Hulleman optiek Soester schrijfster presenteert roman Rijwielhandel Jac de Bruin heeft nog steeds band met klantenkring Dierenambulance krijgt 3.500 gulden Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek jACWËËLl Waardebonnenactie Gemar Herman Post vond briefjes kringloopcentrum SPULLENHULP PAGINA 9 Leni Saris krijgt eerste exemplaar in boekhandel Bruna Voorlichting voor ondernemers die willen beginnen WOENSDAG 19 APRIL 1995 Ome mogelijkheden zijn ongekend. Is het fondue, gourmet of zijn het onze alom bekende vlees- en visspecialiteiten waarmee u zich verwent Inbrekers stelen apparatuur en geld Gereedschappen en wielen weg ter waarde van 15 mille SOESTER COURANT Geen pensioen voor 65-jarige zaak aan Gallenkamp Pelsweg Vier weken lang vele guldens voordeel Boek en documentaire over verzetsman Buurtwinkel Nieuwbouw Vakmanschap Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Dansmarathon Slingerland groot succes Soester (21) rijdt tegen boom aan Soester vrouw moet voorkomen na winkeldiefstal BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. De beroemde romanschrijfster Leni Saris heeft sinds zaterdag 'Verborgen Schande' in haar boe kenkast staan. Het is een roman van haar Soester collega Anita Ver kerk-van Zalk, die zaterdag in boekhandel Bruna aan de Van Weedestraat werd gepresenteerd. Als blijk van bewondering voor haar oeuvre meende Anita Verkerk-van Zalk dat het eerste exemplaar toe kwam aan Saris. 'Verborgen Schande' is de tweede ro man van de Soester schrijfster. Even als in haar eerste boek, 'Als een zand korrel in de wind', komen in het ver haal veel Soester lokaties voor. De hoofdpersoon, een bijstandsmoeder, woont in Soest. Leni Saris (links) ontving het eerste exemplaar van 'Verborgen Schande', de tweede roman van Anita Verkerk- van Zalk. Foto: Herman van Dam. Het boek verschijnt bij uitgeverij Ilco en is in de boekhandel te koop voor 29,50 gulden. i> j- Bewust heeft De Bruin gekozen voor twee merken fietsen: Gazelle Batavus. Jeannette: "We kunnen op die manier van beide merken een uit gebreid assortiment laten zien in plaats van dat je van vijf merken een Voor startende ondernemers houden de Kamer van Koophandel en het In stituut Midden- ën Kleinbedrijf een voorlichtingsmiddag. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 20 april en begint om 13.00 uur. Verschillende deskundigen zijn aanwezig om de startende onderne mers van informatie te voorzien. Elke bezoeker krijgt een syllabus mee met informatie. De kosten bedragen daarom 35 gulden per bezoeker. De bijeenkomst duurt tot 16.30 uur. Voor informatie of aanmelding kan contact worden opgenomen met de af deling handelsvoorlichting van de Ka mer van Koophandel, tel. 033- 612964. De dansmarathon die zaterdag door cursisten van Danscentrum Slingerland werd georganiseerd ten behoeve van de Dieren ambulance, is een groot succes ge worden. Zo'n 75 deelnemers, de sponsors en belangstellenden brachten een bedrag van 3.500 gulden bij elkaar. De avond werd afgesloten met een lo terij voor alle deelnemers. De prijzen daarvoor werden allemaal gesponsord door Danscentrum Slingerland als blijk van waardering voor de inzet van alle deelnemers. Verwacht wordt dat binnen twee we ken het totale bedrag overhandigd kan worden aan mevrouw Vermeulen van 'Danse voorde Dierenambulanse'. Foto: Herman van Dam. de Dieren-Ambulance, die gevestigd is aan de Birkstraat 148 te Soest. Een speciale eervolle vermelding voor deelname gaat naar Marjolein Knip- scheer uit Soest en haar partner Ewald van Hoeyen. Zij haalden 1.075 gulden aan sponsorgelden binnen. BAR, GRIL.I- RESTAURANT keuken tot 23.00 uur geopend, zaterdag tot 24, 00 uur. STEENHOFFSTRMT 47 SOEST 02155- 18252 ïewoners van een woning op de rierde etage van een flat aan de Imitsweg werden vorige week onaan genaam verrast toen ze thuiskwamen. Verschillende ramen en een deur ston- jen open. Snel daarop kwamen ze tot ie ontdekking dat inbrekers de televi- ie, de videorecorder en de draagbare :assetterecorder hadden meegeno- nen. Ook missen ze een bedrag van 350 gulden. Uit een aanhanger zijn vorige week dinsdag diverse banden, bijbehorende velgen