jSaskia Huizinga ontpopt zich als spil 1 /I y O mwm Hond helpt Soest-Zuid een handje Soest kan weer niet winnen van Quick SEC geeft zege niet bepaald cadeau 'romotie volleyballers ligt om de hoek 'egradatie dreigt voor MHC Soest VVZ'49 neemt schorsingen mee op vakantie -sjn tennis 1 ■WOENSDAG 12 APRIL 1995 SOESTER COURANT PAGINA 19 ILeerzame dag voor debutanten LTC Soestdijk in tweede klasse Alleen Panday valt tegen in duel met At Risk: 6-2 TENNIS VOETBAL zaterdag Hees ontmoet FC MM in promotieduel Nederlaag (2-1) komt slecht uit in strijd om periodetitel VOETBAL zondag Groen-witten spelen alleen eerste kwartier te slap VOETBAL zondag Zlub richt zich op spelersmarkt voor aanvulling damesteam VOLLEYBAL \ockeyers moeten in slotfase competitie bij de les blijven HOCKEY Wolfsen, Lam en Akkerman voortijdig weggestuurd VOETBAL zaterdag Meer kans meer geld, bij Kapsalon Tielemans Soest Loodgieterswerk Met zeventien jaar is Saskia Huizinga de jongste tennisser die met LTC Soestdijk in de tweede klasse rondreist. Uitgerekend zij ontpopte zich zondag als de spil van het team die in alle omstandig heden met beide benen op de grond bleef staan en dus na de openings wedstrijd tegen Dekkertennis zon der puntverlies van de baan stapte. Het duel werd met 3-5 verloren, maar volgens trainer Harald Wernsen had met dezelfde cijfers gewonnen kun nen worden. Aan Huizinga lag het niet. Ze speelde zoals ze de afgelopen wintermaanden met Wemsen had getraind. Zonder de fouten te maken die ze vorig jaar nog beging. Zonder zich te storen aan mis lukte slagen. Zonder zich te laten beïnvloeden door druk. En vooral met aanvallend tennis. De jongste telg van de Schrikslaan gaf R. Penning geen kans: 6-1, 6-4. Anders was het gesteld met Peter Dijkema. De nieuwe speler van LTC Soestdijk kon kennelijk niet overweg met de aandacht rond zijn persoon en legde als gevolg van nervositeit het loodje tijdens zijn debuut in de tweede klasse (4-6, 3-6). Jammer, oordeelde Wemsen, want een Dijkema in nor male doen had de partij waarschijnlijk naar zich toe getrokken. Verkeerde keuzes Ook Linda Morssink verzuimde de winst op te eisen. Ze verzamelde di verse setpunten, maar maakte op de beslissende momenten de verkeerde keuzes. I. Kruit hield haar hoofd koe ler en besliste de partij in twee tie- Saskia Huizinga was zondag een belangrijke schakel in het team van LTC' Soestdijk. Met een score van honderd procent had ze de belangrijkste bijdrage in de drie punten die de ploeg van Harald Wernsen aan de eerste competitie- wedstrijd overhield. Foto.' Goos van der Wilt breaks. "Daardoor kwamen we met 1- 3 in plaats van 3-1 uit de singles," stelde Wernsen. Hij had zich echter meer geërgerd aan Freddy Forger die een blessure had overgehouden aan een voetbal- wedstrijdje op zaterdag. "Ik wist niet eens dat hij gevoetbald had, maar dat gebeurt niet meer. We hebben afspra ken gemaakt, er wordt niet meer ge voetbald." Forger werd in een half uur van de baan geslagen (0-6,2-6) en kon zich verder beperken tot de rol van toeschouwer. Ook Dijkema en Taco Koele wijn wer den enigszins door schade en schande wijzer. Wernsen: "Ik had ze gezegd dat ze op scherp moesten staan. Tuurlijk, tuurlijk, zeggen ze dan. Maar ze moe ten zelf ervaren dat het is, zoals ik ze zeg. Dat hebben ze nu gevoeld, want ze kregen een lesje in het dubbelspel. Als je vier kansen krijgt en je benut ze niet en de tegenstander benut ze wel, dan verlies je gewoon. Ze zijn geluk kig wel zo volwassen dat ze dat inzien en kunnen relativeren," aldus Wemsen over de