II ekhandel Van de Ven ondergaat complete metamorfose jBoek legt groots bouwproject van Soester architect Jan Peters vast Publiek krijgt de ruimte bij Deelen Tabaksspeciaalzaak A.J. Bon: veel meer 'winkel' in dezelfde ruimte 1 HANDEL WANDEL Raadsleden Soest actief in Week van de Winkel PAGlMd Woensdag 5 april 1995 SOESTER COURANT Ruim 18.000 boeken op transport MTE [Presentatie bij boekhandel Van de Ven Tweede trekking Paasspaaractie in Overhees Horeca steunt rommelmarkt SWS Kruiswerk-cursus 'Overgewicht te lijf' Matthaüs Passion in Hoogland Willem van Oosten Makelaarskantoor houdt zaterdag 'open huis' Zaak is grondig verbouwd en heringericht hwa ÜL PAGINA 13 wenskaarten en papeterie van Boekhandel Van de Ven-heeft tijdelijk onderdak ge le voorraad boeken, schrijf jaren, kleine kantoorartikelen, :ijdschriften, JYPLAAN inlaag gelegen 2. monden bij verhuizer Van 't Net. ameraPParte.Daar hoeven ze zich niet te verve- rw/in rttZ'C'1, er®l. In vierhonderd dozen beschik- u in ae onder- ze over alieen al 18.800 boeken 3, toilet, ruime h en dan laten we de 'Üdschriften en ;r met balkoandere aantrekkelijke lectuur jrote slaapkamer' Waar even buiten beschouwing. loken, bijkeuken, Dem annen en vrouwen van Van de Ven ït v.w. Ged, ther- hebben een indrukwekkende inpak- beglazing. |nc| week achter de rug. De winkel is ge- Servicekosten heel leeg opgeleverd aan de interieur- 'er maand, jncl. bouwer die er iets heel bijzonders van verwarming en aan het maken is. Volgende week tnon. Aanvaar- wbensdag 12 april kunnen we er weer 'e9- terecht. In een helemaal splinternieuwe f 134.500,- k.k. Van de Ven op de Zuidpromenade in Hartje-Zuid. CEMENTEN ^".'centrum op de Zuid- ikhandel Van de Ven zit tien jaar in NDRJKLAAN 2ls, openbaar itvalswegen op plaag gelegen ïrvice)ap- met berging in w in het servi- 1 'Hoog Soest- ar 1969. Coö- cht afgekocht, ee, toilet met woonkamer slaapkamer uimte, badka- en v.w., keu- osten (1 per- - P-m. Servi- erleg, kan op '15.000,- k.k. VSTRAAT perfect on- half-vrij- >ning (ca. itoorruim- je)/berging/ :onnige tuin iting. Opp. ca. 420 m3. 3e, toilet, 30 m2) m. <enplafond, tgebouwde etvloer, ge- oonmetsel- erloop, 3 sing: vaste 'tel. Geïso- •000,- k.k. f gen goed ale helft '■■la met •chuur en ie tuin. ed. glasi- pervlakte entree, <ameren enruimte laats. 1e •verloop, arvan 3 te, over- naar 2e dtdiver- 30,- k.k. ekt on- >n een (1938) ng en |de tuin Bmenade, zolang als het centrum zelf Jstaat. Overgekomen van de andere pt van de Soesterbergsestraat bleek overstap al na een paar jaar een succesvolle te zijn. De drukte was di rect constant en het aantal meters waarop het literaire paradijsje stond bleek al ras onder de benodigde maat. Maar goede raad is duur als er niet met een uitbreidingsmogelijkheden zijn. Die kwamen er wel toen zo'n dik jaar geleden de plannen voor uitbreiding van Hartje-Zuid rond kwamen. Jan Wessels was er als de kippen bij om er 75 meter bij te huren. Dat is voor een boekwinkel, waar veel de 'hoogte in kan' een riante winst. Niet alleen de boeken vinden meer plek, ook de klant krijgt de ruimte. Mensen die van boeken houden 'shoppen' graag langs de stelllingen. Bladeren hier en daar wat en willen zelfs soms in een rustig hoekje even iets meer onderne men dan alleen maar nieuwsgierig neu zen. Het nieuwe interieur, waaraan nog een kleine week druk getimmerd wordt, voorziet in zulke mogelijkheden. Het is% zeker niet de bedoeling dat iedereen blijft zitten lezen, zo ruim is het nou ook weer niet, maar gewoon rustig het produkt wat verder onderzoeken aan wat zou kunnen heten 'een-handige-sta- tafel-op-goede-hoogte', voordat defini tief tot de aanschaf wordt