M Kunst op de Van der Huchtschool Cursisten brengen theorie in praktijk jÉYan Kreukelen Vast-goed J^Yan Kreukelen Vast-goed ACTUEEL! Mogelijk kinderdagverblijf in voormalig schoolgebouw ANBO organiseert busreis Praktische Leergang houdt bazar en informatie-avond Nieuwe gemeentegids Soest W Activiteiten op 23 en 25 april DE TROMSLAGER Schoolgebouw aart Valeriaanstraat verandert in museum SWOS zoekt met spoed telefonisten voor ouderenbus Jaarvergadering van PCOB op 25 april in Groot Engendaal Volksuniversiteit met 41 mensen naar Zuid-Engeland Cheques, geld en sleutels gestolen Binnenkort huis-aan-huis verspreiding WOENSDAG 19 APRIL 1995 SOESTER COURANT PAGINA 5 maison TELEFOON 1 31 82 SOEST SOESTERBERGSESTRAAT 32A Na de verbouwing van het gebouw van de voormalige Kardinaal Alfrink Mavo aan de Klarinet zal op de begane grond waarschijnlijk een kinderdagverblijf worden ge vestigd. De exploitanten hebben mondeling overeenstemming bereikt met het col lege over de huur voor tweehonderd vierkante meter oppervlakte in en on geveer 150 vierkante meter opper vlakte buiten het pand in de wijk Overhees. Ook zijn de exploitanten en de ge meente het eens dat er geen ander kin derdagverblijf in het gebouw mag worden gevestigd. Een uitzondering hierop vormt Trema'87 die ook in het voormalige schoolgebouw onderdak krijgt en voor opvang van de kinderen van haar cursisten zorgt. De kandidaat huurders starten op korte termijn een voor-inschrijving om zekerheid te krijgen over de be hoefte aan het kinderdagverblijf. Het college heeft zijn medewerking hier voor toegezegd. Volgende week houdt de Soester afdeling van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO) twee activiteiten, een praatmiddag en een busreis. Op zondag 23 april is er in De Vijver hof aan de Klarinet een praat-contact- middag voor Soesters van vijftig jaar en ouder. De bezoekers kunnen kijken naar een optreden van de plaatselijke volksdansgroep Radost, die in mei naar Roemenië vertrekt om een aantal optredens te geven. Verder kunnen de aanwezigen aan diverse spelletjes meedoen. De praat-contactmiddag be gint om 14.30 uur, de zaal gaat om twee uur open en de toegang is gratis. Alle bezoekers krijgen bovendien De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! V 02155 - 22871 Steenhoffstraat 58 twee consumptiebonnen. ANBO-le- den die zestig jaar of ouder zijn, kun nen zich per ouderenbus laten vervoe ren. Zij kunnen daarvoor contact op nemen met B. Blom, tel. 19519 of J. Nieuwdorp, tel. 19587. Op dinsdag 25 april staat een busreis naar de Ooijpolder bij Nijmegen op het programma. De Ooijpolder is be kend om zijn prachtige natuur en grote verscheidenheid aan planten. Een gids zal er alles over vertellen. Na de kof fietafel wordt een bezoek gebracht aan een fuchsia-kwekerij, waar uitleg wordt gegeven over de speciale wen sen van deze planten. De kosten van de busreis bedragen 51 gulden, inclusief de koffietafel. In Soest zijn vijf opstappunten. 8.30 uur: Mariënburg en Honsbergen, 8.45 uur Molenschot en De Vijverhof, 8.50 uur: Vondellaan. Opgeven voor de busreis kan bij J. Ephraïm, tel. 16317, en me vrouw Slot, tel. 24677. Elke donderdagmiddag houdt de ANBO vanaf 14.00 uur een soos in dienstencentrum Honsbergen. De toe gang daarvan kost één gulden. De be zoekers krijgen dan twee consumptie bonnen. Drie weken lang zijn de groepen van de Van der Huchtschool aan de Valeriaanstraat bezig geweest met kunst. Hoe leuk dat is, hebben de kinderen allen ervaren. Dit wilden ze samen met de leerkrachten ook aan de ouders, grootouders en an dere familieleden laten zien. Vorige week