadhouderslaan hield de poli tie vorige week een auto staande, die bij controle onverzekerd bleek te zijn. De inzittenden, twee mannen van resp. 40 en 30 jaar uit Maarssen, bleken bo vendien voor enkele honderden gul dens aan gestolen spullen in de wagen te hebben. Die waren afkomstig van diefstallen bij een drogisterij en een supermarkt aan de Van Weedestraat. Het tweetal werd ingesloten voor ver der verhoor. 'Hoe heet ik?' De lente is begonnen, de zomertijd ge zet. De frisse kleuren geven de komst van de paashaas aan. Reden genoeg voor de Winkelkring Van Weedstraat om met een aktie aandacht te vragen voor de vele nieuwe collecties en ver rassende aanbiedingen in haar winkels. De diverse ondernemers sloten bijna 20 jaar geleden een verbond van vakman schap en dragen dit nog steeds hoog in hun vaandel. Jaarlijks wordt een geza menlijk aktieplan gemaakt, waaronder de vermaarde Stuivertjesmarkt. Dat de komende periode in het teken van de paashaas staat is niet zo vreemd. De consument wordt gevraagd een naam aan de Winkelkring-paashaas te geven. Onder de slogan 'Hoe heet ik?' wordt een honderdtal heuse paas haasknuffels verloot onder de meest originele inzendingen. in 5 min. een Vergroting even naar Willem van Oosten perfect! en...zo klaar! Bosman Loodgieters, erkend VNI- Installatiebedrijf uit Soest, neemt van 29 maart tot en met 9 april deel aan de Huis Interieur RAI te Amsterdam. Bosman verzorgt er samen met andere VNI-Installa- teurs en sanitairfabrikanten de Badkamershow 1995. De 'Huis Interieur RAI' is een consumentenbeurs waar bezoekers kennis kunnen nemen ^van de laatste ontwikkelingen op het gebied van huis houden en inrichting. Eén van die ont wikkelingen is het toenemend belang dat consumenten hechten aan een com fortabele badkamer. De Vereniging van Nederlandse Installateurs (VNI) pre senteert daarom, net als voorgaande jaren, op de beurs een Badkamershow. Bosman Loodgieters neemt als erkend VNI-Installatiebedrijf deel aan deze show. De Badkamershow geeft de consument een goed beeld van wat er mogelijk is met badkamers. Het oppervlak van de Badkamershow 1995 is maar liefst 600 m2. Acht compleet ingerichte badkamers laten de vele mo gelijkheden zien en doen recht aan de grote diversiteit aan kleuren, stijlen, afmetingen en prijsklassen. De Badkamershow 1995 presenteert een opvallend primeur: een uitgekiende bad-douchebak-combinatie. Het bad- gedeelte heeft een knik, waarin de douchebak naadloos is opgenomen. Met deze combinatie kan een badka mer van bescheiden afmetingen toch volledig worden ingericht. Nieuws De Badkamershow 1995 biedt meer nieuws. Zo zijn er badkamers te zien die zonder enig hak- en breekwerk kun nen worden geïnstalleerd. Deze badka mers maken gebruik van een frame systeem waarmee alle sanitaire voor zieningen vrij van de vloer hangen en waarin tevens alle leidingen en techni sche systemen zijn weggewerkt. An dere bezienswaardigheden zijn: douchebakken met een lage instap en een handige afwateringsgeul voor een droog stavlak, comfortabele bubbel baden, zelfreinigende handdouches, thermostaatkranen met spaarknop, de coratieve radiatoren, badmeubelen-op maat en een gloednieuwe lijn design- sanitair tegen aantrekkelijke prijzen Bosman Loodgieters presenteert zich op de "huis Interieur RAI" vooral als installateur van badkamers. Maar als erkend VNI-Installatiebedrijf heeft het natuurlijk meer in zijn mars. Bos man is specialist in al het gas-, water en loodgieters werk, waarbij de VNI- erkenning voor de consument een waarborg is voor de kwaliteit van het werk. Leuk idee: Neem de afmetingen van uw huidige badkamer mee (incl. deuren en ramen) en laat door Bosman een leuke driedimensionale tekening maken! douche, zpudpt passen ir|mijh badkamer? Ik wil een nieuw een warme douche als mijn Een bad èn een bad, maar kan ik dan wèl het oudeiejelwêrk behoeden?,Moet voor die wasbak al het leidingwerk worden vervangen?^* Hoé Wijg ik vrouw staat af te wassen? Het meeste dóuèhewater stroomt weq, dat moet toch efficiënter kunnen? Zijn er ook douchegordijnen die bij mijn raamgordijnen passen? Heeft u een badkamer die in mijn budget past? Vragen over badkamers? Stel ze aan Bosman. Die heeft de oplossing! En voert hem perfect uit. Bosman is daarbij uw waarborg voor kwaliteit. Bezoek de badkamershow op de Huis Interieur RAI. U vind ons in de Hollandhal, stand 812. Op 6, 7 en 8 april 1995 kunt u daar ideeën opdoen in 8 compleet ingerichte bodkamers. Knip deze bon uit en neem hem mee naar de beurs. Dan kunt u gratis een ontwerp (laten) maken en natuurlijk krijgt u antwoorden op al uw badkamervragen! L00DGIETERSK Heeft u geen tijd om de beurs te bezoeken, stuur dan deze bon op naar Postbus 456, 3760 AL Soest. Wij maken dan een afspraak bij u thuis. Naam: Adres: Telefoon: Bosman Loodgieters b.v. Oude Utrechtseweg 31 Soest. Bel gratis 06-0.22.22.11

Soester Courant | 1995 | | pagina 11