J nje Comité Soesterberg pakt uit ircus Aladdin in Soesterberg Nationale Manifestatie van vliegbasis in april en mei Toren Cenakel in de steigers Grote belangstelling voor bijeenkomst alleenstaanden ENSDAG 5 APRIL 1995 'VQrieerd en aantrekkelijk tien-daags programma Voorwerpen gezocht uit 1940-1945 Dinsdag 11 en woensdag 12 april Ons Kent Ons |jj In gesprek met een verzetsstrijder (2) Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke stand Hulpverlening Wim Overgoor Philips dealer Reumacollecte gul Spullenhulp: goed alternatief Bevrijdingsvlag verkrijgbaar via Oranje Comité KORFBAL KVO hervat veldcompetitie met zege: 11-13 Monument pastor Ypma gereed VOLLEYBAL Oranje Comité verspreidt boekje en vraagt bijdrage Gereedschap uit auto ontvreemd Hobby-Beurs over luchtvaart op 8 en 9 april Meningen van lezers Drempels vervangen in Apollo? Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 zijn we met de voorberei- dit programma gestart en de inzet van een dyna- imité en enorme steun van ijke verenigingen en mid- VJUU lst*nd hebben we dit resultaat bereiken', zegt Wim voorzitter van het Comité Soesterberg. ling op 27 en 28 april wordt oor toneelopvoeringen van ilci en badmintontoernooi van iaterdag 29 april, koninginne- it vijftien aktiviteiten waaraan kan doen. Uitschieters daarin traditionele jaarmarkt op de J Sffigstraat, een grotere kermis dan 3©Ï*U estcrberë normaliter kent, een tnje jvrijmarkt voor de kinderen en i vinden. Dell®ivisselende muziek van diverse enmetdirec^B e muur me)n alle aktiviteiten van die dag an tijdschrlffl een oude brandweeraulo bekij- zijn vernie!ldie reêe]matiê rondjes door het it met hoofd^Bdt'De Jeu8d komt aan baar trek- Opvallend j* mel een disco' terwijl deze eerste :n verlichtingdag wordt afgesloten met een cent geeft '■St rk op de Ösbaan- Indien men 9 fdat het dan wel rustig zal wor- nifthet vliegdorp heeft het mis. Niet (staat de vliegbasis in het centrum [belangstelling, ook het dorp met Fde naam gaat al die volgende met onverminderde vaart door. zondagmorgen rustig, diezelfde zijn er weer de nodige zaken odelvliegen op Sterrenberg met ootse ballonnenwedstrijd voor rbergers en Sterrenbergers, jand minder dan de bekende van is 's middags van 2 tot 4 in het huis te beluisteren. De kermis !an haar tweede dag in om elke it en met zondag 7 mei voor ver in vermaak te zorgen op het grote n aan de Kampweg. Billboarden jn bezinningsstuk van de plaatse- scholen. Op grote borden laten de len hun visie zien rondom het be- bevrijding en gedenken. Maandag ïi staat straattekenen, fietspuzzelt- iten, zeepkistenrace, levend stra- een concert van Odeon en PVO oest als onderdelen op het pro- Versierde tuinen is een soort draad door het geheel. ;dag 2 mei heeft het springkussen iktiviteit met voor de hele kleintje theatergroep, fietspuzzelen ook op dag, versierde fietsen, spuit- :bal, bridge, muzikale rondgang en lampionoptocht. Uiteraard draait rs door dit alles de kermis nog :ds op volle toeren. Woensdag 3 mei t het gewoon door met de itiljonschool als vermaakscentrum, der een levend stratego op het O-terrein, klaverjassen, boetseren, ,ingkussen. De tijd van toen komt 's Idags op het Dorpsplein terug met leil gaarkeuken waar men met een pan- ïetje snert kan ophalen, terwijl een Iraaiorgel de sfeer van toen ietwat vro- ijker stemt. Oud Hollandse liederen ✓an het Esbergkoor klinken 's avonds e Heybergh en sjoelen kan men dan ~>e Drie Eiken. in de bijzondere vierde mei, een dag