April Stunt! fl. 59,00 UUR Nan ede ^ii SHEAFFEFL Van de Ven in Soest-Zuid in een compleet ander jasje Fonkelende pennen-presentatie bij kantoorvakhandel Van de Ven Film-partij verkoop! Méér ruimte, méér boeken, méér tijdschriften, méér schrijfwaren, méér papeterie Libris.De Complete Boekhandel IACTUEEL I Kantoorvakhandel De Complete Kantoorvakhandel. 10 kleurenfilms voor: meer dan 50% korting ïllem Van Oosten fotoservice OPENINGSBOEKENWEEK: BIJ AANKOOP VAN EEN BOEK, EEN BOEKJE KADO WOENSDAG 12 APRIL 1995 SOESTER COURANT prachtig FASHION™ by Goldplated balpen/potlood set met leren etui in fraaie kado verpakking van 227,50 voor Een winkel vol nieuwe dingen: PAGINA 7 Paradijsje voor schrijvers in de Steenhoffstraat: ffcii am Belasting besparen met een testament opnieuw tien dagen lang literair voordeel. Van woensdag 12 april tot en met vrijdag 21 april. En u weet 't: van boeken krijg je nooit genoeg... Winkelcentrum Hartje-Zuid, Telefoon 12419. ende inge- uimte open toilet amer lerde ig en rage ond. •te li- >yale >bel- !t in- met on- Steenhoffstraat 13 - 3764 BH Soest - telefoon: 02155 - 26001 Bij boekhandel Van de Ven in Hartje-Zuid heeft de boel letterlijk veertien dagen op zijn kop gestaan. De meer dan 18.000 boeken ver dwenen in 400 dozen richting ver huizer Van 't Net, samen met alle andere onderdelen van het assor timent zoals tijdschriften, wens kaarten, kleine kantoorartikelen en de papeterie. Het is inmiddels allemaal weer terug in een winkel die 75 vierkante meter groter is geworden. Vanmorgen gingen de deuren van de ruimere Van de Ven weer open. Het verrassende interi eur, waarin tal van nieuwe produk- ten en diensten zijn ondergebracht, herbergde al meteen een flink aan tal nieuwsgierigen. Het zal nog wel drukker worden de komende da gen. De zaak is onherkenbaar veranderd. Opvallend is de warme groene vloer bedekking, waarop pardoes midden in de winkel een aandacht vragende rode, Engelse telefooncel staat gepos teerd. Van de Ven had de lezers van onze krant al een paar weken met die cel geconfronteerd via kleine prikke lende advertenties. De cei zit propvol met uitsluitend Engelse pockets. Een lust voor de liefhebbers om in te gras duinen. De laatste moet vooral niet al te letterlijk worden genomen. Dat cel is vooral overzichtelijk en iedereen kan gemakkelijk zijn keuzes maken. In de buurt van de cel bevindt zich een soort leesbar. Niet om aan te gaan zit ten, maar u kunt er even rustig gaan staan en het boek, waarvan u wat meer wilt weten, handig voor u neerleggen. Een vondst die tot het servicepakket van Van de Ven hoort. Mooi zijn de boekenkasten langs de wanden van de winkel. Geen stellingachtige bouw sels, maar huiselijk aandoende, smaakvol gefineerde meubelen waar in de boeken, keurig kast voor kast gerubriceerd, zeer overzichtelijk op u staan te wachteh. De eerste indruk is een goede. Wie wat verder winkelt komt veel nieuwe dingen tegen. Actief Jan en Nettie Wessels hebben zich ge durende een lange tijd van voorberei ding, samen met hun medewerksters, gebogen over de compleetheid van hun boekhandel. Van de Ven is een Libris-winkel die de slogan 'De Com plete Boekhandel' voert. Maar wat is compleet en hoe compleet kun je zijn? Jan Wessels legt dat graag uit: "Als Libris-zaak voel je je op de eerste plaats verantwoordelijk voor je eigen assortiment. Goed afgestemd op je markt, je regio, het bekende marktme chanisme