Huis verkopen... wij taxeren gratis. an Kreukelen Vast-goed U vindt bij ons een prima ingespeeld assurantie-team Rabobank Soest/Baarn Familiecircus Aladdin komt naar Soest Kinderparadijs begroet Henny Huisman Een onbezorgde Pasen? Anita Verkerk-van Zalk schreef haar tweede 'Soester roman' 1HAHDB. WANDEL I Provincie Utrecht looft weer milieuprijs uit 'Happy-Rent' blijkt groot succes WOENSDAG 12 APRIL 1995 SOESTER COURANT PAGINA 11 Vrijdag 14 t/m woensdag 19 april op de Eng J Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Ook voorstelling van Hakim op groot bevrijdingsfeest op 5 mei De Soester Duinen Koopavond op donderdag 13 april De Narre Knollen bedanken hun sponsors Eerste exemplaar voor Leni Saris Derde trekking Paasspaaractie in Overhees o /<ar carte Voordelig huren bij Nefkens Soest HENRI NEFKENS SOEST BV ■MM Het gezelligste circus van Neder land, circus Aladdin, zal van vrij dag 14 tot en met woensdag 19 april voorstellingen geven in Soest, op het evenemententerrein de Engh. Ook in 1995 trekt het gezellige fami lie-circus Aladdin met een geheel nieuw programma door een drietal provincies van Nederland. Artiesten uit Frankrijk, Italië, België en natuurlijk ook uit Nederland, zul len al of niet gezamenlijk met hun die ren zorgen voor een twee uur durende, kleurrijke circus-show in de Aladdin- piste. Naast de eigen huisdieren van circus Aladdin, zoals kamelen, lama's, moufflons en pony's is er de prachtige duiven-revue van madamoiselle Lilian uit Frankrijk, een kleindie- rencombinatie met ezeldressuur van Rafaela uit België en niet te vergeten clown Frankly met zijn vrolijke ganzenparade. Ben en Wim Berdini presenteren af wisselend het nieuwe programma, dat uitblinkt door een hoog tempo. Het rola-nummer van de Francesco's, het luchtnummer van Duo Micheletty, de razendsnelle illusies van de Berdini's en de draaiende bordjes van Franky en Helena, zij zorgen voor een zeer af wisselende circusshow. Uit Parijs komt de clochard Roger, die op een wel zeer klein fietsje weet rond te rijden; Cendrine is een plaatje aan het verticale koord, Courantbella zal een aantal heren uit het publiek halen om te assisteren bij zijn 'stroom- staaltjes'. Hoogtepunt in deze Aladdin-show is ongetwijfeld de fraaie lucht- acrobatiek aan de roterende trapeze van Laury Ohniguian; de doldwaze clowns Bennie, Freddy Compagnie zullen een aanval doen op de lach spieren en de bezoekers verwennen met hun muzikale acts. Een feestelijke finale in Zuid- amerikaanse sfeer is het einde van een echte circusvoorstelling en bij het af scheid zal men zeggen: Ook een vol gende keer met het hele gezin naar Circus Aladdin! Entree prijzen voor groot en klein: loge-stoel f 15,-; front-tribune f 12,50; zij-tribune f 10,-; kleine tribune f7,50; programma-boekje f 2,50. Aanvang van de voorstellingen is op 14 april om 19.00 uur en op de overige dagen om 15.00 uur. De circuskassa is op speeldagen open van 11.00 tot 13.00 uur en 60 minuten voor het be gin van de voorstellingen. Henny Huisman is dé publieks trekker van het bevrijdingsfeest dat vrijdag 5 mei op kinder paradijs De Vrije Teugel wordt ge houden. Hij presenteert de mini- playbackshow, waaraan zestien finalisten deelnemen. In de afgelopen weken is al stevig ge oefend door de Soester jeugd. Na de voorronde worden binnenkort de beste talenten geselecteerd. Zij wor den over ruim drie weken door Henny Huisman geïntroduceerd en aange kondigd. De mini-placybackshow be staat