bezinning en herdenken. Het co- [té is er in geslaagd alle nog in leven ide oud-verzetsstrijders uit Soester- jrg deze dag naar hun dorp uit de oor- terug te keren. Het begint om half -vaarschij 's mor8ens met een unicum, de ✓ooral de als bijvoor zijn op een Indien zul >etaalt, dan ïelijk. Van lijk door d e en verzekerin] geld met n goed ov< een goede| 'n regelen, e daaraan ten gravei iën enz. Wi daarbij zij doen. Na g niet alle Om die of oktober mwerking ?urg te pi 'ooral de verlijden. luchtmacht heeft alleen de inwoners van het vliegdorp uitgenodigd hun 4 mei herdenken bij te wonen. Samen met de oud-verzetsstrijders zullen zij daarin een op zichzelf staande groep vormen. De secretaris, die dit jaar voor de 16e keer deze 4 mei gedenkdag voor zijn rekening neemt, is zichtbaar ver heugd dat een heel bijzonder pro gramma kon worden samengesteld. De verzetsstrijders zijn die dag het mid delpunt. Zo worden ze na het herden ken in het Casino ontvangen, 's Mid dags wordt de Andries Ste- merdingstraat onthuld, de verzetsstrij der die op de Leusderheide werd gefur silleerd. Zijn broer en zusters zullen deze straat als een postuum eerbewijs onthullen. Vervolgens wordt in Dans school Rellum het boek 'Soesterberg 40-45' door dhr. Dik Top aangeboden en tevens het zogenaamde Wapen van Soesterberg. Wijlen dhr. Koen Fousert was met dit borduurstuk begonnen en zijn dochter Diny gaat dit kunstwerk voltooien. Het Oranje Comité is voor nemens dit een plaats te geven in het nieuwe PTT-kantoor waardoor gemid deld alle Soesterbergers het kunnen bewonderen. Op 4 mei 'wordt 's avonds om 7 uur een bijzondere herdenkings bijeenkomst gehouden in de Caroluskerk. Vanaf deze plaats begint de Stille Tocht vanaf 19.45 uur, voor afgegaan door leden van de drumband van Odeon die de dodenmars zullen slaan met omfloerste trom. Om 20.00 uur vindt dit herdenken zijn hoogtepunt bij het monument aan de Kampweg. De erewacht wordt daar gevormd door vier leden van de Koninklijke Landmacht (Du Moulinkazerne), vier leden van de Koninklijke Luchtmacht (vliegbasis) en vier leden van de Koninklijke Ma rine (Marinierskazerne Doorn), terwijl in het midden een herdenkingsvlam wordt ontstoken. Kinderen van de drie basisscholen en verzetsstrijders zullen daar tegenover elkaar staan als om het toen en nu duidelijk te benadrukken. Om 21.00 uur wordt als slot van die gedenkdag het toneelstuk 'Het Bittere Kruit' in het Casino opgevoerd. Een zeer bijzondere aangelegenheid is dat het Casino in 1941 door de Duitsers gebouwd, op deze avond opnieuw het Duitse uniform zal laten zien met de daarbij behorende brullende kreten. Een aangelegenheid die vooral de ge voelens van ouderen zullen raken. Bevrijdingsdag Vrijdag 5 mei staat weer bol van bevrijdings aktiviteiten. Een paarden tram en de oude brandweerauto staan dan garant voor rondjes Soesterberg. De Vereniging Zend Amateurs, opge steld naast het monument, zullen in legergroene tenten verbinding zoeken met verzetsstrijders over de hele we- speciaal i omdat rd onzin iuis met e moetje e hebben óf ik zo v :hten en Voor de tentoonstelling 'Soesterberg 1940-1945', die op 3, 4 en 5 mei in het Dorpshuis wordt gehouden, worden nog voorwerpen gezocht. Om deze ten toonstelling tot een succes te maken wordt verzocht spulletjes van welke vorm of maat dan ook, ter beschikking te stellen. Alle voorwerpen worden geregistreerd en verzekerd, zodat iedereen zijn spul len terug krijgt. Men kan het inleveren of contact opnemen