Prijskaartje tevens visitekaartje Hoogvliet DE OPTIMIST... DE PESSIMIST... Anja's Wolspeciaalzaak heet nu Anja's 'Ook architectuur is een kunstvorm' Van de Ven boekt geweldige winst BIJ TRAMEI WERKEN OPTIMISTEN!!! VRIJWEL NIETS IS ONMOGELIJK BEL VOOR INFO: 02155 -17089 7HANDEL WANDEL I Ziet in iedere moeilijkheid een mogelijkheid Ziet in iedere mogelijkheid een moeilijkheid wêêmêbsêêbssêsêêsê Expositie in Fysiocentrum Veenstreek Klusjesdienst voor ouderen BIJLESSEN HUISWERKBEGELEIDING EXAMENTRAINING WOENSDAG 19 APRIL 1995 SOESTER COURANT Supermarkt-organisatie timmert nu ook in Soest aan de weg Klusjesdienst voor ouderen Wie personeel zoekt leest de Soester Courant De Soester Duinen Uitbreiding, gedaanteverwisseling en nieuwe naam Soester bakkers maken elke dag Zweeds wittebrood PAGINA 7 Presentatie boekje van Soester J. Peters bij Van de Ven Moderne presentatie in uitgebreide boekhandel Zuidpromenade Eén ding is zeker: Van de Ven heeft een geweldige winst geboekt sinds de ingrijpende verbouwing. Met 75 extra vierkante nieter is het verkoopvloeroppervlakte van de boekhandel met vijftig procent groter geworden. Het zijn de klan ten van Van de Ven die daarvan profiteren. Behalve het moderne interieur met de overzichtelijke presentatie valt op dat de paden veel breder zijn. zodat be zoekers van de winkel gémakkelijker kunnen rondsnuffelen. Dank zij de extra ruimte kunnen in de winkel veel meer mogelijkheden worden benut om de boeken onder de aandacht van de mensen te brengen. Jan Wessels: "We hebben eindeloos veel mogelijk heden om de boeken plat neer te leg gen in plaats van dat ze in een boeken kast staan. Dat vinden de mensen pret tiger." In de winkel staat een aantal zoge noemde wisseltafels, waarop boeken van steeds andere items worden ge presenteerd. Op dit moment ligt de na druk op de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding, na 5 mei komen er tuin- boeken te liggen. Op die manier speelt Van de Ven, net als in de etalages, steeds vlot in op de actualiteit. "Die mogelijkheid hebben we nu. Door de bredere paden is het geen kruip-door-sluip-door meer. In de oude situatie waren we genoodzaakt om hoge boekenkasten te plaatsen, zo dat we het assortiment kwijt konden." Telefooncel In de volledig omgetoverde zaak is op één plek nog in de hoogte gebouwd. Bij het bestuderen van de tekeningen en het plannen van de inrichting bleek dat een oplossing moest worden ge vonden voor het ontbreken van een plek voor de rubriek Engelse boeken. Wessels kwam op het idee om een rode Engelse telefooncel na te laten bouwen en aldus geschiedde. Het re sultaat vormt de blikvanger van het interieur. Maar alle rubrieken, zoals de popu laire (non-)fïction, de diverse litera tuur en natuurlijk de kinderboeken hebben een eigen, opvallende plek ge kregen. Ook bij de informatiedesk boekte Van de Ven terreinwinst. Achter de balie, waar klanten inlichtingen verkrijgen, boeken bestellen en afhalen, is nu plaats voor twee medewerkers. Dat betekent uiteraard dat de klanten snel ler kunnen worden geholpen. Wessels heeft echter ook nog steeds Overzichtelijk is de nieuwe winkel van Boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade. Foto: Goos van der Wilt oog voor 'het kleine', zoals de schrijf waren, wenskaarten en papeterie die in de buurt van de kassa zijn te vinden. "Ik ben niet de boekenverkoper die zegt dat die zaken niet in een boekhan del thuishoren. Ik luister goed naar m'n klanten en hoor dan wel wat ze willen. Dit moet gewoon een lekkere winkel voor iedereen blijven." Wessels en zijn vrouw Nettie zijn bij zonder blij met de resultaten. En zij zijn niet de enigen. Reeds op de eerste dag na de verbouwing (vorige week woensdag) werd het echtpaar over spoeld met felicitaties en positieve reacties van klanten. Het lijkt onwaar schijnlijk dat iemand er een andere mening op zal nahouden. In Fysiocentrum Veenstreek aan de Ereprijsstraat is een expositie te zien van John Aarden. Van de Amers- foortse kunstenaar zijn olieverfschil derijen en pasteltekeningen te zien. De expositie is op werkdagen te be zichtigen tussen 8.00 en 18.00 uur. Belangstellenden die op die uren zijn verhinderd, kunnen telefonisch een af spraak maken, tel. 11525. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. kortinq 95. lan naar ■klup n mee eet 'ietsen. berg, 17, tel. "Hoogvliet's stelling is: 'wat er ook gebeurt, we zullen bewezen de goedkoopste zijn'." S. Rozendaal, bedrijfsleider van Hoogvliet in Soest valt met de deur in huis. Het prijskaartje dat aan de artikelen hangt, is tevens het visitekaartje van het concern. Die supermarkt van Hoogvliet aan de ïardi Beckmanstraat, waar tot voor tderhalve maand geleden Super van orn was gevestigd, is de 26ste ves- ;ing van de supermarkt-organisatie. In Midden-Nederland staan er drie, de BVerige zijn te vinden in het westen ^in ons land. De Soester vestiging [erd vereerd met het bezoek van in- iddels duizenden mensen. Toch heb- :n zij nog niet het ware gezicht van [oogvliet gezien. !et is de bedoeling dat de zaak wordt [itgebreid met de ruimten, waarin nu n bank, een Chinees restaurant en :n bar zijn geevstigd. In commissie erband zijn de raadsfracties al ak- oord gegaan met die plannen, het vachten is op de officiële vergunning an de gemeente. Zodra die binnen is, vordt de winkel uitgebreid van dui- end naar 1.500 vierkante meter win- :elvloeroppervlakte. Vanaf dat mo- nent zal de strakke, moderne, blauw- vit gekleurde Hoogvliet-stijl overal :ichtbaar zijn. Afdelingen loog vliet Soest krijgt natuurlijk een lardappel-, groente- en fruitafdeling. De slagerij bestaat dan uit zowel een >ediening- als zelfbediening-gedeelte n nieuwkomer is de vleeswaren-, caas-, noten- en pizza-afdeling. Voor tl die produkten geldt: vers gesneden :n toch zo meegenomen. Verder komt er een brood-afdeling, vellicht voorzien van een 'in-store' )akkerij, maar in elk geval met een 'bake-offgedeelte', een aparte bloe men- en plantenafdeling en een tabak en lectuurshop, waar ook strippen kaarten, postzegels, wenskaarten en schrijfwaren verkrijgbaar zijn. Met name die shop zal voor de (oudere) omwonenden een uitkomst zijn, nu het postagentschap van Postkantoren Nederland is gesloten. Verder ver wacht bedrijfsleider Rozendaal dat er een uitgebreide slijterij komt. Al met al bestaat het assortiment van Hoog vliet uit 7.500 produkten. Rozendaal is al 21 jaar werkzaam bij Hoogvliet, het 27 jaar oude concern. De laatste drie jaar bouwde hij de mo derne vestiging in Alphen a/d Rijn op. Eenzelfde taak ligt nu voor hem in Soest te wachten. "De plannen zijn groot en de verwachtingen zijn groot. Dat baseer ik op mijn ervaringen en ons beleid. Ons sterke wapen is de prijs, want wij zijn bewezen de goed koopste." Hoogvliet heeft daar altijd in uitge blonken. Van oorsprong was Hoog vliet een groente- en fruithandel en in 1968 opende wijlen de heer Hoogvliet sr. in Kwintsheul de eerste cash-and- carry zaak van Nederland. Rozendaal'. "Als discounter had Hoogvliet de laagste prijzen en daarin is niets ver anderd." Klantvriendelijkheid Behalve de prijsstelling staat klant vriendelijkheid hoog in het vaandel geschreven bij Hoogvliet. Wat betreft dat laatste is Rozendaal bijzonder te spreken over het personeel van Super van Doorn, dat nu in dienst is van Hoogvliet. "Het is een fijne club men sen die klantgericht werken." Hetgeen niet wegneemt dat alle mede werkers, volgens goed Hoogvliet-ge bruik, cursussen volgen in het oplei dingscentrum van het concern in Voorburg. Dat centrum bestaat uit drie etages, die elke werkdag worden be volkt door cursisten. "Alle mensen krijgen bijvoorbeeld twee verplichte introductiedagen en de kassières krij gen een cursus van drie dagen. Daarbij wordt de aandacht vooral op de klant gericht," aldus Rozendaal. In een nagebouwde mini-supermarkt verschijnen ingehuurde acteurs ("Niet de eerste de beste acteurs," zegt Ro zendaal) die bij de kassa de moeilijke en a-sociale klant uithangen. Die scenes worden op een videoband op genomen, later afgedraaid en in groe pen geëvalueerd. Gratis Uniek is de kassa-actie van Hoogvliet. Als niet alle kassa's open zijn en er sluit bij een kassa een derde klant aan, dan mag die alle ingeslagen bood schappen gratis mee naar huis nemen. Deze actie vervalt als alle kassa's in gebruik zijn. Op dit moment telt Hoogvliet Soest overigens zeven kas sa's, na de verbouwing zullen dat er waarschijnlijk tien worden. Rozendaal: "Frustratie nummer één zijn de wachttijden bij de kassa. Daarom voeren wij deze actie. O ja hoor, laat de mensen het maar uitpro beren en ondervinden dat ze niet hoe ven te wachten. Dat is de sterke troef van Hoogvliet." De