III HOTTOPIO, S Wildschut Optie< m GOED 699,- 999,- 599,- Raadsleden als kruidenier en kaasmeisje IVARIAT l^mcttATis 06-0222282 Een inventaris van wensen en verlangens Zonnebril op sterkte nu extra voordelig! Van uw opticien mag u méér verwachten: m KENWOOD MET AFNEEMBAAR FRONT -fV 'Na PROFITEER NU! Werk aan de Winkel BRILMODE CONTACTLENZEN OOGMETING OOGDRUKMETING 'AIJi AD IVMMn Telefoon 02155 -1 21 32 i WOENSDAG 12 APRIL 1995 SOESTER COURANT An!tmianm^R STEENHOFFSTRAAT 16 - SOEST PAGINA 9 Gratis besteld en bezorgd. Reportage door Jan Pieter Lokker (CDA) Het beeld van de kruidenier die behendig een onsje meer afweegt en op de achterkant van een sigarendoos zijn berekeningen maakt is al lang achterhaald. Ook het stereotiep van de wantrouwige en schraapzuchtige winkelier die bij besteding van meer dan tien gulden vals glimlachend zijn kassa sluit en de klant dankbaar buigend naar de deur begeleidt, klopt niet met de werkelijkheid van vandaag. Dat ontdekten zo'n vijf tien raadsleden van de gemeente Soest afgelopen zaterdag, toen zij ge durende enkele uren als verkoper te gast waren in winkels van de ver schillende winkelcentra die dit dorp rijk is. wat. En dan zijn er ook nog de politici die met hun bestuurlijke grillen kna gen aan de boterham van de winkelier. Een winkelier van nu is op zijn gebied een specialist die hard moet werken Om de boterham belegd te krijgen. Het is iemand die voor deze belegde boter ham afhankelijk is van diverse par tijen. Allereerst heeft hij te maken met de grillen van de klant, want de klant is koning en dat weten ze! Dan zijn er de leveranciers en banken die maar al te vaak hun produkten en voorwaar den dicteren. Vervolgens de gemeente met vergunningen voor alles en nog Bondgenoot of vijand? Volgens de heer Nota, secretaris van de federatie M.K.B., is er wederzijds veel onbegrip. Politici weten weinig van het winkelgebeuren, maar winke liers weten ook te weinig over de ach tergronden van politieke besluitvor ming. Het zou daarom goed zijn als ook winkeliers een keer meedraaien in het politieke bedrijf, aldus Nota. Het is maar al te waar. Politici moeten hun kiezers kunnen vertellen dat in het dorp tenminste de dagelijkse bood schappen gedaan kunnen worden. Winkeliers eisen van de gemeente goede mogelijkheden om hun nering met succes te kunnen drijven. Als bei den tegenover elkaar staan, kom je uit op een minimum en dat is in dit geval te weinig! Gaat het nu slecht met de winkeliers in Soest? Doet 'de politiek' niets voor de hardwerkende ondernemer? Allebei niet waar. Na een rondgang langs vele nering doenden in de centra die Soest rijk is, constateer je tevredenheid over wat bereikt is, zoals in Soest-Zuid en de Smitshof, maar ook ongeduld over het uitblijven van dringend noodzakelijke Jan Pieter Lokke, maatregelen bij de winkeliers in de Van Weedestraat. Niet voor niets voelt Bart Krol zich in de raadszaal als een vis in het water. PvdA: Hema in de Van Weedestraat en het verkeer eruit De winkelreis start bij bloemsier- kunstenaar Bob van der Veen. Daar staat de roos van Soesterberg Wil Stekelenburg .We hebben het maar niet over Albert Heyn en lastige actiegroe pen. Maar wel over het ondernemers klimaat dat langzaamaan beter wordt en een Hema die er moet komen, want zo'n winkel trekt mensen aan en houdt bestaande klanten vast. Partijgenoot en wethouder Pieter ten Hove staat in Boutique des Fleurs en probeert handig rode rozen te combi neren met veel groen en een vleugje blauw. Hij vindt dat een goede wegenstructuur voor het winkelgebied Van Weedestraat de sleutel is voor een oplossing van alle problemen. Alleen dan kun je het verkeer uit het winkel- - gebied weren en houd je een straat over waar het prettig winkelen is. CDA: geen 24-uurs economie in Soest Blijkbaar heeft het CDA niet achter het net gevist, want in de winkel van visspecialist Ruud Smit doet CDA-er GEZIEN f Een zonnebril op sterkte zoals bijvoorbeeld hier algebeeld vanaf f. 98,-. Met het oog op t voorjaar en de V I komende zomer, die ons hopelijk veel zonneschijn zal brengen, lijkt ons dat een aanbieding om een zonnig humeur van te krijgen! Vakmanschap, service, persoonlijke aandacht en een uitstekende outillage. Al deze zaken vindt u bij Wildschut Optiek. Kom daarom eens een kijkje nemen in onze zaak. Bijvoorbeeld voor een oogmeting, een onderhoudsbeurt voor uw bril, vloeistof voor lenzen, enzovoort. Of om 'zomaar' even rond te neuzen in onze uitgebreide collectie monturen. U bent van harte welkom bij Wildschut Optiek! Nu met de nieuwste en modernste oogmeetapparatuur! 