met Richard de Mos, Vliegtuiglaan 3, tel. 53498. litsflat m 2t goed v| •rengt E k onder plantsoe wel ee ar te ng in xmt. M wonin zijn ov at. wil ussen o laar hij er te ga loet doe e kunne nens va land he ïg wac >nder ge Op dinsdag 11 en woensdag 12 pril slaat circus Aladdin - volgens enners het gezelligste circus van ^Nederland - zijn tenten op aan de kampweg in Soesterberg. In de tent op het evenemententerrein aan de Kampweg zijn er voorstel lingen op dinsdagavond (19.00 uur) en woensdagmiddag (15.00 uur). Internationale artiesten verzorgen - al of niet gezamenlijk met hun dieren - een twee uur durende, kleurrijke circus show. Naast kamelen, lama's, moefflons en pony's is er een prach tige duivenrevue van Madame Lilian, een kleindierencornbinatie met ezel- dressuur van Rafaela en niet te verge ten clown Franky met zijn vrolijke ganzenparade. De show wordt gepresenteerd door Ben en Wim Berdini met hun razendsnelle illusies en omvat verder o.a. het rola- nummer van de Francesco's, het lucht- nummer van Duo Micheletty en de draaiende bordjes van Franky en Helena. Op een klein fietsje rijdt clo chard Roger, Cëndrine werkt met het verticale koord, Courantbella. vraagt assistentie bij zijn "stroomstaaltjes" en hoogtepunt is het optreden van Laury Ohniguian aan de roterende trapeze. De clowns Bennie, Freddy Compagnie doen een aanval op dé lachspieren. Entree (voor groot en klein): loge-stoel f 15,-; front-tribune f 12,50; zij-tribune f 10,-, kleine tribune f 7,50. Programmaboekje f 2,50. De circus kassa is op de speeldagen geopend van 11.00 tot 13.00 uur en een uur voor het begin van de voorstelling. reld. 's Morgens in alle vroegte zullen een twintigtal hardlopers van plaatse lijke verenigingen het bevrijdingsvuur uit Wageningen halen. Omstreeks 09.30 uur worden ze aan het eind van de Kampweg door kinderen ingehaald en naar het monument begeleid, waar het bevrijdingsvuur zal worden ontsto ken. Direct daarop wordt een linde boom als bevrijdingsboom onthuld. Verder kent de dag film, een tentoon stelling in het Dorpshuis, ballonnen- feest, clowns, springkussen, hollandse kinderspelen, een static show van mi litair materieel van de Du Moulinkazerne, 's middags een optre den van een brandweer demonstratie team en als bijzonderheid de bekende vrolijke zang van het Bruinisser Visserskoor. Tijdens dat optreden zal een Dakota-vliegtuig pamfletten uit strooien wat ook direct na de oorlog werd gedaan. Muzikale ondersteuning zal het dorp op hun grondvesten doen trillen, in het bijzonder de J. After Beat band 's avond op het Dorpsplein. Naast kermis en nog vele andere attracties wordt deze gigantische dag afgesloten met een groots vuurwerk. Zaterdag 6 mei gaat het feest gewoon door, maar wel iets rustiger. Maar de radio uitzen dingen gaan nog door aangevuld met een straten zeskamp, bingo en rad van avontuur. Het Casino zal die avond vol zijn om te luisteren naar het Lucht macht Mannenkoor en het plaatselijk Caroluskoor. Zondag 7 mei draait de kermis haar laatste rondjes. Het spring kussen zal de nog aanwezige energie van kinderen opvangen met als bijzon der sluitstuk een tocht van ongeveer 70 historische militaire voertuigen door het dorp, waaronder de toen zo bekende Sherman Fire Fly tank. Een wekelijkse column van of over een min of meer bekende Soesterberger. Deze week opnieuw: dhr. Ac Preusser. 