en gereedschap gestolen. De waarde van de buit bedraagt vijftien duizend gulden. De aanhangwagen stond afgesloten geparkeerd op de Energieweg. De diefstal moet tussen half negen 's morgens en kwart over twee 's middags zijn gepleegd. Na dure Paasdagen heeft de Gemar Gezinsmarkt aan de Parallelweg een nieuwe actie. De komende vier weken staan in het teken van een waardebonnen-ac tie. Alle Soesters en overige belang stellenden kunnen komende vier we ken profiteren van deze waarde bonnenactie. Alle klanten van de Gemar kunnen vele guldens verdienen door de waardebonnen in te leveren en profiteren van de extra lage aanbiedin gen. Ook voor hen die nog nooit bij de Gemar Gezinsmarkt hun boodschap pen hebben gedaan, is dit een gelegen heid om kennis te maken met deze ge zellige, voordelige en moderne super markt in het midden van Soest. Ook het parkeren is geen probleem, want er is ruimte genoeg op de gratis parkeer plaats. Ook denkt de Gemar Gezins markt aan de kleinere gezinnen en huishoudens: als speciale service be rekenen wij bij kleinere hoeveelheden toch de reklame cq actieprijs. En ieder die geen waardebonnen van de Gemar Gezinsmarkt in de brieven bus heeft gehad, kan deze bij de kassa of op de Snuffel-Etage boven de su permarkt afhalen, of contact opnemen met de reklame folder verspreider (zie elders in deze krant). BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten Wie 65 jaar wordt en in het ar beidsproces heeft meegedraaid, gaat met pensioen. Die vlieger gaat evenwel niet op voor rijwielhandel Jac de Bruin. Door de jaren heen is de fietsenzaak aan de Gallen kamp Pelsweg jong en dynamisch gebleven, hetgeen te danken is aan drie generaties De Bruin. Eigenlijk begon het allemaal in 1929, op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Vondellaan. Achter het inmid dels afgebroken witte huisje van zijn moeder richtte Bernardus (Ben) de Bruin het schuurtje in als fietsenzaak. In hetzelfde jaar werd hij ingeschre ven in de registers van het Centraal Bureau voor de Rijwielhandel te Am sterdam. Het gezin verhuisde in 1930 naar de Gallenkamp Pelsweg en op 23 april trad Ben in het huwelijk met Bertha van Asch. Die dag ging tevens de boe ken in als de opening van de rijwiel handel B.A. de Bruin. De ontwikke lingen van de fietsenzaak volgden el kaar in sneltreinvaart op, een teken dat het bedrijf voortdurend met zijn tijd meeging. De Bruin schafte zich een Ford aan en startte niet alleen de motor, maar ook een taxi-bedrijf. Herwagenpark werd alras uitgebreid, zodat de zaak ook tij dens huwelijken en begrafenissen haar diensten kon bieden. Intussen was Jacobus (Jac) de Bruin bij zijn vader in de zaak komen wer ken. Dat was begin jaren vijftig. Oma De Bruin zat echter evenmin stil. Zij achtte de tijd rijp om tabakswaren te gaan verkopen. Dat gedeelte van de gerenommeerde rijwielhandel ont popte zich tot een buurtwinkel, zoals er vandaag de dag bijna niet meer zijn te vinden. Ook de tabakswinkel van De Bruin ging dicht. In juli 1986 sloot Corrie de Bruin, de vrouw van Jac, na 26 jaar met een traan de deuren. "Toen we stopten, hebben we huilende men sen binnen gehad." De sluiting van de tabakszaak had echter alles te maken met een beleids keuze. Corrie: "De fietsenzaak groei de en de tabakszaak was een winkel op zich. We moesten kiezen." Uiter aard viel de keuze op de rijwielhandel, want. daarmee maakte De Bruin al 56 jaar naam. Het jaar 1987 stond in het teken van nieuwbouw. Het voorste gedeelte (de winkel en de boven gelegen woning) werden gesloopt en maakten plaats voor een modern pand. In hetzelfde jaar deed ook Bernardus de Tweede (Ben) zijn intrede in de zaak en in 1992 werden de werkplaats en de showroom intern deels van plaats ver wisseld. Jac en Ben de Bruin zijn van plan om in het najaar van 1995 het oude gedeelte te vernieuwen en uit te breiden met een moderne werkplaats. Rijwielhandel Jac de Bruin is reeds decennia lang meer dan een begrip in Soest. Corrie de Bruin: "Hele genera ties zijn met ons mee gegroeid. Men sen die in Soest zijn opgegroeid, maar nu elders wonen, komen nog steeds naar onze winkel. Hun ouders kochten een fiets voor hen bij