uit twee sessies van drie kwartier, die beginnen om 13.00 en 15.45 uur. De Vrije Teugel heeft nog veel meer op het programma staan. Om 10.30 uur verzorgt het Hilversumse Drum Bugle Corps Beatrix een muzikale rondgang door Overhees. Iedereen kan zich aansluiten bij de stoet die om 11.00 uur bij het hek van het kinder paradijs stopt. Op dat moment begint het officiële programma. De toegang bedraagt 7,50 gulden. Al leen kinderen tot en met twee jaar en 65-plussers kunnen het terrein betre den zonder te betalen. Alle activiteiten en voorstellingen zijn verder gratis. Met het hele gezin genieten van een knapperig verse brunch, met daarbij allerlei heerlijkheden waar de pasen om bekend staat en natuurlijk eieren zoeken voor de jeugd. Beide dagen vanaf 12.00 uur, p.p. f 27,50. 's Avonds serveren wij een paas-4-gangen keuze menu om 18.00 uur, p.p. f 37,50. Ook serveren wij in onze spe ciale gourmet/steengrill-ruim te een paasgourmet menu. Aanvang 18.00 uur, p.p. f 32,50. Bel en reserveer: 02155 -1 27 39 restaurants PARTY- EN VERGADERCENTRUM SOESTERBERGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Tussen 11.00 en 17.00 uur geven veer tig kinderen van het kindercircus theater Elleboog uit Amsterdam door lopende voorstellingen. In verschil lende tenten worden uitvoeringen van zelfbedachte kermisprogramma's ge bracht. Om 11.30 uur geeft Beatrix een con cert op het terrein en om 13.00 uur komt Henny Huisman voor de eerste keer het podium op. Op verzoek Op veler verzoek komt dit jaar ook Hakim weer naar De Vrije Teugel. Hij gaf twee jaar geleden een voorstelling die aansloeg. Hakim geniet in eerste instantie bekendheid door zijn rol in Sesamstraat, maar is inmiddels ook een veel gevraagd artiest. Op 5 mei brengt hij zijn nieuwe voorstelling 'Ali Baba en een stuk of veertig rovers' op de planken. Die begint om 14.15 uur. Om 15.45 uur treedt Henny Huisman weer uit de betrekkelijke anonimiteit. Een uur later reikt burgemeester Hans de Widt de prijzen uit aan de drie beste deelnemers van de mini-playback- show. Op het terrein van het kinderparadijs kan verder tussen 11.00 en 17.00 uur worden meegedaan aan veertig ver schillende activiteiten. Zo staan er een surfsimulator, een groot kikkerlucht- - kussen en een klauterbaan. Andere voorbeelden zijn de armworsteltafel en de stormbaan. Voor kinderen tot en met zes jaar is een speelweide inge richt met kleinere activiteiten. De provincie Utrecht looft ook in 1995 weer een Milieuprijs uit. De prijs is bestemd voor een Utrechts iand- of tuinbouwbedrijf dat zich dit jaar bijzonder onderscheidt op het gebied van de milieuzorg. De prijs bestaat uit een oorkonde en 10.000 gulden. De winnaar moet het geld besteden aan nieuwe mi lieu-investeringen. De uitreiking vindt plaats op 6 juni, Wereldmilieudag. Vorig jaar loofde de provincie voor de eerste keer een Milieuprijs uit die toen bestemd was voor het midden- en kleinbedrijf Dit jaar is de land- en tuinbouw aan de beurt. De Provincie Utrecht looft jaar lijks een Milieuprijs uit om milieuzorg te stimuleren. Om in aanmerking te komen voor de Milieuprijs moet een bedrijf: origineel en innovatief zijn op het gebied van milieuzorg; stimulerend zijn voor andere bedrijfsgenoten; representatief genoeg zijn om ande ren tot voorbeeld te dienen; "f een gezonde bedrijfsstructuur heb ben (dus een reëel uitzicht op een bedrijfseconomisch duurzame ont wikkeling); beschikken over een deugdelijke milieuvergunning; geen