klantgerichtheid van de medewer kers wordt overigens sterk gestimu leerd door de onderlinge band tussen collega's, die niet ophoudt te bestaan als de kassa's zijn afgesloten en de deuren op slot zijn. De ruim tweedui zend medewerkers vormen, ook al kennen ze elkaar natuurlijk niet alle maal, een familie. Iedereen heeft hart voor de zaak. Rozendaal spreekt in dat verband van het 'Hoogvliet-gevoel'. En hij is ervan overtuigd dat ook de Soester klanten dat gevoel zullen krij gen. S. Rozendaal van Hoogvliet: "Ons sterke wapen is de prijs, want wij zijn bewezen de goedkoopste. Foto: Goos van der Wilt De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM KONINGINNEDAGMENU 29 april 's-avonds met het hele gezin smullen van een 3-gangen gourmet-menu in ons sfeervolle restaurant. voorgerecht buffet onbeperkt gourmetten flensje met vanilleijs met sinaasappelsaus Aanvang: vanaf 17.00 uur Prijs: 32,50 per persoon voor kinderen speciale tarieven Om teleurstelling te voorkomen raden we u aan te reserveren. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739, fax 02155-25961 StofzHlgerzakKeH op? Donderdag naar de MARKT. Ook Anja's Wolspeciaalzaak aan de Zuidpromenade hëeft een uit breiding en een gedaanteverwisse ling ondergaan. De zaak van Anja, die in de afgelopen week werd her opend, is niet meer te vergelijken met de oude situatie. Ook de naam is veranderd. De zaak heet tegen woordig Anja's. Vanaf de opening van het winkelcen trum, eind 1984, is Anja!s Wol speciaalzaak van de partij geweest. In de loop der jaren groeide de winkel langzamerhand uit het spreekwoorde lijke jasje. De nadruk lag in de beginjaren op het gebied van hobby met bijvoorbeeld breigarens en boorduurzijde. Maar er kwamen steeds meer artikelen bij. Confectie en panty's zijn al lang niet meer weg te denken. Voor wat betreft de confectie mikt Anja's met hoofdzakelijk boven kleding op een grote middengroep. Behalve t-shirts en truien bevat de winkel echter ook leggings en rokken. Met nadruk stelt Anja dat de hobby afdeling niet is verwaarloosd. "We hebben nog steeds dezelfde produkten als voorheen." Doordat de winkel onlangs met tien Anja in de vernieuwde Anja's. Foto: Herman van Dam. vierkante meter is uitgebreid, kan Anja al haar artikelen overzichtelijker presenteren. Het interieur is bijzonder fraai en modern. In verband met de heropening wordt in de winkel aan de Zuidpromenade een aantal acties gehouden. Die lopen tot en met zaterdag 22 april. Wie voor meer dan honderd gulden in de winkel besteed, krijgt een mooi t-shirt gratis mee naar huis. Daarnaast heeft Anja's een aantal aanbiedingen in het hobby gedeelte. tijdse aard, ig: 2 jrdie- ruim- e bij staat Zes plaatselijke bakkers bakken in verband met de herdenking van 50 jaar bevrijding dagelijks Zweeds wittebrood en andere smakelijke 'bevrijdingsprodukten'. Vijftig jaar geleden kon een deel van de onderdrukte Nederlandse bevol king zich dank zij de voedsel- droppings te goed doen aan het witte brood uit Zweden. Dat feit willen de plaatselijke bakkers vieren. En daar om is nu elke dag vers Zweeds witte brood verkrijgbaar. De deelnemende bakkers zijn Evert van Brummelen, Peter van Buuren, Ab Faas, Bert Jan van der Heyden, Wim van Leek en Wim Rademaker. Van de opbrengst van elk Zweeds wit tebrood is één kwartje bestemd voor de Anne Frank Stichting in Amster dam. De bakkers verdubbelen dit be drag. zijn ideeën op deze manier met ande ren deelt. Het boek verschijnt bij uitgeverij 010 in Rotterdam en is voor 25 gulden ver krijgbaar bij Van de Ven. Woorden van dergelijke strekking sprak wethouder Neks Blommers tij dens de presentatie van het boekje 'Atriumgebouw Centraal Beheer Mal- kenschoten'. Daarin schrijft de Soester architect J. Peters over het ontstaan van het kantoorgebouw van Centraal Beheer in Apeldoorn, dat hij heeft ont worpen. Het eerste exemplaar werd vrijdag middag in boekhandel Van de Ven uit gereikt aan wethouder Blommers. Zij noemde het opvallend dat de architect Ook architectuur is een vorm van kunst. Het is alleen jammer dat mensen zich dat meestal niet rea liseren, terwijl iedereen het kan zien. Wethouder Neks Blommers (links) ontving het eerste exemplaar van het boek van de Soester architect Jan Pe ters die naast haar staat. Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1995 | | pagina 7