0 Gediplomeerd Optometrist, lid OM. Zuidpromenade 14, 3768 EM Soest, Tel.- en faxnr. 02155-22212 Bart Krol verwoede pogingen om met een vlijmscherp mes een stapel harin gen te fileren. Het CDA is niet voor het verruimen van de openstelling van winkels. De kleine winkelier schiet hier niets mee op. De omzet wordt nauwelijks hoger en de baas moet lan ger werken. Iedere werknemer gaat in de toekomst korter werken en steeds meer banen zijn deeltijdbanen, dus is er tijd genoeg om de boodschappen te doen. Bovendien is het erg belangrijk dat er tenminste één rustpunt in de week is. Bij Dima, specialist in potten en pan nen, staat fractiegenoten Besseline Gerritse. Zij vindt dat de Van Weede straat geen wandelgebied moet wor den. Vooral voor ouderen is het be langrijk dat zij met hun auto dicht bij de winkels kunnen parkeren. Boven dien, echt winkelen doen de mensen in Soest niet. Hier worden boodschappen gedaan. Als je het parkeren goed re gelt, dus ook controle op de naleving van de regels, komt iedereen vol doende aan zijn trekken. PS/GL: Meer avondwinkels in Soest Bij Dorrestein schoenen staat Ans Mann, assistente van de Soester twee manszaak Visser en Tomassen. Vol gens Mann moet het verkeersbeeld vriendelijker en vooral veiliger wor den. Dat betekent meer ruimte voor de fiets en minder ruimte voor de auto. Je moet een winkelstraat echter niet af sluiten voor het verkeer. Dan wordt het een dooie boel. Winkels moeten bereikbaar blijven. BAM: Meer speciaalzaken nodig Bij drogisterij Kok in winkelcentrum De Smitshof probeert Rob Joustra wijs te worden uit het enorme assorti ment middelen om de mens gezond te maken en te houden. Hij is wel tevre den over wat er tot nu toe in, de Smitshof is gebeurd, maar vindt wel dat er meer speciaalzaken bij mogen komen. Geen Hema. Die moet maar naar het winkelgebied Vai Weede straat. Dat is tenslotte toch onze hoofdwinkelstraat. Dat is ook de mening van fractie genoten Ank Hugen-Strijker, die bij slagerij Van Asch aan de Van Weede straat de vleespotten van de Soester inwoners vult. Een Albert Heyn vindt zij echter niet nodig, maar wel een Hema of een C&A. Verder is éénrichtingsverkeer nodig en ergert zij zich aan het feit dat de Soesters zich al 'drempelend' naar de winkels moeten begeven. GGS: Parkeerprobleem Smitshof oplossen Bij slijterij Hartogsveld zien wij Diny Hartering-Van den Broek van Gemeentebelangen Groen Soest ach ter de kassa met vaardige hand flessen drank afrekenen. Als het aan haar ligt komt er binnenkort een voorstel om de rijrichting op de parkeerplaats aan te passen. Eén kant erin, andere kant er uit. Er zijn nu teveel opstoppingen en dat wekt niet alleen irritatie bij de klanten, maar is bovendien onveilig. De Smitshof zou ook volgens haar best nog meer winkels mogen krijgen. WD: In Soest teveel aandacht voor de grote bedrijven In tabakspeciaalzaak Akkerman in Soest-Zuid probeert fraktievoorzitter Bert Krijger een rookgordijn aan te leggen. Zijn keuze voor deze zaak ver klaart hij met de woorden: "Grote auto, grote sigaar, typisch VVD, dus een sigarenwinkel." Geen sigaar uit eigen doos, wel klare taal over het winkelbeleid. Volgens Krijger is te veel aandacht gegeven aan de grote bedrijven. Bij het maken van nieuwe bestemmingsplannen moet meer reke ning gehouden worden met de belan gen van de middenstand. In Soest- Zuid zijn wij te voorzichtig met de be langen van de buurtbewoners omge gaan en hebben we te weinig durf naar