met 1-6 en 2-6 verloren partij. Over het damesdubbel had de tennis- trainer louter positieve mededelingen te doen. Huizinga en Morssink be haalden het tweede wedstrijdpunt via 6-3 en 6-4. In de eerste mix ontbrak het Morssink en Koelewijn daarente gen aan vechtlust. Het onvermijde lijke gevolg was een ruime nederlaag in de eerste set (1-6) en een nipte in de tweede set (5-7). Genoten Het meeste genoten werd er tijdens de tweede mix van Huizinga en Dijkema. Spanning, druk en tennis op tweede klasse niveau leverden een spectacu laire wedstrijd op. Dekkertennis nam een optie op de overwinning (3-6), maar voor het eerst zou een derde set noodzakelijk worden. Na de 6-4-zege van LTC Soestdijk ging het tot en met 6-6 gelijk op. In die laatste set stelden Huizinga en Dijkema het derde punt van LTC Soestdijk veilig. Daarover was Wemsen helemaal niet ontevreden. "Drie punten is niet slecht, maar 4-4 was reëler en mis schien hadden we met 5-3 kunnen winnen. Maar je moet niet vergeten dat drie spelers van ons debuteerden in de tweede klasse. Ze weten nu wat ze kunnen verwachten." Mocht TV Soest-Zuid dit seizoen kampioen worden, dan zou het wel eens zo kunnen zijn dat trainer Pieter Verbrugh hapklare brokken koopt. Voor de hond die vorige week Robert Wentink in zijn been beet. lOmdat de hond de kuit van Wentink Iverwisselde met een hapklare brok, Ikon de speler van AT Risk zich nau- Iwelijks voortbewegen, laat staan snel Ivan positie verwisselen op de tennis- Ibaan. Wentink was daarom geen partij Ivoor Xander de Groot (6-1, 6^-0), ver- lloor ook het herendubbel en gaf in de Itweede mix bij een stand van 6-1 en 3- ■0 op. Soest-Zuid won mede daardoor ■met 6-2. neel meer tegenstand bood kopman win Klarenbach van At Risk. Hij klopte de met veel verwachtingen bin nengehaalde Rishi Panday: 1-6, 5-7. [Verbrugh had een verklaring: "Die Klarenbach is een goede heer die zijn leam draagt en die niet vaak zal verlie ten. Rishi speelde in zijn single op fcich niet slecht, maar had nog geen zelfvertrouwen, omdat hij een jaar geen wedstrijden heeft gespeeld. Hij speelde alleen slices. Ik heb gepro beerd hem dat zelfvertrouwen terug te geven door te zeggen dat hij gewoon moest slaan. Lukt dat, dan krijg je vanzelf weer vertrouwen. Maar als je alleen met je backhand speelt tegen een aanvallende speler, dan ben je een prooi. Rishi heeft nu drie weken de tijd om aan zijn vorm te werken, want in de volgende wedstrijd (23 april- red.) speelt Arno Jellema in het enkelspel. Het was al afgesproken dat Rishi en Arno om de beurt 'singelen'." Inzicht Meer moeite had Verbrugh met de prestatie van Panday in de eerste mix, waarin Soest-Zuid met 5-7 en 1-6 ten onder ging. Op een 5-3-voorsprong in de eerste set verloor Panday zijn op slag. Het tegenvallende spel was vol gens Verbrugh te wijten aan het ge brek aan inzicht van Panday in het dubbelspel. "Als coach heb ik de fout gemaakt om Rishi en Mariëlle de eerste mix te la ten spelen. Dat zal worden omge draaid. Arno is onze beste dubbelaar en gaat met Sonja de eerste mix spe len. Als ik dat meteen had gedaan, was het 7-1 geworden." Toch was Verbrugh te spreken over de 6-2-overwinning. At Risk bleek name lijk over een goed team te beschikken. Mariëlle van Soest had bijvoorbeeld nog nooit van Francine Rombout ge wonnen, maar aan de Bosstraat door brak ze die barrière: 6-4, 6-2. Sonja Huizinga kwam de eerste wed strijd van de competitie ongeslagen door. Tegen Bianca Haars leverde ze slechts één set in en met Van Soest aan haar zijde werd met 6-4 en 6-1 afgere