'éM- mms Gratis GFT-compost van uw gemeente iACTUEELl Omwonenden boos over 'mishandeling' rozestruiken bij KLM-flats Soest 50 jaar geleden ar 'Van Dolle Dinsdag fot het Blikken Tijdperk' Jasmijn iedere mo al heel vr naar de k veilin dag-in, c Lindenhof Sophie (80). WOENSDAG 12 APRIL 1995 SOESTER COURANT Meningen van lezers Pluim voor de plantsoenendienst Fhotel Heidepar^ in Bilthoven Opmaak Rectificatie Acne-problemen Neoderma-peeling Info tel.: Gemeente geeft fouten toe PAGINA —WOENSDAGi12APRIL_199£ Hulde voor drie 'zih woensdag 12 april 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST K A Iedere dag doe ik met mijn hond "een rondje Schreuderlaan". Ik kom dan ook iedere dag langs het oorlogs monument, dat ligt tussen de Insp. Schreuderlaan en de Ir. Menkolaan. Ieder keer loop ik te genieten van de prachtige omgeving. Vooral het plantsoen voor het monu ment wordt schitterend bijgehouden! Elk jaar weer is'het een verrassing wat voor een bloemenpracht de bollen nu weer zullen tonen. Dit keer hebben de mensen van plantsoenendienst weer een bijzonder idee uitgewerkt en dat d.m.v. bloembollen vertaald. Ik ben dan wel "van na de oorlog", toch heeft deze plek in Soest, ook voor mij een bijzondere betekenis! En wat vrijheid betekent en hoe lang al, laat zich dit jaar door de tulpen bij het momument vertalen. Gaat u zelf maar eens kijken. Monique Nieuwenhuizen-de Waal I optimale hotelfaciliteit voor uw I buitenlandse gasten i Voor vrijblijvende documentatie. Bel 030 - 28 24 77 i Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance |L budgettair verantwoord Journalistiek werk biedt variatie en afwisseling en is daarom leuk. Toch valt het niet altijd mee om na een verslag over een voetbal wedstrijd, de politieberichten, huurperikelen, een expositie of het bus-systeem over te schakelen op een artikel over een politieke dis cussie over het basis-onderwijs. In de artikelen over dit laatste on derwerp zijn in de Soester Courant van vorige week (5 april 1995) twee slordige fouten geslopen. In de betreffende artikelen komen de afkortingen van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) en de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) voor. Uiter aard, zo moge ook duidelijk zijn uit de verhalen, worden de vereniging voor Protestants Christelijk Onder wijs (PCO) en de Stichting Katho liek Onderwijs Soest/Soesterberg (SKOSS) bedoeld. De excuses van de redaktie zijn in elk geval op hun plaats. De redaktie Als lezer van "De Soester Krant" wil ik laten weten dat ik niet erg gelukkig ben met de opmaak en de indeling er van. Er zijn geen strakke indelingen voor de verschillende soorten berich ten. Deze staan altijd door elkaar heen en geven op die wijze geen prettige leeswijze. Uiteraard wilt u als redactie een eigen gezicht van de krant maken en als zelfstandig te profileren, maar dit gaat ten koste van het leesplezier. Ik ben daarom echt opgehouden met het le zen ervan. Het gevolg is dat ik door mijn vrouw, die de krant nog wel doorworstelt, op de hoogte gehouden moet worden over de belangrijke ge beurtenissen in en om Soest. Misschien bent u bereid om de uitda ging op te nemen door deze brief te publiceren of anders zelf een enquete te houden onder uw lezers over de stijl. Acceptatie of andere wensen!! Een andere suggestie is om de krant twee maal per week uit te laten ko men. Hopend hiermede positieve kritiek te leveren, verblijf ik, P. Laroy Voor uitdagingen zijn we altijd "in", maar dan hebben we toch het liefst con crete suggesties. En tweemaal per week: daar zijn Soest en de Soester Courant iets te klein voor red.). "Het is inderdaad niet goed ge gaan, en dat heb ik de mensen ook gezegd. We zijn echt niet te groot om gemaakte fouten toe te geven." Zo reageert P. Klandermans, hoofd van de gemeentelijke afdeling Groen, op de verontwaardiging van enkele Johannes Poststraat- bewoners die vorige week maan dag getuige