Stuur geen geld, maar neem nog een lekker chocolaatje. aru6hocK f jCÜL TÜÜR WELZIJN 1 SOESTERBERG "Dokter Amor" van Molière Zelf etsen maken in C-drie OT Nieuws van de bibliotheek Kunstwerk van de maand Henk van Ulsen in Dorpshuis Schilderijen en poppen in kunstwinkel De Bereklauw WOENSDAG 19 april 1995 Op 27 en 28 april in C-drie SOESTER COURANT PAGINA 17 Workshop voor kinderen en jongeren Herbestraten van twee voetpaden stichting openbare bibliotheek Klachten bezorging Kinderbios:The Witches Kunstuitleen Soest verloot kunstwerk Bingo 55-plussers in De Vijverhof Vrijwilligers Vakature Bank Wie aan sport doet leest de Soester Courant Kinderparadjjs De Vrije Teugel Max Havelaar Keurmerk Hoe meer je koopt Hoe meer je helpt Op 30 april om 14.00 uur NNereldI/I/inkel Rommelmarkt in De Schoof op zaterdag 22 april soesterSgourant NCVB Soestdijk sluit seizoen morgenavond af Op 27 en 28 april zullen cursisten van Kreatief Centrum De Hof uit Amersfoort, de komedie "Dokter Amor" van Molière op de planken van Cultureel Centrum C-drie in Soest brengen. De komedie, die op 15 september 1665 onder de titel "De liefde als geneesmeesteres" in Versailles in pre mière ging, is na 330 jaar nog steeds actueel. U kent dat wel: U bent geraakt door Amors pijlen en toch ziet u enkel ob stakels om bij uw geliefde te komen. Daar gaat de komedie over. De obsta kels bestaan uit vader Sqanarelle, die slechts op geld belust is en enkele doktoren die slechts om hun eigen ge zondheid en inkomsten geven. Geluk kig is daar ook de huishoudster Lisette, die graag gepeperde poetsen Cursisten van De Hof brengen "Dokter Amor" op de planken. mag bakken. Zij is het die Lucinde, de ontroostbare dochter van Sqanerelle, zal helpen haar geliefde van heel dicht bij te aanschouwen, en wat dat met zich meebrengt? De komedie zal worden voorafgegaan door een voorprogramma van de beginnerscursisten toneel. Zij brengen enkele scènes, waarin op komische wijze allerlei types uit de samenleving worden neergezet. Beide cursussen zijn onder regie van Karin de Vries tot stand gekomen. De voorstelling be gint om 20.30 uur, kaarten kosten f 10,-, U kunt ze reserveren en ophalen bij: Karin de Vries via Kreatief Cen trum de Hof in Amersfoort en Cultu reel Centrum C-drie in Soest, Willaertstraat 49, tel. 22188. Veel mensen vragen zich af hoe een ets tot stand komt. In Cultureel Centrum C-drie ontdek je dat het niets meer is dan een technische be werking. Door inwerking van bij tende vloeistoffen verandert het oppervlak van de plaat zink. De ets is ontstaan doordat ridders hun harnassen lieten versieren. De wapen smid tekende voorstellingen in een waslaagje. Azijn beet in de krasjes en zo ontstonden groefjes. Om het ont werp te bewaren drukte hij dit af op papier. Logischerwijs kwam er ie mand op het idee om dit met een plaat zink te doen. Zo kon er een oplage ge drukt worden. Grafiek, zoals je dit noemt, is meer dan een vermenigvuldigingstechniek: bekende dingen kun je anders verbeel den. Het biedt een scala aan mogelijk heden. Gebruik je geen zink maar pa pier, dan heeft grafiek een heel ander effekt. De workshop is voor iedereen die graag tekent of schildert. Met hulp van de docente Julia van Raamsdonk maak je van de tekening, ingekrast op de ondergrond een volwaardig werk stuk. De workshop is op maandag 1, dinsdag 2 en woensdag 3 mei van 10.00-16.00 uur. Kosten f 65,-. In schrijven is mogelijk bij de admini stratie van C-drie, Willaertstraat 49, Soest. Of even bellen naar 02155- 22188 van 12.30-16.30 uur. Voor de leeftijd 9 t/m 18 jaar. De gemeente heeft vandaag een begin gemaakt met de herbestrating van het trottoir aan de oneven-zijde van de Pieter de Hooghlaan. Deze werkzaam heden worden, volgens de planning, komende maandag afgerond. Tijdens de herbestrating wordt het probleem van tegels die door boomwortels om hoog zijn gedrukt, opgelost. Ook het voetpad tussen de Schouten kampweg 143 en de Plas weg 66 wordt herbestraat. Dat gebeurt op dinsdag 25, woensdag 26, donderdag 27 en vrijdag 28 april. 