kend met Rombout/Haars. De winst met Jellema op Wentink/Haars was niet zo verrassend, net zo min als de uiteindelijke opgave van Wentink die, als hij eenmaal is hersteld, wellicht wel andere teams punten afhandig maakt. Hees speelt op zaterdag 22 april te gen FC MM voor promotie naar de tweede of wellicht eerste afdelings klasse. FCMM uit Maarsbergen won zaterdag met 2-0 van Bunnik en werd daarmee algemeen pe riodekampioen van 3B. Hees was dat al in 3A na de 3-0-zege op De Posthoorn. Na dat duel verkeerde de Soester club in de veronderstelling dat ze al was gepromoveerd. De KNVB kwam vijf dagen na het promotie feest met de mededeling dat Hees verkeerd was voorgelicht en dat het bestuur de reglementen maar beter had moeten lezen. Juist omdat die onduidelijk waren, had het bestuur van Hees zijn licht opgestoken bij de KNVB. Volgens voorzitter Daan Lazonder wordt de promotiewedstrijd waar schijnlijk op het terrein van DOSC in Bilthoven gespeeld. "Maar dat is niet zeker. Wel dat de wedstrijd om 14.30 uur begint." Of AFC Quick 1890 ongeslagen aan kop of puntloos onderaan staat, voor Soest is de Amersfoortse club een tegenstander, waarvan nog niet kon worden gewonnen. De in verband met schorsingen sterk gewijzigde formatie van Dick Schinkel ging zondag in de keistad onderuit: 2-1. Voorin kwamen de amper herstelde Jeroen van Veenendaal en Michel Vlaswinkel wedstrijdritme tekort om potten te breken. Dat ze niet gevaarlijk werden, kwam ook doordat ze weinig passes kregen, waarmee ze verder konden. Bovendien ontbrak het Soest aan agressie, iets wat niet gezegd kon worden van het Amersfoortse spitsen- duo. Frank Visser en Ben van de Hoek waren een voortdurende plaag voor de achterhoede van-Soest, die ook veel te maken kreeg met de aalgladde en snelle middenvelder Souliman El Margai. Soest begon de wedstrijd op sportpark Borrestein niet eens zwak. Een strakke voorzet van Paul Hilhorst ging net aan de neus van Vlaswinkel voor bij. Ook een goed opgezette aanval van Van Veenendaal en Paul van de Grift stierf in schoonheid. En daarna was het lange tijd Quick dat de klok sloeg. De thuisclub had aan een ongebruike lijk slippertje van Martijn Stalenhoef en een dekkingsfout van Hilhorst vol doende om op 1-0 te komen. Visser was de doelpuntenmaker. De aanval ler bezorgde Van de Grift een verve lende middag en stuurde de Soester zeven minuten na de openingstreffer het bos in. Uit de voorzet kom Mark Iesberts scoren, maar hij raakte de bal niet goed. Geblesseerd Na de rust bleef Van de Grift geblesseerd in de kleedkamer achter en kreeg Soest de zoveelste tegenval ler op het personele vlak te slikken. Paul Dreef verving hem en werd op het middenveld neergezet, waardoor Bart Aarts linker vleugelverdediger werd. Aan de andere kant werd Michel Everts in de 48ste minuut tot twee maal toe op snelheid geklopt, eerst door Van den Hoek, daarna door El Margai. Van den Hoek vond Van de Bedem op zijn weg. De doelman van Soest schoot de bal via het hoofd van de Amersfoortse spits naast zijn eigen doel. Even later bereikte El Margai zijn ploeggenoot Van de Hoek die bij de tweede paal de bal in het doel kopte: 2-0. Na dat doelpunt gooide Soest alle schroom van zich af en werd zowaar met goede aanvallen het doel van Quick gezocht. Paul Dreef was de eer ste die doorkwam. Maar de bal gleed van zijn schoen toen hij een voorzet wilde geven. In de 64ste minuut was het wel raak. Hilhorst bracht de bal op, ging een combinatie aan met Raymond Brandes en gaf Roy Dirksen met een schot het nakijken. Quick werd