waren van een soort "aanslag" op de rozestruiken voor hun huizen. Medewerkers van de afdeling waren die dag in het groenperk langs de Johannes Poststraat bezig met het snoeien van de struiken. Dat was o.m. het gevolg van verzoeken van de flat bewoners, die beter uitzicht op hun geparkeerde auto's verlangden. Het perk (botanische rozen) was overigens ook los daarvan aan een snoeibeurt toe, omdat het struikgewas inmiddels tot "autohoogte" (ongeveer een meter) was opgeschoten. Een fout is het volgens Klandermans dat de medewerkers van zijn dienst voor het snoeien gebruik hebben ge maakt van de klepelmachine. Daar door werden de rozestruiken "ver minkt", zoals een van de omwonenden het uitdrukt. Van de afgetopte stam men restte weinig anders dan rafelige stompjes. Volgens Klandermans zijn de betrokken medewerkers op hun fout gewezen, waarna ze de rozestrui ken met de hand alsnog hebben bij geknipt. "Een verkrachting van het milieu," noemt een van de omwonenden de gang van zaken, waarvoor ze telefo nisch kontakt zocht met wethouder Van Logtenstein. "Ze zeggen wel dat ze Soest mooi willen houden, maar ze dóen het niet. Blijkbaar moet alles hier verstedelijkt worden. Wil Van Logten stein soms graag in een stad wonen?" lucht ze haar gemoed. "Dit gaat veel te ver." Uitzicht Naast de verontwaardiging over de wijze waarop het snoei werk werd uit gevoerd zagen de bewoners van de laagbouw aan de Johannes Poststraat het hoge groen ook met groot leedwe- tjk. j.' zen verdwijnen omdat ze vanuit hun huizen opeens geconfronteerd werden met uitzicht op het "geparkeerde blik". "Waarom laten ze er dan geen prikkelstruiken groeien? Daar gaan autokrakers ook liever niet in zitten." Volgens de woordvoerster daalt ook de waarde van de huizen door de on verwachte aantasting van het omge- vingsgroen. Met de toezegging van een repri mande voor de betrokken medewer kers van de afdeling Groen zijn de omwonenden maar matig tevreden. Klandermans: "Ik heb m'n mensen er over onderhouden. Het zal niet meer gebeuren. Overal worden fouten ge maakt, maar het beroerde is dat die van ons meestal direct zichtbaar zijn. Het kwaad was al geschied, en wat kan ik dan anders doen dan beterschap beloven?" Informeren Dat de bewoners van de laagbouw aan de Johannes Poststraat niet op de hoogte waren van de snoeiplannen be treurt hij. "Ik heb er begrip voor dat ze schrokken toen ze het zagen, en vooral omdat het ook nog fout ging. Blijk baar moeten we de bevolking nog zorgvuldiger voorlichten en de cirkel nog ruimer trekken waarbinnen we de belanghebbenden direct informeren." Notities uit het oorlogsdagboek van Marinus Brouwer 6 April 1945 's Morgens hout gehaald in het bos bij Den Dolder. 's Middags voor spiering in de rij gestaan. We hadden geen groente meer, maar gelukkig nog wel een paar aardappelen. "Weet je nergens geen groente te krij gen?" zei mijn moeder. "Laten we brandnetels eten," zei ik. "In de polder staan er genoeg." Met een zak en een paar handschoe nen gingen we op pad. Weldra waren we met een goede buit terug. Het smaakte toch wel lekker. 7 April 1945 's Morgens vroeg naar Hoogland ge weest voor melk. 't Was druk! Vlieg tuigen kómen laag over en duiken op Kela. Rode-kruisbonnen ingeleverd. Een prikje gehad. 8 April 1945 's Morgens om zeven uur naar de kerk. De hele dag overtrekkende vliegtui gen. In de verte zwaar kanongebulder. 9 April 1945 's Morgens op tabak uit geweest. De hele dag weer zwaar kanongebulder, 's Nachts komen er vliegtuigen over en gooien vierentwintig lichtkogels uit, die de omtrek mooi verlichten. 10 April 1945 Mooi weer. Het kanongebulder blijft aanhouden. Men zegt: het is in de buurt van Deventer. De gaarkeuken blijft lang weg. In plaats van elf uur komt ze om half drie aanzetten. Het is soep! Niet veel bijzonders. 