[aas verrast over ontbinding contract s.v. VVZ'. -TOV 6. Belangen in topper wegen zwaar 149\ 100 EIS fog sprankje hoop na zege VVZ'49 Firtina'93 maakt verwachtingen waar Heren MHC Soest laten kansen onbenut 1.981 1.98 Dames The Red Stars laten Utrechtse koploper zweten f-ainer van SEC: "Enkele maanden geleden was alles nog koek-en-ei" VOETBAL zondag ',st en Hilversum nemen geen risico's: 0-0 AAR! etjes. VOETBAL zondag deelname na-competitie afhankelijk van andere ploegen VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag Van den Berg een echte goaltjesdief ZAALVOETBAL DVS ontmoet titelverdediger in halve finale Gerda van der Veen 2e in wegwedstrijd Dakwerken A.s. zaterdag aan de Eemweg, laatste thuiswedstrijd: Verrassende degradatie uit hoofdklasse van DVS/Lazy Louis ZAALVOETBAL Damesteam bezwijkt in laatste kwartier tegen lijstaanvoerder HOCKEY BASKETBAL ENSDAG 5 APRIL 1995 SOESTER COURANT PAGINA 19 ^■ainer Ruud Maas van SEC-zondag zegt zeer verrast te zijn over het 'l dat zijn onlangs verlengde contract aan het einde van dit seizoen Jar® ontbonden. Over de financiële afwikkeling zijn beide partijen het fns geworden, laat de Leusder voetbaltrainer weten. "Dat hebben ze :tjes afgehandeld," aldus Maas. Zoals deze krant vorige week al "leidde, wordt Henk van Asch uit Soest de nieuwe trainer van SEC-zon- t»g- Mgens Maas is het bestuur van de club yzwjcht voor de klaagzang van drie vier spelers die ontevreden zijn over Kf'Dat is niet sterk. Als bestuur in eerste instantie achter je trai- ian, anders kun je niet werken." legrijpt niet dat het bestuur van eens tot andere gedachten is ge- Enkele maanden geleden was :oek-en-ei. Ik zat zelf nog te twij- of ik door zou gaan, maar het r zei dat het hoopte dat ik zou Toen zijn we rond gekomen." t bestuur 180 graden is omge- is voor Maas geen reden voor tijdig op te stappen. Dat ligt niet in de aard van de oefenmeester die in zijn 23-jarige carrière nooit eerder de laan werd uitgestuurd. "Je moet zo'n mede deling natuurlijk even wegslikken, maar je doet er verder toch niets aan. Het bestuur bepaalt wat er gebeurt. Toch maak ik het netjes af, dat hoort zo. Ik blijf geconcentreerd de compe titie afwerken." De 56-jarige Maas zegt nog geen plan nen te hebben voor volgend seizoen. "Ik ga niet op zoek naar een nieuwe club. Ik ga gewoon hier een daar kij ken en zie wel wat er op me afkomt." Geheimzinnig Hoewel het bestuur van SEC over de opvolging van Maas reeds vorige week rond was met Henk van Asch, blijft het geheimzinnig doen. Krijger ontkende vorige week dinsdag dat Maas moest vertrekken. Nog dezelfde avond werd de trainer op de hoogte gesteld van het besluit van het bestuur. Tegenover een regionaal dagblad beweerde Krijger dat dat inderhaast was besloten, omdat het feit dat enkele spelers niet verder wil den met Maas, dreigde uit te lekken naar een andere krant (Lees: de Soes- ter Courant). De spelersgroep werd donderdagavond ingelicht over het ver trek van Maas. Bij die gelegenheid werd niet verteld wie de nieuwe trai ner wordt. Gelijkspel SEC behaalde zondag overigens een gelijkspel tegen HMS. In de uit wedstrijd werd niet gescoord. Een doel punt van Marco Martens werd wegens buitenspel afgekeurd en HMS raakte één keer de paal van SEC. De Utrech ters liepen vijf gele kaarten en één rode prent op. De scheidsrechter deelde geen kaarten uit aan SEC dat Ronald de Rooij miste in verband met een schor sing en Peter de Jong tijdens de war- ming-up zag uitvallen met een blessure. Daardoor maakten twee A-junioren hun debuut in de hoofdmacht. Jeroen Dorrestein speelde als laatste man en Cees Dorrestein