vervolgens vastgezet op eigen helft, maar de uitvallen van de Amersfoorters waren niet van gevaar ontbloot. In de slotfase waren El Margai en Van de Hoek zelfs dicht bij 3-1, maar zover kwam het niet. Soest moet over anderhalve week naar Amsterdam voor de loodzware wed strijd tegen ZPC. De blauw-witten zullen minimaal een punt moeten pak ken, willen ze blijven meedingen naar een toegangsbewijs voor de na-com petitie. Die ticket moet vervolgens in de laatste thuiswedstrijd tegen Xanthos definitief worden veilig gesteld. Ondanks de 0-1-nederlaag tegen Brederodes stonden de gezichten bij SEC niet op onweer. Het duel op de Bosstraat-West was allerminst onaardig en had ook in 1-1 kunnen eindigen. SEC gaf de zege niet ca deau, al had het aan zich zelf te wijten dat het op achterstand kwam. Trainer Ruud Maas die aan het einde van dit seizoen vertrekt, gaf zijn spe lers vrijwel uitsluitend complimenten. Toch stelde hij vast dat de groen-wit ten te slap uit de startblokken waren gekomen. "Het eerste kwartier heeft ons opgebroken, kun je achteraf zeg gen. In die fase maakten zij ook het doelpunt." De treffer was er overigens één van grote klasse. Uit een voorzet nam de spits van Brederodes de bal in één keer op zijn slof. Maarten van Daalen die een goede wedstrijd keepte, hoorde de bal alleen suizen. Wakker SEC was meteen wakker geschrokken en maakte er een leuke wedstrijd van. Vooral in.de tweede helft drong SEC aan, al bleven de counters van Breder odes gevaarlijk. Maas meende dat zijn ploeg te weinig gebruik had gemaakt van de vrije trappen die een meter of tien buiten het strafschopgebied geno men mochten worden. Jos Kramer had één keer bijna succes in zo'n situatie. Dezelfde Kramer schoot de bal in de slotfase tegen het been van de doel man aan. Daarvoor kon Marco Mariens vanaf de achterlijn net niet Ronald de Rooij, die vrij stond bij de tweede paal, bereiken. Hoewel SEC verloor, klom het één plaats op de ranglijst. Reden daarvan is dat de tuchtcommissie koploper VVOM uit de competitie heeft geno men VVOM was dit seizoen twee keer betrokken bij incidenten en mag het volgend seizoen in de hoofdklasse van de afdeling proberen. En dat ter wijl de club op het punt stond naar de derde klasse van de KNVB te promo veren. Eén speler werd geschorst tot 1 januari 2000, drie anderen mogen in januari volgend jaar weer in actie ko men. De club kreeg ook een boete van duziend gulden. Alle resultaten die VVOM dit seizoen behaalde, worden ongeldig verklaard. SEC verloor de uitwedstrijd van VVOM en speelde thuis gelijk (0-0). d jOt ïe- de ten het en liet it an est, en. -or- mo- met loge :lne- kast rhet n de .1 op uit. '-ege. ving vverd r- en tigde vis. Hij Promotie naar de derde divisie ligt pog steeds om de hoek voor het perenteam van Stam/SoVoCo. SSS 1 zal waarschijnlijk over het lot beschikken van de Soesters. De Barnevelders spelen zaterdag een looruitgeschoven duel. Als ze win- len van Harderwijk, handhaven |e zich. i dat geval zal Stam/SoVoCo na een lar of negen zo goed als zeker zijn Intree op divisieniveau mogen ma len. Bram Muijs zal er dan ook weer ftj zijn. De Woudenbergse volleybal- lainer meldde maandag nog maar tns dat hij het naar zijn zin heeft bij fc club uit Soest en dat aspect zwaar- br zal laten wegen dan het geval laarin Stam/SoVoCo niet zou promo- |ren. luijs vertelde ook dat aanvulling van ljn selectie niet ongewenst is. Hoe- pi hij vertrouwen heeft in zijh huidge jelersgroep, is bekend dat de selectie pal en daardoor kwetsbaar is. Mo- lenteel traint al een in