Prestige in vorm en afkomst bTüaó Dansschi ISOESTERBERGÏ 5?5 1950 CAIMMJRA Vastenaktie 1995 voor de armen in Mandaue (Filippijnen) André Klaassen tekent Nederland Puntendeling LTV Soesterberg \J Groot feest veertig-jarige sportvereniging Laetitia Succes voor Rellum Dansers De prestigieuze nieuwe lijn van Omega. Uitgevoerd in edelstaal of 18 karaats goud. Topkwaliteit uurwerk: quartz, automatisch of handopwindbaar. Sublieme afwerking en modieus design verheffen de De Ville Prestige tot een horloge van absolute wereldklasse. De Ville Prestige is bij ons verkrijgbaar vanaf 1.950,-. Swiss made since 1848. Q OMEGA The sign of excellence A.M. Sassoon B.V. Van Weedestraat 145 3761 CD Soest Tel. 02155-20670 A.M. Sassoon B.V. Laanstraat 18 3743 BE Baarn Tel. 02154-15937 Paasstol met amandelspijs Advokaat-slagroom Paastaart MARMER EN GRANIET Fototoestel uit auto ontvreemd Fietser (18) licht gewond bij botsing BILJARTEN Finale Six-bal op donderdag 15 april Twee tuinstoelen op Hermes gestolen Bewoners geven Stadhouderslaan schoonmaakbeurt Bewoner ziet hielen inbreker Reünie Kennedy- (Bonifacius) mavo Expositie in kasteel Groeneveld Cd's en geld uit bedrijf gestolen Ons Kent Ons f[ In gesprek met een verzetsstrijder (3) Sterk Maarssenbroek kan niet winnen 1 TENNIS Bodem van Gem Veel podiumplaatsen in Landsmeer Vier gewond bij botsing ai en vrachtwag Om de twee Wi KORFBAL Titelkansen KVO van de baan na gelijkspel met DWS Uitslagen BADMINTON Ouders en kinderen spelen samen op toernooi van Badso Spelregels WOENSDAG 12 APRIL 1995 SOESTER COURANT PAGINA f Afgebeeld: De Ville Prestige Chronograaf. Vanaf 3.250,- Weekend-aanbieding: 500 gram van 6,95 voor van 22,50 voor Alles dagelijks vers uit eigen bakkerij. Birkstraat 93 - Soest - Tel. 12354 van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 13877 Koninginnelaan 5 - Soestdijk - Tel. 18904 Uw adres voor: NATUURSTEEN BV, v/h Dekker Natuursteen bv^ o.a. vloer- en wandtegels vensterbanken open-haardbekleding keukenbladen grafmonumenten Deskundige voorlichting, levering en plaatsing. UITGEBREIDE SHOWROOM Bergstraat 161, 3811 NH Amersfoort Tel. 033-614339 Fax; 033-638138 Geopend; dagelijks 08.30-17.00 uur, zaterdag 10.00-13.00 uur. Wie de Filippijnen vanuit het vlieg tuig in de zon ziet liggen met zijn talloze eilanden, bergen en bossen, de kristalheldere zee, zal denken dat het een paradijs op aarde is. Alle voorwaarden voor een goed leven lijken aanwezig. Het land is zeer vruchtbaar en een derde is geschikt voor de landbouw. Van de bevolking woont 65% op het platteland en probeert de kost te ver dienen in de landbouw. De meeste boeren pachten een stuk land van een landheer. Alle kosten voor het bewer ken van deze grond moeten ze zelf be talen, terwijl van de oogstopbrengst de helft tot tweederde aan de landheer afgestaan moet worden. Toch hebben de pachters het nog beter dan de landarbeiders, die voor hun Een fototoestel en een radio cassetterecorder zijn vrijdag uit de auto van een 29-jarige Soester gesto len. De auto stond geparkeerd op de Insingerstraat. SOESTER"CÖÜRAMT Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. werk afhankelijk zijn van het oogst- seizoen. Velen van hen zijn gedurende lange perioden werkeloos. Onder deze omstandigheden is het niet verwon derlijk dat veel plattelandbewoners naar de grote steden trekken, in de hoop op een beter bestaan. Velen gaan naar de stad Mandaue, een havenstad bij Cebu City. Jaarlijks neemt de be volking van deze stad toe met tien pro cent. De organisatie Free-up (Foundation for the Rehabilitation