besloten, is een plezierige luxe die bij de echte lief hebber van een goed boek hoort. Nog completer Van de Ven is een Libris-winkel, die zichzelf continue, de slogan belooft het met beginkapitalen, 'De Complete Boekhandel' noemt. Maar hoe com pleet is compleet? Het is natuurlijk ple zierig als het assortiment niet alleen veel keus biedt, maar daarnaast lekker ruim in het voorraadjasje zit. En ook dat kan nu bij Van de Ven worden waar gemaakt. Meer meters betekenen ge woon meer boeken, meer tijdschriften, meer schrijfwaren, meer papeterie, meer wenskaarten, meer... Overal meer van. Dat is goed nieuws. Een mooie loopzaak komt ook het winkelcentrum ten goede. Van de Ven draagt daar volop zijn steentje aan bij. Ter gelegenheid van de her-opening, volgende week woensdag 12 april, or ganiseert Van de Ven een 'Boekenweek op herhaling'. Gedurende tien dagen kan iedereen die voor rond de twintig gulden aan boeken aanschaft, rekenen op een tweede boek of boekje gratis. Het verschil met de echte boekenweek is dat de klant zelf kan kiezen uit een lijst van titels. Allemaal boeken van de hand van bekende auteurs zoals Simon Carmiggelt, Maarten 't Hart, Bob den Uyl, Nelleke Noordervliet, Willem Frederik Hermans, Leon de Winter, Cees Nooteboom en vele anderen. Jan Wessels heeft speciaal voor deze tien dagen een schitterende collectie van bijna 1500 boeken aangelegd. Er lig gen trouwens straks voor mensen die iets anders komen halen dan boeken eveneens aardige attenties klaar. De jeugd wordt zeker ook niet vergeten. Woensdag 12 april open Als volgende week woensdag de deu ren van de nieuwe Van de Ven open gaan is dat meteen de laatste officiële ingebruikneming van de meer-meters die het totale winkelcentrum rijker is geworden. Er is nog bouwactiviteit bij de apotheker en de parkeerterreinen moeten nog netjes in orde worden ge maakt. Wie weet staat er een feestje in het centrum op het programma. Hartje- Zuid bestaat, zoals eerder gemeld, tien jaar. Alle aanleiding voor een ferme winkeliersaktie waar de consument volop van kan gaan genieten. Maar voorlopig laat niemand iets los. Ze hou den het spannend in Zuid en waarom ook niet. Eerst maar eens volgende week op bezoek bij Van de Ven: even kijken hoe fraai al die 18.800 boeken weer keurig in het gelid staan. Als er tenminste niet een paar bij Van 't Net achterblijven... Want van boeken krijgt een mens nooit genoeg! Van de Ven in Hartje-Zuid: nü on- - herkenbaar, volgende week schitterend nieuw met 75 m2 meer! I Het gebeurt niet vaak dat de ont- 1; wikkeling en realisatie van eén ge- t bouw aanleiding is voor de ver schijning van een speciaal boek. J Over grote, monumentale bouw- J werken als paleizen en kathedralen is natuurlijk altijd wel het nodige gepubliceerd, maar boeken over kantoren zijn toch vrij exclusief, j Het is dan ook een bijzonderheid dat er binnenkort een prachtig boek ver- schijnt over "Malkenschoten", het kantorencomplex van verzekerings maatschappij Centraal Beheer in Apeldoorn, waarvoor de Soester archi tect Jan Peters het ontwerp maakte. Het gebouw staat er inmiddels; het werd vorig jaar april opgeleverd en de 1200 medewerkers zijn "ingehuisd". Peters is intussen ook al weer doende met een volgende opdracht voor Centraal Be heer, met wie de Soester architect al zo'n 20 jaai samenwerkt. "Atriumgebouw Centraal Beheer Mal kenschoten" is de wat droge titel van het fraaie fotoboek, dat het kantoren complex vanuit allerlei architecturale "ooghoeken" belicht en ook de voor geschiedenis en de uitwerking van het project boekstaaft. Het boek verschijnt bij uitgeverij 010 in Rotterdam, waar ook titels verschenen over beroemde