Soesterberg llegerde volleyballer met divisie-er- varing mee. Het betreft een links handige buitenaanvaller, het type spe ler dat altijd welkom is in welk team dan ook. Dat Stam/SoVoCo een kleine selectie heeft, werd zaterdag weer duidelijk toen Ron Goethals en Jan Visser ver stek moesten laten gaan. Met Sander Rasker aan de buitenkant verloor Stam/SoVoCo de eerste set met 11-15, omdat Alstavo'81 beter aanviel. In de tweede set liet Muijs Rasker en midaanvaller Arno van Ekelen van plaats wisselen. In die opzet kwam Rasker beter uit de verf. Stam/ SoVoCo won de spannende set met 16-14. Daarna was het gedaan met de oppositie van de polderlingen. Door de servicedruk op te voeren, voor kwam de thuisclub dat Alstavo'81 zijn sterke midaanvallers kon gebruiken: 15-9, 15-9. Voor de dames viel er zaterdag weinig te juichen. Amsterdam, dat promotie/ degradatiewedstrijden zal moeten spe len, klopte de voormalige koploper van de eerste divisie met 3-1. De ver rassende uitslag kwam tot stand via de setstanden 15-8, 15-11, 6-15 en 15-8. Stam/SoVoCo roert zich reeds ge ruime tijd op de spelersmarkt, al zal er ook dit jaar niet snel zaken kunnen worden gedaan. Daarvoor is de on doorgrondelijke transfermarkt in de volleybalwereld te grillig. Toezeggingen van spelers blijken nog wel eens nul-komma-nul waarde te hebben. Stam/SoVoCo weet dat uit er varing. Toch zal Stam/SoVoCo speelsters van buitenaf moeten aantrekken om een volwassen team op de been te kunnen brengen. Na het vertrek van Judith Lazonder en de wetenschap dat Irene Koelewijn stopt en Marianne Goebertus in het tweede gaat spelen, is inmiddels bekend dat Laura Oost- rom in de Verenigde Staten van Ame- rika gaat studeren. De eerste divisie- ploeg houdt dus zes speelsters over. heren van MHC Soest zijn on- "ks het gelijkspel tegen awberries zwaar in de proble- n gekomen. Omdat de naaste icurrenten voor een ticket naar tweede klasse hun wedstrijd nnen, moet Soest voor de reste- ide vier wedstrijden op zijn qui e zijn. ich Henk Hugen zal geschrokken bij het lezen van de uitslagen in de rteditie van de maandag- tendkrant. Zowel Maarssen als gers vergaarden zondag kostbare 'en. Soest kreeg veel kansen om wberrie^ dat de laatste plaats be- 1 e',nitief uit de eerste klasse te Maar de echte 'killer' in de van MHC ontbrak. berries begon in de eerste helft «unistisch. Met scherp spel en iHrhoede ^Bwberrif c®rtunis een waterdichte achterhoede maakte de degradant het de heren van Soest uiterst moeilijk. Halverwege de eerste helft opende Strawberries met een snoeihard ingeslagen strafcomer de score. Tot grote verbazing van het publiek bleef Strawberries de druk op het doel van Jamie Hillegehekken opvoeren. De theepauze vormde daarom een welkome afwisseling. In de tweede helft bleek de donder- speech van coach Henk Hugen te hel pen. Soest speelde geconcentreerder, zodat de verdediging van Strawberries onder druk werd gezet. Een straf comer van Soest bracht de__stand in evenwicht. Edwin Ros werkte de afge- slagen bal in het doel. Soest drong nog verder aan, omdat de kansen op winst steeds zichtbaarder werden. Maar net als twee weken geleden kwamen de Soester heren net iets te kort om de verdiende twee punten in de hockey- tassen te stoppen. Dames De dames 1 moesten naar en tegen Huizen. Een vroeg gescoord doelpunt van Huizen bleek uiteindelijk beslis send te zijn. En natuurlijk spoedde de coach van de dames zich direct naar de telefoon om op de hoogte te wor den gesteld van het resultaat van Alkmaar. Dat had ook verloren, het geen niet