aanleiding geven tot milieu klachten. Een bedrijf kan zichzelf aanmelden om in aanmerking te komen voor de Milieuprijs 1995. Ook anderen kun nen een land- of tuinbouwbedrijf naar voren schuiven. Aanmelden is heel eenvoudig. Het is voldoende om de naam en het adres van het kandidaat- bedrijf te vermeldën met daarbij de motivering waarom het voor de prijs in aanmerking komt. Aanmelden is mogelijk tot 5 mei bij de Platform- groep Milieuprijs, p/a Provincie Utrecht (kamer A4.25), postbus 80300, 3508 TH Utrecht. De Plat- formgroep nomineert vervolgens kan didaten, een deskundige jury beveelt de winnaar aan, waarna Gedeputeerde Staten de prijs toekennen. Inlichtingen: W. Leemans, Provincie Utrecht, tel. 030 - 58 36 42. De wekelijkse koopavond op vrij dag wordt deze week een dag naar voren geschoven in verband met Goede Vrijdag. De winkels in Soest zijn daarom morgen (donderdag 13 april) van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Op vrijdag 14 april is er geen koopa vond. advertentie Nog maar koud zijn de tonen van de laatste carnavalskraker verstomd of het bestuur van de Soester Carnavals vereniging 'De Narre Knollen' wil de sponsors van het Kinder- en Senioren bal oprecht en hartelijk danken voor de steun in geld en goederen die zij ook dit seizoen mochten ontvangen. Dank zij hun steun is het Kinder- en Seniorenbal wederom uitgegroeid tot een succes. Het bestuur spreekt de hoop uit voor het komend seizoen weer op hun steun te mogen rekenen. De sponsors waren: Anton Snijders; Automobielbedrijf Kees Hilhorst; Bakkerij Do Schat; Banketbakkerij Wim Rademaker; Banketbakkerij Dogterom; Binnen en Buiten ETB; Buxdorff Bloemen en Planten; Brood en banketbakkerij -Hans Boumans; Drankenhandel Willem Brouwer; Elektrotechniek Frans Bosman; Fa. Bolderheij; Fridam, Zoetwaren; Gebr. Beijer; Containerverhuur; Gemar Soest; Groente en Fruit J. van Dasselaar; Heros Mode attelier; Hoka Snacks; ING-Bank; Installatiebureau K. Jensma; Karwei Soest; Klomp Taxi BV; Loodgietersbedrijf E.G. Kerkhof B.V.; Motshagen BV Glas en Verf handel; Neo Print; Partycentrum Bos en Duin; Procar auto-onderhoudsmid delen; Restaurant 'De Spitsheuvel'; Slagerij van Asch; Smit Dorlas Kof fie; Sportzaak Nic van Dam; Taxi Tak; TBS-Soest; Vishandel 't Hoekje; Was- iel Steitner Woninginrichting. Uw onafhankelijk assurantie-adviseur voor: Pensioenen Schadeverzekeringen Ziektekostenverzekeringen Levensverzekeringen Onze adviseurs zijn 7 dagen per week bereikbaar! Speciale tarieven voor agrariërs, midden- en kleinbedrijf en particulieren! Ook 's avonds is ons assurantie-team, op afspraak, voor u beschikbaar. Voor afspraken 02155-96362/96369. Komende zaterdag - 1' april - is Soest opnieuw het decor van een opmerkelijke literaire activiteit. Romanschrijfster Anita Verkerk- Van Zalk presenteert dan haar tweede "Soester" roman en over handigt daarvan het eerste exem plaar aan haar beroemde collega Leni Saris. Ook aanwezig is de be kende katten-tekenares Francien van Westering, die het fraaie om slag maakte. De doopplechtigheid - want zo kun je het wel noemen - vindt plaats bij de Bruna-boekwinkel aan de Van Weede- straat 9, om 11.00 uur 's morgens. Vanaf dat moment is het nieuwe boek van Anita Verkerk: "Verborgen schan de?", volop te koop. De bezoekers kunnen hun aanschaf indien gewenst door de schrijfster laten signeren. Dat het Leni Saris - een van Neder lands top-auteurs - is die een actieve rol speelt bij de presentatie van het nieuwe