stond in de spits op gesteld. or- :Is, iet iet publiek na de topper in 2B in Hilversum en Soest teleur- ild afdroop, had alles te maken j de belangen die er voor beide •gen op het spel stonden. De elftallen waren dan ook wel ;den met het bloedeloze resul- van 0-0. lersum toonde zich allerminst een loper met zelfvertrouwen en nam de minste risico's. Soest was, met ie na rust, vaker in balbezit, maar ilde ook met de handrem er op. De :nsie van Hilversum stak bovendien lanig solide in elkaar dat er geen irkomen aan was. Strijd, spanning, ;et, tranen, maar vooral ook doel- iten waren de ingrédiënten die ont- :en in het hoofdgerecht. was het allemaal anders gelo- als Gerrit de Roest na een misser Bart Aarts de bal in de negende luut gewoon in het verlaten doel van :st had getikt. Maar omdat het 0-0 en niemand het initiatief durfde Inemen, was al gauw duidelijk dat ide partijen het zo wel goed vonden, lek Schinkel verontschuldigde zich :t de opmerking dat hij zijn ploeg niet veld had ingestuurd om het op een [lijkspel te laten aankomen en weet tegenvallende spel aan de grasmat, larop sommige spelers last van hoog- 'rees zouden kunnen krijgen en de ■Mitiwi wind die elke pass over lange afstand beïnvloedde. Dat laatste gebeurde re gelmatig omdat de spelers van beide teams elkaar geen ruimte gaven om op te bouwen. Schinkel was echter bovenal blij met het punt. Hij had zijn selectie voorge houden dat Soest uit de laatste vier duels vier punten moet halen om deel name aan de na-competitie veilig te stellen. Of dat via een periode kampioenschap wordt afgedwongen of dank zij de derde plaats in de eind rangschikking maakt hem niet zoveel uit. Drie punten uit de drie resterende wedstrijden moeten voldoende zijn, meent de Diemenaar. Zwaar programma Het programma van Soest is echter zwaar met uitwedstrijden tegen Quick en ZPC en het sleutelduel met Xanthos als afsluiting op de Bosstraat-Oost. Peter van den Berg, Maurice d'Aquino en Ferenc Kleinegris waren zondag nog Foto: Herman van Dam. Het enige echte gevaarlijke moment voor het doel van Hilversum: Ferenc Kleinegris schiet de bal rakelings voor langs. niet geschorst, maar moeten komend weekeinde wel vanaf de kant toekijken. Hetzelfde geldt hoogstwaarschijnlijk voor aanvoerder Martijn Stalenhoef. De steunpilaar kreeg al na acht minu ten geel (zijn vierde, goed voor één duel) voor een overtreding. Het was het dieptepunt voor Soest in de wedstrijd die geen hoogtepunten kende. Of het moet de voorzet zijn geweest van Kleinegris. De bal werd door de wind meegenomen en richting boven hoek geloodst. Daniël Hilhorst voor kwam dat zijn voormalige clubgenoten op voorsprong kwamen. Na rust claimde Soest tweemaal tever geefs een strafschop. Maar het toeken nen van een penalty was terechter ge weest aan het einde van de wedstrijd, toen Michel Everts even Peter van der Netten was kwijtgeraakt. Met een duw bracht hij de spits uit balans, waarna Gerard van de Bedum de bal kon op rapen. "Ik denk dat de scheidsrechter vlug een rekensommetje heeft ge maakt, omdat hij ons bij twee halve overtredingen geen strafschop had ge geven. En dus gaf hij Hilversum er ook geen één. Deze 0-0 is volgens de ver houdingen. Hilversum haalde ook niet alles uit de kast," aldus Schinkel die hoopt dat Jeroen van Veenendaal (geblesseerd) en Luits Houkes (ziek) komende zondag weer beschikbaar zijn. >o«o#q OEST o«o« het laatste uitduel tegen het lilversumse Altius heeft WZ'49 punten mee naar huis kunnen hemen. Het enige negatieve wat over dit duel geschreven kan wor- Iden, is dat WZ'49 verzuimde met E grote cijfers te winnen. Praktisch I de