11 April 1945 Om een uur of negen een paar bood schappen voor het klooster gedaan. Om elf uur naar de gaarkeuken. Er zijn weer nieuwe "bezoekers" gekomen. Toen ik bij de gaarkeuken in de rij stond kwamen ze voorbij. In de verte kwamen er een paar vliegtuigen aan, en toen die lui ze in de gaten kregen gingen ze aan het hollen, vlogen bij mensen de dam op en zetten hun paar den in de schuur. Dat zijn tenminste dappere strijders! Thuisgekomen van de Hap-Hap ko men er een paar vliegtuigen over en schieten raketten af. Suizend vliegen ze door de lucht en komen terecht in de buurt van de hoofdweg, 's Middags hevige ontploffingen. 12 April 1945 Morgen met een zak schillen naar Hoogland om melk. Met veel tobben kom ik bij een boer aan en krijg één liter melk en twee eieren, 's Avonds komt er een jager over, blijft enige tijd cirkelen en duikt dan op de Eng. Nieuws: de Canadezen trekken de IJssel over! BLOEMENHUIS Zuidpromenade 9. Te Smitsweg 14. Te Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein f - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 BESLUITEN B. EN W. d.d. 4 APRIL 1995 INGEDIENDE BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN ONDERWERP Bouw van een vrijstaande woning aan het le Heeserlaantje Definitieve vaststelling subsidie Slachtofferhulp Eemland 1994. Tijdelijke opnamen verzorgings huizen 1994. BESLISSING Verzoek weigeren. subsidie vastgesteld op f 10.375,- Bijdrage voor Groot Engendaal op f 13.382,60 en voor Mariënburg op f 4.685,20 vast gesteld. VERLEENDE VRIJSTELLING EX ART. 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders hebben vrijstelling van het bestemmingsplan Soesterberg Kom verleend voor: het gebruik van een voormalig horecapand als winkel, Rademakerstraat 61. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet AWB) kunnen belanghebbenden een ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na deze publicatie worden ingediend. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1.* bouwen van een bedrijfsgebouw, Stemerdingweg (ong.) nabij Sterrenbergweg; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. plaatsen van een schotelantenne, Winterkoning 76. (artikel 24 van de voorschriften van het bestemmingsplan Klein Engendaal) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 13 april 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken). Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Apollo 141 Apollo 220 Bakkeneslaan 11 Gemshoorn 24 Koninginnelaan 154 Nieuwstraat 57-59 Van Weerden Poelmanweg 4-6 Zuidergracht (ong.) Ereprijsstraat 62 (95180) (95182) (95170) (95102) (95181) (95176) (95174) (94524) (95165) BETREFT INGEDIEND plaatsen van een blokhut 29-3-95 bouwen van een tuinhuisje 31-3-95 plaatsen van een dakkapel 30-3-95 uitbreiden van een woonhuis 29-3-95 vernieuwen van een bergruimte en het plaatsen van een tuinmuur 30-3-95 uitbreiden van twee woonhuizen 28-3-95 bouwen van een middenspannings- ruimte 28-3-95 bouwen van een bedrijfsgebouw 27-3-95 plaatsen van een dakopbouw 24-3-95 AVONDOPENSTELLING GEMEENTEHUIS Op Goede Vrijdag, vrijdag 14 april, is het gemeentehuis gesloten en dan vervalt 's avonds ook de Avondopenstelling' In verband hiermee is het gemeentehuis (afdeling Publiekszaken) nu donderdagavond 13 april tussen 19 en 20 uur geopend. Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE SLOOPVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: het slopen van asbesthoudende wanden uit een gebouw op het perceel Hellingweg 1 (Van Arkelinstituut). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaar schrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na deze publicatie worden ingediend. INCIDENTELE FESTIVITEITEN WET MILIEUBEHEER De burgemeester maakt bekend dat in het kader van het Besluit Horecabedrijven milieubeheer op: zaterdag 22 april 1995 van 21.00 tot 01.00 uur bouwplaats Amersfoortsestraat 105a Amnestylaan 78 Anna Paulownalaan 25-31, Oranjelaan 44-46 Apollo 46 Apollo 50 Apollo 156 Klarinet 377 Koninginnelaan 22 Korte Brinkweg 26b Larixlaan 8 Nachtegaalweg 22 Schapendrift 5 Soesterbergsestraat 118 Wieksloterweg O.Z. 83 BETREFT (90368) uitbreiden van een sauna/fitnesscentrum (wijziging) (95163) plaatsen van een blokhut (94513) bouwen van 6 woningen met garages (95136) plaatsen van een tuinschuurtje (95137) plaatsen van een tuinschuurtje (95085) plaatsen van een tuinschuurtje (94201) uitbreiden van een woonhuis (94571) aanbouwen van een bergruimte (95148) veranderen van een garage en een entree (95001) uitbreiden van een woonhuis (95153) uitbreiden van een garage (94295) bouwen van een zwembad (95057) plaatsen van een dakkapel (95024) plaatsen van een hekwerk Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift Alleen bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht lan 1Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschnft moet BINNEN 6 WEKEN na SS3iun7urfnïïenfn hetlemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. voor: café 't Hartje Koninginnelaan 70 3762 DG SOEST vrijstelling zal gelden van de geluid- en trillingsvoorschriften van genoemd besluit. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 30 maart tot 5 april 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Betreft: Zwaluwenweg 16 1 ceder Generaal Winkelmanstraat 35 1 berk Hildebrandlaan 34 2 coniferen, 1 den en 1 berk Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 30 maart tot 5 april 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Braamweg 81 Julianalaan 57 De Colignylaan 8 Titus Brandsmastraat 34 Christinalaan 19 Foekenlaan 15 Margriet 1 -i m Betreft: 1 ceder 2 fijnsparren 1 esdoorn 1 grove den 2 coniferen lberk en 4 fijnsparren 1 berk Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes w eken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000. 3760 CA, te Soest, Voor de gratis zak compost kan men terecht bij de volgende afleveradressen: Soest: - Vaarderhoogt, Dorresteinweg 72; - Soester tuincentrum, Wieksloterweg WZ 37; - Bloemisterij Van Oest, Eigendomweg 80; - Bloemisterij Scholten, Middelwijkstraat 28. Soesterberg: - Karweihuis, Rademakerstraat 5. De gratis zak compost is ook verkrijgbaar als men onverhoopt de waardebon uit Op 't Hoogt niet meer heeft. In dat geval kan men een handtekening zetten voor ontvangst. Op de genoemde adressen is ook een handige GFT-sticker gratis verkrijgbaar. Daarop staat dui delijk wat wel of niet GFT-afval is. Een feest met een zilveren r dat was het afgelopen zater de Lindenhof, het spraakim gezinsvervangende tehuis i Van Weedestraat. Zelfs de m ling dat de omwonenden wei de rechter stappen oi gemeenteraadsbesluit (waai nog een vergunning voor de bouw van het tehuis wei leend) weer aan te vec^ daar niets in veranderen. M domper was het natuurlij! Drie bewoonsters van de L vierden zaterdag hun zdyer leum: Sophie de Goede (8C van Reeken (54) en Mia van 1 (48) maken al een kwart eem van de vaste groep bewoners vanaf het begin - de Linde vierde twee jaar terug het 2_ staan - het (vele) wel en het nige) wee hebben me< Sophie vierde vorige week haar 80e verjaardag, zoda dubbel feest werd. "Als Sophie makkelijk kon ze een dik boek kunnen sch alles wat ze hier heeft mei zeggen Lindenhof-manage zeiaar en groepsleidster He die haar en haar mede-bew< leidt. Want in die 25 jaar zorg voor de verstandelij capte bewoners enorm vee! Sophie is met haar hoge 1< van het levende bewijs. Ze delijk een van de oudste 1 van tehuizen la de Linde Sinds haar komst naar de 1 Sophie opgebloeid. Hier 1 deelnemen aan activiteite zwemmen, boodschappen ze dat thuis nooit had gek "Sophie is een pittige vre goed oppikt. Het is gew' leuk mens met een sterke heid en veel belangstellii Domper Het feest had nóg mooie den als de afgelopen wee werd dat zo'n 75 bewi Nassauplantsoen en om de gang naar de rechter om het omstreden Lind waarover in de politiek is geweest - juridisch i Veel willen Gea en Her kwijt. "Maar we hadde l

Soester Courant | 1995 | | pagina 4