boek van haar aanstormende vakgenote Anita Verkerk, is te verkla ren uit de enorme bewondering die Anita voor haar oeuvre koestert. Leni Saris is dan ook geen "kleintje": ze heeft inmiddels meer dan honderd romans op haar naam staan en de totaaloplage moet onlangs de 8 mil joen hebben overschreden. Ro mantiek en spanning, rondom die ele menten is het werk van Leni Saris op gebouwd. Niet oubollig Hoewel Nederlandse familieromans algauw een reputatie van oubolligheid hebben - vaak niet ten onrechte - geldt dat zeker niet voor het werk van Leni Saris. Ze is een schrijfster die in alle opzichten met haar tijd is meegegaan en die er niet voor terugschrikt "eigen tijdse" problemen in haar boeken aan de orde te stellen, al hebben sommige lezers - onder wie ook heel wat man nen, al willen die dat niet altijd snel toegeven - daar wel eens wat moeite mee. "Het leven is nu eenmaal niet zo romantisch," is dan haar commentaar. Anita Verkerk lijkt in dat opzicht wel op haar grote voorbeeld maar is on tegenzeggelijk nóg meer een "kind van haar tijd". Dat werd al bewezen met haar debuut "Als een zandkorrel in de wind", dat vorig jaar verscheen en waarin o.m. de problematiek v^n de illegale buitenlander werd aange- Leni Saris. Anita Verkerk. De derde trekking van de Paasspaaractie van Winkeliers Ver eniging Overhees heeft tien win naars opgeleverd. Zij krijgen een bon ter waarde van vijftig gulden, die ze kunnen besteden bij één van de middenstanders in het winkel centrum aan de Tamboerrijn. De winnaars zijn: Geurtsen, Krom- meweg 7a; L. Vermanen, Gems hoorn 41; F.F. Raai, Klarinet 177; A. van Fulpen, Turfstreek 106; Koot, Turfstreek 125; R. van 't Net, Cimbaal 24; G.M. Boere, Vale riaanstraat 157; W. Houtgast, Den Blieklaan 85; MJ. Keijzer, St. Willibrordusstraat 11; L. van Mun ster, Minstreelpad 46. Op zaterdag 22 april vindt de laat ste trekking plaats. Inzet is dan de hoofdprijs (waardebonnen van 250 gulden). De uitslag wordt op woensdag 26 april in de Soester Courant gepubliceerd. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155 18252 sneden. In haar nieuwe boek draait fret verhaal om de lotgevallen van een Soester bijstandsmoeder, die tegelijk met de mislukking van haar huwelijk ontdekt dat haar vader en moeder niet haar natuurlijke ouders zijn. 'Couleur locale' Wat de boeken van Anita Verkerk vooral voor het lezend publiek van Soest extra interessant maakt is de "couleur locale". Allerlei zeer herken bare Soester situaties en omstandighe den vormen het decor voor het verhaal en ook in de vaak ogenschijnlijk losjes genoteerde details blijkt dat Anita - ze woont in Overhees - zich met een op merkzaam oog door haar woonplaats Soest begeeft. Het wemelt dan ook van de verwijzingen naar echte plaat selijke situaties. De hoofdpersoon woont bijvoorbeeld aan de Haverweerd (op een "onmoge lijk" huisnummer, om al te voorde- handliggende bij-effecten te voorko men) en bevalt van haar dochter in Molendael. Het boek opent én sluit trouwens met een scène tijdens de Kerstmarkt in de Kerkebuurt. De be schreven scènes met een ambtenaar van de Soester sociale dienst zijn ove rigens - naar men mag hopen - geheel aan de fantasie van de auteur ontspro ten, want het is op z'n zachtst gezegd een hele enge man, die het nota bene later in het boek nog tot wethouder blijkt te hebben gebracht en o.a. door een ingezonden brief in de Soester Courant ten val komt. Daarbij komen tegelijk ook een aantal ingewikkelde