Empowerment and Emancipation of the Urban Poor) komt op voor de rechten van de arme bewoners van Mandaue en Cebu-city. Zij is sinds 1989 aktief en probeert mensen mondig te maken door middel van organisatie en training. De organi satie wil haar aktiviteiten uitbreiden en in 16 van Madaue's armste wijken de situatie van de bewoners verbete ren. De al bestaande bewonersorganisaties worden vaak gemanipuleerd door plaatselijke politici. Zij beloven veel, maar als ze eenmaal gekozen zijn blij ken beloftes loos en doen ze weinig tot niets aan de verbetering van de leef situatie. Het programma van Free-up is als volgt: oorzaken van problemen en mogelijke verbeteringen bespreken met de wijkbewoners en samen kijken welke overheidsinstellingen behulp zaam kunnen zijn bij het realiseren van een verbeteringsplan. Speciale cursussen worden gegeven aan de lei ders van de wijkgroepen in democra tisch leiding geven, groeps- begeleiding en spreken in het open baar. Ook op het gebied van sociaal- economische projekten worden trai ningen gegeven. In Soest worden in de Goede Week vastenzakjes opgehaald voor dit projekt en in de r.k. vieringen wordt er tijdens Pasen spéciale aandacht voor gevraagd. Wie het projekt wil steunen kan een bijdrage storten op Postbank 35.80.168 of Rabobank 35.99.67.787 van de MOV-groep Soest. Doordat hij schuin de rijbaan van de Eikenlaan overstak, kwam een fietser vorige week in botsing met een auto. De achttien-jarige man uit Soest raakte daardoor licht gewond. Hij liep enkele schaafwonden op. De auto werd bestuurd door een 27-jarige Hagenaar. Al een aantal jaren organiseert café De Gouden Leeuw het biljartvariant Six- ball. In dit spel is het de bedoeling om met zes ballen en een speelbal 25 caramboles te maken. Lukt dit, dan heeft men zich voor de finale ge plaatst. Het aantal pogingen dat een speler mag wagen om zich te plaatsen is on beperkt. Het is ook dit jaar weer dat veel mensen plezier hebben aan het spelen van het six-ball spel. De finale wordt gehouden op donderdag 13 april, aanvang 20.00 uur. Tot dat tijd stip kan een ieder zich hiervoor nog plaatsen. De Six-ball finale is tevens het af scheid van dhr. Rolvink als eigenaar van café De Gouden Leeuw. Zondag 16 april houdt hij nog in het café een afscheidsreceptie van 15.00-17.00 uur waarop hij naar het zuiden des lands vertrekt voor een nieuwe start. De Gouden Leeuw is dan in andere han den overgegaan. Uit een tuin aan de Hermes zijn twee tuinstoelen gestolen. De eigenaar deed daarvan aangifte bij de politie. Op initiatief van de belangen vereniging De Stadhouder gaan ko mende zaterdag 15 april een flink aan tal - vooral jeugdige - bewoners de Stadhouderslaan en omgeving ont doen van zwerfvuil en andere rommel, om de laan op haar "paasbest" te pre senteren. De schoonmaakploeg verza melt zich om 14.00 uur bij de brieven bus aan de Maatweg. Voor de jonge deelnemers ligt aan het eind van de Stadhouderslaan (bij de grens met Baarn) na afloop een kostelijke pas haas te wachten, want na hard werken is het goed chocolade eten, vindt De Stadhouder. Wie mee wil doen kan zich aanmelden via tel. 10058 of 23296. Een onbekende inbreker heeft vrijdag avond de benen genomen, nadat hij rond tien uur was betrapt tijdens een inbraak in een woning aan de Heide weg. De man had de achterdeur van de woning geforceerd, maar de grond werd hem even later te heet onder de voeten. De bewoner zette tevergeefs de achtervolging in per auto. Dat de inbreker haast had, mag blijken uit het feit dat hij een gestolen portefeuille kwijtraakte