R E [atrixborden geven snelheid aan I Groot paasfeest op W. de Haanschool ani ody-care in bij mevrouw goede handen Wilske Smink Banningstraat moet worden hersteld" Soesterberger raakt gewond bij botsing Banningstraat Oranje Comité in hoogste staat van paraatheid WOENSDAG 19 APRIL 1995 dooi irkeersveiligheid Amersfoortsestraat (N-237) aangescherpt 0'W1 Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening I Bloedproef wijst drankgebruik uit 'Modeshow', spelletjes en gezamenlijk eten Meer berichten over Soesterberg op pagina 13 en 77 Ons Rent O ns Ledenvergadering VSB op 28 april Griekse vaas uit tuin gestolen Agenda Correspondentie-adres P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 euren, 09^ 3ver ongeveer een half uur zul- wij langs de N-237, nabij de |meentegrens tussen Soest en aersfoort, ongeveer ter hoogte 'Zon en Schild', twee matrix- orden ingebruik stellen, in elke jrichting één." Dat zei burgemeester Hans de Widt, gtvens voorzitter van de Stuurgroep •237 Veilig' in zijn openingsspeech lens de persinformatiemiddag van nsdag 12 april in de Boskamp te lersfoort. is de bedoeling dat bestuurders bij snelheid van meer dan 80 kilome- per uur even in de spiegel kijken, t is een electronisch hulpmiddel dat het overschrijden van de maximum ielheid de te snelle weggebruiker nfronteert met de oplichtende bood- p 'u rijdt te snel'. Ruim een half geleden werd op aangeven van arjan Haak, lid van Provinciale Sta- van Utrecht de stuurgroep gefor- rd, die een verkeersveiligheids- pagne van start liet gaan op basis infrastructurele voorzieningen, :n intensieve voorlichtingscampagne een voortdurende politiecontrole, de pers kwam het laatste als een ihijnbare jacht op bekeuringen het leest naar voren. Echter 'hoofddoel- :lling is en blijft het verhogen van de :rkeersveiligheid. Anders geformu- het verminderen van het aantal den en gewonden. Het staat vast dat :t terugdringen van de rijsnelheid x alles mee te maken heeft', aldus Widt. lelangrijke opvallende elementen in campagne waren tot nu toe een irgetrokken middenstreep, de sand- ichborden met 'gematigd angstwek kende kreten, het plaatsen van lermometerborden over het percen- age weggebruikers die zich aan de nelheidslimiet hielden en de waar- huwingsborden tegen opgevoerde >rom- en snorfietsen. Resultaten ot juli van dit jaar blijven ïdvertentierondes en voortgezette po- itiecontroles van kracht. De resulta- en tot nu toe geven aan dat er een angzame daling van de rijsnelheid vordt gesignaleerd maar de hamvraag •lijft: hoe bereikt men dat de automo- >ilist, de motorrijder en de brom- ïetser hun gaspedaal of -hendel in be iwang blijven houden. Hebben de luidige maatregelen niet het gewenste .ucces, dan zullen volgend jaar meer nfrastructuele voorzieningen volgen. Welke voorzieningen dat zijn, kon men nog niet zeggen, aangezien dat in jverleg met de bewoners en de ge meenten moet worden besproken. Cijfers over het aantal slachtoffers en het terugdringen van opgevoerde brom/snorfietsen waren ook nog niet bekend, al lijkt een lichte verminde ring de overhand te krijgen. De witte streep die per 1 januari 1995 een scherpere wettelijke status heeft ge kregen, kwam ook ter sprake. On danks dat de streep andere afmetingen en een andere 'geribbelde' uitvoering heeft dan te doen gebruikelijk, is zij terdege wettelijk en derhalve strafbaar bij overschrijding daarvan. Dat zou betekenen dat ook bewoners aan de Amersfoortsestraat deze doorgetrok ken streep niet mogen overschrijden, Burgemeester Hans de Widt houdt een oogje in het zeil langs de N-237. met het gevolg omrijden naar plaatsen waar dit wel is toegestaan. Huis-aan-huis informatie vanwege de politie aan deze bewoners stelt duide lijk dat voor hen een uitzondering geldt. Strafbaar blijft elke andere overschrijding van deze witte streep, ook indien bijvoorbeeld een tractor met geringe snelheid over deze straat rijdt. Men is verplicht achter dit lang zame voertuig te blijven totdat er ruimte voldoende is om zonder over schrijding van de doorgetrokken witte streep, het langzame voertuig te pas- motiev beschikt De deur van Bloemheuvel 87 gaat wijd open en een lachende Wilske Smink werkt baanbrekend naar haar 'body-care-salon'. Een dame ligt op een soort behandeltafel ter wijl haar buik en benen omzwachteld zijn met