'Mijn vader, die hoofd van de onder grondse was, kreeg steeds dringender verzoeken uit Engeland om de inrich ting van het vliegveld in beeld te bren gen. Men wilde onder andere de locaties van gebouwen en geschutsop- stellingen weten. Door de beide koe riersters Maaike Andeweg (nu Maaike Bruns) en Marie van Leeuwen werden gegevens via de zenders van baron van Pallandt door tante Mien (haar officiële naam is nog steeds onbekend) en ome Jan Bos naar Engeland verzonden. Dat ging uiteraard via codeberichtgevingen die in bezit waren van dhr. Jacobs en dhr. Kleinsmid. In die tijd waren er geruchten dat de code-sleutel van deze berichten in Soesterberg bekend was. Die verhalen waren uit de lucht gegrepen, want zelfs mijn vader als hoofd van de onder grondse was hier niet van op de hoogte. Dat was maar goed ook, anders zou er misbruik van kunnen worden gemaakt. Via de zenders kregen wij vanuit En geland bericht waar en wanneer er wapendroppings zouden plaatsvinden. Daar had men vaste locaties voor ge vonden in de omgeving van Bunnik en Langbroek. Het verzet in Soesterberg beschikte in die tijd over vrij veel wapens, mede omdat de Duitsers nogal slordig met hun schiettuig omgingen. Door een tip van dhr. van Zanten (destijds bekend bij de voetbalvereniging Soesterberg), wisten nu wijlen Kees Pastunik en ik op een gegeven moment zeker twintig Engelse wapens uit het gebouw Kinabu aan de Amersfoortsestraat (voorheen een kindertehuis en nu een assu rantiekantoor) weg te halen. Defecte wapens werden daar hersteld door de Duitse militair Müller. Deze was als wapenhersteller van het Duitse leger ondergebracht in het Kamp Amers foort. Deze Müller riskeerde zijn leven door gevangen genomen Nederlanders en het Nederlandse verzet te helpen. Zo verzocht en kreeg hij hulp van Neder landse gevangenen van het Kamp Amersfoort voor zijn werk in Kinabu. Daardoor werden de gevangenen niet alleen van goed voedsel en kleding voorzien, ook heeft hij velen geholpen te ontvluchten en met succes. Het wapenmagazijn van het verzet in Soesterberg was gevestigd onder de broeikas van dhr. Dam, waarnemend commandant van de brandweer, die toen aan de Rademakerstraat 37 woonde. Ook hadden we een onder grondse ruimte nabij de kruising Prof. Lorentzlaan en Simon Stevinlaan, die toen een zandweg was met enkele zo merhuisjes. De ruimte was zo groot dat wij daar regelmatig oefenden met wa pens zoals de brengun, bren en pistool zonder dat de Duitsers dit vernamen.' Zondag 9 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores; pastor J. v.d. Zandt Zondag 10.30 gemengd koor; pastor J. v.d. Zandt Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie de Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: •R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. GEHUWD 30 maart: Jos Sukking en Abntoinette van Bergen, Hermes 24. OVERLEDEN 30 maart: Riek Cox-Lemmens (36), Gemini 30. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06.11. Grof vuil Tel. 02155-93666. officieel FfedemBriBrSlrSSt 28 G (ook diverse andere merken) Verkoop en reparatie van audio-, video- en huishoudelijke apparatuur. Geopend vanaf 10.00 uur. Maandag de gehele dag en woensdagmiddag gesloten. De reumacollecte heeft het mooie be drag van f 3783,50 opgebracht. Kol- lektanten en gulle gevers worden har telijk bedankt. De lente is ondanks soms winterse buien weer in het land. De vroegere bekende grote voorjaarsschoonmaak wordt in deze tijd wel eens vertaald met het vernieuwen van het interieur. Stoe len, tafels, banken moeten om welke reden ook plaats maken voor iets nieuws. De