gehele wedstrijd speelde zich af t op de helft van Altius, maar pas in I de tweede helft werd het 1-2. I Het enige gevaar wat Altius zaterdag I kon uitrichten speelde zich vroeg in de wedstrijd af. Een op het oog ongevaar lijke vrije schop van circa dertig meter I vloog buiten bereik van keeper Mare Brouwer in de bovenhoek. Na deze goal was het echter gedaan met Altius. VVZ'49 omsingelde het doel en legde de degradant zijn wil op. Het kat- en-muis spel duurde tot tien minuten voor rust. Een voorzet van Gerard Becker werd door de ijverige Joep Akkerman met een halve volley ver lengd en de bal viel achter de keeper neer. Na rust ging VVZ'49 door op de in de eerste helft ingeslagen weg. Altius werd vroegtijdig vastgezet en VVZ'49 had geen kind aan de Hilversummers. De gehele tweede helft heeft Mare Brou wer twee keer balbezit gehad, hetgeen het veldoverwicht van VVZ'49 wel erg duidelijk maakte. De winnende goal kwam halverwege de tweede helft op naam van Cees Jan de Vries. De ge heel herstelde Willem de Vries stuurde op rechts Gerard Becker weg, die op zijn beurt een voorzet losliet die door Cees Jan de Vries bij de tweede paal werd ingekopt. In het vervolg van de wedstrijd benutte VVZ'49 de kansen niet. De winst kwam niet meer in ge vaar. Voor VVZ'49, dat zaterdag in zijn laat ste duel van dit seizoen TOV ontvangt, kan er nog een periodetitel in zitten. Het kwartje moet dan echter wel op diverse velden goed vallen. De kansen hierop zijn wel klein, maar de Soesters blijven hopen. Nog steeds is Peter van den Berg een echte goaltjesdief die op slinkse wijze toeslaat. Hij probeerde het, maar scheidsrechter J.E. Blom be trapte hem op heterdaad. Doelman Daniël Hilhorst van Hil versum had de bal opgeraapt voor dat Van den Berg gevaarlijk kon worden, maande zijn ploeggenoten naar voren en was op weg om de bal uit te trappen. Met een snelle beweging tikte de spits van Soest de bal uit de handen van Hilhorst om hem vervolgens met de buitenkant van de rechter wreef in het doel te schieten. Gelukkig voor Van den Berg zag de oplettende Blom de humor er kennelijk wel van in. Hij hield zijn kaarten op zak. Om de bekerfinale te bereiken, zal DVS/Lazy Louis in de halve eind strijd dienen af te rekenen met titel verdediger Wings. Het duel staat gepland voor woens dag 26 april in sporthal De Lunet in Naarden. De aanvang is 20.00 uur. De andere halve finale, tussen Abma en Sint Boys, wordt twee dagen eer der in sporthal De Bun in Huizen gespeeld. De winnaars van beide wedstrijden kunnen nog dezelfde week aan de bak voor de finale. Die vindt plaats op vrijdag 28 april en begint om 20.00 uur. De wedstrijdleider van rayon 't Gooi heeft voorlopig sport hal De Lunet als lokatie aangewe zen. Het is mogelijk dat de wedstrijd wordt verplaatst naar de Hilver- sumse sporthal Kerkelanden. In een wegwedstrijd over 20 kilo meter is Gerda van der Veen ver rassend als tweede geëindigd. Zon der hoge verwachtingen was de triatlete van Triathlonvereniging De Schieter van start gegaan in de eerste voorjaarswedstrijd van dit seizoen. Voor de gelijktijdig gehouden wedstrijd over 10 kilometer waren ook twee Schieter-heren meegereisd, van wie Geertjan Westra een tijd van 41.32 boekte en nieuwkomer Hendrik Jan de Boer goed was voor 42.17. Installatiebedrijf j. comelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Aanvang 14.30 uur. Vanaf 15.15 uur muziek m.m.v. dj. HENK SCHOUTEN Voor bezoekers een stuk vlaai aangeboden door SUPER VLAAI Wij danken de selectiesponsors: Bosman loodgieters - Multi Load United Aannemersbedrijf H. van Asch - Procar Van Hengstum Apparatenbouw b.v. - Korlaar