betekent dat Soest nu met de handen over elkaar kan gaan zitten. De komende vier wedstrijden zullen de Soester dames de handen vol heb ben om aan degradatie te ontkomen. Als Zeewolde en Loosdrecht de punten hadden gedeeld en WZ'49 met negen doelpunten verschil van TOV zou hebben gewonnen, had den de Soesters zowaar nog een periodetitel op zak gehad. Het liep echter anders. VVZ'49 vulde de zakken met kaarten: zeven gele, waarvan er drie resulteerden in rood. Trainer Sjirk Bajema weet nu al dat hij begin volgend seizoen drie spelers moet missen. Ton Wolfsen, Dik Lam en Joep Akkerman zullen dan nog wel eens terugdenken aan de tweede helft van afgelopen zaterdag, de dag waarop VVZ'49 en TOV remise (2-2) overeenkwamen in een voetbal- technisch zwakke wedstrijd. Al zal dat laatste snel uit de herinnering zijn ver dwenen. Wolfsen kreeg in de 48ste en de 57ste minuut een gele kaart en moest ver trekken. Dik Lam werd in de 54ste en 59ste minuut opgeschreven en ver dween eveneens van het toneel. In de 83ste minuut werd ook Akkerman van een prent voorzien. Omdat hij noch aanvoerder Cees-Jan de Vries zijn naam wilde doorgeven aan Kerkhof, staakte de scheidsrechter de wedstrijd. Volgens de versie van enkele Soester spelers had Kerkhof eerder niet om de namen van de zondaars gevraagd. Het duel lag zes minuten stil en werd hervat nadat hij de naam van Akker man alsnog had kunnen opschrijven. De speler was er niet meer bij, want hij kreeg rood. Aan de wanorde in de tweede helft waren natuurlijk ook de spelers van VVZ'49 schuldig. Som mige overtredingen waren inderdaad rijp voor een kaart. Kerkhof zou geen slecht figuur hebben geslagen als hij de hand ook in eigen boezem zou heb ben gestoken. Het was jammer voor VVZ'49 dat hij dat alleen deed om een kaart tevoorschijn te toveren. Qua voetbal viel er evenmin veel te genieten, ook al leek VVZ'49 na 26 minuten op weg te zijn naar een ruime zege. Dat was voornamelijk te danken aan blunders van doelman Frank Fran ken van de Baarnaars. Hij kwam in de tiende minuut ver uit, maar verslikte zich in een duel met Wolfsen: 1-0. Daarna leverde Franken de bal onno dig in bij Gerard Becker die Akker man 2-0 liet maken. Mare Brc jwer schoot TOV te hulp. De sluitpost van VVZ'49 liet de bal na een vrije trap los, waarna Rikkert van de Hoef zijn ploeg weer hoop gaf. Vijf minuten voor rust werd dezelfde niet gedekt bij een voorzet. Met het hoofd zorgde Van de Hoef voor de gelijk maker. Schrijnend voorbeeld voor het lage ni veau was dat TOV tegen negen en la ter tegen acht opponenten geen vuist kon maken. De beste kansen waren zelfs voor Becker die vóór de kaarten- regen voor een half verlaten doel miste en in de 75ste minuut naast mikte. Hij maakte meteen plaats voor Bart Baars. TOV baarde alleen opzien met een vrije trap. De bal schampte de paal aan de buitenkant. Drie minuten voor tijd mocht TOV nogmaals een vrije trap nemen. Dat was na een uittrap van Brouwer. Hij had De Vries bereikt, riep vervolgens 'douwen', waarop Kerkhof de Baarnaars in het straf schopgebied van WZ'49 een indi recte vrije trap toekende. Brouwer voorkwam een treffer. Foto: Goos van der Wilt Joep Akkerman heeft zojuist 2-0 ge scoord dank zij een blunder van TOV- doelman Frank Franken. Later zou Akkerman in navolging van Ton Wolf sen en Dik Lam worden weggestuurd. Oude Utrechtseweg 57, tel. 02155-14462 in de Staatsloterij én in de krasloterij. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 mamwm |H« i dat in er/coach j beker en Dam.

Soester Courant | 1995 | | pagina 19