69 Dorpsplein 17B 3769 DA Soesterberg /OOR DSOG Het kunstwerk van de maand is van Wijnand van Lieshout en de titel is: eieren voor droge... Het is een foto en het formaat is 71 x 89 cm. Wijnand van Lieshout maakt geën sceneerde kleurfotowerken. De weg die hij als kunstenaar gaat, is persoonlijk en uniek. Zijn foto werken, in een oplage van drie, zijn ingetogen en uitdagend tegelijk, en zoals de fotograaf zelf zegt: "Mijn territorium is het niemandsland tus sen geest en stof: leven en dood, daar waar het onwerkelijke werke lijkheid wordt. Een fixatie die on grijpbare dromen tot leven wekt. Met behulp van zorgvuldig gese lecteerde voorwerpen (geteisterd door tijd en verval) creëer ik mijn beelden. "Het werk straalt een niet Europese bezieling uit en sluit meer aan bij het gevoelsleven van de Oosterse mens. Dit blijkt ook uit de belang stelling in Japan voor zijn werk. In 1990-1992 en 1994 is Wijnand on derscheiden met een bronzen me daille voor zijn fotowerk op de "In ternational Photographic Salon of Japan". Collectie In de kunstuitleen kan men kunst werken bekijken en vooral lenen. Er zijn verschillende soorten abon nementen. Als men al lid is van de bibliotheek in Soest of Soesterberg krijgt men f 10,00 korting op het abonnementsgeld. Men betaalt dan f71,00 per jaar. Het normale tarief is f81,00 per jaar. Is men ouder dan 65 jaar of heeft men een Cultureel Jongeren Paspoort dan hoeft men maar de helft van het abonnements geld te betalen. Het is ook mogelijk meer abonnementen tegelijk te ne men. Bijna ieder kunstwerk is ove rigens ook te koop. Als men kiest voor een abonnement met een kooptegoed gaat dat heel gemakke lijk. Men spaart al terwijl men het werk "op proef' in huis heeft. Ook zonder kooptegoed kan men uiter aard kopen. De collectie omvat on geveer 600 kunstwerken. Er ligt een fotocatalogus ter inzage waar uit men werken kan reserveren. Twee keer per jaar wordt de collec tie aangevuld met nieuwe werken. Kunstuitleen Soest is gevestigd in bibliotheek O verhees aan de Willaert-straat 49, tel. 12468. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en woensdag- en vrijdag middag van 14.00 tot 17.00 uur. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nagebracht. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Zondag 23 april in C-drie Op zondag 23 april is voor kinde ren vanaf 7 jaar om 14.00 uur in Cultureel Centrum C-drie de spannende en ook wel een beetje griezelige jeugdfilm "The Wit ches" te zien. 'The Witches" is de verfilming van het gelijknamige boek van Roald Dahl. De film duurt 93 minuten en is ondertiteld. De kleine Luc verliest zijn beide ouders en gaat daarom bij zijn oma wonen. Oma is echter niet zo gezond. Samen gaan ze op vakantie aan zee om eens lekker bij te komen. In het zelfde hotel waar Luc en zijn oma lo geren, verblijft er één als de Opper- heks. De heksen houden nu juist in dit hotel hun grote vergadering. De opperheks herkent de oma van Luc ook, en daar heeft ze een hekel aan. Heksen hebben namelijk een bloed hekel aan alles wat kind is. De oma van Luc had zij als kind bijna eens ge vangen, maar ze is haar destijds ont snapt. De heksen gaan vergaderen, ze hebben een boosaardig plan. De Opperheks heeft een vloeistof gebrou wen, waarmee ze mensen in een paar tellen in muizen kan veranderen. De heksen willen nu alle kinderen op de hele wereld in muizen gaan omtoveren. Gelukkig luistert Luc de vergadering af. Samen met zijn oma bindt hij de strijd aan tegen de kwaad aardige heksen, en hoe dat af zal lo pen... Kaarten reserveren en afhalen bij: Theater Bespreekbureau VW Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075, of C- drie, Willartstraat 49, tel. 22188. De Kunstuitleen Soest, gevestigd naast