architecten als Hertzberger, Koolhaas Menselijke maat In het kantoorgebouw Malkenschoten - dat ook in de internationale wereld van de architectuur sterk de aandacht heeft getrokken - heeft Peters het con cept dat Centraal Beheer voor ogen stond vorm en inhoud gegeven. "Het is een soort filosofie over de manier waarop mensen met elkaar in één ge bouw functioneren, die je kunt samen vatten in de term 'de menselijke maat', aldus Peters. "Het is een soort cultuur, met kantoortuinen, korte verbindingen, kleine loopafstanden, heel overzichte lijk en ingericht op het verblijf van mensen - geen fabrieksachtige kantoor doos, zou je kunnen zeggen." Een concept voor een gebouw beden ken is één, het uitwerken en toepassen daarvan is twee. Uiteraard moest nog blijken of de ideeën van Peters ook in de praktijk gestalte zouden krijgen. Het hele complex bestaat bijvoorbeeld uit vier kantoortorens (kwadranten) van vijf verdiepingen, die door een glazen dak worden verbonden en overkoepeld, compleet met koffiecorners, kiosken, infobalies etc. Peters: "Je waant je in een stationshal of een overdekt winkel centrum". In de afgelopen zeer hete zomer heeft hij zich wel eens afgevraagd of het geen broeikas zou worden, maar het gebouw bleek uitstekend te functioneren. De ervaringen van de gebruikers zijn zelfs wo- ijfs- e en nde- obe )pen 2 ner vui ing 3 ner et), ca. .91 hal )ok buitengewoon positief, zoals hem on langs nog eens werd bevestigd in een brief van dè CB-directie. "Onze men sen voelen zich er thuis en zijn trots op het gebouw," aldus het "getuigschrift" over wat genoemd wordt "een van de beste kantoorgebouwen in ons land". "Het is elke keer weer een belevenis er te vertoeven." Peters vindt al die lof een beetje angst aanjagend, zoals hij het omschrijft, maar blijft met beide benen op de grond. De vraag of hij inmiddels gere kend moet worden tot de architecten- aan-de-top wuift hij bescheiden weg. "Ik heb nog zo'n 6000 collega's van wie de meesten ook hele mooie dingen maken. Het is alleen jammer dat de markt op dit moment zo verzadigd is." De realisering van het gigantische bouwproject (een totale investering van bijna 100 miljoen) is natuurlijk niet alleen de vrucht van zijn persoonlijke inspanning, want ook diverse andere ondernemingen in Soest en de regio hebben hun steentje bijgedragen, zo- als constructiebureau Krabbendam- Boerkoel, constructiebedrijf Hilhorst, de Amersfoortse landschapsarchitect Dick Haver Droeze, Van Halteren uit Bunschoten en Kooy uit Bilthoven. "Het heeft een soort aanzuigende wer king gehad," aldus Peters. Het boek over zijn "geesteskind" wordt op vrijdag 14 april feestelijk ten doop gehouden bij (dan weer heropende) boekhandel Van de Ven aan de Zuid promenade, waar het ook te koop zal zijn voor een prijs van 25 gulden. Het eerste exemplaar wordt aangeboden aan wethouder Neks Blommers. De tweede trekking van de Paasspaaractie van de winkeliers vereniging Overhees heeft de volgende winnaars opgeleverd: Y. van Rhijn, Turfstreek 20; A. van Ruth, Turfstreek 203; R.C. Wouters, Krekel 26; J. Hoebe, Claroenstekerpad 52; De Bes, Lange Brinkweg 28b; Roest, Heetakker 3; Van Gent-Staal, Turfstreek 140; T. Kraaij, Di Lasso straat 87W. Wakelkamp, Krommeweg 8; J.M. Blokland, Wieksloterweg O.Z. 39a. De prijswinnaars krijgen een waarde bon ter waarde van 25 gulden die ze kunnen besteden bij één van de leden van de winkeliersvereniging Overhees. Op 8 april vindt de derde trekking plaats. Dan worden waardebonnen van vijftig gulden uitgereikt aan de win naars. Op 22 april is de laatste trekking met als hoofdprijs een waardebon van 250 gulden. Een aantal Soester horeca-bedrijven heeft