banden, net alsof de bloeddruk wordt opgeno men. De bovenbenen schokken zichtbaar als kennelijk kleine stroomstootjes worden aangevoerd. "Ik ben meer dan een jaar onder behandeling bij Wilske en het bevalt mij uitstekend. Naast de opdracht minder te eten en deze body contour behandeling voel ik mij een herboren mens. Deze behandeling heeft ongeveer eenzelfde uitwerking als iemand die geniet na een pittige duurloop, het geeft je gewoon een kick," aldus de reactie van een zeer te vreden klant. Wilske Smink weet waarover ze spreekt. "Het klinkt als een droom, niets te hoeven doen en toch plaatse lijk af te slanken. Tijdens een paar ont spannen uurtjes doet het apparaat meer dan men in dezelfde tijd met li chamelijke inspanning zou bereiken. De Body-Care is een apparaat dat fei telijk al werd gebruikt door top sporters en nu met veel succes wordt gebruikt in schoonheidssalons en af- slank-studios. Door middel van pads op aanhechtingen van spieren, worden ze via de zwakstroom electrode ge prikkeld tot samentrekken en ontspan nen. Precies zoals dat gebeurt bij li chamelijke oefeningen. Doordat de spieren beurtelings spannen en ont spannen, wordt na enige tijd zo de ei gen energie voorraad aangesproken. De behandeling duurt dertig minuten met als gevolg dat het spierweefsel steviger wordt en de plaats van vet in neemt." "De benen reageren doorgaans het snelst omdat die sterke spieren bezit ten. Bij de buik zitten de spieren die per en gaat dat moeilijker. Deson danks kan men na een kuur van tien behandelingen de rits van de spijker broek makkelijker dicht krijgen en de ceintuur een gaatje verder gespen. An dere behandelingen zijn de Thermobanden waarbij kritieke plaat sen worden ontwikkeld met rubber banden die een warmte hebben van 42 graden. Deze worden 50 minuten op temperatuur gehouden. Hierbij moet het lichaam harder werken om de warmte af te voeren via de lym- fekanalen. Zo zet het verhoogde stof wisselingsproces zich aan tot een snelle afbraak van vet-depots. Ook dit is een behandeling die men 10 15 keer moet ondergaan. Met een goede motivatie kan men zich deze zomer gegarandeerd weer in badpak of bikini vertonen." De bewoners van de Banningstraat zien hun straat met de dag 'verloederen'. Met steelse blikken keken ze naar de Rademakerstraat hoe die werd versmald en van ber men, bomen en planten werd voor zien. "Waarom kan dat niet in onze straat?", is een algemeen gehoorde klacht. Ze wijzen voorts op de grote gaten langs de weg, afvalhout en bergen aarde in de berm en een hondenuitlaatstrook die kennelijk niet onder reinigings- regels vallen. "Als daar op zaterdag 29 april de Jaar markt wordt gehouden, zal dat een leuke zaak worden," reageert een be woner. Verder willen zij ook wel mee doen aan de aktie '50 jaar bevrijd, uw tuin(straat) toont dankbaarheid' van de Vereniging Soesterbergs Belang, maar met zo'n straat is dat het paard achter de wagen spannen, vinden zé. Via de belangenverenigingen verzoe ken zij de gemeente Soest hierin op korte termijn iets aan te doen. Kapotte en verzakte kasseien langs de rijbaan van de Banningstraat. Zondag 23 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 zaterdag 19.00 cantores zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 09.00 eucharistieviering; andere da gen: 7.30; gebedsdiensten: dagelijks 12.15, 15,30 en 18.00 NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 zie gereformeerde kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. J.F.G. Kamphorst, Harder wijk (dovendienst) STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier, Paltzerweg 299 (Den Dolder), tel. 030-284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJUM. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00- 10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschap pelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06.11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Bekken- en beenfracturen en enekele schaafwonden zijn de ge voelige herinneringen van een 41- jarige Soesterberger aan een een zijdig ongeval dat zondagmorgen om kwart voor twee plaatsvond. Uit een bloedproef bleek dat de man onder invloed van alchol verkeerde toen hij achter het stuur zat. Vermoe delijk als gevolg van een te hoge snel heid raakte hij de macht over het stuur kwijt. Bij de afslag naar de Banningstraat op ds Amersfoortsestraat botste de man tegen een ANWB-paal. De man raakte gewond, de auto 'total loss'. In de afgelopen week is het Oranje- boek huis-aan-huis verspreid. De reacties zijn alom zeer lovend van wege deze bijzondere uitgave 'en dat mag ook wel eens na 50 jaar', aldus Wim Koevoets, voorzitter van het co mité. Toch heeft hij zorgen als het om de fi nanciën gaat. Zonder in details te tre den, stelt hij 'er zijn zaken die soms tegenvallen en juist tegenvallers kos ten vaak geld'. Hij hoopt dat de slogan 'geef ze de vijf zijn weerklank in de collecte zal hebben en anders blijft giro 159009 t.n.v. het Oranje Comité Soesterberg nog altijd open 'om de tiendaagse feestelijke veldtocht tot een goed einde te brengen', is zijn op merking. Wekelijks zit men rond de tafel om na een lange voorbereidingsperiode die reeds in 1994 begon, de zaak goed op de rails te krijgen. De medewerking van bijvoorbeeld de Du Mou- linkazerne was verrassend. Naast het verstrekken van een complete veld keuken 's middags op 3 mei, leveren ze op 5 en 6 mei twee tenten voor de Vereniging Zend Amateurs die naast het monument staan. Maar zelf staan ze op 5 méi met heuse Leopardtanks op het kleine kermisterrein naast de ijsbaan. De kermisman werkt uit alle macht om er een prachtig lunapark van te maken. "Alleen is het jammer dat in heel Nederland bevrijdingsfeest wordt gevierd en dat is een moordende concurrentie', aldus Leo Bleekman, de kermisman. Ook hoopt het Oranje Comité op spontane hulp van mensen die even een handje willen meehelpen bij één van de vele activiteiten. Als men met de penningmeester even over de fi nanciën gaat praten komt men tot de ontdekking dat het comité nagenoeg geen eigen kosten heeft. 'Alle admini stratie, porto, eigen vergadering- kosten, de vele telefoontjes, auto- kilometers en andere kosten betalen we zelf. Dat is naast onze persoonlijke inzet ook een bijdrage en lang niet on belangrijk', is de reactie. Alle leden van het comité staan als een blok ach ter het doel, om er iets moois van te maken. De ruimte is in één oogopslag te herkennen aan de veie voorwerpen en kleuren die men met Pasen kan verbinden. Grillige takken, kip pen, eieren in diverse kleuren afge wisseld met vele moderne tekenin gen. In het midden een verhoging waarop kinderen zichzelf showen in hun Paasbest outfit. Oudere kinderen staan geïnteresseerd er omheen en geven duidelijk uiting als een bepaalde crea tie tot hun verbeelding spreekt. Dat alles speelde zich afgelopen woensdag af in de hal van de Wethou der de Haanschool. Een jury, be staande uit drie dames, bekeek de kle ding en de verdere opmaak om tot een juiste uitslag te komen. Alles werd deskundig aan elkaar gepraat door meester-speaker Gert Lamers met ui teraard de daarbij behorende achter- grond-muzick Er heerste een sfeer van plezier, maar ook gezelligheid. De kinderen voel den zich zichtbaar thuis in die ruimte en maakten er een echte show van. Twee nagenoeg echte witte kippen zorgden met hun komische koppen voor behoorlijk wat hilariteit. Het werd een doorlopende vertoning van kippen gevolgd door geklutste eieren, de paashaas natuurlijk en zelfs Donald Duck was duidelijk aanwezig. "Veel applaus oogstte de kippen-twee- ling in de mooie gele pakken en niet te vergeten de drie scharrelkippen die een dansje met drie jongens aangin gen. Nadat de prijzen van de beste creaties waren bekend gemaakt, gin gen de jongste groepen naar hun klas lokalen waar ze samen het ontbijt nut tigden met natuurlijk eieren. Stapels boterhammen gemaakt door vrijwilli gers werden gretig genuttigd. Wat wil je, eerst een vermoeiende show en dan ook nog met je vriendjes eten, dan gaat er wel wat in. De oudere kinderen mochten daarna het eiertikkenspel spelen. 'Punt tegen punt of kont tegen kont', was de op dracht en tussen de vele lachende kinderstemmen hoorde men heel wat eieren sneuvelen. De kunst was om het ei op de juiste wijze hard te laten koken en de techniek van het tikken. Een kind kwam snel tot de ontdekking dat een niet gekookt ei geen enkele kans van slagen had. Serieus werd de tegenstander op ei en handen bekeken. Zelfs werden eieren gecontroleerd of ze wel echt waren en niet van steen. Een mooie afsluiting van een school periode en een waardig begin van de paasvakantie. Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger: Deze week voorde laatste keer Ac Preusser. In gesprek met een verzetsstrijder (slot). "Ik kan mij soms ergeren aan mensen die menen alles te weten, maar het al leen hebben 'van het horen zeggen'. Aan geschorste politie-agenten die destijds mijn vader vervolgden voor geld van een gekocht fornuis, terwijl ik de kwitantie op zak had. Aan men sen die begeleiding verzorgden naar het concentratiekamp in Amersfoort omdat de Duitsers daarom vroegen. Diezelfde mensen gingen later jonge lui inlichten die graag iets van de ge schiedenis uit de oorlog wilden weten. Hoe durven ze zó met de waarheid om te gaan. Als oud verzetsstrijderstaat 4 mei voor mij meer in de belangstelling dan 5 mei. Juist op die 4e mei gaan onze ge dachten terug naar toen, 50 jaar en lan ger geleden. Nu 50 jaar na dato maakt men een hele ophef, ik vraag mij af om welke reden. Niemand is verplicht om te herdenken en vooral niet als je het niet hebt meegemaakt. Ook vragen wij niet om een stuk dankbaarheid of eer of wat ook. Wat wij destijds heb ben gedaan, dat deden we omdat we in ernstige mate werden beknot in de vrijheid. Die vrijheid is voor velen nu een heel gewone zaak, omdat zij niet anders weten. In 1995 kun je zeggen wat je wilt, dat mogen we nu al 50 ja ren doen. Dat is toch geweldig! Men zou alleen moeten herdenken omdat er mensen zijn die veel verloren hebben voor een zaak, waar wij 'alles' aan te danken hebben. Je zult maar familie leden verloren hebben, door Duitsers omgebracht, ter wille van de vrijheid. Zoals wij de heer Odijk, Bram van Angeren en Andries Stemerding heb ben verloren. Dat waren ook mensen met idealen, die ook een toekomst voor ogen hadden. Mensen die fami lieleden verloren hebben bij bombar dementen op Soesterberg en omstre ken. Mensen die van honger zijn ge storven of in concentratiekampen zijn omgekomen. Nabestaanden herden ken hetgeèn zij verloren hebben. Kijk naar de familie Troost hier in Soester berg die hun zoon hebben verloren, door iemand die in het wilde weg aan het schieten was. De heer en mevrouw Troost gaan een heel zware weg en gaan iedere dag naar het graf van hun zoon om te 'herdenken' wat ze verlo ren hebben. Deze maatschappij met steeds grotere onderlinge verschillen moet geen aanleiding zijn tot conflic ten die de samenleving niet aan kan. De één die zijn kinderen geen stukje fruit meer kan geven en een tennisser die met een paar partijtjes anderhalf miljoen verdiend. Dat zijn te grote verschillen en zulke dingen kunnen funest zijn voor de toekomst. Bij her denkingen zou het zo moeten zijn; het symbool voor de vrijheid, met de vreugde voor hen die de bevrijdings dag hebben meegemaakt. Een bevrijdingsdag voor de jeugd in het te ken van de betekenis van vrijheid en het besef dat deze vrijheid zware of fers heeft gekost, alvorens deze ver worven was. Voor de overledenen en voor hen die vielen, onze gedachten en medeleven en gebed, en de bereid heid eraan mee te werken dat zulks ons niet meer moge overkomen. Ik denk dat alleen dan '50 jaar bevrijding' een boodschap zal zijn voor iedereen'. Ac Preusser Het bestuur van de Vereniging Soesterberg Belang houdt op vrijdag 28 april een ledenavond in Dans school Rellum aan de Rademaker straat. De aanvang is 20.00 uur. Men wordt verzocht op de uitnodiging te willen reflecteren via mevrouw Riet Lensink, Fokkerstraat 7, tel. 52975 of Gert Lamers, Rumpler 21, tel. 52705. Opnieuw is in een tuin aan de Mercury een diefstal gepleegd. Vorige week werd een Griekse vaas op een gietijze ren driepoot ontvreemd. De amfora is ongeveer 65 centimeter lang. Woensdag 19 april 19.00 estafettelopers bevrijdingsvuur Dorpshuis Donderdag 20 april 09.30 Damestennis, Sportpark Vrijdag 21 april 08.30 Comp. District Tennis LTV, Sportpark 20.00 Bingo VOS Hoeksteen Zaterdag 22 april 09.00 District Tennis LTV, Sportpark 12.00 Korfballen KVO Sportpark 19.30 Finale Straten volleybal Banninghal 20.00 Voorjaarsconcert Odeon Casino Zondag 23 april 14.00 majorettes Odeon NK in Am sterdam Maandag 24 april 12.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 19.00 Kaartverkoop feestweek Dorps huis Dinsdag 25 april 19.00 Kaartverkoop feestweek Dorps huis Opgaven voor de agenda: tel. 51252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11