C-drie, verloot een kunstwerk. Het te winnen werk is een aquarel, ge titeld 'Italiaanse handdoek', gemaakt door de kunstenares I. van Ingen. Het formaat is 51 bij 42 centimeter. Het kunstwerk is uitgevoerd in allerlei tin ten blauw. De lootjes voor deze loterij zijn de koop in de bibliotheken in Soest en Soesterberg en in de Kunstuitleen. Eén lootje kost f 2,50. De trekking van de loterij is op woens dag 3 mei. Het winnende nummer zal bekendgemaakt worden in de Kunst uitleen en de bibliotheken. De loterij is mede mogelijk gemaakt door de ING Bank. De directeur van deze- bank zal de prijs persoonlijk aan de winnaar overhandigen. Ook de OBS O verhees werk mee aan de loterij. De kinderen van de hoogste groepen gaan allemaal erg hun best doen om thuis, in de buurt en bij familie zo veel mo gelijk lootjes te verkopen! In de grote zaal van De Vijverhof wordt vrijdag weer een bingo gehou den voor 55-plussers. De zaal van het dienstencentrum aan de Klarinet gaat om 13.30 uur open. Om 14.00 uur be- gint de bingo. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 Pasjes Na een korte onderbreking gaat de jongereninloop in de Schoof vanaf dinsdag 25 april weer van start. Op vrijdag 12 mei is er een 'No nonsens Party'. Het 'Trubopopfestival' op Ko ninginnedag (29 april) wordt op het Raadhuisplein gehouden. In geval van slecht weer wordt uitgeweken naar de Schoof. Voor alle activiteiten in de Schoof voor jongeren tussen de 16 en 23 jaar wordt voortaan een pasje ge vraagd. Zonder pasje geen toegang. Een pasje is verkrijgbaar op dinsdag en donderdag tussen 15.00 en 17.00 uur en tot 25 april ook op dinsdag en woensdag tussen 19.00 en 21.00 uur. Neem een legitimatiebewijs, twee pasfoto en f 2,50 inschrijfkosten mee, Jongereninloop Vanaf dinsdag 25 april kunnen jonge ren tussen de 16 en 23 jaar terecht in de Schoof op dinsdag- en woensdag avond vanaf 19.30 uur. Zij moeten in bezit zijn van een pasje. Elke dinsdag wordt er om 20.00 uur een videofilm gedraaid. Woensdagavond heeft een wat actiever karakter. Men kan dan tafelvoetbal spelen, tafeltennissen, biljarten, t.v. kijken en darts spelen, Om de zoveel tijd wordt er een toer nooi gehouden op deze avond. Voor beide avonden geldt een entree van f 1,- en kun je tussen de 19.30 en 20.00 uur naar binnen. Smitsweg 311, tel. 12630 Vluchtelingenwerk Stichting Vluchtelingenwerk Soest e.o. verzorgt de opvang van asiel zoekers en vluchtelingen in Soest en Soesterberg. De stichting wil door haar werk bereiken dat vluchtelingen zo snel mogelijk in staat zijn een so ciaal en economisch zelfstandig be staan te leiden en in onze samenleving te integreren. Deze week vraagt regionaal steunpunt Vrijwilligers Vakaturebank Soest/ Baarn aandacht voor de volgende selektie uit het vakaturebestand: 6-118: Stichting voor hulpverle ning aan vluchtelingen te Soest zoekt meerdere vrijwillig(st)ers voor op vang en begeleiding van asielzoekers/ vluchtelingen. 6-125: Dezelfde stichting zoekt contactgezinnen die af en toe een vluchteling willen bezoeken of uitno digen. Specifiek wordt een contact gezin gevraagd voor een Chinese vluchteling. 5-128: Eveneens zoekt deze stich ting vrijwillig(st)ers voor huiswerk begeleiding voor vluchtelingen. 10-114: Tevens wordt door vluch telingenwerk een begeleidster gezocht voor de meidengroep. 16-116: Ook vraagt vluchtelingen werk Soest gastheren/gastvrouwen om één keer per week de koffie en ont vangst tijdens de spreekuren te verzor gen. De tijden hiervan zijn: maandag morgen van 10.00 - 13.00 uur, of vrijdagmiddag van 13.00 - 15.00 uur. Inlichtingen over de genoemde vaka- tures en het vrijwilligerswerk zijn ver krijgbaar bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., Smitsweg 311, van dinsdag- tot en met donderdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 12630. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 20 april Om 9.30 uur komt groep 1/2 van De Werveling voor het project over 'jonge dieren'. Ook om 9.30 uur start de volwassenengroep. Om 13.15 Uur is groep 1/2 van De Werveling weer te gast bij Titia en ook zij komen de jon gen dieren bezoeken. Na schooltijd zijn Lisanne, Marijke en Chantal de jarige gasten die een feestelijk pro gramma voorgeschoteld krijgen. Om 20.00 uur komen de medewerkers aan ons grote feest op 5 mei bij elkaar om alle taken te bespreken. Vrijdag 21" april Om 9.30 uur komt groep 4 van de Van der Huchtschool aan de Libel van de jonge dieren genieten. Na schooltijd zijn Kevin, Maarten, Mandy en Jeroen aan de beurt voor een verjaardags feest. 's Avonds om 19.00 uur begint de laatste kinderdisco van dit seizoen, een groot feest voor alle kinderen die trouw de hele herfst en winter door geweest zijn. In oktober gaan we weer verder met deze activiteit. Let op: de kinderdisco voor jarige kinderen gaat door tot half juli! Zaterdag 22 april Vanaf 13.30 uur starten de verjaardagsfeestjes van Charon, Nico en Frank. Ook zij krijgen een onverge telijke herinnering aangeboden door onze medewerkers. Zondag 23 april Vanaf 11.00 bestaat de mogelijkheid om een ritje op de rug van de pony te maken of rondjes te draaien in de draaimolen. Ook verkopen we koffie, thee, limo en diverse snoepwaren. Maandag 24 april Om 9.30 uur is groep 1 van de Prins Willem Alexanderschool te gast bij onze jonge dieren. Ook groep 3A van De Werveling komt onder leiding van Titia van deze wonderen genieten en wel vanaf 13.15 uur. Na schooltijd is de kookclub weer paraat! Dinsdag 25 april 'De school op de Berg' uit Amersfoort komt voor een schoolreis. Wij doen erg ons best om de kinderen een prachtige dag te bezorgen. Na school tijd is de boerderijclub actief. Deze kinderen gaan weer van alles ontdek ken van het boerenleven onder leiding van Pieter en Diana. Om 19.00 uur komen alle uitverkoren artiesten aan de kinderplaybackshow naar het kinderparadijs. We gaan met hen over kleding, schminken en optre den praten, omdat alles goed in orde moet zijn voor het feest op 5 mei. Dan mogen deze kinderen optreden voor een groot publiek onder leiding van Henny Huisman. Woensdag 26 april Om 9.30 uur start de peuter/ouder activiteit. Dit is officieel de laatste van dit seizoen. In verband met de grote drukte vqor ons de komende maanden hebben we met de peutermoeders af gesproken dat zij altijd welkom blij ven, ook voor activiteiten, maar niet kunnen beschikken over onze binnen ruimte. Maar als het lekker weer wordt hebben we buiten genoeg plek voor iedereen! Om 14.00 uur laat de toneelgroep zien wat zij weer geoefend heeft. Ewout, Jesse en Remco zijn jarig en komen in ieder geval met hun vriendjes. En vast nog een heleboel kinderen uit de buurt. Na de voorstelling gaan we nog genieten van leuke activiteiten binnen of buiten. Dat hangt van het weer af. Waar blijft de zon? Chocolade met het Ma* Havelaar Keurmerk is net zo lekker als alle andere chocolade. Met één verschil. De bonen komen rechtstreeks kleine cacaoboeren, tegen een eerlijke prijs In vele merken verkrijgbaar. BI) vrijwel elke supermarkt. Voor Informatici 030 - 334602. Op 30 april om 14.00 uur zullen cultureel centrum C-drie en liet Oranje Comité Soesterberg een optreden van Henk van Ulsen or ganiseren in het Dorpshuis van Soesterberg, de toegang is gratis. Het programma heet "Spelen met Woorden". Henk van Ulsen noemt het zelf een solo-voordrachtsprogramma waarin het in de allereerste plaats draait om het begrip 'taal'! Wat mensen met taal doen, wat de taal met mensen doet, in praten, luisteren, schrijven, lezen, denken èn zwijgen... Aan de hand van allerlei voorbeelden uit de literatuur, van vrolijk en ont spannend, tot ernstig en spannend. Henk van Ulsen. gaat Henk van Ulsen met zijn publiek een 'taairoute' langs van circa 5 kwar tier zonder pauze. Teksten van o.a. Toon Hermans, Jules