de Stichting Welzijnswerk Soest op originele wijze een steuntje in de rug gegeven voor het welslagen van de rommelmarkt van 22 april, die dit jaar in de Schoof aan de Molenstraat ge houden wordt. Voor het Rad van Avon tuur zijn een aantal diner-bonnen ter beschikking gesteld. De bonnen (voor twee personen) zijn goed voor een diner, dat varieert van een overheerlijke pannekoek tot een uitgebreid diner bij kaarslicht. De bon nen worden als extra hoofdprijs toege voegd aan de vele andere prijzen die te winnen zijn bij het Rad van Avontuur op de rommelmarkt. Van de Soester middenstand ontvangt Stichting Welzijnswerk Soest veel sympathiebetuigingen, levensmidde len-pakketten en geld, alles voor het goede doel. Uit alles blijkt dat ook dit jaar de Soester bevolking de stichting een warm hart toedraagt. De medewer kers van Welzijnswerk werken hard aan de rommelmarkt, om zaterdag 22 april weer een grandioos evenement te ma ken. Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht start vanaf dinsdag 2 mei de cursus 'Overgewicht te lijf. Veel men sen zijn al jaren bezig met afvallen. Ze hebben van alles geprobeerd: gewoon minder eten of speciale diëten die veel belovend worden aangeprezen. Al deze vormen van afvallen hebben hun spe cifieke voor- en nadelen. Wat ze ech ter gemeenschappelijk hebben, is het snelle maar meestal kortstondige suc ces. In deze cursus gaat het niet om het aan bieden van een nieuw dieet. In 'Over gewicht te lijf leert men vooral de eet gewoonten zo te veranderen dat men zelf in staat is het gewenste gewicht te realiseren en vast te houden. De cursus is bedoeld voor vrouwen en mannen vanaf 20 jaar, die hun over gewicht te lijf willen gaan. De cursus staat onder leiding van een diëtist en is gebaseerd op de Teleac-cursus 'Over gewicht te lijf. Er wordt gewerkt met het bijbehorende cursuspakket. De cursus bestaat uit zeven wekelijkse bijeenkomsten van twee uur en start op dinsdagmiddag 2 mei a.s. in het wijk- gebouw van het Kruiswerk, Nieuwe- weg 14 te Soest, van 14.00 tot 16.00 uur. Voorafgaand aan de cursus zal er op dinsdag 25 april een kennismakings gesprek plaatsvinden met de diëtist. De cursus kost f 75,- voor leden van Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht. Voor niet-leden kost de cur sus f 105,-. Deze kosten zijn inclusief het cursuspakket. Aanvullend verzeker den bij Anova kunnen, als ze in vol doende mate aan de cursus hebben deelgenomen, een eenmalige korting krijgen van maximaal f 50,-. Aanmelding en informatie: 06-8344 tijdens kantooruren. De cursus vindt doorgang bij voldoende deelname. Op vrijdag 7 april wordt in de St. Martinuskerk in Hoogland de Matthaus Passion van J.S. Bach opgevoerd. Meer dan vijftig enthousiaste koorleden uit Amersfoort en omgeving zullen samen met gerenommeerde solisten het Ven loos Symfonie Orkest en het Stads- knapenkoor uit Elburg dit grootse koor werkten gehore brengen o.l.v. dirigent Robert Jan Kamer. Aanvang: 19.30 uur. Kaarten h f 22,50 verkrijgbaar via tel. 033-755368 of 634737. M'n Film mag niet zoek rakeni even naar Perfect! en...kan niet zoekraken Voor de vierde keer wordt dit jaar in de week van 3 t/m 8 april de lan delijke Week voor de Winkel ge houden. Dit jaar met de slogan 'Winkelwerk is mensenwerk'. Ook de gemeenteraadsleden van Soest laten zich daarin van hun actieve kant zien. Winkelwerk is werk met, voor en door mensen, en dat is precies wat de aan trekkelijke kanten van het werken in de detailhandel zijn. In deze sector wer ken mensen die graag omgaan met mensen, die van harte de helpende hand bieden en een grote kennis van zaken hebben. Woensdag 5 april en zaterdag 8 april zijn