ons en nu kopen ze bij ons een fiets voor hun kinderen. Dat is een vertrouwensrelatie die we hebben opgebouwd. Opa De Bruin was tot het laatst toe bij de zaak be trokken. Hij was er trots op dat de zaak tot en met de derde generatie de zelfde naam heeft gehouden." In de afgelopen 65 jaar heeft de rijwielhandel veel veranderingen on dergaan. Eén aspect is echter altijd hetzelfde gebleven: het vakmanschap en de service. Jeannette de Bruin, de vrouw van Ben (de derde generatie): "De meeste fiet sen zijn tegenwoordig goed. Het enige waar je je mee kunt profileren, is ser vice en aandacht voor de klanten. Wij stellen hoge eisen aan het vakman schap en nemen daarom alleen vak kundige medewerkers in dienst." Volgens Ben de Bruin is het koopge drag van het publiek wel gewijzigd. "Vroeger ging de klant een fiets kopen en de fietsenmaker moest dan maar zeggen welke fiets het moest worden. Tegenwoordig zijn de klanten mondi ger en weten ze ongeveer wat ze wil len. Vroeger had je een Gazelle en dan had je het gehad. Nu zijn er zoveel merken en soorten fietsen." Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. Daarmee werd het streefbedrag voor de aanschaf van een groot zuurstof apparaat voor één van de beide ambu lances, ruimschoots overschreden: Gepland was om 2.000 gulden bij el kaar te dansen. Om 18.00 uur gingen de eerste marathondansers van start en om 24.00 uur 's nachts werden de laat ste danspasjes gemaakt. Tussen de be drijven door konden de bezoekers be halve van de marathon-dansers zelf, ook nog eens genieten van enkele dansdemonstraties en twee playback- optredens. Een 21-jarige Soester is dinsdag, net na middernacht, met zijn auto tegen een boom gebotst. Het ongeval ge beurde op de Nieuwe weg. De auto was in een slip geraakt en belandde te gen de boom. Uit de ademanalysetest bleek dat de bestuurder teveel had ge dronken. Hij kreeg een rijverbod van vier uur. In 1943 werd op de Leusderheide Jan van Straelen uit Bussum gefu silleerd, 27 jaar oud. Vanuit zijn dodencel had deze verzetsman brieven geschreven aan zijn fami lie: officiële brieven, die door de censuus gingen, maar ook illegale briefjes - met potlood op wc-papier geschreven en naar buiten gesmok keld in lege tandpastatubes en an der verpakkingmateriaal. Onlangs werden die illegale briefjes teruggevonden door Herman Post in Soest: ze vielen uit een boek uit de na latenschap van diens vader. Post ont cijferde ze met een loep en raakte zo gefascineerd dat hij in de geschiedenis van Van Straelen is gedoken. Dezer dagen komt het boek uit dat hij over hem heeft geschreven. Samen met KRO's Wil van Neerven maakte hij ook een tv-documentaire die op zon dag 30 april door KRO/RKK wordt uitgezonden, met als titel 'Ik voel me volkomen rustig' (22.28 uur, Neder land 1). Herman Post: "Het is een portret van een hele gewone jongen uit Bussum, die in het verzet raakte vanuit de r.k. verkennerij. Vanuit de dodencel schreel hij heel opmonterende briefjes aan zijn familie. 'Maak je geen zorgen, ik ben volkomen rustig.' Het in onvoor stelbaar hoe het geloof hem op de been hield. Hij ging bijna blijmoedig de geweerlopen tegemoet." Een 31-jarige vrouw moet zich bin nenkort melden bij de officier van jus titie. Ze werd donderdag betrapt op diefstal uit een winkel aan de Zuid promenade, waar ze een fles wijn en een chocoladereep wilde ontvreem- en. De waarde van de buit bedraagt tien gulden. Omdat de vrouw al eerder in aanra king met de politie is geweest, kreeg ze meteen een dagvaarding. 1995: Jac en Corrie en Ben en Jeannette de Bruin, de tweede en derde generatie, in de gemoderni seerde rijwielzaak aan de Gallenkamp Pelsweg. Foto: Goos van der Wilt klein aanbod in je showroom kwijt kan." Rijwielhandel Jac De Bruin zal binnen afzienbare termijn in de openbaarheid stil staan bij het 65-jarig bestaan. Het moet nog een verrassing blijven op welke wijze dat gebeurt. Wel bekend is dat de 65-jarige rijwielhandel niet met pensioen gaat. 1929/1930: Bernardus de Bruin voor het schuurtje op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Vondellaan, waarin hij zijn fietsenzaak begon.

Soester Courant | 1995 | | pagina 9