familieverhoudingen aan het licht. On-eufemistisch Door deze verwikkelingen heeft de ro man ook iets van een detective-story, maar uiteraard vormen ook elementen als drama, intrige, hartstocht en de ware liefde - uiteraard - de ingrediën ten voor het vlot geschreven boek. In haar sfeerbeschrijvingen is Anita vrij scherp $n haar boek zal ook geen schoolvoorbeeld worden voor verhul lend taalgebruik, want haar stijl is di rect en on-eufemistisch. Dat bepaalt ook voor een belangrijk deel het zeer eigentijdse karakter van de roman. Met "Verborgen schande?" - het vraagteken hoort erbij - maakt Anita Verkerk-van Zalk uit Soest opnieuw duidelijk dat ze beschikt over een veelzijdig talent en goed ontwikkeld vakmanschap, die borg staan voor een hoog leesgenot. Het (gebonden) boek verschijnt bij uitgeverij Ilcq en is vanaf zaterdag in de boekhandel (e koop voor f 29,50. Vijf jaar geleden is het nu net dat een aantal Opel-dealers, verenigd in de organisatie 'Happy-Rent', hun nieuwe verhuur-systeem lan ceerden met de slagzin: Happy- Rent, voordelig Opel huren. Nefkens Soest, als altijd 'bruisend van energie', was daarbij van de partij. Happy-Rent richt zich op een puur dag-verhuur, zowel als op mini-lease (bijv. 1 of 2 maanden). De kracht van het nieuwe systeem zit in het woord 'voordelig'. Voor Opel-dealers werd de mogelijkheid geschapen de vaak ruimschoots voorhanden, jong inge ruilde auto's rendabel te maken. Aan VOORDELIG OPEL HUREN vanaf f 61 per dag 200 kilometer vrij ali risks verzekerd incl. BTW [ÖIB9 vOORDEUG uitenthuis Birkstraat 30. Soest Telefoon 02155-12364 de huurder kon daardoor een 'voorde lig huurcontract' worden aangeboden, voor een altijd jonge auto met weinig kilometers. Bovendien werd de huur der in de gelegenheid gesteld de auto na afloop van de huur tegen een vooraf vastgestelde prijs te kopen. In Soest werden door Nefkens in eer ste instantie drie auto's ingezet in de populaire klasse. Na vijf jaar lopen er nu maar liefst twaalf personenauto's in de verhuur, en dat met een bezettings percentage van ruim 75%! De vraag was zelfs zo groot dat op een gegeven moment vier splinternieuwe wagens werden ingezet. Huurders zijn vaak (jonge) gezinnen zonder auto die een dagje uit willen en dan bij Happy-Rent heel wat voordeli ger en comfortabeler uit zijn dan bij het openbaar vervoer, of we daar nu blij mee moeten zijn of niet. Ook ma ken veel ouderen, die zelf geen auto (meer) bezitten, gebruik van deze verhuurservice. En voor jonge stellen blijkt de Corsa erg aantrekkelijk te zijn. Ook de Astra Stationwagen is zeer in trek, speciaal voor de zomerva kantie. Klantenkaart Van de 185 Opel-dealers in Nederland nemen er nu zo'n 120 deel aan de Happy-Rent organisatie. Nefkens Soest blijft energiek voorop lopen bij het bedenken van meer nieuwe we gen. Receptionist Dick Lam is tevens verantwoordelijk voor het Happy- Rent gebeuren. "Wij willen ons in de toekomst ook meer gaan richten op de industrie en denken dan aan verhuur op kilometer-basis. Voor mensen die regelmatig huren hebben wij een vaste klantenkaart waarop voor iedere dag dat er een auto gehuurd is een stempel wordt gezet. Bij een volle kaart krijgt men dan 1 dag gratis een auto mee." KENNISMAKINGSCOUPON Ter introductie krijgt u bij inlevering van deze coupon onze informatiefolder en 10% korting op de le huurdag. Naam: Adres: Woonplaats: Happy Rent - Henri Nefkens Soest b.v.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11