tijdens zijn vlucht. De por tefeuille met inhoud werd later terug gevonden. Een buurtonderzoek van de politie leverde verder niets op. Op zaterdag 13 mei wordt er van 12.00 tot 16.00 uur in de Kennedy mavo, Kerkstraat 28 te Baarn een grote reünie gehouden voor alle oud leerlingen van de Bonifacius-ulo en Kennedy-mavo. De aanleiding voor de reünie is min der positief. Zoals bekend gaat de school per 1 augustus sluiten. Na vierenzeventig jaar mavo-onderwijs in Baarn is nu het einde in zicht. Er wordt een tentoonstelling samen gesteld, waar allerlei foto's en ander materiaal dat met de geschiedenis van de school te maken heeft te zien is. Ook is er een boekje verkrijgbaar waarin de geschiedenis van het Voort gezet Onderwijs in Baarn in woord en beeld is vastgelegd. Alle oud-leerlin gen vanaf 1921 zijn van harte uitgeno digd. Van zaterdag 22 april tot en met maandag 5 juni is in Kasteel Groeneveld een tentoonstelling te zien met tekeningen van André Klaassen uit Amsterdam. De titel is: "Nederland getekend". Wie is André Klaassen? "Vóór mijn vijftiende jaar tekende ik voortdurend slagschepen, vliegtuigen, race-auto's en motoren. Maar reeds op die leeftijd werd ik 'benoemd' tot jongste be diende op een handelskantoor, terwijl de avonden werden doorgebracht op de handelsavondschool. Toch was ik al een beetje professioneel tekenaar: ik mocht onder kantoortijd tekeningen maken van wc-potten en wastafels, die nodig waren voor offertes. In de vele (vijf) latere beroepen die ik uitoe- 4 - Eén van de tekeningen op de exposi tie is kasteel Groeneveld. fende bleek er op een of andere manier altijd wat te tekenen of te illustreren. Ik werkte als journalist en redacteur, als reclamechef en -tot mijn afzwaaien in 1985- als publiciteitsmanager bij Philips (lichtgroep) en Philips-Duphar (chemie/farmacie). Overal en altijd werd er samengewerkt met ontwer pers, tekenaars, fotografen, typo grafen, tentoonstellingsbouwers er ook vrije kunstenaars. De beeldende kunst loopt als een 'rode draad' door mijn leven en werk en ik beleef het als een voorrecht daar nu zelf veel tijd aan te kunnen geven. Mijn werk zou zijn te rubriceren als lyrisch realisme." Een bedrag van honderd gulden en en kele cd's zijn vorige week 's nachts uit een winkel aan het Dorpsplein gesto len. De dader kwam binnen door een ruit in te slaan. -->• Een wekelijkse column van of over een min of meer bekende Soesterberger. Deze week voor de derde keer: dhr. Ac Preusser. 'Het vliegveld Soesterberg was voor de Duitsers te klein geworden en om die reden werd dat uitgebreid. Op de rand van het toenmalige vliegveld woonde de familie Couterier. Naast zijn prachtige 'Hotel Soesterdal' stond een gebouw die hij had ingericht als luchtmachtmuseum. Het was dan ook het eerste luchtmachtmuseum van Ne derland. Als hoteleigenaar had hij de beschikking over film- en foto apparatuur en dank zij hem zijn héél wat mooie opnamen uit die tijd vast gelegd. Kort daarop werd ook het prachtige hotel rücksichtslos afgebro ken, je kunt beter zeggen vernield. In het actieve verzet heeft Kees Pastunnik veel werk verzet. Dit kan men lezen in het boek van Dik Top 'Soesterberg 1940-1945' dat op 4 mei wordt uitgegeven. Onze landelijke kontaktpersoon in de oorlogstijd was Marijke Leis uit Alblasserdam. Wat zij heeft gepresteerd tart elke beschrij ving. Zo zorgde zij voor aanvoer van de benodigde bonkaarten en vele an dere dingen die het verzet nodig had. Zij zorgde ook voor het leggen van waterdichte kontakten met derden. Bijvoorbeeld regelde zij dat elke week duizenden