van vraag en aanbod. We kopen zelf in, we worden geacht de behoeftes van onze cliënten te kennen. En dat werkt hier prima. Het geldt niet alleen voor de boekeninkoop.het gaat op voor ons gehele assortiment. We proberen zoveel mogelijk in huis te hebben. Dat lukte in verband met de ontbrekende ruimte niet meer zo goed maar met die vij-en-zeventig meter er bij kunnen we weer een paar jaar flink uit de voeten. Trouwens, en dat is één van de kwaliteiten van een Libriswinkel, wat we niet hebben spo ren we op, of we zoeken naar de weg die de klant kan gaan om zijn ver langde artikel te bemachtigen. Neem bijvoorbeeld de reiswereld, die werke lijk overvol zit met gidsen, kaarten, verhalen en studies. Als we daar vra gen over krijgen doen we ons uiterste best om na te gaan waar we dat specia lisme voor de klant kunnen vinden. En in principe doen we dat met alles. Zelfs de Paashaas kaapt op de marktin Soest! Vanaf het moment waarop bij Van de Ven vorig jaar de kantoor meubelen verhuisden naar de Nijverheidsweg is er bij de be kende kantoorvakhandel veel in beweging gekomen. Er ontstond ruimte om het assortiment in de Steenhoffstraat niet alleen uit te breiden, maar vooral ook aan te vullen met nieuwe produkten. De bestaande presentatie van het pennenassortiment was letterlijk en figuurlijk dringend aan ver breding toe. Recentelijk werd een fonkelnieuwe "pennenhoek" bij Van de Ven in gebruik genomen. Er is een paradijsje ontstaan, waar zowel de liefhebber van een goede, dure gouden pen, als degeen die alleen maar uit is op de betere ball point, zijn of haar hart kan opha len. Een kantoorvakhandel heeft altijd iets gezelligs. Er hangt een sfeer van ge borgenheid, de stellingen nodigen uit tot "winkelen". De produkten hebben stuk voor stuk op bijna iedereen een magische aantrekkingskracht. De vormgeving van al die zaken die in zeg maar ieder huis aanwezig zijn, zo als nietmachines, pennenbakjes, plak bandhouders, calculators en noemt u maar op, is vaak uiterst fraai te noe men. Naast functionaliteit is er zeker ook sprake van decoratief aangename effecten. De cliënt is daar gevoelig voor. Er hangt in zo'n zaak ook altijd een bepaalde rust, waardoor men zich snel op zijn gemak voelt. Dat is sinds kort vooral het geval bij Kantoorvakhandel Van de Ven aan de Steenhoffstraat, in de hoek waar u een fonkelnieuwe pennen-presentatie vindt, bij binnenkomst van de winkel meteen uiterst links. In schitterende vitrines heeft Van de Ven een ware tentoonstelling van sierlijk hoog ge kwalificeerd schrijfgerei tot stand ge bracht. Overzichtelijkheid maakt rondneuzen in die nieuwe hoek tot een waar genoegen, vooral als u op zoek bent naar een wat sjieker kado en u een paar honderd gulden over hebt voor een bijzondere pen, eventueel gegraveerd. Persoonlijk Van de Ven, toch altijd al uit op de be tere merken, is niet weinig trots op de huidige collectie pennen van gere nommeerde merken als "Sheaffer", de nieuwste fuji super g 100 iso 24 opn. Sla nu alvast supervoordelig uw vakantiefilms in bij Willem van Oosten. Let op: alleen de maand april geldig! fcSoesterbergsestraat 57 i Weedestraat 147 Hamseweg 21/4 Winkelcentrum Soest-Zuid Soestdijk Hoogland 02155-13109 02155-25942 033-807151 "Parker", "Waterman" en "Cross". Een gevarieerd scala aan modellen, van klassiek met de bekende gemar merde motieven, tot en met "flitsend modern" in hippe en vrolijke kleur stellingen, maakt