recycling Linden Bedrijfskleding - Harrie Toonen Assurantiën 'u u i i i LU jjj jyjjjjjjjjJj'j.LiL Twee dagen nadat Abma de beker- dromen van Firtina'93 tijdens de strafschoppenserie aan flarden schoot, heeft de Soester zaal voetbalclub zich verzekerd van een plaats in de hoofdklasse van rayon 't Gooi. De Thrkse Soesters behaal den het kampioenschap in een matige wedstrijd tegen Madjoe. Het duel in Aqua Indoor werd met 5-4 gewonnen door doelpunten van Mustafa Aksit, Zeki Kurt (beiden twee) en Özcan Satikboga. Firtina'93 moest tweemaal een achterstand wegwerken. Een groot aantal kansen werd gemist, onder meer doordat de doelman van Madjoe de bal met zijn handen, voeten en hoofd tegen hield. Firtina'93 werd bijna twee jaar geleden opgericht. Geheel volgens de verwach ting stootte de club zonder haperingen door van de tweede klasse naar de hoofdklasse. Met het oog op die hoofd klasse stelt Firtina'93 pogingen in het werk zich te versterken. De ploeg leiding heeft contact met verdediger De Bree en Alex Poortman. Het tweetal speelt op het veld bij derde klasser Baarn. In de zaal komt Poortman mo menteel uit voor TOV. Het is nog niet zeker dat de Baarnaars volgend seizoen bij Firtina'93 spelen. Wellicht zullen ze eerst enkele oefenduels met de Soester club afwerken. DVS/Lazy Louis Volgend seizoen zal er geen derby ko men tussen Firtina'93 en DVS/Lazy Louis. De laatste club degradeerde ver rassend uit de hoofdklasse. De Soesters eindigden met een gemiddelde van één punt per wedstrijd de competitie met slechts vier punten achterstand op de kampioen. Vier weken geleden was DVS/Lazy Louis nog titelkandidaat, maar de ploeg vloog er (op doelsaldo) toch uit. Het is de eerste degradatie in het dertien-jarig bestaan van de club. De klap kwam hard aan. Speler René Ribberink: "De manier waarop we de graderen is natuurlijk zuur." Burger handhaafde zich dank zij een sterke eindsprint, waarbij twaalf pun ten uit de laatste zeven duels werden gehaald. Het schijnt evenwel zo te zijn dat Burger wordt opgeheven. In dat geval zou de deur van de hoofdklasse voor DVS/Lazy Louis op een kier blij ven staan. Wie de eventuele open plaats mag innemen, is niet bekend. Bij DVS/ Lazy Louis houden ze in elk geval ner gens rekening mee. De ploeg verloor vorige week woens dag met 3-2 van Tafelberg, nadat Arnold Broertjes in de slotfase een strafschop miste en het vijftal van Henk van Asch er niet in slaagde in de laat ste twee minuten tegen drie tegenstan ders te scoren. Maandag werd welis waar met 6-5 van Sint Boys gewonnen dank zij een doelpunt in de laatste se conde, maar de concurrenten Burger en Interhesp zegevierden eveneens. Het team van Firtina'93 dat voor de tweede keer sinds het het twee-jarig bestaan kampioen werd en naar de hoofdklasse promoveert. Foto: Goos van der Wilt Evenals Firtina'93 moet DVS/Lazy Louis overigens de markt op. Ronald de Rooij, Luits Houkes en Eddy Brink man stoppen om uiteenlopende rede nen. Coach Henk van Asch zet een punt achter de samenwerking, omdat hij trai ner wordt van SEC-zondag. SEC Ook SEC zit in de zorgen. In Eemnes werd maandag met 11-4 verloren van de gelijknamige club. Nico van Del den had slechts drie spelers uit zijn ei gen team tot zijn beschikking en deed daarom een beroep op doelman Ben Rademaker, Remi van der Pol en San- der van der Heijden. Na rust kon SEC het tempo niet meer bijbenen. Via 2-2 werd het 11-4. De wedstrijd RKZ-Hees werd uitge steld, omdat de Soesters geen team op de been konden brengen. Titelstrijd Het Soester zaalkampioenschap staat op zaterdag 20 mei op de rol. In Beukendal komen zowel de eerste als