pakketten voedsel en kle ding bij jonkvrouw Van Reede, Heiligenberg 313 in Amersfoort werd afgeleverd. Onder het mom van het Nederlandse Rode Kruis waren daar vele Nederlandse officieren onderge doken die van kleding en voedsel moesten worden voorzien. Ook een verzetsgroep uit Soest had hierin een groot aandeel. Ondanks dat Soesterberg een Duits garnizoen had, hadden we hier vele onderduikers. Zo kenden we de Amersfoorter van de Berg en de Luxemburgpr Alfond Schaack. Zij waren specialisten in het maken van valse documenten. Daardoor kon het verzet vele Nederlanders uit het Kamp Amersfoort laten ontvluchten omdat ze documenten hadden waarin stond vermeld dat ze afgekeurd waren. Op deze wijze kon mijn broer Jos uit het beruchte Kamp Amersfoort ontsnap pen. Van de Berg en Schaack zijn na de oorlog om die reden door Prins Jan van Luxemburg terecht gedecoreerd. Het is te veel om op te noemen wat het Soesterbergse verzet allemaal heeft gedaan. De ene na de andere sabotage daad werd gepleegd, nachtelijke om zwervingen zowel bij het vliegveld als zelfs bij de Unox-fabrieken in Amersfoort. De spoorlijn Utrecht- Amersfoort werd bij herhaling gesa boteerd en ook de startbanen van het vliegveld. Vooral het nachtelijk ver voer van wapens en springmiddelen werd verricht in de personenauto van dokter Splinter. Hij was één van de weinigen die een auto hadden en de daarbij behorende brandstof- vergunningen. Met zijn papieren gin gen we 's nachts op pad en passeerden op deze wijze vele Duitse controles. Uiteraard was het een spanningsvolle tijd en vaak ging het ook net goed. Mijn moeder was direct en ook vaak indirect op de hoogte van onze aktiviteiten. Ik kan mij nog goed her inneren dat haar haar vanwege de spanningen binnen een half jaar van pikzwart helemaal grijs werd. Ik wil besluiten met de opmerking dat ik mijn leven te danken heb aan de be grafenis van Janneke Bernardusse. Ik zal haar naam mijn leven lang niet vergeten. Op een gegeven moment hadden de Duitsers mij kennelijk door en zaten achter mij aan. Uit alle macht trachtte ik op een oude fiets aan hen te ontkomen, want arrestatie zou mijn dood betekenen. Toen ik dacht dat mijn laatste uur was geslagen en mijn achtervolgers al schietende met gewe ren en revolvers mij elk ogenblik zou den raken stak ineens een begrafenis stoet de weg over. De Duitsers melden onmiddelijk op met schieten en lieten de stoet passeren. Zo ben ik dankzij Janneke Bernardusse aan een wisse dood ontsnapt. Via omwegen kwam ik in Maarsbergen en daarna in IJsselstein bij familie de Jong, die mij geruime tijd als onderduiker opnam. Dat alles is nu meer dan vijftig jaren geleden en veel dingen blijven scherp in je geheugen staan. Ik ben het Oranje Comité in Soesterberg dankbaar dat zij eindelijk na vijftig jaren hier de no dige aandacht aan willen schenken. Voor velen met mij is de 4e mei de be langrijkste dag in het jaar. Daarom sluit ik mij van harte aan bij wat in deze krant de laatste paar weken al meer is gezegd: 'opdat wij niet verge ten'. Met het oog op de eerste competitiewedstrijd leek LTV Soesterberg bij voorbaat kansloos tegen Maarssenbroek. Die indruk werd versterkt in de enkelspelen, waarin de gasten een 0-3-voor- sprong namen. Het werd echter 4- 4. Maico Verhaar verloor van Oppen huizen. Ook Sander Hilkman en Eugenie Plekkepoel gingen in twee sets onderuit. Routinier Mildred Klinkenberg zorgde voor het eerste punt. Op een tussenstand van 6-4, 4-6 en 4-1 gaf tegenstandster Jacobs op. Het damesdubbel werd daarna een voudig gewonnen, maar Verhaar en Hilkman