het u op het eerste gezicht niet gemakkelijk. Maar door de wijze waarop de opstelling u in zicht geeft in prijs en kwaliteit bent u snel in de buurt waar u wezen wilt. Er ligt nu een goldplated pen van Sheaffer in de kennismakings aanbieding voor f 149,-. Maar als u erop staat blinkt er, voor u het in de gaten hebt, een verleidelijk exemplaar van tegen de f 600,- öp de toonbank. Zelfs gouden pennen met een aanschafwaarde van zo'n f 3000,- be horen tot de mogelijkheden. Die zijn echter niet in voorraad, maar Van de Ven maakt u binnen een paar dagen tot een gelukkige bezitter. Het is niet alles goud wat er blinkt. Schitterende uitvoeringen met hoog gekwalificeerd stalen pennen maken het uitproberen tot een waar genoe gen. Het is als met auto's: ook op schrijfgerei kan een mens verliefd worden. Waar de auto goed op de weg ligt, ligt een persoonlijke pen perfect in de hand. Want een ding staat onom stotelijk vast: het schenken of het ont vangen van een mooie pen als kado is en blijft een zeer persoonlijke aange legenheid, die nog meer inhoud krijgt met een persoonlijke inscriptie. Ook dat wordt door Van de Ven voor u ge regeld. Deel van het interieur van de kantoorboekhandel aan de Steenhoffstraat. Deskundig advies Het maakt bij Van de Ven niet uit of u binnenstapt voor een eenvoudige, maar goede ballpoint of dat u in de markt bent voor de "pen voor 't leven" De winkel in de Steenhoffstraat is een speciaalzaak, een kantoorvakhandel, die het tot haar verantwoordelijkhe den rekent de tijd te nemen voor de klant, het advies goed te onderbouwen en alles te doen om iedereen het ze kere gevoel mee te geven dat het juiste produkt werd aangeschaft. Er is al een pen voor de prijs van f 9,95. En als u daar goed mee schrijft, als u daar een tevreden gevoel bij krijgt, dan hebben de adviseurs bij Van de Ven dat ook. Daar kunt u staat op maken. Bij een zaak waar veel aandacht aan een goede presentatie wordt geschon ken is vooral ruimte voor de rust die u nodig hebt om op uw gemak te kunnen proberen, te vragen, te wikken en te wégen, kortom om op een verant woorde manier tot de juiste keuze te komen. Het oude gezegde "wie schrijft die blijft" indachtig, streeft Van dé Ven naar klantenbinding. En dat geldt niet alleen voor de nieuwe pennen-hoek. Ook in de Steen hoffstraat wordt Van de Ven steeds completer. Een vrolijk onderwerp is het niet, maar nuttig om er over na te denken wèl: de fiscale consequenties van het overlijden. Met de juiste testament- vorm kan iemand zijn erfgenamen aanzienlijk belastingvoordeel bezor gen. De GIBO Groep Accountants en Adviseurs houdt 18 april in Hotel Campanile in Amersfoort een voorlichtingsavond die gratis toegan kelijk is voor geïnteresseerden. Een testament is niet alleen een juridisch document op basis waarvan porties van een nalatenschap worden ver deeld onder erfgenamen. Het is ook een stuk dat na iemands overlijden op de aandacht van de belastingen mag rekenen. Want over nalatenschappen is successierecht verschuldigd en de bedragen kunnen aardig oplopen. Daarom is het belangrijk een testa ment niet alleen op zijn juridische punten te toetsen, maar ook op belas ting-technische aspecten. Er bestaan verschillende testamentvormen die elk een eigen behandeling genieten als het gaat om de bepaling van successierechten. Op dinsdag 18 april gaan specialisten van de GIBO Groep Accountants en Adviseurs in op dit