woensdagavond gingen de deuren open en stroomden de men sen binnen. Daar kwamen ze o.a. te recht op een Frans plein, met Franse muziek en echte kunstenaars, die er aan het werk waren. Er was maar liefst twee keer een Vincent van Gogh zon der oor aan het werk, maar ook de kunstschilder Leo Weusten was bezig. Voor de telefoondienst van de Ouderenbus zoekt de Stichting Wel zijn Ouderen Soest met spoed vrijwil ligers. Op werkdagen is de telefoon dienst tussen 9.30 en 13.00 uur be mand. Tijdens die uren kunnen senio ren een beroep doen op de ouderen bus. Tenminste, als er iemand be schikbaar is om de telefoon op te nemem: Het is duidelijk dat het senioren-ver voer in Soest niet zonder telefoon dienst kan. De SWOS zoekt daarom dames en heren die een halve dag op vrijwillige basis de aanvragen van se nioren willen noteren in het rooster van de bus. De vrijwilligers worden eerst ingewerkt. Belangstellenden kunnen elke werk dag tussen 9.30 en 13.00 uur contact opnemen met het team van de ouderenbus, tel. 19190. De afdeling Soest van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) houdt op dinsdag 25 april haar jaarver gadering. Die vindt plaats in Groot Engendaal en begint om 14.00 uur in plaats van het gebruikelijke aanvangs- tijdstip van half drie. Uiteraard wor den de diverse jaarverslagen behan deld en komt de begroting voor 1995 ter sprake. Na de pauze komt T. van Vliegen van de Gewestelijke Gezondheidsdienst Eemland om iets te vertellen over het onderwerp 'van ziekentransport naar ambulance hulpverlening. Van Vliegen is ambulance-verpleegkundige. Voor vervoer naar de jaarvergadering in Groot Engendaal aan het Boekweit land kan de Ouderenbus worden inge schakeld. Die moet tenminste een dag van te voren (op maandag 24 april) worden gebeld, tel. 19190. De Volksuniversiteit heeft deze maand een goede traditie in stand gehouden. De 41 cursisten die bij de afdeling Soest/Soesterberg van de VU de Engelse taal leerden, brachten een vier-daags bezoek aan Zuid-Engeland. Bezoeken werden gebracht aan Dover, Hastings, Rye en natuurlijk Canter- bury, waar de kathedraal en Chilham Castle veel aandacht kregen. Ook het Eurotunnel Exhibition Centre in Fol- kestone werd bezocht. Tijdens het verblijf in Zuid-Engeland logeerden de cursisten in een jeugd herberg. Binnenkort treffen ze elkaar weer tijdens een reünie. De markt in Soest Daar moetje geweest zijn. Ook een aantal eigen jonge kunst schilders waren aanwezig op dat tijd stip. Het hele leven van Vincent van Gogh was uitgeplozen door vooral de groe pen 7 en 8. Naast werkstukken over hem, hadden alle leerlingen een schil derij uit een bepaalde periode van hem gereproduceerd. Ze waren bijna niet van echt te onderscheiden. De kleuters waren de afgelopen we ken druk met kleuren bezig geweest. Sommige dagen stonden in het teken van één bepaalde kleur. De groepen 3 en 4 hadden ondermeer ontdekt hoe lastig het is om met maar één kleur te werken. De groepen 4 en 5 waren van een lied uitgegaan. En samen met vrouwtje geel, groen, blauw enz. was er aandacht voor kleuren. Maar ook schilderijen werden onderworpen aan Kleuren op de Van der Huchtschool aan de Valeriaanstraat. Foto: Goos van der Wilt eenheuse kunstbeschouwing. De groepen 5 en 6 weten nu precies wat abstract en figuratief is, hoe Mondriaan werkte en wie Van Gogh was. Het hele schoolgebouw was in de loop van de weken veranderd in een mu seum. De belangstellenden konden zien hoe hard de kinderen hadden ge werkt. En er zijn mooie werkstukken gemaakt. Zo mooi zelfs dat er besloten is een aantal kunstwerken te gaan inlijsten. Deze komen