GAMBIA? SCHERPSTE ZOMERBRIL Hulleman optiek Bereg ihandel WandEL l Gezamenlijke NVM-makelaars bieden Soest gratis nostalgisch Oranjebal aan 98i Met de vakantievrijheid van een camper is niets te vergelijken Restaurant Bauers verrast zijn gasten met limousine en champagne lier Hor/t kinderdagverblijf Mickey's dit najaar ook in Soest Dit jaar naar REISBUREAU GERTH BV ...allicht! WOENSDAG 26 APRIL 1995 SOESTER COURANT PAGINA 21 filiaal in v.m. Alfrink-mavo vanaf f 61,- per dag 200 kilometer vrij all risks verzekerd incl. BTW I-SIBS voordelig HENRI NEFKENS SOEST BV Spullenhulp a.s. zaterdag dicht! Afgelopen week hebben wij dit land bezocht. We kunnen u dus de laatste informatie over deze nieuwe toeristische vakantiebestemming geven. Voor inlichtingen: SOEST - LAREN - HILVERSUM - BAARN Unieke samenwerking in feestweek MET ZONNEGLAZEN OP STERKTE. VANAF Kaarten gratis Feest op 5 mei bij 'De Lakei' Fraaie prijs voor winnaar Paasspaaractie Stuivertjesmarkt: zaterdag 20 mei De Soester Duinen KONINGINNEDAGMENU 29 april Rookontwikkeling door losse afvoer Geld gestolen uit telefoon camping Alouette Camper Leisure in Soest Beenbreuk fietser Rood lichtcontrole: zeven bekeuringen Klachten bezorging Soesterberg RoPaRun ©©@©©©©©©0© Verrassing voor reserveerders' Twee jaar na opening van Mickey's eerste vestiging in Amersfoort, wordt Soest naast verpleeghuis Birkhoven de derde 'vestigings plaats van het kinderdagverblijf. Op 1 september vindt de opening plaats van het filiaal in de voorma lige Kardinaal Alfrink Mavo aan de Di Lassostraat 65 in Overhees. Mickey's verzorgt hier niet alleen de t'ldnderopvang voor particulieren, maar heeft ook plaatsen beschikbaar voor bedrijven die kinderopvang zoe ken. De openingstijden zullen de zelfde zijn als in Amersfoort: van 7.30 18.00 uur, alle werkdagen, uitgezon- VOORDELIG OPEL HUREN [SJISl UITENTHUIS Birkstraat 30, Soest Telefoon 02155-12364 derd nationale feestdagen. Veel Soes- ter ouders bij de vestiging in Birkhoven vinden kwalitatief goede kinderopvang vanaf dit najaar min of meer 'aan huis'. Vanaf heden is de inschrijving voor particulieren en bedrijven geopend. Afhankelijk van deze inschrijving zal met één gemengde groep of een aparte peuter- en babygroep gestart worden. De dagelijkse zorg is in handen van twee gediplomeerde, enthousiaste medewerksters per groep. Een weke lijks wisselend thema is de leidraad voor diverse dagelijkse activiteiten met de kinderen. Uiteraard beschikt Mickey's ook in Soest over een ruime buitenspeelplaats. Aan Mickey's werkwijze ligt een pe dagogisch beleidsplan ten grondslag, dat is opgesteld met medewerking van een orthopedagoog. Voor meer infor matie of inschrijvingen is het kinder dagverblijf bereikbaar via tel. 033- 558688. In verband met de viering van Konin ginnedag is Spullenhulp, het kringloopcentrum aan de Schans, ko mende zaterdag (29 april) gesloten. Op de andere dagen tijdens de feest- weken gelden de gebruikelijke openingstijden. Het voorjaar is trouwens een uitgele zen periode om het huis weer eens op te mimen. Alle huisraad, meubels, kleding, etc. die nog bruikbaar is (heel en schoon!), komt in aanmerking voor hergebruik via Spullenhulp, waar het graag in ontvangst wordt genomen. Soest Van Weedestraat 58, 3761 CG, tel. 02155-22144 Zuidpromenade 21, 3768 EM, tel. 02155-12683 Baarn Brinkstraat 13-15, 3741 AM, 02154-24944 Laren Naarderstraat 16, 1251 BC (N.H.), tel. 02153-10070 Hilversum Gijsbrecht van Amstelstraat 166, 1214 BD, tel. 035-238515 De Soester zangeres Conny Vink, Ihet eveneens Soester trio Piet Daal- huizen, de big band van de Soester muziekvereniging PVO en het be- kende City-orkest uit Hilversum vormen de