twee specifieke dagen van het winkelwerk. Op deze dagen is alle aan dacht bestemd voor de medewerkers in de detailhandel. Elk bedrijf zal op zijn eigen manier de medewerkers in het zonnetje zetten: van ontbijt tot feestje, van cadeautje tot workshop. De Soester detailhandel koos zaterdag 8 april uit voor een gezamenlijke aktie. De leden van de Soester gemeenteraad zijn bereid gevonden om die dag een paar uur mee te helpen achter de toon bank. Vanaf 12.00 uur kan de consu ment verrast worden door een (poli tieke) medewerker bij de drogist, de vishandel, de supermarkt, etc. Ruimte, dat is het eerste dat de bezoekers van het nieuwe makelaarskantoor W.W. Deelen aan de Soesterbergsestraat 43 zal opvallen. In vergelijking met de oude vestiging aan de Gallenkamp Pelsweg heeft het nieuwe kantoor drie maal meer oppervlakte. e Vooral het publiek profiteert daarvan. De presentatieruimte aan de voorkant van het pand - waarvan de "basis" wordt gevormd door de voormalige ABN-bank - is zo ruim opgezet dat een flink aantal bezoekers zonder elkaar te hinderen langs de panelen met infor matie over de huizen kunnen gaan. De vele tientallen woningen die bij Deelen "in de verkoop staan" zijn daar op kaartjes met bondige informatie terug te vinden. "In het oude kantoor moesten we altijd zo'n beetje langs elkaar heenschuiven," zegt makelaar Wim Deelen. Wat dat betreft heeft hij zonder heimwee af scheid genomen van het pand waar de firma 21 jaar lang gevestigd was. "Alle medewerkers - nu nog acht, het wor den er negen - beschikken nu over een aanzienlijk ruimere werkplek." Zowel het makelaarskantoor als het assurantiekantoor en de hypotheekshop zijn meeverhuisd naar de nieuwe stek, waarmee de term alles-onder-één-dak wordt waargemaakt. De "afdelingen" zijn functioneel gescheiden en hebben ook een aparte ingang, maar staan in open verbinding met elkaar, waardoor de interne communicatie soepel ver loopt. Verder is onder het achterste deel van het pand een opvallend ruim sou terrain gebouwd, waarin het omvang rijke archief een plek heeft gekresen. Werkruimte Zoals gezegd: de mensen-van-Deelen staat ook een royale werkruimte ter beschikking, nog afgezien van het flinke aantal spreekkamers waar onge stoord met cliënten overlegd kan wor den. Dat geldt niet alleen voor het bu reau van makelaar Wim Deelen, maar ook voor het bureau van zijn broer Wout Deelen - de "assurantieman", in middels ook 25 jaar aan de firma ver bonden - en van zoon Victor Deelen, die zijn tijd min of meer verdeelt tus sen de verschillende takken van het bedrijf. Ook voor Arthur Heijnen, de hypo theek-adviseur, beketent de nieuwe hypotheekshop meer armslag, evenals voor assistent-makelaar Gerda Jansen en makelaarsmedewerker Rene Doorenbos. Het team wordt gecomple teerd door Corinne Mulder, sinds jaar en dag de secretaresse die als geen an der is ingevoerd in het uitwisselings systeem dat Deelen per computer met de andere NVM-makelaars verbindt, en administrateur J. Kuus, de financiële man. Uitwisseling De automatisering gaat ook in de makelaarswereld een steeds belangrij ker rol spelen. Nu al is het mogelijk de "bestanden" van de verschillende ma kelaars elektronisch te verbinden via een centrale databank, zodat vraag en aanbod zeer snel op elkaar kunnen worden afegstemd. Het geautomati seerde NVM-uitwisselingssysteem is dan ook uniek in de wereld. De presentatieruimte van Makelaars kantoor Deelen in het nieuwe onderko men aan de Soesterbergsestraat. Foto: Herman van Dam. Bij de inrichting van het nieuwe kan toor is al volledig ingespeeld op nog verder gaande ontwikkelingen op het gebied van de moderne communicatie, zoals de "elektronische snelweg". Dat heeft geresulteerd in een geavanceerd systeem van bekabeling. In totaal is er anderhalve kilometer kabel in het pand weggewerkt, met name in de plinten, waardoor ook in de toekomst direct toegang mogelijk is tot de nieuwste vormen van datacommuni-catie en telefoonverkeer. Dat alles neemt niet weg dat men bij Deelen hecht aan een goed persoonlijk kontakt met de cliënten. De nieuwe snufjes komen dan ook niet in-plaats- van, maar vormen juist een aanvulling op de individuele dienstverlening en de persoonlijke benadering die ook in het nieuwe kantoor hoog in het vaandel blijft staan. Open huis Komende zaterdag (8 april) staan de deuren van het nieuwe kantoor van 10.00 uur 's morgens tot 16.00 uur 's middags open voor iedereen die een kijkje in de nieuwe behuizing wil ne men. Wie belangstelling heeft is wel kom tijdens het open huis, ter gelegen heid van de ingebruikneming van het nieuwe pand. En uiteraard is er dan ook alle informatie verkrijgbaar over de verschillende vormen van dienstverle ning die Deelen "in huis heeft": de makelaardij en de assurantie- en hy potheekbemiddeling. Sinds vorige week vrijdag is de bekende tabaksspeciaalzaak A.J. Bon op de hoek van de Laanstraat en de Dorresteinweg weer open voor het publiek. De zaak hëeft een grondige verbouwing ondergaan, met als resultaat dat er in dezelfde ruimte veel meer "winkel' is ont staan. De vaste bezoekers zien meteen dat de afdeling rookartikelen meer naar ach teren is verhuisd en dat ook de centrale toonbank een stuk is opgeschoven. Voorin de zaak vindt men nu de uitge breide collectie tijdschriften. Voor de verkoop en afhandeling van staatsloten, lotto- en totoformulieren is een speciale "terminal" geïnstalleerd en de wens kaarten-collectie - rechts aan de wand - is sterk uitgebreid. Ook voor kopië ren kan men er terecht en er is een grote sortering "aanverwante" artikelen, zo als aanstekers, maar ook snoep en bat terijen. De tabaksspeciaalzaak staat onder lei ding van Richard Bon en zijn partner Gonny. Ze hebben het samen druk in de goed lopende winkel, die sinds 1984 de naam Bon draagt. Daarvoor werd de zaak gedreven door dhr. Van Tie nen, die het ooit aan de overzijde van de Laanstraat door dhr. Rademaker opgezette bedrijf voortzette. Richard en Gonny zijn dik tevreden met de nieuwe presentatie. "Veel men sen komen nu binnen en ontdekken voor het eerst wat we allemaal nog meer in huis hebben dan rook artikelen." De zaak heeft zich in tien jaar tijds dan ook ontwikkeld van een klein buurtwinkeltje tot een moderne shop, die bijvoorbeeld ook leverancier is van menig bedrijf op het dichtbij gelegen industrieterrein van Soest. Vandaar het grote assortiment sigaren in de betere merken, maar ook de unieke "miskleur"-collectie trekt heel wat klanten aan. Die verbazen zich er Richard en Gonny van de verbouwde tabaksspeciaalzaak Bon. Foto: Herman van Dam. regelmatig over dat er op zo'n betrek kelijk kleine oppervlakte (41 vierkante meter) zo'n groot aanbod aan artikelen is uitgestald. Eén misverstand wil Richard Bon nog graag de wereld uit helpen, namelijk dat "buurtwinkels" duur zouden zijn. Dat is onzin, stelt hij vast, want zo'n 95 van het totale assortiment heeft een vastgestelde prijs en is dus net zo duur of goedkoop als bij een tank station of een supermarkt. "Wij moe ten het dan ook hebben van meer ser vice aan de klant en een persoonlijke benadering," aldus Richard en Gonny, Wie intussen een kijkje in de winkel heeft genomen weet dat het ook op dét punt in de vernieuwde tabaksspeciaal zaak aan de Laanstraat 46 (tel. 10200) wel goed zit.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13