de winkelier getoond. Fraktiegenote Ellen Huberts, die bij de Kaasspecialist als kaasmeisje voor aanzienlijke verhoging van de omzet zorgt, vindt het winkelcentrum nu re delijk compleet. Alleen een schoenen zaak en een viszaak zouden er nog wel bij kunnen. Geen losse kramen die een overlapping zijn van bestaande win kels. Intussen verkoop Sander Brunekreef bij Provak Hooijer spij kers en sloten en pleit voor meer par keerruimte. We flitsen een moment terug naar De Smitshof. Daar zien we de heer Kerver (Albert Heyn), koffiepot in de hand, bedrijvig heen en weer lopen tussen de vele schappen met kruidenierswaren. Bang voor concur rentie van een Albert Heyn aan de Van Weedestraat is hij niet. "Kerver is al meer dan vijftig jaar een begrip dat staat voor kwaliteit en verder moet je gewoon proberen beter te zijn." Bij de broodafdeling probeert wethou der Neks Blommer ook deze keer geen zoete broodjes te bakken. Haaf kern taak bestaat echter uit het snijden van broden en met een scherp oog ziet ze erop toe dat zelfs de kleinste kruimels in de zak komen. Op de kleintjes letten heet dat in gruttersjargon. Het is haar overigens opgevallen dat winkelen in deze zaak een familiegebeuren is en daarom een echte wijkwinkel is. D'66: Auto's weg uit winkelgebied In de mooi uitgebouwde supermarkt C-1000 in Soest-Zuid probeert Mieke Swinkels stukjes Nashi-peer aan de man te brengen. Een vrucht met een onduidelijke smaak. Dat geldt niet voor haar uitspraken. Er moet meer ruimte komen voor fietsers en voet gangers. De auto is te overheersend in het straatbeeld. Zij vindt de prijs voor Uyland niet te hoog als je let op de achtergronden. Er is goed geluisterd naar de buurt. Naschrift En dan is het ineens voorbij. De foto's zijn gemaakt, de gesprekjes op papier gezet. Tijd voor het opmaken van de balans. De meeste winkeliers waren gematigd in hun kritiek op het ge meentelijk beleid en sommigen waren zelfs uitgesproken tevreden. Nou ja, het duurt wel ontzettend lang voordat er iets gebeurt, maar vooruit, de boel is in beweging. Door politici zijn geen schokkende uitspraken gedaan die de Soester middenstand in rep en roer zullen brengen. Nu gebeurt het zelden dat politici in Soest aard- verschuivende uitspraken doen. En waarom zouden ze ook? Soest is nu eenmaal een gewoon dorp met ge wone mensen die er werken, eten, drinken, slapen en naar school gaan. En ze doen er boodschappen. Op vier plaatsen zelfs. Zijn er dan geen problemen? Jawel. Het verkeer dus. De winkeliers in de Van Weedestraat zitten niet te wach ten op een eindeloze discussie over een rondweg, lus of parallelroute. De klanten al evenmin, want die willen zonder problemen hun booschappen doen. Is het zo simpel? Natuurlijk niet! Als alle onderzoek is gedaan en in september de noodzakelijke gegevens op tafel liggen, komt er een stevig de bat tussen politici, buurtbewoners en winkeliers. In deze discussie is geen plaats voor politieke ijdeltuiterij, par ticulier belang of krentenwegerij. Als burgers van Soest zijn we geza- menlijk verantwoordelijk voor de pro- Neks Blommers brengt tegenwoor- blemen, dus ook gezamenlijk verant- dig als wethouder het brood op de woordelijk voor de oplossing ervan. plank. In april vallen er tien extra Paasprijzen! Koop nu een Staatslot en maak óók nog eens kans op één van de tien Nissan Micra's. Koop uw Staatsloten t/m zaterdag bij: DE BEER Postkantoor Tamboerijn 7 AKKERMAN Steenhoffstraat 62 Zuidpromenade 3 Meer kans, meer geld bij Tabakorie in de Staatsloterij. Rode rozen voor PvdA-ster Wil Stekelenburg. KENWOOD KDG-6020 KENWOOD KRC-655 KENWOOD KRC-555 CD-speler met tuner 18 voorkeuzezenders, 4 x 25 Watt. Normale prijs f 799,- Gouden Snaar prijs Autoradio-cassettespeler met 10 cd-wisselaar met RDS, 4 x 25 Watt. Normale prijs f 1499,- Gouden Snaar prijs Cassettespeler, tuner met RDS, 4 x 25 Watt. Normale prijs f 699,- Gouden Snaar prijs voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Steenhoffstraat 13a-15 A,

Soester Courant | 1995 | | pagina 9