begonnen zwak. Ze kwamen UC CCiaio aui aianvjg uaarzjv -y 5. De psychologische «j, I t1ltnt*lTlP] door in de tweede set: 6 1111-Vr-i- H1VJ met 1-5 achter, herstelden zichJ trokken de eerste set alsnog naar 2,-, toe: 7-5. werkte door in ae tweede set: 6 1 Daarmee kwam de tussenstand op 3 De tweede mix (Hilkman/Klin^Enige tijd geleden stond berg) won simpel met 6-1 en 6-2. Li krant dat de grond waarop Soesterberg dat amper op de buittzen van Gemini en Mercu banen had kunnen trainen, moest in gebouwd, vervuild zou zi eerste mix echter capituleren. Verhigaat hierbij om het voorhec en Plekkepoel verloren de eerste set rikaanse gedeelte van de de tie-break en leverden de tu<eeWat heeft zich 0D deze Dit met 2-6 in. Het resultaat werd echt a L gezien de verwachtingen vooraf, JP vreden geaccepteerd. kan z,Jn* Tot aan de Eerste Wereldooi dit terrein geheel heide. Na d< Antwerpen in 1914 vlucht Belgen naar het neutrale N« De vluchtelingen werden geïr en in kampen ondergebracl ^^Soesterberg werden vrouwer deren opgevangen in het zog Albertsdorp. Dat was gelegen waar nu d' j (het pannekoekenhuis i Amersfoortsestraat) is geves Een week lang heeft sportvereniging Laetitia laten zien dat zij na veertig ja ren nog steeds jong en dapper is. In de afgelopen periode werden veel activi teiten gehouden. Op donderdag 30 maart stonden het levend ganzebord en de behendigheidswedstrijden op het pro gramma, een dag later was het moe der- en peuterfeest en op zaterdag het grote kinderfeest, op maandag 3 apr® Het autowrak waaruit ee open gymles en gymdemonstraties tdoor de brandweer moest w op donderdag 6 april de zeer gi vfijd- slaagde balletdemonstratiejudo wet strijden. Op 8 april werd het fees programma afgesloten met judowei strijden. Alle activiteiten waren j opgezet en dat werd gehonoreerd m' opvallend veel bezoek. Op de foi" jonge judoka's in actie. Zondag werden in Landsmeer de landelijke open danswedstrijden voor paren gehouden. Voor de wedstrijdparen van Dansschool Rellum werd dit als een oefen wedstrijd gezien, een soort gene rale repetitie voor de grote Neder landse Kampioenschappen in mei. Groot was de verbazing van de dan sers toen ze in Noord-Holland een grote schare supporters uit het vlieg dorp ontdekten. "Dat was een 'kick' voor de motivatie," zei één van de dansers later. Onder leiding van vijf juryleden werd om 10.30 uur met de wedstrijd begonnen om 132 wedstrijdparen een juiste plaats toe te kennen. Om 19.00 uur was de span ning te snijden toen de prijswinnaars bekend werden gemaakt. Dansschool Rellum behaalde de vol gende prijzen. Brons-klasse: Peter en Marian Bezemer, Ballroom (Stan daard Dansen) eerste plaats; Latijns Amerikaans eerste plaats. Ondanks heftige trillingen (zenuwen) in de be nen van Marian werden zij voor de derde achtereenvolgende wedstrijd kampioen in hun klasse. Dat belooft wat voor de NK in mei. Zilver-klasse: Michel Jongbloed en Lucienne Rouw. Ballroom tweede Op cfe Amersfoortsestri vrijdagmorgen vroeg vier den van een personenauto geraakt en per ambulances bracht naar ziekenhuis I lokatie Lichtenberg. De auto botste omstreek half zeven tegen een vrat die afsloeg om een inrit va rein in te rijden. Volgens eer reed de personen» hoge snelheid over de ^oortsestraat voordat de a mtstond. ien geluk bij een ongelul ,de auto tegen de rechter a< van de vrachtwagen botst auto onder het transpoi was beland, zouden de mogelijk erger zijn gewe temin moest de brandwe ken om één van de inzitte achttien-jarige Soester, den. Hij was bekneld g hield been-, bekken- fracturen aan het