Deelder, Annie M.G. Schmidt, Kees van Kooten, Liselore Gerritsen. Met een zeer bijzondere keuze uit teksten en gedachten van verstandelijk gehan dicapten, jong en oud. Vanwege de dertigste april zal er hier en 'daar wat 'Oranje-vreugde', en ook wat herden ken en beseffen van vrijheid zijn. Informatie over reserveringen en kaartverkoop zijn te verkrijgen bij Cultureel Centrum C-drie, tel. 02155- 22188. Belangstellenden kunnen aan de Steenhoffstraat komende week volop genieten van de ingerichte etalage van het kunstwinkeltje 'De Bereklauw'. \^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Vrouwen en eerlijke handel Ete Wereldwinkels en de Fair Trade Organisatie onderhouden een langdu rige relatie met hun handelspartners en betalen hen een rechtvaardige prijs. Door de continuïteit en de goede prijs kunnen de producenten investeren in hun organisatie en hun produktie en de arbeidsomstandigheden verbeteren. Als het nodig is, probeert men ook extra ondersteuning te geven bij het ontwerpen en produceren van nieuwe produkten en het verbeteren van pro duktie methoden. Vrouwen uit b.v. India, Guatemala en Tanzania spelen een belangrijke rol in de produktie van kleding en sieraden. Deze zijn, vooral tijdens de campagne Mode met Motief, in de Wereldwinkel te koop. Voor deze vrouwen betekent eerlijke handel een eigen inkomen, verzorging en opvang van de kinde ren. Ook kunnen de vrouwen kredie ten krijgen bij de handelsorganisatie of een opleiding volgen. Vrouwen in de Deide Wereld krijgen daardoor meer zeggenschap over hun eigen le ven. Het zou goed zijn als niet alleen de vrouwen die via deze eerlijke han del beloond worden, van deze dingen kunnen profiteren. Ete Wereldwinkels en de Fair Trade Organisatie zullen in samenwerking met andere Derde Wereldorganisaties maatregelen voorstellen in de richting van politiek en bedrijfsleven om ook in de reguliere handel de positie van de vrouw te verbeteren. Cursisten van de poppencursus van Angelique Wagenvoord hebben de etalage ingericht met hun scheppingen die het afgelopen cursusjaar tot stand kwamen. Zonnekindpoppen zoals de poppen genoemd worden, zijn aller liefste speelpoppen, gemaakt van na tuurlijke materialen in zachte kleuren aangepast aan de leeftijdsfase van het kind. Het is de tiende keer dat deze poppenexpositie wordt gehouden. 'De Bereklauw' in lentesfeer heeft ook dit voorjaar weer tal van nieuwe kunst voorwerpen en schilderijen waar de liefhebber van kan genieten. Tot half mei is een expositie ingericht met aquarellen van Mieke van der Veen- Vos uit Doorn. Mieke, bekend gewor den door haar voortreffelijke portret tekeningen is een meester in het weer geven van beelden uit de natuur. Met veel meer bevlogenheid en inspi ratie zijn de schilderijen van Gladys Hubenet uit Uffelte geschilderd. Haar abstracte dromerige schilderijen in ge mengde technieken zijn van een veelkleurigheid waarbij de kijker voortdurend nieuwe beelden krijgt aangereikt. Het nieuwe werk van Gladys Hubenet, die inmiddels voor de derde maal in het bestaan van 'De Bereklauw' expo seert, is te bezichtigen tot eind augus tus. De openingstijden van 'De Bereklauw' zijn: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en maandag middag van 14.00 tot 18.00 uur. Op zaterdag 22 april wordt in De Schoof een rommelmarkt gehouden. Het is de 25ste keer dat het jaarlijkse evenement van de Stichting Welzijns werk Soest (SWS) plaatsvindt, maar de eerste maal dat niet het terrein van Efe Vangrail aan de Nachtegaalweg wordt benut. SWS wijkt dit jaar uit naar het nieuwe sociaal cultureel centrum aan de Molenstraat. Om 9.00 uur wordt de rommelmarkt geopend. Dan kunnen de bezoekers speelgoed, kleding, boe ken, meubelen en nog veel meer spul len op de koop tikken. Het Rad van Avontuur ontbreekt niet. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 20 april Rock 'n Roil Junkie Alhoewel hij nog niet dood is, vonden de makers van Rock 'n Roll Junkie het toch nodig een portret van "Neder lands grootste en invloedrijkste roek- fenomeen Herman Brood" te maken. Ondanks zijn buitensporig drugge bruik is Herman Brood nu toch al 47 jaar geworden. Volgens velen een soort medisch wonder. Dat drugge bruik is niet zijn enige verslaving. Veel meer is dat de rock 'n rollmuziek die ook verband houdt met zijn eigen levensstijl met veel sterke drank, wis selende vriendinnen, en een enorme hang naar publiciteit. Op de vraag hoe hij het overleefd heeft, antwoord hij: "Je moet waak zaam zijn. Als ik voel dat het gif de overhand neemt moet ik dimmen. "Dan hou ik een korte pauze en eet si naasappels en drink melk. "Nee, niet een paar dagen, een paar uur.Rock 'n Roll Junkie, is een onderhoudende do cumentaire met interviews met zijn moeder ("Vastigheid is niets voor onze Herman"), zijn ex-vriendinnen, ex- bandleden en zijn manager - met oude en nieuwe opnamen van zijn muziek - zijn bezigheden als kunstschilder, en zijn privéleven. De makers volgden Brood een jaar lang en de dertig uur film werd door editor Menno Boerema teruggebracht tot 90 minu ten. Daarin blijkt niet alleen hoe goed hij de media kan manipuleren (wat misschien wel een deel van zijn kun stenaarschap is) zoals een bezoekje met zijn dochter Lola aan de kermis, maar latende interviews ook zien hoe egocentrisch hij is en elke verant woordelijkheid voor zijn daden uit de weg gaat. ("Ik kan mijn niet permitte ren een schuldgevoel mee te slepen"). Het gesprek met Nina Hagen verloopt ongemakkelijk en Herman verdwijnt naar de wc om niet meer terug te ke ren. Toch spreekt zij daarna over Her man als haar 'etemal love'. Ook uit de andere interviews blijkt dat Herman Brood een egoïstische, vervelende schoft kan zijn, maar ook zo dierbaar: "Ach ja, dat is Herman." Aanvang 20.30 uur. Entree: f 7,50, CJP/65+f5,00. Zaterdag 22 april The Mighty Houserockers Deze Engelse band leunt voorname lijk op het gitaartalent van leider/zan ger Les Wilson. Hij laat zich beïnvloe den door onder andere: Buddy Guy, Albert King, Stevie Ray Vaughan, Hduti Etg Tailor en George Thorogood. Dit alles verpakt in een non-stop spervuur van shuffles, boo- gies en emotionale slow blues. Les Wilson is één van de beste bluesgitaristen, met altijd een gewel dige live-show. The Houserockers wa ren de kopstukken op alle belangrijke Engelse bluesfestivals. De band ont ving nominaties voor de British Blues Awards. Ze krijgen het publiek gega randeerd aan het swingen, vooral als Les er stevig tegenaan gaat. The Mighty Houserockers zijn mo menteel op tournee door Nederland. Aanvang: 22.00 uur. Entree: f 10,00; Voorverkoop: zaterdag 22 april tussen 13.00 en 14.00 uur. Zaterdag 29 april Open Huis Op koninginnedag, zaterdag 29 april, houdt Artishock open huis. Van 12.00 uur tot 24.00 uur is het gebouw open. Er zal een expositie met werk van le den te zien zijn. In de soos wordt 's middags en 's avonds live-muzjek ge maakt en, rond het avonduur, eenvou dige doch voedzame etenswaren ver kocht Voor het eerst in een kwart eeuw wordt er dit jaar geen Kunst markt georganiseerd. Het programma is als volgt 12.00 uur: Sociëteit open. 13.00 uur: Opening tentoonstelling met werk van leden. 14.00 uur: Optreden van de Garde robo's. 20.00 uur: Optreden van No Com- plaints Department. Alle activiteiten op koninginnedag zijn gratis te bezoeken. De laatste maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Soestdijk van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond wordt morgenavond gehouden. De le den, (ook andere belangstellenden zijn welkom), komen bijeen in de wijkzaal van de Emmakerk aan de Regen- tesselaan. De aanvang is 20.00 uur. Ds. Hans Bouma uit Kampen zal spre ken over het onderwerp 'Als onze kin deren niet meer naar de kerk gaan.'

Soester Courant | 1995 | | pagina 17