vraag is vaak: wat doe je met die oude spulletjes. Inruilen is er nagenoeg niet meer bij; verkopen kent ook zijn problemen, dus dan maar naar het grof vuil? Een nog beter alternatief is het kringloop centrum Spullenhulp in Soest te bel len. Op het adres De Schans 20 staat een vrij nieuw gebouw waar men al deze goederen verzamelt, zo nodig her stelt en weer verkoopt. Niet alleen mensen met een krappe beurs kunnen daar iets van hun gading vinden, voor iedereen zijn er leuke dingen te verkrij gen. Het kringloopcentrum biedt niet alleen veel mogelijkheden, maar is te vens een sociaal centrum geworden waar het goed is om even rond te neu zen. De openingstijden zijn dinsdag 11 m vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Spul len kunnen na telefonische afspraak op elke maandag worden opgehaald. Kringloopcentrum Spullenhulp, De Schans 20 te Soest, tel. 02155-18730, het beste alternatief voor allerhande (niet) gebruikte goederen. Het Oranje Comité heeft de hand kun nen leggen op een beperkte voorraad bevrijdingsvlaggen. Het is de Neder landse driekleur met in de rode baan nogmaals een afbeelding van deze vlag en de cijfers 1945-1995. In de witte baan de Nederlandse leeuw met daaronder 'Je maintiendrai' en rechts de vlaggen van Amerika, Enge land, Canada en Polen als onze bevrijders in 1945. In de blauwe baan staat vermeld '50 Jaar Bevrijding' ter wijl in het centrum het silhouet van Nederland is afgebeeld. Op het adres van Maarenplein 1 hangt hij reeds een week als proef in de vlaggemast. Men kan deze verkrijgen via mevrouw Pley, Dorpsplein 105, tel. 51612. De baten zijn bestemd voor het Oranje Comité. Van zaterdag 29 april tot en met zondag 7 mei wil de 'manifestatie 50 jaar Bevrijding' laten zien welke rol de Nederlandse en Ne derlands-Indische strijdkrachten hebben gespeeld tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dat wordt georganiseerd door de mili taire musea en krijgt de steun van het Ministerie van Defensie. De manifes tatie wordt gehouden op de vliegbasis Soesterberg en biedt een veelzijdig pro gramma. Het hart is een historische ten toonstelling over de inzet van de Ne derlandse strijdkrachten in die oorlog. Verder komen er shows van rollend en vliegend materieel en gaan symposia dieper in op aspecten van de oorlog en bezetting. Op zaterdag 29 en zondag 30 april zijn er demonstraties met historische voer tuigen en geschut. Op maandag 1 mei zal de rol van de vakorganisaties en het bedrijfsleven tijdens de oorlog worden toegelicht. En dag later is er een film dag van bijzondere opnamen uit de oorlog en 3 mei is gereserveerd voor oorlogsveteranen. Dan wordt een her denking gehouden. Tevens is er een demonstratie rollend en vliegend ma terieel onder andere van de Brigade Speciale Beveiligingsopdrachten van de Koninklijke Marechaussee, de Luchtmobiele Brigade, het korps Commandotroepen en het Korps Ma riniers. Op donderdag 4 mei wordt het pro gramma voortgezet met het symposium 'Sociale zorg toen en nu'. Op 5 mei wordt een verzamelbeurs gehouden en op zaterdag 6 mei een speciale luchtvaartdag. In 'Vleugels der Victo rie' tonen militaire vliegtuigen van weleer hun kunnen. Zo zal men zien de Spitfire Mk. IX, Piper-Cub, P-51D Mustang, Auster Mk. III, B-25H Mitchell, PT-17 Stearman, C-47 Dakota en vele buitenlandse toestellen. Zondag 7 mei is het de Indiëdag. Een söciaal programma met als thema 'Indië toen, Indonesië nu'. Muziek, dans en Indisch eten brengen de sfeer van toen