ongeval De bestuurder, een 32-jai ter, werd in shock-toestan ziekenhuis gebracht. Een Amersfoorter brak zijn wijl een vijftien-jarige A ter klaagde over nekklacl In een gelijk opgaande wedstrijd heeft KVO de punten gedeeld met DWS uit Kootwijkerbroek. Voor de wedstrijd hadden beide teams nog kans op kam pioenschap, maar nu ze de punten hebben gedeeld is de titel van de baan. De ploegen gaven elkaar weinig toe en soms was het lastig spelen tegen de harde wind. Bij een ruststand van 4-4 was er nog van alles mogelijk, maar ook in de loop van de tweede helft ver anderde er weinig zodat uiteindelijk de eindstand 8-8 werd. Doelpunten werden gescoord door Jaap van de Hoek (3), Sity Visser (2), Petra Jansen, Rob de Peuter en Wietze Hoekstra. KVO KVO 1-DWS 8-8 KVO 2-DWS 2 15-7, KVO 3- Doom 3 11-8, KVO 4-RDZ 5 7-6, Maaskanters 1-KV05 9-2, KVO Al-Ter LeedeAl 6-6, KVO A2-DindoaA4 7-1SKFC4-KVO Cl 2-8, KVO Dl-Nova Dl 0-5, Nova El-KVO El 1-1: AGAVS Dames: AGAVS 1-Volkei 3 0-3; AGAVS 2- Vollkei 6 3-0; AGAVS 3-Forza Hoogland 6 3-0; AGAVS 4-Surf 6 3-1Heren: AGAVS 1-Blijvock 1 3-0: AGAVS 2-Volkei 5 3-0; AGAVS 3- Dupaco/Leos 6 3-0. Jongens: AGAVS Bl-Forza Hoogland BI 1-2; Meisjes: AGAVS Cl-Maxcom/Touch Cl 3-0. Amerikaans derdt "*n e^rdere ëesPJ^^ Vereniging Soesterbei plaats en Latijns plaats. (VSB) en mijn ervarin Goud-klasse: Gerrit-Willem en Hen: een vakantie in Portuj riëtte Timmer, Ballroom eerste plaats! plannen om jongelui i Goud-klasse: Mare van Veen Nicole van den Heuvel, Ballrood tweede plaats en ook in de goud i klasse: Dick en Maja Woudenberg)^ Ballroom derde plaats. Hoofdklasse Janneke en Ludwig van Kerckhovenjl Ballroom vijfde plaats. Hoofdklasse Mare van Veen en Nicole van den Heuvel. Latijns Amerikaanse dansen' eerste plaats. Ook voor hen een uitste l kende stimulans om hun titel 'Neder- l dienst te kunnen i en eigen home te geve Dat zegt Andre Rellum, Dansschool Rellum. In ee dansschool aan de straat zaten zaterdagmid li. Onder hen Chantal flellestein en Margot Vi ■ekenden als het gaat on i willen inzetten voc lands Kampioen 94 Latin American' tej prolongeren. De jeugdcommissie van de bandmin- tonvereniging Badso organiseerde zondag 9 april voor de eerste keer eert Ouder-Kind-Toernooi in de Banning- hal. In dit festijn speelden 32 kinderen met hun vader of moeder fanatiek om in de prijzen te vallen. Sommige ouders merkten dat ze wel iets meer aan sport konden doen. Men zag gaan deweg dat armen en benen kennelijk veel zwaarder begonnen te voelen, om maar niet te spreken hoe zij zich de dag daarna hebben gevoeld. Het was een gezellige en sportieve wedstrijd die de volgende winnaars opleverde. Poule A: Dennie van Ooyen en Henk van Ooyen. Poule B: Marlies van dei Bremen en Gerard van Emmerik Poule C: Pauline ten Brinke en Bert ten Brinke. Poule D: Daniëlle de Jon) en Piet de Jong. Poule E: Aijant Besenboen en Ab Besenboen. van leeftijdgenoten. Zi hauw betrokken bij de r< Jongeren Ontmoeting Banningstraat. l'Het JOP werd een strof r niet meer over hebt we te zijner tijd oekje over open doen, Be. wat werd hun aange •ertien dagen een zate «n voor deze jeugd. Ee itstek zeer geschikt r oon gezellig met ell er alles waar maar i lt. Daarbij hoort eer keuze en het sta; •n dansje te maken. I genoeg echte dicos: de jongelui zich ls te houden. Het is 'leerde instuif voor j; ngelui van 12 jaar en »m, mits zij zich vooi Ümeren en zich wet< ruimte immers waai voor hen een vei eten zijn. Daarom il op zichzelf staan naam die de jongel en. Gedacht won 'hg'. Nadat men z

Soester Courant | 1995 | | pagina 16