de tweede teams van de vier verenigin gen in actie. De titelstrijd wordt afge werkt in een halve competitie en be gint om 13.30 uur. Voor de eerste elftallen van MHC Soest stonden zondag zware wed strijden op het programma. De heren moesten het opnemen tegen 't Spanderbosch maar pakten tot grote verbazing van de tegenstan der slechts één punt. De dames speelden een fraaie wedstrijd tegen koploper Qui Vive. In het laatste kwartier kwam Soest tekort om het verdiende competitiepunt te be machtigen. Het blijft spannend in de onderste re gionen van de eerste klasse, zowel bij de heren als bij de dames. De heren weten ook hoe het is om in de geva renzone van de competitie te verkeren. Tegen 't Spanderbosch domineerde de ploeg van coach Henk Hugen met name in de eerste helft. Soest profiteerde ech ter niet van de blunderende Hilversumse verdediging. In de tweede helft bleek een kans van 't Spanderbosch genoeg om de score te openen. Edwin Ros bracht de stand in evenwicht, maar verzuimde een droomkans af te ronden. Zondag speelt Soest tegen Strawberries. "Winst op Strewberries betekent dat we definitief van de onderste plekken afscheid heb ben genomen", aldus trainer Hugen. Dames De dames van Soest die met de week beter spel aan het publiek voorschotelen, waren tegen koploper Qui Vive absoluut niet kansloos. Bo vendien stond de Soester ploeg al be kend als 'reuzendoder' in de competi tie. Voordaan ondervond dat net voor het ingaan van de winterstop. In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Qui Vive speelde be houden en opende uit één van de coun ters de score. De Soester dames trok ken de stand via een strafcorner gelijk. Na de thee had Qui Vive het betere van het spel. De druk van de Uithoornse ploeg werd opgevoerd, waardoor Soest in het laatste kwartier met de rug tegen de muur kwam te staan. Na vooral slor digheden in de verdediging pakte Qui Vive beide wedstrijdpunten: 1-3. De wedstrijd tegen koploper Prisma College 3 duurde ongeveer zes minuten te lang voor de dames van The Red Stars. Tot en met de 34ste minuut leidden de basket- balsters verrassend in de thuis wedstrijd, maar via 39-36 werd het uiteindelijk 42-48. De Utrechtse opponent, die wordt gecoached door voormalig Red Stars speelster Gaby Kooter, was een week eerder al kampioen geworden. De ploeg verloor tot dusver slechts één keer. Een tweede nederlaag hing lang in de lucht. Red Stars dat een knappe prestatie neer zette, opende geweldig via de break en kwam met 7-2, 13-6 en 19-13 voor. Toen Prisma College de man-to-man verdediging over boord gooide en een floating-zone uit de kast haalde, wer den de problemen van Red Stars bloot gelegd. Het werd 20-20 en halverwege stond Prisma College voor de eerste keer op voorsprong: 24-25. De vrees dat Red Stars vervolgens zou worden overlopen, bleek ongegrond. Met name Yvonne Hurenkamp, Sandra Verkoyen en Leontine Jansen zorgden ervoor dat de Utrechters moesten zwe ten. De gasten hielpen een handje door achterin wederom de persoonlijke duels op te zoeken, maar kwamen daar ditmaal vlotter op terug. Op 39-35 had Red Stars nog steeds de beste papieren in handen. De ploeg had de pech dat in die fase twee lay-ups werden gemist en Prisma College via een driepunter op gelijke hoogte kwam. Nog twee afstandsschoten deden het tij keren, waarna Red Stars de vin dingrijkheid ontbeerde en kracht te kort kwam om in de slotminuten het duel in zijn voordeel te beslissen: 42-48. HET ADREB VOOH UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b» 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155-25997

Soester Courant | 1995 | | pagina 19