onderwerp. Aan de hand van voorbeelden geven zij prak tische-tips en introduceren zij de 'Suc cessie besparing analyse', waarmee zowel ondernemers als particulieren hun erfgenamen voor al te zware belastingaanslagen kunnen behoeden. De avond in Hotel Campanile, De Brand 50 in Amersfoort, start om 19.45 uur, duurt tot 22.00 uur en is gratis toegankelijk. Aanmelden kan bij het regiokantoor van de GIBO Groep in Soest, tel. 1 56 19. Compleet ben je ook als je veel lite raire neven-activiteiten ontwikkelt." Van de Ven zit in locale samenwer kingsverbanden, heeft nauwe kont akten met de bibliotheek, werkt mee aan de poëzieroute die we de laatste weken tegenkomen op de verkie zingsborden in ons dorp, assisteert bij aktiviteiten die door Museum Oud Soest en de Historische Vereniging worden ondernomen en verzorgt zelf boekuitgaven. Onlangs verscheen, in samenwerking met Drukkerij Prac ticum, het boekje 'Soest in Oorlogs tijd'. Wessels voegt er nog snel aan toe dat de Libris-organisatie een eigen prijs heeft ingesteld voor kinderboe ken, de 'Woutertje Pieter-prijs' en voor de senioren de Libris-Literatuurprijs. Officieel tintje Van de Ven opende zijn verbouwde zaak niet officieel. Zoals vermeld kunt u er met ingang van vandaag al te recht. Dat zal voor velen een verade ming zijn. Even dat krantje halen, even binnenwippen voor een rol plak band, een wenskaart, een Pritt-stift, een tijdschriftje of een goed boek was er twee weken niet bij. Maar wie mooi wil zijn, moet soms even pijn lijden. Bij Van de Ven hebben ze dat goed doorstaan. Aanstaande vrijdagavond 14 april, is er toch nog een kleine offi ciële bijeenkomst. Dan wordt het eer ste boek, dat in opdracht van de Soes- ter architect Jan Peters werd geprodu ceerd en dat handelt over zijn uitge voerde ontwerp voor Centraal Beheer in Apeldoom/Malkenschoten, het 'Atri umgebouw', overhandigd aan wethou der Neks Blommers. De architect is er zelf bij en ook u kunt van de overhandiging getuige zijn. Een kopje koffie en een soesje completeren de bescheiden gebeurtenis. Het boek is te koop voor f 25,-. Aanbiedingen Gedurende tien dagen herhaalt Van de Ven als het ware de Boekenweek. Wie gedurende die periode, tot en met vrij dag 21 april, een boek koopt, krijgt een tweede boekje kado. U kunt kie zen uit diverse titels van onder ande ren: Leon de Winter, Simon Carmig- gelt, Maarten 't Hart, Bob den LJyl, Nelleke Noordervliet, Willem Frede- Een deel van het Van de Ven team probeert de nieuwe afrekenbalie uit. rik Hermans en Cees Nooteboom. Voor de jeugd ligt bij Van de Ven bij aankoop van een kinderboek een grap pige boekenposter of een mini- prentenboekje klaar. Wie iets nodig heeft uit de afdeling 'Papeterie' kan re kenen op een gratis luxe wenskaart. Gaat u richting Hartje-Zuid de ko mende dagen, dan kunt u om allerlei redenen even bij Van de Ven binnen wippen. Van de Ven in Hartje-Zuid is nu nog completer. Ruimer, overzichtelijker. Er kwamen 75 vierkante meters bij. De Boekenweek gaat op herhaling U kunt kiezen uit boeken van: Leon de Winter, Simon Carmiggelt, Maarten 't Hart, Bob den Uyl, Nelleke Noordervliet, Willem Frederik Hermans, Cees Nooteboom en vele anderen... BIJ AANKOOP VAN EEN KINDERBOEK: een grappige boekenposter of een mini-prentenboek gratis EN WIE BIJ VAN DE VEN IETS NODIG HEEFT UIT DE AFDELING 'PAPETERIE' krijgt er een luxe wenskaart bij '6 O

Soester Courant | 1995 | | pagina 7