terug. De Manifestatie is de hele week gratis toegankelijk voor een ieder van 10.00 tot 17.00 uur, met uitzondering van donderdag 4 mei, dan is het open van 13.00 tot 17.00 uur. De kapel en de toren van het Cenakel aan de Amersfoort sestraat zijn de leeftijd van 55 jaar gepasseerd. Ook voor een uiterlijk schijnbaar solide gebouw gaat 'de tand des tijds' een rol spelen. Het bleek dat het kruis en de haan op de torenspits danig verroest waren, met het gevaar van eraf te vallen. Ook gin gen leien loszitten, kortom de hoogste tijd om daar iets aan te doen. Aange zien het gebouw valt onder gemeente lijke monumenten werd overleg ge pleegd voor wat betreft de restauratie. De totale kosten werden geraamd op f 310.990,- waarvoor de gemeentelijke monumentencommissie een subsidie heeft toegekend van f 11.216,-. Voor de a.s. paasdagen moet de toren met kruis en haan weer in de oude glo rie zijn hersteld en kunnen we de klok van de kapel op de bekende uren weer met meer glans horen luiden. Het naast de kapel aangebouwd klooster dateert van 1959 en is vergeleken met de ka pel aanzienlijk jonger. Oudere Soesterbergers kunnen zich mogelijk het zogenaamde Spookhuis nog herin neren dat daar stond en dat plaats heeft gemaakt voor het huidige klooster. T7V1 Op dinsdagmiddag 28 maart hield de ANBO, afdeling Soesterberg, een bijeenkomst voor alleenstaan den met als thema: 'Alleen ach- terblijven...en wat nu?' Anja Beek van de afdeling Preventie van het RIAGG in Amersfoort hield een deskundige inleiding over het moeilijke thema hoe men na het missen van een partner, weer in het leven moet door gaan. Ook het proces van de rouw-ver- werking werd uitvoerig besproken. Na de pauze ontstond een gedachten- wisseling. Het soms niet willen en kun nen begrijpen van de familie, vrienden en kennissen kwam ter sprake en hoe men dat had opgelost. De aanwezigen De eerste competitiewedstrijd in de tweede helft van het veldseizoen werd door KVO met 11-13 gewonnen. Het leek aanvankelijk een gemakkelijke overwinning te worden, want in de rust was de stand al 5-9. Na de rust speelde DVS met de wind in de rug en maakte VKV zijn ge creëerde kansen niet goed af, waardoor DVS toch nog gevaarlijk dichterbij kon komen. Doelpunten werden gescoord door Jaap v.d. Hoek (4), Petra Jansen en Rob de Peuter (3), Sity Visser (2) en Wietze Hoekstra (1). Overige uitslagen: TZ 3 - KVO 2 6-11; Arena 3 - KVO 3 9-9; Viking 2 - KVO 4 10-5; KVO 5 - DOS 3 6-13; KVO Cl - Activita Cl 6-4; Atlantis Dl - KVO Dl 2- 2; Woudenberg E2 - KVO El 1-2. waren het met elkaar eens dat vooral de weekeinden het moeilijkste zijn. Kinderen of andere familieleden wo nen te ver weg of hebben andere be zigheden en derhalve geen tijd om de alleenstaande te bezoeken. Ook hebben alleenstaanden geleerd om alleen te zijn. Ze hebben geleerd zich bezig te houden met hobbies zoals puz zelen, naai- en borduurwerk. Ook het moeilijke administratieve werk dat na het overlijden van een partner op je af komt, werd door de senioren voor lichter Piet Pieren besproken. De da mes I.M. Lensink en M. Dusschooten die deze middag hadden georganiseerd, konden dan ook terugzien op een ge slaagde bijeenkomst. Op verzoek van de aanwezigen zal in mei een vervolg bijeenkomst worden gehouden. Ter nagedachtenis aan pastor Ypma werd binnen de RK Parochie een inza meling gehouden om een monument voor hem te realiseren. Dit is gelukt en het zal op zondag 16 april na de vie ring van 10.30 uur op het kerkhof wor den