in de creatheek terecht. Het project werd donderdag afgesloten met een bezoek van alle leerlingen aan de Hoge Veluwe en het Kröller-Müller museum. De Praktische Leergang, de vrije school aan de Soester Engweg, houdt op zaterdag 22 april een 'Brunch bazar' om mensen in de gelegenheid te stellen de school op vrijblijvende wijze beter te leren kennen. Het wordt geen gewone bazar. Tussen 10.00 en 15.00 uur kunnen, op het Soester Waterlooplein tal van spullen, zoals boeken, planten en stekken en zelfgemaakte werkstukken, op de kop worden getikt. Naast handel is er ook nijverheid. Leerlingen van de school poetsen au to's en schoenen, versieren t-shirts en spijkerbroeken en verfraaien kapsels. Sommige activiteiten zijn voor de be zoekers bestemd. In het schoolgebouw kan worden aan geschoven voor een uitgebreide brunch die wordt begeleid door een live-band. Op woensdag 10 mei houdt de Prakti sche Leergang een informatie-avond. Daarbij komen verschillende aspecten van de school aan de orde, zoals de specifieke en praktische didaktiek van de Praktische Leergang en de beteke nis van de vraag 'Kiezen voor ontwik keling in plaats van klaarstomen' en wat dat in de praktijk inhoudt. De aan vang van de informatie-avond is 20.00 uur. Voor informatie kan contact worden opgenomen met de Praktische Leer gang, tel. 17110. Acne-problemen Neoderma-peeling Info tel.: Via een wc-raam is een inbreker een woning aan de St. Willibrordusstraat binnengedrongen. Hij nam vorige week dinsdagmorgen omstreeks half vijf eurocheques, een buis met munt geld, vijf jassen en de auto- en huis sleutels mee en verdween via een ach terdeur van het huis. Binnen enkele weken verschijnt de nieuwe uitgave van de gemeente- gids van Soest. Het informatie boekje wordt zoals gebruikelijk in de hele gemeente verspreid. De gemeentegids is helemaal 'up-to- date' gebracht en presenteeert tal van adressen en wetenswaardigheden over de gemeente, openbare voorzienin gen, instellingen en diensten, vereni- gings- en bedrijfsleven, De at gelopen maanden zijn alle ver meldingen in de gids weer zorgvuldig op hun juistheid nagetrokken door Holland Advertising bv. uit Den Hel der, dat ook de advertentiewerving heeft verzorgd. De nieuwe gemeente gids is ook een jaar lang op het ge meentehuis verkrijgbaar. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met mevrouw Y.M.H. Dijkhuis van de afdeling voor lichting van de gemeente, tel. 93459. plaats adres woning indeling algemeen Soest KONINGINNELAAN centraal gelegen, multifunctioneel vrijstaand woon/kantoor en/of winkelpand met garage en berging op ca. 740 m2 grand -ruime kelder, keuken, hal, toilet, bijkeuken en 3 kantoren (ca. 22 m2,22 m2 en 15 m2) verdieping 4 kantoren/slaapkamers^ (ca. 50 m2, 10 m2,13 m2 en 15 m2), douche met toilet en overloop dit object heeft meerdere gebruiksmogelijkheden o,0. kantoor/detailhandel/wonen en is voorzien van veel vaste kastruimte. Uitbreidingsmogelijkheden kantoorruimte 65 m2. Het pand verkeert in goede staat van onderhoud VRIJSTAAND WOON/KANTOOR EN/OF WINKELPAND MET GARAGE EN BERGING Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40. Postbus 471 3760 AL Soest j Hypotheken Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 j Onroerend-good I Assurantiën NIEUWBOUW (nog 3 woningen vrij) 6 riant gelegen, dubbele, moderne villa's met garage- Binnenkort wordt begonnen met de bouw van 6 villa's aan de Anna Paulownalaan/Oranjelaan te Soest, woonkamer met erker en open keuken 60 m2), bijkeuken met aansluiting voor wasmachine etc., hal, toilet, m.k. en aangebouwde garage (8 x 3 m) erdieping 