muzikale ingrediënten voor een van de hoogtepunten van f de komende festiviteiten in Soest: [het nostalgische Oranjebal op 5 ■mei. De organisatie van het evenement, dat volgende week vrijdagavond om 20.00 uur in de feesttent op de Eng zal losbarsten, is mogelijk gemaakt door de unieke samenwerking van een zes tal bekende Soester (NVM-)make- laarshuizen: de firma's Deelen, Peters, Schoeman, Strater, Veirips Van Rouwendaal en Van Wijk. In overleg met het comité 50 jaar bevrijding ne men de zes makelaars de kosten van Foto: Goos van der Wilt. MONTUUR INCLUSIEF VERTE- OE LEESGLAZEM IN KLEUR (TOT S±4 C2), DIVERSE MODELLEN I BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GR0THESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten het totaal voor hun rekening, zodat de Soester bevolking dit feestelijke hoogtepunt geheel gratis kan mee beleven. De grote feesttent op de Eng biedt in principe plaats aan 1500 mensen, maar een flink deel wordt vrijgemaakt voor een heuse dansvloer, waar het dansend deel van Soest zich kan uitle ven op nostalgische klanken in de glo rieuze traditie van het Glenn Miller- orkest, dat in de jaren na de oorlog buitenge won populair was. De mee werkende artiesten staan borg voor een avond vol swingende gezellig heid, die ongetwijfeld heel wat Soesters op de been zal brengen. Voor de jeugd is er die avond een feest in café Bos en Duin aan de Bosstraat. Het is niet onwaarschijnlijk dat het grote bevrijdingsbal ook wordt opgeluisterd door de aanwezigheid van een aantal Canadese oud-strijders, die deze week in Nederland te gast zijn, maar daarover kon het comité vorige week nog niets met zekerheid zeggen. Kaarten voor deze bijzondere feest avond zijn gratis af te halen bij elk van de zes samenwérkende NVM-makelaars- kantoren, die in Soest haarfijn de weg we ten: Deelen, Soesterbergsestraat 43; Pe ters, Birkstraat 87; Schoeman, Middel- wijkstraat 54; Strater, Soesterbergse straat 79; Verrips Van Rouwendaal, Burgemeester Grothestraat 1 IA Van Wijk, Soesterbergsestraat 8. Maandag j.1. werd de overeenkomst tussen de zes makelaarsfïrma's en het comité officieel bezegeld met de handtekeningen van de Vertegenwoor digers. Op de foto v.l.n.r. naast Hans v.d. Pol (van het comité): mevrouw Keizer (Verrips Van Rouwendaal) en de heren Peters, Deelen, Strater, Majoor (Schoeman) en Van Wijk. Op 5 mei staat de hele dag bij eetcafé "De Lakei" aan de Stadhouderslaan in het teken van de feestelijkheden. Om 11.00 begint een rugbywedstrijd. Voor de kinderen is er een springkussen en ouderwetse spelletjes, evenals schminken. Om 15.00 uur wordt het vuur op de barbecue ontstoken en vanaf 16.00 uur treedt de Rhythm Bluesband "The Blazing Aces" op het grote terras op. Een fraaie prijs lag zaterdag klaar voor de winnaar van de hoofdprijs van de Paasspaaractie van de winkeliersvereniging Overhees. F. Fraai van de Klarinet ging er met een cheque van 250 gulden van door. De waardebonnen kunnen worden besteed bij de middenstan ders in het winkelcentrum aan de Tamboerijn. De vierde trekking vormde het slot van de actie die zes weken duurde. In de afgelopen weken waren al dertig bonnen, in waarde variërend van vijftien tot 50 gulden, uitge reikt. Voor de laatste trekking wa ren niet minder dan 2.650 spaar kaarten ingeleverd. De winkeliersvereniging is blij met de enthousiaste reacties van de klanten en denkt al aan een ver volg. "Ik hoop dit jaar nog een tweede spaaractie te kunnen Hou den," aldus R. de Beer namens de winkeliers in Overhees. De gemeente heeft toestemming ver leend voor de traditionele Stuivertjes- markt in de Winkelkring van Weede straat, voor de jeugd tot 15 jaar. Dit jaar niet op de zaterdag voor moeder dag, maar een week later: 20 mei. De gemeente heeft echter net als voor gaande jaren geen toestemming gege ven om de fietspaden af te sluiten en het verkeer om te leiden. Ook is er een verbod op alcohol en gokspelen. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM 's-avonds met het hele gezin smullen van een 3-gangen gourmet-menu in ons sfeervolle restaurant. voorgerecht buffet onbeperkt gourmetten flensje met vanilleijs met sinaasappelsaus Aanvang: vanaf 17.00 uur Prijs: 32,50 per persoon voor kinderen speciale ti Om teleurstelling te voorkomen raden we u aan te reserveren. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739, fax 02155-25961 Doordat een afvoer van een olieketel was losgeschoven, ontstond zondag morgen omstreeks half drie 's morgens rookontwikkeling in de stookkelder van een flat. In het portiek van het woonblok merkte iemand de rook lucht op, waarna de brandweer werd ingeschakeld. Die zoog de rook af en herstelde de afvoer. Ongeveer driehonderd gulden is zater dag gestolen uit het geldkastje van een munttelefoon op een camping aan de Birkstraat. Daarnaast werd een onbe kend bedrag ontvreemd uit het munt- kastje van een wasmachine. Het absolute gevoel van vrijheid. Dat is volgens Feike en Bep Gercama uit Soest het belangrijk ste motief om met een camper op vakantie te gaan. Hun camper verhuurbedrijf "Alouette", geves tigd aan het Scalmeijerpad, biedt daartoe volop mogelijkheden. "Alouette Camper Leisure", zoals de firma voluit heet, is inmiddels het tweede seizoen ingegaan. De "vloot" bestaat uit vier volledig ingerichte campers: één voor zes personen, ge bouwd op het "onderstel" van een Ford Transit, en drie voor 4 5 perso nen, met als basis een Fiat Ducato. Alle campers zijn uitgerust met een pittige dieselmotor. Op reis gaan met een camper is een bijzondere belevenis, vooral vanwege dat gevoel-van-vrijheid. Vakantiegan gers die een caravan gewend zijn ken nen dat gevoel een beetje, maar wie eenmaal met een camper op stap is ge weest wil waarschijnlijk nooit meer iets anders. "Met de vakantievrijheid die je in een camper beleeft is niets te vergelijken," aldus de Gercama's. "Voor een caravan moet je immers al tijd nog op zoek naar een geschikte plek, maar een camper kun je bij wijze van spreken neerzetten waar je wilt, als je maar een beetje rekening houdt met anderen." In Nederland bestaat in tussen al een compleet netwerk van Op de kruising van de Dalweg en de Albert Cuyplaan heeft een 48-jarige vrouw uit Soest vorige week een been gebroken. Oorzaak van het letsel is een aanrijding met een auto. De vrouw stak 's morgens per fiets via een zebrapad de rijbaan over. Een 51- jarige vrouw, die in haar auto naderde, zag dat te laat en schepte de vrouw en de fiets. Tijdens twee korte rood lichtcontroles heeft de politie donderdagmorgen ze ven bekeuringen uitgedeeld. Op de kruising van de Koningsweg en de Nieuweweg werden twee automobi listen, twee snorfietsers en een fietser betrapt toen ze het rode verkeerslicht negeerden. Even later slingerde de po litie op de kruising van de Birkstraat en de Vondellaan nog een bestuurder van een auto en een snorfietser op de bon. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nagebracht. Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. particulieren waar men een camper vrij mag parkeren. Sinds vorig jaar hebben de Gercama's van het camperverhuurbedrijf hun (neven)beroep gemaakt. Dat is heel goed aangeslagen. De wagens zijn volledig ingericht voor een comforta bel verblijf, waar dan ook, met een complete inventaris ("van een blik- onener tot een borrelglaasje en een tuinstoel"), een stereo geluidsinstalla tie, een ruim en smaakvol ingericht in terieur (compleet met een "dinette") en behoorlijk ruime slaapplaatsen. Een camper is op zichzelf al een won der van vernuft en efficiency. Aan de vier wagens van "Alouette" is de uiter ste zorg besteed voor een aangenaam verblijf, zomaar ergens "langs de weg" in binnen- of buitenland. Naast de omvangrijke standaard-inventaris kunnen tegen een bescheiden meer prijs als extra's ook een zonnescherm, een fietsendrager en (bij de Ford Transit) een 350 liter bagagebox mee genomen worden. De prijzen variëren per huurperiode in het tijdvak van april tot november; in het hoogseizoen liggen ze uiteraard hoger dan in de minder drukke perio den. Per week zijn 1500 km. vrij, daar boven betaalt men f 0,50 per kilome ter. Bij twee of meer weken aanslui tend geldt overigens geen kilometer- beperking. Uiteraard wordt ook een borgsom gevraagd. Gebruikelijk is dat de camper vrijdagmiddag om 16.00 wordt afgehaald en op vrijdagmorgen voor 11.00 weer teruggebracht wordt. Eind volgende maand speelt de Ford Transit-camper van "Alouette" overi gens een bijzondere rol bij de jaar lijkse RoPaRun naar Parijs, die op 24 mei bij de Euromast in Rotterdam van start gaat. De RoPaRun is een estafetteloop over 527 kilometer, met het doel geld bijeen te brengen voor de stichting Patiëntenbelangen van de Daniël den Hoed-kliniek, het kanker instituut in de Maasstad. De atleten worden begeleid vanuit de Soester camper. Wie belangstelling heeft voor de huur van een camper kan voor alle informa tie terecht bij Alouette Camper Leisure, Scalmeijerpad 21, 3766 CD Soest, tel/fax 17346. van: 99,- nu: 79/ Een buitenlamp moet niet alleen mooi zijn, maar ook sterk. Puur aluminium en 6 jaar garantie op oxidatie. Amedi-lampen zijn goed mooi en tijdelijk extra scherp geprijsd. Informeer bij uw ver lichting speciaalzaak. Is dat geen bereslim aankoopidee? van: 160, nu: 135, Nieuweweg 99, Soest Telefoon 14575, Fax 23517 Zomaar een aardig gebaar, zonder bijbedoelingen. Dat was de verras sing die restaurant Bauers afgelo pen zaterdag zijn gasten bereidde. De reserveerdershadden welis waar al vernomen dat ze thuis op gehaald zouden worden, maar dat deze service zó zou uitpakken kon den ze niet weten. Op het afgesproken tijdstip stopte een grote Amerikaanse limousine voor de huisdeur en werden de gasten uitgeno digd om in de "slee" plaats te nemen. Vervolgens zoefde de wagen naar het restaurant, overigens niet zonder dat de passagiers onderweg alvast een glaasje champagne tot zich mochten nemen. In het restaurant aan de Burgemeester Grothestraat werden ze met alle égards ontvangen door de gastheren Maarten Beenen en Jan Valk, en de koks Martin de Jong en Marcel Arts. Wie dat wilde kon vervolgens genie ten van een exclusief "limousine"- menu, met o.a. asperges, knoflook soep, scampi's in ijsbergsla en een tournedos of een kalfsoester. Ook wie niet gereserveerd had werd onthaald op een gratis glas champagne en mocht - desgewenst - even een om metje maken in de prachtige wagen, die het Bauers-team voor de gelegen- Foto: Goos van der Wilt. heid een avondje had geleend van de Soester juwelier Stan Littooy (Colitico). De wagen wordt regelma tig ingezet bij o.a. bruiloften en andere feestelijke gelegenheden. Uiteraard werden de gasten ook weer thuisgebracht. Het voordeel van dit "halen en brengen op hoog niveau" was dat ze op hun gemak een borreltje konden nemen en zich daarbij niet het hoofd hoefden te breken over de vraag of ze misschien nog een slokje extra mochten nemen of niet, waarmee Bauers nog eens onderstreepte dat het met zijn gasten het beste voor heeft. II A'

Soester Courant | 1995 | | pagina 21