onthuld. Daarbij zal mogelijk de hoogbejaarde moeder van wijlen pas tor Ypma aanwezig zijn. AGAVS Dames: AGAVS 1-Almere Haven: 3-1; AGAVS 2-Wilhelmina 4 1-3; AGAVS 3- Wilhelmina 5 1-3; AGAVS 4-Switch 5 0-3. Heren: AGAVS 1-Almere Haven 3-1; AGAVS 2-Switch3 3-0; AGAVS 3-Surf 4 1-3. In de week van maandag 10 tot en met zaterdag 15 april wordt in Soesterberg het programmaboekje van het Oranje Comité huis-aan-huis bezorgd. Collectanten van het comité zullen de bewoners om een bijdrage dragen. Dit in het kader van de actie 'Geef ze de Vijf die het Oranje Comité dit jaar is gestart. Op de Christiaan Huygenslaan is ge reedschap uit een bestelbus van PTT Telecom gestolen. Dat gebeurde woensdag rond het middaguur. De dief forceerde een deur van de bestelbus en nam vervolgens de spullen mee. De Stichting Vrienden van het Mililtaire Luchtvaart Museum houdt in samenwerking met het gelijknamige op zaterdag 8 en zondag 9 april van 11.00 tot 16.3' uur een Luchtvaart-Hobby- Beurs. Die wordt uiteraard gehouden in het museum aan de Kampweg. Er zijn nog meer stands en er is internationale deel name uit Engeland, Duitsland en Tsjechië. Buiten de vele verkoopstands zijn er veel promotiestands. In de an dere stands worden vele artikelen voor hobbyisten, verzamelaars, model bouwers en geïnteresseerden te koop en te ruil aangeboden zoals: boeken, tijdschriften, ansichtkaarten, curiosa, dia's, foto's, modellen, modelbouw dozen, decals, videobanden, gelegen heidsenveloppen, bijzondere vluchten, luchtpostzegels. De toegang is gratis. Als bewoner van de Apollowijk zou ik graag willen reageren op het stukje over de verkeersdrempels dat was afgedrukt in 'Op 't Hoogt'. Hoezo vragen 'de be woners' tot verandering van de verkeersdrempels in de Apollowijk? Ik heb niks gevraagd en mij is ook niks gevraagd over de drempels waar ik toch iedere dag overheen moet. Sterker nog, wij wonen bijna aan het begin van de wijk en moeten, als we naar de snel weg toe willen of daar vandaan terug rijden, over alle drempels heen. Daar komt bij dat wij een lekker spor tief afgeveerde auto bezitten, dus hob belen we tweemaal beter. En toch is ons niks gevraagd. Want als ons iets ge vraagd was hadden we gezegd, lekker laten liggen die drempels, niks vervan gen. Zolang men tussen de drempels toch nog even flink gas geeft en zo lang er zelfs wordt ingehaald en zolang er harder wordt gereden dan de maxi male 30 km/u, zijn we nog helemaal niet toe aan drempels waar we wat ge makkelijker over heen kunnen racen. Nee, beste medebewoner, als u iets wilt veranderen in de wijk waarin u woont, wat ons allemaal aangaat, houdt dan eerst een enquête onder de bewoners, zodat ik niet in de krant hoef te lezen dat we iets gevraagd hebben terwijl we van niets weten. In ieder geval sluiten wij ons aan bij het besluit van de gemeente, voorlo pig helemaal niks vervangen en eerst maar eens rustig door een woonwijk leren rijden. P. Brouwer, Woensdag 5 april: 20.00 lezing hypnose, Dorpshuis Vrijdag 7 april: 18-21 Chemokar, Buys Ballotlaan 20.00 Bingo, Hoeksteen Zaterdag 8 april: 08.30 Comp. tennis LTV, Sportpark 12.00 kinderkledingbeurs, Dorpshuis 13.15 Dames I AGAVS, Banninghal 13.30 palmpaas-optocht, geref. kerk 14.45 Heren I AGAVS, Banninghal Zondag 9 april: 10.00 Comp. tennis LTV, Sportpark •Dinsdag 11 april: 19.30 volleybaltoernooi, Banninghal Woensdag 12 april: 13.30 Comp. junioren LTV, Sportpark Opgaven voor de agenda: tel. 51252

Soester Courant | 1995 | | pagina 17