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en aparte douche, apart 2e toilet met vaste trap en mogelijkheden voor 4e slaapkamer inspraak in de afwerking is mogelijk stelposten voor keuken en sanitair zijn opgenomen alle wanden en plafonds zijn geheel afgewerkt deze woningen worden gebouwd met gebruik van hoogwaardige bouwmaterialen kavels vanaf 276 m2 t/m 498 m2 indeling zolder algemeen Koopsommen vanaf t/m f 549.000,- v.o.n. f 636 000,- v.o.n. plaats adres indeling woning Soest PETER VAN DE BREEMERWEG authentieke langhufsboerderij (voor- en achterhuis} gelegen aan de rand van Soest met garage, diverse veeschuren en loods. De boerderij wordt omgeven door turn, moestuin en enkele percelen grasland hal, toilet, woonkamer v.v, parketvloer met grote schouw, eetkamer, keuken, verdieping bedrijfs gebouwen badkamer met ligbad, opkamer, 3 slaapkamers én ruime kelder overloop, slaapkamer en grote zolder stenen achterhuis (ca. 167 m2} met aangebouwde overkapping (12 x 8 m.) loods (34 x 15 m.), verhard met beton, stalgedeclte met betonroosters. De loods is geheel onderkelderd {900 m3) veeschuur (30 x 16 m.) geheel geïsoleerd en deels onderkelderd stenen varkensschuur (16 x 10 m.) geheel onderkelderd schaapskooi 12 x 9 m.) algemeen deze woning is geheel gemoderniseerd en is deels voorzien van dubbele beglazing. De boerderij verkeert in goede staat van onderhoud. Dit object is bijzonder geschikt voor zokelijke en/of particuliere doeleinden (o.a. veehandel, loonwerk- en opslagbcdrijf, dierenpension, caravanstalling en manege) Perceeloppervlakte co. 13.000 m2 LANGHUISBOERDERIJ MET GARAGE, DIV. VEESCHUREN EN LOODS Gevraagde koopsom woning Soest JULIANALAAN vrijstaande villa met grote garage (12 x 3 m.) en schitterende aangelegde tuin (731 m2) hal, toilet, moderne keuken met inbouwappdratuür {o.a. heteluchtoven, koelkast, gasfornuis en afzuigkap)/ ruime woonkamer verdieping 3 slaapkamers en badkamer met ligbad en 2e toilet zolder bergzolder algemeen deze villa verkeert in uitstekende stoot van onderhoud adres indeling VRIJSTAANDE VILLA MET GARAGE Gevraagde koopsom woning ndeling Soest KONINGINNELAAN vrijstaand woonhuis met grote garage (11x4 m), aparte wasruimte, blokhut, hondekennel èn mooi aangelegde tuin op 658 m2 grond hal, kelder, meterkast, ruime living (ca. 50 m2) met open haard, moderne open keuken met Miele inbpuwopparatuur (ca. 16 m2 met o.a. afwasmachine, keramische kookplaat, oven, afzuigkap, koelkast, magnetron), studeerkamer en toilet V verdieping 3 ruime slaapkamers, overloop er> bodkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet algemeen deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud. De garage is geheel uitgevoerd in spouwmuren en heeft een grote zolder. De gehele begane grond van de woning eri gedeeltelijk de 1 e verdieping is v.v. laminaatvloeren adres VRIJSTAAND WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom 1 Soest NIEUWSTRAAT helft van een dubbel woonhuis met garage en zonnige tuin woonkamer met open haard, ruime, moderne open keuken met inbouwapparatuur (o.a. koelkast, oven, kookplaat en afzuigkap), ruime hal, toilet, k.k. en m.k. erdieping 4 slaapkamers, douchecel en ruime bergzolder algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud adres woning indeling HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats adres Soest STEENHOFFSTRAAT 16 woning centraal gelegen, perf?- fTouden woon/winkelpand Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Hypotheken Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 I Onroerend-goed Assurantiën 1

Soester Courant | 1995 | | pagina 5